Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Zachodniopomorskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w lutym 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 730 firm z województwa zachodniopomorskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Zachodniopomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Ikea Industry Poland Sp. z o.o. Goleniów 2409
2 Kronospan Polska Sp. z o.o. Szczecinek 1877
3 Polskie LNG S.A. Świnoujście 1745
4 Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A. Police 1730
5 NETTO Sp. z o.o. Kobylanka 1703
6 Unity Line Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Szczecin 1187
7 Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. Szczecin 1019
8 CARGOTEC POLAND Sp. z o.o. Stargard 940
9 Barlinek Inwestycje Sp. z o.o. Barlinek 855
10 HOMANIT POLSKA Sp. z o.o. i Spółka S.K. Karlino 690
11 Bridgestone Stargard Sp. z o.o. Stargard 676
12 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczecin 554
13 Ramirent S.A. Szczecin 497
14 Vestas – Poland Sp. z o.o. Szczecin 424
15 Home.pl S.A. Szczecin 390
16 Faymonville Polska Sp. z o.o. Łozienica 386
17 Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Szczecin 377
18 Szczecińska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Szczecin 376
19 FUTREX Sp. z o.o. Żdżary 367
20 Spółdzielnia Mieszkaniowa DĄB Szczecin 360
21 KEMIPOL Sp. z o.o. Police 354
22 Spółdzielcza Agrofirma Witkowo Witkowo Pierwsze 336
23 Dajar Sp. z o.o. Koszalin 318
24 Sgi Sp. z o.o. Szczecin 291
25 BACKER OBR Sp. z o.o. Pyrzyce 283
26 YARA Poland Sp. z o.o. Szczecin 244
27 Szczecińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Szczecin 243
28 ALSECCO – NOWA CUKROWNIA Sp. z o.o. S.K. Szczecin 237
29 WSPÓLNY DOM Spółdzielnia Mieszkaniowa w Szczecinie Szczecin 221
30 Autostore Sp. z o.o. Koszalin 220
31 Texass Ranch Company Wizja P.S. Sp. z o.o. S.K.A. Stargard 213
32 Tds Zastępstwo Inwestycyjne Sp. z o.o. S.K. Kołobrzeg 206
33 Oktan Energy & V/L Service Sp. z o.o. Szczecin 195
34 Sandra J.Zalewski i Spółka sp.j. Pogorzelica 194
35 PAZIM Sp. z o.o. Szczecin 191
36 Borne Furniture Sp. z o.o. Barlinek 190
37 Intive S.A. Szczecin 188
38 SIEMASZKO Zakład Budowlany Lesław Siemaszko Szczecin 182
39 JW Steel Construction Sp. z o.o. S.K. Szczecin 180
40 Towarzystwo Budownictwa Społecznego PRAWOBRZEŻE Sp. z o.o. Szczecin 180
41 3Shape Poland Sp. z o.o. Szczecin 176
42 DGS Poland Sp. z o.o. Mierzyn 174
43 LM WIND POWER BLADES (POLAND) Sp. z o.o. Łozienica 160
44 Tom Sp. z o.o. Szczecin 160
45 POLCHAR Sp. z o.o. Police 160
46 Mondi Szczecin Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 158
47 GRYFSKAND Sp. z o.o. Gryfino 149
48 Remondis Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 149
49 Polstar Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Koszalin 144
50 Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie Koszalin 142
51 Spółdzielnia Mieszkaniowa Śródmieście Szczecin 141
52 Hotel Lidia Sp. z o.o. S.K. Darłowo 131
53 Polska Fundacja Przedsiębiorczości Szczecin 128
54 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Kołobrzeg 127
55 Maldrobud Sp. z o.o. S.K. Myślibórz 127
56 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Koszalin 125
57 Enea Oświetlenie Sp. z o.o. Szczecin 123
58 Uniwersytet Szczeciński Szczecin 123
59 POWER-TECH Janusz Marcin Ejma Wałcz 121
60 Zinkpower Wielkopolska Sp. z o.o. Szczecin 117
61 Eds Strojny sp.j. Kołobrzeg 116
62 KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o.o. Szczecinek 116
63 Tom2 Sp. z o.o. Szczecin 116
64 HACON Sp. z o.o. Barlinek 115
65 EKO-MYŚL Sp. z o.o. Dalsze 115
66 Firma Budowlano-Instalacyjna Mat-Mad S.J. Kołobrzeg 114
67 BALTCHEM S.A. Zakłady Chemiczne w Szczecinie Szczecin 112
68 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Szczecinek 111
69 Regionalne Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Białogard 111
70 Szczecińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczecin 110
71 Matmax Systemy Sprzątające Sp. z o.o. Sp.K. Szczecin 108
72 DNHS Sp. z o.o. S.K. Szczecin 105
73 Kabel Technik – Polska Sp. z o.o. Czaplinek 105
74 Zinkpower Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 104
75 Lucky Union Foods – Euro Sp. z o.o. Łozienica 103
76 Farutex Sp. z o.o. Szczecin 100
77 Optimum Anna Złotnicka-Plucińska, Wojciech Pluciński sp.j. Resko 98
78 Prime Construction Sp. z o.o. Szczecin 98
79 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Koszalin 95
80 PRO SPORT S.C. MAŁGORZATA MAJDANIEC, MIKOŁAJ FILARSKI Szczecin 95
81 Mbc Invest Sp. z o.o. Tywica 95
82 ESPERSEN POLSKA Sp. z o.o. Koszalin 92
83 Fabryka Styropianu ARBET Bartosik, Czernicki, Funke, Kuncer, Muzyczuk S.J. Koszalin 92
84 Extradach Sp. z o.o. S.K. Szczecin 90
85 Przedsiębiorstwo Budowlano – Usługowe JEDYNKA S.A. Szczecin 89
86 NOWAMYL S.A. Przedsiębiorstwo Przemysłu Ziemniaczanego Łobez 86
87 Arka Sp. z o.o. S.K. Sianów 86
88 Buglo Place Zabaw Sp. z o.o. S.K. Koszalin 85
89 Troton Sp. z o.o. Ząbrowo 85
90 H.A.K. Sp. z o.o. Osinów Dolny 85
91 Ot Port Świnoujście S.A. Świnoujście 84
92 Stocznia Szczecińska Sp. z o.o. Szczecin 84
93 Polska Żegluga Bałtycka S.A. Kołobrzeg 84
94 Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Gryficach Gryfice 82
95 SŁOWIANIN Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Świnoujście 81
96 Polskie Zakłady Zbożowe Sp. z o.o. Wałcz 80
97 Koszalińskie Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego S.A. Szczecinek 77
98 Zakłady Drzewne POLDAN Eksport-Import Zygmunt Kroplewski Sławno 75
99 PCO Group Sp. z o.o. Bobolice 75
100 POLARICA Sp. z o.o. Niemierzyno 73
101 DOMAR Kazimierz Domaracki Tatów 72
102 Kopalnia Surowców Mineralnych S.Mroczek, T.Szczepański sp.j. Parsęcko 71
103 FHU Multi Projekt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Szczecin 70
104 Radex Zbigniew i Tomasz Nagay sp.j. Kamieniec 69
105 Uzdrowisko Świnoujście S.A. Świnoujście 69
106 Vastbouw Polska Sp. z o.o. Szczecin 69
107 HG POLAND Sp. z o.o. Łozienica 69
108 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Świnoujście 69
109 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rzecku Rzecko 68
110 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie Szczecin 67
111 Dancoal Sp. z o.o. Łozienica 67
112 Hosso Holding H1 Sp. z o.o. Szczecin 67
113 Kongsberg Maritime Poland Sp. z o.o. Szczecin 66
114 Pro-Wet Śnioch,Wiese – sp.j. Koszalin 65
115 Tweetop Sp. z o.o. Szczecin 64
116 Koschem Ksel – Adamus sp. j. Węgorzyno 64
117 Hotel Senator Sp. z o.o. S.K. Dźwirzyno 63
118 GEA Tuchenhagen Polska Sp. z o.o. Koszalin 63
119 POL-AGENT Sp. z o.o. Szczecin 63
120 Master House Sp. z o.o. S.K. Szczecin 63
121 Beta Polska Sp. z o.o. Skarbimierzyce 62
122 Imso Sp. z o.o. Koszalin 62
123 Hotel Medical Spa Unitral Sp. z o.o. S.K. Mielno 62
124 Sanprobi Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 62
125 Chemical Alliance Polska Sp. z o.o. Łozienica 61
126 Global Wind Service Poland Sp. z o.o. Szczecin 61
127 Sec Energia Sp. z o.o. Szczecin 61
128 Partner J. Szlachcikowski A. Mączka M. Nowak sp.j. Police 61
129 Przedsiębiorstwo Budowlane Calbud Sp. z o.o. Szczecin 60
130 ASPROD Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 59
131 Norpol Sp. z o.o. Goleniów 59
132 Partydeco Sp. z o.o. S.K. Szczecin 58
133 Akademia Morska w Szczecinie Szczecin 58
134 Mojsiuk Sp. z o.o. S.K. Stare Bielice 57
135 Str Shipping And Trading Sp. z o.o. Szczecin 57
136 Kapitan Navi Elżbieta Stramek i Waldemar Karpiński sp.j. Trzebiatów 57
137 POLFUND S.A. Fundusz Poręczeń Kredytowych Szczecin 57
138 Arctic Sp. z o.o. Szczecin 57
139 Szczecińskie Kopalnie Surowców Mineralnych S.A. Szczecin 56
140 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe SCANBET Sp. z o.o. Chociwel 56
141 Suez Jantra Sp. z o.o. Szczecin 56
142 Zakład Techniki Próżniowej Tepro S.A. Koszalin 55
143 Muehlhan Polska Sp. z o.o. Szczecin 55
144 Superfish S.A. Ustronie Morskie 55
145 Pro-San M. Jagiełka i M. Wiszniewski sp.j. Kołobrzeg 55
146 Soft Elektronik Sp. z o.o. Szczecin 54
147 Crown Packaging Polska Sp. z o.o. Goleniów 54
148 Net Marine Marine Power Service Sp. z o.o. Szczecin 54
149 B3tech Industrial Services Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 52
150 Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. Kołobrzeg 52
151 Zakład Przemysłu Gumowego Stargum Jan Wincenty Stankiewicz Stargard 51
152 Muller Technik Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 51
153 Dom Inwest T. i E. Japtok sp.j. Świnoujście 51
154 Firma Budowlano-Handlowo-Usługowa Modehpolmo Sp. z o.o. Szczecin 51
155 FERROPLAST Zbigniew, Elżbieta, Dawid Rybiccy S.J. Świdwinek 51
156 Modehpolmo II Sp. z o.o. Szczecin 50
157 Q4GLASS, ABJ INVESTORS Sp. z o.o. S.K. Koszalin 50
158 Idea Spa Travel Sp. z o.o. Kołobrzeg 50
159 Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Szczecin 50
160 Spółdzielnia Mieszkaniowa KOLEJARZ Szczecin 49
161 Specma Sp. z o.o. Stargard 49
162 Polmotor Auto-Serwis Jan Przepłata, Dariusz Olkiewicz sp.j. Szczecin 49
163 Nash J E Wysoccy sp.j. Dobra 49
164 Koszalińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Koszalin 49
165 Przedsiębiorstwo Usługowe Sabra-Service sp.j. Maciej Taranda i Paweł Wielopolski Szczecin 48
166 Hkscan Poland Sp. z o.o. Świnoujście 48
167 Spółdzielnia Mieszkaniowa Stargard 48
168 SANIX-TUR DEVELOPMENT Sp. z o.o. S.K. Szczecin 48
169 Csv Sp. z o.o. Szczecin 48
170 Bg Production Sp. z o.o. Białogard 47
171 Tieto Poland Sp. z o.o. Szczecin 47
172 Nakar Sp. z o.o. Sp.K Drawsko Pomorskie 47
173 Grupa Csv Sp. z o.o. Szczecin 47
174 PUCCINI Sp. z o.o. Skarbimierzyce 46
175 Agrolex Sp. z o.o. Pyrzyce 46
176 Rol – Plant Sp. z o.o. Rzecino 46
177 Nieruchomości i Opłaty Lokalne Sp. z o.o. Szczecin 46
178 Spaas Candles Poland Sp. z o.o. Stargard 45
179 Koszalińska Spółdzielniania Mieszkaniowa NA SKARPIE Koszalin 45
180 BKF Myjnie Bezdotykowe Sp. z o.o. Skarbimierzyce 45
181 Miejska Energetyka Cieplna w Kołobrzegu Sp. z o.o. Kołobrzeg 45
182 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego CEFARM – SZCZECIN S.A. Szczecin 44
183 Alfa Terminal Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 44
184 ELFA Manufacturing Poland Sp. z o.o. Koszalin 44
185 Dega S.A. Sianów 44
186 Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Sp. z o.o. Szczecin 43
187 Orskov Foods S.A. Czaplinek 43
188 Neubauer Dienstleistung Logistik & Service Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Barnim 42
189 Porta Mare Sp. z o.o. Dziwnówek 42
190 IAI S.A. Szczecin 42
191 Spółdzielnia Mieszkaniowa Chemik Police 41
192 Szczecinecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Szczecinek 41
193 Centrum Zdrowia i Relaksu Verano Sp. z o.o. Kołobrzeg 41
194 ARKADA Sp. z o.o. Towarzystwo Budowlane Świnoujście 41
195 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Gama sp.j. Antoni Grabalski i Wspólnicy Śliwin 40
196 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Stargard 40
197 Instytut Zdrowia Sofra Sp. z o.o. Unieście 40
198 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Dariusz Bobryk, Dorota Bobryk sp.j. Szczecin 40
199 Kołobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa Kołobrzeg 40
200 Kosmaz Sp. z o.o. Koszalin 40
201 Spółdzielnia Mieszkaniowa Ster Szczecin 40
202 Index – Nieruchomości H.J.M. Skrzyniarz sp.j. Szczecin 40
203 Nafa Polska sp. z o.o. Łozienica 40
204 Przedsiębiorstwo Zbożowo – Młynarskie PZZ w Stoisławiu S.A. Mścice 39
205 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Świnoujście 39
206 Heisterkamp Transport Sp. z o.o. Szczecin 39
207 Hele Agrar Sp. z o.o. Jarkowo 39
208 Rega M.H. Gajdel sp.j. Węgorzyce 39
209 AX Technology Sp. z o.o. sp.k. Dobra 39
210 BLEJKAN S.A. Szczecin 39
211 Etiko Sp. z o.o. Trzeszczyn 39
212 GS Seacon Group Anpartsselskab sp.k. Świnoujście 38
213 Magma Sp. z o.o. Szczecin 38
214 IKAR Sp. z o.o. Centrum Zdrowia i Wypoczynku Kołobrzeg 38
215 Spółdzielnia Mieszkaniowa ODRA Police 38
216 Nova Seafood Jankowiak Kibitlewski S.J. Szczecin 38
217 DB PORT SZCZECIN Sp. z o.o. Szczecin 38
218 CAVERAL Sp. z o.o. S.K. Szczecin 38
219 J.W. Agro Sp. z o.o. Szczecin 38
220 Baltic Stevedoring Company Sylwestrzak sp.j. Szczecin 38
221 Uzdrowisko Połczyn Grupa PGU S.A. Połczyn-Zdrój 38
222 POLCHAR ASSET MANAGEMENT Sp. z o.o. S.K.A. Police 37
223 ABWOOD Sp. z o.o. Sławno 37
224 Prima Serwis Szczecin Sp. z o.o. S.K. Szczecin 37
225 Kołobrzeskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Kołobrzeg 37
226 Fm Farm Sp. z o.o. Koszewko 37
227 Habia Cable Sp. z o.o. Lubieszyn 36
228 Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Abc Teresa Odzioba i Jan Dobies sp.j. Mosty 36
229 HKL Dekoracja Okien Sp. z o.o. Szczecin 36
230 Jes Opakowania Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 36
231 Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Szczecinek 36
232 POMERANIAN TIMBER S.A. Szczecin 35
233 Farma Redło Sp. z o.o. Redło 35
234 Agrodan Produkcyjno – Handlowa Sp. z o.o. Koszalin 35
235 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Bajgiel Jan Wodecki, Ewa Wodecka-Bordun sp.j. Będzino 35
236 Centrum Budowlane Stanisław i Marcin Guzowicz sp.j. Darłowo 35
237 Serwach Sp. z o.o. S.K. Goleniów 35
238 Aswo Pl Pobrotyń sp.j. Koszalin 35
239 Usługi Dla Budownictwa Region Szczecin Sp. z o.o. sp.k. Boleszkowice 34
240 Enterprise Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Stargard 34
241 Grempco S.A. Łozienica 34
242 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Stargard 34
243 Eurohyp Finanz AG S.A. Cedynia 34
244 Aka Sp. z o.o. Koszalin 34
245 Zarząd Morskiego Portu Police Sp. z o.o. Police 34
246 Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Stargard 34
247 PMC Hydraulika Sp. z o.o. Rosówek 33
248 Ośrodek Hodowli Zarodowej Lubiana Sp. z o.o. Lubiana 33
249 TM Toys Sp. z o.o. Szczecin 33
250 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Koszalin 33
251 Ehrle Sp. z o.o. Warzymice 33
252 Agrostor Sp. z o.o. Storkówko 33
253 M4wind Sp. z o.o. S.K. Szczecin 33
254 Tvilum Poland Sp. z o.o. Szczecinek 33
255 Ekoprzedsiębiorstwo Sp. z o.o. Mielno 33
256 Autocomp Management Sp. z o.o. Szczecin 32
257 PIGPOL Sp. z o.o. Łozice 32
258 Sprint Logistyka Polska S.A. S.K. Szczecin 32
259 Marine Design Sp. z o.o. & Offshore Engineering S.K. Szczecin 32
260 Eugen Meller Sp. z o.o. Białogard 32
261 MPS International Sp. z o.o. Koszalin 32
262 Keran Sp. z o.o. Kołobrzeg 32
263 Pomorsko Mazurska Hodowla Ziemniaka Sp. z o.o. Świeszyno 32
264 Iq Metal Sp. z o.o. Szczecin 32
265 FOSFAN S.A. Szczecin 32
266 Trimaran Sp. z o.o. S.J. Szczecin 32
267 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bryza w Szczecinie Szczecin 32
268 Wałecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Wałcz Wałcz 32
269 W. Z. Eurocopert Sp. z o.o. Szczecinek 32
270 F.H.U. Trójka Stanisław Turek Węgorzyno 32
271 Locon Sp. z o.o. Szczecin 31
272 TOMSOL Sp. z o.o. Koszalin 31
273 Siemaszko Sp. z o.o. Szczecin 31
274 Perfekt Instal Sp. z o.o. Sp.K. Szczecin 31
275 ICT Sp. z o.o. S.K. Szczecin 31
276 Abena Polska Sp. z o.o. Łozienica 30
277 Transcargo Sp. z o.o. Szczecin 30
278 Agroskład Nowakowski sp.j. Maszewo 30
279 Faro Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 30
280 Meden – Inmed Sp. z o.o. Koszalin 30
281 NSS Sp. z o.o. Szczecin 30
282 Wiesław Jurczyk Zakład Wielobranżowy DARKAT Stargard 29
283 Lemvigh-Müller A/S S.A. Oddział W Polsce Świnoujście 29
284 PPH Tess Małgorzata i Sławomir Maksymowicz sp.j. Stargard 29
285 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kielnia Szczecin 29
286 IDEA – INWEST Sp. z o.o. Szczecin 29
287 „OPAK” LEOPOLD PĄCZKA SPÓŁKA JAWNA Szczecinek 29
288 Eko-Invest Sp. z o.o. Szczecinek 29
289 Arcturus Bunker Sp. z o.o. Szczecin 29
290 Przedsiębiorstwo Budowlane Kuncer Sp. z o.o. Koszalin 28
291 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Pib – Kołbacz Sp. z o.o. Kołbacz 28
292 EPEE Polska Sp. z o.o. Szczecin 28
293 Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Produkcji Drobiu Janusz Kaczmarek Żółwia Błoć 28
294 Cukiernia- Piekarnia Woźniak Sp. z o.o. Szczecin 28
295 Artman Sp. z o.o. Kurów 28
296 Bis – Pak Sp. z o.o. Świdwin 28
297 Lechbud Koszalin Sp. z o.o. S.K. Koszalin 28
298 Przedsiębiorstwo Produkcji Zwierzęcej PRZYBKOWO Sp. z o.o. Barwice 28
299 Puch Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 28
300 Doris Spa Bogdan Igliński Dorota Iglińska – sp.j. Kołobrzeg 28
301 Bońkowscy Sp. z o.o. i Spółka S.K. Ustowo 28
302 NZOZ Przychodnia Medycyny Rodzinnej W. Fabian S.J. Szczecin 27
303 Locus Security Tres Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 27
304 Spółdzielnia Mieszkaniowa Student Szczecin 27
305 Estetic Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 27
306 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Trzebiatów – Sp. z o.o. Chełm Gryficki 27
307 Przeds Usług Specjalistycznych MVB Sylwester Krzywiec S.J. Szczecin 27
308 Garo Polska Sp. z o.o. Szczecin 27
309 Sat-Mont-Service Jacek Mruk, Krzysztof Mruk sp.j. Szczecin 27
310 Gryf Stevedoring Sp. z o.o. Szczecin 27
311 Remship Ozygała, Bogucki sp.j. Szczecin 27
312 Białogardzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Białogard 27
313 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Ozimek , K. Ozimek, R. Ozimek, M. Ozimek sp.j. Stargard 26
314 C. HARTWIG SZCZECIN Spedytorzy Międzynarodowi Sp. z o.o. Szczecin 26
315 Lenpo, ABJ Investors Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Koszalin 26
316 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Pomorska Szczecin 26
317 Przedsiębiorstwo Usług Portowych Elewator Ewa Sp. z o.o. Szczecin 26
318 Agro-Handel Sp. z o.o. Wapnica 26
319 SELFA Grzejnictwo Elektryczne S.A. Szczecin 25
320 Euro Kiela sp.j. Bierzwnik 25
321 PHU Budex Adamowicz, Dąbrowski, Siemaszko sp.j. Gryfice 25
322 J-C Services Sp. z o.o. S. K. Szczecin 25
323 Geotermia Pyrzyce Sp. z o.o. Pyrzyce 25
324 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wałcz 25
325 AZ.PL Sp. z o.o. Szczecin 25
326 Cellco Communications Sp. z o.o. Kobylanka 25
327 ZIELONY DĄB Marek Ambroszkiewicz Szczecinek 25
328 Nowy Szpital Sp. z o.o. Szczecin 25
329 Victoria Cymes Sp. z o.o. Wałcz 25
330 Baltic Spinning Sp. z o.o. Łozienica 25
331 Bic Electric sp. z o.o. Szczecin 25
332 Plastmoroz Sp. z o.o. S.K. Białogard 25
333 Szczecińska Centrala Nasienna GR Prusinowo Sp. z o.o. Szczecin 25
334 Szczecińsko – Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne Sp. z o.o. Police 25
335 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Bestt Tomasz Bieniasiewicz, Bogumił Ratajczak, Stanisław Dobropolski sp.j. Dębno 24
336 Eurographic Group Sp. z o.o. Szczecin 24
337 Evomed Sp. z o.o. Szczecin 24
338 Renard Sp. z o.o. Międzyzdroje 24
339 Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Płonia Sp. z o.o. Barlinek 24
340 Poligrafia Szczecin Best Sub Poland Sp. z o.o. Lipiany 24
341 NOVOTERM Sp. z o.o. Szczecin 24
342 Innotec Sp. z o.o. Recz 24
343 Derkon Remonty i Inwestycje Sp. z o.o. S.K. Szczecin 24
344 Scan – Pol Farming Sp. z o.o. Drzenin 24
345 Kruszbud B.Danilewicz,H.Szczepański sp.j. Drawsko Pomorskie 24
346 Społem Spółdzielnia Produkcji Spożywczej Szczecin 24
347 Sonion Polska Sp. z o.o. Szczecin 24
348 KLIPPAN SAFETY Polska Sp. z o.o. Stargard 24
349 Art. -Pol Artur Skoneczny S.J. Stargard 24
350 Lind Sp. z o.o. Drzonowo 24
351 Grand Baltic Sp. z o.o. Dźwirzyno 23
352 Kaja Sp. z o.o. S.K. Karnieszewice 23
353 McLEAN BROTHERS POLAND Sp. z o.o. Szczecin 23
354 Koszalińska Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom Koszalin 23
355 Global Concepts 2000 Polska Sp. z o.o. Szczecin 23
356 Pomorski Ośrodek Maszynowy – Pom-Eko Sp. z o.o. Szczecinek 23
357 Durable Sp. z o.o. Przecław 23
358 Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Sp. z o.o. Szczecin 23
359 STM Sp. z o.o. Złocieniec 23
360 F L Polska Sp. z o.o. Szczecin 23
361 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Gryfino 23
362 Nobilitat Sp. z o.o. Kołobrzeg 23
363 CUKIERNIA MISTRZA JANA Sp. z o.o. Szczecin 23
364 Sagra Technology Sp. z o.o. Szczecin 22
365 Przedsiębiorstwo Usług Wczasowo-Leczniczych i Rekreacji Jantar Z.Dziągwa i Joanna Pelczar-Dziągwa sp.j. Dziwnówek 22
366 Roko R i R Kowalscy sp.j. Dobra 22
367 GP Sp. z o.o. Szczecin 22
368 EOL Kancelaria Doradztwa Podatkowego Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 22
369 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jedność Rów 22
370 Centrum Logistyczne Invena Log Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 22
371 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Darłowo 22
372 Sotex Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Sp. z o.o. Szczecin 22
373 Agriza Sp. z o.o. Żarczyn 22
374 Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy – Zachodniopomorskie Centrum Leczenia i Profilaktyki Szczecin 22
375 Seacon Poland Sp. z o.o. Szczecin 22
376 Stadnina Koni Bielin Sp. z o.o. Bielin 22
377 Enerpol S.C. Bogusława Żabkiewicz, Bartłomiej Żabkiewicz, Kamila Żabkiewicz Szczecin 22
378 Softvig Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Szczecin 22
379 Agnes Czarny Fashion Group sp.j. Świdwin 22
380 JUTRZENKA Sp-nia Mieszkaniowa Koszalin 21
381 Salon Budowlany Kram Sieniccy sp.j. Świnoujście 21
382 Auto Port Renice sp.j. Bogusławska Renice 21
383 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Choszczno 21
384 Spółdzielnia Mieszkaniowa Warszewo Szczecin 21
385 Seepoint Sp. z o.o. Goleniów 21
386 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Jadwiga Paprocka Sp.K. Świdwin 21
387 Betmix Węcławik, Gwóźdź, Jaskólska, Jaskólski sp.j. Nowogard 21
388 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Wałczu Wałcz 21
389 KK Wind Solutions Polska Sp. z o.o. Szczecin 21
390 Graz Gruszka Andrzej, Gruszka Zbigniew sp.j. Szczecin 21
391 Stalrem Sp. z o.o. Szczecin 21
392 Bio-Kasz Sp. z o.o. Stargard 21
393 Tom-Doleko-Ekola Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Szczecin 21
394 Przedsiębiorstwo Inżynierii Środowiska Ekowodrol Sp. z o.o. Koszalin 21
395 Thermo Transit Poland Sp. z o.o. Barlinek 20
396 Spółdzielnia Mieszkaniowa Regalica Gryfino 20
397 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Szczecinie Sp. z o.o. Szczecin 20
398 Pro-Est J. Myler, T. Grzybowski sp.j. Świnoujście 20
399 Meduza Sylwia Rychlik, Mariusz Rychlik sp.j. Szczecin 20
400 Agroman Sp. z o.o. Przelewice 20
401 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe PLASTPOM Beata Szwabis Świdwin 20
402 Rt Trans Sp. z o.o. S.K. Szczecin 20
403 Alfa Fruit Sp. z o.o. Warzymice 20
404 Jott Joanna i Leonard Pieraccy S.J. Szczecin 20
405 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Choszcznie Choszczno 20
406 Drewco Sp. z o.o. S.K.A. Szczecin 20
407 Cuprum Hurtownia Instalacyjno-Sanitarna Sp. z o.o. S.K. Koszalin 20
408 Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg Sp. z o.o. Kołobrzeg 20
409 Arkada-Inwest Sp. z o.o. Szczecin 20
410 Genfarm Sp. z o.o. Brojce 20
411 BRANDDEX Sp. z o.o. Stargard 20
412 Rolpol Sp. z o.o. Łęczyna 20
413 RASCH POLSKA Sp. z o.o. Łozienica 20
414 SCHOPA BUCHBINDEREI Sp. z o.o. Stargard 20
415 Agro Smart Sp. z o.o. Rzecino 20
416 Agrobud Sp. z o.o. Koszalin 20
417 ARLA FOODS S.A. Tychowo 20
418 NORATEL Sp. z o.o. Dobra 19
419 Ltd Sp. z o.o. S.K. Szczecin 19
420 Alphatron Marine Poland Sp. z o.o. Szczecin 19
421 Kub Farm Sp. z o.o. Barnim 19
422 Amberline Sp. z o.o. Kołobrzeg 19
423 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Odra Świnoujście 19
424 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Agromarket Sp. z o.o. Wiewiecko 19
425 Keramzyt System Węcławik, Gwóźdź sp.j. Szczecin 19
426 Przedsiębiorstwo Budowlano-Projektowe Bud-Projekt Szymański i Książkiewicz sp.j. Koszalin 19
427 Ośrodek Hodowli Pstrąga Ubiedrze Sp. z o.o. sp.k. Koszalin 19
428 Vreespol Sp. z o.o. Gogolice 19
429 Emet Sp. z o.o. Szczecinek 19
430 Cukiernia Nova Sp. z o.o. S.K. Stargard 19
431 Różewscy Spa sp.j. Kołobrzeg 19
432 Przedsiębiorstwo Budowlane CIROKO Sp. z o.o. Szczecin 19
433 Epa Sp. z o.o. Szczecin 19
434 Spółdzielcze Gospodarstwo Rolne W Baszewicach Baszewice 19
435 Patio Dystrybucja Sp. z o.o. Szczecin 19
436 Rola Sp. z o.o. Łozice 18
437 Beam P. Podbielski S.J. Szczecin 18
438 Gips-System Bieleninik sp.j. Stargard 18
439 Pom-Term Sp. z o.o. Ostrowiec 18
440 Kurotec-Polska Sp. z o.o. Kozielice 18
441 Zawieja Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 18
442 Mechanika – Service Wózki Widłowe Tomasz Goc, Adam Chmielowiec sp.j. Dębno 18
443 Fundusz Pomerania Sp. z o.o. Szczecin 18
444 Zakład Zagospodarowania Odpadów Stargard Sp. z o.o. Stargard 18
445 Gryfitlab Sp. z o.o. Łozienica 18
446 Cross System Sp. z o.o. Szczecin 18
447 Copernicus Sp. z o.o. Szczecin 18
448 Ag Dekor-G.Augustyniak sp.j. Dygowo 18
449 Millennium – Kopciński, Rzechuła, Michalak sp.j. Międzywodzie 18
450 Qorum Sp. z o.o. Szczecin 18
451 Hotel Cesarski Spa Sp. z o.o. Świnoujście 18
452 Partner Stocznia Sp. z o.o. Police 17
453 Specbud Sp. z o.o. S.K. Szczecin 17
454 Dom Marki Max Von Jastrov Inwestycje Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 17
455 Jaks Sp. z o.o. Szczecin 17
456 Ml-Pol Sp. z o.o. Łagiewniki 17
457 Copyland Sp. z o.o. Szczecin 17
458 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Szczecin 17
459 PRIGNITZ – Meble Pomorskie Sp. z o.o. Lipiany 17
460 Hahs Sp. z o.o. Szczecin 17
461 Turzyn Sp. z o.o. Szczecin 17
462 Sharman Sp. z o.o. Pyrzyce 17
463 Wodociągi Rewal Sp. z o.o. Pobierowo 17
464 Gryf Stevedoring Sp. z o.o. S.K. Szczecin 17
465 GIPO Sp. z o.o. Koszalin 17
466 Ekspert Systemy Informatyczne Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 17
467 Dan-Mach Agro Sp. z o.o. S.K. Gryfino 17
468 PROPERTY CALBUD Sp. z o.o. S.K. Szczecin 17
469 Gospodarstwo Rolne Karwice Sp. z o.o. Karwice 17
470 Wybranowski Nowicki Biuro Prawne S. Nowicki, A. Łuczak, K. Bielarczyk – sp.j. Szczecin 17
471 Tonnies – Fleisch Polska Sp. z o.o. Kalisz Pomorski 17
472 FG Wójcikowscy I Łyczakowski Sp.J. Kołbaskowo 17
473 Powszechna Spółdzielnia Spożywców Pionier w Koszalinie Koszalin 16
474 Fort Sp. z o.o. S.K. Szczecin 16
475 Aalberts Surface Treatment Sp. z o.o. Oddział w Polsce Wałcz 16
476 Rejonowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Choszcznie Choszczno 16
477 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOMEX S.A. Szczecin 16
478 Przedsiębiorstwo Rolne Werol Sp. z o.o. Chwiram 16
479 Horban Sp. z o.o. Ciećmierz 16
480 Prebake Sp. z o.o. Szczecin 16
481 Bielinex-Beton Sp. z o.o. Szczecin 16
482 Przedsiębiorstwo Usług Turystyczno Rehabilitacyjnych Wodnik H I M Rudniccy S.J. Ustronie Morskie 16
483 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Sławno 16
484 PPHU REDAN Renata Daniłowicz Połczyn-Zdrój 16
485 Eko – Energia Grzmiąca Sp. z o.o. Grzmiąca 16
486 Zakład Metalowy Aga T. Szwarc R. Budawski sp.j. Stargard 16
487 Tom Elektrorecykling Sp. z o.o. Szczecin 16
488 Alutec Sp. z o.o. Recz 16
489 POL – DRÓG Drawsko Pomorskie S.A. Drawsko Pomorskie 16
490 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Matexim Heidner i Wspólnicy sp.j. Białogard 16
491 Hosso Kołobrzeg H1 Sp. z o.o. Szczecin 16
492 G + K Steelcon Sp. z o.o. Świnoujście 15
493 Len-Kruszywa Sp. z o.o. Szczecin 15
494 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Rolmech A.Czech,K.Kuprianiec,J.Maternowski,J.Swobodziński sp.j. Mirosławiec 15
495 Zem – Tourist Sp. z o.o. Pustkowo 15
496 Caro Development Polska L. Ziemianin, M. Ziemianin sp.j. Szczecin 15
497 Agro Słowenkowo Sp. z o.o. Słowenkowo 15
498 MARLIN Anna i Piotr Topczewscy Sp.J. Grzybowo 15
499 Musing Bud Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 15
500 IN – TECH Industrial Service Sp. z o.o. Bystrzyna 15
501 TRANS – NET S. A. Przeds. Użyteczności Publicznej Police 15
502 Gospodarstwo Rybackie Mielno Sp. z o.o. Mielno 15
503 Intralog Sp. z o.o. Dobra 15
504 Szczeciński Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Szczecin 15
505 Przedsiębiorstwo Budowlane Budomal Słowik, Subalski, Zięba sp.j. Koszalin 15
506 BIMS PLUS FHH Sp. z o.o. Szczecin S.K. Warzymice 15
507 Coloplast Business Centre Sp. z o.o. Szczecin 15
508 Aqua Farm Sp. z o.o. Darłowo 15
509 Hanse Prospect Shipping Services Sp. z o.o. Szczecin 15
510 Goleniowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Goleniów 15
511 DGS Business Services Sp. z o.o. Szczecin 15
512 E.D.I.L. Sp. z o.o. sp.k. Police 15
513 Lemken Polska Sp. z o.o. Żalęcino 15
514 Bulk Cargo – Port Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 15
515 Nadmorska Sp. z o.o. Świnoujście 15
516 Fairwind Sp. z o.o. Szczecin 15
517 Zakład Mechaniczny METALTECH Sp. z o.o. Mirosławiec 15
518 BERLINERLUFT Sp. z o.o. Koszalin 15
519 Zakład Produkcyjno-Handlowy Darpol M. Omylak, Z. Piątkowski sp.j. Barzowice 15
520 Lubiatowo Sp. z o.o. Karsko 15
521 Akpol Sp. z o.o. Szczecin 15
522 Zakład Produkcyjno-Usługowy Arbet Sp. z o.o. Szczecin 15
523 Konig-Trans Spedition Sp. z o.o. Szczecin 15
524 Rolub Sp. z o.o. Szczecin 15
525 Dynpap Sp. z o.o. Szczecin 15
526 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Drawsko Pomorskie 15
527 Usługi Ogólnobudowlane Bobrowski Sp. z o.o. S.K. Szczecin 15
528 Interpaper Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 15
529 Biurkom-Flampol Sp. z o.o. Szeligowo 14
530 Dip Dziakiewicz i Wspólnicy Sp.J. Szczecin 14
531 Travel-Netto sp. z o.o. Kołobrzeg 14
532 Phoenix Poland Sp. z o.o. S.K. Szczecin 14
533 Macsped Sp. z o.o. S.K. Szczecin 14
534 Weber Polska Sp. z o.o. Goleniów 14
535 Kjm Biss Sp. z o.o. sp.k. Police 14
536 Złomostal Renata i Zbigniew Puzio sp.j. Koszalin 14
537 Toyota Jankowscy sp.j. Koszalin 14
538 Imperiall. Pl Sp. z o.o. Sianożęty 14
539 Pgf Zachód Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 14
540 Bajk Serwis Sp. z o.o. Szczecin 14
541 Watex Sp. z o.o. Barlinek 14
542 Firma Handlowa Mirpol Import-Export Mirosława Wyszyńska – sp.j. Kołobrzeg 14
543 MARSEL Sp. z o.o. Goleniów 14
544 Spółdzielnia Mieszkaniowa Nad Regą Gryfice 14
545 Wodociągi Zachodniopomorskie Sp. z o.o. Goleniów 14
546 Bio Energy Sp. z o.o. S.K. Gryfice 14
547 Stoy Sp. z o.o. Gryfino 14
548 Spółdzielnia Mieszkaniowa Morsbud Szczecin 14
549 Zakład Usługowy Recyklon Piotr Radosz sp.j. Koszalin 14
550 Ilog Baltic Sp. z o.o. Szczecin 14
551 K&B&A Ltd Sp. z o.o. Rzeczyn 14
552 PARK HOTEL Sp. z o.o. Szczecin 14
553 Canpol Sp. z o.o. S.K. Osinów Dolny 14
554 Niwa Szczecin Sp. z o.o. Szczecin 14
555 Bio – Produkty – Torf – Kora – Palety Sp. z o.o. Szczecin 14
556 Galan Logistics Sp. z o.o. Kobylanka 14
557 Marine Design Sp. z o.o. Szczecin 14
558 Piekarnia i Cukiernia Drożdżyk Grażyna I Tadeusz Moskal S.J. Łobez 14
559 Deef A.J Filip i J.Dulny sp.j. Szczawno 14
560 Gryfińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gryfino 14
561 Nordsped Sp. z o.o. S.K. Szczecin 14
562 Maxan Sp. z o.o. S.K. Wardyń 14
563 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Euro-Klinkier Andrzej Dąbski Ryszard Staniak sp.j. Szczecin 14
564 Zakład Robót Hydrotechnicznych i Podwodnych UW SERVICE Sp. z o.o. Szczecin 14
565 Hewitech Polska Sp. z o.o. Koszalin 14
566 Przychodnia Portowa Sp. z o.o. Szczecin 14
567 Fonteva Fishing BAITS Sp. z o.o. Police 14
568 SIS Sp. z o.o. Szczecin 14
569 Telewizja Kablowa Koszalin Sp. z o.o. Koszalin 14
570 Bims Plus FHH Sp. z o.o. Koszalin S.K. Koszalin 13
571 Aerem Industry Sp. z o.o. Szczecin 13
572 COMAD Sp. z o.o. Szczecin 13
573 Przeds. Rolno – Przemysłowe Babinek Sp. z o.o. Lubanowo 13
574 Supon S.A. Szczecin 13
575 Diva Sp. z o.o. Kołobrzeg 13
576 Rolvit Sp. z o.o. Żelmowo 13
577 Hurtownia Owocowo-Warzywna Agrol Sławomir Zając. sp.j. Koszalin 13
578 Zapol Sobczyk sp. j. Szczecin 13
579 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pogodno Mierzyn 13
580 BPI – Foam – Polska Sp. z o.o. Lipiany 13
581 Scanrad Sp. z o.o. Krzywopłoty 13
582 Deut-Pol Sp. z o.o. Bienice 13
583 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Karelma Sp. z o.o. Międzywodzie 13
584 INRECO EMULSJA Sp. z o.o. Marcelin 13
585 Jerzykowski i Wspólnicy. sp. k. Szczecin 13
586 Horton Kirby Poland Sp. z o.o. Dobra 13
587 Pruszyński – Nowicki Sp. z o.o. Motaniec 13
588 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Szczecinek 13
589 NYNAS Sp. z o.o. Szczecin 13
590 Mojsiuk Motor sp.j. Stare Bielice 13
591 Bvk Farm Sp. z o.o. Barnim 13
592 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Kamień Pomorski 13
593 Edenspa.Pl Sp. z o.o. Mielno 13
594 Blue Tank Poland Sp. z o.o. Szczecin 13
595 Ritmo Sp. z o.o. Ulikowo 13
596 Flash-Butrym sp.j. Skarbimierzyce 13
597 Novarent Sp. z o.o. Szczecin 13
598 Fermapol Sp. z o.o. Smardzko 13
599 Jpp Marine Sp. z o.o. S.K. Szczecin 13
600 Pyrzyckie Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Pyrzyce 13
601 Akcept Polska Sp. z o.o. S.K. Szczecin 13
602 Obiekty Sanatoryjno-Wczasowe Północ Sp. z o.o. Kołobrzeg 13
603 Spółdzielnia Mieszkaniowa Selfa w Szczecinie Szczecin 13
604 Spółdzielnia Mieszkaniowa Gardno Nowogard 13
605 Mentax S.A. Koszalin 13
606 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Złocieńcu Złocieniec 13
607 Extra Invest Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Szczecin 13
608 Totem Kamiński, Szuliński, Snarski, Kamiński sp.j. Szczecin 13
609 Hersta Staśkiewicz i Spółka Sp. J. Lubczyna 13
610 Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Myślibórz 13
611 Przedsiębiorstwo Usług Wodnych i Sanitarnych Sp. z o.o. Nowogard 13
612 RIMASTER POLAND Sp. z o.o. Czaplinek 13
613 Drzenin-Rol Sp. z o.o. Drzenin 13
614 Seepoint Sp. z o.o. S.K. Goleniów 12
615 Elektromid sp.j. Mirosław Dziatkowski Koszalin 12
616 Frohmasco Sp. z o.o. Chociwel 12
617 Agrobud Hendzel sp.k. Koszalin 12
618 Atol Hotele Sp. z o.o. Szczecin 12
619 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe B.J.B. Sp. z o.o. Koszalin 12
620 Allfood Sp. z o. o. w Koszalinie Koszalin 12
621 Consileon Polska Sp. z o.o. Szczecin 12
622 E.S.G. Sp. z o.o. Szczecin 12
623 Pauladrob – Bachorowska&Bachorowski sp.j. Świdwin 12
624 Indomex Sp. z o.o. S.K. Szczecin 12
625 Zachodniopomorskie Centrum Turystyki i Rehabilitacji Sp. z o.o. Mrzeżyno 12
626 Tenzi Sp. z o.o. Skarbimierzyce 12
627 Eko-Trak S.J. Słudwia 12
628 Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Dębno 12
629 Białogardzki Park Inwestycyjny Invest – Park Sp. z o.o. Białogard 12
630 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Police 12
631 Q4sash Windows Sp. z o.o. Koszalin 12
632 TS Agro Sp. z o.o. Borkowo Wielkie 12
633 Malow Skand Sp. z o.o. Świnoujście 12
634 Emulex Kalinowski Sp. z o.o. Stargard 12
635 Karlińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Karlino 12
636 Balt-Servis Sp. z o.o. Kołobrzeg 12
637 Credo Sp. z o.o. S.K. Szczecinek 12
638 TM Invest Sp. z o.o. Szczecin 12
639 Hurtownia Materiałów Budowlanych Realbud Sp. z o.o. Szczecin 12
640 Teknotherm Marine Hvac Sp. z o.o. Szczecin 12
641 Grupa Producentów Rolnych Karex Sp. z o.o. Ciesław 12
642 Centrum Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Sp. z o.o. sp.k. Kołobrzeg 12
643 Verbio Polska Sp. z o.o. Szczecin 12
644 Młyn Sp. z o.o. Dargomyśl 12
645 SCHMITTENBERG-POL Sp. z o.o. Szczecin 12
646 Blumen-Nob Józef Nowak, Barbara Brzezicka sp.j. Szczecin 12
647 Windclub Sp. z o.o. Ew Nieświastów Sp.k. Szczecin 12
648 Dom Towarowy Kupca Kupiec Sp. z o.o. Szczecin 12
649 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Rasel – T.I B. Lewandowscy sp.j. Dygowo 11
650 CIESZYSŁAW Sp. z o.o. Pyrzyce 11
651 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Biss Grażyna Zachoszcz, Mirosław Zachoszcz sp.j. Połczyn-Zdrój 11
652 Plastic Form Sp. z o.o. sp.k. Świdwin 11
653 Automatyka Serwis Sp. z o.o. S.K. Police 11
654 ST Investments Sp. z o.o. sp.k. Stargard 11
655 Krause S.K.A. Ogorzele 11
656 B.S. Sp. z o.o. Czaplinek 11
657 Concentrix Cvg International Sp. z o.o. Szczecin 11
658 PVG Sp. z o.o. S.K. Szczecin 11
659 POLSTEAM Frachtowanie Sp. z o.o. Szczecin 11
660 Seamor International Ltd Sp. z o.o. Szczecin 11
661 W.M.Pomtor Wyroby Metalowe i Inne Sp. z o.o. Warnice 11
662 Spółdzielnia Mieszkaniowa Uniwersytet Szczecin 11
663 Pro Natura Maciej Majdaniec, Paweł Kubicki sp.j. Szczecin 11
664 Agro Almari Sp. z o.o. Szczecin 11
665 Grupa Azoty Police Serwis Sp. z o.o. Police 11
666 Przedsiębiorstwo Rolne Eko-Rol Sp. z o.o. Ramlewo 11
667 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Agro-War Sp. z o.o. Warszyn 11
668 Przedsiębiorstwo Przewozów Międzynarodowych Transeuropa Alfred Kosela sp.j. Koszalin 11
669 Zakład Produkcyjno Usługowy Entech Ewa Władyczyńska, Ryszard Władyczyński sp.j. Koszalin 11
670 Beauty Group Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 11
671 Livia Corsetti Fashion sp.j. W.L.Żentała Koszalin 11
672 Zakład Usług Pralniczych Henryka Różalska, Katarzyna Karasiewicz sp.j. Mielenko 11
673 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Budoprojekt Z.Niepoń sp.j. Koszalin 11
674 Work Partners Sp. z o.o. Szczecin 11
675 TK Transport Sp. z o.o. Szczecin 11
676 Holdy Sp. z o.o. Wysoka 11
677 WI – Trans Sp. z o.o. Sp.K. Gryfice 11
678 Aba Papier Int. Sp. z o.o. Szczecin 11
679 B&S Sp. z o.o. Szczecin 11
680 PPH BUDAGROS – BIS Sp. z o.o. Koszalin 11
681 Abk Sp. z o.o. Kliniska Wielkie 11
682 Pyrzycka Spółdzielnia Mieszkaniowa Pyrzyce 11
683 Gospodarstwo Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Sp. z o.o. Żabów 11
684 Allround Job Services Sp. z o.o. Szczecin 11
685 Mentor Agencja Reklamy i Dydaktyki, Elżbieta Majchrzak i Paweł Majchrzak sp.j. Przyrowo 11
686 Apteka Centrum Muskała sp.j. Połczyn-Zdrój 11
687 Lubi – Star Sp. z o.o. Lubiechów Górny 11
688 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe WRZOS Sp. z o.o. Międzyzdroje 11
689 Avid Technology Poland Sp. z o.o. Szczecin 11
690 Intertransports Centre – Polska Sp. z o.o. Police 11
691 MACED Sp. z o.o. Polanów 11
692 Platan Meble Sp. z o.o. Szczecin 11
693 Andrzej Malicki Usługi Spawalnicze S.K. Stargard 11
694 Spółdzielnia Mieszkaniowa Agrodom Szczecin 11
695 Global Trans Sp. z o.o. Goleniów 11
696 Agro Pol Sławomir Polikowski Trzebiatów 11
697 Przedsiębiorstwo Handlowo Turystyczne Maja Stacja Paliw Irena Kucharz, Jan Kucharz sp.j. Pobierowo 11
698 Rako Optyk Serwis Sp. z o.o. Szczecin 11
699 Lars Laj Polska Sp. z o.o. Dobra 11
700 Deka Izolacje i Wentylacje Sp. z o.o. S.K. Dołuje 11
701 Navigar Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 11
702 SEC Serwis Sp. z o.o. Szczecin 11
703 Omegair Cargo Sp. z o.o. Glewice 11
704 Potyrała i Spółka sp.j. Stargard 11
705 Handwit Sp. z o.o. sp.k. Szczecin 11
706 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Goleniów 11
707 Barkas sp.j. E.Świderek G.Świderek A.Skorupińska Obroty 11
708 Joker L. Wilczek sp.j. Szczecin 10
709 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Białogard 10
710 PIEK-HURT Jarosław Maciejewski Koszalin 10
711 Unibaltic Sp. z o.o. Szczecin 10
712 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Płonia Szczecin 10
713 Glancos Poland Fabryka Chemiczno-Kosmetyczna Sp. z o.o. Łozienica 10
714 Twn Sp. z o.o. Nowogard 10
715 Spółdzielnia Pracy Lekarzy Specjalistów Medicus w Szczecinie Szczecin 10
716 Fabryka Przetworów Rybnych MIESZKO Sp. z o.o. Warszkowo 10
717 EuroAfrica Services Limited Sp. z o.o. Oddział w Polsce Szczecin 10
718 Amadora Sp. z o.o. Trzebiatów 10
719 KM Kołobrzeg Sp. z o.o. Kołobrzeg 10
720 Jokś Budowa Maszyn Sp. z o.o. Sp.K. Dębno 10
721 VERBALUX Sp. z o.o. Szczecin 10
722 Stok Emballering Poland Sp. z o.o. Goleniów 10
723 Husted Sp. z o.o. Zajezierze 10
724 PROMENADA Sp. z o.o. Międzyzdroje 10
725 Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne KOBET Sp. z o.o. w Koszalinie Koszalin 10
726 Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne Insbud Sp. z o.o. Danowo 10
727 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nad Odrą w Ustowie Ustowo 10
728 Tres Sp. z o.o. Szczecin 10
729 Spółdzielnia Mieszkaniowa Tęcza Szczecin 10
730 Lasland Sp. z o.o. Grądy 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.