Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Lekkiego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 135 firm przemysłu lekkiego, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Lekkiego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Hpe* Poland Sp. z o.o. Sp.K.Kielce52193218643
2Ress Sp. z o.o.Kraków411925608
3Indigo24 Sp. z o.o.Łódź2623032596
4Galaskór Sp. z o.o.Nysa3111947264
5Kniters P.S.A.Warszawa391037492
6Szycie24h Sp. z o.o.Bielsko-Biała33108149148
7Andre Sp. z o.o.Wieliczka3410811282
8Maffei Sp. z o.o.Olsztyn36925790
9K1 Sp. z o.o.Częstochowa506915120
10Kfr Sp. z o.o.Wygiełzów19905172888
11Carpassion Sp. z o.o.Kraków2515012739
12Anex Sp. z o.o.Częstochowa71513679
13SK Skórzany Król Sp. z o.o.Poznań35673341
14Tex Line Sp. z o.o.Międzyrzecze Górne594524547
15Callida Sp. z o.o.Częstochowa18196286565
16Besmart Design Sp. z o.o.Warszawa174466979
17Zakład Galanterii Skórzanej ''Stefania'' A.Talbierz sp.k.Kalisz246916683
18Kms Sp. z o.o.Tuchom26575311
19Sline Sp. z o.o.Mąkoszyce21808108
20MIRANDA Sp. z o.o.Turek17227653980
21Protek-System Sp. z o.o.Gdynia15600153102
22Texcorp Sp. z o.o.Poznań1658967298
23Clematis Polska Włodarczyk sp.k.Wieliczka225590666
24Lady Kama Anna Miszczak sp.j.Aleksandrów Łódzki4427138895
25Fashiontex Group Sp. z o.o.Łowicz58232076
26Bas. Producent Swetrów. Sp. z o.o.Rzgów187213911
27Elistyl Sp. z o.o.Płock20593805
28Seamfactory Sp. z o.o.Ruda Śląska151737517
29Furmis Sp. z o.o.Mielec142423495
30Benmax Sp. z o.o.Warszawa133982080
31JPC Sp. z o.o.Parzęczew214177237
32Resgear Sp. z o.o.Rzeszów142162494
33Mecfibre Poland Tadeuszak, sp.j.Łódź223310551
34Keder Sp. z o.o.Stęszew132032554
35Semi Line S.A.Warszawa1317886526
36Filmar Factory Sp. z o.o.Toruń242239170
37Mck 9999 Sp. z o.o.Warszawa30176414
38Recman J.S. Tulwin, R. Tulwin sp.j.Suwałki193456283
39Boleo Sp. z o.o.Kobylniki16581966
40OPTEX S.A.Opoczno1835394485
41K3 Sp. z o.o.Częstochowa28167079
42Fabryka Plecaków Jankowski sp.k.Poznań212510221
43Emantex Sp. z o.o.Wierzchowice14864389
44Starling Hats Sp. z o.o.Bielsko-Biała121606992
45Pabiantex Wojtas, Tomaszewski sp.j.Ksawerów222065523
46P.C. Cyryl Popławski, A.Popławski, P.Popławski Sp.J.Łódź156361092
47Raso Sp. z o.o.Stary Sącz14707170
48GREGOR S.A.Pszczółki163983619
49PAS - KAM Sp. z o.o.Kolbark155515286
50Fabryka Odzieży i Tkanin Żaroodpornych Izo - Term Sp. z o.o.Gryfów Śląski108845843
51Lennylamb Sp. z o.o. Sp.K.Kłudzice9145032358
52Pasamon Sp. z o.o.Bydgoszcz154684261
53Pasja Sp. z o.o.Poznań221211036
54Bicotone By Wozniak sp.k.Łódź145417075
55Darex Producent Koszul Sp. z o.o. sp.k.Kraśnik1111014086
56Kordus A. Maliszewska, K. Sakowska sp.j.Andrespol231224764
57Lubatex Sp. z o.o.Lubawka1536232186
58Kegar Sp. z o.o.Kępice1270124513
59Lech-Pol Sp. z o.o.Jędrzejów21148618
60Bautex Sp. z o.o.Pabianice127459857
61Magnum Sp. z o.o.Janki201413457
62Inbras Energoserwis Sp. z o.o.Inowrocław191512733
63Thermopatch Polska Sp. z o.o.Wrocław201372928
64TRUNET POLAND Sp. z o.o.Łódź153220677
65Samanta Sp. z o.o.Maków Podhalański172139370
66Polnets Sp. z o.o.Potok9130016376
67Jm Sp. z o.o.Szczecin2012831
68Sprint Sp. z o.o.Gostyń16258477
69Jocker Factory Jaszczura sp.j.Łódź1015130582
70W24h Sp. z o.o. sp.k.Bielsko-Biała181420406
71ASSECURO Sp. z o.o.Łazy117335529
72Filtrapol Sp. z o.o.Łódź143670440
73Korprint Sp. z o.o.Łódź920848474
74Emtextil Sp. z o.o.Cedzyna116713470
75Sema Group Invest Sp. z o.o.Inowrocław15306910
76Iskierka Produkcja Artykułów Sportowych Sp. z o.o.Kęty171813546
77Dado Plandeki Sp. z o.o.Wola Buczkowska82588656
78D. i P. Bajon sp.k.Miejska Górka133731982
79Dakoma Sp. z o.o.Wiązowna9122126342
80Przedsiębiorstwo Włókiennicze Cejax Janusz Kozłowski Sp. z o.o.Pabianice114714956
81Fabryka Przytulności Sp. z o.o.Marki82312272
82San Marko Sp. z o.o.Poznań123312803
83Szwal-Maj Sp. z o.o.Wąbrzeźno11468655
84Banda Adam Gąsiorowski sp.k.Łódź81213085
85Igo Sp. z o.o.Kłodzko16101512
86EKO - HIGIENA M. Kuźma, I. Borkiewicz-Kaaz sp.j.Pleszew161296483
87Santex24 Sp. z o.o.Pabianice151138550
88Gniazdo Sp. z o.o.Rzeszów10388179
89Undress Code Sp. z o.o.Łódź645116112
90Towarzystwo Akcyjne Telimena S.A.Łódź89430417
91Lintex Sp. z o.o.Łódź1221670
92Surma Systems Sp. z o.o.Andrychów635325584
93ARCOBALENO Sp. z o.o.Czerwieńsk1221544265
94Zeta Sp. z o.o.Łódź9481382
95Dydona - Masarskie Akcesoria i Zaopatrzenie Sp. z o.o.Osowiec10315105
96Colatex Sp. z o.o.Pabianice9593439
97Haftina Textile Group Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski112926308
98Golden Grain Sp. z o.o.Łódź8713047
99Aries Polska Sp. z o.o.Szczawno-Zdrój710618599
100Torys Sp. z o.o. sp.k.Konin12203636
101Fabryka Flag Linea Milena Trojanowska sp.k.Koszalin1218148436
102Sto Procent Sp. z o.o.Warszawa7863073
103Clear Edge Polska Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki103050900
104Progres Sp. z o.o.Włocławek9412390
105Color Invest - Anna i Stefan Derędowscy sp.j.Łódź102518798
106Modus S.A.Bydgoszcz102155973
107JEDWAB POLSKI Sp. z o.o.Milanówek9449508
108KNK Production & Development Sp. z o.o.Warszawa11159185
109MSU S.A.Grudziądz76263621
110Flhf Production Sp. z o.o.Wrocław61115168
111Zakład Odzieżowy Modar Sp. z o.o. w StaszowieStaszów93861313
112VCO S.A.Osielsko929114412
113Texdeko Sp. z o.o.Białogard10193354
114Fulo Grupa Bagan Sp. z o.o.Sokołowice61136280
115Via Moda Sp. z o.o.Warszawa74523617
116Przedsiębiorstwo Handlowe Robopol sp.j. Zbigniew Panek, Janusz FukKępa91813130
117Bad Icon Sp. z o.o.Pabianice6482897
118LS Bedding Polska Sp. z o.o.Lućmierz-Las91713449
119Tawo Sp. z o.o. sp.k.Warszawa73114709
120Epat Sp. z o.o.Jawczyce57419790
121Subor Sp. z o.o.Staszów91436521
122Przemysłowa Grupa Tekstylna Sp. z o.o.Aleksandrów Łódzki63020550
123Temar Sp. z o.o.Łódź7209730
124Uniform sp. z o.o.Warszawa7243203
125Hanarol Sp. z o.o.Tyrzyn54942302
126Tent Grupa Sp. z o.o.Ignatki81111873
127Alfatex Sp. z o.o.Gniezno63018502
128Gepard Sp. z o.o.Warszawa7142921
129Provel Sp. z o.o.Gruszewnia53627961
130Vestom Sp. z o.o.Ostrów Mazowiecka62913379
131Kambra Sp. z o.o.Łódź7112955
132Sara J. Pieściński H. Pieścińska sp.k.Grudziądz61965175
133Hultafors Group Poland Sp. z o.o.Szczecin52219008
134Hapol Textil Sp. z o.o.Szczecin6114787
135Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Libamix Sp. z o.o.Iłża51613160

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów