Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Spożywczego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 531 firm przemysłu spożywczego, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Spożywczego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w WarcieWarta90191324981
2Somar Mariusz Sołtysiak sp.k.Marcinków4465844823
3Fampol Meat Sp. z o.o.Gorzkowiczki5157827809
4Vigrana Sp. z o.o.Rybczewice Drugie26181130643
5ZM E. Motak Sp. z o.o.Iwkowa25212318129
6Agrifood Europe Sp. z o.o.Bojanowo4218040565
7Piekarnia Cukiernia Piotr Kropidłowski sp.k.Zblewo2491335743
8Norsa Pharma Sp. z o.o.Kraków3519683779
9Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jarex Sp. z o.o.Rzeszów6413432254
10Kamena Polanowo-Zdroje Tomasz Białkowski Sp. z o.o.Polanowo3616855733
11Piekarnia Bieżyński - Wioleta Bieżyńska sp.k.Świdnica3716122172
12Progress Team Sp. z o.o.Sulnowo4414134779
13Iodica World Sp. z o.o.Warszawa4013734166
14Natura Eko Sp. z o.o.Coniew341604566
15Instytut Zasobów Ludzkich Sp. z o.o.Skarbimierz-Osiedle621209936
16Weda Sp. z o.o.Warszawa27216201877
17Culinaria Sp. z o.o.Czeladź331505071
18Key Sp. z o.o.Warszawa4811323690
19Decowa Manufaktura Sp. z o.o.Karszyn291572451
20Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Way-Pol Sylwester Waś sp.k.Stary Pożóg191603184686
21Piekarnia Przy Ostrowskiej Sp. z o.o.Ostrołęka3311813044
22Luxio Sp. z o.o.Wrocław41997956
23Ftb Group Sp. z o.o.Bielsko-Biała43973710
24Ma-Koz Sp. z o.o.Mszana196633555
25Snacklab Sp. z o.o.Bełchatów2414215882
26Pakfish Sp. z o.o.Rusko2413853613
27Ecosnacks.Pl Sp. z o.o.Rzeszów507112963
28Franczak Sp. z o.o.Kraków231223481
29Best Lab Sp. z o.o.Warszawa279763999
30Semkowicz i Bogoń Sp. z o.o.Sulejówek191542193
31Masarnia Tradycyjna Marcin Pietraszuk sp.k.Boćki2013230588
32Ar-No Sp. z o.o.Lisów1914011062
33Edmir-Pol Sp. z o.o.Chorzów15101173431
34Holista Sp. z o.o.Myślenice2211012684
35Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o.Międzyrzecz436113795
36Buchcik Sp. z o.o.Bieruń1637728974
37Arkosyl Monter Job Sp. z o.o. sp.k.Zbiczno307226836
38Nutty Bucket Sp. z o.o.Świętochłowice25813217
39Cukiernia-Piekarnia Marcin Romanowski sp.k.Goworówek1815712818
40Balto Petfood Sp. z o.o.Warszawa277415218
41Manufaktura Żuru i Barszczu Sp. z o.o.Nowa Wieś1912415093
424 Fish Sp. z o.o.Dębnica Kaszubska146777322
43Vaess Agersol Sp. z o.o.Stare Koźle15368116533
44Pharmovit Sp. z o.o.Płock228638535
45ZPM Hochel Sp. z o.o.Micigózd219229626
46Nikotabako Sp. z o.o.Sokołów1714951009
47Piekarnia Bagietka Renata Jackowska, Rafał Strąk sp.j.Radziszewo484912967
48Piekarnia Ulman Katarzyna Hutor sp.k.Niepołomice276542581
49Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy sp.k.Dobre Miasto3359219839
50Afp Pro Sp. z o.o.Rozniszew395246094
51Przedsiębiorstwo Handlowe Inter Kram Jerzy Andrzejak, Maria Andrzejak sp.j.Wolsztyn395033839
52Unikomplet Sp. z o.o.Pilzno34532062
53Las Huberta Sp. z o.o.Rudy Raciborskie1616920390
54Pharmill - Paulina Plenkiewicz i Wojciech Florysiak sp.k.Suchy Las1910194819
55Rodzinna Cukiernia Graczyk Sp. z o.o.Osjaków464611130
56Proton Labs Sp. z o.o.Gdańsk256420355
57Junakor Sp. z o.o.Milejczyce256413182
58Kogen Sp. z o.o.Częstochowa20867504
59Przetwórstwo Ryb-Warzyw Zpch Sp. z o.o.Siedlec199713539
60Wimar-Chłodnia Sp. z o.o.Radwanków Szlachecki2659156851
61Hurtownia Lodów i Mrożonek, Fabryka Wafli IGLO Edmund Zygmański Sp. z o.o.Zawiercie285682975
62Jacek Świątek Halagarda Pro sp.k.Kraków1425312319
63Petmat Sp. z o.o.Kwasowo208616787
64Dieta Sobocińska i Wspólnicy Sp.K.Warka198844523
65Fantic Górszczak sp.j.Głogoczów3151142497
66Firma Handlowo-Usługowa Mateusz Sp. z o.o.Mysłowice18935918
67Follow Sp. z o.o.Murowaniec1340917925
68Wołex Sp. z o.o.Czernichów1431781656
69Gospodarstwo Rybackie Maśluk Sp. z o.o.Ośno Lubuskie134577121
70Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w KościanieKościan21707209
71Łuksza sp.j. J.W.Ł.Łuksza, M.GajewskaOpacz Mała1516312951
72K&M Group Sp. z o.o.Warszawa1421937368
73Kastelik Sp. z o.o.Buczkowice226324355
74Wodadlafirmy.Pl Sp. z o.o.Iłża284977396
75Ares Sp. z o.o.Kletnia324450881
76Ollen-Pol Sp. z o.o.Żary142011266
77Ddb Sp. z o.o.Drwęczno20651982
78Funky Fluid Sp. z o.o.Warszawa169441107
79Przyjaciele Jutrzenki Sp. z o.o.Pobiedziska1875837
80Healthy Herb Sp. z o.o.Warszawa151142459
81Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mineral Complex Sp. z o.o.Krynica235223667
82Chocomoco Sp. z o.o.Wiązowna1225860389
83Live Food Sp. z o.o.Bydgoszcz1320010864
84K K Plus Poland Sp. z o.o.Kielce123016497
85Ntfy Sp. z o.o.Warszawa11391258435
86Pphu Pączkarnia Sp. z o.o.Gdańsk114352664
87Firma Produkcyjno Handlowo Usługowa Szymaszek Sp. z o.o.Wola Żyrakowska19634193
88Ciastkarnia Karpatka Sp. z o.o.Kraków20534801
89Duotones Sp. z o.o.Warszawa2441941
90Prosperity Sp. z o.o.Stara Dąbrowa11423723
91Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o.Bartąg158542906
92Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe J.R. Fanex Sp. z o.o.Radonice3072470491
93Foodkreator Sp. z o.o.Lublin15957698
94Umam Sp. z o.o.Gdańsk11490716
95Bracia Urbanek Sp. z o.o.Łowicz12151412241
96Jobbed Sp. z o.o.Sławno112845480
97Sery Owcze Sp. z o.o.Słopnice131421251
98Carotex Koncentraty Tatrzański sp.k.Warszawa3927200019
99Wytwórnia Chemiczno - Kosmetyczna Finex Sp. z o.o.Skawina112932372
100Ekorozwój Sp. z o.o.Wodzisław Śląski25354475
101Lizuu Sp. z o.o.Warszawa122063595
102Kebella Sp. z o.o.Katowice21436625
103Agra-Nord Sp. z o.o.Kleszczewo1578630
104Mako Pharma Sp. z o.o.Kiełpin186054421
105Zakład Masarski M. Janiszewski i A. Ratajczak sp.j.Psarskie1310115719
106PPHU Maestro Marek Zuski, Halina Zuska sp.j.Kraków112756081
107Barbara Luijckx Sp. z o.o.Latkowo1855293237
108Cukiernia - Piekarnia Wenta sp.j.Lębork292750840
109Tradycyjne Jadło Sp. z o.o.Pomarzanowice111839888
110Pektopol Sp. z o.o.Jasienica148319996
111Grupa Dsp Sp. z o.o.Zakroczym14827783
112Sweetmania Sp. z o.o.Kowale1073414471
113Workday Sp. z o.o.Grudziądz253061182
114Polska Grupa Partnerska Sp. z o.o.Karpin175734554
115Health Medica Sp. z o.o.Łódź194518337
116Gospodarstwo Rybackie Kock Sp. z o.o.Kock332356020
117Albatross Sp. z o.o.Trzebuska156415437
118Wega Sp. z o.o.Wągrowiec203817786
119G. O. A. T. Production Sp. z o.o.Siedlęcin121175101
120Must Bake Sp. z o.o.Gdynia107466652
121Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe GAMA Sp. z o.o.Dęby Szlacheckie1024411914
122Cukiernia Dla Ciebie Sp. z o.o.Rybnik26258121
123All Spice Niegodzisz sp.j.Nowy Dziekanów2430121213
124Krzepka Rzepka Sp. z o.o.Warszawa156011504
125Pamas Salami Sp. z o.o.Łubniany193993580
126Krzysztof Czajczyk i Dariusz Czajczyk sp.j.Mogilany302270310
127BJT Group Sp. z o.o.Cieszyn102173450
128Semco Sp. z o.o. sp.k.Śmiłowo165327987
129Tęgoborze Zpc Grzyb S.K.A.Tęgoborze2427153285
130Augustowianka Sp. z o.o.Augustów9121424713
131DNP Sp. z o.o.Polanowo16482238132
132BG Sales Sp. z o.o.Karczewie111384596
133Tantus Sp. z o.o.Pruszków1017233508
134Mateo Sp. z o.o.Dębica91272118342
135Java Sp. z o.o.Humniska20325799
136Dylex Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe sp.j. Anna Dylak, Ireneusz DylakStargard183922205
137Ag Pharm Sp. z o.o.Zielona Góra111226591
138MAXXB Chocolate Factory - Maksymilian Nowotarski, Katarzyna Borkowska sp.j.Bielsko-Biała751541537
139Pharmavene Sp. z o.o.Warszawa381714171
140Animak-Kopcza sp.j. J.E. KopczaLegnica1020824248
141Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe i Transportowe Marter Góreccy sp.j.Sierpc2226127369
142Zakłady Mięsne Wojnowice Sp. z o.o.Wojnowice111105171
143FUTREX Sp. z o.o.Żdżary1643431733
144Piekarnia Kozielski Sp. z o.o.Mszana18378861
145AKSAM Sp. z o.o. Sp.k.Osiek3018917638
146Zakład Cukierniczy Marek Bladowski Sp. z o.o.Zduńska Wola174011124
147Powiśle A.Pietras M.Stasiak J.Pietras sp.j.Kępa Chotecka2422103910
148Jal Sp. z o.o.Kępa1456128061
149Browar Recraft Sp. z o.o.Świętochłowice128721370
150Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego Gryf S.A.Szczecin13631423598
151Nieczapla Sp. z o.o.Gdańsk20265183
152LALLEMAND POLSKA Sp. z o.o.Józefów11113267979
153Greenvit Sp. z o.o.Łomża1451104617
154ŻYWIEC-ZDRÓJ S.A.Warszawa21254682625
155Bazaar Concept Sp. z o.o.Kraków15431543
156Sałat - Pol Sp. z o.o.Łódź1111612281
157Piekarnia Nowakowscy Sp. z o.o.Czystochleb202634206
158Taste4u Sp. z o.o.Chotomów22221539
159Aronia Eggert Sp. z o.o.Kolonia Bądków127519266
160Establo Pharma Sp. z o.o.Lublin127411803
161Granex Sp. z o.o.Brójce163811597
162Balviten Glutenfree Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie126614456
163Admat Sp. z o.o.Nowe Skalmierzyce3414490665
164Kłos Piekarnia Braci Kurzyca sp.k.Zabrze2518408426
165Zakład Przetwórstwa Mięsnego M. Szlagor sp.k.Andrychów222281191
166STOCK Polska Sp. z o.o.Lublin14493234221
167Serwar Sp. z o.o.Warszawa301420804
168Wanda Sp. z o.o.Kąty Wrocławskie351359848
169VTM Quality Services Sp. z o.o.Poznań919457295
170Feedpro Sp. z o.o.Redostowo144766558
171Biuro Usług Kulturalnych Sp. z o.o.Gliwice21223011
172Frutico Sp. z o.o.Nowe Gajęcice136020767
173Derlat Food Company sp.k.Rzeszów351320361
174Przedsiębiorstwo Produkcji Lodów Koral sp.j.Limanowa17331047166
175Ostrovit Sp. z o.o.Zambrów2320423093
176Las Woda Sp. z o.o.Warszawa144829552
177Centuria sp.j. - Martich i WoźnickaŁomianki31144810
178Sindbad Halal Sp. z o.o.Warszawa918541416
179Hagen Sp. z o.o.Częstochowa192411212
180Wyrób Wędlin Tradycyjnych Wolarek B.Wolarek, W.Wolarek sp.j.Nowa Wieś Szlachecka2318400025
181Dp Sp. z o.o..Toruń91921096
182Bomadex Sp. z o.o.Bytom271452083
183Borek Drinks Sp. z o.o.Borek Stary91587172
184La Verna Sp. z o.o.Jasło19239439
185Tymbark-Mws Sp. z o.o.Tymbark13524920325
186Eurowafel Sp. z o.o. sp.k.Zator2515226113
187Browar Nepomucen Sp. z o.o.Szkaradowo834434344
188Geomax Misztal-Stateczny sp.j.Opole Lubelskie163226911
189Kubik Kubik Ryszard sp.j.Radom331135884
190KPS Food Pionki Sp. z o.o.Pionki1184388751
191Cukiernia CMG Sp. z o.o.Wieluń108935652
192Rolpot Sp. z o.o.Płock82845825
193Poznań Onion Sp. z o.o.Siekierki Wielkie8234105954
194Symbiofarm Krok sp.k.Nowa Wieś1922123581
195Pierożarnia Rzeszowska Sp. z o.o.Rzeszów109112224
196Piekarnia Rodzinna Petra Sp. z o.o.Będzin91344023
197MIR - KAR 2 Sp. z o.o.Makowiska1259179042
198Wentworth Europa Sp. z o.o.Gardno7119559485
199Zakłady Mięsne Boroń Sp. z o.o.Jedlina823848967
200Alpan Dystrybucja Sp. z o.o.Warszawa823751115
201Piekarnia Ferment Sp. z o.o.Zielonki91305420
202Sudzucker Polska S.A.Wrocław15303596007
203Evo Geulincx Sp. z o.o.Wilcze182215825
204JFARM Gręda i Syn sp.j.Ostrołęka271129977
205Piekarnia Kazana Sp. z o.o. Sp.K.Warka1085178676
206Hanoju Polska Sp. z o.o.Bibice109020420
207Frank&Oli Sp. z o.o.Marki221578685
208Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka sp.j.Kwidzyn1822192923
209Good Food Products S.A.Tarnowo Podgórne1087412532
210Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Daka Sp. z o.o.Pabianice13396001
211Pierrot Pk Sp. z o.o.Wawrzyszów2512177896
212Zakład Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Rolfroz Sp. z o.o.Chromowola2016203500
213Pure Ice Sp. z o.o.Moszna-Parcela731355148
214Gospodarstwo Rybackie Łysinin Sp. z o.o.Łysinin91013985
215Dawtona Sp. z o.o.Błonie13421932152
216Zakład Cukierniczo-Spożywczy B&G Jan Biernacki, Bogusław Gącik, Michał Biernacki sp.j.Proszowice201527108
217Zakład Przemysłu Mięsnego M.P.Ławniczak sp.j.Janowiec Wielkopolski143542423
218Krokus Przetwórnia Owoców i Warzyw Czesław Caryk sp.j.Pająków143432141
219Axpal Sp. z o.o. sp.k.Roczyny172312586
220Niro Sp. z o.o.Boronów133711200
221Przetwórstwo Mięsne Płatek Sp.J.Nowa Wieś Szlachecka1625121847
222Zakład Przetwórstwa Mięsnego Kuś sp.k.Ruda Śląska181974234
223PIEKARNIA OSKROBA S.A.Człekówka21143007466
224Alma Pszczyna Sp. z o.o.Pszczyna116433765
225Pet Futura Solution Sp. z o.o.Byczyna18204505
226Piekarnia Rostek sp.k.Nisko2511115314
227Skarby Roztocza Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski18182221
228Uldo Polska Sp. z o.o.Wrocław99751364
229Dawtona Milejów Sp. z o.o.Milejów-Osada1429249716
230Newice Sp. z o.o.Zielona Góra152713186
231Janex Polski Producent Kasz Sp. z o.o.Janów Lubelski761881351
232Czanieckie Makarony Sp. z o.o.Czaniec1335243990
233Sano Sp. z o.o.Sękowo10651315190
234Piekarnia-Cukiernia Anna Anna Koczorowska, Edward Paprocki sp.j.Wyrzysk181825591
235Asti Sp. z o.o.Przykona143122186
236Staropolska Masarnia Sp. z o.o.Gostynin133788590
237Traba Trade Sp. z o.o.Zawonia15243616
238Dar-Pol sp.j. Renata Woźniak, Dariusz WoźniakTomaszów Mazowiecki171924545
239Masarnia Rzemieślnicza Elżbieta Zając sp.j.Spławy107724292
240Specialty Group Sp. z o.o.Warszawa11561415
241Edmal Sp. z o.o.Działoszyn114764011
242Laro Sp. z o.o. sp.k.Kamieniec Ząbkowicki6240131789
243Doppelt Sp. z o.o.Poznań115567192
244San Benedetto Polska Sp. z o.o.Łódź1244295165
245Wytwórnia Napojów Chłodzących Sahara Sławomir Folga, Marek Księżopolski sp.j.Zator2111176186
246Dogs Plate Sp. z o.o.Poznań10696593
247Młyn Oliwski Sp. z o.o.Gdańsk21117651
248Gospodarstwo Jeziorowe Sp. z o.o.Ełk20135658
249Wytwórnia Wędlin Sobolski Sp. z o.o.Góra114761068
250Flis Sp. z o.o.Kuranów1816529777
251Firma Majerczyk sp.j.Skrzypne152320919
252Zakład Mięsny Romi Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski81533065
253Asd Group Sp. z o.o.Lubieszów81423031
254Ared Rafał Stępniewski i Dagmara Sanchez Lopez sp.j.Mogielnica1333141167
255ADM SZAMOTUŁY Sp. z o.o.Szamotuły1240295129
256Piekarnia Adampol Sp. z o.o.Świdnik719819711
257Runoland Sp. z o.o. - sp.j.Góra133088899
258Piekarnia-Cukiernia Jasiek sp.k.Pszczyna171855558
259Pizza Europa Sp. z o.o.Józefin71765877
260Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bonus Sebastian Fujarowicz sp.j.Kańczuga106633972
261Jawo Sp. z o.o.Częstochowa1146216263
262Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Prima Sp. z o.o.Zborów12395128
263APS Jobs Sp. z o.o.Sopot201116762
264Rocoto Sp. z o.o. sp.k.Garwolin10601595
265Perino Sp. z o.o.Wielgolas Brzeziński133069384
266Gorzelnia Radzicz Sp. z o.o.Radzicz66009867
267Cukiernia Kryś Sp. z o.o.Warszawa191211600
268Raad Food Sp. z o.o.Marki14262381
269Staropolska Sp. z o.o.Bydgoszcz1523333576
270Cymes Tomasz Ołów sp.k.Olsztyn181465123
271Grand Plus Sp. z o.o. sp.k.Nowy Sącz716310705
272Europejskie Centrum Dystrybucji Żywności Niskobiałkowej i Bezglutenowej Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie81105976
273Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wrzód Sp. z o.o.Zawada142213241
274K.K.S. Manufacture Sp. z o.o.Górna Wieś12343512
275Edal II Sp. z o.o.Żychów171526282
276Jhj Sp. z o.o.Nowa Wieś113934367
277Pizzola Sp. z o.o. sp.k.Mała Wieś123137628
278O`Canis Polska Sp. z o.o.Wojbórz626647778
279Froneri Polska Sp. z o.o.Mielec13272078418
280ONIX Sp. z o.o.Zakrzewo1327635791
281Solpak Sp. z o.o. sp.k.Kuźnia Raciborska122852618
282Workcraft Sp. z o.o. sp.k.Poznań63818698
283LIS Polska Sp. z o.o.Legnica7138217951
284Piekarnia-Cukiernia Łubowski sp.k.Lubliniec123171866
285Piekarnia Cukiernia Międzychód Sp. z o.o. sp.k.Międzychód142365706
286Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Aspol Sp. z o.o.Nowy Sącz14226062
287Dijo Baking Sp. z o.o.Zabrodzie16171178202
288Look Food Raw Materials Sp. z o.o.Warszawa114312854
289Damak Food Sp. z o.o.Grzędy1138438188
290Bronowscy Sp. z o.o.Czernichów151898297
291Hemplab Sp. z o.o.Lublin171433406
292ZENTIS POLSKA Sp. z o.o.Żelków-Kolonia1133790253
293Bio Juice Sp. z o.o.Dąbie113515558
294Zakład Masarski Seget Sp. z o.o.Racibórz122666597
295Dost Food Production Sp. z o.o.Wróblew716088660
296Agro-Smak Jajecznik S.K.A.Dębe-Kolonia122823024
297Perla Produkcja Sp. z o.o. sp.j.Słupsk142155245
298Zbyszko Company S.A.Radom1517613800
299Miko Coffee Poland Sp. z o.o.Bydgoszcz626231867
300Keksik Lebioda sp.j.Głowno14197834
301Efferta Blends Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki104216464
302Cukiernia Kuczora Sp. z o.o.Września151516163
303Nexon Pharma Sp. z o.o.Warszawa7992132
304JP Food Sp. z o.o.Lubieniec104949786
305Montag Sp. z o.o.Łódź161411939
306Tigre Sp. z o.o.Świdnik113326178
307Browar Amber Sp. z o.o.Bielkówko1223162043
308Segura Sp. z o.o.Warszawa71073452
309Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j.Kargowa6285193022
310CREDIN POLSKA Sp. z o.o.Sobótka1130292782
311Zarzeccy Sp. z o.o.Mielniki86523077
312Saba K. i D. Malinowscy sp.j.Gliwice95814536
313Starmeat Daniel Katowicz, Henryk Ignatowicz Sp. z o.o.Koluszki1126114709
314FARM FRITES POLAND S.A.Lębork879980471
315Mamut Polska S.A.Poznań949116547
316Torino Sp. z o.o.Warszawa94211274
317Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w KętrzynieKętrzyn112732850
318Telebarek Sp. z o.o.Warszawa13181176
319Oleofarm Sp. z o.o.Wrocław950371049
320Prime Rent Sp. z o.o.Łódź15118539
321Indos Sp. z o.o.Bezwola79173136
322AFA Group Sp. z o.o.Januszowice141422899
323Adros Sp. z o.o.Dobrzyca61841387460
324Coffee Ever Sp. z o.o.Mareza710051752
325Krakowskie Wypieki Romaniszyn sp.k.Kraków141340372
326Profi S.A.Grabów nad Prosną865292104
327Lorpio Sp. z o.o.Sulechów131627239
328Przedsiębiorstwo Gastronomiczne Alibaba Sp. z o.o.Połajewo947122984
329Product Plus Kozanecki, Słabolepszy sp.j.Kleszczewo611414810
330Pallavi Group Sp. z o.o.Koszalin93810019
331Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o.Sława6104191732
332Uryga Sp. z o.o.Wojakowa151138209
333Global Pet`S Food Sp. z o.o.Góreczki1034104922
334Novitum Sp. z o.o.Kalisz12177182
335Pectur Sp. z o.o.Kumiała613322777
336Producent Artykułów Spożywczych Kropelka Non Profit Sp. z o.o.Pawłowice9441038
337Masarnia Borowe J.B. Pluta sp.j.Borowe85957519
338Q-Bev Sp. z o.o.Stalowa Wola939472855
339Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o.Suchowola5288143206
340Stara Pączkarnia i Sp. z o.o. sp.k.Szczecin121711957
341Martex sp.j. Stanisław Furtak i S-KaZębowice131474713
342Amco Sp. z o.o.Dybów-Kolonia1412249009
343Agrozam Sp. z o.o.Żdanów61247535
344Gospodarstwo Rybackie Wójcza Sp. z o.o.Biechów121613669
345Dinata Sp. z o.o.Gdynia771586
346Beketo Sp. z o.o.Warszawa102616970
347R. TWINING AND COMPANY Sp. z o.o.Swarzędz11201716889
348Sweet Corner Sp. z o.o.Warszawa121712184
349Zakład Masarski Więcek sp.j. Dariusz i Klaudiusz WięcekPsary121774155
350Zakłady Zbożowo-Młynarskie w Piotrkowie Tryb. Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski68714284
351Food - Pol Sp. z o.o.Gzików61307938
352Zakład Produkcyjno-Handlowy Global Andrzej Dębowski sp.j.Popów121723358
353FANTASY FOOD Sp. z o.o.Ręczaje Polskie1411126049
354ZEELANDIA Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne932310660
355Komplet Polska Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne1028452652
356Besa Food Sp. z o.o.Ujrzanów77029990
357Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o.Góra Ropczycka84230700
358Zakłady Przemysłu Cukierniczego Skawa S.A.Wadowice763236839
359Nata Minerale Sp. z o.o.Gdańsk102877143
360Międzychód Nowicka Sp. z o.o.Sobota93195150
361Alg Pharma Sp. z o.o.Warszawa131260054
362Bytów Browar Kaszubski Sp. z o.o.Bytów6836798
363Osielsko Sp. z o.o.Osielsko10232876
364Emipet Sp. z o.o.Emilianów102332618
365BAKOMA BIS Sp. z o.o.Janików-Folwark76566969
366Lukullus Sp. z o.o. sp.k.Michałów840254924
367Herbapol - Lublin S.A.Lublin842765653
368ARS Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój7585324
369Zakład Przetwórstwa Mięsnego Gołogóra Sp. z o.o.Gołogóra121311439
370Good Company Sp. z o.o.Wrocław51162040
371Mgw Sp. z o.o.Pabianice1115565
372Eden Catering Sp. z o.o.Suchy Las6685685
373Visa Bell Sp. z o.o.Pszczyna68418482
374Bułka Sp. z o.o.Warszawa748934
375Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Herold - Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold sp.j.Zblewo84229177
376Agro - Wodzisław Sp. z o.o.Wodzisław Śląski74917503
377Prp Mors W.B. Michalak Sp. z o.o.Bydlino121084804
378U Jędrusia Sp. z o.o.Przemęczanki11141147120
379Mir-Lek Sp. z o.o.Rudniki11173468
380Royal Canin Polska Sp. z o.o.Niepołomice51131080407
381Fresh Sp. z o.o.Warszawa69418972
382FDW Pasze Sp. z o.o.Lasocice9251004181
383Nerr Pharma Sp. z o.o.Łomianki Dolne10204804
384Liogam Foryś, Kot, Prześlak sp.j.Zgórsko67824354
385Viola Sp. z o.o.Tomaszów Lubelski5992881
386Aleksandria Dariusz Moczarski sp.k.Aleksandria755161927
387Slodkie Sp. z o.o.Warszawa92341780
388PRYMAT Sp. z o.o.Jastrzębie-Zdrój11161239225
389Prebake Sp. z o.o.Szczecin83440054
390PD FIT Damian Drozdowski sp.k.Skrybicze102112598
391DOMOS POLSKA Sp. z o.o.Warszawa66715978
392Animal Nutraceuticals Sp. z o.o.Opalenica5901721
393COSMO Sp. z o.o.Kobiernice83256084
394Ap Solano Sobczak sp.k.Góra Kalwaria838248342
395Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k.Kłanino1020211984
396Miłomłyn Sp. z o.o.Kijowiec-Kolonia66265569
397Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o.Jaworze92595742
398Miropasz Sp. z o.o.Mirowice746488424
399Andelhr Sp. z o.o.Opole5918460
400Arcypiekarz Sp. z o.o.Warszawa51165327
401Nmr Sp. z o.o.Siedlce83023822
402Wabo Sp. z o.o.Warszawa92670626
403Masarnia Dominik Mieczkowscy sp.j.Godętowo67125508
404Piekarnia Cukiernia Senderów Sp. z o.o. sp.k.Spytkowice9214696
405Inter Silesia Sp. z o.o. sp.k.Dąbrowa Górnicza92314490
406Stoczek Natura Sp. z o.o.Stoczek Łukowski920101850
407Waldiben Sp. z o.o.Zalesiaki1210109709
408Botanika Farm S.A.Mietków111372673
409Georgian Bakery Sp. z o.o.Kraków92512061
410Piekarnia-Cukiernia Smaga Sp. z o.o.Opole Lubelskie8327009
411Room Service sp.j. J.Bartniczak, K.BartniczakDrozdowo7368732
412Turka Invest Sp. z o.o.Tarczyn1016336743
413Dr.Oetker Polska Sp. z o.o.Gdańsk10151504858
414Lis Sp. z o.o. sp.k.Sierakowice64940795
415Amilek Sp. z o.o.Choszczówka Stojecka6625352
416Excellence S.A.Lipa83398784
417Dawn Foods Poland Sp. z o.o.Bielsko-Biała82971391
418Katerpole Sp. z o.o.Katarzynopole5753248
419EKO-VIT Sp. z o.o.Łódź1017486914
420Polder Sp. z o.o.Bobrowo74112479
421Cd S.A.Warszawa594107962
422Multeafil Sp. z o.o.Dobrzyca647196843
423Masarnia Krzyś Sp. z o.o. sp.k.Łódź111168327
424Zakład Handlowo-Produkcyjno-Przetwórczy Aleksandra Leja i Wspólnicy sp.j.Jodłowa7446639
425Dary Natury Sp. z o.o.Koryciny83162031
426Spółdzielnia Pracy Cukry NyskieNysa73464634
427Kalizea Polska Sp. z o.o.Siechnice58093198
428Winnica Turnau Sp. z o.o.Baniewice73519463
429Tortex - Spółdzielczy Zakład Gastronomiczno - Cukierniczy w OlsztynieOlsztyn8307140
430Gminna Spółdzielnia Samopomoc ChłopskaKrotoszyn7336577
431Gospodarstwo Rybackie Opole Lubelskie Pustelnia Sp. z o.o.Wola Rudzka101520022
432Wakpol S.A.Ruda Śląska91963275
433Zakład Przetwórstwa Mięsnego Dorota Zagajewska i Mirosław Zagajewski sp.j.Wałowice6455691
434Gospodarstwo Pasieczne Łysoń Sp. z o.o.Klecza Dolna66317020
435Batus.Pl Sp. z o.o.Wrocław5792305
436Drozd sp.j.Lubartów92074945
437Wytwórnia Wędlin Swoszowice Krzysztof Kowalczyk i Bożena Lehman sp.j.Kraków73111474
438Belfood Sp. z o.o.Złoty Potok92069736
439Vernus Sp. z o.o.Pabianice57921296
440Piekarnia Cukiernia Pati Anita Fede - Chreścionko sp.k.Rypin73017958
441Zakład Uboju, Skupu i Przetwórstwa Mięsnego Marcelina i Jan Wacławscy sp.j.Brzozów5727824
442COLIAN Sp. z o.o.Opatówek10122219794
443La Lorraine Polska Sp. z o.o.Nowy Dwór Mazowiecki9171358121
444Mazowszanka Sp. z o.o.Warszawa5701119
445Jelux Polska Sp. z o.o.Żory820224834
446Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna NowośćJezuicka Struga918527613
447Grana Sp. z o.o.Skawina656454592
448McCAIN POLAND Sp. z o.o.Chociwel728930001
449Olsza Olbrysz sp.j.Warszawa1011213231
450Zakład Produkcyjny Bempresa Sp. z o.o.Lublin563236865
451Hela-Prima Sp. z o.o.Karczew82355724
452TERRAVITA Sp. z o.o.Poznań916403571
453Evrafish Sp. z o.o.Brusy563111740
454Activefeed PL Bargielski sp.k.Stare Niziołki91438620
455Agrohansa Sp. z o.o.Puławy825137241
456Maxfrut Sp. z o.o.Jarogniewice821103486
457Masarnia Staropolska Strzecha Nadratowski sp.j.Sierpc101019744
458Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nitor Sp. z o.o.Świebodzin6427353
459Artur Bojarski, Katarzyna Bojarska Ar-Tek Ubój i Przetwórstwo Mięsa sp.j.Koniecpol63726244
460ALLER AQUA Polska Sp. z o.o.Golub-Dobrzyń634267453
461Fanex Sp. z o.o.Radonice634431067
462PPUH Smakpol Sp. z o.o.Racibórz8203921
463Podkowa A.D. 1905 Sp. z o.o.Lublin82236654
464Fifny Fyrtel Sp. z o.o.Poznań9132278
465Fabryka Pieczywa Cukierniczego San - Pajda Sp. z o.o.Jarosław8178913
466Intersnack Poland Sp. z o.o.Niedźwiedź10102190345
467Dyrda Group Sp. z o.o.Warszawa72525333
468Promięs Patyna Zbigniew i Danuta sp.j.Opole5542795
469Zakład Mięsny Bukat sp.j. KołodzińscyJarocin72770847
470Edmark Stypułkowscy Sp. z o.o.Łapy56034885
471Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Yabra Sp. z o.o.Kamienica Polska91328927
472Niewieścin Sp. z o.o.Niewieścin640131767
473Grupa Drobiarska Dakpol Marek Bejm sp.k.Borowe72231395
474Eurosnack S.A.Warszawa817155633
475Adifeed Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki63078231
476Helio S.A.Wyględy554384468
477Podolski Wojciech sp.k.Lutomek913303809
478FERRERO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa7212717929
479Greatgastro Sp. z o.o.Wadowice8162959
480Sanorice Poland Sp. z o.o.Nowa Sól6352468
481Ovotek Sp. z o.o.Lasocice542244054
482POLARICA Sp. z o.o.Niemierzyno629160426
483Świeże i Zielone Sp. z o.o. sp.k.Kórnik816298638
484Comprital Polska Sp. z o.o.Stanisławowo63020055
485Leśniczówka Gościejowice Sp. z o.o.Gościejowice6304267
486GS Skarszewy Sp. z o.o.Skarszewy81115815
487Pracownia Zielarska Sp. z o.o.Rumia8146563
488Wytwórnia Octu i Musztardy w Parczewie Sp. z o.o.Parczew63412784
489Importaco Poland Sp. z o.o.Białe Błota534167744
490MIX S.A.Kwidzyn72075721
491Dolbiotech Sp. z o.o.Wrocław6316681
492POLSKAMP S.A.Duchnów624151426
493Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Apis Sp. z o.o.Czeladź6233171
494Toscania Sp. z o.o.Włoszakowice62818678
495Spółdzielnia Socjalna Dzierzgoński SmaczekDzierzgoń532691
496Asprod S.A.Szczecin715209970
497Kafar Palarnia Kawy Sp. z o.o.Gliwice8133065
498Resvita Sp. z o.o.Mogilany8144506
499Coca-Cola Hbc Polska Sp. z o.o.Warszawa5343851708
500Duet Sp. z o.o.Ujazd7187210
501Fig-Food Sp. z o.o.Jankowice71820235
502Zakład Przetwórstwa Owoców i Warzyw Vortumnus Sp. z o.o.Lisów716118763
503Arcon Ff Sp. z o.o.Poznań5285345
504Koliber Food Sp. z o.o.Zgierz71434464
505L. W. Wytwórnia Pasz Sp. z o.o.Wronkowo61726470
506Partner In Pet Food Poland S.A.Warszawa618734677
507Fitmax Sp. z o.o.Gdynia5293106
508Cukiernia Weber Sp. z o.o.Poznań622976
509Sokpol Sp. z o.o.Myszków530785146
510Zakład Produkcji Spożywczej Jamar Szczepaniak sp.j.Albertów711305069
511Bestkebab Sp. z o.o.Lisowice712157225
512Zott Polska Sp. z o.o.Opole6191925834
513Global Blend Sp. z o.o.Kowanowo71119112
514Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk sp.j.Gdańsk61549763
515Spółka Ogrodniczo-Pszczelarska Pszczółka w Łowiczu Sp. z o.o.Łowicz52420900
516Food King Production Sp. z o.o.Duchnice61494897
517Kilargo Sp. z o.o.Chechło Pierwsze617546480
518Smak Anna Sokołowska, Adam Barański, Joanna Barańska sp.k.Dziardonice71117389
519Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Bystrzycy KłodzkiejBystrzyca Kłodzka6167080
520Mielewczyk Sp. z o.o.Dzierżążno519245629
521Łukowa Tobacco Company Sp. z o.o.Łukowa52091764
522Tmt Sp. z o.o.Łomża610168421
523Huzar Sp. z o.o.Nowy Sącz520160332
524Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Bifood Sp. z o.o.Psary Polskie61127922
525Reypol Sp. z o.o.Janowiec51437841
526Zootex Sp. z o.o. sp.k.Chociule5156865
527Josera Polska Sp. z o.o.Paproć514145969
528Przedsiębiorstwo Przemysłu Spirytusowego POLMOS w Warszawie S.A.Warszawa51525074
529Dakri Sp. z o.o.Łódź51491151
530Mirko Sp. z o.o.Głobino514218176
531Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j.Turośń Kościelna51452958

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów