Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Podlaskiego

Spośród 68 812 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w listopadzie 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 618 firm z województwa podlaskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Podlaskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 Forte Sp. z o.o. sp.k. Białystok 8389,9
2 British – American Tobacco Polska S.A. Augustów 2013,4
3 Forte Bis Sp. z o.o. Białystok 1637,4
4 Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Wysokie Mazowieckie 1273,2
5 PRONAR Sp. z o.o. Narew 1190,6
6 Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. Szumowo 949
7 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 889,4
8 AC S.A. Białystok 864,5
9 KAN Sp. z o.o. Białystok 767,9
10 Politechnika Białostocka Białystok 660
11 UNIBEP S.A. Bielsk Podlaski 633,4
12 Danwood S.A. Bielsk Podlaski 613,6
13 Sonarol sp.j. Najda Jedwabne 610,7
14 CEFARM Białystok S.A. Białystok 582,8
15 Electrum Sp. z o.o. Białystok 555,2
16 UNIWERSYTET MEDYCZNY w Białymstoku Białystok 548,7
17 Padma Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 526,4
18 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 482
19 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 475,4
20 Browar Dojlidy S.A. Białystok 475,4
21 Malow Sp. z o.o. Suwałki 453,5
22 Marpol S.A. Ignatki 446,2
23 Przedsiębiorstwo Drogowo Mostowe Maksbud Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 436,3
24 NIBE – BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 432,1
25 Multi Packaging Solutions Bialystok Sp. z o.o. Zaścianki 404
26 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Meliorex Sp. z o.o. Szkocja 377,7
27 Rogowski Development Nova Sp. z o.o. Dwójka sp.k. Białystok 366,7
28 PADMA ART Sp. z o.o. S.K. Suwałki 356,5
29 Enea Ciepło Sp. z o.o. Białystok 345,6
30 BARTER S.A. Białystok 320,9
31 MASTERPRESS S.A. Białystok 301,3
32 CLOVIN S.A. Czyżew 288,1
33 Jaz-Bud II Sp. z o.o. S.K. Białystok 284,9
34 Uniglass Polska Sp. z o.o. Łomża 265,7
35 Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego Białystok 258
36 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kombinat Budowlany Sp. z o.o. Białystok 257
37 Bik – Projekt Sp. z o.o. Łomża 254,5
38 Wamar sp.j. Cwalina Świderski Białystok 239
39 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo Mostowych Trakt Sp. z o.o. Wysokie Mazowieckie 235,2
40 Auto Idea Sp. z o.o. Białystok 225
41 Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Białymstoku Białystok 220,6
42 Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki 208,3
43 Aquael Sp. z o.o. Dubowo Drugie 203,6
44 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 202,3
45 AW – Narzędzia Sp. z o.o. S.K. Białystok 201,4
46 Aida Sp. z o.o. Białystok 201,2
47 Bomar Marek Wojciechowski i Wspólnicy sp.j. Grajewo 197,5
48 Suwalskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Suwałki 195,1
49 Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. Białystok 194,4
50 Auto Park Sp. z o.o. S.K. Białystok 186,5
51 Edpol Food & Innovation Sp. z o.o. Łomża 182,3
52 Rozbud Łapińscy sp.j. Augustów 181,3
53 LECH Sp. z o.o. P U H P Białystok 180,5
54 Bialchem Group Sp. z o.o. Białystok 180
55 Rekin Jan Mozolewski i Wspólnicy sp.j. Białystok 176,2
56 ADAMPOL S.A. Zaścianki 175,6
57 Ab Auto Adam Borysiewicz i Wspólnicy sp.j. Kuriany 172,2
58 Kotniz Sp. z o.o. S.K. Zaścianki 171,5
59 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Białystok 171,2
60 European Medical Labs Sp. z o.o. sp.k. Białystok 170
61 Samasz Sp. z o.o. Zabłudów 169,9
62 ABW Superbruk Sp. z o.o. Hryniewicze 169,9
63 Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. Łomża 164,7
64 Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Prefbet Sp. z o.o. Śniadowo 161,3
65 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 160,8
66 Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j. Wasilków 160,2
67 BIAZET S.A. Białystok 158,1
68 Przedsiębiorstwo Inżynierii Lądowej Aquarius Sp. z o.o. sp.k. Siemiatycze 156,8
69 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Unicell Poland Sp. z o.o. Wasilków 152,5
70 MIRAGE BOATS W. Bychto i Wspólnicy S.K. Augustów 150,4
71 A.Max Krzewski sp.j. Białystok 148,7
72 Amix sp.j. Konik Bietkał Fasty 146,5
73 Plum Sp. z o.o. Ignatki 143,4
74 WITRAŻ Sp. z o.o. S.J. Łyski 143,4
75 Am&Hp Sp. z o.o. Suwałki 143,3
76 Medgal Sp. z o.o. Księżyno 139,9
77 PHU Bjanex Export-Import Jerzy Bylak Suwałki 139,6
78 Reso Europa Service Sp. z o.o. Suwałki 137,2
79 Centrum Informatyki ZETO S.A. Białystok 136,3
80 MPO Sp. z o.o. Białystok 134,5
81 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Unidrog Sp. z o.o. Grajewo 132
82 GLOB-TERMINAL Sp. z o.o. Białystok 130,9
83 Usługowy Zakład Poligraficzny Bieldruk sp.j. P. A. Dąbrowscy Bielsk Podlaski 130,2
84 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent sp.j. Białystok 129,1
85 Pro-Las Sp. z o.o. S.K. Białystok 128
86 Pianpol Styła – sp.j. Łomża 124,9
87 Redmill Sp. z o.o. S.K. Białystok 123,7
88 Hass Wasiluk sp.j. Białystok 122,6
89 Diagnosis S.A. Białystok 120,7
90 Silikaty Białystok Sp. z o.o. S.K. Białystok 119,4
91 AS Bylak i Wspólnicy S.J. Suwałki 114,3
92 Firma Bartosz sp.j. Bujwicki, Sobiech Białystok 112,9
93 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Białystok 111
94 Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. Białystok 110,3
95 Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok Białystok 109,5
96 ZACHĘTA Spółdzielnia Mieszkaniowa Białystok 107
97 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Ambit Sp. z o.o. Białystok 106,6
98 Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Łomża 105
99 Centrum Budowlane Przedsiębiorstwo Handlowe Koszewski Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Augustów 103,1
100 Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Sp. z o.o. S.K. Białystok 102,9
101 Nf Sp. z o.o. Białystok 99,1
102 TAG S.J. Małgorzata Cemer, Albert Cemer Fasty 98,7
103 Rzeźnia Braci Szypcio S.J. Mońki 97
104 Wim Sp. z o.o. Michałowo 96,9
105 Natrix Sp. z o.o. Szumowo 96,5
106 Promotech Sp. z o.o. Białystok 95,2
107 Cynkomet Sp. z o.o. Czarna Białostocka 94,8
108 Racis Development Sp. z o.o. Suwałki 93,4
109 Al Ba Podlaskie Centrum Mięsne Żuraw i Gryko sp.j. Białystok 92,7
110 CHM Sp. z o.o. Juchnowiec Kościelny 92,1
111 Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. zo.o. Białystok 90,6
112 Inwestbud Baranowski, Radziejewski sp.j. Łomża 90,4
113 Przedsiębiorstwo Produkcyjne D. K. Lamin sp.j. Daniluk, Kiersnowski Zaścianki 88,6
114 Elektromontaż Wschód Sp. z o.o. Łyski 88,2
115 WGT Group Sp. z o.o. sp.k. Białystok 88,1
116 Concession Europe Sp. z o.o. Białystok 87,4
117 Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. Białystok 87,3
118 Baza Maszynowa Danex D. Krajewski, J. Siwik. sp.j. Rogienice Wielkie 86,9
119 Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Łomża 86,2
120 Bialbud Halina i Jarosław Nikitiuk sp.j. Choroszcz 84,9
121 Kalter Sp. z o.o. Białystok 83,7
122 Dantex Sp. z o.o. S.K. Łomża 83,3
123 Sobola Biel I Sp. z o.o. sp.k. Białystok 82,2
124 Handan Instalacje Sanitarne Sidoruk i Sidoruk sp.j. Stanisławowo 79,8
125 BIAGLASS Huta Szkła Białystok Sp. z o.o. Białystok 79,6
126 BK – Tras Roboty Drogowe Sp.J. Hryniewicze 79,6
127 Intratel Sp. z o.o. Białystok 79,5
128 Tmt Sp. z o.o. Łomża 77,8
129 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Mark-Bud Sp. z o.o. Białystok 77,5
130 Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach Suwałki 77,3
131 Argo Sp. z o.o. Białystok 76,9
132 ALTRAD POLAND S.A. Białystok 76,2
133 JMP WÓZKI WIDŁOWE PALUCHIEWICZ S.J. Białystok 75,4
134 Grupa Biznes Polska – Wnorowski i Wspólnicy S.J. Wysokie Mazowieckie 74,6
135 Grupa Chorten Sp. z o.o. Białystok 74,2
136 Balt-Yacht K.A. i B. Kozłowscy sp.j. Żarnowo Pierwsze 74,2
137 Krex Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 73,4
138 Jagiellonia Białystok Sportowa S.A. Białystok 73,2
139 Medilab Firma Wytwórczo Usługowa Sp. z o.o. Białystok 72,8
140 Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. Suwałki 72,6
141 Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j. Turośń Kościelna 72,3
142 Akcess Starosta i Wspólnicy, sp.j. Białystok 72,1
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Krzywa 71,8
144 Biacolor Sp. z o.o. Wasilków 71,6
145 Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości Łomża 71,6
146 Bkc-Invest Bartosz Cichorek Tomasz Cichorek sp.j. Wasilków 71,3
147 Kontri Sp. z o.o. Białystok 70,4
148 Promostal Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czarna Białostocka 69,8
149 Nasycalnia Podkładów Czeremsze Sp. z o.o. Czeremcha 68,7
150 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bistar K. Burak i S-Ka sp.k. Białystok 68
151 Wald-Gold Sp. z o.o. Brańsk 68
152 St Twarowscy sp.j. Zaścianki 67,3
153 Zakład Produkcyjno – Budowlany Betonex Sikorski, Sokołowski sp.j. Bród Mały 66,8
154 Ewadruk Strękowski sp.j. Zambrów 66,7
155 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Suwałki 66,5
156 Armapak Sp. z o.o. S.K. Łomża 66,3
157 3S Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Białystok 65,8
158 Padma Art Sp. z o.o. Suwałki 65,6
159 Medica Vision Centrum Medyczne Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 65,6
160 Domowe Sanatorium – Zimnoch, sp.j. Białystok 65,3
161 Podlaska Sieć Internetowa Sp. z o.o. Białystok 65,2
162 Eurowash Sp. z o.o. Sobolewo 65,1
163 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek MULTI PHARME S.A. Łomża 63,8
164 Sklejka Trade W. Gromek I. Gromek T. Dondziło sp.j. Choroszcz 62,9
165 Creativa Sp. z o.o. Sp.K. Białystok 62,9
166 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 62,5
167 Mag-Mar Sp. z o.o. Białystok 61,8
168 Dominowood S.A. Czarna Białostocka 61,8
169 ZFO Sp. z o.o. Zambrów 61,2
170 Gama Group Szepietowscy sp.j. Wysokie Mazowieckie 61,2
171 Plus sp.j. Jurkiewicz i Syn Zaścianki 60,8
172 Softwarehut Sp. z o.o. Białystok 60,1
173 Gorteks Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Białystok 58,5
174 Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Śródmieście Andrzej Biruk, Lech Jerzy Pilecki, sp.j. Białystok 58,1
175 M Development Sp. z o.o. S.K. Białystok 58,1
176 Kolbud sp.j. Waldemar i Bogumiła Skrodzcy Kolno 57,9
177 Kanex Sp. z o.o. Kleosin 57
178 Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego Hydros Tadeusz Kulesza, Adam Kulesza sp.j. Białystok 56,8
179 LAMBUD Sp. z o.o. S.K. Białystok 56,3
180 Vitron sp.j. Tymiński, Żakiewicz, Żmiejko Grabówka 56,3
181 Gastro Strefa Sp. z o.o. sp.k. Białystok 56
182 Domel Sp. z o.o. Łomża 55,9
183 Apartamenty Jagiellońskie Sp. z o.o. Białystok 55,7
184 Nowa Farmacja Sp. z o.o. Białystok 55,7
185 M i G Import – Eksport Głowacki sp.j. Białystok 55,6
186 Grupa Nowa Farmacja Sp. z o.o. Białystok 55,5
187 Avisa A. Kujawa, L. Kujawa sp.j. Fasty 54,9
188 Instapage Poland Sp. z o.o. Białystok 53,6
189 Kolnex Zajko i Wspólnicy sp.j. Białystok 52,6
190 Lpgtech Sp. z o.o. Białystok 52,4
191 Inspiracja Puziuk sp.j. Choroszcz 52,3
192 Markanda S.A. Białystok 52,1
193 Grupa Drogowa Podlasie Sp. z o.o. Hryniewicze 52,1
194 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dorożki 51,9
195 Mazowieckie Zakłady Graficzne Jarosław Zaczek Andrzej Fiłończuk Bogusław Kozakiewicz sp.j. Wysokie Mazowieckie 51,8
196 Budopol – Chata – M6 Żynda S.J. Suwałki 51,8
197 Farmacja Społeczna S.A. Białystok 51,7
198 Nature Travel – sp.j. Marek Czarny, Joanna Sorko – Czarny Białystok 51,5
199 Asw Wojciula Sp. z o.o. Białystok 51,4
200 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku Podlaskim Bielsk Podlaski 51,3
201 Mixbet PP Sp. z o.o. sp.k. Łomża 51,2
202 ELMONT GRUPA S.A. Łyski 51
203 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 50,9
204 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ritbet Sp. z o.o. Zwierki 50,4
205 RD Capital Sp. z o.o. sp.k. Białystok 50,3
206 Va -Varuste Poland Sp. z o.o. Suwałki 50,1
207 Br Konsorcjum Sp. z o.o. Refleks sp.k. Białystok 50,1
208 Brintons Agnella Sp. z o.o. Białystok 50
209 Enpol Józef Leończak, Mikołaj Wierel sp.j. Białystok 49,9
210 Piekarnia Cukiernia OKRUSZEK G. i M. Mironowicz – Sp.J. Białystok 49,8
211 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutyczno – Weterynaryjnego CENTROWET Sp. z o.o. Białystok 49,5
212 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budopol Suwałki Hajko sp.j. Suwałki 48,9
213 Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych Kruszbet S.A. Suwałki 48,4
214 Automatyka-Pomiary-Sterowanie S.A. Białystok 48,4
215 Torpol Sp. z o.o. Grajewo 48
216 Master Emil Borys sp.j. Wysokie Mazowieckie 47,9
217 Zacharzewski Witold Marek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zacharzewski Łomża 47
218 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 46,5
219 Rolpol Ołdakowscy sp.j. Szepietowo 46,2
220 BIACOMEX S.A. Białystok 45,6
221 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe AS Sp. z o.o. Suwałki 45,3
222 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Łomża 45,2
223 Supros Sp. z o.o. Bakałarzewo 45,2
224 Unico Polska Sp. z o.o. sp.k. Łomża 45,1
225 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis sp.j. Suwałki 45
226 Abw Superbruk Antoniuk, Bargłowski, Waszkuć sp.j. Hryniewicze 44,8
227 Gab-Trans Józef Gaber Suwałki 44,7
228 Hydrobud Kielczyk S.J. Białystok 44,5
229 Galeria Antoniuk Sp. z o.o. S.K. Białystok 44,2
230 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Telka Sp. z o.o. Białystok 43,9
231 Drukarnia Inter – Druk Grzech, Polkowski, Zdrojewski sp.j. Białystok 43,8
232 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Hajnówka 43,5
233 Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j. Białystok 43,4
234 Konrys Konstanty i Krzysztof Świerzbińscy sp.j. Białystok 43,1
235 Fs Sp. z o.o. Białystok 43
236 Irex-Pol Sp. z o.o. Siemiatycze 42,4
237 Grofarm sp.j. Gromada i Wspólnicy Białystok 42,1
238 Stacja Paliw M. Nalewajko Sp. z o.o. Złotoria 42
239 Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Białystok 41,9
240 Telewizja Kablowa, Hajnówka, Kiędyś, Kiryluk Sp.J Hajnówka 41,7
241 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 41,6
242 COSMETICS RDT Sp. z o.o. Łomża 41,5
243 Atlantic Marine Sp. z o.o. sp.k. Augustów 41,3
244 Biuro Usług Turystycznych Żak Tourist Sp. z o.o. Augustów 41,2
245 MED – INTERPLAST Sp. z o.o. Białystok 41
246 Kart K. Baranowski, A. i A. Łukaszewicz sp.j. Białystok 40,5
247 Piekarnia Merk Dyczewski, Kopiczko sp.j. Suwałki 40,3
248 Gołembiewscy Sp. z o.o. S.K. Białystok 39,9
249 Biavita Polska S.A. Białystok 39,5
250 Rem-Bud I. Butkiewicz i Wspólnicy sp.j. Suwałki 39,2
251 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. A. Mickiewicza w Białymstoku Białystok 39,2
252 Laboratorium Obrazowania Molekularnego i Rozwoju Technologii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku Sp. z o.o. Białystok 39,2
253 Lewiatan Podlasie Sp. z o.o. Porosły 39,1
254 Gotel Sp. z o.o. S.K. Porosły-Kolonia 39
255 Alex Sp. z o.o. Kleosin 38,9
256 Zakład Doskonalenia Zawodowego Białystok 38,7
257 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Karten Wojciech Korytkowski Wasilków 38,3
258 MT – Metal M. Miążkiewicz, T. Perkowski Sp.J. Białystok 38,2
259 DEF Sp. z o.o. Białystok 37,6
260 Auto Fus Group Sp. z o.o. Porosły-Kolonia 37,4
261 Enea Ciepło Serwis Sp. z o.o. Białystok 37,3
262 Apoz Sp. z o.o. Białystok 37,2
263 Matbud sp.j. J. Zarański, A. Zarańska, M. Pyrcak Piątnica Poduchowna 37,1
264 Grupa Eltron Sp. z o.o. Łapy 36,2
265 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 35,4
266 Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostar Sp. z o.o. Augustów 35,4
267 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Okruszek E. Gadomska S.J. Łomża 35,1
268 Recman J.S. Tulwin, R. Tulwin sp.j. Suwałki 35,1
269 Maxi Oświetlenie Sp. z o.o. S.K. Białystok 35
270 Adler Agro Sp. z o.o. Zaścianki 34,9
271 Budmax Tępiński i Wspólnicy Sp. J. Białystok 34,8
272 Aptel Adam Pawlak sp.j. Białystok 34,6
273 Apg Co. W. Kisielewski, J.Kierdelewicz sp.j. Białystok 34,3
274 Kart Sp. z o.o. Białystok 34
275 Arkadia Sp. z o.o. Białystok 33,9
276 Zakład Wyrobów Metalowych Dojnikowscy sp.j. Suwałki 33,8
277 Greenvit Sp. z o.o. Zambrów 33,7
278 Spółka Prawnicza Blc Czarniecki Dobrzyń Gil Zadykowicz sp.k. Białystok 33,7
279 Global Sp. z o.o. S.K. Wasilków 33,4
280 AVA Sp. z o.o. Białystok 33,4
281 Agronar Sp. z o.o. Makówka 33,3
282 Blech Dach Tereszkiewicz sp.j. Siemiatycze 33,2
283 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa W Suwałkach Suwałki 33,1
284 Grin Budownictwo Sp. z o.o. Białystok 33
285 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 32,9
286 Składnica Maszyn Dąbrowski sp.j. Grajewo 32,8
287 Adar Łukaszewicz sp.j. Białystok 32,8
288 Tobo Datczuk sp.j. Kuriany 32,2
289 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KRAM Sp. z o.o. Suwałki 32
290 Mirpasz Sp. z o.o. Kalinowo 31,8
291 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Dom Sp. z o.o. Białystok 31,8
292 Biuro Handlowe Netto Plus Sp. z o.o. S.K. Białystok 31,8
293 Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe B Complex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Suwałki 31,4
294 Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. Suwałki 31,1
295 Recman Sp. z o.o. Suwałki 31
296 Dobkowski Paliwa Tomasz Dobkowski Augustów 31
297 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Tadeusz Rafałowski Łomża 30,8
298 Zakłady Maszynowe Hamech Sp. z o.o. Hajnówka 30,6
299 Development S.J. Zacharzewski i Skowroński Łomża 30,5
300 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anna Anna Kaczyńska Ireneusz Kaczyński sp.j. Zambrów 30,2
301 Bestpol Żurakowski i Wspólnicy sp.j. Kleosin 30,1
302 Agbakar Sp. z o.o. sp.k. Łomża 30
303 Rem-Bud Sp. z o.o. Suwałki 29,9
304 Promotech – Km Sp. z o.o. Łapy 29,7
305 Eurus Sp. z o.o. Ignatki 29,5
306 Profi Logistics Sp. z o.o. sp.k. Łapy 29,5
307 Metal-Technik Sp. Cywilna Jarosław Adamski, Joanna Adamska Łomża 29,4
308 P.H. Komax Sp. z o.o. sp.k. Łomża 29,3
309 Delta sp.j. Krentowski, Hus Białystok 29,3
310 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jamdex A. i J.Kowalczuk sp.j. Kleosin 29,2
311 Przeds Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zambrów 29,1
312 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łomża 28,7
313 Log-Bud Marcin Kruk, Urszula Kruk S.J. Krupniki 28,5
314 Tema Sp. z o.o. Białystok 28,5
315 Pik sp.j. Hurt – Detal K. i B. Nartowicz Białystok 28,4
316 Rol-Bud Toczyłowscy, Michalczuk sp.j. Lipsk 28,3
317 Trade House Forsage Instrument Pol Sp. z o.o. Białystok 28,2
318 Społem Augustowska Spółdzielnia Spożywców Augustów 28,1
319 Madro Białystok Sp. z o.o. Białystok 28
320 TOP AUTO Andrzej Arefiew Białystok 27,9
321 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Sp. z o.o. Suwałki 27,9
322 Art – Motor Leszczyńscy, Rutkowscy sp.j. Solniczki 27,9
323 Mardo – M. Dąbrowski, K. Zalewski – sp.j. Olędzkie 27,7
324 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 27,7
325 Farmacja Podlaska Sp. z o.o. Białystok 27,6
326 Code&Pepper Sp. z o.o. Suwałki 27,6
327 ZM Kolno S.A. Kolno 27,4
328 Asdex Sp. z o.o. Białystok 27,3
329 Agencja Rozwoju Regionalnego Ares S.A. w Suwałkach Suwałki 27,1
330 DMD Sp. z o.o. Łyski 27
331 Ryma Sp. z o.o. Białystok 27
332 Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o. Zambrów 26,8
333 Bradro Paweł Braun, Maciej Droździewicz sp.j. Ogrodniczki 26,7
334 Zakład Wyrobów Gumowych Genes Sp. z o.o. S.K. Sokółka 26,7
335 Jl Sp. z o.o. Piątnica Poduchowna 26,6
336 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sokółce Sokółka 26,3
337 Zakład Remontowo Budowlany Rembud Strzelczuk sp.j. Zambrów 26,3
338 Sungrant Sp. z o.o. Białystok 26,2
339 Rode-Med sp.j. Zaścianki 26,2
340 Hempking Sp. z o.o. Białystok 26,1
341 Supon Usługi Sp. z o.o. Białystok 25,9
342 EKO-BUD PLUS Sp. z o.o. S.K. Białystok 25,9
343 EDMASZ Edward Nowacki Sp.J. Wysokie Mazowieckie 25,9
344 Axami Sp. z o.o. S.K. Zaścianki 25,7
345 TELAN A i J Stankiewicz, T i W Waszkiewicz S.J. Białystok 25,4
346 Wiór Kostro, Romaniuk sp.j. Białystok 25,4
347 Meat Trans Sp. z o.o. S.K. Białystok 25,3
348 3spare Sp. z o.o. Białystok 25,3
349 Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. Białystok 25,1
350 MEP – POL Sp. z o.o. S.K.A. Białystok 25
351 Polda Tech Sp. z o.o. Wasilków 24,8
352 Augustowianka Sp. z o.o. Augustów 24,8
353 Zakłady Mięsne Podgórze Jacek Hryniewicz, Jadwiga Starszyk, Krzysztof Zawadzki sp.j. Podgórze 24,8
354 Equalan Pharma Europe Sp. z o.o. Białystok 24,7
355 Farmpasz Sp. z o.o. Makówka 24,6
356 Przedsiębiorstwo Handlowe SABO Sp. z o.o. S.K. Suwałki 24,4
357 Budrad Polska Sp. z o.o. Rzędziany 24,3
358 Stanwes Trade Sp. z o.o. Łomża 24,3
359 Kanro Ltd Sp. z o.o. Fasty 24,3
360 Euro-Bud Sp. z o.o. S.K. Grajewo 24,2
361 P P H Exima Agriculture 2000 S. J. Jeziorko 24,2
362 Laboratoria Medyczne Novalab Wojtaszko, Falkowska, Cymek, Hołdyńska sp.k. Suwałki 24
363 Abc-Ska Sp. z o.o. Białystok 24
364 Mj Jedwabne Męczkowscy sp.j. Kaimy 24
365 Eko-Stok Sp. z o.o. Górskie Ponikły-Stok 24
366 Prymus Sp. z o.o. Suwałki 23,9
367 Dojlid Sp. z o.o. Białystok 23,8
368 Chata – Żukowski, Puchalski, Żynda sp.j. Suwałki 23,6
369 Kama B.Zubrycka i J.Zubrycki sp.j. Wasilków 23,6
370 Euro – Bial sp.j. A. Matowicki, J. Wardecki, G. Piech, W. Piech Białystok 23,6
371 Artprol Ceckowscy sp.j. Suwałki 23,5
372 Trans-Man Dkg Mancewicz sp.j. Sochonie 23,5
373 Walmar-Drażba sp.j. Suwałki 23,4
374 Przedsiębiorstwo Elektroniczno – Mechaniczne Elpos Sp. z o.o. Białystok 23,3
375 DTM GRUPA Sp. z o.o. S.K. Białystok 23,2
376 Acer Nowakowscy Sp.J. Łomża 23,1
377 Ap Sp. z o.o. Białystok 22,9
378 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Augustowie Augustów 22,9
379 Auto – Lakus Stanisław i Robert Winckiewicz sp.j. Suwałki 22,7
380 Termitech A.T. Jaroszewicz S.J. Białystok 22,6
381 Infinity Group Sp. z o.o. Białystok 22,4
382 Pectur Sp. z o.o. Białystok 22,4
383 Funco Sp. z o.o. S.K. Białystok 22,4
384 Polmak Bis Sp. z o.o. Białystok 22,3
385 Max-Rol , Lech, Pogorzelski sp.j. Jeżewo Stare 22,3
386 Domy Sp. z o.o. Łapy 22,2
387 Farmplus Sp. z o.o. sp.k. Białystok 22
388 Adb Furniture Sp. z o.o. Suwałki 21,8
389 Rzońca S.A. Łomża 21,8
390 Plams Bronisław, Krzysztof i Henryka Żłobikowscy sp.j. Suchowola 21,8
391 Skarsan Sp. z o.o. S.K. Białystok 21,7
392 Optimum Logistics Sp. z o.o. sp.k. Białystok 21,5
393 Asko S.A. Białystok 21,4
394 Gres Kutnik sp.j. Białystok 21,3
395 Spółdzielnia Mieszkaniowa PIASKI Białystok 21,2
396 Benmar Sp. z o.o. Białystok 21,1
397 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolmak w Makówce Makówka 21,1
398 Białostocka Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Białystok 21,1
399 W. Krahel i K. Krahel sp.j. Białystok 21
400 ZAMBROWSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA Zambrów 20,9
401 Artur Artur i Adam Łukaszewicz sp.j. Białystok 20,9
402 Jaskółka Sp. z o.o. Sokółka 20,8
403 PM – M S.J. Białystok 20,8
404 Kartex Wiszowaty i Wspólnicy sp.j. Białystok 20,7
405 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Kargo Karwowscy sp.j. Łomża 20,6
406 Yasam Sp. z o.o. Grajewo 20,6
407 GOLCHEM ANDRZEJ GOŁASZEWSKI Zambrów 20,6
408 FADBET S.A. Białystok 20,5
409 MISPOL S.A. Białystok 20,2
410 Sokołowscy Sp. z o.o. Białystok 20,2
411 Market Eden Iwanowska, Najda sp.j. Zambrów 20,1
412 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w Starym Korninie Stary Kornin 19,8
413 Toroidy.Pl Transformatory L. Lachowski S.K. Księżyno 19,5
414 Mat Sp. z o.o. sp.k. Białystok 19,4
415 Kruder Budownictwo Sp. z o.o. Białystok 19,4
416 Tobas Sp. z o.o. Białystok 19,3
417 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Hajnówce Hajnówka 19,3
418 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce Hajnówka 19,3
419 Electrum Service Sp. z o.o. Białystok 19,1
420 Edmark Edyta Stypułkowska I Marek Stypułkowski sp.j. Suraż 18,9
421 M.M. Kraszewscy sp.j. Szepietowo-Janówka 18,7
422 Podlaskie Centrum Rolno – Towarowe S.A. Białystok 18,6
423 Edis Łukaszewicz sp.j. Białystok 18,5
424 Dantus Sp. z o.o. i Wspólnicy S.J. Białystok 18,4
425 Next sp.j. D.I P. Lipscy Białystok 18,4
426 Chata 1 – Żukowski, Puchalski, Żynda sp.j. Suwałki 18,4
427 Zakład Mięsny Duet Gozdecki, Kuźmicki, Łokić sp.j. Łapy 18,4
428 Neotech Sp. z o.o. Białystok 18,3
429 Syntis Sp. z o.o. Grabówka 18,3
430 Tide Software Sp. z o.o. Białystok 18,2
431 Budrex Sp. z o.o. Białystok 18,2
432 PHUP Motozbyt Sp. z o.o. Białystok 18,1
433 Elkond Sp. z o.o. Białystok 18,1
434 Wilrobi Sp. z o.o. Łomża 18,1
435 Kinga Sp. z o.o. I Wspólnicy Spółka Komandytowa Białystok 18
436 Firma Handlowa Glass Sp. z o.o. Wasilków 17,9
437 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 17,8
438 Domczar Sp. z o.o. Kolno 17,7
439 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Grajewie Grajewo 17,7
440 Zkm-Asis Sp. z o.o. Białystok 17,4
441 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Siemiatycze 17,4
442 Przedsiębiorstwo Instalacyjne Nikot M. Nikołajuk, A. Otapowicz sp.j. Białystok 17,3
443 Przedsiębiorstwo Handlu Chemikaliami Chemia Sp. z o.o. Białystok 17,1
444 Adler Biogaz Sp. z o.o. Zaścianki 17,1
445 Przedsiębiorstwo Ortis Tomasz Janik, Wojciech Janik sp.j. Suwałki 16,8
446 Dr Piktel Medic@l Systems Sp. z o.o. Białystok 16,8
447 Litpol Sp. z o.o. Suwałki 16,8
448 Karat Sp. z o.o. Białystok 16,7
449 Medicu Sp. z o.o. Białystok 16,6
450 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Siemiatyczach Siemiatycze 16,6
451 Młyn Ciechanowiec Jachimczuk i Stanisławski Sp. z o.o. Ciechanowiec 16,6
452 Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z o.o. Łomża 16,6
453 Firma Handlowa Maxim M. J. Wyszyńscy sp.j. Kostry-Noski 16,3
454 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Beta Biernacki, Tomczak sp.j. Białystok 16,3
455 Łuniewscy E. Ł. P. Łuniewscy sp.j. Kostry-Śmiejki 16,2
456 Damex Mierzwiński Mieczysław, Mierzwiński Wojciech sp.j. Fasty 16,2
457 Humana Medica Omeda Sp. z o.o. Białystok 16
458 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wasilkowie Wasilków 15,9
459 Merkury Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. S.K. Białystok 15,9
460 Integro Daniło i Wspólnicy sp.j. Białystok 15,9
461 Replastik Sp. z o.o. Białystok 15,9
462 FIRMA PLASTIXAL Mariusz Kołakowski Stare Bożejewo 15,9
463 Loti Sp. z o.o. Łomża 15,8
464 Polfood Logistic Sp. z o.o. Porosły-Kolonia 15,8
465 ELEM Sp. z o.o. S.K. Białystok 15,8
466 Cezar-Nord Plast Sp. z o.o. Suwałki 15,7
467 Adb Sp. z o.o. Białystok 15,7
468 Kancelaria Michał Wierzbicki I Wspólnicy S.K. Białystok 15,6
469 Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. Białystok 15,4
470 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach Suwałki 15,3
471 Kam-Bud Sp. z o.o. Suwałki 15,3
472 Fryzela Elżbieta Chwicewska, Stanisław Chwicewski sp.j. Białystok 15,2
473 MG Dom Sp. z o.o. Białystok 15,2
474 TERMO-SAN A i B Lenczewscy S.J. Białystok 15
475 CDM Sp. z o.o. Suwałki 14,9
476 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Geno Sp. z o.o. Sokółka 14,7
477 Kotar-Bis Sp. z o.o. S.K. Białystok 14,7
478 Press S.A. Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Suwałki 14,6
479 Linguo Sp. z o.o. Łomża 14,6
480 Spółdzielnia Socjalna Alexis w Łomży Łomża 14,5
481 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o.o. Kolno 14,5
482 Wodociągi Wiejskie Sp. z o.o. Łomża 14,5
483 Roltrans Kwj Czerep sp.j. Mońki 14,5
484 Kolbenz Sierzputowski Stacja Paliw sp.j. Joanna i Piotr Kołomyjscy Łomża 14,4
485 DAKAR S. W. Szewczenko S.J. Ignatki 14,4
486 Liwstar T.Dowgier I S-Ka Sp.K. Białystok 14,4
487 Jazon Sp. z o.o. Białystok 14,3
488 Che Consulting Sp. z o.o. Białystok 14,3
489 Eldor-Bud Sp. z o.o. Konarzyce 14,3
490 Wiko Sp. z o.o. Białystok 14,3
491 Elektrit Sp. z o.o. Łapy 14,2
492 Ubojnia Bydła Anmar Andrzej Zalewski Marek Ciborowski sp.j. Kossaki-Falki 14,2
493 Deliver Sp. z o.o. Białystok 14,2
494 Zakład Mięsny Kabo A. Borowik, W. Karpieszuk sp.j. Choroszcz 14,1
495 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Mońkach Mońki 14,1
496 Sato Sp. z o.o. Białystok 13,9
497 HTS Baxter Sp. z o.o. Tykocin 13,8
498 Hitech Sp. z o.o. sp.k. Białystok 13,8
499 Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Wysokie Mazowieckie 13,8
500 EKO – GRIL Sp-nia Producentów Drobiu Sokółka 13,8
501 Mononegro Sp. z o.o. Białystok 13,8
502 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zubrach Gródek 13,7
503 Rol – Land S.J. Spaliński Mirosław i Kozłowski Andrzej Brańsk 13,7
504 Opt Sp. z o.o. Białystok 13,7
505 Nexmar Sp. z o.o. Choroszcz 13,7
506 Dt-Automatyzacja Sp. z o.o. Białystok 13,7
507 Success Sp. z o.o. Kleosin 13,6
508 Logiq Sp. z o.o. sp.k. Białystok 13,6
509 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowo – Handlowe Larix Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 13,6
510 Rabet Ratyński, Borkowski,Żuk sp.j. Białystok 13,6
511 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Export – Import Karpol Sp. z o.o. Grajewo 13,6
512 Nowe Miasto Rogowski S.K. Białystok 13,5
513 Anchor Pbw Sp. z o.o. Choroszcz 13,5
514 Napromedica Wasilewski i Wspólnicy sp.j. Białystok 13,5
515 Polana Sp. z o.o. Borki 13,4
516 Panel-Styl Kalinowski, Mucha sp.j. Białystok 13,3
517 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Lemir Mirosław Gawryluk i Inni sp.j. Zaścianki 13,3
518 Remex Sp. z o.o. Białystok 13,3
519 Cristal Sp. z o.o. Białystok 13,2
520 AGAM Sp. z o.o. Łyski 13,2
521 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Hajnówce Hajnówka 13,1
522 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Mieszalnia Pasz Netta II J. Granacki, M. Granacki sp.j. Netta Druga 13,1
523 Glazur-Łuczaj S.J. Spółka Komandytowa Bielsk Podlaski 13,1
524 Społem Pss w Grajewie Sp. z o.o. Grajewo 13,1
525 Ebm Sp. z o.o. Hajnówka 13,1
526 Grafix K. Olszewska – Piotrowska M. Tyrała sp.j. Białystok 13
527 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wysokiem Mazowieckiem Wysokie Mazowieckie 13
528 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Konar Wojciech Stasiełuk Skindzierz 13
529 Lumiere Sp. z o.o. Białystok 13
530 Krynka Sp. z o.o. Krynki 12,9
531 Rondo Gumieniak Wiesław, Marciniak Wojciech i Swajda Mieczysław sp.j. Siemiatycze 12,9
532 Bispool Sp. z o.o. Białystok 12,9
533 NORD AUTO Sp. z o.o. Białystok 12,9
534 Olibenz Sp. z o.o. S.K. Łomża 12,9
535 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zabłudów 12,8
536 Biatech Sp. z o.o. Zaścianki 12,8
537 Zarząd Budynków Mieszkalnych w Suwałkach TBS Sp. z o.o. Suwałki 12,8
538 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 12,8
539 Sp. z o.o. Mixbet – sp.k. Łomża 12,7
540 Moose Sp. z o.o. Białystok 12,6
541 Arkada Łukaszewicz sp.j. Białystok 12,6
542 Firma Biegłych Rewidentów Mazur I Partnerzy Sp. z o.o. S.K. Białystok 12,6
543 Budomost Sp. z o.o. Zaścianki 12,5
544 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Technosan Sp. z o.o. Białystok 12,5
545 Sanmet Sp. z o.o. S.K. Łomża 12,5
546 Instalator Sp. z o.o. Łomża 12,4
547 Tytan Systemy Bezpieczeństwa Sp. z o.o. Białystok 12,4
548 Vapro sp.j.- Waldemar Prończyk Białystok 12,4
549 Detal Podlasie Sp. z o.o. Białystok 12,3
550 Rockpol Sp. z o.o. S.K. Białystok 12,3
551 Operator Sp. z o.o. Białystok 12,3
552 Meblux Bogdan sp.j. Łomża 12,3
553 Jaz-Bud I Sp. z o.o. S.K. Białystok 12,2
554 A.O. Spectrum Sp. z o.o. S.K. Grajewo 12,2
555 Dtm sp.j. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski Białystok 12,2
556 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kleosinie Kleosin 12,2
557 Fart sp.j. Sławomir Kotyński, Jarosław Laskowski Białystok 12,1
558 Rst Sp. z o.o. Białystok 12,1
559 Servisco Przesyłki Ekspresowe Sp. z o.o. Łyski 12,1
560 GLOSEL Sp. z o.o. S.K. Białystok 12
561 Dartom Skup, Sawicki sp.j. Białystok 12
562 Mackiewicz Prefabrykacja Sp. z o.o. Łomża 11,9
563 Rzeźnia Trzody Gołaszewska Duchnowski sp.j. Rutki-Kossaki 11,9
564 Nowa Ekologia Sp. z o.o. Nowogród 11,9
565 Przedsiębiorstwo Usługowo-Asenizacyjne Astwa Sp. z o.o. Białystok 11,8
566 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Hajnówka 11,8
567 Instalator sp.j. W. J. i M. G. Nowik Łomża 11,8
568 Kem Logistics Group Sp. z o.o. S.K. Białystok 11,7
569 Rolbud Sp. z o.o. Szumowo 11,6
570 Łomżyński Klaster Energetyczny Sp. z o.o. Łomża 11,6
571 Brukton Sp. z o.o. Białystok 11,6
572 Dom Handlowy Eden II Kaczyńscy sp.j. Zambrów 11,5
573 Gamstal Sp. z o.o. Białystok 11,5
574 Limepol Sp. z o.o. Białystok 11,5
575 Vena Sp. z o.o. Białystok 11,4
576 TPK Transbud Sp. z o.o. S.K. Białystok 11,4
577 Fundacja Im. Bpa Antanasa Baranauskasa Dom Litewski w Sejnach Sejny 11,4
578 Gospodarstwo Hodowlane Fermatech Sp. z o.o. Dobrzyniówka 11,4
579 Meritgen Sp. z o.o. Kisielnica 11,3
580 Top – Profil Sp. z o.o. Białystok 11,3
581 DK Doradztwo Sp. z o.o. Klepacze 11,3
582 Max Power Poland Sp. z o.o. Białystok 11,2
583 MK Format Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 11,2
584 Ortotrauma Sp. z o.o. Białystok 11,2
585 Inees Polska Sp. z o.o. Augustów 11,1
586 Profit Instalacje i Budownictwo Sp. z o.o. Suwałki 11,1
587 Handel Opałem i Paliwami Tadeusz,Wojciech i Grzegorz Mierzwińscy sp.j. Wysokie Mazowieckie 11
588 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kolejarz Łapy 11
589 RUNO Sp. z o.o. Hajnówka 11
590 Koba Sp. z o.o. Białystok 11
591 REVMOD Sp. z o.o. PPH Mońki 10,9
592 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Nadzieja w Zambrowie Zambrów 10,8
593 Emka Development Sp. z o.o. sp.k. Białystok 10,8
594 AG Chemia Sp. z o.o. S.K. Sokoły 10,7
595 Tomex S.J. Ciechanowiec 10,7
596 Q Medica Sp. z o.o. Białystok 10,7
597 Elkond – Kakareko, Olszewski, Panas – sp.j. Białystok 10,7
598 Fundacja Regionalne Centrum Kompetencji Białystok 10,6
599 Brooklyn Sp. z o.o. Białystok 10,6
600 Net Innovation Software Sp. z o.o. Białystok 10,6
601 Stacja Paliw Krysztopik M. Krzysztopik K. sp.j. Dąbrowa Białostocka 10,5
602 Bagat Sp. z o.o. Białystok 10,5
603 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Kolnie Kolno 10,4
604 Szymborscy Sp. z o.o. S.K. Białystok 10,4
605 Agrokompleks sp.j. A. M. P. Wiśniewscy Suraż 10,4
606 PPH A & w Kondraccy Agnieszka Kondracka Waldemar Kondracki sp.j. Augustów 10,3
607 Hotel Loft Sp. z o.o. Białystok 10,3
608 Astrum MBM Sp. z o.o. S.K. Białystok 10,2
609 Techmot Sp. z o.o. Choroszcz 10,2
610 Renton Sp. z o.o. Białystok 10,2
611 Nova Auto Kukiełka sp.j. Dobrzyniewo Fabryczne 10,2
612 Euro Polska Sieć Handlowa Sp. z o.o. Łomża 10,2
613 Pędziwiatr Sp. z o.o. Wiżajny 10,1
614 Brabux Sp. z o.o. Białystok 10,1
615 Science4people Sp. z o.o. Białystok 10,1
616 Z.I.P.E Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 10,1
617 Drogowiec Sp. z o.o. Białystok 10,1
618 Gospodarstwo Rolne Pawły Sp. z o.o. Zaścianki 10,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej. Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa
Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy