Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Produkcji Materiałów Budowlanych

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 175 firm produkujących materiały budowlane, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Produkcji Materiałów Budowlanych

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Amber Haus Sp. z o.o.Luboń3111228973
2Tadexim Sp. z o.o.Kock3647016091
3Ceg-Tor K.Szubierajski i Spółka sp.j.Sieraków4627465696
4Modern Sp. z o.o.Czaniec3521224373
5Sk Partners Sp. z o.o.Kielce312406569
6Aluspace Sp. z o.o.Nieczajna501515241
7Cotreno Sp. z o.o.Nowy Sącz224775038
8Prefal Sp. z o.o.Częstochowa225328522
9IZOTERM Sp. z o.o.Cząstków Mazowiecki649526473
10Portos TR7 Sp. z o.o.Kalisz221981009141
11Sesko Prefab Serwin sp.k.Wrocław2031113197
12Bioaqua Group Sp. z o.o.Poznań221126743
13Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Uciechowski sp.j.Raszków725888443
14Spectrum Alupro Sp. z o.o.Szczecin297324036
15Adezo Sp. z o.o.Wielopole22934466
16Tree Clone Sp. z o.o.Strzebielino425818512
17Hekpol Sp. z o.o.Janowiec Wielkopolski191057349
18Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Centroplast Sp. z o.o.Mazury1546137049
19Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-Tom Sp. z o.o.Jędrzejów2091372639
20,Filzbee Poland Sp. z o.o.Nowa Sól217812622
21Rotoleader Sp. z o.o.Kostrzyn285119833
22Pawlikokna Sp. z o.o.Brzeziny1980995
23Itr Rouwdach Sp. z o.o. sp.k.Łęczyce1512451393
24Hohensee Okna Sp. z o.o.Stare Bojanowo177610736
25Solbet Lubartów S.A.Lubartów2441485073
26Dekar Sp. z o.o.Wygoda Sierakowska1225216984
27Rogala Granit Sp. z o.o.Przyłęk134081774
28Deck-Dry Polska Sp. z o.o.Gdańsk3131105749
29El-Bet Sp. z o.o.Straszęcin273310085
30Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Elżbieta i Jerzy Pater Sp. z o.o.Brzeźnica176681120
31Stawbud Stawiski S.K.A.Raciąż13159108803
32Certos Sp. z o.o. sp.k.Ostrowiec Świętokrzyski253227648
33Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Remtech Sp. z o.o.Sosnowiec16655637
34Thye Lokenberg - Polska Sp. z o.o.Tomaszowo1223895624
35Alstema Sp. z o.o.Mikołów194317016
36Zakład Wydobycia i Przerobu Granitu Petra-Bud Sp. z o.o.Kostrza1169720473
37Egovit Sp. z o.o.Bełchatów16628619
38Klinar Sp. z o.o.Staniszewo302372201
39Bramgar Jacek Szekiełda Iwspólnicy sp.j.Stęszew1310316293
40Alu-Stolarka Wróbel Sp. z o.o.Grojec114484061
41Zakład Budowlano-Drogowy Drogmost Łukasz Michalski Sp. z o.o.Mokre222873513
42Cosycon Sp. z o.o.Gliwice29233104
43Glassini Sp. z o.o.Czarnożyły15755349
44Volcano Sp. z o.o.Koszalin148330115
45Bet-Tech Sp. z o.o.Białężyn14769035
46Remar Sp. z o.o.Pakość11248607
47ATLAS Sp. z o.o.Przybysławice3218175308
48AWENTA E.W.A. Chomka Sp.j.Stojadła2523394215
49Irga Balustrady Sp. z o.o.Wrocław121516870
50Euro-Monolit Sp. z o.o.Herby23202155
51Ziel-Plast Zielińscy sp.k.Bulowice173950378
52Magma Sp. z o.o.Rybaki183119969
53HR Bemo Sp. z o.o.Międzyrzecze Dolne155069486
54Przedsiębiorstwo Dewon Sp. z o.o.Jaworznia231955321
55Topskal Sp. z o.o. sp.k.Topola996910660
56Kodyl Sp. z o.o.Podtrzcianna28152850
57Inter System Sp. z o.o.Chrzanów16369675
58Bedo Technology Sp. z o.o.Bystrzyca Górna15459531
59Kefal Kempisty sp.j.Ostrów Mazowiecka1636146546
602mh Construction Company Sp. z o.o.Ząbki182532734
61Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Ell-Bet B.Kisielewska, S. Kisielewska sp.j.Młyniec Pierwszy94623676
62Krat-Met Dariusz i Przemysław Szymaniuk Sp.J.Kobylnica1632340735
63Pell Plast Sp. z o.o.Toruń145518216
64PATROL GROUP Sp. z o.o. S.K.A.Kraków1634427685
65Mkam Sp. z o.o.Zielona Góra92446796
66Albud Rsa Sp. z o.o.Wołomin1012525966
67SEKO Sp. z o.o.Tymowa101619987
68Alston sp.j. Mateusz Mróz, Mirosław PtaszekLutcza153231030
69Mabudo S.A.Zduńska Wola81139139274
70Dappi Sp. z o.o.Kalisz92314145
71Donimet Bis Sp. z o.o.Warka1014475728
72Plastinvest Sp. z o.o.Suchedniów10959853
73SDM Manufaktura Sp. z o.o.Konstancin-Jeziorna19171763
74Pater Group S. Daniluk sp.k.Warszawa2111244074
75ABW Superbruk Sp. z o.o.Hryniewicze1346112423
76Solbet Sp. z o.o.Solec Kujawski16211566212
77Wilka Polska Sp. z o.o.Leszno1818127927
78Vista Poland Sp. z o.o.Krobanów143231111
79Boram Bogumił Sidorowicz sp.k.Adamówka171786769
80Pikud Sp. z o.o.Owadów10901838
81Global Trade Polska 2 Sp. z o.o.Płońsk108915610
82Cemcom Sp. z o.o.Szczytniki181117103
83Win Plus Sp. z o.o.Borowa161831769
84Małro Sp. z o.o.Sośnicowice777978719
85ARM Doors Sp. z o.o.Skawina142835527
86Mkconcrete Sp. z o.o.Trzebnica14285575
87Thermplast Sp. z o.o.Wolbrom17109100
88G.B.-Garaże Sp. z o.o.Częstochowa115420333
89Wikęd Sp. z o.o.Luzino1518660124
90Innotechnika Sp. z o.o.Gdynia133012313
91Widof Sp. z o.o.Witnica17112407
92Visotec Sp. z o.o.Warszawa8122227623
93Betonix Sp. z o.o.Brzóza Królewska71433895
94Oknostyl sp.j. J.Pietruszewski, J.Olsiewicz, A.TurskiOzorków81027014
95GD Windows Sp. z o.o.Koziki104822809
96New Trendy Sp. z o.o.Radom1143147011
97Capek - Sp. z o.o.Skrzyszów1321340078
98Promat Sp. z o.o.Wolica10547427
99CELL-FAST Sp. z o.o.Stalowa Wola1134825142
100Promar Steel Sp. z o.o. sp.k.Siedlnica6144317938
101Jaeger Polska Sp. z o.o.Piła1513193690
102R&R Granity A. Rogóż i Wspólnicy sp.j.Strzegom151298485
103Md Budinvest Sp. z o.o.Biały Bór710646704
104Natan Plast Sp. z o.o.Zebrzydowice96633638
105Polbram Steel Group Sp. z o.o. Sp.k.Kleszewo1416236115
106Madoń Okna Sp. z o.o.Chrzanów7997023
107Skolimowski Sp. z o.o.Gołębiewo Wielkie725510349
108Everprof Sp. z o.o.Lublin79912463
109KMS Kicka Miniewski sp.k.Wrocław104522515
110Ecobet Sp. z o.o.Oświęcim9698774
111Bella Plast Jastrzębski i Wspólnicy sp.k.Warszawa6166361985
112Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ritbet Sp. z o.o.Zwierki141541584
113Rest Investment Sp. z o.o.Międzychód71011315
114Matbet KSK Sp. z o.o.Wysogotowo611326134
115Neval Sp. z o.o.Dachnów71365514
116Partner-Alma Stach Król sp.j.Limanowa151175259
117PRIMO PROFILE Sp. z o.o.Żory1221166830
118Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Prefbet Sp. z o.o.Śniadowo794146766
119Agraplast Sp. z o.o.Warszawa122029450
120Konbet Poznań Sp. z o.o. sp.k.Poznań112774996
121Styrobud B.T.K. Radomscy sp.j.Trzeboś1125533338
122Ustm Sp. z o.o.Tomaszów Mazowiecki94369276
123Nutech Systems Sp. z o.o.Bydgoszcz10372258
124Almadex Aleksander i Mateusz Bajor sp.k.Aleksandrów Kujawski616312295
125Mp Aluminium Sp. z o.o.Włoszczowa61824260
126Skytec Sp. z o.o.Poznań85810254
127Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Wiertnicze Terra-Tech Sp. z o.o.Olsztyn710117058
128TS Polska Sp. z o.o.Radom141029570
129Delfin Sp. z o.o.Kielce620818619
130Beton-Best Śląsk Sp. z o.o.Knurów8483710
131Polbex Sp. z o.o.Wola Dalsza62151655
132Rem-Bud Sp. z o.o.Łowicz121312680
133ALUPROF S.A.Bielsko-Biała13103576434
134Drywa Sp. z o.o.Sosnowa Góra625523408
135Superbet Kempisty sp.j.Zakrze102469240
136Eco-Instal Group Sp. z o.o.Nidzica12133175
137Naumal Sp. z o.o.Jadwinin542617291
138Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Czyżbet Sp. z o.o.Palędzie7671982
139Elwiz Sp. z o.o.Świdnica111470818
140Ramel Sp. z o.o. sp.k.Radom101532331
141Oknoplast Sp. z o.o.Ochmanów9211498969
142J.P.Pilch Sp. z o.o.Ustroń6703817
143Abakus Okna Sp. z o.o.Warszawa926292165
144Nowinox Sp. z o.o.Mordarka6655849
145T i A Sp. z o.o.Przeworsk1014106586
146Spółdzielnia Usługowo-Produkcyjna Rolmetal w KamykuKamyk69911254
147Nexhed Sp. z o.o.Olecko9226620
148Eurobent Sp. z o.o.Świdnica74463014
149Vtm Holding Sp. z o.o.Pszczyna101439269
150Henzym Sp. z o.o.Łężyce73625176
151Kroe Sp. z o.o.Skawina7337390
152Hosten Sp. z o.o.Warszawa82335382
153Valsir Polska Sp. z o.o.Skawina73734459
154Profil - Gips Sp. z o.o.Wągrowiec8239492
155Firma Produkcyjno-Handlowo-Usługowa Sigern Wojciech Fałowski sp.k.Wielopole7367081
156Prefabet - Osława Dąbrowa S.A.Osława-Dąbrowa674108675
157Marmostyl Sp. z o.o.Stara Iwiczna7302118
158Metalustic Sp. z o.o.Przeworsk64714764
159Granord Sp. z o.o.Jawor5883382
160Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Stropex Renata Bruzi Krzysztof Bruzi sp.j.Pleszew65834396
161Lico MIX Sp. z o.o.Krosno58015854
162WnD Sp. z o.o.Rąbień567253725
163Solbet Stalowa Wola S.A.Stalowa Wola812106969
164RAWLPLUG S.A.Wrocław911934567
165Komsta Okna i Drzwi S.A.Pyskowice63154871
166Alfa-Bet Sp. z o.o.Lubartów63048309
167Fabryka Okien Szach-Mat Sp. z o.o.Załęże6293612
168AWAX OKNA Sp. z o.o.Tychy54346048
169Fixal Sp. z o.o.Chrzanów6234912
170Bruk-Bet Sp. z o.o.Nieciecza6231201323
171Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kramer Sp. z o.o.Poznań6172649
172Simbud Sp. z o.o.Wrocław6172133
173Gros Sp. z o.o.Wodzisław Śląski61036382
174Kovalczykarte Sp. z o.o.Toruń613840
175Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Longinex Sp. z o.o.Kartuzy5131995

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów