Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Łódzkiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 880 firm z województwa łódzkiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Łódzkiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Bełchatów 20222
2 Rossmann Supermarkety Drogeryjne Polska Sp. z o.o. Łódź 7928
3 EUROGLAS Polska Sp. z o.o. Osiedle Niewiadów 1956
4 Veolia Energia Łódź S.A. Łódź 1728
5 JTI Polska Sp. z o.o. Stary Gostków 1398
6 Pelion S.A. Łódź 1259
7 Aflofarm Farmacja Polska Sp. z o.o. Pabianice 1215
8 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Łódź 1134
9 mFinanse S.A. Łódź 1064
10 Gillette Poland International Sp. z o.o. Łódź 1041
11 HTL-STREFA S.A. Ozorków 1029
12 DE HEUS Sp. z o.o. Łęczyca 980
13 Atlas Sp. z o.o. Łódź 838
14 Central Fund of Immovables Sp. z o.o. Łódź 822
15 Ceramika Tubądzin II Sp. z o.o. Ozorków 690
16 Raw-Pol Stefański S.J. Rawa Mazowiecka 662
17 Łódzka Spółka Infrastrukturalna Sp. z o.o. Łódź 640
18 Sonoco Poland Packaging Services Sp. z o.o. Łódź 631
19 Uniwersytet Medyczny Łódź 614
20 Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o. Łódź 613
21 WIELTON S.A. Wieluń 610
22 Cementownia Warta S.A. Trębaczew 609
23 UMA Investments Sp. z o.o. Kutno 577
24 Opoczno I Sp. z o.o. Opoczno 572
25 LEK S.A. Stryków 571
26 Infosys Poland Sp. z o.o. Łódź 568
27 Knauf Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 525
28 Uniwersytet Łódzki Łódź 504
29 Colep Polska Sp. z o.o. Kleszczów 472
30 Barry Callebaut Manufacturing Polska Sp. z o.o. Łódź 450
31 Dell Products (Poland) Sp. z o.o. Łódź 450
32 Polska Grupa Farmaceutyczna S.A. Łódź 450
33 VEKA POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 447
34 Amcor Flexibles Reflex Sp. z o.o. Łódź 407
35 POLFARMEX S.A. Kutno 405
36 Sirmax Polska Sp. z o.o. Kutno 384
37 Constantia Teich Poland Sp. z o.o. Rogowiec 372
38 Amcor Specialty Cartons Polska Sp. z o.o. Łódź 371
39 Lumileds Poland S.A. Pabianice 364
40 Medana Pharma S.A. Sieradz 362
41 Wirthwein Polska sp. z o.o. Łódź 356
42 Sempertrans Bełchatów Sp. z o.o. Rogowiec 348
43 Rainbow Tours S.A. Łódź 338
44 Politechnika Łódzka Łódź 337
45 Dachser Sp. z o.o. Sosnowiec 326
46 Zpow Agros Nova Sp. z o.o. S.K. Łowicz 317
47 Progroup Board Sp. z o.o. Smolice 312
48 BONPRIX Sp. z o.o. Łódź 304
49 Exertis Supply Chain Services Limited Sp. z o.o., Oddział w Polsce Łódź 287
50 NIJHOF – WASSINK Sp. z o.o. Kutno 278
51 Skamex Sp. z o.o. S.K. Łódź 277
52 Interprint Polska sp. z o.o. Ozorków 274
53 Archicom Polska S.A. Łódź 272
54 P P H Legs Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 267
55 Knauf Bauprodukte Polska Sp. z o.o. Rogowiec 258
56 PKO Leasing S.A. Łódź 257
57 FERROXCUBE POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 256
58 EUROFOAM Polska Sp. z o.o. Zgierz 247
59 BFF Polska S.A. Łódź 244
60 HELIOS S.A. Łódź 241
61 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 1 S.A. Łódź 235
62 ENKEV POLSKA S.A. Łódź 230
63 Ceramika Paradyż Sp. z o.o. Opoczno 226
64 Hammermed Medical Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 225
65 JHM Development S.A. Skierniewice 219
66 Zakład Włókienniczy Biliński Sp.j. Konstantynów Łódzki 215
67 Lampre Polska Sp. z o.o. Kutno 208
68 Roldrob S.A. Tomaszów Mazowiecki 204
69 Albea Poland Sp. z o.o. Łódź 203
70 Coko-Werk Polska Sp. z o.o. Łódź 200
71 Borg Automotive Sp. z o.o. Zduńska Wola 199
72 Kramel Invest Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 194
73 Union Polska Sp. z o.o. Radomsko 193
74 Korona Candles S.A. Wieluń 188
75 Eko-Vit Sp. z o.o. Łódź 181
76 SEW – Eurodrive Polska Sp. z o.o. Łódź 174
77 Grzegorz Kowalczyk Firma Handlowa GEKO Kietlin 173
78 Firma Transportowo Spedycyjno Handlowa Mielczarek Andrzej Zduńska Wola 173
79 Vandemoortele Bakery Products Polska Sp. z o.o. Łódź 168
80 FLINT Group Polska Sp. z o.o. Konstantynów 168
81 Moje Bambino Sp. z o.o. sp.k. Łódź 168
82 Grudzeń Las Sp. z o.o. Grudzeń-Las 166
83 East West Spinning Sp. z o.o. Łódź 165
84 Lavinia i Sp. z o.o. S.K. Łódź 159
85 Metalbud Sp. z o.o. Podlas 155
86 Aflopa Nieruchomości Sp. z o.o. sp.k. Pabianice 153
87 AMZ-KUTNO S.A. Kutno 147
88 ISTA Polska Sp. z o.o. Łódź 147
89 CERI International Sp. z o.o. Łódź 145
90 DOZ S.A. DIRECT S.K. Łódź 143
91 Wytwórnia Klejów i Zapraw Budowlanych S.A. Zgierz 143
92 Dradura Polska Sp. z o.o. Łódź 141
93 AQ Wiring Systems Sp. z o.o. Łódź 139
94 Monnari Trade S.A. Łódź 139
95 Geberit Ozorków Sp. z o.o. Ozorków 139
96 F & F Filipowski sp.j. Pabianice 135
97 Pabianicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Pabianice 133
98 S.I.C. Sp. z o.o. Łódź 131
99 HURTAP S.A. Łęczyca 131
100 GEALAN POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 123
101 HSV Polska Sp. z o.o. Łódź 123
102 Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Łódź 120
103 Wędlinka Sp. z o.o. S.K. Dobrydział 116
104 Cornette Underwear Sp. z o.o. S.K. Sieradz 114
105 Rex-Bud Budownictwo Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Łódź 112
106 Mosty Łódź S.A. Łódź 111
107 Spółdzielnia Mieszkaniowa RETKINIA – POŁUDNIE Łódź 111
108 PRIMULATOR Sp. z o.o. Łódź 109
109 Jnt Group S.A. sp.k. Dobroń 108
110 Marilyn Sp. z o.o. S.K. Łódź 108
111 Firma SOFTEX Dariusz Michta Tomaszów Mazowiecki 107
112 Superhot Sp. z o.o. Łódź 107
113 Aunde Poland Sp. z o.o. Łódź 106
114 Naturhouse Sp. z o.o. Łódź 105
115 Cortizo Sp. z o.o. Radomsko 105
116 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Grot J. Grot sp.j. Starowa Góra 105
117 TABO Kuzimski Sp. z o.o. S.K. Rawa Mazowiecka 104
118 Impall Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 103
119 Biuro Obsługi Finansowej Szkół Sp. z o.o. S.K. Łódź 101
120 Krotoski Sp. z o.o. sp.k. Łódź 101
121 BIAŁA GÓRA Sp. z o.o. Tomaszowskie Kopalnie Surowców Mineralnych Smardzewice 99
122 Uds Sp. z o.o. Nowy Kawęczyn 99
123 Spółdzielnia Mieszkaniowa Teofilów w Łodzi Łódź 98
124 Filip i S- Ka Dromader sp.j. Łódź 97
125 Ośrodek Badawczo – Produkcyjny Politechniki Łódzkiej ICHEM Sp. z o.o. Łódź 96
126 PPHU DAMAZ Zdzisław Nuszkiewicz Łódź 95
127 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Stefana Batorego Łódź 95
128 Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o. Żychlin 94
129 Cobouw Polska Sp. z o.o. Łódź 93
130 Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o. Kutno 92
131 MGL Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 92
132 Beauty Gallery Sp. z o.o. Łódź 91
133 TEXTON S.A. Zgierz 91
134 PAUL HARTMANN POLSKA Sp. z o.o. Pabianice 91
135 Chojny Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 90
136 Master Pharm S.A. Łódź 90
137 PAMAPOL S.A. Rusiec 89
138 BFF Medfinance S.A. Łódź 89
139 Eurobox Polska Sp. z o.o. Przesiadłów 88
140 Polimex.net Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 86
141 Amł – Dzianiny Joanna Szrajber, Marian Łoś sp.j. Łódź 86
142 Szpital Wojewódzki Im. Prymasa Kardynała Stefana Wyszynskiego w Sieradzu Sieradz 85
143 Prezero Service Centrum Sp. z o.o. Kutno 84
144 Emerson Polska Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 83
145 SP Moulding Poland Sp. z o.o. Sieradz 83
146 EKO – REGION Sp. z o.o. Bełchatów 82
147 Plastem P. Ciupa i T. Teodorczyk sp.j. Janiszewice 82
148 VOG POLSKA Sp. z o.o. Skierniewice 81
149 Mecalit Polska Sp. z o.o. Łódź 81
150 INS-EL Sp. z o. o. S. K. Łódź 81
151 GERLACH S.A. Drzewica 81
152 Dolfos Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 80
153 RECTICEL Sp. z o.o. Łódź 79
154 Firma Nasienna GRANUM – Z. Manias – S. Menc – J. Szymański S.J. Wodzierady 76
155 HODOWLA ROŚLIN STRZELCE Sp. z o.o. Grupa IHAR Strzelce 76
156 VOITH TURBO Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 76
157 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe SZLACHET – STAL Waldemar I Grażyna Sendalscy S.J. Piotrków Trybunalski 76
158 Deante Antczak sp.j. Łódź 75
159 Delfarma Sp. z o.o. Łódź 75
160 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Bolesława Chrobrego Łódź 75
161 Greygoose Outsourcing Sp. z o.o. Łódź 74
162 Firma Bracia Urbanek Andrzej i Jacek Urbanek sp.j. Łowicz 74
163 Wizet Transport Sp. z o.o. Łęczyca 74
164 TP Teltech Sp. z o.o. Łódź 73
165 Browin Sp. z o.o. sp.k. Łódź 73
166 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łódź 72
167 Spółdzielnia Mieszkaniowa RETKINIA – PÓŁNOC Łódź 72
168 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku Radomsko 71
169 Przedsiębiorstwo Handlowe Agroskład sp.j. Włodzimierz Jabłoński, Jacek Kaczuba Józefin 71
170 Lamela Sp. z o.o. S.K. Łowicz 71
171 Oqema Sp. z o.o. Ozorków 71
172 Hapam Poland Sp. z o.o. Łódź 71
173 Sonia Sp. z o.o. I Wspólnicy S.K. Starowa Góra 71
174 Przedsiębiorstwo KONSPORT Mieczysław Majewski Dobków 70
175 Elmen Sp. z o.o. Rogowiec 70
176 NEUMO-POLSKA Sp. z o.o. Strobów 70
177 ZAGRODNIKI Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 70
178 Elester-Pkp Sp. z o.o. Łódź 69
179 Nieruchomości Prim Sp. z o.o. sp.k. Radomsko 69
180 Emo-Farm Sp. z o.o. Ksawerów 69
181 Food Service Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 69
182 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Trans-Plus Dariusz Słomka, Robert Słomka sp.j. Tomaszów Mazowiecki 68
183 Schaumaplast – Organika Sp. z o.o. Łódź 67
184 Toyota Leasing Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 67
185 SP Medical Sp. z o.o. Zduńska Wola 67
186 Zwoltex Sp. z o.o. Zduńska Wola 67
187 COMMERCECON Sp. z o.o. S.K. Konstantynów Łódzki 67
188 Goodmills Polska Kutno Sp. z o.o. Kutno 67
189 A&A Marketing Sp. z o.o. Holding sp.k. Łódź 66
190 KERAKOLL POLSKA Sp. z o.o. Rzgów 66
191 Mirwal Mirosław Pryc, Waldemar Pryc sp.j. Łódź 66
192 Gakon Sp. z o.o. Łódź 66
193 Bobst Polska Sp. z o.o. Łódź 66
194 P.P.H.U. BETA Kopacz Paweł Wąwał 65
195 Bmi Icopal Sp. z o.o. Zduńska Wola 65
196 GT Polska Sp. z o.o. Łódź 64
197 Pol-Hun M. Bielska sp.j. Koluszki 64
198 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Władysława Jagiełły Łódź 64
199 Jan Korkus Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Korkus Pajęczno 64
200 Martis-Stilon S. A. Aleksandrów Łódzki 63
201 FMR LISICKI Janusz Lisicki Pukinin 63
202 Robinson Packaging Polska Sp. z o.o. Łódź 63
203 EDC Expert Direct Communication Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 62
204 Elektrociepłownia Zduńska Wola Sp. z o.o. Zduńska Wola 62
205 Kilargo Sp. z o.o. Chechło Pierwsze 62
206 SAT-FILM Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Łódź 62
207 Caolin Sp. z o.o. Opoczno 62
208 Intap Advanced Technology Sp. z o.o. sp.k. Bukowiec 62
209 AQUA PARK ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 62
210 Cegal – Cecylia Gawlik, Kazimierz Gawlik, Artur Gawlik, Marek Gawlik – sp.j. Łódź 61
211 SUWARY S.A. w Pabianicach Pabianice 61
212 Towarzystwo Budownictwa Społecznego w Zgierzu Sp. z o.o. Zgierz 61
213 CWS-BOCO POLSKA Sp. z o.o. Łódź 60
214 Michalczyk i Prokop Sp. z o.o. Łódź 60
215 FPS Sp. z o.o. Pabianice 59
216 Aspol Bis Sp. z o.o. S.K. Dobrzelin 59
217 Turplast Primo Stanisław i Robert Turaj S.J. Zgierz 59
218 Sieradzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Sieradz 58
219 Lama Lama Sp. z o.o. S.K. Wola Wężykowa 58
220 Nova Sp. z o.o. i Wspólnicy – Sp. Komandytowa Łódź 58
221 AGRECOL Sp. z o.o. Mesznary 58
222 Centrum Pali Sp. z o.o. Kutno 58
223 Hammermed II Sp. z o.o. Nieruchomości sp.k. Łódź 58
224 Zakład Ceramiki Budowlanej Owczary R.E.R. Stępień sp.j. Owczary 58
225 P.P.H.U. KAM-POL Import-Export Piotr Furmański Biała Rawska 58
226 Zgierska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgierz 57
227 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Juliusza Słowackiego Piotrków Trybunalski 57
228 Zakład Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 57
229 An – Farb Zdzisław Nuszkiewicz, Maciej Nuszkiewicz sp.j. Łódź 57
230 Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego Łódź 56
231 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Sieradz 56
232 Zamet – Głowno S.J. Głowno 56
233 Włodan Andrzej Włodarczyk sp.j. Porszewice 55
234 Widzewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Łódź 55
235 Wodociągi i Kanalizacja – Zgierz Sp. z o.o. Zgierz 53
236 Centrum Logistyki I Marketingu Sp. z o.o. S.K. Łódź 53
237 Federacja Niezależnych Samorządnych Związków Zawodowych Przemysłu Lekkiego w Łodzi Łódź 53
238 Ins-El sp.j. Paweł Zdanowski Izabela Gębicka-Zdanowska Łódź 52
239 Kompania Leśna Chodkiewicz, Mazurkiewicz, Petrykowski sp. j. Nowy Dwór-Parcela 52
240 MAJAMI Sp. z o.o. S.K. Bełchatów 52
241 Lady Kama Anna Miszczak sp.j. Aleksandrów Łódzki 52
242 Spółdzielnia Mieszkaniowa Radogoszcz Zachód Łódź 51
243 Pinot Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 51
244 Kuchinox Polska Sp. z o.o. sp.k. Łódź 51
245 Golden Rose Sp. z o.o. Łódź 51
246 Delia Cosmetics Distribution Sp. z o.o. Rzgów 50
247 Przedsiębiorstwo Handlowe Polder i Rajder Derkacz sp.j. Sieradz 50
248 Hycom S.A. Łódź 50
249 Algo Polska Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 49
250 Ideal Europe Sp. z o.o. Kutno 49
251 Bioveri Sp. z o.o. S.K. Dąbrówka Wielka 49
252 Pestila II Sp. z o.o. sp.k. Wolbórz 49
253 Geplastyk Polska Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 49
254 FF Marka Własna Sp. z o.o. Łódź 49
255 METALURGIA S.A. Radomsko 49
256 Epruf S.A. Łódź 48
257 Emerson Sp. z o.o. S.J. Piotrków Trybunalski 48
258 Łódź JTB Sp. z o.o. S.K. Łódź 48
259 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wtórmex Sp. z o.o. sp.k. Radomsko 48
260 Drog-Bruk A.P.Szczerek sp.j. Błaszki 48
261 Sonpex A i K Janeczek sp.j. Działoszyn 47
262 Profilex Sp. z o.o. sp.k. Łask 47
263 BSG Sp. z o.o. Zgierz 47
264 Agro-Jumal Sp. z o.o. Sieradz 47
265 Wieluńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Wieluń 46
266 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Nasze Kąty Sp. z o.o. Łódź 46
267 KAMPOL – FRUIT Sp. z o.o. Biała Rawska 45
268 Filtrapol Sp. z o.o. Łódź 45
269 ARIADNA S.A. Fabryka Nici Łódź 45
270 P.H.U. MAGO – Małgorzata Gostyńska Łódź 45
271 Wagran Sp. z o.o. Łódź 45
272 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokator Zduńska Wola 45
273 WIS-GROUP Sp. z o.o. Opoczno 45
274 Wanship Sp. z o.o. Łódź 45
275 Kampmann Polska Sp. z o.o. Łęczyca 45
276 NEOMET Sp. z o.o. Radomsko 45
277 Przedsiębiorstwo Jasta Sp. z o.o. sp.k. Kamieńsk 44
278 Meble KRYSIAK Krzysztof Krysiak Strzałków 44
279 Profilpas Polska Sp. z o.o. Kutno 44
280 Mawo Technology S.Manicki M.Wojtasik sp.j. Zduńska Wola 44
281 Gibo Sp. z o.o. Sieradz 44
282 Target Pro Sp. z o.o. sp.k. Łódź 44
283 Jamir Sobieraj i Wspólnicy sp.j. Bechcice-Parcela 44
284 Tree Development Group – Łódź 4 Sp. z o.o. Łódź 44
285 Immergas Polska sp. z o.o. Łódź 43
286 Reac Poland Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 43
287 ELSAM Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 43
288 Scan-Partner Sp. z o.o. Rzgów 43
289 Stone Master S.A. Łódź 43
290 Ameet Sp. z o.o. Łódź 42
291 HERCO Sp. z o.o. Cielądz 42
292 Samodzielny Publiczny ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny Nr 1 im. N. Barlickiego Łódź 42
293 Spółdzielnia Mieszkaniowa OGNIWO Łódź 42
294 Epol Estate Sp. z o.o. Łódź 42
295 Retkińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Botanik w Łodzi Łódź 42
296 Reynders Etiketten Polska Sp. z o.o. Tuszyn 42
297 COATS POLSKA Sp. z o.o. Łódź 42
298 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 41
299 Greiner Multifoam Sp. z o.o. Ozorków 41
300 Ktl.Pl Plus Sp. z o.o. sp.k. Gorzkowice 41
301 Gft Poland Sp. z o.o. Łódź 41
302 Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Hetman Sp. z o.o. Florianów 41
303 Buszrem S.A. Piotrków Trybunalski 41
304 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Radomsko 41
305 BILPLAST S.A. Łódź 40
306 Gambit Kutno Sp. z o.o. S.K. Kutno 40
307 Provit Sp. z o.o. Kutno 40
308 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe EXPO DREW Kazimierz Pacan Opoczno 39
309 Europochette Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 39
310 Zakład Aparatury Elektrycznej Ergom Sp. z o.o. Łódź 39
311 Fbserwis Kamieńsk Sp. z o.o. Kamieńsk 39
312 Cassioli Polska Sp. z o.o. Łódź 39
313 Dcr Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 39
314 ELBIS Sp. z o.o. Rogowiec 39
315 TRELLA & NOLTE Sp. z o.o. Łódź 39
316 Łódzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 39
317 VITAMED Marcin Har Smardzewice 39
318 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kawiks Karol Chachulski Wincenty Chachulski sp.j. Patoki 38
319 PPUH KARTON Maciej Kołodziejczyk Wymysłów 38
320 BW Logistyka Sp. z o.o. Radomsko 38
321 Frubex-Bis J.Bęben, Z.Bęben i Wspólnicy sp.j. Pajęczno 38
322 Sea Development Sp. z o.o. Kutno 38
323 Centrum Teresy 100 Sp. z o.o. sp.k. Łódź 38
324 Breve Tufvassons Sp. z o.o. Łódź 38
325 SOMMER POLSKA Sp. z o.o. Brzeźnio 38
326 Joanna Szarska KNITTEX PPUH Łódź 38
327 Zakład Elektroniki Przemysłowej ENIKA Sp. z o.o. Łódź 38
328 Barbara Jaksa Pabianice 38
329 BIOGENED S.A. Łódź 38
330 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 37
331 P.P.H.U. KAMPOL Krzysztof Łuźniak Rusiec 37
332 Zarodowa Ferma Kur Rszew -Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 37
333 Spółdzielnia Handlowo – Usługowa Samopomoc w Łodzi Łódź 37
334 Salve Medica Sp. z o.o. Sp.K. Brzeziny 36
335 Cablex – P Sp. z o.o. Łódź 36
336 Belfor Polska Sp. z o.o. Łódź 36
337 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skierniewicach Skierniewice 36
338 M-Line Sp. z o.o. Sopel 36
339 Tollegno 1900 Poland Sp. z o.o. Łódź 36
340 Matpol sp.j. Anna Stachlewska Maciej Stachlewski Lutomiersk 36
341 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Michtrans Wojciech Michalak Szczecin 35
342 Sesto Senso Klimas S.J. Czastary 35
343 Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Włókiennictwa Łódź 35
344 Jan Skubisz P.P.U.B. Inkomet Radomsko 34
345 Spółdzielnia Mieszkaniowa Karolew w Łodzi Łódź 34
346 Zakłady Mięsne PAMSO S.A. Pabianice 34
347 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Łódź Sp. z o.o. Łódź 34
348 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pojezierska Łódź 34
349 E.G.O. Polska Sp. z o.o. Łódź 34
350 Ubojnia Drobiu PIÓRKOWSCY Jerzy Piórkowski Koziołki 34
351 Zakład Mechaniki Maszyn Bukpol Łagodziński sp.j. Bukowiec 34
352 Trelleborg Industries Polska Sp. z o.o. Łódź 34
353 Kondor Sp. z o.o. Łódź 34
354 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Marcin Sp. z o.o. sp.k. Łódź 34
355 Andrzejewski- Automatyzacja i Wyposażenie Produkcji Sp. z o.o. Łódź 33
356 Ermin Sp. z o.o. Łódź 33
357 Spółdzielnia Mieszkaniowaw Aleksandrowie Łódzkim Aleksandrów Łódzki 33
358 Pharmalink Sp. z o.o. Łódź 33
359 Profilex Property Sp. z o.o. sp.k. Orchów 33
360 Corpo Sp. z o.o. S.K. Łódź 33
361 Amg.Lab Sp. z o.o. Łódź 33
362 EMIT S.A. Żychlin 33
363 Airbus Helicopters Polska Sp. z o.o. Łódź 33
364 LSI SOFTWARE S.A. Łódź 33
365 Marinex Maria Wieteska, Grzegorz Wieteska sp.j. Kompina 33
366 Miejskie Centrum Medyczne Im. Dr. Karola Jonschera w Łodzi Łódź 33
367 P.C. Cyryl Popławski, A.Popławski, P.Popławski sp.j. Łódź 33
368 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bełchatów 33
369 NEKS Sp. z o.o. Dąbrówka Wielka 33
370 Megamed Sp. z o.o. Bełchatów 33
371 Spółdzielnia Kaskada w Łodzi Łódź 32
372 Ake-Net Tomaszewski, Wilk S.J. Pabianice 32
373 Syguła sp.j. Stanisław Syguła, Marcin Syguła, Adam Syguła, Wiesława Syguła Łódź 32
374 Cedrus Sp. z o.o. sp.k. Brzeziny 32
375 Marko-Kolor sp.j. S.Derędowski, A.Derędowska Łódź 32
376 Mirosław Stasiak Transport towarowy, handel opałem Kletnia 32
377 KAN Trademark Sp. z o.o. Łódź 32
378 Zimny Auto Sp. z o.o. Łódź 32
379 August Faller Sp. z o.o. Łódź 32
380 Techmark L.Ogłoza S.Zdziechowski sp.j. Aleksandrów Łódzki 32
381 Hornet Sp. z o.o. Łódź 32
382 Zakład Inżynieryjno-Budowlany Sp. z o.o. S.K. Zgierz 32
383 Stolwit Meble Sp. z o.o. S.K. Polesie 31
384 Polanik Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 31
385 MIKOMAX Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 31
386 Bakels Polska Sp. z o.o. Łódź 31
387 Zenner Poland Sp. z o.o. Łódź 31
388 Ergomat Sp. z o.o. Stawiszcze 31
389 PARTNER LOGISTIC Sp. z o.o. Wolbórz 31
390 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Sieradz 30
391 P.P.H.U. MEJPOL Anna Mazur-Paduszyńska Opoczno 30
392 Ezbud Budownictwo Zenon Łaski Tomaszów Mazowiecki 30
393 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czerwony Rynek Łódź 30
394 Nowa Szkoła Sp. z o.o. Łódź 30
395 Pets Dolfos Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 30
396 Lucjan Przybyła Przedsiebiorstwo Przemysłu Mięsnego MARS Łubnice 30
397 Młyn Szadek Jerzy Łaszkiewicz i Synowie sp.j. Szadek 29
398 ZUGIL S.A. Wieluń 29
399 Stefańczyk Sp.J. Łódź 29
400 Sensilab Polska Sp. z o.o. S.K.A. Konstantynów Łódzki 29
401 Api.pl Sp. z o.o. Rąbień 29
402 Arteriae Sp. z o.o. Sp.K. Łódź 29
403 Zakład Usług Komunalnych – Sp. z o.o. Krośniewice 29
404 Leitz Polska Sp. z o.o. Radomsko 29
405 Perlipol K.Kuśmierek, G.Derlatka, J.Benben sp.j. Bełchatów 29
406 Leczenie w Dobrej Cenie Sp. z o.o. S.K. Łódź 29
407 Mawos Sp. z o.o. Łódź 29
408 POLDEM Sp. z o.o. Łódź 29
409 P.P.H. TERRI Teresa Bartoszek Konstantynów Łódzki 29
410 Panda-Hurt Sp. z o.o. S.K. Zgierz 29
411 Mgm Pharma Sp. z o.o. S.K. Łódź 29
412 Wytwórnia Zębów Sztucznych Wiedent L.Wieteska-Baron, L.Wieteski sp.j. Łódź 29
413 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Wod-Kan Sp. z o.o. Mokra Prawa 29
414 Tom-Gast sp.j. Tomasz i Agnieszka Woźniak Łódź 28
415 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Grad Beata Grad, Paweł Grad S.J. Tomaszów Mazowiecki 28
416 Ontop Polska Sp. z o.o. Wiewiórczyn 28
417 Pro Business Digital Printing Polska Sp. z o.o. Łódź 28
418 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pabianice 28
419 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Koniarek Andrzej Koniarek Kozia Góra 28
420 Merrid Controls Sp. z o.o. Łódź 28
421 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 28
422 Property 2MM Sp. z o.o. sp.k. Łódź 28
423 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Łódź S.K. Łódź 28
424 Burchacińscy S.A. sp.k. Wieluń 27
425 Firma Handlowa Gucinex Rajmund Krakowski,Paweł Poraniewski sp.j. Gucin 27
426 Gnom Sp. z o.o. Łódź 27
427 Mebin Andrzej Binkowski Stobiecko Szlacheckie 27
428 Schrag Polska Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 27
429 Eco Kutno Sp. z o.o. Kutno 27
430 System Pruszyński Sp. z o.o. Drzewica 27
431 Fameg Sp. z o.o. Radomsko 27
432 Logimp Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 27
433 Poldrip Sp. z o.o. Łódź 27
434 Leiber Sp. z o.o. Krośniewice 27
435 ORGANIKA – CAR S.A. Łódź 27
436 P.P.H.U. J&K Romstom J. Lechowska, I. Lechowska sp.j. Tomaszów Mazowiecki 27
437 Huta Szkła Feniks 2 Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 27
438 Atest – Krzysztof Biernat i Dariusz Kobierski – sp.j. Sieradz 27
439 Polros S.A. Rzgów 27
440 Walter Kompressortechnik Polska Sp. z o.o. Łódź 27
441 Technitel Polska S.A. Łódź 27
442 Aves Sp. z o.o. Gajewniki 26
443 Sc Media Sp. z o.o. sp.k. Łódź 26
444 MGT Marta Tataj, Andrzej Dymek S.J. Łowicz 26
445 FILTER SERVICE Sp. z o.o. Zgierz 26
446 Zakład Usług Komunalnych HAK Stanisław Burczyński Piotrków Trybunalski 26
447 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bursiak Sp. z o.o. Łódź 26
448 Stec Sp. z o.o. S.K. Aleksandrówek 26
449 Zakład Konfekcjonowania Ziół Flos Elżbieta i Jan Głąb sp.j. Mokrsko 26
450 Moda Club Pl Sp. z o.o. S.K. Rzgów 26
451 Smolar Agencja Promocyjno Reklamowa Robert Wojkowski Łódź 26
452 Spółdzielnia Mieszkaniowa Piaski Łódź 26
453 Agro-Wikt Sp. z o.o. Opoczno 26
454 WIFAMA – PREXER Sp. z o.o. Przedsiębiorswo Innowacyjno Wdrożeniowe Łódź 26
455 Stalmit Murzyła K. Murzyła M. sp.j. Bełchatów 26
456 Jaszpol K.Jaroszewicz H.Szpruch-sp.j. Zgierz 26
457 Im Plus Ilona i Andrzej Soleccy S.J. Łódź 26
458 B&P Real Estate Sp. z o.o. Łódź 25
459 Dariusz Krasoń Łódź 25
460 CHS Sp. z o.o. S.K. Łódź 25
461 Cdm Sp. z o.o. Ksawerów 25
462 Spółka Budowlana Inst-Mont H.Bis, M.Wolnicki sp.j. Tomaszów Mazowiecki 25
463 Bifix Wojciech Piasecki sp.j. Górki Małe 25
464 InstalPlast Łask Sp. z o.o. S.K. Łódź 25
465 Mdm Firany Sp. z o.o. Łódź 25
466 Galvano – Partners Sp. z o.o. S.K. Łódź 25
467 Ewex – Sp. z o.o. Łódź 25
468 Thorex Laskowscy sp.j. Łódź 25
469 Bds Budownictwo Sp. z o.o. Łódź 25
470 Fabryka Mebli Meblosiek Sp. z o.o. Kolonia Osiek 25
471 Firma Taro Roman Grudziński sp.j. Tymienice 25
472 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Cza -Ta Niciak Sp.J. Piotrków Trybunalski 25
473 Fabryka Zamków Błyskawicznych Persyl S.Peryt-Atak S.J. Łódź 25
474 Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k. Łódź 25
475 Kartex J. Kowalczyk i Wspólnicy sp. j. Radomsko 24
476 Development And Business Consulting Gniazdowski i Partnerzy Spółka Komandytowa Łódź 24
477 QAH Sp. z o.o. sp.k. Łódź 24
478 Pol-Euro Sp. z o.o. Polik 24
479 LOZAMET Sp. z o.o. Łódzkie Zakłady Metalowe Łódź 24
480 HYDRA-GRUPA SBS J. KŁOS SPÓŁKA KOMANDYTOWA Łask 24
481 Real Development Group Sp. z o.o. sp.k. Łódź 24
482 Firma Handlowa Bsp Sp. z o.o. Łódź 24
483 Schraner Polska Sp. z o.o. Łęczyca 24
484 THERM – INSTAL Bogdan Michoń, Paweł Zubiel S.J. Łódź 24
485 SCORPIO Sp. z o.o. Łódź 24
486 Ikaria Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Łódź 24
487 Vervo Sp. z o.o. Łódź 24
488 Plast Sp. z o.o. Łódź 24
489 Agemar Sp. z o.o. Zgierz 24
490 Med Investments Sp. z o.o. S.K. Łódź 24
491 Cermont Sp. z o.o. Wola Krzysztoporska 23
492 TOMMARK Adamczyk, Langner, Rogozińska Sp.J. Konstantynów Łódzki 23
493 Ozorkowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Ozorków 23
494 Grupowa Oczyszczalnia Ścieków w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 23
495 KOPBUD Woźnica, Smok Sp.J. Łazisko 23
496 Lecznica Weterynaryjna w Zdunach Golan, Gasik, Kubica sp.j. Zduny 23
497 AGRO – KOCIĘBA Bogdan Kocięba Czarnocin 23
498 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Juszczak sp.j. Wieruszów 23
499 Sopexim Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 23
500 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo- Usługowe Demeter Góra Czesław Ostrowski Robert sp.j. Kamieńsk 23
501 sp.j. Tarpex Paweł Buczek Krzysztof Banaszek Łódź 23
502 Sacmi Polska Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 23
503 Przedsiębiorstwo Handlowe Polsirhurt Borys Tadeusz Borys Jerzy sp.j. Sieradz 23
504 Sns Foods Sp. z o.o. Łódź 23
505 Agraf Sp. z o.o. Łódź 23
506 Odlewnia Silum Sp. z o.o. Opojowice 22
507 Premium Arena JTB Sp. z o.o. S.K. Łódź 22
508 Auto Brzezińska Sp. z o.o. Łódź 22
509 Zakład Poligraficzny Wiking-Graf sp.j. T. Jakubowski Łódź 22
510 Firma Zaopatrzenia Korner Sp. z o.o. Strzałków 22
511 TRANS-MER S. J. A. i S. Kaczmarek Glinnik 22
512 Marvel Sp. z o.o. Łódź 22
513 Specjalistyczny Szpital Onkologiczny Nu-Med Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 22
514 Domtom Plus Sp. z o.o. Łódź 22
515 Interoil sp.j. Kameccy – Galuba Kolonia Szczercowska 22
516 Europejskie Centrum Gospodarcze Sp. z o.o. Głowno 22
517 Globcolor Sp. z o.o. S.K. Aleksandrów Łódzki 22
518 Grupowa Oczyszczalnia Ścieków Sp. z o.o. Kutno 22
519 FIORE GERNAND, BIERNACKI I TOMAS S.J. Łódź 22
520 MDH Sp. z o.o. Łódź 22
521 Instal Bud Pecyna Sp. z o.o. Żelechlinek 22
522 Piekarstwo-Cukiernictwo Jaś i Małgosia Romanowscy sp.j. Łódź 22
523 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlane Eko-Bud Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Skierniewice 22
524 Tomaszowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 22
525 BPD Property Sp. z o.o. Łódź 22
526 Miejski Zakład Komunikacyjny W Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 22
527 Agromex Wojciech i Jacek Fraszka sp.j. Marzenin 22
528 Sawo Recykling Kazimierz Szałapski, Zbigniew Szałapski sp.j. Zgierz 22
529 Magnetix Lamination Sp. z o.o. sp.k. Łódź 22
530 K.F.D. ARCHITEKT S.J. Łódź 22
531 RIDI POLSKA Sp. z o.o. Natolin 21
532 Kikgel Sp. z o.o. Ujazd 21
533 Essentra Sp. z o.o. Łódź 21
534 Dekomal Kutera, Stasiłowicz, Chrobot sp.j. Łódź 21
535 BHS Corrugated Poland Sp. z o.o. Łódź 21
536 Centrum Medyczne Ogrodowa OMC Sp. z o.o. S.K. Skierniewice 21
537 Łódzki Rynek Hurtowy ZJAZDOWA S.A. Łódź 21
538 Muzeum Sztuki w Łodzi Łódź 21
539 Texpol Zakład Pracy Chronionej Sp. z o.o. Dłutów 21
540 NEST – Sp. z o.o. Łódź 21
541 SESTO Sp. z o.o. Łódź 21
542 Czarny Koń M.T.W. Skóra, M.Glewicz sp.j. Łódź 21
543 Globitel Sp. z o.o. Łódź 21
544 SPZOZ Centralny Szpital Kliniczny Instytut Stomatologii UM w Łodzi Łódź 21
545 Park Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Łódź 21
546 LAMBDA S.A. Łódź 21
547 Elema – M. Mikołajczyk, G. Podsiadły sp.j. Sieradz 21
548 Agro Humański, Janiszewski sp.j. Kutno 21
549 MARTEL Dorota Grela ZPCH PPHU Sieradz 21
550 Klinika Okulistyczna Jasne Błonia Sp. z o.o. Łódź 21
551 Port Radomsko Sp. z o.o. Radomsko 21
552 Izola Sp. z o.o. sp.k. Łódź 21
553 Jaszpol Sp. z o.o. Zgierz 21
554 PPHU MARK’S Sp. z o.o. Prusak 21
555 Rid Radosław Kapiczyński, Daniel Kapiczyński sp.j. Widawa 20
556 AB INITIO M. Matejczyk, C. Stańczak S.J. Łódź 20
557 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Opocznie Opoczno 20
558 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 20
559 Trans-Technik Poland Sp. z o.o. Wieluń 20
560 KELMES Sp. z o.o. S.K. Tomaszów Mazowiecki 20
561 Poyry Poland Sp. z o.o. Łódź 20
562 Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. Łódź 20
563 Paso-Trading Sp. z o.o. Pabianice 20
564 Mp Management Sp. z o.o. Łódź 20
565 Sławomir Olak Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Handlowe AGRAHURT Export- Import Osjaków 20
566 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlanych Kielnia Łódź 20
567 Zakłady Chemiczne ORGANIKA S.A. Łódź 20
568 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe STANLEY Wojciech Świetlik Rawa Mazowiecka 20
569 OSIEDLE MŁODYCH Spółdzielnia Mieszkaniowa Łódź 20
570 Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Skierniewice 20
571 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Nasz Dom w Opocznie Opoczno 20
572 Koliber sp.j. Cholewińscy, Ciszek Zgierz 20
573 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Łodzi Łódź 20
574 Comitor Sp. z o.o. Łódź 20
575 Artcem Tępiński i Wspólnicy sp. j. Łódź 20
576 PPHU STEVEN Marek Bryła Łowicz 20
577 Dom I. Maćkowiak, A. Patura i Wspólnicy sp.j. Piotrków Trybunalski 20
578 Global Food Hygiene Sp. z o.o. S.K. Kuśnie 20
579 Park Emerson Sp. z o.o. S.j. Piotrków Trybunalski 20
580 Buzet Sp. z o.o. Wieluń 20
581 MCM Project Sp. z o.o. Łódź 20
582 ZUH Wojciechowski Zdzisław Wojciechowski Sobawiny 20
583 Abx Sp. z o.o. Łódź 20
584 ERG Sp. z o.o. S.K. Łódź 20
585 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Farpol Sp. z o.o. Łódź 19
586 Mar Andrzejewski sp.j. Łódź 19
587 Instom Sp. z o.o. Łódź 19
588 Scanditron Sp. z o.o. Łódź 19
589 COMMON S.A. Łódź 19
590 Kawu J. Kotus, A. Woźniak sp.j. Łódź 19
591 K+L Biuro Handlowe Polska Sp. z o.o. Łódź 19
592 MEX Polska S.A. Łódź 19
593 Klim-Eko Sp. z o.o. Łódź 19
594 TRAX Sp. z o.o. Łódź 19
595 Minibrowary.Plandrzej Gałasiewicz S.K. Piotrków Trybunalski 19
596 Eko Oil Sp. z o.o. sp.k. Sieradz 19
597 Pabianicka Fabryka Narzędzi PAFANA S.A. Pabianice 19
598 Janis Sp. z o.o. S.K. Łódź 19
599 Makpol Polska Sp. z o.o. sp.k. Łódź 19
600 Spółdzielnia Mieszkaniowa Żubardź Łódź 19
601 Marbex Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 19
602 Zakład Przetwórstwa Mięsnego GAIK Andrzej Gaik Niedośpielin 19
603 JOGO Łódzka Spółdzielnia Mleczarska Łódź 19
604 Consensus Sp. z o.o. Łódź 19
605 Omnikon Sp. z o.o. Łódź 19
606 Stella Sp. z o.o. Łódź 19
607 Mckb Sp. z o.o. Łódź 19
608 Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieruszowie S.A. Wieruszów 19
609 Wizja V Sp. z o.o. Łódź 19
610 Medax Sp. z o.o. Kruszów 19
611 TWIST – POL Sp. z o.o. Kobiele Wielkie 19
612 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Rzeźnik Przemysław Paszkowski Jeżów 19
613 MAXI Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe W. Rumocka S.J. Łódź 19
614 Starmeat Katowicz, Ignatowicz sp.j. Aleksandrów Łódzki 19
615 SDK Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 19
616 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Solfum Sp. z o.o. Rąbień AB 19
617 Towarzystwo Elektrotechnologiczne Qwerty Sp. z o.o. Łódź 19
618 Joka Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 18
619 Antinus Sp. z o.o. Skierniewice 18
620 Makromed Sp. z o.o. S.K. Łódź 18
621 PGKiM Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 18
622 Olfarm B.F. Olejniczak sp.j. Łęczyca 18
623 P.P.H.U. Erjox A. Mazur & J. Mazur sp.j. Równa 18
624 Pol – Intech Towarzystwo Przemysłowo – Handlowe Sp. z o.o. Łódź 18
625 Polanik Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 18
626 Przedsiębiorstwo Handlowe Alufinish Polska Sp. z o.o. S.K. Łódź 18
627 Technologie Galwaniczne Sp. z o.o. Łódź 18
628 PPUH KONSTALEX Sp. z o.o. Radomsko 18
629 Zakład Piekarniczo – Cukierniczy Tadeusz, Dominik i Jakub Ozdowscy S.J. Kutno 18
630 Spółdzielnia Mieszkaniowa Łęczycanka w Łęczycy Łęczyca 18
631 Surchem Sp. z o.o. Łódź 18
632 Sapor Textile Sp. z o.o. sp.k. Rzgów 18
633 Rol Tol Przedsiębiorstwo Papiernicze Główka, Trela sp.j. Pabianice 18
634 Przedsiębiorstwo Budowlano Inżynieryjne MAVEX Marek Michalski Kutno 18
635 Magrol Tomasz Magdziak, Maciej Magdziak sp.j. Kazimierzew 18
636 SGK Sp. z o.o. S.K. Marianka 18
637 Hurtownia Rolno-Ogrodnicza Inagri Sp. z o.o. Sieradz 18
638 Spółdzielnia Mieszkaniowa Klonowa Łódź 17
639 Logistyka Paliwa i Energia Sp. z o.o. Zduńska Wola 17
640 Genesis Pharm M. Matejczyk, C. Stańczak, J. Zwoliński sp.j. Łódź 17
641 GAL-DRUK Drukarnia Krzysztof Łużyński Brzeźnio 17
642 Metalex J. Pilarski, Zb. Dąbrowski, M. Pilarska, G. Jeż-sp.j. Antoniew 17
643 Corin S.J. PPHU Pabianice 17
644 Bugaj Sp. z o.o. Bugaj Zakrzewski 17
645 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Łask 17
646 Solana Polska Sp. z o.o. Zduny 17
647 Novet sp.j. Kaczmarek i Wspólnicy Gospodarz 17
648 Ptak Media S.A. Rzgów 17
649 MITMAR Sp. z o.o. Głowno 17
650 Danzap Agro Sp. z o.o. S.K. Załusin 17
651 ZIEM-BUD Sp. z o.o. S.K. Łódź 17
652 Investpremium Sp. z o.o. S.K. Łódź 17
653 Fabryka Mebli Biurowych Mikomax Sp. z o.o. Łódź 17
654 Hydro-Masz Sp. z o.o. S.K. Zapole 17
655 Profigips Wiśnik Pecyna sp.j. Rzeczyca 17
656 Master TSL Sp. z o.o. S.K. Łódź 17
657 Ph Sopexim Anna Sopek, Sławomir Sopek i Adam Sopek – sp.j. Aleksandrów Łódzki 17
658 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 17
659 3D Pro Sp. z o.o. Łódź 17
660 Miratrans Sp. z o.o. Sierpów 17
661 Magsped Sp. z o.o. sp.k. Łódź 17
662 Hydron – Unipress Sp. z o.o. Łódź 17
663 Victus Mielczarek i Kowalska sp.j. Działoszyn 17
664 Praktyka Lekarzy Kopernik Jacek Napiórkowski sp.j. Skierniewice 16
665 Zakład Komunalny Kleszczów Sp. z o.o. Kleszczów 16
666 Mk Centrum K. Duliba, M. Myczka sp.j. Piotrków Trybunalski 16
667 Raków S.J. Raków Duży 16
668 Schnee Polska Sp. z o.o. Sieradz 16
669 Orwak Polska Sp. z o.o. Łódź 16
670 Ordom R. Karasiński i Wspólnicy sp.j. Łódź 16
671 Diaspolis Sp. z o.o. S.K. Kruszów 16
672 Agencja Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Evimex Sp. z o.o. Dąbrowa 16
673 Sygnium K i A Lisińscy T.Kaczmarek M.Machnicka sp.j. Łódź 16
674 EMS Elektro Metall Spezialprodukte Polska Sp. z o.o. Ozorków 16
675 Maxus Sp. z o.o. Łódź 16
676 Falcon Medical Polska Sp. z o.o. Łódź 16
677 Termer-Mcm Sp. z o.o. Bełchatów 16
678 Przedsiębiorstwo Komunalne Gminy Konstantynów Łódzki Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 16
679 WPW Invest Sp. z o.o. Łódź 16
680 Milex Meat sp. z o.o. Niesułków 16
681 Tech Solutions Sp. z o.o. Łódź 16
682 PGC Polska Grupa Ceramiczna Sp. z o.o. Łódź 16
683 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Brzeziny 16
684 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Wart-Milk Sieradz 16
685 Fortech Serwis Sp. z o.o. S.K. Kraszew 16
686 Polcalc Sp. z o.o. Łódź 16
687 A Jak Apteka – Łukasiak Kaliszewska sp.j. Łódź 15
688 Paweł Cendrowicz, Wojciech Janas sp.j. – Pawotex Łódź 15
689 Spedycja Polska Spedcont Sp. z o.o. Łódź 15
690 Budownictwo Elektroenergetyczne SELPOL S.A. Łódź 15
691 Technocraft Trading Sp. z o.o. Łódź 15
692 Topaz Olszański sp.j. Łódź 15
693 Excellence S.A. Lipa 15
694 Gom Owczarek S.J. Gomunice 15
695 Natural – Sławomir Walczak, Maria Antoniewska – Banach – sp.j. Łódź 15
696 Heavy Holding Sp. z o.o. S.K. Łódź 15
697 R.S. Trading Lachowscy sp.j. Łódź 15
698 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Istra Kacprzyk sp.j. Głuchów 15
699 LOGIS S.A. Rawa Mazowiecka 15
700 Schimar Sp. z o.o. sp.k. Łódź 15
701 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kutnie Kutno 15
702 Dylen Sp. z o.o. Łódź 15
703 Trenkwalder & Partner Sp. z o.o. Skierniewice 15
704 PRYM FASHION POLSKA Sp. z o.o. Łódź 15
705 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Rawa Mazowiecka 15
706 Gabriella D.B. Krajda S.J. Łódź 15
707 Tomaszowskie Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 15
708 Torimex-Chemicals Ltd Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 15
709 US Auto Sp. z o.o. S.K. Łódź 15
710 Spedimex Sp. z o.o. Sosnowiec 15
711 Łódźdis Sp. z o.o. Łódź 15
712 Over Group Sp. z o.o. S.K. Łask 15
713 Przeds. Frafil J.V. Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 15
714 Pawo-Men Sp. z o.o. S.K. Pabianice 15
715 Grot Sp. z o.o. Rzgów 15
716 Cs Investment Sp. z o.o. Łódź 15
717 PPiasta Sp. z o.o. S.K. Łubnice 15
718 Firma Handlowa Drewno Sp. z o.o. Łódź 15
719 Sharda Europe Sp. z o.o. Pabianice 14
720 PHU Basia Barbara i Krzysztof Tuzin sp.j. Łódź 14
721 Cosmo-International Sp. z o.o. Łódź 14
722 MakoLab S.A. Łódź 14
723 Ap-Logic Sp. z o.o. Zduńska Wola 14
724 Flexipower Group Sp. z o.o. S.K. Wola Zaradzyńska 14
725 MOTYL S.J. Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Rokiciny-Kolonia 14
726 Termapol Technika Grzewcza i Sanitarna Włodzimierz Galach i Paweł Galach sp.j. Tomaszów Mazowiecki 14
727 Katamaran Robert i Sławomir Mucha S.J. Łódź 14
728 Brassco Sp. z o.o. Osjaków 14
729 Zaps Fashion Group Katarzyna Arendt sp.j. Rzgów 14
730 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Fructodor Sp. z o.o. Bolimów 14
731 TRI – TEX Bis Sp. z o.o. Sp.K. Wola Zaradzyńska 14
732 POLIFARB – ŁÓDŹ Sp. z o.o. Łódź 14
733 Spółdzielnia Mieszkaniowa Sympatyczna Łódź 14
734 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych – Tkalnie Zelów – S.A. Zelów 14
735 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Opoczno 14
736 Uniglob Sp. z o.o. Stryków 14
737 Vescom Sp. z o.o. S.K. Łódź 14
738 MOLO Sp. z o.o. Smardzewice 14
739 ZGODA Spółdzielnia Inwalidów Konstantynów Łódzki 14
740 Isopak Poland Sp. z o.o. Radomsko 14
741 Hanmar Sp. z o.o. Jadwinin 14
742 Parken Sp. z o.o. sp.k. Bełchatów 14
743 Trans – Michor Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Kutno 14
744 Mkaj Skorupa Sp. z o.o. Łódź 14
745 Pregel – Polska Sp. z o.o. Rzgów 13
746 ZOLUX POLSKA Sp. z o.o. Łężki 13
747 Vigo-Ortho Polska Sp. z o.o. Łódź 13
748 Sulimar Sp. z o.o. Piotrków Trybunalski 13
749 AGROCOM Sp. z o.o. PPHU Sieradz 13
750 Fh Jacek Sp. z o.o. sp.k. Opoczno 13
751 Trans-Naft St.Szperna L.Kiełb sp.j. Studzianki 13
752 Miflex-Masz Sp. z o.o. Kutno 13
753 DAICON Sp. z o.o. S.K. Łódź 13
754 Zakład Gospodarki Ciepłowniczej w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o. Tomaszów Mazowiecki 13
755 Konsorcjum Projektowo – Wykonawcze Ekobudowa Sp. z o.o. Bełchatów 13
756 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Stagra Mieszała sp.j. Kuźnica Skakawska 13
757 Manor House – Sp. z o.o. Radomsko 13
758 Energoserwis Kleszczów Sp. z o.o. Rogowiec 13
759 Firefloors Sp. z o.o. S.K. Łódź 13
760 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalanej Termy Uniejów Sp. z o.o. w Uniejowie Uniejów 13
761 Sjokolade Sp. z o.o. sp.k. Łódź 13
762 Firma Chemis W. Arent, S. Stusio, J. Arent, M. Stusio sp.j. Żdżary 13
763 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych Sp. z o.o. Czartki 13
764 Rolnicza Spóldzielnia Produkcyjna w Sulmierzycach Sulmierzyce 13
765 Igdp Sp. z o.o. Piątkowisko 13
766 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Wdrożeniowe Ifotam Sp. z o.o. Łódź 13
767 Bild Presse Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 13
768 Mz Forma Marciniak i Wspólnicy sp.j. Łódź 13
769 RHS Sp. z o.o. Wieluń 13
770 Stowarzyszenie Reaktywacja Tradycji Sportowych Widzew Łódź Łódź 13
771 Edentex Sp. z o.o. Łódź 13
772 Elektrobud Sp. z o.o. Łódź 13
773 Domar Centrum Sp. z o.o. Łódź 13
774 Ventus R. Dłużewski i J. Michalak sp.j. Piotrków Trybunalski 13
775 Projekt-Solartechnik Group Sp. z o.o. Czerniewice 13
776 Domco Grzegorzewska i S-Ka sp.j. Konstantynów Łódzki 13
777 Firma Medica K. Błachowicz, E. Błachowicz Radomsko 13
778 Szpital Zakonu Bonifratrów Św.Jana Bożego w Łodzi Sp. z o.o. Łódź 12
779 Alfa Sp. z o.o. Wolbórz 12
780 Bomaz Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Zduńska Wola 12
781 Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu Wieluń 12
782 Olmed Sp. z o.o. S.K. Łódź 12
783 Aniflex Głowacka Wojtaszek sp.j. Tomaszów Mazowiecki 12
784 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Met-Pol Sp. z o.o. Krobanów 12
785 Cleaner Sp. z o.o. Łódź 12
786 ACS Solutions Poland Sp. z o.o. Łódź 12
787 Tłokiński sp.j. Łódź 12
788 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Mieszka I Łódź 12
789 Zawisza Czarny Sp. z o.o. S.K. Łódź 12
790 Chabin Sp.J. Łódź 12
791 Systema Polska Sp. z o.o. Zduńska Wola 12
792 Spółka Handlowo-Usługowa Adrom B.R.A. Borowczyk sp.j. Żelechlinek 12
793 Takeda SCE Sp. z o.o. Łódź 12
794 M. S. Noweta – Stefan Noweta – Monika Noweta – sp.j. Błaszki 12
795 Usługi Stolarskie Lidia Semba i Jerzy Semba sp.j. Klatka 12
796 Teba Sp. z o.o. S.K. Natolin 12
797 Agro-Bud Gajda S.J. Dąbkowice Górne 12
798 FMCG – Trade Sp. z o.o. Your Partner In Business S.K. Łódź 12
799 Zeltech S.A. Łódź 12
800 Ubojnia Zwierząt Rzeźnych Skup i Sprzedaż Export-Import Ryszard Walczak Galewice 12
801 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Wieluń 12
802 P.U.H. Dekorum-Bud Kontrakty Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Łódź 12
803 RR Office Sp. z o.o. Łódź 12
804 EPC Projekt S.A. Piotrków Trybunalski 12
805 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Gibar D.J. Gibke S.M. Archman sp.j. Łódź 12
806 Gartenland – Polska Sp. z o.o. Łódź 12
807 Paben Kaczorowscy sp.j. Łódź 12
808 Uruchomienia.Eu Sp. z o.o. Łódź 12
809 Generiks Sp. z o.o. sp.k. Piotrków Trybunalski 12
810 Galaktyka Sp. z o.o. Łódź 12
811 Atak Design Sp. z o.o. S.K. Łódź 12
812 Texland Tomasz Wojtalski, Ryszard Kowalski, Zygmunt Kowalski – sp.j. Aleksandrów Łódzki 11
813 Zakład Przemysłowo-Handlowo-Usługowy Szron M. i D. Klepczyńscy sp.j. Łódź 11
814 AKSOUND Sp. z o.o. S.K. Łódź 11
815 Skyvan-Service Piotr Wojciech Jafernik S.K. Piotrków Trybunalski 11
816 Jocker Factory Jaszczura sp.j. Łódź 11
817 Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Fel-Med Sp. z o.o. Łódź 11
818 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Łęczyca 11
819 Lewor sp.j. Renata i Wojciech Wałoszek Andrespol 11
820 Państwowe Przedsiębiorstwo Odzieżowe w Sieradzu Sieradz 11
821 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Handlowo Usługowe Gomak Sp. z o.o. Godzianów 11
822 Praxis Łódź Pilecka i Petlak sp.j. Łódź 11
823 SANMED Sp. z o.o. Łódź 11
824 Łucznik – Lockpol Sp. z o.o. Łódź 11
825 Scarabeus Group Sp. z o.o. Łódź 11
826 Stalex Przedsiębiorstwo Handlu i Obróbki Metali Sp. z o.o. Radomsko 11
827 Zpihm Złotex Chojnaccy sp.j. Złoczew 11
828 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kutno 11
829 LARKBUD Sp. z o.o. Łódź 11
830 Senator Sp. z o.o. Łódź 11
831 Agroma Polsad Sp. z o.o. Kutno 11
832 Ka-Med Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 11
833 Electro Garden Sp. z o.o. S.K. Łódź 11
834 EL – PUK Produkcja, Dystrybucja i Montaż Materiałów Elektroinstalacyjnych Sp. z o.o. Konstantynów Łódzki 11
835 VENDI SERVIS Sp. z o.o. Łódź 11
836 Grupa Finansowa Extender Sp. z o.o. Łódź 11
837 BIOFANA Sp. z o.o. Ośrodek Badań Farmaceutycznych i Klinicznych Kutno 11
838 Zakłady Przemysłu Pończoszniczego Sandra Sp. z o.o. Borysew 11
839 Aja Anna Adamus-Matuszewska, Ryszard Matuszewski sp.j. Rzgów 11
840 Agencja Ochrony Eskort Sp. z o.o. Łódź 11
841 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi Łódź 11
842 MAREX Wieszczycki i Spółka – S.J. Łódź 11
843 Miejskie Sieci Cieplne w Zduńskiej Woli Sp. z o.o. Zduńska Wola 11
844 Blok Bud Stanisław Krawczykowski Fabian Krawczykowski sp.j. Blok Dobryszyce 11
845 Sierant Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 11
846 Electronics Box Magierski, Majewski, Magierski sp.j. Łódź 11
847 HTI BP Sp. z o.o. Centrum S.K. Łódź 11
848 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żychlinie Żychlin 11
849 Drukarnia Offsetowa Wowo Sp. z o.o. Łódź 11
850 Przedsiębiorstwo Prexer Sp. z o.o. Łódź 11
851 Przedsiębiorstwo Budowlane Castor Stefaniak,Włodarczyk,Kędzia- sp.j. Hermanów 11
852 Przedsiębiorstwo Instalacyjno Budowlane Jartex A. Stefanowski, J. Stefanowski sp.j. Skierniewice 11
853 Firma Handlowo-Usługowa Romi Mirosław Rosiński, Władysław Rosiński sp.j. Słupia 11
854 Lustan Sp. z o.o. Rąbień 11
855 ABAK SYSTEM Sp. z o.o. Łódź 11
856 Alfa-Zeta Sp. z o.o. Łódź 11
857 Iwona Pellets Sp. z o.o. Rąbień Ab 11
858 Saunopol Maciejewski sp.j. – Grupa Sbs Łódź 11
859 S i A Pietrucha Sp. z o.o. Ksawerów 11
860 Autoryzowany Serwis Samochodowy J.r.j. Zachorscy Zakład Pracy Chronionej sp. j. Kutno 11
861 Melissa Mikołaj Gauer sp.j. Łódź 11
862 K.T.J. Kolor Sp. z o.o. Sieradz 11
863 Andar Wierciński sp.j. Łódź 11
864 Greiner Real Estate Sp. z o.o. Ozorków 11
865 Haftina Sp. z o.o. S.K. Piotrków Trybunalski 11
866 Borpol D. Zieliński M. Andryjanko sp.j. Tadzin 10
867 Pol-Net Rybczyński sp.j. Łódź 10
868 Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika Piotrków Trybunalski 10
869 III Milenium Sp. z o.o. S.K. Łódź 10
870 Bryza Sp. z o.o. Aleksandrów Łódzki 10
871 Cetech Sp. z o.o. Łódź 10
872 Związek Zawodowy Kierowców i Motorniczych Komunikacji Miejskiej w Łodzi Łódź 10
873 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Intermot Olejnik, Szydło, Wróblewski sp.j. Wieluń 10
874 Rotex Sp. z o.o. RK S.K. Zgierz 10
875 Gorsenia Sp. z o.o. Łódź 10
876 Pabianickie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Pabianice 10
877 Zakład Wykonawstwa Urządzeń Precyzyjnych Narzędziownia Sp. z o.o. Łódź 10
878 TTT Invest Sp. z o.o. Medic-Mar Hurtownia Sprzętu Medycznego S.K. Łódź 10
879 JBD S.A. Łódź 10
880 Apteka Verbena M. Niewiadomska i Spółka sp.j. Rawa Mazowiecka 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200