Wyróżnieni

Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. to Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania, Wielki Brylant Polskiej Gospodarki i Wielki Modernizator 2022

Radpak Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o. we Włocławku to wyjątkowa firma, została bowiem wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu we wszystkich jego konkursach na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego: w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022, XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 i X edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 140,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w 2020 r. osiągnął poziom 10,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 2,9 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Zajęła 5409. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

 

Wartość rynkowa spółki w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 128 mln zł, co dało jej tytuł Wielki Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

Radpak to polska fabryka maszyn pakujących, która działa na rynku od 1991 roku. Doświadczenie w projektowaniu maszyn pakujących zaowocowało innowacyjnym podejściem do produkcji — stawia na automatykę, robotykę i nowoczesne rozwiązania IT.

Dziś w Radpak pracuje ponad 100-osobowy zespół profesjonalistów o zapleczu technologicznym. Zatrudnia m.in. konstruktorów mechaników, automatyków i programistów. Posiada własne działy projektowe, w których powstają prestiżowe prototypy i pomysły. Produkuje maszyny i linie pakujące bezpośrednio w Polsce.

Co wyróżnia Radpak?

Atrakcyjne ceny producenta.

Stawia czoła ambitnym projektom urządzeń pakujących, których nie podejmą się inni producenci.

Działa na terenie całego kraju, a także w Europie, jak i Australii, Ameryce Południowej, USA czy Azji.

Zespół specjalistów zajmujących się montażem oraz serwisowaniem maszyn i linii do pakowania.

Tworzy linie pakujące dla średnich i dużych przedsiębiorców z branży spożywczej, farmaceutycznej i innych.

Maszyna pakująca Radpak Fabryki Maszyn Pakujących Sp. z o.o. we Włocławku. Zdjęcie ze strony https://radpak.com/

Obecnie maszyny polskiej firmy Radpak uruchamiane są niemal na całym świecie. Instalacje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Dubaju, Indiach, Chile, Kolumbii, Australii czy Tajlandii są najlepszym dowodem na zaufanie do jakości i niezawodności maszyn produkowanych przez Radpak.

Siła polskiej firmy Radpak Fabryki Maszyn Pakujących Sp. z o.o. we Włocławku tkwi w wykorzystywaniu zaawansowanych technologii, a jej potencjał tworzenia – w profesjonalnym i elastycznym projektowaniu. To tu powstają najwyższej klasy maszyny, urządzenia oraz kompletne linie pakujące. Współpraca poszczególnych działów począwszy od sprzedaży, konstrukcję mechaniki i automatyki aż po działy produkcyjne pozwoliła firmie wypracować technologię, która owocuje wyrobem spełniającym zarówno standardy światowe jak i krajowe. Kompletne linie pakujące gwarantują zwiększenie wydajności i jakości procesu pakowania. Stosując najnowsze technologie oraz sprawdzone i markowe komponenty,  firma wyznacza kierunki nowoczesnego pakowania. Dodatkowo atrakcyjne ceny pozwalają firmie Radpak sprawnie konkurować na rynkach lokalnych oraz zagranicznych.

Radpak Fabryka Maszyn Pakujących produkuje: pionowe maszyny pakujące formujące różnego rodzaju torby, nowością jest Doypack wraz z dozownikami wszystkich typów, pionowe i poziome maszyny kartonujące, kartonowanie zbiorcze, formowanie tacek, specjalistyczne linie pakujące na specjalne życzenie.

Produkowane przez Radpak maszyny do formowania tekturowych tacek i kartonów zbiorczych, w połączeniu z szerokim zakresem rozwiązań grupowania produktów jednostkowych, pozwalają uzupełnić oferowaną gamę maszyn o końcowy etap pakowania produktów. Efektem końcowym jest produkcja kompletnych systemów pakujących dla wielu branż, począwszy od spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej po chemiczną i wydobywczą. Wszystkie maszyny i urządzenia spełniają wymagania dyrektywy maszynowej 2006/42/WE oraz najwyższe normy bezpieczeństwa.

Trzydzieści lat działalności firmy na rynkach światowych to czas dynamicznego rozwoju oraz pozyskiwania coraz to nowych sektorów przemysłu.

„Zaczynaliśmy od pionowej maszyny pakującej, a obecnie nasze urządzenia to najbardziej zaawansowane technologicznie linie pakujące”, mówi Tadeusz Radzanowski, prezes firmy Radpak.

Szeroki wybór maszyn może podsunąć klientowi nowe pomysły-idee, które zaowocują zwiększeniem efektywności, rentowności i bezpieczeństwa prowadzonych przez niego działań.

Każda maszyna wyprodukowana przez firmę Radpak jest od początku indywidualnie skonfigurowana pod wymagania klienta. Różne oczekiwania i potrzeby wymuszają często przeprojektowywanie maszyn lub tworzenie prototypowych rozwiązań. Indywidualne preferencje klientów odnośnie np. marki drukarki, systemu sterowania, czy też rodzaju napędów, mogą być zrealizowane praktycznie w każdym przypadku.

Wieloletnie doświadczenie pozwoliło na wprowadzenie wielu ulepszeń oraz stworzenie zupełnie nowych maszyn, lecz priorytetowe założenia, czyli przemyślana konstrukcja, łatwość obsługi oraz niezawodność, po dziś dzień pozostały niezmienne. Dzięki tym cechom maszyny pakujące z Włocławka są postrzegane jako urządzenia łatwe w obsłudze, solidne i trwałe. Porównanie maszyn firmy Radpak z konkurencją podczas targów zagranicznych nie pozostawia złudzeń – są to maszyny, które zarówno jakością wykonania, jak i parametrami pracy nie odbiegają od zagranicznej konkurencji, będąc jednocześnie o wiele bardziej atrakcyjnymi cenowo.

Sprawne zarządzanie spółką gwarantuje osiągnięcie celów jakościowych i utrzymanie pozycji firmy jako wiarygodnego dostawcy dla klientów krajowych jak i zagranicznych. Sukces firmy zależy w głównej mierze od zrozumienia i zaspokojenia bieżących oraz przyszłych oczekiwań klientów.

Przez ostatnie lata firma Radpak notuje coraz większy wzrost eksportu i to nie tylko do krajów europejskich. Obecnie maszyny polskiej firmy uruchamiane są niemal na całym świecie. Instalacje w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Dubaju, Indiach, Chile, Kolumbii, Australii czy Tajlandii są najlepszym dowodem na zaufanie do jakości i niezawodności maszyn produkowanych przez Radpak.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://radpak.com/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski