Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Swiętokrzyskiego

Spośród 85 187 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w marcu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 641 firm z województwa swiętokrzyskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 100 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Swiętokrzyskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 Enea Elektrownia Połaniec S.A. Zawada 5736,6
2 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 5724,2
3 Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Nowiny 1931
4 MAN BUS Sp. z o.o. Starachowice 1906,6
5 CELSA HUTA OSTROWIEC Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 1891,2
6 Cersanit Trade Mark Sp. z o.o. Kielce 1426,2
7 TRZUSKAWICA S.A. Sitkówka 1364,3
8 ECHO INVESTMENT S.A. Kielce 945,5
9 CERRAD Sp. z o.o. Starachowice 916,5
10 Politechnika Świętokrzyska Kielce 899,1
11 BARLINEK S.A. Kielce 869,2
12 Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Sandomierz 839,9
13 Xl-Tape-International Sp. z o.o. Kielce 806,8
14 Effect Glass S.A. Kielce 702
15 Grupa PSB Handel S.A. Wełecz 690,4
16 Pilkington Polska Sp. z o.o. Sandomierz 633,3
17 Kompania Górnicza Sp. z o.o. Kielce 626,5
18 Kopalnie Dolomitu S.A. w Sandomierzu Sandomierz 606,4
19 Świętokrzyskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Kielce 504,5
20 Signal Meble Sp. z o.o. sp.k. Ostrowiec Świętokrzyski 494,7
21 Fabet – Konstrukcje Sp. z o.o. Kielce 464,5
22 Wtórpol Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 459,4
23 PILKINGTON IGP Sp. z o.o. Sandomierz 436,9
24 S.A. Odlewnie Polskie Starachowice 434,3
25 Kolporter Sp. z o.o. Kielce 421,5
26 Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Kielce 417,8
27 Formaster S.A. Kielce 417,5
28 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Musli Klex Sp. z o.o. Kielce 409,8
29 Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych TERMATEX Sp. z o.o. Suchedniów 383,6
30 T.B. Fruit Polska Sp. z o.o. S.K.A. Dwikozy 370,6
31 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce 358,6
32 Dolina Nidy Sp. z o.o. Leszcze 345,9
33 Star – Dust Sp. z o.o. Końskie 329,4
34 Echo – Spv 7 Sp. z o.o. Kielce 328
35 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 301,6
36 Becher Development Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.k. Kielce 293,6
37 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 287,8
38 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kielce 280,7
39 Malinowe Hotele Sp. z o.o. Solec-Zdrój 275,7
40 Przedsiębiorstwo Handlowe Usługowe Domański Jerzy i Paweł Domańscy sp.j. Bodzentyn 270,5
41 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie 268,8
42 Henryk Konieczny Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Heko Czermno 265,8
43 Fischer Automotive Sp. z o.o. sp.k. Mroczków 264,9
44 PROGRESS ECO Sp. z o.o. S.K. Dobrów 264,6
45 EKOPLON Sp. z o.o. S.K. Szydłów 255,1
46 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk 244,5
47 Uniwersum-I Sp. z o.o. sp.k. Kielce 243,4
48 Walcownie Ostrowieckie Wost S.A. Ostrowiec Świętokrzyski 242,1
49 Pbi Mining Services Sp. z o.o. Sandomierz 239,6
50 UNIMAX S.A. Kielce 237,6
51 AR Stelmach sp.j. Kielce 237,3
52 Budromost – Starachowice Sp. z o.o. Wąchock 222,4
53 Lewiatan – Kielce Sp. z o.o. Kielce 218,8
54 COTTO PETRUS Sp. z o.o. Końskie 211,2
55 Alma Alpinex Sp. z o.o. Kielce 209,3
56 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tawol M.Bajek, C.Bajek, D.Piegza sp.j. Chęciny 195,4
57 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 194
58 Kopalnia Wapienia MORAWICA S.A. Morawica 193,2
59 Hansa S.A. Kielce 192,6
60 P.P.H.U. Publima sp.j. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 192,3
61 Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. Zawada 185,5
62 Unimax Development Sp. z o.o. Baranówek sp.k. Kielce 172,9
63 FORBUILD S.A. Końskie 172,9
64 Z.P.C. Złoty Kłos Wiesława Binkowska, Dorota Binkowska sp.j. Kielce 168,4
65 Targi Kielce S.A Kielce 168,1
66 Elmedica Spółka Lekarska S. Stec i Partnerzy Skarżysko-Kamienna 167
67 Grupa Pbi Sp. z o.o. Sandomierz 164,1
68 Fabryka Kotłów SEFAKO S.A. Sędziszów 163,2
69 Sps Construction Sp. z o.o. Kielce 162,1
70 Zakłady Wyrobów Metalowych SHL S.A. Kielce 156,7
71 Doorpol J. Adamski, L. Łukawski sp.j. Ostrowiec Świętokrzyski 155,6
72 Biko Serwis Sp. z o.o. sp.k. Nowiny 153,8
73 Galeria Ostrowiec Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 153,4
74 Creoconcept Sp. z o.o. sp.k. Kielce 152
75 NSK Polska Sp. z o.o. Kielce 144,2
76 Świętokrzyski Park Narodowy z Siedzibą w Bodzentynie Bodzentyn 143,6
77 MB Recycling Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami S.K. Kielce 141,8
78 Firma Handlowo-Usługowa Rolmet Kowalski Marek Frączek Zbigniew sp.j. Kazimierza Wielka 138
79 ADMA Zakład Remontowo Budowlany Staszów 137,2
80 P.P.H. Sawox Jan Wolak sp.j. Kielce 134,8
81 Zakład Budowlano-Drogowy Dukt Sp. z o.o. sp.k. Włoszczowa 133
82 Przedsiębiorstwo Budowlane Perfect Sp. z o.o. Bilcza 130,7
83 Tegeno Sp. z o.o. Kielce 129
84 Hydrosolar Sp. z o.o. Wschód S.K. Bilcza 126,7
85 Agroplastmet Sp. z o.o. S.K. Kunów 123
86 Kopalnia Granitu Kamienna Góra – Celiny Sp. z o.o. Micigózd 122,8
87 Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. Busko-Zdrój 122,2
88 Grupa Zakupowa Unia – Meat Sp. z o.o. S.K. Ostrowiec Świętokrzyski 116,8
89 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 116,7
90 ZMK SAS Sp. z o.o. Owczary 115,6
91 Grupa Unimax S.A. Kielce 111,5
92 Betomex Przedsiębiorstwo Drogowe Beata Gajek-Dyl Staszów 109,4
93 Vitrintec Sp. z o.o. Kielce 109,3
94 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-Tom Sp. z o.o. Jędrzejów 109,3
95 Gema, M. Maćko sp.j. Kielce 107,8
96 Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp.j. Nowy Korczyn 107,7
97 Izoterm Mariusz Wałek sp.j. Goździelin 107,7
98 Polskie Górnictwo Skalne MINERAŁ Artur Widłak Kielce 107,4
99 Zakład Wyrobów Metalowych Emizet Sp. z o.o. Szydłów 107,3
100 Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Kielce 106,4
101 Muehsam Rozwiązania Dla Przemysłu sp.j. Kielce 104,4
102 Zakład Usług Budowlano – Handlowych Nowbud Aleksander Nowak, Edward Bracki sp.j. Kielce 102,8
103 Wiskol Sp. z o.o. S.K. Nowiny 100,6
104 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 99,3
105 TRAKT S.A. Piekoszów 98,9
106 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Eko-Inż Misztal sp.j. Pińczów 98,8
107 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. Jędrzejów 98,7
108 Steuler-Kch Polska Sp. z o.o. Kielce 98,7
109 GERDA 2 Sp. z o.o. Starachowice 98,3
110 Polskie Odpady Komunalne Sp. z o.o. Kielce 97,6
111 REGESTA S.A. Pińczów 96,5
112 MRK Polska Sp. z o.o. S.K. Kielce 95,5
113 Zakłady Przemysłu Owocowo-Warzywnego DWIKOZY S.A. Dwikozy 94,5
114 Hanpik Sp. z o.o. Kielce 92,6
115 Odlewnia Żeliwa Fansuld J. Postuła, R. Rudziński, R. Postuła sp.j. Końskie 92,5
116 Przedsiębiorstwo Turystyczne Łysogóry Sp. z o.o. Kielce 90,5
117 CEMET SERWIS Sp. z o.o. Małogoszcz 89,6
118 Ubezpieczenia Od A Do z Sp. z o.o. Kielce 89,5
119 Piotr Mikołajczyk Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Amid Ostrowiec Świętokrzyski 86,5
120 M&J Bud Invest Sp. z o.o. Ms sp.k. Kielce 86,3
121 A & R Robert Wierucki Starachowice 86,1
122 Leaf Media Kawalec Kulawik S.J. Sandomierz 83,9
123 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Awpol Sp. z o.o. Kielce 83,8
124 Profarb Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 83,3
125 EFFECTOR S.A. Włoszczowa 82,3
126 PALKO Sp. z o.o. Gniewięcin 82,3
127 Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A. Daleszyce 82,1
128 PRZEDSIĘBIORSTWO PRODUKCYJNO-HANDLOWO-USŁUGOWE DUET DUDA GRZEGORZ Widełki 82
129 VITALPOL PPH Marek Wieczorek Solec-Zdrój 81,4
130 Prohaccp Sp. z o.o. Kielce 80,2
131 Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach Kielce 78,9
132 Zakład Odzieży Modar Sp. z o.o. Staszów 78,9
133 BC & D BFQS Sp. z o.o. S.K. Kielce 78,9
134 Kiel-Pak Więcek Ewa, Więcek Tadeusz sp.j. Nowiny 78,7
135 Energo-Eko-Plus Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 78,6
136 HSD Inwestycje Sp. z o.o. (3) Sp.K. Kielce 78,2
137 Meditrans Sp. z o.o. SP.K. Kielce 78,2
138 Przedsiębiorstwo Dewon Sp. z o.o. Jaworznia 77,7
139 Melisa Farmacja Monika Sękowska-Plech sp.j. Stąporków 77,6
140 Kuman-Art A-Z D. Mróz i Ł. Kumański sp.j. Kielce 77,6
141 Jab-Pol Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 77,4
142 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 77,4
143 Spółdzielnia Mieszkaniowa DOMATOR Kielce 76,7
144 Elstuk Sp. z o.o. Kielce 76
145 Fabryka Maszyn Pralniczych Pramazut Sp. z o.o. Masłów Pierwszy 75,8
146 Induset Sp. z o.o. S.K. Zagnańsk 75,4
147 Przedsiębiorstwo Budownictwa Specjalistycznego Transkol Sp. z o.o. Kielce 75,1
148 Intravita Sp. z o.o. sp.k. Ostrowiec Świętokrzyski 74,8
149 Kopalnia Granitu Kamienna Góra Sp. z o.o. Micigózd 73,2
150 Hurtownia Spożywcza R-R sp.j. R. Młynarski, R. Bernat Kielce 73
151 Bio – Med Sp. z o.o. Szczukowskie Górki 72,9
152 Zakłady Urządzeń Kotłowych STĄPORKÓW S.A. Stąporków 72,9
153 Drewmex Sp. z o.o. S.K. Wąchock 72,3
154 Transfer24 Sp. z o.o. Kielce 71,8
155 Toolmex Truck Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 71
156 Bims Plus Fhh Sp. z o.o. Kielce S.K. Kielce 70,9
157 Tutlo Sp. z o.o. Kielce 70
158 G.M.B.T. Magnus Sp. z o.o. Skórnice 69,7
159 Star San Duo Sp. z o.o. S.K. Starachowice 69,7
160 Quickpack Polska Sp. z o.o. Jędrzejów 69,3
161 Ceramika Color Sp. z o.o. Kopaniny 69,2
162 Przedsiębiorstwo Instalacyjne Unimax Sp. z o.o. Kielce 68,8
163 Zakład Inżynierii Kolejowej Sp. z o.o. Sandomierz 68,4
164 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j. Jeziorko 67,8
165 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Zbierański Bogusław Sędziszów 67,7
166 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 67,2
167 Zakłady Górniczo Metalowe ZĘBIEC w Zębcu S.A. Zębiec 66,4
168 Ekom Maciejczyk sp.j. Nowiny 65,8
169 Balkar Technology Sp. z o.o. Staszów 65,7
170 Liogam Sp. z o.o. S.K. Zgórsko 65,4
171 Spółdzielnia Pracy Huta Szkła SŁAWA w Kielcach Kielce 64,6
172 P.P.H.U. Mar-Plast Sp. z o.o. S.K. Dziekanowice 64
173 Dobra Energia Sp. z o.o. Jędrzejów 62,9
174 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Kielce 62,6
175 P.P.H. Jandar D. Łata i I. Łata sp.j. Denkówek 62,3
176 Grupa Mac S.A. Kielce 62,2
177 MOSTOSTAL KIELCE S.A. Kielce 61,9
178 Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostrowiec Świętokrzyski 61,7
179 Stąporków – Meier Sp. z o.o. Stąporków 61,7
180 Chemar Rurociągi Sp. z o.o. Kielce 61,7
181 Gotex Texnology Sp. z o.o. sp.k. Kielce 61,5
182 PCC Silicium S.A. Zagórze 61,2
183 D&J Technology Poland Sp. z o.o. Kielce 61,1
184 M & J Bud Invest Sp. z o.o. PL sp.k. Kielce 60,8
185 Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gomed Ostrowiec Sp. z o.o. sp.k. Ostrowiec Świętokrzyski 60,2
186 Barbara Lichota Sp.K. Pętkowice-Kolonia 59,7
187 Playada Sp. z o.o. Kielce 59,6
188 Enea Bioenergia Sp. z o.o. Zawada 59,4
189 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Westech Sp. z o.o. Kielce 59,4
190 Krobel Sp. z o.o. sp.k. Starachowice 59,1
191 Euro – Eko Serwis Sp. z o.o. Kielce 58,8
192 Autobox Innovations Sp. z o.o. sp.k. Starachowice 58,2
193 ENREM – POŁANIEC SP. Z O.O Zawada 57,7
194 P P U H Perfopol Sp. z o.o. Starachowice 57,6
195 Stawecki Holding Sp. z o.o. Sp.K. Kielce 57,2
196 Aluco System Sp. z o.o. Kielce 56,5
197 Angloville Sp. z o.o. S.K. Kielce 54,8
198 Pjm Invest Sp. z o.o. sp.k. Kielce 54,4
199 Mirosław Kowalski Promoefekt Owczary 54,2
200 Nobilis Business House Sp. z o.o. Kielce 53,6
201 Star – Gress Sp. z o.o. Końskie 53,3
202 Complex Computers Sp. z o.o. S.K. Kielce 52,9
203 Jano Sp. z o.o. S.K.A. Ostrowiec Świętokrzyski 52,9
204 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Fasolex S.Jasiak i S- Ka sp.j. Nowy Korczyn 52,9
205 Magellan Pro – Service Sp. z o.o. Kielce 52,6
206 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane Samer Sp. z o.o. Kielce 52,4
207 Kopalnia Józefka Sp. z o.o. sp.k. Górno 52
208 Krismar Sp. z o.o. S.K. Kielce 51,4
209 Ork Poland Sp. z o.o. sp.k. Kielce 51
210 Elektro-Jarex Sp. z o.o. sp.k. Kielce 50,5
211 Jednostka Innowacyjno – Wdrożeniowa Inwex Sp. z o.o. Kielce 50,3
212 Agrima Maciejczyk sp.j. Włoszczowa 49,5
213 Kamp-Pol Sp. z o.o. Cedzyna 49,3
214 Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Tes Sp. z o.o. Niwki Daleszyckie 49,2
215 Leśne Tarasy Nieruchomości Grzyb Sp. z o.o. S.K. Kielce 49,2
216 Pbi Wmb Sp. z o.o. Sandomierz 49,1
217 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Kiel-Tech Sp. z o.o. Kielce 48,8
218 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Polmark Kielce Sp. z o.o. Kielce 48,2
219 Starpol Ii, Sp. z o.o. Starachowice 46,6
220 Elposerwis Sp. z o.o. Zawada 46,4
221 Orizzonte Polska Sp. z o.o. Kornica 46,4
222 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlu Fmk Sp. z o.o. Leszcze 46,3
223 Julita Kulik Ph Bocian Bilcza 46,1
224 Varmil Sp. z o.o. Rytwiany 46,1
225 Koziołek Sp. z o.o. S.K. Bodzentyn 45,8
226 Tergon Sp. z o.o. Sp.K. Kielce 45,3
227 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA w Pińczowie Pińczów 44,9
228 Metal-Handel sp.j. Jacek Galas i Piotr Galas Końskie 44,7
229 Megastyro Sp. z o.o. Piekoszów 44,5
230 PBI Logistyka Sp. z o.o. Sandomierz 44,5
231 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawal sp.j. Waligóra Jan i Elżbieta Morawica 44,3
232 Signal Investment Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 44,2
233 Mistama.Com Sp. z o.o. Kielce 44,1
234 Przedsiębiorstwo Elementów Budowlanych Fabet S.A. Kielce 43,9
235 Polskie Górnictwo Skalne Sp. z o.o. Kielce 43,5
236 Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Sibet S.A. w Kielcach Kielce 43,4
237 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach Kielce 43,4
238 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku – Zdroju Busko-Zdrój 43,4
239 Invest Kielce Sp. z o.o. S.K. Kielce 43,3
240 Nz Equipment Sp. z o.o. Zarzekowice 43,2
241 Przedsiębiorstwo Techniczno Handlowe Pneumatic Complex Osojca J i P S.J. Zgórsko 42,7
242 Mgbuilding Sp. z o.o. sp.k. Kielce 42,5
243 ERMET S.J. Piotr Pięta i Wspólnicy Stąporków 42,4
244 Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Kielce 42,2
245 Telekom-Oleszno Sp. z o.o. Oleszno 42
246 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice 41,7
247 Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex Inwestycje S.K. Staszów 41,4
248 Eurofluid Poland Sp. z o.o. sp.k. Kielce 41,4
249 Mp Papier Sp. z o.o. S.K. Niekłań Wielki 41,4
250 Nijman / Zeetank International Transport Sp.z o.o Sandomierz 41,3
251 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Przezwody 41,2
252 PIONIER Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa Kielce 41
253 Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk sp.j. Solec-Zdrój 41
254 Miejskie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 41
255 Rad – Bud Sp. z o.o. S.K. Kielce 41
256 Armatura Grzegorz Tutaj, Jerzy Piotrowski S.J. Kielce 41
257 Kortrak Sp. z o.o. Włoszczowa 40,7
258 Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Staszów 40,5
259 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sawa A. Sikora i W. Wróbel sp.j. Busko-Zdrój 40,5
260 Walstead Starachowice Sp. z o.o. Starachowice 40,2
261 Kk-Invest Sp. z o.o. Kielce 39,7
262 Climatech Sp. z o.o. Kielce 39,5
263 Frega Frejowski, Garbol sp.j. Kielce 38,4
264 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek Kielce 37,8
265 Multipak Bis Sp. z o.o. S.K. Nowiny 37,7
266 Projekt Naramowicegrupa Echo Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 37,5
267 Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 37,4
268 Kancelaria Prawna Ziemba i Wspólnicy sp.k. Kielce 36,9
269 Dropplant Krzysztof Zimnicki sp.j. Kostomłoty Drugie 36,8
270 Faserbeton Sp. z o.o. Fałków 36,4
271 Przedsiębiorstwo Handlowe Batmar , B.Czerska, T. Pochwała, M. Pochwała, sp.j. Skarżysko-Kamienna 36,4
272 Regranulaty Polska Sp. z o.o. Starachowice 36,2
273 Rolma Sp. z o.o. Wola Wiśniowa 36,1
274 M&J Bud Invest Sp. z o.o. Eu sp.k. Kielce 36
275 Eko-Trans Kowaluk K. Brzózka M. sp.j. Wełecz 35,9
276 L i z Drzymalski sp.j. Wiązownica Duża 35,6
277 Celsium Serwis Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 35,4
278 Zakład Mięsny Jędrzejewski Marcin Jędrzejewski Wolica 35,4
279 Gearcode Sp. z o.o. Kielce 35
280 METBUD Kielce Sp. z o.o. Kielce 34,9
281 Autocentrum S.A. Kielce 34,3
282 Idesin M. Siwek sp.j. Kielce 34,3
283 Berkas Bau Sp. z o.o. S.K. Smyków 34,2
284 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. Micigózd 34,2
285 Konekt-Bis Sp. z o.o. S.K. Piekoszów 34
286 Wide Investments Sp. z o.o. S.K. Wola Morawicka 34
287 RBM Technik Moskal S. J. Kielce 34
288 Spółdzielnia Mieszkaniowa Wichrowe Wzgórze Kielce 34
289 Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex-Logistics sp.k. Staszów 33,9
290 Deli Home Poland Sp. z o.o. Końskie 33,9
291 Europlus Sp. z o.o. sp.k. Włoszczowa 33,7
292 Invex Remedies Sp. z o.o. Kielce 33,7
293 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Perz Michał Łopuszno 33,7
294 Ośrodek Leczniczo – Profilaktyczny Promed Spółka Lekarska Suda i Partnerzy Ostrowiec Świętokrzyski 33,6
295 Tevor S.A. Skarżysko-Kamienna 33,6
296 Zakład Robót Drogowych Dukt Sp. z o.o. Nowiny 33,6
297 PETROFER-POLSKA Sp. z o.o. Nowiny 33,6
298 Zag Sp. z o.o. Busko-Zdrój 33,5
299 Celsium Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 33,2
300 7Nt Rent Sp. z o.o. Jędrzejów 33
301 Zgoda 7 Sp. z o.o. S.K. Włoszczowice 32,8
302 Pks Włoszczowa Sp. z o.o. Włoszczowa 32,8
303 Altrad – Końskie Sp. z o.o. Końskie 32,8
304 Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Adma -Bis sp.j. Józef Adamczyk, Stanisław Adamczyk Staszów 32,5
305 Dachpoll Sp. z o.o. Włoszczowa 32,1
306 Viki Plast S.A. Skarżysko-Kamienna 31,8
307 Prometeusz Finanse Sp. z o.o. Kielce 31,7
308 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kielce 31,7
309 HSD Chałupka & Becher Sp. z o.o. S.K. Kielce 31,5
310 Hydrogeotechnika Sp. z o.o. Kielce 31,5
311 Nida Media Sp. z o.o. Leszcze 31,2
312 Iskra Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Kielce 31,1
313 Rodzina Sp. z o.o. S.K. Kielce 31,1
314 Przedsiębiorstwo Handlowo-Techniczne Supon Sp. z o.o. Kielce 31
315 Lider Hurt Sp. z o.o. sp.k. Starachowice 30,9
316 Przedsiębiorstwo Robót Montażowo-Inwestycyjnych PROMONTIN Sp. z o.o. Dębska Wola 30,9
317 P & T Investment Sp. z o.o. S.K. Kielce 30,9
318 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Holding Sp. z o.o. Kielce 30,6
319 Dersław Sp. z o.o. Zawada 30,5
320 Medax – Zdzisław Mozal i Leszek Naumiuk sp.j. Ostrowiec Świętokrzyski 30,5
321 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agsol sp.j. Zdzisław Wróbel i Agnieszka Wielgus Pacanów 30,5
322 Brispol Sp. z o.o. Pińczów 30,4
323 Wojdak Sp. z o.o. Kielce 30,4
324 Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Kielce 30,2
325 Geocycle Polska Sp. z o.o. Małogoszcz 30
326 Kobex Export-Import Zakład Pracy Chronionej Bartosz Łącki sp.j. Starachowice 29,9
327 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Tombet Sp. z o.o. Korytnica 29,8
328 AKP Grupa Sp. z o.o. sp.k. Cedzyna 29,7
329 Hartum Sp. z o.o. Kielce 29,4
330 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 29,3
331 Chemiplastyka Sp. z o.o. Kielce 29,1
332 Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice S.A. Starachowice 29
333 Zakład Usług Wodno-Melioracyjnych i Rekultywacji S.J. Mieczysław Siemaszek, Antoni Gancarz Sandomierz 28,8
334 Olimp.Mb Sp. z o.o. S.K. Kielce 28,7
335 FIRMA HANDLOWO USŁUGOWA KISIEL USŁUGI DLA ROLNICTWA I LEŚNICTWA KISIEL MARIUSZ Górno 28,6
336 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Busku-Zdroju Busko-Zdrój 28,3
337 Jezierski Markowe Okna Sp. z o.o. Lekomin 28,3
338 Tranzit Sp. z o.o. Lubachowy 28,2
339 Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. Kielce 28,2
340 Wijas , Tomasz i Paweł Wijas, sp.j. Bilcza 28,1
341 K K Plus Poland Sp. z o.o. Kielce 28
342 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Karabela-Ck Sp. z o.o. Kielce 28
343 Przedsiębiorstwo Elektrycznych Robót Specjalistycznych ENERTEL S.A. Kielce 27,8
344 Finansec Sp. z o.o. Kielce 27,8
345 Jamrożek sp.j. Kielce 27,4
346 Spółdzielnia Mieszkaniowa Hutnik Ostrowiec Świętokrzyski 27,3
347 Business Economic Group Sp. z o.o. Krasna 27,3
348 Finow Polska Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 27,2
349 Mac Inwestycje Sp. z o.o. Kielce 27,1
350 Para.Com.Pl sp.j. Busko-Zdrój 26,8
351 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Techmax Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 26,7
352 Komplexbud Sp. z o.o. S.K. Kielce 26,6
353 Invelogic Sp. z o.o. Kielce 26,6
354 Mariola sp.j. Szkurłat Zbigniew Kielce 26,4
355 Perfectdoor Sp. z o.o. Kunów 26,2
356 Eurosteel Sp. z o.o. Kielce 26,2
357 Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Stoku Kielce 26,2
358 Farma Świętokrzyska Sp. z o.o. Boria 26
359 Bosky.Pl Sp. z o.o. Kielce 25,8
360 Bosky.Pl Sp. z o.o. sp.k. Kielce 25,8
361 Apteka Mgr Teresa Wysmolińska sp.j. Skarżysko-Kamienna 25,6
362 Granit-Color Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 25,6
363 Promet S.A. Starachowice 24,9
364 Neoinvest Sp. z o.o. Kielce 24,7
365 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jax Krzysztof Pyzik sp.j. Kielce 24,7
366 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe A.R. Chmielewski sp.j. Andrzej Chmielewski & Ryszard Chmielewski Kleczanów 24,5
367 Active MG Sp. z o.o. sp.k. Kielce 24,5
368 Maxmed Sp. z o.o. S.K. Kazimierza Wielka 24,4
369 Przedsiebiorstwo Budowlano Produkcyjny Polprzem Sp. z o.o. Połaniec 24,3
370 Zakład Produkcyjno – Usługowy Hastar Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 24,3
371 Olimp Aura Sp. z o.o. sp.k. Kielce 24,3
372 Furmanek Trading sp.j. Daleszyce 24,2
373 Santa-Eko Sp. z o.o. Sandomierz 24,1
374 Elpobud Sp. z o.o. Zawada 23,9
375 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Agro Sp. z o.o. Busko-Zdrój 23,8
376 Visus II – Sp. z o.o. Starachowice 23,8
377 Centrum Systemów Komputerowych Zeto S.A. Kielce 23,7
378 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Poldaun – Sp. z o.o. Bilcza 23,7
379 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z o.o. Kielce 23,6
380 Bps Estates Sp. z o.o. Kielce 23,6
381 ARON Sp. z o.o. Kielce 23,5
382 Folwark Samochodowy Sp. z o.o. Kielce 23,5
383 P P H U Marian Kisiel Górno 23,5
384 Mobile Company Sp. z o.o. Strawczyn 23,5
385 Pamexpol Sp. z o.o. Końskie 23,5
386 Ideaon Sp. z o.o. Kielce 23,4
387 Eprd Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego Sp. z o.o. Kielce 23,3
388 Firma Handlowa Kaczmarczyk Sp. z o.o. Kielce 23,1
389 Soboń Sp. z o.o. S.K. Łopuszno 23,1
390 Firma Handlowo Usługowa Lemar Leszek Kowal Sulisławice 23
391 Podopharm Sp. z o.o. Kielce 23
392 Moto – Trak Cichoń Rafał, Cichoń Marta sp.j. Andruszkowice 22,9
393 Trans Chem Małogoszcz Sp. z o.o. S.K. Bocheniec 22,9
394 JAWAL Sp. z o.o. PPHU Kielce 22,7
395 Zakład Gospodarki Popiołami Sp. z o.o. Małogoszcz 22,5
396 Cass Construction And Steel Structures Sp. z o.o. Staszów 22,5
397 GMC Nieruchomości GMC Sp. z o.o. S.K. Staszów 21,9
398 Top-Auto Andruchów i Wspólnicy – sp.j. Ostrowiec Świętokrzyski 21,7
399 Dentator Sp. z o.o. S.K. Starachowice 21,7
400 Global Pharma CM Sp. z o.o. Suchedniów 21,7
401 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Końskie 21,7
402 Alex W.Adamczyk sp.j. Nowiny 21,7
403 Top Grupa Sp. z o.o. sp.k. Wawrzeńczyce 21,6
404 Derlatka sp.j. Kielce 21,5
405 Arcad Sp. z o.o. S.K. Kielce 21,5
406 Polonica D.Com Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 21,5
407 OFI – DETAL Sp. z o.o. Sp.K. Kielce 21,4
408 Jlk Sp. z o.o. S.K. Kielce 21,3
409 Spółdzielnia Pracy Kopaliny Mineralne Kielce 21,3
410 Wolbud Sp.J. E.M Wolak Kielce 21,3
411 Enerpor Sp. z o.o. Kielce 21,1
412 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyszłość Jędrzejów 21,1
413 Servis Trans Sp. z o.o. S.K. Bocheniec 21
414 Centrum Produkcyjne Pneumatyki PREMA S.A. Kielce 20,9
415 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Essco Stanisław Krzysztofik Sp.J. Brzeziny 20,8
416 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Bud-Bet Sp. z o.o. Wełecz 20,8
417 Part Logistik Sp. z o.o. S.K. Ostrowiec Świętokrzyski 20,7
418 Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Starachowicach Starachowice 20,7
419 Firma Handlowa Kwasek sp.j. Sandomierz 20,7
420 Sandomierska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sandomierz 20,6
421 Dwg Magnit Sp. z o.o. Kielce 20,6
422 Megaterm Plus Sp. z o.o. Kielce 20,4
423 Struski Sp.J. Chęciny 20,3
424 Eaton Filtration (Poland) Sp. z o.o. Sandomierz 20,3
425 Centrum Medyczne Plus-Med Sp. z o.o. S.K. Kielce 20,3
426 Kopalnia Gipsu LESZCZE S.A. Leszcze 20,2
427 Partners Studio Potrzebowski Żółtak sp.j. Kielce 20,2
428 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Brzeźnie Brzeźno 20,1
429 Projekt 140 – Grupa Echo Sp. z o.o. sp.k. Kielce 20,1
430 Ph Bocian 2 Julita i Tomasz Kulik sp.j. Kielce 20,1
431 Silevis Software Sp. z o.o. Kielce 20
432 KB – PRO Sp. z o.o. Suchedniów 20
433 Sekobud Sp. z o.o. Kielce 19,9
434 Nowax sp.j. S.Nowak, B.Nowak Staszów 19,9
435 Funtronic Sp. z o.o. Kielce 19,8
436 Hak – System Sp. z o.o. Kielce 19,6
437 EURO-DACHY Regliński Adam, Blicharski Łukasz i Tomasz S.J. Wolica 19,5
438 Detal Publima Katarzyna Lichota S.K. Ostrowiec Świętokrzyski 19,5
439 Odlewnia Żeliwa Wincentów Sp. z o.o. sp.k. Wincentów 19,4
440 Zychowicz Sp. z o.o. Przetwórstwo Mięsa S.K. Daleszyce 19,4
441 MGM Partner Sp. z o.o. S.K. Kielce 19,3
442 Cmyk Sp. z o.o. Agencja Reklamowo – Handlowa Kielce 19,3
443 Doneck Polska Sp. z o.o. Dębska Wola 19,2
444 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe sp.j. Stefik Stachowicz i Spółka Raczyce 19,2
445 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Util-Pasz Andrzej Sójka sp.j. Szczukowice 19,1
446 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Partner Golek S.J. Smugi 18,9
447 Skillar Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 18,9
448 Sepio Sp. z o.o. S.K. Włoszczowice 18,9
449 Mrtech Sp. z o.o. Jacentów 18,8
450 Elpoeko Sp. z o.o. sp.k. Zawada 18,8
451 Wzb Development Sp. z o.o. Bilcza 18,7
452 Tedspaw – Sp. z o.o. Bilcza 18,6
453 PPUH KONTIN Sp. z o.o. Kielce 18,6
454 Nova Ceramica Sp. z o.o. Kielce 18,6
455 General Hemp Marketing Sp. z o.o. Bilcza 18,6
456 Żmuda sp.j. Lubachowy 18,6
457 Przedsiębiorstwo Budowlano – Inżynieryjne ADMA Sp. z o.o. Staszów 18,5
458 Apteka – Danuta Biegacz sp.j. Pacanów 18,4
459 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Ks. Piotra Ściegiennego w likwidacji Bilcza 18,4
460 Gospodarstwo Rybackie – Górki Sp. z o.o. Górki 18,4
461 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sambel Sp. z o.o. Włoszczowa 18,4
462 Świętokrzyskie Centrum Piekarsko-Cukiernicze As-Polzap Janina Kawecka i Katarzyna Moszkowska sp.j. Kielce 18,3
463 Epp Facility Management Grupa Epp Sp. z o.o. sp.k. Kielce 18,3
464 Hurtownia Kim Kazimierz Krzemiński, Marek Krzemiński, Andrzej Chrząszcz sp.j. Busko-Zdrój 18
465 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Końskich Sp. z o.o. Końskie 18
466 Rema Tip Top Antykorozja Sp. z o.o. Kielce 18
467 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Południowa Sp. z o.o. Końskie 17,9
468 Plech I Zięba Sp. z o.o. Końskie 17,8
469 Magnum Polska Sp. z o.o. Kielce 17,7
470 Skowbud Sp. z o.o. S.K. Staszów 17,7
471 Land Reko Sp. z o.o. S.K. Nowiny 17,6
472 STARPAP T. Z. A. Woźniak S.J. Starachowice 17,6
473 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Amid Sp. z o.o. Kielce 17,6
474 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Akpol Andrzej Krzemiński sp.j. Kielce 17,6
475 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o. o. Staszów 17,4
476 MAGTRANS Sp. z o.o. Busko-Zdrój 17,4
477 Remur Małogoszcz Sp. z o.o. Małogoszcz 17,4
478 King Recykling Sp. z o.o. Kielce 17,4
479 Sanatoria Słowacki Sp. z o.o. Busko-Zdrój 17,3
480 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Krampol Sp. z o.o. Kielce 17,2
481 Konecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Końskie 17,2
482 JM Korporacja Budowlana Sp. z o.o. Kielce 17,2
483 Quatro Logistics Sp. z o.o. Kielce 17,2
484 P.P.H.U. Susz-Pol Kwiecień R. Kwiecień W. sp. j. Pińczów 16,9
485 Bąkowska – Gocał sp.j. Daleszyce 16,9
486 Bosky Sp. z o.o. Kielce 16,8
487 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Geomex Sp. z o.o. Kielce 16,8
488 Mały Rzym Hotel i Restauracja Sp. z o.o. Sandomierz 16,7
489 Eum Sp. z o.o. Kielce 16,6
490 Maxol Sp. z o.o. Suchedniów 16,5
491 Eco Power Development Sp. z o.o. Końskie 16,3
492 Kopalnia Kostomłoty Sp. z o.o. Kostomłoty Drugie 16,3
493 Evolution Home Sp. z o.o. Kielce 16,2
494 Auto-Polmozbyt Sp. z o.o. Busko-Zdrój 16,2
495 Delko Otto Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 16,2
496 Signal Sp. z o.o. S.K. Ostrowiec Świętokrzyski 16,1
497 Przedsiębiorstwo Budowlane Rystal – Bud Sp. z o.o. Kielce 16
498 Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Końskie 16
499 Energokrzem Sp. z o.o. S.K. Pińczów 16
500 Bortrans Sp. z o.o. sp.k. Kostomłoty Drugie 15,9
501 Hsd Arrow * Kazimierza Sp. z o.o. sp.k. Kielce 15,9
502 Energia Park Trzemoszna Sp. z o.o. Końskie 15,8
503 Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Rzędów 15,8
504 Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Janik Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 15,8
505 Medilens Sp. z o.o. Kielce 15,7
506 Kotło-Rem Sędziszów Sp. z o.o. Sędziszów 15,6
507 Centrum Sp. z o.o. Kielce 15,6
508 Fut Lift Wózki Widłowe Sp. z o.o. Suchedniów 15,5
509 Szkoła Jazdy Krzysztof Krzysztof Bąk Sp. z o.o. Kielce 15,4
510 Solex Sp. z o.o. Kielce 15,4
511 Wjap Sp. z o.o. Busko-Zdrój 15,3
512 Eco Solvo Sp. z o.o. Kielce 15,2
513 Gmc Sp. z o.o. Staszów 15,2
514 Biomasa Świętokrzyska Sp. z o.o. Biechów 15
515 Destal Marek Czarnecki sp.j. Kielce 15
516 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Alma K. Marszycka, A. Sieradzan sp.j. Kielce 14,9
517 Orient-Res Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 14,9
518 Robert sp.j., Dorota Beźnic, Zofia Dryja Starachowice 14,9
519 Instytut Oze Sp. z o.o. Kielce 14,7
520 Urb Brzdąk Sp. z o.o. Włoszczowa 14,7
521 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bidzinach Bidziny 14,7
522 Hos- Bud Sp. z o.o. Mierzwin 14,7
523 Dariwo Sp. z o.o. Kielce 14,6
524 Zakład Produkcyjno Usługowy Delkar Ryszard Delewski Zgórsko 14,5
525 Staltex – 2 Sp. z o.o. Starachowice 14,4
526 Przedsiębiorstwo Instalacyjno Budowlane Invest Elektro Sp. z o.o. Kielce 14,4
527 Petrobos Sp. z o.o. Kielce 14,4
528 It Control Sp. z o.o. Masłów Pierwszy 14,3
529 Top-Agro Sp. z o.o. Skalbmierz 14,3
530 Unimax Investments Sp. z o.o. Kielce 14,3
531 Sanatorium Uzdrowiskowe Nida-Zdrój Sp. z o.o. Busko-Zdrój 14,3
532 Pasja Win Sp. z o.o. S.K. Miedziana Góra 14,2
533 Agencja Pracy Tymczasowej Pracownik Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 14,2
534 Zakład Usług Gospodarczo – Administracyjnych SHL – ZUGA Sp. z o.o. Kielce 14,1
535 Solar Studio Sp. z o.o. Micigózd 14,1
536 Intercar Franciszek i Robert Krawczyk sp.j. Busko-Zdrój 14
537 FO-MAX Sp. z o.o. PPHiU Technicznych Kielce 14
538 Kapron sp.j. Dorota i Zofia Gwóźdź Kielce 13,9
539 Tool Temp Polska Sp. z o.o. Kielce 13,9
540 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Jamar Janusz Walocha i Spółka sp.j. Kielce 13,9
541 F.H.U. Spectank E. Jewiarz I. Kowalik M. Janicki sp.j. 28-130 Stopnica Ul. Dr. Piotrowskiego 25 Stopnica 13,9
542 ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o. Zawada 13,8
543 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Busku Zdroju Busko-Zdrój 13,7
544 Ck Logistics Sp. z o.o. Kielce 13,7
545 Beka Sp. z o.o. sp.k. Masłów Pierwszy 13,7
546 Biuro Rachunkowe Biurex Sp. z o.o. Kielce 13,7
547 Centrum Herby Sp. z o.o. Kielce 13,7
548 Przedsiębiorstwo Projektów i Wykonawstwa Juwiko Sp. z o.o. Starachowice 13,6
549 Torado – Polska Produkcja Zdrowej Żywności Sp. z o.o. Podolany 13,6
550 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Potok Wielki 13,6
551 Hema Sp. z o.o. Kielce 13,5
552 Gwarant-Eko Geko Filtration Sp. z o.o. Końskie 13,4
553 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zakład Patologii Sp. z o.o. Kielce 13,4
554 Agroma Kielce Sp. z o.o. Kielce 13,4
555 Kamieniarz Modlińscy Sp. z o.o. sp.k. Kielce 13,3
556 PUH Skar K. Karwowski sp.j. Jasice 13,3
557 Utech Technics Sp. z o.o. Kielce 13,3
558 Spółdzielnia Mieszkaniowa Połaniec Połaniec 13,1
559 Centralna Składnica Zaopatrzenia S.A. Kielce 13,1
560 NG Partners Sp. z o.o. Kielce 13,1
561 Echa Leśne Sp. z o.o. Występa 13
562 Bik Marek Bogdał i Tomasz Kotwica sp.j. Kielce 13
563 Utech Serwis Mirosław Szałas sp.k. Kielce 12,9
564 Abitel Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kielce 12,8
565 Mac Konsultanci Oświatowi Sp. z o.o. Kielce 12,8
566 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Maxol : Czesław Bujnowski i Ryszard Świtek -sp.j. Suchedniów 12,8
567 Minerały Sandomierz Sp. z o.o. Sandomierz 12,8
568 Kdbud Sp. z o.o. S.K. Raków 12,7
569 Ins Group Sp. z o.o. S.K. Kielce 12,7
570 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Euro-Gaz Łój, Wierzbicka, Nawrot, Wierzbicki – sp.j. Zgórsko 12,7
571 Gwt Sp. z o.o. Staszów 12,7
572 Hugo Polska Sp. z o.o. Kielce 12,7
573 Inwestycje Eco Vicor Sp. z o.o. S.K.A. Pińczów 12,6
574 Firma Handlowa Arnika Mgr Beata Stępień sp.j. Gierlachów 12,6
575 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olesznie Oleszno 12,5
576 An Wang Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 12,5
577 Cleanaccess Sp. z o.o. Kielce 12,5
578 Fundacja Rozwoju Regionu Pierzchnica Pierzchnica 12,5
579 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sigma Andrzej Jurecki sp.j. Kielce 12,4
580 Lech-Pol sp.j. Dariusz Lechowicz, Jacek Lechowicz, Łukasz Lechowicz, Ewa Lechowicz Jędrzejów 12,4
581 Sita Techniczne Sp. z o.o. Kielce 12,3
582 Macrotech Sp. z o.o. S.K. Kielce 12,3
583 Am Nieruchomości Sp. z o.o. Kielce 12,2
584 Centrum Biznesu I Promocji Kadr Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 12,2
585 Opara Budownictwo Sp. z o.o. sp.k. Kielce 12,2
586 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Medyczne Rokitek Sp. z o.o. Sandomierz 12,2
587 Auto-Expostal Sp. z o.o. Ciosowa 12,1
588 Kalenborn Polska Sp. z o.o. Starachowice 12,1
589 Aida Sp. z o.o. Dąbrowa 12,1
590 Zakład Usług Komunalnych Celiny Sp. z o.o. Micigózd 12,1
591 Nika Sp. z o.o. Kielce 11,9
592 Legion Ck Sp. z o.o. Kielce 11,8
593 Przedsiębiorstwo Budowlano-Handlowe Inżbud Sp. z o.o. Staszów 11,8
594 Zakłady Zbożowo-Młynarskie Pzz w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 11,8
595 Zakłady Urządzeń Chemicznych i Armatury Przemysłowej CHEMAR S.A. Kielce 11,8
596 Kancelaria Księgowa Dr Edyta Piątek Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 11,7
597 Kbss Invest Sp. z o.o. S.K. Bilcza 11,7
598 JAWEX Małgorzata Kempińska S.J. Kielce 11,7
599 Kielecka Fabryka Pomp Białogon S.A. Kielce 11,6
600 PPUH Umami Sp. z o.o. S.K. Masłów Pierwszy 11,6
601 Verdo Energy Systems Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 11,6
602 Iskra – Zakład Maszyn i Łożysk Specjalnych Sp. z o.o. Kielce 11,4
603 Ubojnia Drobiu Smak-Drób Oleszno Zapała sp.j. Oleszno 11,4
604 Ima Technik Sp. z o.o. Kielce 11,3
605 KONECKIE ZAKŁADY ODLEWNICZE S.A. Końskie 11,3
606 Lupus Fundusz Otoczenia Biznesu S.A. Kielce 11,3
607 Kamieniołomy Świętokrzyskie Sp. z o.o. Sandomierz 11,2
608 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe M&R Szczyrek i Wspólnicy sp.j. Kielce 11,1
609 Pakar Service Sp. z o.o. Kielce 11,1
610 Pulsenergia Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 11,1
611 Zrug Kielce – Zakład Instalatorstwa Sp. z o.o. Kielce 11
612 Comenergo Sp. z o.o. Kielce 11
613 Creative Rally Solutions Krzysztof Oborski sp.j. Kielce 11
614 Biuro Usług Finansowo Księgowych Tatarowscy Sp. z o.o. Skroniów 10,9
615 Pw Gasko E.Skowron, L.Gajek sp.j. Bolechowice 10,9
616 Nextep Technologies Sp. z o.o. Kielce 10,8
617 Adbuild Sp. z o.o. S.K. Kielce 10,8
618 7 Nt Hitech Sp. z o.o. Jędrzejów 10,8
619 Pelor Sp. z o.o. Kielce 10,8
620 Centrum Zdrowia Kielce Sp. z o.o. Podzamcze 10,8
621 Kuchnie Świata Sp. z o.o. sp.k. Kielce 10,8
622 Auline Sp. z o.o. Kielce 10,7
623 Bober-Pharm Sp. z o.o. Łopuszno 10,7
624 Betoniarnia Radoszyce Sp. z o.o. Radoszyce 10,7
625 Ramzes Ochrona Sp. z o.o. Piekoszów 10,6
626 Prefam Sp. z o.o. Końskie 10,5
627 Maxipizza S.A. Kielce 10,5
628 Ikm Agropom Sp. z o.o. Busko-Zdrój 10,4
629 Zakład Wyrobów Stalowych Taks- Stal Sp. z o.o. Nowiny 10,4
630 Global Atlantic Sp. z o.o. Kielce 10,4
631 KT Inox Sp. z o.o. Kielce 10,4
632 Wodociągi Jędrzejowskie Sp. z o.o. Jędrzejów 10,4
633 Tbd Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Kielce 10,3
634 Batero sp.j. Teresa, Andrzej Wenus & Bożena, Roman Horodyscy Kielce 10,3
635 Sad Sandomierski Sp. z o.o. Węgrce Panieńskie 10,3
636 Mufka Sp. z o.o. Sandomierz 10,2
637 Begran Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 10,2
638 M-Znak Sp. z o.o. Kielce 10,2
639 Hochtrans Beton Sp. z o.o. Micigózd 10,2
640 Geol-Min Sp. z o.o. Kielce 10,1
641 Medycyna Pracy & Medycyna Rodzinna Sp. z o.o. Kielce 10,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. Zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej. Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa
Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy