Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Chemicznej

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 207 firm branży chemicznej, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Branży Chemicznej

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Europa Nct Sp. z o.o.Wołomin8435625930
2Francuskie Perfumy Sp. z o.o.Olkusz28291318439
3Klara-Mk Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza259476822
4Vinsvin Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza271842250
5CAMELEO Leśniewicz Gradkowska Sp.j.Psarskie2278412584
6Beautifly Sp. z o.o.Warszawa3910694062
7Pst Press + Sintertechnik Sp. z o.o.Gorzyce27151206605
8Krecik Manufaktura Sp. z o.o.Mikołów361025164
9Area Solutions Sp. z o.o.Warszawa378618305
10Colchem Sp. z o.o.Lublin2025412583
11Astraplast Bis Sp. z o.o.Bydgoszcz2414546438
12ARKEMA Sp. z o.o.Inowrocław5861538547
13Flavours Factory Sp. z o.o.Lipka2215371227
14Ido Lab Sp. z o.o.Wrocław231317576
15MK Chemia Chemi - Plast Sp. z o.o.Lublin182904561
16Cosmolabs Jackiewicz sp.k.Toruń365820294
17Lanwar Cosmetics Agnieszka Atraszkiewicz, Jerzy Warszawski sp.j.Poznań1576932027
18Nitora Sp. z o.o.Bojano1915317937
19Profil Kosowicz Sp.J.Słupsk229518830
20Flc Industries Sp. z o.o.Tarnów2668171680
21PBM Sp. z o.o.Poznań15158217986
22Innerco Sp. z o.o.Kraków335514536
23Biobakt Sp. z o.o.Łódź374918366
24Zarys Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski218310336
25Catarina Contract Sp. z o.o.Rudniki623942385
26Zakład Produkcji Specjalnej Gamrat Sp. z o.o.Jasło2278180122
27Veoli Botanica Sp. z o.o.Warszawa315169133
28Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Dempol - Eco Sp. z o.o.Opole199835611
29Admitex Sp. z o.o. sp.k.Sosnowiec218078228
30Housechem Sp. z o.o.Warszawa217614573
31Protec-Opole Sp. z o.o.Poznań32448268
32Sannprofi Sp. z o.o.Bukowiec1453218350
33Chantal Sp. z o.o.Duchnów15157149858
34Boska Nails Sp. z o.o.Warszawa197817396
35ALKAT Sp. z o.o.Kraków161011361866
362 Ak Sp. z o.o. sp.k.Cholerzyn141995401
37Nature ... Sp. z o.o.Łódź141632426
38Mgl Sp. z o.o.Tychów205117504
39Bros Sp. z o.o.Poznań25371429130
40Smp Agro Sp. z o.o.Komorniki253492259
41Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A.Bydgoszcz141321170190
42Latech Sp. z o.o.Suchy Las175730593
43Delia Cosmetics Sp. z o.o.Rzgów1758541377
44Royal Sp. z o.o.Jeziorany252847624
45Poli-Farm Sp. z o.o.Łowicz131526456
46Runo Cosmetics Sp. z o.o.Tarnowskie Góry112211903
47Cyrulicy Sp. z o.o.Katowice15694797
48A-Sense Sp. z o.o.Poniatowa1945143245
49Evergreen Solutions Sp. z o.o.Pyrzyce322146032
50Black Horse Sp. z o.o.Łódź14844307
51Stara Mydlarnia Natural Cosmetics Sp. z o.o.Białe Błota148766988
52Aleco Sp. z o.o.Warszawa13935605
53Plantechnic Sp. z o.o.,Pyzdry39155040
54HHS Chemicals Sp. z o.o.Dęblin164733035
55Pro-Chem International Sp. z o.o.Gliwice1032310010
56Tessonics Poland Sp. z o.o.Wrocław33164393
57Draco-Bis Sp. z o.o. sp.k.Korzeniew202969332
58Proof-Tech Sp. z o.o.Gliwice183646260
59Crimat Sp. z o.o.Tomaszowice-Kolonia261810242
60Tenzi Sp. z o.o.Skarbimierzyce2124165501
61Pestila Sp. z o.o.Studzianki11161260062
62Świt Pharma Sp. z o.o.Warszawa1113937284
63Bio Herbs Sp. z o.o.Warszawa212322053
64Cerko Sp. z o.o. - sp.k.Gdańsk231930682
65Grupa Pronicel S.A.Warszawa102136551
66Djchem Chemicals Poland S.A.Wołomin2318482178
67Mineralica Sp. z o.o.Nowogard111322092
68Madonis Sp. z o.o.Wieruszów1453140691
69Nuco Sp. z o.o.Wołomin1538521886
70White Flower Sp. z o.o.Dębki93926623
71Plastma Sp. z o.o.Częstochowa111294203
72PAKON Sp. z o.o.Konin1017746087
73Uzin Polska Produkty Budowlane Sp. z o.o.Legnica1357101819
74Domtom Kompleksowe Zarządzanie Higieną Sp. z o.o.Kraków11952785
75Nano-Tech Polska Sp. z o.o. sp.k.Warszawa22178734
76LA RIVE S.A.Grudziądz2317912605
77Specpur Sp. z o.o.Bytom111122033
78Agril Sp. z o.o.Włocławek145158521
79Jacques Battini Cosmetics Sp. z o.o.Iława153536739
80ANDROIMPEX Sp. z o.o.Andrychów126634329
81Lotnik Sp. z o.o.Kielce13573288
82Euphora Paese Sp. z o.o.Kraków1823134929
83Ziemia Polska Sp. z o.o.Warszawa261172654
84Kala Sp. z o.o.Legnica125820953
85Wytwórnia Sterylgaz Sp. z o.o.Płock153030729
86Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o.Gdańsk18201438732
87Best Production Forces Company Sp. z o.o.Mińsk Mazowiecki13415396
88Firma Produkcyjno-Handlowa Impol-Mielec Sp. z o.o.Wola Mielecka152715532
89Fibre Technology Sp. z o.o.Bielsko-Biała83053904
90Procold Sp. z o.o.Jarocin124115004
91CHRYSO POLSKA Sp. z o.o.Warszawa1338158494
92Eurostarchem Sp. z o.o.Warszawa91256012
93Allibo Sp. z o.o.Olkusz124014044
94Peter Lacke Polska Sp. z o.o.Siechnice1062119479
95Farby Kabe Polska Sp. z o.o.Katowice1158435456
96Novol Sp. z o.o.Komorniki9941058580
97Gotix Sp. z o.o.Zamość12411983
98Glob-Chem Sp. z o.o.Gowarzewo81612327
99Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Zekar Sp. z o.o.Brwinów151914341
100Trend Hair Sp. z o.o. sp.k.Puchały748113902
101Greencal Sp. z o.o.Łęgajny73606416
102Cosmetics Laboratories Sp. z o.o.Komorniki11455200
103Dramers S.A.Rabowice1519579276
104Eveline Cosmetics S.A. sp.k.Lesznowola1813941707
105Semida Pingot sp.j.Gliwice191010348
106Bielenda Group S.A.Kraków971769437
107Interchemol Sp. z o.o.Oborniki Śląskie106680108
108THE Sp. z o.o.Kłodawa71833574
109Skwat Sp. z o.o.Żółtki-Kolonia71745228
110Fabryka Farb, Lakierów i Klejów Chemstal Sp. z o.o.Dębica89829314
111Sileda Sp. z o.o.Jedlno Drugie9625522
112BRANDEZ Sp. z o.o.Warszawa72103121
113Jost Chemical Poland Sp. z o.o.Kościan1518119476
114Oceanic Sp. z o.o.Sopot884456917
115Symbiochem Sp. z o.o.Kraków13259072
116Dermie Pharm Cukierski Milczarek sp.k.Łódź95828046
117Radex Zbigniew i Tomasz Nagay sp.k.Kamieniec1516116707
118Trilacolor Sp. z o.o.Warszawa132234317
119Constans-Termit Sp. z o.o.Krzykawka10413396
120Kersia Polska Sp. z o.o.Niepruszewo1043173077
121Amg Cosmetics Concept Sp. z o.o.Aleksandrów Łódzki8794516
122Chemnovatic Sp. z o.o.Lublin6193138043
123Jednostka Innowacyjno - Wdrożeniowa Inwex Sp. z o.o.Kielce715920008
124Mirarosa Cosmetics Sp. z o.o.Krynica-Zdrój64463659
125Friendly Gas Sp. z o.o.Płock615574383
126Jjpm Sp. z o.o.Nowy Konik141563819
127Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Voigt Sp. z o.o.Zabrze112975442
128Packchem Sp. z o.o.Chróścina141711295
129Marie Brocart Sp. z o.o.Białystok956797
130Colorton Sp. z o.o.Dębe Wielkie56955146
131Dltech Sp. z o.o.Mysłowice58809938
132Pol-Hun M. Bielska Sp.J.Koluszki1218288275
133K.T.J. Kolor Sp. z o.o.Sieradz103024635
134Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Consultingowe Adob Sp. z o.o.Poznań6208501419
135Ppg Cieszyn S.A.Cieszyn8611310489
136Ceberd Sp. z o.o.Zakrzewo9382976
137Zalchem Chemia Gospodarcza Andrzej Zalski, Dorota Adamus, Daniel Zalski, Anna Werk sp.j.Zwierzyniec Pierwszy772114164
138Scandia Cosmetics S.A.Niepołomice112153821
139Air Products Sp. z o.o.Warszawa14112598416
140Gi4c Sp. z o.o.Kaszewiec936227014
141Venga Hartzchemie Sp. z o.o. sp.k.Łódź112022027
142Chester Molecular Sp. z o.o.Łomianki14109430
143DAX COSMETICS Sp. z o.o.Duchnów845227009
144Wboxy Sp. z o.o.Katowice12162815
145Nylonbor Sp. z o.o.Sochaczew544834364
146Pharma-C-Food Sp. z o.o.Niepołomice843147373
147Clariant Poland Sp. z o.o.Łódź518552120
148Spawmet Sp. z o.o.Chojnice121442437
149Grupa Inco S.A.Warszawa1312889706
150Wats Piasecki i Wspólnicy sp.j.Mysłowice612524879
151Procosmetica Sp. z o.o. sp.k.Rogoźno102211084
152Hauptmann Sp. z o.o.Marki9284278
153Hirsch - Pol Sp. z o.o.Myślęcinek76652029
154Maxam Polska Sp. z o.o.Chocianowiec748256707
155Grupa Producencka Agro - Żabice Sp. z o.o.Żabice93042020
156Chemical Alliance Polska Sp. z o.o.Łozienica930159951
1574Szpaki Sp. z o.o. sp.k.Białystok92824462
158GBX Elektronik T. Jaworowski sp.k.Przemyśl68018167
159Floro - Hum Sp. z o.o. sp.k.Jasienica Rosielna51144003
160Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A.Rudniki756258304
161Avient Colorants Poland Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki1020324493
162Unicell International Sp. z o.o.Wasilków838137964
163West Sp. z o.o.Gortatowo83515245
164Gm Color Sp. z o.o.Bydgoszcz1111167850
165Dr. Miele Cosmed Group S.A.Radom5105459627
166Stachema Polska Sp. z o.o.Świdnik101447232
167Przedsiębiorstwo Badawczo - Wdrożeniowe Acrylmed Dr Ludwika Własińska Sp. z o.o.Śrem101422767
168POL - AURA Sp. z o.o.Morąg8245260
169Qmar Plus Sp. z o.o.Bydgoszcz92028358
170Proelite Sp. z o.o.Łask101618770
171Chespa Farby Graficzne Sp. z o.o.Chorula825286715
172LIFOCOLOR FARBPLAST Sp. z o.o.Bydgoszcz101241637
173BLM Sp. z o.o.Bielsko-Biała7319006
174Kreisel - Technika Budowlana Sp. z o.o.Poznań825502769
175LAKMA STREFA Sp. z o.o.Warszowice822202384
176Radiometer Solutions Sp. z o.o.Stargard819499442
177Velvet - Group Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz72552548
178Eoc Belgium Nv S.A. Oddział W PolsceŁuczynów63457034
179Umicore Battery Materials Poland Sp. z o.o.Radzikowice7243254938
180Koschem Sp. z o.o. sp.k.Stare Węgorzynko72453222
181Ct-Card Sp. z o.o.Warszawa72617725
182Vitrochem Group Production Sp. z o.o.Łodygowice7212768
183Eurogaz-Gdynia Sp. z o.o.Gdynia81742256
184Calc Group Sp. z o.o.Zielęcin7249755
185Krystyna Janda Sp. z o.o.Warszawa62623171
186PCC MCAA Sp. z o.o.Brzeg Dolny810412374
187Agfa Nv S.A. Oddział w PolsceWarszawa53932864
188Sempre Farby Sp. z o.o.Bielsko-Biała62562197
189Kamino Sp. z o.o. sp.k.Warszawa72224920
190GLOBAL COLORS POLSKA S.A.Kędzierzyn-Koźle814204113
191Skała Tychy Sp. z o.o. sp.k.Tychy7238445
192Global Aerosol Solution Sp. z o.o.Bydgoszcz5407840
193AKZO Nobel Car Refinishes Polska Sp. z o.o.Warszawa631400844
194Marion Sp. z o.o.Gdynia714143225
195Polyone Poland Manufacturing Sp. z o.o.Kutno71553092
196Przedsiębiorstwo Produkcyjno -Usługowo - Handlowe Polin Sp. z o.o.Książ Wielkopolski71056925
197NITROERG S.A.Bieruń528582769
198Kik Ziemskie Produkty Sp. z o.o. sp.k.Leśniakowizna71432907
199Novichem Sp. z o.o.Chorzów711172051
200Eko Higiena Sp. z o.o.Dąbrówka61937674
201Dolphin Chemia Przemysłowa Sp. z o.o.Mysłowice6178815
202Katmar Pack Sp. z o.o.Piotrków Trybunalski71221124
203EUROSERVICE Zakłady Przemysłu Tłuszczowego w Surochowie Sp. z o.o.Surochów614383109
204D&R Dispersions&Resins Sp. z o.o.Włocławek612166259
205Nanochem Sp. z o.o.Sosnowiec51847224
206BIOGENED S.A.Łódź51590134
207Qemetica Soda Polska S.A.Inowrocław5132117534

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów