Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Telekomunikacji

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 165 firm telekomunikacyjnych, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Telekomunikacji

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Polskie Sieci Światłowodowe Sp. z o.o.Częstochowa4747422943
2Net-Bis Sp. z o.o.Miechów4545045151
3MIŚOT S.A.Bytom3294529739
4Spelltech Sp. z o.o.Toruń4121537980
5K2m Sp. z o.o.Szczecin5312110035
6Interkam Sp. z o.o.Warszawa47139266919
7Myfiber Sp. z o.o.Połom Duży618235568
8Global Sigma Sp. z o.o.Nowy Tomyśl3118245714
9G-Net Sp. z o.o.Knurów377269025
10Pro VC Services Sp. z o.o.Łęgowo28966925
11Gbprojekt Sp. z o.o.Warszawa222312979
12Skynet DC Sp. z o.o.Zielonki-Wieś2126412688
13AG Optics Technology Galik sp.k.Opole2414813235
14Vline Sp. z o.o.Zduńska Wola37499111
15Link Technologies Sp. z o.o.Kraków202795003
16Puls Net Sp. z o.o.Warszawa62335639
17Fibra Optica Sp. z o.o.Bydgoszcz44403774
18Pyrylandia Sp. z o.o.Warszawa1933565423
19Ua.Telecom Sp. z o.o.Warszawa30703119
20Let My Sale Sp. z o.o.Krężnica Jara176664338
21Łapneta.Pl Sp. z o.o.Rewal30665290
22Signalcom Sp. z o.o.Rzeszów334910097
23Zink Serwis Sp. z o.o.Andrychów344711377
24Fo-Tech Sp. z o.o.Dębówka174738720
25Data System Sp. z o.o.Poznań364357726
26Eko-Net Sp. z o.o.Wałbrzych192122723
27Ketel Sp. z o.o.Warszawa239525611
28Net Com System Sp. z o.o. sp.k.Marki295391816
29Virtual Telecom Sp. z o.o.Lublin266845529
30Alfa4net Sp. z o.o.Częstochowa14181111224
31Tbm Telekom Sp. z o.o. sp.k.Warszawa247324315
32Ip Global Services Sp. z o.o.Kraków154866301
33Poxbox.Pl Sp. z o.o.Legnica2010710138
34Rymar Telecom Sp. z o.o.Żabno43259669
35Airtel Services Sp. z o.o.Ruda Śląska1623013046
36Unitel-Media Sp. z o.o.Radom313118507
37Laguna Sp. z o.o.Skrzyszów19869639
38Actus P.S.A.Wrocław621412280
39Telkros Sp. z o.o.Gdańsk32269142
40Netmovil Sp. z o.o.Wrocław1210488174
41Psj Sp. z o.o.Bydgoszcz50156014
42Beskid Media Sp. z o.o.Kęty2636144668
43Cybernet WMW Sp. z o.o.Zabierzów293223080
44Strzyżowski.Net Michał Gomółka sp.k.Strzyżów312518208
45Stimo.Net Sp. z o.o.Krosno134299060
46Push To Talk Poland Sp. z o.o.Warszawa1974852
47Nettel Sp. z o.o.Kraków118224708
48Lupro Sp. z o.o.Skoczów122973395
49Radio - Telefon Sp. z o.o.Toruń22515100
50Skynet Sp. z o.o.Zielonki-Wieś243470085
51Netart Telekom Sp. z o.o.Kraków151174869
52Ezbit Sp. z o.o.Przeworsk272812787
53Gemini Internet Sp. z o.o.Kraków19628699
54Wadowicenet Sp. z o.o.Wadowice361650451
55Raich Sp. z o.o.Warszawa23348364
56Plj Telecom Sp. z o.o.Warszawa243213577
57Xentia Sp. z o.o.Warszawa195419165
58Net Free System Sp. z o.o.Katowice361215184
59Jmdi.Eu Sp. z o.o.Warszawa149917881
60Wmc Sp. z o.o.Słupsk29174811
61Irebel Sp. z o.o.Tarnów1213014561
62Mmnet Bałut Marcin S.K.A.Pogórska Wola13106756
63Its Network Solution Sp. z o.o.Wrocław1488891
64Nsslglobal Sp. z o.o.Warszawa331232471
65Neantic Sp. z o.o.Warszawa194222300
66Sgt Sp. z o.o.Katowice2420197113
67Iptell Sp. z o.o.Poznań222811522
68Tech-Net Sp. z o.o.Wałbrzych23226040
69Nowatel Sp. z o.o.Rumia9227923372
70Mugler Polska Sp. z o.o.Bydgoszcz102474442
71AUTOGPS Sp. z o.o.Warszawa112085250
72It 4 Polska Sp. z o.o.Wyszków271515878
73Toya -Sp. z o.o.Łódź1747876022
74Focus Telecom Polska S.A.Warszawa2419105536
75Infotel Service - Sp. z o.o.Warszawa1021730490
76Bajtnet Sp. z o.o.Busko-Zdrój17432999
77Interwan Sp. z o.o.Dębe Wielkie22216275
78Telnet Ropczyce Sp. z o.o.Ropczyce301119150
79Arttel Sp. z o.o.Grodków25161398
80Otvarta Sp. z o.o.Łódź154825993
81Aterinet Sp. z o.o.Warszawa183410094
82Global Media Sp. z o.o.Częstochowa101863336
83Inet Centrum Sp. z o.o.Myślenice202214989
84Studio Wik Sp. z o.o.Rabka-Zdrój231822249
85Iwacom Sp. z o.o.Łódź27108899
86Pro Internet Sp. z o.o. sp.k.Gdańsk251423180
87For-E Sp. z o.o.Warszawa14573155
88Systemia.Pl Sp. z o.o.Poznań173313059
89Itel Solutions Sp. z o.o.Warszawa231795118
90Livenet Sp. z o.o.Tarnowskie Góry192819349
91Lizard Sp. z o.o. sp.k.Warszawa154741327
92Peoplefone Polska S.A.Warszawa1019720366
93Md Trust Sp. z o.o.Mechelinki111061932
94Geckoinvest Sp. z o.o.Nowe86112740
954Telle Sp. z o.o.Łódź11771836
96Net Cloud Sp. z o.o.Białystok19223972
97Tel-Kab Sp. z o.o.Pruszków173237309
98Media Telekom Sp. z o.o.Siedlce101033500
99Geckonet Sp. z o.o.Nowe182018821
100I-Tg Sp. z o.o.Wrocław82116076
101Grupa Telekomunikacyjna Systel Sp. z o.o.Katowice21122044
102Gawex Media Sp. z o.o.Warszawa124852644
103Dolnet Group Sp. z o.o.Świdnica116719427
104Speed-Soft Sp. z o.o.Warszawa19141016
105Promarket Computers Sp. z o.o.Oświęcim99310859
106Transmobil Systems Sp. z o.o.Warszawa133412769
107Telestrada S.A.Warszawa123992172
108Getfiber Sp. z o.o.Wilcza Góra12432480
109Point Sp. z o.o.Legionowo11566846
110Techvibe Sp. z o.o.Nowa Wieś Ujska9902239
111Interon Sp. z o.o.Zgierz10572490
112Emero Group Sp. z o.o.Kraków89514895
113Ac Systemy Sp. z o.o.Świnoujście15186460
114IT Partners Telco Sp. z o.o.Marki626543437
115Tonetic Group Sp. z o.o.Warszawa98222050
116Neosystem Sp. z o.o.Gorzów Wielkopolski57919348
117Telnap Telecom Sp. z o.o.Warszawa720215767
118Connected Sp. z o.o.Kraków62923843
119Cartrack Polska Sp. z o.o.Warszawa114149076
120Agora TC Sp. z o.o.Warszawa142010837
121Tpnets.Com Sp. z o.o.Łódź62454905
122Fibero Sp. z o.o.Bydgoszcz54324976
123Lcs Systemy Teleinformatyczne Sp. z o.o.Płońsk54252311
124Klikom.Net Sp. z o.o.Starachowice161310358
125Ict Future Sp. z o.o.Bielany Wrocławskie71394443
126Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELGAM S.A.Jasło113212494
127Golf Tele Sp. z o.o.Wrocław13205811
128Maxkam Sp. z o.o.Kraków61493885
129Alphatec Communication Sp. z o.o.Jelenia Góra8713139
130Leon Telekom Sp. z o.o.Rybnik1043463
131Segurro Sp. z o.o.Gdańsk10403130
132Gotelecom Sp. z o.o.Poznań10382413
133Nowogrod.Net Sp. z o.o.Nowogród Bobrzański7881588
134Tel-Mate Sp. z o.o.Warszawa10291460
135TK Telekom Sp. z o.o.Warszawa6126175276
136Ntc Fiber Sp. z o.o.Kalisz845640
137Igaz Sp. z o.o.Wołów11194447
138Rybnet Sp. z o.o. sp.k.Rybnik93313007
139Sptelek Sp. z o.o.Zbąszyń51485102
140Aksel Sp. z o.o.Rybnik5105100027
141Fiberlink Sp. z o.o.Kraków102543494
142Wide-Net II Sp. z o.o.Ustrzyki Dolne12145781
143Mynet Sp. z o.o.Kraków12128611
144Verbicom S.A.Poznań111619605
145Mazowieckie Sieci Światłowodowe Sp. z o.o.Kawęczynek7446904
146Cyberio Sp. z o.o.Lipowa12101586
147LKH Intermedia Sp. z o.o.Międzychód9253078
148Multinet 24 Sp. z o.o.Dębica10197813
149Chopin Telewizja Kablowa Sp. z o.o.Wejherowo66343927
150Implus Group Sp. z o.o.Łódź111017661
151Telefony Podlaskie S.A.Sokołów Podlaski66722315
152Multimedia Capital Two Sp. z o.o.Wejherowo6556707
153Rewolucja Net Sp. z o.o.Sadów9202282
154ORANGE POLSKA S.A.Warszawa81920667560
155BM Solutions Sp. z o.o.Wrocław10124707
156Nexet Sp. z o.o.Rzeszów6349527
157Netsystem Sp. z o.o.Poręba Spytkowska7251619
158Towerlink Poland Sp. z o.o.Warszawa7253084232
159Voice Net Tv Sp. z o.o.Rzeszów71812993
160Lambda Sp. z o.o.Pruszcz Gdański63910440
161Globitel Sp. z o.o.Łódź53316008
162Eutelsat Polska Sp. z o.o.Warszawa5322692
163Macrosat Sp. z o.o.Barczewo6173681
164Next Multimedia Sp. z o.o.Prudnik714492
165Telecom Partner Sp. z o.o.Gdynia6183791

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów