Wyróżnieni

Runoland Sp. z o.o. – sp.j. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2022

Runoland Sp. z o.o. – sp.j. w Górze została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022, XV edycji Konkursu Efektywna Firma 2022 i X edycji Konkursu Mocna Firma 2022 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 135,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2019 i 2020 r. osiągnął poziom 14,2 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2022. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2022.

Wartość rynkowa przedsiębiorstwa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 99,6 mln zł, co dało mu tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

To producent przetworów tradycyjnych, żywności ekologicznej, farszów i nadzień.

Marka gwarantująca doskonałe w smaku wyroby z lokalnych ziem. Specjalnością  firmy jest przetwórstwo owocowo-warzywne, dlatego oferuje takie rarytasy jak: grzyby marynowane i suszone, dżemy i konfitury z truskawek czy malin, jagody, nadzienia owocowe, a także warzywne farsze do pierogów, krokietów czy zapiekanek. Wśród propozycji dostępne są także prawdziwe perełki smaku, takie jak na przykład żurawina, ćwikła z chrzanem bądź ogórki małosolne, pozbawione sztucznych konserwantów i oparte na tradycyjnej recepturze, dostępne są w słoikach o różnej pojemności. Opakowania farszów warzywnych oraz nadzień owocowych, gramaturę dostosowuje do potrzeb klientów.

Do tworzenia żywności wykorzystuje to, co ofiaruje runo leśne oraz Matka Natura. Działając jako producent przetworów z owoców i warzyw wykorzystuje najlepsze komponenty pochodzenia organicznego.

Zdjęcie ze strony https://www.runoland.pl/

Produkcja wyrobów tradycyjnych, mrożonych i ekologicznych przebiega w oparciu o najwyższe standardy jakości. W ten sposób powstaje żywność, która zapewnia nie tylko niezwykłe doznania smakowe, ale cieszy także naturalnym składem bez zbędnych dodatków. Dzięki nowoczesnym metodom stosowanym w przetwórni firma jest w stanie zapewnić żywność piękną, smaczną i bez sztucznych dodatków. Gwarancją jakości i bezpieczeństwa są liczne certyfikaty, potwierdzające, że jej działalność jest zgodna ze środowiskiem naturalnym. Wśród nich znajdują się takie dokumenty jak Certyfikat ekologiczny NOP na USA, Certyfikat Ekologiczny na UE, IFS, HACCP, ISO 9001:2008 czy Certyfikat Dziedzictwa Kulinarnego Dolnego Śląska.

Jest polskim, lokalnym producentem, firmą rodzinną, a udziałowcami są wyłącznie obywatele naszego kraju bogatego w rozmaite warzywa i owoce.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.runoland.pl/

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski