Wyróżnieni

Natalii Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu i Wielki Modernizator 2022

Natalii Sp. z o.o. w Rokietnicy została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XVII edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2022, XV edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2022 i XI edycji Konkursu Wielki Modernizator 2022 na podstawie danych finansowych.

Spółka rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2019-2020 wyniosła w jej przypadku 28,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2022.

Jej wartość rynkowa w marcu 2021 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 36,1 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2022.

W latach 2019-2020 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 7,4 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2022.

Zajęła 2408. miejsce w prestiżowym rankingu Wielcy Modernizatorzy 2022.

Wielcy Modernizatorzy 2022

Zakład poligraficzny Natalii istnieje od 1985 roku i specjalizuje się w druku  fleksograficznym i cyfrowym.

 

Dzięki dobrze wyposażonemu parkowi maszynowemu, wyszkolonym fachowcom, a przede wszystkim rozsądnemu zarządzaniu, firma Natalii stała się jednym z największych producentów etykiet samoprzylepnych na roli i opakowań giętkich w Polsce.

Firma produkuje również etykiety typu IML, shrink sleeve, peel-off, przywieszki, bilety do kin, teatrów i klubów sportowych. Zajmujemy się też zadrukiem papierów z recyklingu oraz folii i laminatów wielowarstwowych na saszetki kosmetyczne, kopertki na herbaty.

Zdjęcie ze strony firmy na Facebooku

Miarą jej sukcesów są z pewnością firmy, z którymi dotychczas współpracuj, a mianowicie z wieloma liczącymi się przedsiębiorstwami takich branż jak spożywcza, chemiczna, kosmetyczna, motoryzacyjna, farmaceutyczna oraz papierniczo-biurowa. Swoje produkty sprzedaje w całym kraju i zagranicą. Z roku na rok inwestuje w nowoczesny i wydajny park maszynowy, dzięki czemu możemy swobodnie konkurować z każdym na rynku poligraficznym. Produkcję utrzymuje na niezmiennie wysokim poziomie opierając się na surowcach renomowanych firm zachodnich takich jak: Avery Dennison, UPM Raflatac, Treofan, Taghleef Industries, Leipa, Fedrigoni, Flint.

Wizytówką drukarni Natalii jest wysoka jakość i solidność! Firma otrzymała certyfikat. „Wielkopolska Jakość” oraz wdrożyła System Zarządzania Jakością według norm ISO 9001:2015.

Posiada certyfikaty FSC, ESKO FULL HDFLEXO oraz własną przygotowalnie form drukowych i sitodrukowych STORK.

Więcej informacji o firmie na stronie internetowej https://www.natalii-rolldruk.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard #mocnafirmagodnazaufania #strongcompany  #efektywnafirma #effectivecompany #WorldwideCompany #WielkiModernizator

Informacja o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 roku dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł. Tytuł Wielki Brylanty Polskiej Gospodarki otrzymują firmy warte więcej niż 100 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w marcu 2021 r.

C/Z: 34,6

C/WK: 1,05

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW https://www.gpw.pl/pub/GPW/statystyki/statystyki_miesieczne/202103_GPW.pdf

Według wskaźników giełdowych z marca 2021 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w marcu 2021 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2020 r. i wskaźnika C/Z w marcu 2021 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2020 r. i wskaźnika C/Wk w marcu 2021 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w marcu 2021 r.

Autor: Jerzy Krajewski