Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 866 firm z województwa kujawsko-pomorskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Mondi Świecie S.A. Świecie 6625
2 Krajowa Spółka Cukrowa S.A. Toruń 4181
3 ANWIL S.A. Włocławek 3261
4 Toruńskie Zakłady Materiałów Opatrunkowych S.A. Toruń 2571
5 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Chemirol Sp. z o.o. Mogilno 1142
6 Plastica Sp. z o.o. Frydrychowo 1135
7 CIECH SODA POLSKA S.A. Inowrocław 1086
8 Thyssenkrupp Materials Poland S.A. Toruń 834
9 Atos Poland Global Services Sp. z o.o. Bydgoszcz 735
10 Zakłady Tłuszczowe Kruszwica S.A. Kruszwica 692
11 Guala Closures DGS Poland S.A. Włocławek 660
12 APATOR S.A. Toruń 610
13 Reflex Polska Sp. z o.o. sp.k. Wąbrzeźno 609
14 Uniwersytet Mikołaja Kopernika Toruń 595
15 MMP Neupack Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 540
16 Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. Włocławek 539
17 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Bydgoszczy – Sp. z o.o. Bydgoszcz 507
18 Cereal Partners Poland Toruń Pacyfic Sp. z o. o. Toruń 496
19 NOVA TRADING S.A. Toruń 482
20 NEUCA S.A. Toruń 436
21 Brand Management 2 Sp. z o.o. Toruń 396
22 ACP PHARMA S.A. Toruń 374
23 Mondi Corrugated Świecie Sp. z o.o. Świecie 364
24 Solbet Sp. z o.o. Solec Kujawski 350
25 Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. Bydgoszcz 347
26 SITS Sp. z o.o. Brodnica 299
27 Wika Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włocławek 299
28 Hurtownia Motoryzacyjna Gordon Sp. z o.o. Zamość 283
29 Cukiernia Sowa sp.j. Bydgoszcz 281
30 Belma Accessories Systems Sp. z o.o. Białe Błota 281
31 NITRO – CHEM S.A. Zakłady Chemiczne Bydgoszcz 280
32 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu Toruń 276
33 Wutkowski Sp. z o.o. S.K. Śliwice 273
34 RPC Superfos Poland Sp. z o.o. Lubień Kujawski 272
35 Kurkus Holding Sp. z o.o. Białe Błota 271
36 FROSTA Sp. z o.o. Bydgoszcz 263
37 PGE Toruń S.A. Toruń 254
38 Polon Alfa S.A. Bydgoszcz 248
39 Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o. Toruń 244
40 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Autos Sp. z o.o. Solec Kujawski 240
41 LA RIVE S.A. Grudziądz 237
42 Oponeo.pl S.A. Bydgoszcz 229
43 Wytwórnia Opakowań Blaszanych Beczkopol Sp. z o.o. Łasin 226
44 Inowrocławskie Kopalnie Soli SOLINO S.A. Inowrocław 219
45 UMC Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 213
46 REJS Sp. z o.o. Rypin 212
47 Supravis Group S.A. Bydgoszcz 210
48 Cronimet Pl sp. z o.o. Inowrocław 209
49 WOK Sp. z o.o. S.K.A. Brodnica 204
50 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowość Jezuicka Struga 199
51 Wika Polska Sp. z o.o. Sgf S.K. Włocławek 191
52 Spółdzielnia Mieszkaniowa NA SKARPIE Toruń 189
53 Conkret Z.R. Trejderowscy sp.j. Wielkie Rychnowo 189
54 Apis Sp. z o.o. Chodecz 182
55 ELDA – ELTRA Elektrotechnika S.A. Bydgoszcz 182
56 Polmass S.A. Bydgoszcz 177
57 Invest – Rem Sp. z o.o. Mogilno 174
58 Papiery Powlekane Pasaco Sp. z o.o. Solec Kujawski 173
59 Odlewnia Żeliwa Lisie Kąty Sławomir i Bogusław Mioduszewscysp.j. Lisie Kąty 169
60 PPHU VISSCHER – CARAVELLE POLAND Sp. z o.o. Grudziądz 165
61 ADRIANA S.A. Kosowizna 163
62 ABRAMCZYK – Sp. z o.o. Bydgoszcz 162
63 Mueller Fabryka Świec S.A. Bydgoszcz 162
64 AGROLOK Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 159
65 JANIPOL MEBLE POLSKA Sp. z o.o. S.K. Janikowo 152
66 Wojskowe Zakłady Uzbrojenia S.A. Grudziądz 152
67 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 152
68 Ciech Pianki Sp. z o.o. Bydgoszcz 151
69 Ampol – Merol Sp. z o.o. Wąbrzeźno 151
70 Schumacher Packaging Zakład Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 150
71 Salamander Window & Door Systems S.A. Włocławek 150
72 Geofizyka Toruń S.A. Toruń 150
73 Urgent R. Szczęsny, M. Więźniak sp.j. Skępe 150
74 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rubinkowo Toruń 143
75 Mondi Bags Świecie Sp. z o.o. Świecie 141
76 POLOMARKET Sp. z o.o. Pakość 137
77 Międzygminny Kompleks Unieszkodliwiania Odpadów Pronatura Sp. z o.o. Bydgoszcz 136
78 Schumacher Packaging Zakład Bydgoszcz Sp. z o.o. Bukowiec 131
79 ARKEMA Sp. z o.o. Inowrocław 130
80 SANPLAST S.A. Strzelno 130
81 Medos Marian Buławka, Ewa Buławka sp.j. Chełmno 130
82 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowo-Inżynieryjnego S.A. Toruń 128
83 Fabryka Mebli Biurowych MDD – Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 127
84 Crisp Malt Sp. z o.o. Bydgoszcz 127
85 HANPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 126
86 KOPERNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Toruń 124
87 Bart Sp. z o.o. Sulnowo 124
88 Rodźko Dewelopment Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 119
89 Transchem Sp. z o.o. Włocławek 116
90 CUK Ubezpieczenia Jacek Byliński, Maciej Kuczwalski, Przemysław Grabowski S.J. Toruń 115
91 GOLPASZ S.A. Golub-Dobrzyń 115
92 FRISTOM Sp. z o.o. S.K. Sicienko 114
93 Wytwórnia Okuć Meblowych Sp. z o.o. S.K. Brodnica 113
94 Aviagen Epi Sp. z o.o. Zębowo 112
95 Fabryka Mebli Biurowych MDD Sp. z o.o. Sp.K. Sępólno Krajeńskie 112
96 Oponeo Brandhouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 112
97 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Grudziądzu Grudziądz 112
98 MARGO Sp. z o.o. S.K. Toruń 112
99 Toruńskie Zakłady Graficzne Zapolex Sp. z o.o. Toruń 111
100 Opec-Ineko Sp. z o.o. Grudziądz 110
101 Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia Sp. z o.o. Grudziądz 109
102 Vossloh Cogifer Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 107
103 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieruchomościami Sp. z o.o. Grudziądz 105
104 Konkret Sp. z o.o. S.K. Chełmno 103
105 SAMINDRUK Sp. z o.o. Brodnica 102
106 Piascol Sp. z o.o. Brodnica 102
107 Ciech Cargo Sp. z o.o. Inowrocław 101
108 MIKO PAC Sp. z o.o. Bydgoszcz 100
109 Trimco Sp. z o.o. S.K. Marianki 100
110 ANWIS Sp. z o.o. Włocławek 100
111 Bohamet S. A. Ciele 99
112 MSU S.A. Grudziądz 98
113 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy JK Miłosz Kiedrowski Bysław 98
114 Bella Sp. z o.o. Toruń 97
115 Uniwersytet Technologiczno – Przyrodniczy Bydgoszcz 96
116 Agro- Land Marek Różniak Śmielin 96
117 Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa Włocławek 95
118 Bydgoska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 95
119 Komunalne Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bydgoszcz 95
120 Uniwersytet Kazimierza Wielkiego Bydgoszcz 94
121 Veolia Północ Sp. z o.o. Świecie 94
122 DAMIX Sp. z o.o. Rypin 93
123 Przedsiębiorstwo Hydrauliki Siłowej HYDROTOR S.A. Tuchola 93
124 PROSPER S.A. Toruń 90
125 Genderka Sp. z o.o. Bydgoszcz 89
126 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kamar Jolanta Knapkiewicz, Leszek Knapkiewicz sp.j. Bydgoszcz 89
127 Moderator Inwestycje Sp. z o.o. Bydgoszcz 88
128 Drukpak Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 87
129 Toruńskie Towarzystwo Budownictawa Społecznego Sp. z o.o. Toruń 87
130 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Włocławek 87
131 ATS S.A. Toruń 84
132 BUDOWLANI Sp-nia Mieszkaniowa Bydgoszcz 84
133 Nova-Tech Sp. z o.o. Sulnowo 82
134 Renex Regina Jędrych, Tomasz Jędrych i Wspólnicy – sp.j. Bydgoszcz 81
135 1. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KIER 2. Zakłady Mięsne KIER Elżbieta Klimacka Jastrzębie 80
136 Raiffeisen Agro-Technika Sp. z o.o. Brzoza 80
137 Cgh Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 80
138 Przedsiębiorstwo Drobiarskie DROBEX – Sp. z o.o. Solec Kujawski 80
139 KAR-POL KAROL GÓRCZYŃSKI Włocławek 80
140 Kujawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Inowrocław 79
141 ALBA BIS Sp. z o.o. Bydgoszcz 79
142 Proszkownia Mleka Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 78
143 Emtor Sp. z o.o. Toruń 77
144 Fhu Wilmat L. Matecki, A. Wiśniewski sp.j. Toruń 77
145 ZEGART – FARMS Sp. z o.o. Zegartowice 76
146 Fordońska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 75
147 DACSA Polska Sp. z o.o. Radomin 74
148 Firma BEHRENDT – Grupa SBS Marian Behrendt Brodnica 74
149 PHU GRA-MAR JOANNA MALINOWSKA Kowalewo Pomorskie 74
150 Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o. Bydgoszcz 74
151 Grafpol B.M.Meszkes Bogusław Marek Meszkes Bydgoszcz 71
152 Drobex – Agro Sp. z o.o. Makowiska 70
153 Promet Sp. z o.o. Grudziądz 70
154 TELDAT Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 70
155 INTEMO S.A. Piotrków Kujawski 69
156 Energoremont Edmund i Halina Ulikowscy sp.j. Świecie 69
157 Zakład Produkcji Form,Narzędzi Specjalnych i Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych GRAFORM Stanisław Grabowski Bydgoszcz 69
158 Invest – Tech Sp. z o.o. Toruń 68
159 Kujawska Fabryka Maszyn Rolniczych Sp. z o.o. Brześć Kujawski 68
160 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Max Wit Mirosław Lamperski, Włodzimierz Kajtek sp.j. Osielsko 68
161 Pallmed Sp. z o.o. Bydgoszcz 68
162 Jurmet Sp. z o.o. S.K. Lubicz Dolny 68
163 METALBARK Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Wielka 67
164 Horpol J.I.A.T Horeczy sp.j. Lipniki 67
165 Cofresco Poland Sp. z o.o. Manufacturing S.K. Brodnica 67
166 Laude Smart Intermodal S.A. Toruń 67
167 Roplast Sp. z o.o. S.K. Świecie 67
168 CHEMIK HB Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 66
169 OMW Sp. z o.o. Inowrocław 66
170 Oferta Toruń Sp. z o.o. Toruń 66
171 INTERHANDLER Sp. z o.o. Toruń 66
172 Cukiernia Staropolska Wojciech Kozłowski Bydgoszcz 66
173 Nova-Inwestycje Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 66
174 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych i Mieszkaniowych Ekosystem Sp. z o.o. Wąbrzeźno 65
175 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia S.A. Kobylarnia 65
176 Auto Frelik Anna Frelik Sp.K. Toruń 65
177 United Beverages S.A. Toruń 65
178 Cordes Polen Sp. z o.o. Mogilno 65
179 Firma Handlowo-Produkcyjna Pak Sp. z o.o. Toruń 65
180 Metalko Sp. z o.o. Bydgoszcz 64
181 Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. Dr Emila Warmińskiego – Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bydgoszczy Bydgoszcz 64
182 Firma Tank sp.j. W.Konczalski M.Konczalski Toruń 64
183 Unifreeze Sp. z o.o. Miesiączkowo 64
184 Siropol Sp. z o.o. Bydgoszcz 64
185 Zakład Przemysłu Mięsnego Dróbaleks sp.j. K.E.C. Śmieszny, M. Mroczkowska Rudunki 64
186 BUDSTOL INVEST Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 63
187 Prosiaczek Sp. z o.o. Krąplewice 62
188 Union Chocolate Sp. z o.o. Ciechocinek 62
189 Włocławska Spółdzielnia Mieszkaniowa We Wrocławiu Włocławek 62
190 PROBIO PROFESJONALNE ŻYWIENIE – Paweł Benedykciński Radziejów 62
191 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe i Prefabrykacji Betonów Kamal Sp. z o.o. Bydgoszcz 61
192 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe. Mat-Bud Sp. z o.o. S.K. Zławieś Wielka 61
193 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Lipno 61
194 TPU Transport I Logistyka Sp. z o.o. S.K. Pikutkowo 61
195 KLG Sp. z o.o. Bydgoszcz 60
196 Abrava Sp. z o.o. IGP S.K.A. Świecie 59
197 Bista Standard Sp. z o.o. Bydgoszcz 58
198 Hendrickson Poland Sp. z o.o. Toruń 58
199 OPAKOFARB Zakład Produkcji Opakowań Sp. z o.o. Włocławek 57
200 Laserstar Sp. z o.o. S.K. Toruń 57
201 Mikołajczak sp.j. Bydgoszcz 56
202 POL-OSTEG Sp. z o.o. Bydgoszcz 56
203 Ivy Technology Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 55
204 Niewieścin Sp. z o.o. Niewieścin 55
205 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Włocławek 55
206 Jms Sp. z o.o. Toruń 55
207 Klimat Solec Sp. z o.o. Solec Kujawski 54
208 VERONI Bogusław Warżel Wąbrzeźno 54
209 Firma Produkcyjno Handlowa Seppa S.C. Jerzy Gil, Paweł Węgrzyn Chełmża 54
210 OLKOP Hurtownia Olejów i Paliw Gabriel Kropkowski Kowalewo Pomorskie 54
211 Apro Investment Sp. z o.o. Toruń 54
212 Agam Sp. z o.o. S.K. Włocławek 54
213 Martinique Investment Sp. z o.o. Toruń 53
214 WIP Sp. z o.o. S.K. Aleksandrów Kujawski 53
215 ALSTAL Grupa Budowlana Sp. z o.o. S.K. Jacewo 53
216 TOREC Sp. z o.o. PUH Toruń 53
217 Ryszard Nowak FIRMA NOWAK Nakło nad Notecią 52
218 Eurohansa Sp. z o.o. Toruń 52
219 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAZAMCZE Włocławek 52
220 Eko-Instal R.Chabowski sp.j. Bydgoszcz 52
221 Remondis Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 52
222 Seni S.A. Brodnica 51
223 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hydraulik Kazimierz Konat, Renata Konat sp.j. Grupa Sbs Tuchola 51
224 MEKRO Sp. z o.o. Świecie 51
225 Bin Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 51
226 Opec-System Sp. z o.o. Grudziądz 50
227 Mac – Graf Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 50
228 Mtl Lewandowski Dariusz, Kamiński Robert, Pitulski Piotr sp.j. Toruń 50
229 Grand Investment Polska Sp. z o.o. Świecie 50
230 Bydgoskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Bydgoszcz 50
231 NOMET Sp. z o.o. Toruń 50
232 Shapers' Polska sp. z o.o. Bydgoszcz 50
233 Abrava Sp. z o.o. & Co. Pgi 2 sp.k. Świecie 50
234 Seito Polska Sp. z o.o. Toruń 49
235 NMG S.A. Bydgoszcz 49
236 Apis Fijałkowski, Bloch sp.j. Chodecz 49
237 Danhoss Sp. z o.o. S.K. Chełmno 49
238 Vorwerk Autotec Polska Sp. z o.o. Brodnica 49
239 PLAST-FARB Sp. z o.o. S.K. Toruń 49
240 Hurtownia Elektryczna ELTECH Feliks Obremski Bydgoszcz 49
241 STALKO Sp. z o.o. Mogilno 48
242 T.K.J. Matuszewski sp.j. Grudziądz 48
243 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Inowrocław 48
244 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe TECHBUD Cydzik, Żuchowski S.J. Toruń 47
245 Chemwik Sp. z o.o. Bydgoszcz 47
246 PARTNER Sp. z o.o. Lipno 47
247 ECS Cable Protection Sp. z o.o. Inowrocław 47
248 RMHILDEBRANDT Sp. z o.o. S.K. Brodnica 46
249 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kotłorembud Leszek Cichosz Bogdan Szatlach sp.j. Bydgoszcz 46
250 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLU ZAGRANICZNEGO – DRIMER Seredyn Małgorzata Toruń 46
251 Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Bronisław S.A. Bronisław 46
252 Barbara Luijckx Sp. z o.o. Latkowo 46
253 Fabryka Cukiernicza KOPERNIK S.A. Toruń 46
254 Jurmet Sp. z o.o. Lubicz Dolny 45
255 POLWELL Sp. z o.o. Bydgoszcz 45
256 Pkp Intercity Remtrak Sp. z o.o. Toruń 45
257 Hurtownie Elektryczne Kopel Sp. z o.o. Toruń 45
258 OPEC GRUDZIĄDZ Sp. z o.o. Grudziądz 45
259 ALUFIRE Sp. z o.o. S.K. Łysomice 45
260 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Metal-Hurt Dorota Rafińska Bożena Wesołowska-sp.j. Toruń 45
261 Henkell Freixenet Polska Sp. z o.o. Toruń 45
262 Młyny Szczepanki Sp. z o.o. Szczepanki 45
263 Filmar Filipiak i Marchlewski S.J. Toruń 45
264 Zakład Produkcji Obuwia LEMIGO Mirosław Garbacz Grudziądz 44
265 Bioelektrownia Buczek Sp. z o.o. Buczek 44
266 Kujawsko – Pomorska Szkoła Wyższa w Bydgoszczy Bydgoszcz 44
267 Moda Media Sp. z o.o. Świecie 43
268 Eltronik Media Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Brodnica 43
269 Brodnickie Zakłady Żelatyny Sp. z o.o. Brodnica 43
270 Aniro Sp. z o.o. Toruń 43
271 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Oska Zbigniew Oskwarek, Kazimierz Kasprowicz, Jarosław Kasprowicz – sp.j. Przyłęki 43
272 Kaszuby Invest Sp. z o.o. Świecie 43
273 Loco Adam Sawczuk sp.j. Bydgoszcz 42
274 Daro Dystrybucja Sp. z o.o. sp.k. Żnin 42
275 Administracja Domów Miejskich ADM Sp. z o.o. Bydgoszcz 42
276 Pak Karbowscy Sp.J. Toruń 41
277 Klinika Uzdrowiskowa Pod Tężniami Im. Jana Pawła II – Spółdzielnia Usług Medycznych Ciechocinek 41
278 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Brodnicy Brodnica 41
279 BRZEŚĆ S.J. Zakład Produkcji Cukierniczej Wiesław Sipa I Wspólnicy Brześć Kujawski 41
280 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Cytrus sp.j., Andrzej Nowakowski, Mirosława Nowakowska Bydgoszcz 40
281 DROZAPOL-PROFIL S.A. Bydgoszcz 40
282 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe LEM-BUD – Sp. z o.o. Toruń 40
283 Pacht Rolno-Handlowa Sp. z o.o. Salno 40
284 Graminis Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sp. z o.o. Dusocin Grudziądz 40
285 Renex Sp. z o.o. S.K. Włocławek 39
286 Stiegelmeyer Sp. z o.o. Stolno 39
287 Pałuki E.M. Głuszczyńscy. sp.j. Malice 39
288 Partex Marking Systems Sp. z o.o. Lubicz Dolny 39
289 Pres Menadżer Burdach i Wspólnicy sp.j. Toruń 39
290 SAMINEX Sp. z o.o. Brodnica 38
291 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Inowrocławiu Inowrocław 38
292 BUSCH POLSKA Sp. z o.o. Nowa Wieś 38
293 Ffp Sp. z o.o. Mogilno 38
294 Taylor Prune Sp. z o.o. Grudziądz 38
295 DRUK – INTRO S. A. Inowrocław 38
296 Irena Holding Group Sp. z o.o. Inowrocław 38
297 Gospodarstwo Rolne Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 38
298 Fermy Drobiu Dariusz Bąkowski Krusza Podlotowa 38
299 Instal-Projekt Gawłowscy, Ścierzyńscy sp.j. Nowa Wieś 38
300 CTDP Sp. z o.o. & CO Spółka Komandytowa Toruń 37
301 Dakat Dróżdż Teresa Toruń 37
302 Form-Plastic Sp. z o.o. Ciechocinek 37
303 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Galkor Sp. z o.o. Koronowo 37
304 Hołowińscy-Scanserwis Sp. z o.o. Włocławek 37
305 Agmat J. Szczech S. J. Jabłonowo Pomorskie 37
306 Opakmet Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 36
307 Archimedes Sp. z o.o. Toruń 36
308 INOFAMA S.A. Inowrocław 36
309 Farmaceutyczna Spółdzielnia Pracy FILOFARM Bydgoszcz 36
310 TOTEM.COM.PL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 35
311 Agro-Dąbrówka Sp. z o.o. Dąbrówka 35
312 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ebud – Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 35
313 K3 Sp. z o.o. Grudziądz 35
314 Hodowla Zwierząt i Nasiennictwo Roślin Polanowice Sp. z o.o. Kruszwica 35
315 Vitroflora Grupa Producentów sp. z o.o. Trzęsacz 35
316 Fst-Management Sp. z o.o. Toruń 35
317 DICK 2000 Zdzisław Gdaniec Włocławek 34
318 Rzedsiębiorstwo Usług Budowlanych BROSTER Marek Brodecki & Mirosław Stec – S.J. Janikowo 34
319 Novar M.Romanowski, J.Romanowska sp.j. Krobia 34
320 Energo – Inwest – Broker S.A. Toruń 34
321 BETPOL S.A. Bydgoszcz 34
322 Zakład Mleczarski Sp. z o.o. w Zalesiu Zalesie 34
323 Zakład Produkcji Rolnej w Kowrozie Sp. z o.o. Kowróz 34
324 Bydgoskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ogbud Sp. z o.o. Bydgoszcz 34
325 PBH S.A. Bydgoszcz 34
326 Hadepol Flexo Sp. z o.o. Rypin 34
327 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe – ARPOL Rafał Predenkiewicz Toruń 34
328 Cetor Sp. z o.o. Bydgoszcz 33
329 Medseven Sp. z o.o. Osielsko 33
330 CZAJKA WOJCIECH Przedsiębiorstwo Wielobranżowe MAGNUM Żnin 33
331 Form – Plast S.A. Bydgoszcz 33
332 Kowalk Sp. z o.o. S.K. Bartniczka 33
333 Zelan Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 33
334 MOTO BUDREX Sp. z o.o. Bydgoszcz 33
335 RUN – CHŁODNIA Sp. z o.o. Włocławek 33
336 Proxima sp.j. W.M. Fredrych, M. Fredrych Toruń 32
337 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Jedność Bydgoszcz 32
338 AKO S.A. Bydgoszcz 32
339 Pixel Sp. z o.o. Bydgoszcz 32
340 Drukarnia POZKAL Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 32
341 Cefarm Rzeszów Sp. z o.o. Toruń 32
342 Fabryka Urządzeń Wentylacyjno-Klimatyzacyjnych Konwektor Sp. z o.o. Lipno 32
343 Esteticmed.Pl Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 32
344 METALKAS Sp. z o.o. Bydgoszcz 32
345 WW Ekochem Sp. z o.o. S.K. Głogowo 32
346 Ubojnia Drobiu Elczar sp.j. Elżbieta i Cezary Zawiślak Serock 32
347 Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. Włocławek 32
348 PHU STEK S.J. Z. Kałużny i I. Pejas-Kałużna Grudziądz 32
349 ALFA BROKERS Sp. z o.o. Toruń 31
350 CERPLON PPHU Sp. z o.o. Żnin 31
351 Dn Green Sp. z o.o. Dębionek 31
352 ACV Polska Sp. z o.o. Włocławek 31
353 Ekomer-K.Wróblewska sp.j. Toruń 31
354 Boruta- Zachem S.A. Bydgoszcz 31
355 VICIM POLAND – Sp. z o.o. Toruń 31
356 Crystal – Sp. z o.o. Toruń 31
357 Unibike K. Orłowska, P. Drobotowski sp.j. Bydgoszcz 31
358 Tormec Reduktor P. Mariański, D. Tomicki, Z Wiśniewski S.J. Toruń 31
359 Greenyard Frozen Investments Pl Sp. z o.o. Lipno 31
360 Wytwórnia Octu i Majonezu Ocetix Sp. z o.o. Grudziądz 31
361 Zakład Drobiarski Linodrób Kwiatkowscy sp.j. Linowo 31
362 Lidmann i Megger sp.j. Lisi Ogon 31
363 PLASTICON POLAND S.A. Toruń 31
364 BUDIZOL Sp. z o.o. S.K.A. Włocławek 30
365 MJM Feel Safe Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 30
366 PACK DRUK POLIGRAFIA Uszok & Uszok S.A. Toruń 30
367 Nord Invest Sp. z o.o. Toruń 30
368 Przedsiębiorstwo SOLGRUD Sp. z o.o. Grudziądz 30
369 Bohamet – Armatura Sp. z o.o. Ciele 30
370 BKT Elektronik Sp. z o.o. Białe Błota 30
371 MB S.J. J. Ignasiak, W. Ignasiak Mrocza 29
372 L&P Sp. z o.o. Bydgoszcz 29
373 Cedrus Sp. z o.o. sp.k. Łążyn 29
374 Kreber – Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Wąbrzeźno 29
375 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sadkach Sadki 29
376 Leader Tech Ltd Sp. z o.o. Wielki Konopat 29
377 Olkop Sp. z o.o. Frydrychowo 29
378 Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Hylmet Henryk Figiel Eugeniusz Piesik sp.j. Plaskosz 29
379 Przedsiębiorstwo Przemysłu Mięsnego Tadeusz Górski Marusza 29
380 Farma-Med Kujawskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Inowrocław 29
381 Firma Handlowo-Produkcyjno-Transportowa Marian Gerka Gorczenica 29
382 Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o. Chromowola 29
383 MODUS Przedsiębiorstwo Odzieżowe S.A. Bydgoszcz 29
384 Sara Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 29
385 ZJEDNOCZENI Spółdzielnia Mieszkaniowa Bydgoszcz 28
386 MHD Bart – Ek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gruczno 28
387 Adar Handel Nawozami Sztucznymi Sp. z o.o. Skrót Firmy: Adar Hns Sp. z o.o. Pakość 28
388 Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o. Osielsko 28
389 Darpol Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 28
390 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Toruń 28
391 Intro-Packman P. Paczkowski i Wspólnicy sp.j. Jeżewo 28
392 Alstal Investment Sp. z o.o. sp.k. Jacewo 28
393 Bydgoska Spółdzielnia Spożywców w Bydgoszczy Bydgoszcz 28
394 VCO S.A. Osielsko 28
395 Stadnina Koni Nowe Jankowice Sp. z o.o. Nowe Jankowice 28
396 ARPOL MOTOR COMPANY Sp. z o.o. Toruń 28
397 System – Władysław Kędziora, Urszula Kędziora – sp.j. Dworzysko 28
398 Damech – Konstrukcje Stalowe Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 28
399 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. Świecie 28
400 Hoffman Transport Sp. z o.o. Janikowo 28
401 Chiorino Sp. z o.o. Bydgoszcz 28
402 Intermax Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 28
403 Wod – Przem Sp. z o.o. S.K. Toruń 28
404 Kleib Sp. z o.o. Pikutkowo 27
405 Purinova Sp. z o.o. Bydgoszcz 27
406 Zakłady Mięsne Viando Sp. z o.o. S.K. Radojewice 27
407 Belma S.A. Bydgoskie Zakłady Elektromechaniczne Białe Błota 27
408 Aleksander Konarzewski Bydgoszcz 27
409 TORMAR Sp. z o.o. Toruń 27
410 Bednarscy sp.j. Toruń 27
411 Agmet Sp. z o.o. S.K. Marianki 27
412 Zbych – Pol & Mobet Sp. z o.o. Mogilno 27
413 Chairconcept.com Sp. z o.o. Toruń 27
414 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych MEGA – POL S.A. Bydgoszcz 27
415 Produkcja Artykułów z Tworzyw Sztucznych Aplex Sp. z o.o. Zakład Pracy Chronionej Bydgoszcz 27
416 Grolman Sp. z o.o. Bydgoszcz 27
417 Nicrometal S.A. Toruń 27
418 Fabryka Mebli Gala Collezione Sp. z o.o. Lisi Ogon 27
419 Centralbud Hurtownia Instalacyjna – Grupa Sbs Andrzej Mielcarek sp.j. Bydgoszcz 27
420 Istrail Sp. z o.o. Golub-Dobrzyń 27
421 Przedsiębiorstwo Rolno Przetwórcze Brzysko-Rol Sp. z o.o. Brzyskorzystewko 26
422 NORD PARTNER Sp. z o.o. Toruń 26
423 Stek Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 26
424 Farmada Transport Sp. z o.o. Toruń 26
425 Nordic Motor Sp. z o.o. Bydgoszcz 26
426 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Lipnie Sp. z o.o. Lipno 26
427 Maximir Sp. z o.o. Bydgoszcz 26
428 GAMET S.A. Toruń 26
429 Rdj Klima sp.j. W.Dybicz, R.Józefowicz, M.Rapicki Włocławek 26
430 Jan Rumaniec Zakład Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Młyn Gospodarczy w Dobrem Dobre 26
431 Farco Sp. z o.o. Toruń 26
432 TOMOGRAF Sp. z o.o. Toruń 26
433 ROS-ZAK Chłodnictwo – Klimatyzacja Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 26
434 KVERNELAND Group Polska Sp. z o.o. Toruń 26
435 Würth Industrie Service Gmbh & Co. Kg , Oddział W Polsce Bydgoszcz 26
436 Kolbud Sp. z o.o. Myślęcinek 26
437 Pomorze Invest Sp. z o.o. Świecie 26
438 Firma Budowlano-Drogowa Prasbet Sp. z o.o. sp.k. Grudziądz 26
439 Politech Sp. z o.o. Osielsko 26
440 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szubin 26
441 FADO Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
442 Szkoły Sokrates Sp. z o.o. Bydgoszcz 25
443 Data Invest Sp. z o.o. S.K.A. Toruń 25
444 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa We Włocławku Włocławek 25
445 Global Technik Sp. z o.o. sp.k. Sadłogoszcz 25
446 Produkcyjno-Usługowe Przedsiębiorstwo Agropamis Sp. z o.o. w Wielkiej Łące Orłowo 25
447 BSB Poland Sp. z o.o. Ciechocin 25
448 Fit Park Sp. z o.o. S.K. Toruń 25
449 Wasiak S.A. Brodnica 25
450 Przedsiębiorstwo Alwo-2 Sp. z o.o. Toruń 24
451 Sonictech Ultrasonics Sp. z o.o. S.K. Wrocki 24
452 AMPOL – MEROL Karol Smoleński Wąbrzeźno 24
453 Planika Sp. z o.o. Brzoza 24
454 Hodowla Ziemniaka ZAMARTE Sp. z o.o. Grupa IHAR Zamarte 24
455 CGFP Sp. z o.o. Wojnowo 24
456 Odlewnia Żeliwa Bydgoszcz Sp. z o.o. Bydgoszcz 24
457 D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o. Włocławek 24
458 Przeds. Drogowo – Budowlane Sp. z o.o. Brodnica 24
459 Spółdzielnia Mieszkaniowa Komunalni Bydgoszcz 24
460 Transpol Lider Sp. z o.o. S.K. Łojewo 24
461 Marwit Sp. z o.o. Zławieś Wielka 24
462 DETAL – MET Sp. z o.o. Pikutkowo 24
463 Elmar-Pro Sp. z o.o. Pieleszki 24
464 Euroterm Techniki Klejenia Sp. z o.o. S.K. Solec Kujawski 24
465 Biochem – Polska Sp. z o.o. Toruń 24
466 Remtor Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 24
467 Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu Toruń 23
468 Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych Toruń 23
469 Hafner Pomagier – Trzebuchowscy sp.j. Toruń 23
470 Przedsiębiorstwo Komunale w Tucholi Sp. z o.o. Tuchola 23
471 ELANA PET Sp. z o.o. Toruń 23
472 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Olszewce Olszewka 23
473 Demark Sp. z o.o. Toruń 23
474 Solanki Uzdrowisko Inowrocław Sp. z o.o. Inowrocław 23
475 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawor Genowefa Grajkowska, Regina Libner sp.j. Mogilno 23
476 Zakład Drogowo Budowlany Rogowo Sp. z o.o. sp.k. Rogowo 23
477 Daw-Trans Sp. z o.o. S.K. Rogówko 23
478 Mdd Design Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 23
479 Paluszek M i P Paluch sp.j. Toruń 23
480 Kohler+Bovenkamp-Polska Sp. z o.o. Żnin 23
481 RICK Sp. z o.o. Toruń 23
482 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Bydgoszcz S.K. Bydgoszcz 23
483 Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy Bydgoszcz 23
484 Oknovid Sp. z o.o. Dąbrowa Chełmińska 23
485 DOMBUD RP Piotr Dąbrowski Golub-Dobrzyń 23
486 Novago Żnin Sp. z o.o. Wawrzynki 23
487 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Eljot Jacek Jurkiewicz, Włodzimierz Lewandowski sp.j. Frydrychowo 23
488 Katarzynki Akcesoria Meblowe Sp. z o.o. Katarzynki 22
489 Velvet Group Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Firma Handlowo-Produkcyjna Velvet Bis S.J. Arkadiusz Grzymskitomasz Grejczyk) Bydgoszcz 22
490 KEMIRA ŚWIECIE Sp. z o.o. Świecie 22
491 Wytwórnia Pasz i Koncentratów Maria Bąkowska Inowrocław 22
492 Piekuś Sp. z o.o. S.K. Inowrocław 22
493 Polpack Sp. z o.o. Toruń 22
494 Salinex Sp. z o.o. Piechcin 22
495 Kopalnia Żwiru i Piasku – Emanuel Kowalczyk, Daniel Kowalczyk sp.j. Wojdal 22
496 Ambroszkiewicz i Beyger Unimetalex sp.j. Warszewice 22
497 Grządziel Investment sp. z o.o. Włocławek 22
498 Kolejowe Zakłady Łączności Sp. z o.o. Bydgoszcz 22
499 Gm Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 22
500 Struga Spółka Akcyjna Struga S.A. Jezuicka Struga 22
501 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Ravis-Wodzyńscy Sp.J. Włocławek 22
502 Fabryka Mebli STOLKAR Wiśniewski Wojciech Brodnica 22
503 PH Vinex – Slaviantsi Poland Sp. z o.o. Toruń 22
504 Molewski Sp. z o.o. Włocławek 22
505 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Komes Sp. z o.o. Szubin 22
506 BARSKA Centrum Diagnostyczno Lecznicze Sp. z o.o. Włocławek 22
507 Instalnova Grupa SBS K.Borkowski-Sp.k. Włocławek 21
508 TRANSPOL Kopalnia Kruszywa Zenon Poliński Łojewo 21
509 Odyssey Sp. z o.o. Toruń 21
510 Artano Sp. z o.o. Rypin 21
511 Grupa Handlo-Budowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
512 Akson Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
513 HOTEL CITY Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
514 Restal-Agri Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
515 Agroprodukt sp.j. Wspólnicy Ryż i Dzwoniarkiewicz Rzepowo 21
516 Majster-Atlas Kujawy P. Świec S.J. Włocławek 21
517 Fabryka Mebli WUTEH S.A. Toruń 21
518 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lumac Sp. z o.o. Kowal 21
519 Inautom Poland Sp. z o.o. Gogolinek 21
520 Komunalne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 21
521 Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wąbrzeźno 21
522 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Corimp Sp. z o.o. Bydgoszcz 21
523 Maschio – Gaspardo Poland Sp. z o.o. Toruń 21
524 Parol Sp. z o.o. sp.k. Toruń 21
525 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Perkoz Spółka z Graniczoną Odpowiedzialnością Brodnica 21
526 Miejskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Włocławek 21
527 Baza Sp. z o.o. Toruń 21
528 Target-Food Sp. z o.o. Czarne Błoto 21
529 POLY TOR Sp. z o.o. Toruń 20
530 Z.H.U. Alan Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
531 Rolling Sp. z o.o. Nowa Wieś 20
532 Ekolog Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
533 Spółdzielnia Mieszkaniowa METALCHEM Toruń 20
534 Kafena Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
535 GEA Farm Technologies Sp. z o.o. Bydgoszcz 20
536 Kolejowy Szpital Uzdrowiskowy Sp. z o.o. w Ciechocinku Ciechocinek 20
537 Yama Sp. z o.o. Myślęcinek 20
538 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zjednoczenie Janocin 20
539 Chłodnia Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 20
540 Naturtim Sp. z o.o. S.K. Włocławek 20
541 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Inowrocławiu – Sp. z o.o. Inowrocław 20
542 STALER Towarzystwo Gospodarcze Wiesław Nowakowski Brodnica 20
543 Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k. Czarnowo 20
544 Lewiatan Holding S.A. Włocławek 20
545 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Inter-Vax Wacław Górny sp.j. Żnin 20
546 Metex-Ck Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
547 Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Kalchem Spółka z o.o. Wielki Głęboczek 20
548 HYDRAPRES S.A. Solec Kujawski 20
549 Epros Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 20
550 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kazin 20
551 Promont Bujak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przedsiębiorstwo Projektowo – Montażowe Bydgoszcz 20
552 Bipromasz Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 20
553 Serwal Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. sp.k. Lisi Ogon 20
554 Kujawsko-Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Toruń 20
555 POL – ELEKTRA Sp. z o.o. Łochowice 20
556 Worwo Sp. z o.o. Wąbrzeźno 20
557 Lewiatan Kujawy Sp. z o.o. Włocławek 19
558 Drukarnia Franczak Sp. z o.o. Bydgoszcz 19
559 CSK Food Enrichment Poland Sp. z o.o. Toruń 19
560 Domitech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 19
561 Zakład Wodociągów i Kanalizacji WIK Sp. z o.o. Żnin 19
562 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Dębowo Sp. z o.o. Dębowo 19
563 Elterm – Maciej i Małgorzata Kaszuba sp.j. Chełmno 19
564 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Hanza Sp. z o.o. Toruń 19
565 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Kam-Eko Sp. z o.o. Kamień Krajeński 19
566 Pasamon Sp. z o.o. Bydgoszcz 19
567 Zakład Elektromechaniczny Elrem Sp. z o.o. Bydgoszcz 19
568 Lecznice Citomed Sp. z o.o. Toruń 19
569 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Golubiu-Dobrzyniu Im. Henryka Rogowskiego Golub-Dobrzyń 19
570 Arkada Holding Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
571 Schoenberger Polska Enterprises Sp. z o.o. Toruń 18
572 Kujawski Truck Center Sp. z o.o. Rogówko 18
573 Green Petrol Sp. z o.o. Bielawy 18
574 Wątarski Sp. z o.o. Włocławek 18
575 Konek Psn sp.j. Bydgoszcz 18
576 ROTAR – POLAND Sp. z o.o. Toruń 18
577 Zakład Elektryczny Elektra Wiesław i Danuta Milczarczyk sp.j. Grudziądz 18
578 Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Stabud-Przemysłówka Sp. z o.o. Bydgoszcz 18
579 Mba – System Sp. z o.o. Solec Kujawski 18
580 Zakład Przerobu Złomu Czyżykowski Stec sp.j. Toruń 18
581 PENTEL POLAND Sp. z o.o. Osielsko 18
582 Tovares Sp. z o.o. Myślęcinek 18
583 Agrocomex Sp. z o.o. Jabłonowo Pomorskie 18
584 Materiały Ścierne Korsil S.J. Osielsko 18
585 Zaptech sp.j. Sobańscy Janikowo 18
586 Przedsiębiorstwo Alwo Sp. z o.o. Toruń 18
587 Alumaster Polska Sp. z o.o. Toruń 18
588 Gastromax Wojciech Sarżaliński, Robert Chojnacki sp.j. Nasiegniewo 18
589 PW LECHPOL Sp. z o.o. Szubin 18
590 Pałucka Drukarnia Opakowań Sp. z o.o. Janowiec Wielkopolski 18
591 Mavilex Sp. z o.o. Toruń 18
592 Centrum Medyczne Gizińscy Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
593 Bydgoskie Zakłady Maszyn Gastronomicznych Ma-Ga Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
594 Abrava Sp. z o.o. Pgi 1 S.K.A. Świecie 17
595 Centrostal – Handel Sp. z o.o. Toruń 17
596 Logipark Rhc Sp. z o.o. Toruń 17
597 Atmomat Szatkowski, Ryniec sp.j. Włocławek 17
598 Miejski Zespół Opieki Zdrowotnej Sp. z o.o. Włocławek 17
599 Agro-Sieć Sp. z o.o. Chełmno 17
600 Jawal & M.R.Z. Murawiec S.J. Mrocza 17
601 Bin – Biuro Inżynierskie Sp. z o.o. Białe Błota 17
602 Premont – Włocławek Białobrzewski, Kasprzak sp.j. Włocławek 17
603 Imperial P.R.K. Andrzejewscy sp.j. Bydgoszcz 17
604 SUSMED Sp. z o.o. Toruń 17
605 Polbis Auto Toruń Sp. z o.o. Lubicz Dolny 17
606 Educarium Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
607 Sanatorium Uzdrowiskowe Wrzos Sp. z o.o. Ciechocinek 17
608 Szpital Uzdrowiskowy Energetyk Sp. z o.o. Inowrocław 17
609 ALPHA DAM Sp. z o.o. Dębowa Łąka 17
610 Hurtownia Ogrodnicza Flortom sp.j. M.Górny M.Krzyżanowska Bydgoszcz 17
611 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Linowo 17
612 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zalmet sp.j. W.M.P. Zaleśkiewicz Rusinowo 17
613 KOMES Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Komunalne Rypin 17
614 Medowent Wentylacja Długoterminowa Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
615 Wytwórnia Wyrobów Z Drutu Sp. z o.o. Włocławek 17
616 Dozo-Pak Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
617 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Lech Sp. z o.o. Bydgoszcz 17
618 Alchem Dariusz Igielski, Paweł Chlewicki sp.j. Świecie 17
619 Opec – Bio Sp. z o.o. Grudziądz 16
620 Niezależne Laboratorium Badawcze Stanlab Sp. z o.o. Bielawy 16
621 Piekarnia Karol Bartkowski, Marek Bartkowski, Katarzyna Bartkowska, Beata Bartkowska sp.j. Toruń 16
622 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Handlowe w Wieszczycach Sp. z o.o. Wieszczyce 16
623 Bin – Montaż Sp. z o.o. Białe Błota 16
624 Voltea Poland Sp. z o.o. S.K. Lisi Ogon 16
625 Rymoplast Polska Sp. z o.o. Przeczno 16
626 Sinograf S.A. Toruń 16
627 Kancelaria Ostrowski i Wspólnicy sp.k. Toruń 16
628 Urbitor Sp. z o.o. Toruń 16
629 Vigor Sp. z o.o. sp.k. Brodnica 16
630 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Budmont Smykla, Krzyżelewski, Szymańska sp.j. Świecie 16
631 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aljot A.J.Batkowscy i J.Z.Filipczak sp.j. Solec Kujawski 16
632 Arteks Sp. z o.o. Włocławek 16
633 Zakład Zaopatrzenia Tech – Mat Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
634 Optiguard Sp. z o.o. Toruń 16
635 SORIMEX Sp. z o.o. S.K. Toruń 16
636 Aronn Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
637 Agro – Zea Sp. z o.o. Budyń 16
638 Okręgowa Izba Pielęgniarek I Położnych Toruń 16
639 Przedsiębiorstwo Alplast Sp. z o.o. S.K. (Dawniej Przedsiębiorstwo Alplast Piotr Przybyliński i Jarosław Tyczyński S.J. ) Bydgoszcz 16
640 INVESTOR Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
641 D-M-D sp.j. Dawid Malicki, Michał Malicki Piotrków Kujawski 16
642 DSS Interacciai Sp. z o.o. Bydgoszcz 16
643 OKK Otlewski Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Osie 16
644 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Eksport-Import Włodzimierz Kawczyński Ślesin 16
645 Firma Handlowa Maestro Jerzy Sobieszek, Zbigniew Drążkowski sp.j. Toruń 16
646 Altom Fabryka Okien Sp. z o.o. Toruń 15
647 Gospodarstwo Rolne Grocholin Sp. z o.o. Grocholin 15
648 Synchrotech Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 15
649 Star Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
650 Firma Handlowa AGROLMET Krzysztof Kaczorowski Gniewkowo 15
651 Reiski Auto Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
652 FACTUM Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
653 Wrzosel Sp. z o.o. sp.k. Toruń 15
654 Nissin Logistics Poland Sp. z o.o. Ostaszewo 15
655 Prohouse Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
656 Darxa Sp. z o.o. I Wspólnicy Sp.k. Lubicz Dolny 15
657 Vadain Sp. z o.o. Grudziądz 15
658 Kujawsko-Pomorski Transport Samochodowy S.A. Włocławek 15
659 Besspol Sp. z o.o. S.K. Osielsko 15
660 RENEX PREDRAG TOPIĆ Włocławek 15
661 TLH Polska Sp. z o.o. Przyłęki 15
662 Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych BAZA Sp. z o.o. S.K. Toruń 15
663 DEKTRA S.A. Toruń 15
664 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe An Tor Andrzej Zwoliński Nieszawa 15
665 Przedsiębiorstwo Wyrobów Stalowych Sp. z o.o. Grudziądz 15
666 Cube Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
667 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmnie Chełmno 15
668 Mcc S.A. Chodecz 15
669 Exon Computer Systems Andrzej Jassowicz Spółka Komandytowa Toruń 15
670 Berthold Sichert Sp. z o.o. Bydgoszcz 15
671 Expobud Sp. z o.o. Toruń 15
672 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Budowlano-Handlowe REMBIS Sp. z o.o. Janikowo 15
673 G’S Polska Sp. z o.o. Stefanowo 15
674 Chemaxpol Sp. z o.o. S.K. Ostaszewo 15
675 Inochłod-Serwis Sp. z o.o. Janikowo 15
676 Plus Agd Rtv Andrzej, Dariusz i Piotr Przytarscy sp.j. Nakło nad Notecią 15
677 Novacode Sp. z o.o. Kruszyn Krajeński 15
678 Spółdzielnia Mieszkaniowa Nad Wisłą Bydgoszcz 15
679 Redon Nakło Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 15
680 Perfekt – Nieruchomości Sp. z o.o. Brodnica 14
681 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Solec Kujawski 14
682 Elana – Energetyka Sp. z o.o. Toruń 14
683 Bierbaum Polska Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
684 Nds P.Szostak M.Szymula sp.j. Grudziądz 14
685 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Bo-Ro Wilary sp.j. Konojady 14
686 Żywność Ekologiczna Bio Food Sp. z o.o. Ciechocin 14
687 Dienes Polska sp. z o.o. Inowrocław 14
688 ALCHEM GRUPA Sp. z o.o. Toruń 14
689 Combinath sp.j. M. i E. Nath Toruń 14
690 ASTOR Marek Plewa Kowalewo 14
691 Istanbul Sp. z o.o. & Co. sp.k. Białe Błota 14
692 Wiksbud Sp. z o.o. Lipno 14
693 Arpol Narzędzia Profesjonalne Sp. z o.o. Osielsko 14
694 ATG Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 14
695 TOMBUD Sp. z o.o. – S.K. Przedsiębiorstwo Budowlane Toruń 14
696 Dmd-Bis Sp. z o.o. Piotrków Kujawski 14
697 Kopel Nieruchomości Z.Srokowski sp.j. Toruń 14
698 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Intrat M.J.Kierzenkowscy sp.j. Brzozie 14
699 Aston Sp. z o.o. Strzelno 14
700 Impostal Sp. z o.o. Tuczno 14
701 Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec Solec Kujawski 14
702 FAM – Technika Odlewnicza Sp. z o.o. Chełmno 14
703 Produkcyjno-Handlowe Przedsiębiorstwo Rolno-Łowieckie Sp. z o.o. Sokołowo 14
704 Prem-Vit Frątczakowie sp.j. Inowrocław 14
705 MIRES Sp. z o.o. S.K. Toruń 14
706 Bydgoska Hurtownia Narzędzi Vista Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
707 Pres Gamma Sp. z o.o. S.K. Toruń 14
708 Pres Gamma Sp. z o.o. Toruń 14
709 Borowiak Sp. z o.o. Inowrocław 14
710 Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Abler Sp. z o.o. Toruń 14
711 Tribo Sp. z o.o. Nowa Wieś Wielka 14
712 FREEVOLT Sp. z o.o. Bydgoszcz 14
713 Motobus Sp. z o.o. sp.k. Bydgoszcz 13
714 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pol – Złom Henryk Leszczyński Grażyna Leszczyńska sp.j. Nowa Wieś 13
715 Dźwig Polska Sp. z o.o. Toruń 13
716 Focus Hotels S.A. Bydgoszcz 13
717 Przedsiębiorstwo Budomex Sp. z o.o. Włocławek 13
718 Gospodarstwo Rolne ROLTON Sp. z o.o. Kijewo Królewskie 13
719 Pepe Sp. z o.o. Solec Kujawski 13
720 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Prolab Sp. z o.o. Paterek 13
721 Slican Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
722 Sereso Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Kłopot 13
723 W.A.S. Wietmarscher – Polska Sp. z o.o. Lubicz Górny 13
724 INSTALBUD Sp. z o.o. Inowrocław 13
725 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Stalimport Marcinkowski i Wspólnicy sp.j. Lipno 13
726 Hektor sp.j. J.Cieciura, P.Michałkiewicz, P.Wiśniewski Toruń 13
727 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Bydgoszcz 13
728 Bts Sp. z o.o. Inowrocław 13
729 WODBAR Sp. z o.o. PPU Barcin 13
730 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLMOZBYT TORUŃ HOLDING S.A. Toruń 13
731 Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Hempol Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
732 Folwark Deweloper Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 13
733 Ec-Service Sp. z o.o. S.K. Gródek 13
734 Formtec Bp Sp. z o.o. Sitno 13
735 Solair Instalacje Sp. z o.o. Solec Kujawski 13
736 Integrator Rhc Sp. z o.o. Toruń 13
737 Hosta Group Sp. z o.o. sp.k. Grębocin 13
738 Saferoad Grawil Sp. z o.o. Włocławek 13
739 Vaupe Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
740 Cometto – Z.Ciszewski i W.Ciszewski sp.j. Wolice 13
741 Agoris Sp. z o.o. Szczepanki 13
742 Open Partner Matusiak i Wspólnicy sp. j. Włocławek 13
743 Depol Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
744 Pro-West Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
745 Hotele Grupy Budizol S.A. Włocławek 13
746 Surimet E. Tankiewicz, W. Biegańska, M. Biegański sp.j. Grudziądz 13
747 Firma Handlowa Bis Jarosław Woźniak, Marek Modrzejewski sp.j. Chodecz 13
748 Staler Market Sp. z o.o. Toruń 13
749 Korporacja Przemysłowa Formit Sp. z o.o. Grudziądz 13
750 Żebrowski, Żebrowska Imba sp.j. Brodnica 13
751 LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o. Bydgoszcz 13
752 Red Co.Inwestycje Sp. z o.o. Jacewo 13
753 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Toruniu Toruń 13
754 Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu Apra Sp. z o.o. Myślęcinek 13
755 Cargo Master Sp. z o.o. Toruń 12
756 Mikobud Sp. z o.o. S.K. Brodnica 12
757 Folwark Deweloper Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
758 Gospodarstwo Rolne Kobylniki Sp. z o.o. Kobylniki 12
759 Cuiavia Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Inowrocławiu Inowrocław 12
760 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Czej-Dag Sp. z o.o. Siniarzewo 12
761 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Ekobud Sp. z o.o. Grudziądz 12
762 Elko Sp. z o.o. Toruń 12
763 Firma Handlowo-Usługowa Truck – Józef Pruś, Robert Pruś, Marcin Pruś sp.j. Dworzysko 12
764 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Inowrocław 12
765 Energon S.A. Toruń 12
766 Bogner Edelstahl Polska Sp. z o.o. Solec Kujawski 12
767 Industrial Technology Investments Poland Sp. z o.o. Gniewkowo 12
768 Bazy i Systemy Bankowe Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
769 Bigtor Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 12
770 Łoś Z. Łagocki, B. Łagocka sp.j. Grudziądz 12
771 Girder Sp. z o.o. Włocławek 12
772 Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j. Janowiec Wielkopolski 12
773 Rusztowania-Jonas Scaffolding Sp. z o.o. Grudziądz 12
774 World Development Sp. z o.o. Inowrocław 12
775 Oleris Sp. z o.o. Czarnowo 12
776 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Now – Bud Nowakowscy sp.j. Mogilno 12
777 Lemigo Sp. z o.o. Grudziądz 12
778 Professional Care 24 Sp. z o.o. S.K. Toruń 12
779 Spółdzielnia Mieszkaniowa Chrobry Nakło nad Notecią 12
780 Gospodarstwo Rolne Komorowo Sp. z o.o. Komorowo 12
781 Abrava Sp. z o.o. Pgi 4 Spółka Komandytowo Akcyjna Świecie 12
782 Plastpur Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
783 Dingo Sp. z o.o. Bydgoszcz 12
784 Eltop sp.j. Wasiniak, Piskorski, Grabowski Toruń 12
785 Auto Reve Sp. z o.o. Toruń 12
786 Data Space Sp. z o.o. Toruń 12
787 INTERCOR Sp. z o.o. Spółka Lekarzy Bydgoszcz 12
788 Efmetal Sp. z o.o. Włocławek 12
789 Pozzani Polska Sp. z o.o. Toruń 12
790 Nesta-Bis Sp. z o.o. S. K. Toruń 12
791 Agro Wabcz Sp. z o.o. Wabcz 12
792 Hsf Logistics Polska Sp. z o.o. Szubin 12
793 Tondera Projekt Sp. z o.o. S.K. Lubicz Górny 12
794 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Dom w Bydgoszczy Bydgoszcz 12
795 Novum Motors Sp. z o.o. Szpetal Górny 11
796 Dim Serwis Sp. z o.o. Rypin 11
797 Naftpol Anna Zwiewka Arkadiusz Zwiewka S.J. Stopka 11
798 Ener Kap Sp. z o.o. Osielsko 11
799 Qartis S.A. Solec Kujawski 11
800 Jarkpol Ajg Trade Sp. z o.o. Sp. K. Łysomice 11
801 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Papirus P. Stępień, J. Rezmer sp.j. Świecie 11
802 HIRSCH-POL Sp. z o.o. Osielsko 11
803 Awe Poland Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
804 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa Znicz Bydgoszcz 11
805 Firma Widuto sp.j. Arkadiusz, Krzysztof i Witold Widuto Solec Kujawski 11
806 Przedsiębiorstwo Odwodnienia Marek Szczygieł, Arkadiusz Walkiewicz – sp.j. Białe Błota 11
807 Tabemax – Bernard Grzanka, Maciej Drecki sp.j. Białe Błota 11
808 Galeria Osielsko Sp. z o.o. S.K. Niemcz 11
809 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Wodociągowej Sp. z o.o. Aleksandrów Kujawski 11
810 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Konspo Mariusz Latos i Zbigniew Gliniecki – sp.j. Bydgoszcz 11
811 AWZ- AWZ-ET Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 11
812 Przedsiębiorstwo Inwestycyjne Bud-Tech Sp. z o.o. Toruń 11
813 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Master Jarosław Zientek, Maciej Zientek i Mieczysław Zientek sp.j. Solec Kujawski 11
814 Tioman Sp. z o.o. sp.k. Toruń 11
815 Proterm Barczewski, Kaczmarek, Kłos sp.j. Bydgoszcz 11
816 Masarnia K.Leśniewski, B.Biegański, G.Sobiech sp.j. Brzozie 11
817 Mrauto Sp. z o.o. Czarne Błoto 11
818 Revbud Sp. z o.o. sp.k. Toruń 11
819 Elektrobud Grudziądz Sp. z o.o. Grudziądz 11
820 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Expotr-Import O&M sp.j. Orbaczewska Teresa, Mazurkiewicz Małgorzata Włocławek 11
821 Gminna Spółdzielnia Koronowo Koronowo 11
822 Kapost Sp. z o.o. Sępólno Krajeńskie 11
823 POLPENTEL Sp. z o.o. Osielsko 11
824 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. Grudziądz 11
825 Gospodarstwo Rolne Kamienica Sp. z o.o. Kamienica 11
826 Oftalmika Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
827 Ifo Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
828 Budstol Invest Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
829 Uno Foods Dubicki i Wspólnicy sp.j. Bydgoszcz 11
830 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy sp.j. Bydgoszcz 11
831 Maguin – Chełmża Sp. z o.o. Chełmża 11
832 Nakon Sp. z o.o. Sulnowo 11
833 Eldom Sp. z o.o. S.K. Grudziądz 11
834 B.A.U.S. AT Sp. z o.o. Ostaszewo 11
835 Tormet Sp. z o.o. – sp.k. Toruń 11
836 Consultron S. Listopadzki, J. Szyperski, P. Jarzemski sp. j. Bydgoszcz 11
837 Mechanika Maszyn Joachim i Wawrzyniec Ziegert sp.j. Brodnica 11
838 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Medicus Sp. z o.o. Nakło nad Notecią 11
839 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Bud-Pap Małek i Spółka – sp.j. Wielki Konopat 11
840 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Instalmet sp.j. Łukasz Kowalski & Mariusz Opaliński Grudziądz 11
841 Pmp Rolls & Service Sp. z o.o. Świecie 11
842 Zakład Produkcji Materiałów Budowlanych Promax Sp. z o.o. Giebnia 11
843 Baustoff + Metall Color Sp. z o.o. Bydgoszcz 11
844 Heutink Poland Sp. z o.o. Grudziądz 10
845 Gosp-Rol Sp. z o.o. Kusowo 10
846 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kolejnictwa Koltech Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
847 EU Services sp. z o.o. Toruń 10
848 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Mogilnie Mogilno 10
849 Firma BOR – OLE Henryk Borkowicz Lubicz Górny 10
850 Calor Sp. z o.o. Toruń 10
851 Zakład Usług Remontowo – Montażowych Remak S.J. Włocławek 10
852 Asklepios Jeszke-Ochendal sp.j. Tuchola 10
853 Janvest S.A. Toruń 10
854 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gabriel Jankowski sp.j. Janowiec Wielkopolski 10
855 Ronet Sp. z o.o. Więcbork 10
856 SDL POLAND Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
857 Biomass Energy Project S.A. Bydgoszcz 10
858 Bydgoskie Zakłady Sklejek SKLEJKA – MULTI S.A. Bydgoszcz 10
859 Alkorstal Sp. z o.o. S.K. Bydgoszcz 10
860 Przedsiębiorstwo Unieszkodliwiania Odpadów Eko – Wisła Sp. z o.o. Sulnówko 10
861 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Aspo Maria Jędrzejewska, Witold Kieraszewicz, Grzegorz Jędrzejewski – sp.j. Bydgoszcz 10
862 Osaa Sp. z o.o. Bydgoszcz 10
863 Toolmax Sp. z o.o. Białe Błota 10
864 TROPS S.A. Toruń 10
865 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hitor Sp. z o.o. S.K. Toruń 10
866 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Rypin 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200