Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Elektromaszynowego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 638 firm przemysłu elektromaszynowego, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Przemysłu Elektromaszynowego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Zakłady Elektromechaniczne Elektra Spółdzielnia InwalidówKlaudyn1015135176774
2P.P.H.U. Maciej Grot Sp. z o.o.Sosnowiec48122835588
3Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Taurus Sp. z o.o.Ostróda38218012348
4Terolling Polska Sp. z o.o.Kraków453933738
5Filtromex Szypuła Sp. z o.o.Rybnik4041056644
6Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Wamet Sp. z o.o.Bydgoszcz5326717540
7Walter Kompressortechnik Production Sp. z o.o.Łódź3443941999
8Bakale Lighting Sp. z o.o.Cieplewo27155416719
9Zasuwy Warzecha Sp. z o.o.Olkusz26230731872
10Grupa Auto Moto Projekt Sp. z o.o.Kielce313982065
11TUR Poland Sp. z o.o.Dobrzykowice2758711806
12Nord HT Sp. z o.o.Kraków2558634622
13Madro Kraków Sp. z o.o.Niepołomice104129395191
14S4ga Sp. z o.o.Radom29370104618
15Imaginert Sp. z o.o.Otwock293479173
16Posnet Systemy Kas Fiskalnych. Krauze, Ratyński. sp.j.Warszawa7712117033
17Bimac Sp. z o.o.Oleśnica2833216510
18Capibara Sp. z o.o.Miastko2922814691
19Smart Target Sp. z o.o.Gdynia331637522
20Teldat Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz301921086416
21Vitorio Sp. z o.o.Radlin331589593
22K2g Sp. z o.o.Skarbimierz-Osiedle3414225757
23Woltium Electronics Sp. z o.o.Warszawa381182785
24Metalchem - Warszawa S.A.Marki40114162178
25Sk Hi-Tech Battery Materials Poland Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza43985884355
26Spartaqs.Ua Sp. z o.o.Warszawa2916351558
27Topwerk Sp. z o.o.Białystok234452740
28Brema Boats Sp. z o.o.Świdnik2524917453
29One Team Signage Group GmbH Sp. z o.o. Oddział w PolsceWrocław20598541882
30Faska Sp. z o.o.Łęg-Witoszyn224218790
31Chemeko Sp. z o.o.Gliwice233145293
32Dok-Ster Lp Oddział w PolsceGdynia8775213785
33Ag-Projekt Sp. z o.o.Pietrzykowice2715598631
34Etronika Sp. z o.o.Warszawa24247234207
35Quad Systems Sp. z o.o.Warszawa215754998
36Green Sort Sp. z o.o.Janów Podlaski3610067188
37Astorga Automatyka Sp. z o.o.Nowe Grabie438321987
38Lamirs Solar Sp. z o.o.Małkowo311184750
39Eltra S.K.A. Grzegorz GrzybowskiRybnik252074500
40Netronix Sp. z o.o.Warszawa3012029140
41Ehs Sp. z o.o.Będzin22337195909
42Stratumtec Sp. z o.o.Ostrówek222726429
43Marco Pablo Sp. z o.o.Łęgowo19717175298
44Cuticula Sp. z o.o.Lublin251663691
45Dallas Bike Kołowski sp.k.Włocławek18181637182
46Star Diesel Sp. z o.o. sp.k.Katowice2320523939
47Promet Zakład Mechaniczny Sp. z o.o. sp.k.Łódź2419627227
48Enecco Sp. z o.o.Głogów1969511630
49Avionic sp.j. B. Kawik-K.KawikGórki Wielkie2712198527
50Ingas Sp. z o.o.Józefów4668148683
51Grouptech Sp. z o.o. Sp.K.Bielsko-Biała516476914
52Flytronic S.A.Gliwice212311601933
53Uta - Plast Sp. z o.o.Owińska33753055
54Cube Systems Sp. z o.o.Poznań2121612877
55Zrew Transformatory S.A.Łódź31811365655
56NOVATECH POLSKA Sp. z o.o.Orzesze376844532
57Expert Yacht Painting Sp. z o.o.Borkowo184037039
58Bumex Sp. z o.o.Bliżyn2314513201
59Intap Sp. z o.o.Bukowiec495825304
60Marine Tech S.A.Krosno298186123
61Ksk Sp. z o.o.Ruda Śląska425896521
62Hazar Sp. z o.o.Jelenia Góra231412722
63Raszka Sp. z o.o.Koronowo288414608
64Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Budrem-Serwis Sp. z o.o.Łaziska Górne192744816
65Kraspol Sp. z o.o. sp.k.Police664938962
66Personal Mechatronics Sp. z o.o.Gdańsk26932119
67Technologia Dotyku Sp. z o.o.Bieszkówko26905475
68Przedsiębiorstwo Projektowo-Produkcyjne i Handlowe Eltronik Sp. z o.o.Poznań316942376
69Stolmat Sp. z o.o. sp.k.Czyżowice268920162
70Imizuni Sp. z o.o.Środa Wielkopolska297118013
71Demiurg & Drexia Sp. z o.o.Łódź2312124386
72Trade Industrial Company AB Sp. z o.o.Rzeszów268148967
73Stocznia Koźle Sp. z o.o.Kędzierzyn-Koźle484626570
74Niwka Sp. z o.o.Sosnowiec296817228
75It Parts Sp. z o.o.Zambrów221153362
76Zakład Automatyki Przemysłowej A. Ozimiński Sp. z o.o.Radziechowy172546671
77Go2energy Sp. z o.o.Lublin1917412044
78Engineering CC Sp. z o.o.Zawada Pilicka325928383
79Palarniewent Bartosz Stachlewski sp.j.Warszawa32588104
80Airoptic Sp. z o.o.Poznań4047161290
81Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Atut Sp. z o.o.Mysłowice4245205098
82Met-Roll Sp. z o.o.Łobzów3552190527
83B.O.B. Dekoracje Sp. z o.o.Brzeziny201283529
84Mindmade Sp. z o.o.Warszawa2484152833
85Eaton Automotive Components Sp. z o.o.Tczew211162634207
86Wmb Serwis Mia Sp. z o.o.Wilamowice1819125876
87WB Electronics S.A.Ożarów Mazowiecki191424886514
88Makrusz - S.A.Bydgoszcz2110511969
89Techmors Sp. z o.o.Wrocław384413415
90Tobtom Mixing Systems Sp. z o.o.Piotrówka25701814
91Power Engineering Transformatory Sp. z o.o.Czerwonak2762618935
92Foodywheel Sp. z o.o.Gliwice305570808
93Hertz Rpm Sp. z o.o.Kielce28593347
94Elektro-Lift Sp. z o.o.Trzebownisko27607216
95Iwona Pellets Sp. z o.o.Rąbień AB238322630
96Iridex Robotics Sp. z o.o.Warszawa15971241801
97Albart24 Sp. z o.o.Gubin191221254
98N2w Sp. z o.o.Chrzanów1623913422
99Konstech Sp. z o.o.Jaworzno228741328
100Prawm Sp. z o.o.Zielona Góra162612237
101Nasus Sp. z o.o. sp.k.Rybnik1548522315
102Twerd Energo-Plus Sp. z o.o.Toruń1628554420
103BTI Gumkowski Sp. z o.o. sp.k.Suchy Las2381203245
104Transbit Sp. z o.o.Warszawa2565386120
105Planetfan Sp. z o.o.Imielin1911442476
106Spinell Sp. z o.o.Zabrze191045563
107Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o.Mielec304761971
108BW Auto Produkt Sp. z o.o.Zławieś Mała1621014640
109Br Sodar Sp. z o.o.Gliwice56316834
110Gotrack Sp. z o.o.Lechanice1458120066
111Elcont Sp. z o.o.Trzebownisko353914495
112Radmor S.A.Gdynia16235700531
113Maro Sp. z o.o.Olewin1527744199
114Es Engineering Service Sp. z o.o.Facimiech25582212
1152Map Sp. z o.o.Złoty Stok181177381
116Inwap Sp. z o.o.Brzeg265665313
117AP Polska Kiecoń Sp. z o.o. sp.k.Ustroń1525518509
118Longmetal Sp. z o.o.Trębaczew45311785
119Innomac Sp. z o.o.Suchodół4132128407
120Range Tech Sp. z o.o.Bielawa413114907
121Solareis Poland Sp. z o.o.Dobrodzień14105711527
122Extrawheel Sp. z o.o.Harklowa161582444
123Ativ Sp. z o.o.Katowice19977152
124Enel-Pc Sp. z o.o.Przyszowice245958680
125M.A.S. Sp. z o.o.Starachowice3634100832
126Zakład Mechaniczny Rozkop Jaromin Eugeniusz i Wspólnicy sp.j.Imielin6426204452
127Mobilody Sp. z o.o.Ruda Śląska39302629
128Pajk Sp. z o.o.Legnica1445622234
129Tech-Trading Sp. z o.o.Mikołów2266131609
130Energy Control Technics Sp. z o.o.Rydułtowy255245824
131Kcvt Kholin Chojnacki Vibro Technologies - Sp. z o.o.Włocławek18974531
132Fracht Sp. z o.o.Zbuczyn492513330
133Zalmaro Sp. z o.o.Gniezno21668578
134Stalko Sp. z o.o. sp.k.Wrocław283872548
135Tomiko Malinowscy Sp. z o.o.Lisewo1612619078
136Ikb Sp. z o.o.Białystok362812852
137Jtx Sp. z o.o.Krosno21619343
138Smart Retail Sp. z o.o.Lublin264114034
139Stecom Lighting Sp. z o.o.Bydgoszcz135853294
140Bio-Set Sp. z o.o.Wojnowo197082561
141Matt R.P.Trączyńscy sp.j.Kościan254461276
142Soda Pluss Sp. z o.o.Wrocław1513564586
143Pm Ecology Sp. z o.o.Gdańsk196934650
144Ascs Sp. z o.o.Mikołów141765551
145Simak Sp. z o.o.Mrozy244815010
146BT Electronics Sp. z o.o.Kraków178686516
147Nexttel Fiber Sp. z o.o.Warszawa1337713762
148Calmet Sp. z o.o.Zielona Góra244344156
149Solna Boats Sp. z o.o.Kołobrzeg141515718
150Zakład Elementów Sprężystych i Lotniczych Sp. z o.o.Warszawa186823121
151Biwar Sp. z o.o.Biskupiec1416067828
152Drewmet 2 Sp. z o.o.Wola Komborska25386745
153Edge Fold Sp. z o.o.Kobylaki42221592
154Irmatic Sp. z o.o.Sobienki1413324859
155Exportline Sp. z o.o.Gniewkowo16911639
156Epc Sp. z o.o.Wrocław52205870
157Ekowagon Sp. z o.o.Tobolice17809594
158Carbomech Sp. z o.o.Ruda Śląska178375241
159Temar Lighting Sp. z o.o.Mielec244027434
160Lewaco Osuszacze Sp. z o.o.Kłódka352323530
161Kob-Crane Montaże Sp. z o.o.Kolbuszowa1320610044
162PCO S.A.Warszawa17791469494
163Gessmann Polska Sp. z o.o.Tychy273039461
164Termospec Sp. z o.o.Żory1778142319
165Rosomak S.A.Siemianowice Śląskie124611158302
166Apator Mining Sp. z o.o.Katowice402163731
167Trailbox Holding Sp. z o.o.Glinno195811923
168Novectro Sp. z o.o.Gliwice44195796
169Mrs Instruments Sp. z o.o.Jaworze24372302
170Selmag Sp. z o.o.Żabi Róg141527915
171Condair Systems Sp. z o.o. Oddział w PolsceSzczecin17689047
172Delfini Sp. z o.o.Tychy125894139
173Bls Engineering Sp. z o.o.Wrocław22413908
174Fabryka Urządzeń Sygnalizacyjnych i Teletechnicznych Sygnały Sp. z o.o.Rybnik25295107
175Grot-Konstrukcje Sp. z o.o.Węgierska Górka441742936
176Froser Sp. z o.o.Grójec1116469906
177H-14 Sp. z o.o.Tokary16754927
178Mansourcing Sp. z o.o.Warszawa131764115
179Triol-Poland Sp. z o.o.Ostrówek14108345520
180Zamet-Głowno 2 Sp. z o.o. sp.k.Głowno14108217968
181Zakmet Sp. z o.o.Kościelniki Średnie1175727152
182Transformex Sp. z o.o.Warszawa1176910782
183Ecumaster Sp. z o.o.Modlnica3918128223
184PSF Polish Springs Factory Sp. z o.o.Poznań13223139210
185Systemy Bezpieczeństwa Krauze Ratyński sp.k.Warszawa751463020
186Empel Sp. z o.o. sp.k.Kraków176719909
187SWT Sp. z o.o.Zator1222513079
188Mdteam Sp. z o.o.Cięcina1231116507
189Inventronics Sp. z o.o.Jawor16677081
190Mobilcar Zabudowy Samochodów Specjalnych Abramowicz S.K.A.Dobrzeń1856113349
191Industrial Solutions Sp. z o.o.Bielsko-Biała312221000
192Sapis Sp. z o.o.Wocławy16742071
193Hut Technika Sp. z o.o.Zielona Góra2334159440
194Alusteel Power Sp. z o.o. sp.k.Brzezinka131492906
195Sortmech Sp. z o.o.Tarchały Wielkie17588562
196Antałex Sp. z o.o.Mokre1574123336
197Four Stal Sp. z o.o.Elbląg122621749
198Celutherm Sp. z o.o.Racibórz25257787
199Nextomation Sp. z o.o.Skawina1754373493
200ASFI Sp. z o.o.Kalisz1131214554
201Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Westech Sp. z o.o.Kielce272238696
202Zakład Elektroniczny Sims Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz13132101995
203Airfix Wojciechowski Kocerka sp.k.Kalisz232917478
204Lubtech Energo Sp. z o.o.Lublin194234417
205Corthinx Sp. z o.o.Świebodzice213324417
206Marex Technology Serwis Sp. z o.o.Drobin521019861
207Centrum Transferu Technologii Emag Sp. z o.o.Katowice2623121117
208Climatronic Sp. z o.o.Będzin1149911839
209Microbotic Sp. z o.o.Obrowo18464756
210Cavec Sp. z o.o.Przeginia Narodowa16574331
211Sartech Sp. z o.o.Jaworzno381330924
212Savelli Technologies SRL Sp. z o.o. Oddział w PolsceWarszawa101177059186
213KARPOL Sp. z o.o.Piła1749522232
214Bqd Sp. z o.o.Złotoria17495154
215Nanosens Sp. z o.o.Wysogotowo203512337
216Wireless Instruments Sp. z o.o.Iwiny184424786
217Elcan Sp. z o.o. sp.k.Nekla26228333
218Penta-Bs Sp. z o.o.Gdynia232719748
219AT Systems Sp. z o.o.Rotmanka232618453
220Lavar Sp. z o.o.Kłodawa104452685
221Marix Układy Wydechowe Kwiecień sp.j.Wysocko Wielkie1125653885
222MEDCOM Sp. z o.o.Warszawa21281662664
223Bray Controls Poland Sp. z o.o.Oświęcim156829046
224Xton Sp. z o.o.Nowy Sącz156710963
225Unilogo Robotics Sp. z o.o.Piaseczno12133200746
226Kopras Sp. z o.o.Szklarnia174775129
227Terra Computer Sp. z o.o.Luboń301529605
228Przedsiębiorstwo Produkcyjne Dobmar Maria i Janusz Gapińscy sp.j.Bydgoszcz291616723
229Dzikie Pszczoły Sp. z o.o.Kraków1655926
230Ntec Sp. z o.o.Gliwice165358735
231Plandex Sp. z o.o.Stęszew2225214206
232Bakerfix Sp. z o.o.Żnin281617251
233Pgz Stocznia Wojenna Sp. z o.o.Gdynia1395722214
234Lars Co. Sp. z o.o.Piaseczno147970683
2354Turbo.Com Sp. z o.o.Katowice24224739
236Pq-Tech Sp. z o.o.Wrocław17414970
237Infomac Sp. z o.o. sp.k.Szczecinek202813154
238Krypton Polska Sp. z o.o.Warszawa252054802
239Computers & Control Sp. z o.o.Katowice271530074
240Dasa Union Sp. z o.o.Gubin341078569
241Fabryka Transformatorów w Żychlinie Sp. z o.o.Żychlin2914937420
242Cioks Enterprises Sp. z o.o.Ćwiklice261646569
243Ergomatic Sp. z o.o.Kraków13925010
244MSX Elektronika Sp. z o.o.Pruszków331024302
245Bilberry Sp. z o.o.Łódź111956185
246Veramo S.A.Elbląg121221572
247Gkm Siebtechnik Poland Sp. z o.o.Iłża1212218506
248Epicon Sp. z o.o.Olsztyn102552183
249Incobex Sp. z o.o.Bielsko-Biała28131045142
250Hekato Polska Sp. z o.o. sp.k.Wrocław251723318
251Pronal Sp. z o.o. sp.k.Szczecin173613611
252Zeszuta Sport Sp. z o.o.Warszawa1037090797
253Kasan Sp. z o.o.Żory121272465
254Kelvion Machine Cooling Sp. z o.o.Świebodzice12109975990
255Bitstream S.A.Lublin1026341475
256Inter Play Kamil Kwietniak sp.k.Sopot251723456
257Zakład Mechaniczny Bumar-Mikulczyce S.A.Zabrze138099433
258W2 Poland Sp. z o.o.Kruszyn Krajeński261550029
259Studio Figura International Sp. z o.o.Wysogotowo2419107408
260Tech-Wash Sp. z o.o. sp.k.Choromany1026310222
261Loop Store Sp. z o.o.Katowice111385574
262Mech-Masz Szczeciński Sp. z o.o.Jaroszewo145986646
263Novatronik Sp. z o.o.Straszyn1018523253
264Frizo Technology Sp. z o.o.Miszewko12903056
265Ekoenergia Jabłoński Morawski sp.k.Masłońskie934820060
266Telvis Sp. z o.o.Katowice146081296
267Electro-Corp Sp. z o.o.Otwock23197851
268Vrobel Sp. z o.o.Witkowice9106430643
269Eko-Light Team Sp. z o.o.Częstochowa1926167551
270Amz-Bis Sp. z o.o.Kutno137926553
271Trafeco Sp. z o.o.Boronów182520563
272Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o.Gliwice1452153909
273Ssc Pl Sp. z o.o.Mielec1112038990
274Te Connectivity Industrial Poland Sp. z o.o.Nowa Wieś Lęborska1291144464
275Fristom Sp. z o.o. sp.k.Sicienko2512337747
276Boompods Eu Sp. z o.o.Granica202023169
277Polkrąż Sp. z o.o.Katowice145012375
278Zakład Elektroniczny Sims Sp. z o.o.Bydgoszcz19221116
279Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED S.A.Bielsko-Biała1444198402
280Enko Sp. z o.o.Gliwice127727404
281Go24 Sp. z o.o.Tarło-Kolonia10139477
282Fabryka Aparatury Elektromechanicznej FANINA S.A.Przemyśl127148956
283Whn Sp. z o.o.Łódź11981349
284Irko Sp. z o.o.Gdańsk136618340
285Q-Spec Electric Sp. z o.o. sp.k.Częstochowa202024052
286Grupa Powen-Wafapomp S.A.Zabrze9191344693
287Frigo Plus Duda sp.j.Lublin211816876
288Rafał Stanuch Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe AWEX Sp. z o.o.Masłomiąca1271232484
289Elma Energia Sp. z o.o.Olsztyn172765205
290Jm Systems Sp. z o.o.Warszawa172512681
291PONAR WADOWICE S.A.Wadowice1352429044
292Inntec.Pl Sp. z o.o.Gdańsk101291547
293Cosma Poland Sp. z o.o.Ligota Dolna182212210
294El - Cab Sp. z o.o.Bolechowo-Osiedle2116776806
295LUMEL S.A.Zielona Góra10121138657
296Gorotech Sp. z o.o.Kraków13526662
297ZUP Emiter Sp. z o.o.Limanowa1627789542
298Famak S.A.Kluczbork2018427826
299Indusco Solution Sp. z o.o.Straszyn86513591
300Polbema Sp. z o.o.Kraków92546104
301Setivo Sp. z o.o.Gliwice16307885
302Polon - Alfa S.A.Bydgoszcz1626465710
303Lopi Sp. z o.o.Legionowo917013805
304Wt Lift Montaż Sp. z o.o.Kraków11811833
305Ace Serwis Techniczny Sp. z o.o.Zielonka13481295
306Jobimet Sp. z o.o.Zaścianki15318598
307Polmar Nadwozia Sp. z o.o.Trzebinia221421682
308Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Dawid Sp. z o.o. w SztumieSztum135124343
309Edp Support Polska Sp. z o.o.Warszawa921915693
310Asdon Sp. z o.o.Pieńków16274758
311Netexpert Sp. z o.o.Warszawa91952931
312Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe K&G Sp. z o.o.Tczew92102358
313Zbudujprzyczepe.Pl Sp. z o.o.Szamoty812887700
314Ch 4 Moto Śląsk Sp. z o.o.Czernica11928958
315MPI Technologies Sp. z o.o. sp.k.Mysłowice182055087
316Zbigniew Buczyński Galmet Sp. z o.o.Kraków20159526
317Odiut Automex Sp. z o.o.Gdańsk11845636
318MEGA Sp. z o.o.Bełżyce135277292
319Trepko S.A.Gniezno1437256500
320CR Iluminacje Sp. z o.o.Bielsko-Biała11819104
321Rafiz Sp. z o.o. sp.k.Wierzbica109551160
322Mototechnik Sp. z o.o.Rzędowice134325958
323Alioth Projects Sp. z o.o.Warszawa172214480
324Termica Marian Myszak, Małgorzata I Krzysztof Koźbiał sp.j.Dąbrowa Tarnowska162527239
325Electromarine Sp. z o.o.Pruszcz Gdański830821086
326Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Telmech-Telkom Sp. z o.o.Marki14375597
327Ushio Poland Sp. z o.o.Pass143360531
328Gemed Elias sp.j.Chorzów201458264
329IKM Hvac Production Sp. z o.o.Elbląg1010423020
330Pgi Polska Grupa Inżynieryjna P.S.A.Warszawa822143262
331OMNIVENT Sp. z o.o.Lipka912185683
332Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Zemex Sp. z o.o.Kościan15288769
333Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o.Gdynia9130915587
334OASIS EAST Sp. z o.o.Gliwice1339270985
335Karwasz Sp. z o.o.Wrocław191621623
336Haso Sp. z o.o. sp.k.Tychy191545748
337Zöllner Polska Sp. z o.o.Warszawa14381553
338LEDOLUX POLAND Sp. z o.o.Rzeszów778953143
339Goldwess Sp. z o.o.Bielsko-Biała211115471
340Tools Factory sp.j. Agnieszka Popławska, Robert PopławskiStefanówka152626485
341Ampart Sp. z o.o.Warszawa13472771
342Certa Projekt Sp. z o.o.Łąka201335843
343Fc Auto System Sp. z o.o.Częstochowa109173827
344SILTEC Sp. z o.o.Pruszków1176432526
345Pemes Gaca i Wspólnicy sp.j.Warszawa916478065
346Tensa Automotive Sp. z o.o.Stąporków108231647
347Simmech Sp. z o.o.Izdebnik12598162
348Arkton Sp. z o.o.Wilkowice75903101348
349Starkmaszyny Sp. z o.o.Dąbrówka-Ług13466565
350Rovervans Sp. z o.o.Kraków83804568
351Protektel Sp. z o.o.Przasnysz162331280
352Mcrs Automation Sp. z o.o.Bydgoszcz913211178
353Biteko Polska Sp. z o.o.Dębica11627679
354Csg Systems Sp. z o.o.Otwock777013944
355Dest Dybowski-Tomczak sp.j.Łódź82595416
356Slican Sp. z o.o.Bydgoszcz117033812
357ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o.Iława124813446
358Bmsonic Sp. z o.o.Łomianki17176139
359Mrauto Sp. z o.o.Czarne Błoto124677141
360ELGÓR+HANSEN S.A.Chorzów1426393825
361Datecs-Polska Sp. z o.o.Jaworowa125629304
362Arama Sp. z o.o.Malinie75277913
363Ldm Electronic Sp. z o.o.Żuromin829719528
364Termorad Sp. z o.o.Radom162225784
365Es Engineering Sp. z o.o. sp.k.Kraków15245761
366Krug Elektro Sp. z o.o.Poznań77335640
367Rlt Spiro Sp. z o.o.Konstancin-Jeziorna814831888
368Kelvion Sp. z o.o.Opole8196515669
369Sanko Machinery Sp. z o.o.Małuszyn11614752
370Slandi Sp. z o.o.Michałowice11574585
371Bin Sp. z o.o.Aleksandrów Kujawski8215167445
372Sm Group Sp. z o.o.Poznań816510127
373BURY Sp. z o.o.Mielec9942255369
374Marba Sp. z o.o.Bydgoszcz7112812710
375General Energy Poland Sp. z o.o.Bielsko-Biała124214427
376V8 Process Sp. z o.o.Olsztyn152344212
377Msr Traffic Zakład Systemów Sterowania Ruchem Drogowym Sp. z o.o.Wysogotowo161932470
378Thomke Automation Sp. z o.o.Tychy14251207
379Prez-Met Sp. z o.o. sp.k.Romanów133729344
380Noyen Sp. z o.o.Lublin7406102786
381NAM - LIFT Sp. z o.o.Szczecin12454482
382Topmet Light Kłosowicz Wiśniewski Sp. z o.o.Poznań142596986
383AVIO POLSKA Sp. z o.o.Bielsko-Biała9991489025
384Dell Products (Poland) Sp. z o.o.Łódź1523928756
385STG Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz152165501
386Sensus Polska Sp. z o.o.Toruń106432788
387Bestil Sp. z o.o.Kawle Górne9948745
388POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o.Mielec17144129522
389Solus Sołtyk Sp. z o.o.Polanka152226297
390Darpol Sp. z o.o. sp.k.Bydgoszcz6119233987
391EKO-MASA Sp. z o.o.Wola Zdakowska81056181
392Agremo - Sp. z o.o.Skarbimierz814344904
393Eltom Systems Sp. z o.o.Czernica11553190
394Aifo Components Sp. z o.o. S.K.A.Bochnia1519120342
395ADEO SCREEN Sp. z o.o.Złotoryja106336010
396Wytwórnia Sprzętu Rehabilitacyjnego Comfort Sp. z o.o.Poznań142410284
397Tevor Sp. z o.o.Skarżysko-Kamienna1238114321
398Hitachi Energy Poland Sp. z o.o.Warszawa9734239625
399Kontakt - Simon S.A.Czechowice-Dziedzice1422643237
400Grupa Steinhof Sp. z o.o.Tarnów1613242159
401Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar Sp. z o.o.Korwinów6957384581
402Innapp Sp. z o.o.Bytom14217941
403A1 Sorter Sp. z o.o.Topole61927158953
404Thessla Green Sp. z o.o.Kokotów123978681
405Media Miar Sp. z o.o.Łódź13282944
406Cyfrowe Systemy Telekomunikacyjne Sp. z o.o.Tarnów10657689
407Liftprojekt Rafalik sp.k.Warszawa114042359
408Hype Sp. z o.o.Rumunki Skępskie123411939
409Astar Sp. z o.o.Bielsko-Biała142285072
410Kon-Tec Sp. z o.o.Rzeszów81219750
411Aero-Energy Sp. z o.o.Gliwice13252484
412Ftl Sp. z o.o.Kajetany151676895
413Euromilk Sp. z o.o.Wysokie Mazowieckie1051105735
414Dadaux Polska Sp. z o.o.Wieluń151415339
415Frigo Centrum Duda Michno sp.j.Lublin161028793
416Unidoz Sp. z o.o.Warszawa68007785
417Cmplast Sp. z o.o.Długie8958679
418Transfed Sp. z o.o.Wola Cygowska122951055
419Gdańskie Zakłady Remontowo-Montażowe Gzrm Sp. z o.o.Gdańsk88523662
420Matsim Sp. z o.o.Koszalin67785889
421Griffin Group S.A. Energy sp.k.Warszawa1513176721
422Ekoenergetyka-Service Sp. z o.o.Zielona Góra716733297
423Polmostrów Sp. z o.o.Wysocko Wielkie7175274349
424Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Wdrożeniowe Spais Sp. z o.o.Gdańsk14181474
425Cgcable Sp. z o.o. sp.k.Ełk8735160
426Inselec Services Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie8741713
427Fhu Jacek Bąk Sp. z o.o.Olesno63832386
428Wezting Remo Sp. z o.o.Gliwice89313282
429Marand Polska Sp. z o.o.Międzyrzecze Górne10433463
430Nowatech Sp. z o.o.Wadowice104946257
431Galeria Optyczna Sp. z o.o.Klembów10442629
432Asmet Sp. z o.o.Czersk884106144
433Ferro-Masz Sp. z o.o.Łódź8885815
434M - Plast Sp. z o.o.Ubocze8729532
435Quality Heat Sp. z o.o.Wrocław71834731
436Bamo Polska Sp. z o.o.Łódź15137443
437Htech PL Sp. z o.o.Głubczyce629717628
438Rockfin S.A.Małkowo960972849
439Energowent sp.j. A.Blachut, A.Malkusz, A.ŚwistekZabrze122327938
440Produkcja Naczep i Przyczep Mechanika Pojazdowa Roland Gawlik Sp. z o.o.Stęszew714212238
441Bauer Maszyny Polska Sp. z o.o.Łódź710633140
442Ap-Mc Polska Sp. z o.o.Pyskowice8706025
443Breeze Energies Sp. z o.o.Ełk8686265
444Borimex Sp. z o.o.Borowa104418271
445Pratt & Whitney Rzeszów S.A.Rzeszów13214934526
446APATOR S.A.Toruń947959354
447Tedgum Industry Sp. z o.o.Ruda Śląska131612418
448AMBIENT - SYSTEM Sp. z o.o.Gdańsk95770842
449Fb-Mont A. Fułek Sp. z o.o.Kalisz113071597
450Glass Industry Shop Sp. z o.o.Mikołów13174165
451Amek Offshore Sp. z o.o.Sztum565411843
452Blastron Sp. z o.o.Łódź71412019
453Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Błyskawica Sp. z o.o.Radlin10351288
454Przedsiębiorstwo Grunder + Hotten Sp. z o.o.Morąg131719606
455Invitech Sp. z o.o.Pabianice7999372
456Przedsiębiorstwo Budowy I Eksploatacji Elektrowni Wodnych Wodel Sp. z o.o.Nowa Sól566515555
457Alu International Shipyard Sp. z o.o.Gdańsk87248549
458Wikpol Sp. z o.o.Konopnica113169960
459Mywam Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie94715496
460Centrum Zaopatrzenia Energetyki Pas Sp. z o.o. sp.k.Czarnowo103166780
461Vector Smart Data Sp. z o.o.Gdynia103417093
462Iav Poland Sp. z o.o.Opole87129500
463PS System Sp. z o.o.Dobrzyniec122416981
464Nord Ships Group Sp. z o.o.Gdańsk131917489
465Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o.Kozy614577278
466Art-Abażur i Poyel K. Kromczyński, G.M. Bronikowscy sp.k.Sady7935508
467Izabudowy Sp. z o.o.Kraków12203618
468Siltegro Sp. z o.o.Raszczyce141016848
469Pro-Vega sp.j. Michał Wróblewski, Michał ŁukasiewiczŁowicz629028540
470Airbus Helicopters Polska Sp. z o.o.Łódź711974988
471Przedsiębiorstwo SIMET S.A.Jelenia Góra1318164588
472Lift Components Sp. z o.o.Piaseczno84927184
473Przedsiębiorstwo Wdrażania Diagnostyki Technicznej Technicad Sp. z o.o.Gliwice8635282
474Protea S.A.Gdańsk857126966
475EthosEnergy Poland S.A.Lubliniec6195385471
476Akm Profi Sp. z o.o.Chodzież61314876
477Clima Tech Polska Sp. z o.o.Wrocław61123812
478Radiotechnika Marketing Sp. z o.o.Pietrzykowice861262151
479Unibike K. Orłowska, P. Drobotowski sp.j.Bydgoszcz1124106079
480Krosno - Metal Sp. z o.o.Kamień1311132658
481Forglass Manufacturing Sp. z o.o.Zawada103030370
482Ulrich Energia Sp. z o.o.Warszawa62221677
483Af Polska Sp. z o.o.Zabrze121624418
484Zap - Mechanika - Grupa Ponar Wadowice Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski86057382
485Sonniger S.A.Gdynia131166042
486Mk Seats Sp. z o.o.Skórka10326204
487Brite Lite Sp. z o.o.Bydgoszcz794951
488Agroplastmet Rutkowski Sp. z o.o.Kunów844162854
489Tabou Sp. z o.o.Szczytno85534312
490Polska Grupa Serwisu Klimatyzacji Sp. z o.o.Warszawa61009899
491Gunnebo Industries Sp. z o.o.Orneta9405013
492Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o.Sędziszów Małopolski937941018
493Elektrometal Energetyka S.A.Warszawa1123180080
494Sunreef Venture S.A.Gdańsk5284936616
495Ecomess Sp. z o.o.Zgierz617825723
496Quasar Electronics Sp. z o.o.Warszawa93618603
497Laminoart Sp. z o.o.Kłos61503494
498Masterhak Sp. z o.o.Wiry772392
499Ergolift Sp. z o.o.Koszalin121715487
500Gfc Engineering Sp. z o.o.Jelcz-Laskowice11235249
501MPA Sp. z o.o.Reda112118946
502Atrom Sp. z o.o. sp.k.Ostrów Wielkopolski121516712
503Garbaruk Sp. z o.o.Skawina121419075
504Emder Sp. z o.o.Dziekanów Leśny61385445
505Reqnet Sp. z o.o.Gdów112019560
506Zakłady Mechaniczne Bumar-Łabędy S.A.Gliwice1310948396
507Bergmann Polska Sp. z o.o.Bielsko-Biała10262582
508Przedsiębiorstwo CIMAT Sp. z o.o.Bydgoszcz121596654
509Satcontrol Building Solutions Sp. z o.o.Kraków12111628
510ASD Systems Sp. z o.o.Bielsko-Biała8378178
511Artpol-Therm Sp. z o.o.Niedrzwica Duża93313132
512Soldream Polska Sp. z o.o.Błonie84029670
513Kubara Lamina S.A.Piaseczno121395918
514Thermofin Poland Sp. z o.o.Złotoryja84029728
515Rawicka Fabryka Wyposażenia Wagonów RAWAG Sp. z o.o.Rawicz6102478200
516Novil Ecm Sp. z o.o.Gdynia68318747
517Zakład Budowy Urządzeń i Aparatury Naukowo-Doświadczalnej Sp. z o.o.Katowice77917031
518Pemes Sp. z o.o.Warszawa611453415
519Eko-Plus Sp. z o.o.Wrocław10222892
520Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A.Dąbrowa Górnicza1118199490
521Ice Group Sp. z o.o.Rybnik102469354
522Macro Molds Polska Sp. z o.o.Tychy111588226
523POSNET POLSKA S.A.Warszawa1118344960
524Neo-Tec Sp. z o.o.Płock102470733
525Zbud Sp. z o.o.Dąbrowa Tarnowska1116286762
526Petrosoft Pc Solutions Sp. z o.o.Warzymice513610228
527Byfal Sp. z o.o.Niezabyszewo92814797
528Awe Poland Sp. z o.o.Bydgoszcz101921758
529SIGMA S.A.Barak5159112862
530ASD Systems Polska Sp. z o.o. sp.k.Bielsko-Biała111332938
531Confrax Sp. z o.o.Oława8355373
532Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o.Bielsko-Biała102291418
533Thyssenkrupp Presta Steertec Poland Sp. z o.o.Międzyrzecz92523456
534Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o.Rzeszów11133556975
535Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o.Włocławek102075434
536Cfm Sp. z o.o.Wrocław10196324
537Nimrod Aero Polska Sp. z o.o.Konstantynów Łódzki510420026
538PLASTIC OMNIUM AUTO EXTERIORS Sp. z o.o.Kleszczów694770693
539Shipkon Sp. z o.o.Szczecin512612352
540Redor Sp. z o.o.Bielsko-Biała92229543
541Tp-Elbud Sp. z o.o.Pociękarb682145249
542Zakłady Remontowe Maszyn Elektrycznych Elektrocarb Sp. z o.o.Siemianowice Śląskie66011281
543Poltrafo Sp. z o.o.Świdnica7374480
544Foxytech Sp. z o.o.Świdnica66271174
545Marpo Sp. z o.o.Szczecin8252409
546Mkk-Technika Filtracji Sp. z o.o.Kruszewnia6603378
547DAMEN SHIPYARDS GDYNIA S.A.Gdynia736163731
548Widar Sp. z o.o.Żórawina65740688
549HYDROTECH S.A.Rybnik922241491
550Avamarine Sp. z o.o.Gdynia6614028
551VMI Poland Sp. z o.o.Leszno831130630
552Pct Power Control Technology Sp. z o.o.Wrocław8254043
553Eurowash Sp. z o.o.Sobolewo82425965
554Westerberg Sp. z o.o.Jaworzno823101248
555Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A.Tychy1110461072
556TESECO Sp. z o.o.Mysłowice101325095
557Alarmtech Polska Sp. z o.o.Gniew74530466
558Bierutowska Spółdzielnia Niewidomych BiersinBierutów91624811
559Limatherm Sensor Sp. z o.o.Limanowa73427722
560Leonium Sp. z o.o.Łódź8248647
561Pratt And Whitney Kalisz Sp. z o.o.Kalisz10111584551
562Lazzoni Group Sp. z o.o. Sp.K.Pcim101220527
563Senatus Marine Sp. z o.o.Koszalin6587389
564Fabryka Maszyn i Urządzeń Gastronomicznych Kromet Sp. z o.o.Krosno Odrzańskie82726776
565Telzam Sp. z o.o.Zambrów6474630
566Autoproces Sp. z o.o.Góra Motyczna7402377
567IGLOOCAR Sp. z o.o.Dębica914192890
568B i P W. Bala, J. Kaspura sp.j.Świdnica82114988
569Pio-Mar Projekt Sp. z o.o. sp.k.Bielsko-Biała7342001
570Horsetrans Muraczewski Sp. z o.o.Węglew101122544
571Libner Polska Sp. z o.o.Kutno82123382
572Przedsiębiorstwo Innowacyjno-Techniczne PROMET Sp. z o.o.Karbowo1011641
573Arkmet Sp. z o.o.Niezabyszewo72621213
574Inmatech Sp. z o.o.Zbąszyń5635414
575Przedsiębiorstwo HAK Sp. z o.o.Wrocław82064843
576Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Świdnik S.A.Świdnik7363000823
577Inwestprojekt Dźwig Sp. z o.o.Lublin73512675
578Mechanix Sp. z o.o.Pruszków5649328
579Technitel Polska S.A.Zgierz56669846
580LEGRAND Polska Sp. z o.o.Ząbkowice Śląskie648624919
581DAMIX Sp. z o.o.Rypin56794674
582Bemar Tech Sp. z o.o.Olsztyn8202408
583MAAG GEAR Sp. z o.o.Elbląg820262904
584Stolarczyk Sp. z o.o.Tarnów72615073
585Balans Sp. z o.o.Żukowo6382583
586Montostal Sp. z o.o.Warszawa91228031
587Sisbrat Sp. z o.o.Mszalnica7282686
588GMN Techmet Sp. z o.o.Sierpc72712743
589Przedsiębiorstwo Taurus-Technic Sp. z o.o.Osielsko72377326
590Dolnośląska Spółdzielnia Niewidomych DolsinWrocław64119509
591Przedsiębiorstwo Alwo-2 Sp. z o.o.Toruń63126674
592Introl Pro-Zap Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski817105428
593Mubea Automotive Poland Sp. z o.o.Zimna Wódka726671334
594Europegas Sp. z o.o.Białystok64122728
595Dtm System Daniel Kujawski S.K.A.Bydgoszcz63731510
596Tele-Fonika Kable S.A.Myślenice7244435001
597Spółdzielnia Pracy MetalowiecŚwidnica5492086
598Piomar Końskie Sp. z o.o. sp.k.Końskie72212081
599KK Wind Solutions Polska Sp. z o.o.Szczecin631254262
600Aura-Tech Sp. z o.o.Sopot810591
601Dora Metal Sp. z o.o.Czarnków63370079
602Techvoip Sp. z o.o.Poznań811785
603SECO/WARWICK S.A.Świebodzin633373163
604Temared Sp. z o.o.Świdnik813249716
605Messa Technologies Sp. z o.o.Myszków5391742
606Mikroel Controllers Sp. z o.o. sp.k.Wrocław6285063
607KMT Meat Sp. z o.o.Toruń6265867
608Castor - Unia Gospodarcza Sp. z o.o.Katowice54014555
609Grupa Bartom Sp. z o.o.Szeligi7173778
610Elhurt Ems Sp. z o.o.Gdańsk714143391
611Aviomechanika Sp. z o.o.Kozy81329047
612Alkaster Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski5421154
613Fabryka Wentylatorów Fawent S.A.Chełm Śląski62362111
614Plum Sp. z o.o.Ignatki625130265
615Die-Cut Sp. z o.o.Grabowiec71415155
616Apisystems Sp. z o.o.Gdańsk7126966
617Mettler - Toledo Sp. z o.o.Warszawa714239504
618Lamel Rozdzielnice Sp. z o.o.Pępowo62194802
619Polmark Sp. z o.o. sp.k.Wola Rzędzińska71489790
620M Plus M Frąszczak M. Kruk E. sp.j.Obłaczkowo62117783
621Instalsolutions Group Sp. z o.o.Września62329524
622DWS Draexlmaier Wyposażenie Wnętrz Samochodowych Sp. z o.o.Jelenia Góra533438163
623Zakłady Mechaniczne Wiromet S.A.Mikołów61867036
624Pancerpol Galewski sp.j.Dąbrowa Górnicza52710597
625Sunpack Sp. z o.o.Głubczyce61820367
626Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o.Gniew616205210
627ZF Passive Safety Systems Poland Sp. z o.o.Częstochowa528829424
628Conistics Sp. z o.o.Słubice61457564
629Kauber Sp. z o.o.Warszawa6167278
630HYDAC Sp. z o.o.Mikołów523178213
631Electrical Components International Sp. z o.o.Bielsko-Biała613234719
632Ip System Manufacturing Sp. z o.o.Szamotuły52242544
633Opmobility C-Power Poland Sp. z o.o.Lublin616991305
634Zoeller Tech Sp. z o.o.Rekowo Górne518469282
635Modul System Polska Sp. z o.o.Jaworowa5109434
636Dellner Sp. z o.o.Miszewko510274651
637Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lift-Service S.A.Lublin51185355
638HMP Heidenhain-Microprint Polska Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski51112125

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów