Efektywne Firmy 2020 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 68 812 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w styczniu 2021 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2020 uzyskało 813 firm z województwa warmińsko-mazurskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.
Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2018 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł, a wartość ich kapitału własnego była wyższa niż 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył stosunek zysku netto do przychodów.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najbardziej efektywnych firm w Polsce – Efektywne Firmy 2020.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też w uproszczony sposób ich wartość rynkową na koniec października 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Statuetka Efektywna Firma 2020

Płatne są logo Efektywna Firma 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku statuetki Efektywna Firma, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.


Efektywne Firmy 2020 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firma Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów w latach 2018 i 2019 r. w proc. Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w tys. zł
1 Eko Lett Sp. z o.o. Mrągowo 1883 8932,1
2 RSY S.A. Iława 1463,2 114334,6
3 Nidzicka Fundacja Rozwoju Nida Nidzica 317,9 7883,9
4 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 310,6 387619,2
5 Fu-Wi Sp. z o.o. Jasionno 253,1 97620
6 Eko Inwest Sp. z o.o. Olsztyn 201,2 3903,8
7 Total Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Olsztyn 180,2 3716,6
8 Grupa Stalmot S.A. Olsztyn 166,6 288858,5
9 Flipper Sp. z o.o. Elbląg 127,4 14069,9
10 Aprs Sp. z o.o. Nielbark 116,6 48541,9
11 Amis J. Mamątow sp.j. Olsztyn 95,4 90894,8
12 Simonis Sp. z o.o. Olsztyn 94,3 2818,7
13 Mip Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 94,2 63207,7
14 Stacja Paliw Zaf Zielińscy, Roszkowska sp.j. Kurzętnik 88,1 18162,6
15 Tomasz Mikulski ML S.K. Gronowo Górne 84,7 56929,5
16 Owl International Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 83,4 13516,8
17 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Nielbark 82,6 13588,2
18 Dre Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka sp.j. Gronowo Górne 80,1 27481,3
19 Fundacja Rozwoju Warmii i Mazur Iława 79,6 25752,7
20 Lake Estates Sp. z o.o. Buczki 78,8 102703,1
21 Falkon sp.j. Izabela Żelażewska, Roman Ziemacki Elbląg 77,4 7216,2
22 Gospodarstwo Rolne Wsd Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 75,1 375,7
23 Biuro Projektów Inżynierskich Sp. z o.o. SP.K. Szczytno 72,6 15026,9
24 Ego Sp. z o.o. Ełk 71,9 10164,6
25 Gospodarstwo Rolne Mojtyny Sp. z o.o. Popowa Wola 70,6 17350,4
26 Newed Sp. z o.o. Olsztyn 70,5 2200,2
27 BRBK Barbara Kułakow i Wspólnicy Podatkowo – Księgowa sp.k. Olsztyn 66,2 16706,8
28 Ks Broker Sp. z o.o. Olecko 65,8 267,8
29 Mazury Meetings Sp. z o.o. Mikołajki 64,7 4547,2
30 Ahs Invest Sp. z o.o. Olsztyn 64 3251,6
31 Warmińsko – Mazurskie Źródła Energii Odnawialnej Sp. z o.o. Olsztyn 63 1653,3
32 Szkółka Drzew i Krzewów Ozdobnych Gursztyn Sp. z o.o. S.K. Prętki 62,3 29521,7
33 Carig Sp. z o.o. Wonna 61,2 1895,9
34 HURRA Sp. z o.o. Iława 60,6 19137,1
35 Gospodarstwo Rolne Świękity Sp. z o.o. Lubomino 60,4 13007,8
36 CSY S.A. Iława 59,4 326058,7
37 Trans-Euro Sp. z o.o. Stożne 59,1 9749,6
38 Przedszkole Niepubliczne Ciekawi Świata Duba Edyta Sp. z o.o. Ełk 56,1 3173,1
39 Elgrom Suchecki sp.j. Olsztyn 56,1 10194,8
40 Rodowo Sp. z o.o. Januszkowo 55,6 7371,8
41 Itta Investments Sp. z o.o. Olsztyn 53,8 14410,9
42 Ninva Sp. z o.o. Januszkowo 53,4 6772,6
43 Przedsiębiorstwo P & w Sp. z o.o. Wikrowo 52,9 5731,9
44 Megaform Sp. z o.o. Elbląg 52,2 14442,4
45 Alzacja Sp. z o.o. Mrągowo 51,9 3076,6
46 Koper Sp. z o.o. Orneta 51,8 1496,1
47 Sdg-Sigma Development Group-Strot, Pieczkowski sp.j. Olsztyn 51 45550,7
48 Auto-Land Janusz Andrzejewski Olsztyn 49,2 209838,8
49 Nomest Sp. z o.o. Pasłęk 48,7 1675,7
50 Medinvest Nowicka-Woźniak Sierzpowski sp.j. Olsztyn 47,4 2064,7
51 Kamar Sp. z o.o. Piecki 46,6 8082,9
52 Ds.Konstruktion Sp. z o.o. Olsztyn 46 5178,7
53 Consulo Sp. z o.o. Ruś 45,8 2289,6
54 Bramid Sp. z o.o. Braniewo 45,4 2222,7
55 Ekspert Sp. z o.o. Pisz 45,3 1088,6
56 Krys-Pol Sp. z o.o. Olsztyn 45,1 4142,6
57 Nexus Automotive Central Europe Sp. z o.o. Stawiguda 44,1 26056,1
58 Farmal Sp. z o.o. Płoskinia 43,6 2310,9
59 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Olsztyn 43,5 53705,2
60 Dan-Tor Sp. z o.o. Iława 43,1 2592,5
61 Magnum Sp. z o.o. Płoskinia 43,1 4827,7
62 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sajmino Sp. z o.o. Ostróda 42,9 1566,8
63 Prawomaniacy Sp. z o.o. Olsztyn 42,8 28772,6
64 Instytut Badawczo-Szkoleniowy Sp. z o.o. Olsztyn 42,5 96020,1
65 Mał-Rol Sp. z o.o. Szczytno 42,1 3394,9
66 Prosper Sp. z o.o. Pisanica 41,7 26436,8
67 For All Seasons Packing Sp. z o.o. Olsztyn 41,6 13094
68 Agrożukowski Sp. z o.o. Olszówka 41,6 2402143,3
69 Pol-Assur Sp. z o.o. Olsztyn 41,1 112031,1
70 Ahk Biuro Sp. z o.o. Mikołajki 41 2756,2
71 Mwt Sp. z o.o. Olsztyn 40,9 442,4
72 Ecc Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 39,9 4965,6
73 Trans-Pol Sp. z o.o. Szczytno 39,8 3248,8
74 Halmed Sp. z o.o. Nidzica 39,6 3136,5
75 Gospodarstwo Rolne Posłusze Sp. z o.o. Bezledy 39,4 8136,4
76 Lekarska sp.p. Ostoja W. Barton, S. Drewnowski, B. Piwowarska Elbląg 39,4 26555
77 Warmia-Tech Sp. z o.o. Olsztyn 38,9 9401,3
78 Deconova Sp. z o.o. Bartąg 38,7 7127,8
79 Energy Consulting Company Sp. z o.o. Olsztyn 38,7 1935,8
80 Capital Invest Park Sp. z o.o. Olsztyn 38,6 22754,2
81 GR Nowy Dwór Elbląski Sp. z o.o. Nowy Dwór Elbląski 38,1 18819,7
82 Polwood International Sp. z o.o. Morąg 37,6 4222,1
83 Float Sp. z o.o. Elbląg 37,5 1098,3
84 Kamal Sp. z o.o. Olsztyn 36,7 6666,5
85 Key Sp. z o.o. Ostróda 36,5 44462,2
86 Hydroton Serwis Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 35,7 4600,1
87 CEZAL SPÓŁKA AKCYJNA OLSZTYN Olsztyn 35,6 57444,2
88 Amp Ct Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 35,2 15668,9
89 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Boże 34,7 247609
90 Hydro Sp. z o.o. Olsztyn 34,7 24864,4
91 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe Polmex Sp. z o.o. Olsztyn 34,3 21036,1
92 Invest Solutions Sp. z o.o. Olsztyn 34,3 10542,6
93 Ft Audytor Sp. z o.o. Ełk 34,2 1962,3
94 Azas Br Sp. z o.o. Spręcowo 34 1108,2
95 Ferma Piotrkowo Sp. z o.o. Piotrkowo 33,9 10852,2
96 Gpr Sp. z o.o. Elbląg 33,8 14830
97 Lex Meritum Sp. z o.o. Olsztyn 33,7 985,1
98 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 33,4 12068,3
99 Agro Produkcja Sp. z o.o. Cebulki 33,3 2276,5
100 Intelimato Sp. z o.o. Ełk 33,2 3265,9
101 Revo Sp. z o.o. Olsztyn 33,1 18417,6
102 Vito Consulting Sp. z o.o. Jamielnik 33 687,5
103 Przedsiębiorstwo Usługowo-Budowlane Inspec Sp. z o.o. Olsztyn 33 4506,3
104 Losko Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 32,9 10716,2
105 Anielskie Ubezpieczenia Sp. z o.o. Świętajno 32,7 4028,4
106 Mbg Sp. z o.o. Mikołajki 31,9 3695,7
107 Ntm2009 Sp. z o.o. Mikołajki 31,6 14518,1
108 Krajowa Agencja Informacyjna Info Sp. z o.o. Olsztyn 31,6 31586
109 T-Inox Technics Sp. z o.o. Olsztyn 31,4 11877,3
110 Simplo Sp. z o.o. Olsztyn 31,1 14070,1
111 Format Agro Szulfer sp.j. Kamionek Wielki 30,9 3896,8
112 Hgo Sp. z o.o. Olsztyn 30,8 2481,1
113 Przedsiębiorstwo Handlowe Sławex Sławomir Walkiewicz sp.j. Tuławki 30,7 886
114 Cortex Sp. z o.o. Olsztyn 30,6 923,3
115 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 30,6 24336,4
116 Peak Packaging Poland Sp. z o.o. Bartoszyce 29,9 99166,6
117 Pracownia Projektowa Ipb-Projekt Sp. z o.o. w Iławie Iława 29,7 10304,7
118 Stalwest Sp. z o.o. Bratian 29,7 36870,2
119 Konitec Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 29,2 29003,4
120 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Mrągowo 29,1 1497,4
121 Zakład Usług Leśnych Citowicz Sp. z o.o. Pomorska Wieś 29 3351,3
122 Enox Sp. z o.o. Olsztyn 28,7 4180,5
123 Infis Company Sp. z o.o. Olsztyn 28,4 846,9
124 Biuro Usług Rachunkowych Lege Artis Sp. z o.o. Elbląg 28,4 916,5
125 Aello Sp. z o.o. Elbląg 28,4 3919,8
126 Offroadsport Sp. z o.o. Florczaki 28,4 5412,4
127 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna im. Tysiąclecia Łysakowo 28,2 15375,8
128 Agrodaw Sp. z o.o. Płoskinia 28 11122,2
129 Banco Consulting Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 27,8 4837,1
130 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 27,4 65342,9
131 Ippon Redykajny Sp. z o.o. Olsztyn 27,2 6236,8
132 Dagrol Sp. z o.o. Bartoszyce 27 126,8
133 Alkaz Sp. z o.o. Olsztyn 26,8 993,2
134 Al-Energia Sp. z o.o. Olsztyn 26,7 4784,5
135 Atelier Hoffmann Sp. z o.o. S.K. Elbląg 26,6 9640,4
136 ASO-Service Sp. z o.o. Olsztyn 26,6 4569,6
137 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 26,4 14245,9
138 Kambruk Sp. z o.o. Jesionowo 26,4 2311,5
139 Konto Sp. z o.o. Braniewo 26,2 1107
140 Martech Sp. z o.o. Mrągowo 25,9 1228,6
141 Sokołowscy Sp. z o.o. Olsztyn 25,9 1490,7
142 Mastir Sp. z o.o. Olsztyn 25,8 34277,7
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Stryjewie Stryjewo 25,8 3514,7
144 Biwar Sp. z o.o. Biskupiec 25,7 271072,8
145 Kensus Sp. z o.o. Gołdap 25,3 908
146 Kancelaria Podatkowa Merkler Sp. z o.o. Mrągowo 25,2 5389,2
147 2jm Sp. z o.o. Olsztyn 25,1 1274,8
148 Przedsiębiorstwo Rolno – Handlowe Agro-Sta Sp. z o.o. Staświny-Osada 25 11629,3
149 Res Energy Bgw Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 25 92621,4
150 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 24,9 14833,3
151 P.H.U. Pol – Impex sp.j. Polakowski Olsztyn 24,9 1761,3
152 GIW Sp. z o.o Agencja Wytwórczo – Handlowo – Usługowa Pisz 24,8 835,4
153 Zespół Inwestycji Sp. z o.o. W Ełku Ełk 24,6 4332,4
154 Fundacja Sanktuarium Świętolipskiego Święta Lipka 24,6 7915,2
155 Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 24,5 73792,4
156 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 24,5 41426,2
157 Kode Arkadiusz Szyszkowski, Artur Radel sp.j. Ełk 24,3 189233,5
158 Mediapark Sp. z o.o. Olsztyn 24,3 1129
159 Inter Prim Sp. z o.o. Olsztyn 24,3 31307
160 Eco World Sp. z o.o. Lubawa 24,1 1620,7
161 Żubr Zakład Usług Leśnych Trzcińscy sp.j. Szczytno 24 67773,6
162 Marmorama Sp. z o.o. Dywity 23,9 4179,3
163 Agencja Allianz Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 23,5 10962,8
164 Osiedle Marina Iława Sp. z o.o. S.K. Iława 23,4 51676,3
165 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Korner Jacek Kicerman Spółka Komandytowa Olsztyn 23,3 5424,5
166 Global Servis Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 23,2 8841,3
167 Rea Group Sp. z o.o. S.K. Nowe Pole 23,1 83003,3
168 Gpi Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 23,1 17223,1
169 Animal Pharma Olsztyn-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 23 49213,3
170 English Perfect Yearwood & Góralczyk sp.j. Olsztyn 23 14965,7
171 WW Services PL Sp. z o.o. Ostróda 22,3 24210,2
172 Mażwir Sp. z o.o. S.K. Nidzica 22,1 5568,8
173 Yon Consulting Sp. z o.o. Olsztyn 22,1 13386,9
174 Biuro Podróży Szarpie Travel Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 22,1 52683,1
175 Przedsiębiorstwo Agropasz Sp. z o.o. Mieduniszki Małe 22 649,4
176 Rach-Lex Sp. z o.o. Olsztyn 22 1560,2
177 Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur – Syrenka Sp. z o.o. Krutyń 22 11778
178 Wodmiar Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 22 13261
179 Ocynkownia – Wektor Henryk Dąbrowski, Marcin Tatol sp.j. Markajmy 21,5 23453,6
180 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Lech-Bud Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 21,5 9602,8
181 Kameha Sp. z o.o. Olsztyn 21,3 194,2
182 Klink Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 21,2 15439,1
183 Imcm Sp. z o.o. Olsztyn 21,1 955,4
184 Ivendo Sp. z o.o. Iława 21 2446,1
185 Agro Bio Sp. z o.o. Sławkowo 20,9 5950,5
186 Smile Sp. z o.o. Korpele 20,8 121238,3
187 Firma Handlowa Sukces Sp. z o.o. Olsztyn 20,7 13957,2
188 Faktor Sp. z o.o. Olsztyn 20,7 5548,4
189 Ovet Sp. z o.o. sp.k. Dorotowo 20,6 64854,2
190 Kolster S.A. Olsztyn 20,5 205995,9
191 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 20,4 56387,1
192 Biuro Rachunkowe Mk Ambroziak Sp. z o.o. Mrągowo 20,4 838,8
193 Almar Sp. z o.o. Nikielkowo 20,3 5215,8
194 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o. Grunwald 20,2 35976,5
195 DAR MED Sp. z o.o. Sp.K. Biesal 20,1 17131,4
196 Księgowa Sp. z o.o. Ełk 20 2155,3
197 Future Education Sp. z o.o. Kurzętnik 19,9 1075,9
198 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Metalmor B.Gałązka, A.Pastuszak i F.Tomaszewicz sp.j. Milejewo 19,9 35197,3
199 Kramer S.A. Gietrzwałd 19,8 126817,6
200 S.J. Żwirek Katarzyna Skwiot, Adam Skwiot, Brejdyny 68, 11-710 Pieck Brejdyny 19,8 36506,2
201 Dolux S.J. Iława 19,8 59507,5
202 Ecostock Sp. z o.o. Olsztyn 19,8 10269,4
203 Auto Recycling Service Sp. z o.o. Mrągowo 19,8 2137,6
204 Gier-Krom Sp. z o.o. Parkoszewo 19,8 6739,4
205 Rida Software Sp. z o.o. Olsztyn 19,7 8967,4
206 Transart Sp. z o.o. Sasek Wielki 19,6 2543,4
207 Staniszewscy Beton sp.j. Olsztyn 19,6 136131,9
208 J & H Olender Przetwórstwo Mięsne sp.j. Ełk 19,5 53771,9
209 Przedsiębiorstwo Agrovita Sp. z o.o. Wikrowo 19,5 8647,6
210 Wellsoft Sp. z o.o. Olsztyn 19,3 3385
211 Stowarzyszenie Nora Bartoszyce 19,2 925,9
212 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Ryn 19,2 4199,3
213 Olsztyński Inkubator Przedsiębiorczości Sp. z o.o. Olsztyn 19,2 5394,3
214 Sanit-Plast Filipczak S.J. Korpele 19,1 20097,7
215 Zakład Budowlano – Instalacyjny Jarmakowicz Zapolski Sp. z o.o. Olsztyn 19 24828,5
216 Bagrix Sp. z o.o. Nakomiady 19 1750,6
217 Pj Trade Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 18,9 4843,1
218 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa sp.j. Giżycko 18,9 233619,1
219 Eureka Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 18,9 1500,5
220 Satio Sp. z o.o. Olsztyn 18,8 4537,7
221 Technika Wentylacyjna Sp. z o.o. Morąg 18,6 951,6
222 Ol-Inwest Sp. z o.o. Olsztyn 18,4 1729,7
223 Total Business Solutions Sp. z o.o. Olecko 18,4 1639,3
224 Ka-Rol Sp. z o.o. Ławice 18,3 689,7
225 Kormix Sp. z o.o. Sędławki 18,3 6073,2
226 Polirol Sp. z o.o. Zalewo 18,1 18151,5
227 Agropol Sp. z o.o. w Pierselach Piersele 18 4509,3
228 Hodowla Roślin Grunwald Sp. z o.o. Grupa Ihar Bartążek 18 17373
229 M Action Poland Sp. z o.o. Olsztyn 18 6693,5
230 Grupa Adia Sp. z o.o. Elbląg 18 1465,8
231 Mikon Sp. z o.o. Olsztyn 18 1150,1
232 Barentzoon Sp. z o.o. Ełk 18 4777,3
233 Biuro Em Sp. z o.o. Elbląg 17,9 305,5
234 Alkaz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 17,8 149728,1
235 Transyacht Makowscy sp. j. Olecko 17,8 45902,3
236 Instytut Innowacji Przemysłu Mleczarskiego Sp. z o.o. Mrągowo 17,8 71892,9
237 Agro-Kwitajny Sp. z o.o. Linki 17,7 24027,9
238 Unimed J.Bielecka Sp. z o.o. Mrągowo 17,7 3687,7
239 Klincbud Sp. z o.o. Mrągowo 17,7 1034,5
240 BIG Zakład Pracy Chronionej Marian Groblewski S.K. Gronowo Górne 17,6 69656,5
241 Matrix Sp. z o.o. Olsztyn 17,6 6723,3
242 Warmińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 17,5 9590,8
243 Bhr Sp. z o.o. Olsztyn 17,5 197,6
244 Agropa Sp. z o.o. Reszel 17,5 10137,7
245 Karwel S.J. Stare Dłutowo 17,4 162257,2
246 Tech01 Sp. z o.o. Olsztyn 17,4 1092,6
247 Elstar Capital Sp. z o.o. Elbląg 17,3 4215,6
248 Intersonic Sp. z o.o. Olsztyn 17,2 5666
249 Dast Express Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 17,2 47057,5
250 Nowapol Sp. z o.o. Nowakowo 17,1 550
251 Ekranyszkolne.Pl Sp. z o.o. Olsztyn 17,1 461,2
252 Unicorn Sp. z o.o. Olsztyn 17,1 25885,4
253 Mistral Karnity – Sp. z o.o. Karnity 17,1 14737,2
254 Elmex Wojciech Kozicki, Krzysztof Kałudziński Sp.J. Olsztyn 17,1 11570
255 Panda Th Sp. z o.o. Olsztyn 17 4081,1
256 Bolero Premium Sp. z o.o. Olsztyn 16,9 8338,6
257 Firma Budowlana Domex Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 16,9 2572,1
258 Termik Sp. z o.o. Marcinkowo 16,9 28392,4
259 RTR Metal Sp. z o.o. Olsztyn 16,8 6499,8
260 GEOXX Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 16,8 5400,2
261 Kensus Sp. z o.o. SP.K. Gołdap 16,8 251724,6
262 Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński sp.j. Szczytno 16,7 77890,8
263 Dam-Rob Sp. z o.o. S.K. Zalewo 16,6 240689,4
264 Biodragon Sp. z o.o. Szczęsne 16,6 3211,9
265 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Promel Sp. z o.o. Olsztyn 16,6 22796
266 Biuro Usług Finansowo-Księgowych Ekspert Sp. z o.o. Olsztyn 16,4 748,4
267 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 16,3 123363,2
268 4iq Group Sp. z o.o. Iława 16 88244,5
269 Przedsiębiorstwo Rolno – Usługowe Dobrol Sp. z o.o. Dobrocin 16 10319,9
270 Miko Polska Sp. z o.o. Stawiguda 16 41984,8
271 Profinum Sp. z o.o. Elbląg 15,9 715,6
272 Inspire Consulting Sp. z o.o. Olsztyn 15,9 9225,6
273 Puma Sp. z o.o. Płoskinia 15,9 4724,4
274 Mazurski Raj Sp. z o.o. Piaski 15,8 31529,7
275 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie Sp. z o.o. Zalewo 15,8 24658,6
276 Cgcable Sp. z o.o. S.K. Ełk 15,8 15014,4
277 Ladziński Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Bartosze 15,7 2698,6
278 Amis Farby Proszkowe Sp. z o.o. Olsztyn 15,7 80743,2
279 Wekta Nowa Sp. z o.o. Olsztyn 15,7 1843,3
280 Agapit Pm Sp. z o.o. Olsztyn 15,7 12143,2
281 Przedsiębiorstwo Usług Inżynieryjnych Siecioprojekt Sp. z o.o. w Olsztynie Olsztyn 15,7 4732,1
282 Rol-Wam Sp. z o.o. Olsztyn 15,7 550
283 Smk7 Sp. z o.o. Kętrzyn 15,7 3840,8
284 Expert Janusz Rusinkiewicz, Maciej Kotwicki sp.j. Olsztyn 15,6 35696,1
285 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Starych Juchach Stare Juchy 15,6 2163,8
286 Micro-Tech Sp. z o.o. S.K. Sordachy 15,6 7868,3
287 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 15,6 18827,1
288 Neuro Nutrition Sp. z o.o. Olsztyn 15,5 2238,7
289 Wis W.Dzik, S.Dzik sp.j. Iława 15,5 105451,4
290 Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Działdowo 15,4 15389,9
291 Dom Ełcki Morusiewicz sp.j. Ełk 15,4 43734,5
292 Ml Sp. z o.o. Gronowo Górne 15,4 156345,6
293 Fabryka Opakowań Foliowych Rossoplast D. i R. Rossochaccy sp.j. Lidzbark Warmiński 15,3 218632,9
294 HUB – ROL Sp. z o.o. Tejstymy 15,3 28822,6
295 Omega Hotel Sp. z o.o. Olsztyn 15,3 29309,5
296 Grabikowski-Grabikowska Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowe Inex sp.j. Giżycko 15,1 186486,9
297 Przedsiębiorstwo Podmiotu Leczniczego B.G.Szkutnik Sp. z o.o. Ostróda 15,1 5103,5
298 Kspp Sp. z o.o. Botkuny 15,1 921,3
299 Beyond Resources Sp. z o.o. Olsztyn 15,1 1172,6
300 Borki Sp. z o.o. Bartoszyce 15 4046,7
301 Intelecom Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 15 20844,8
302 ZAMER Zdzisław Żuromski S.K. Kraszewo 15 4398,5
303 Domestic Sp. z o.o. Olsztyn 14,9 906,8
304 Janosik Dla Firm Sp. z o.o. Olsztyn 14,9 933,6
305 MLEKOVITA S.A. Morąg 14,9 8360,8
306 Pi Projekt Sp. z o.o. Ełk 14,8 4475,4
307 Aquality Sp. z o.o. Olsztyn 14,8 224,5
308 Biuro Rachunkowe Znak Sp. z o.o. Ełk 14,8 1085,5
309 Betronik Sp. z o.o. Ostróda 14,8 6660,6
310 Zakład Produkcyjno – Doświadczalny Łężany Sp. z o.o. Łężany 14,7 4380,8
311 Fotowoltaika Gryźliny Sp. z o.o. Gryźliny 14,7 1581,8
312 Holyland Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 14,7 2249,1
313 Firma Ol-Term Rudziński Trusielewicz sp.j. Olsztyn 14,7 120920,8
314 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Kętrzyn 14,6 1414,7
315 Animal Pharma Lublin-Kruszyński,Pieczkowski,Rapkowski , sp.j. Olsztyn 14,5 64937,8
316 Cleaner Zakład Sprzątania sp.j. Maciej Bukowski, Grzegorz Misiewicz Elbląg 14,5 81315,5
317 Progress Sp. z o.o. Lidzbark 14,5 304
318 Wiatr i Woda Sp. z o.o. Mrągowo 14,5 724,9
319 Projekt Jantar Piotr Pałdyna Valerio D’Amico sp.j. Elbląg 14,4 7889
320 Sportsystem Sp. z o.o. Olsztyn 14,3 3095,4
321 Bobas Marian Krzyżanowski S.J. Olsztyn 14,3 25903
322 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe Renox Mirosław Wielechowski- sp.j. Olsztyn 14,3 70255,8
323 Warmiński Dom Brokerski Sp. z o.o. Olsztyn 14,3 1015,9
324 Rodzina Sp. z o.o. Iława 14,3 22375,3
325 Cs-Bud Chyła Sikorski sp.j. Ługwałd 14,2 80905,3
326 Cb Bautechnik Sp. z o.o. Bartąg 14,2 49712,9
327 Future Leader Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 14,2 1300,7
328 Hengl Polska Sp. z o.o. Barczewo 14,1 1742,6
329 Arkas – Projekt Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 14,1 11850,9
330 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe w Piszu Sp. z o.o. Pisz 14 111372,2
331 Skalik sp.j. Kazimierz Skalik i Zofia Skalik Świętajno 14 53873,1
332 AM BR Sp. z o.o. Szczytno 14 503,1
333 Energo Zet Sp. z o.o. Elbląg 14 39197,1
334 Fotowoltaika Jedwabno Sp. z o.o. Bartąg 13,9 899
335 Strefa Ciszy Sp. z o.o. Olsztyn 13,9 2959,6
336 D & H Termobud Sp. z o.o. Olsztyn 13,8 98964,5
337 Esop – Serwis Sp. z o.o. Dywity 13,8 6538,2
338 Lastrade Sp. z o.o. Elbląg 13,8 7699,9
339 Bth Elstar Sp. z o.o. Elbląg 13,7 6715,4
340 Stara Kaflarnia Sp. z o.o. Biskupiec 13,7 4590,8
341 Kedar Obsługa Inwestycji Sp. z o.o. Działdowo 13,6 12054,7
342 Nnv Contact Sp. z o.o. Olsztyn 13,6 3306,4
343 Andpol Sp. z o.o. Dywity 13,5 834,2
344 Tni Mazury Sp. z o.o. S.K. Unieszewo 13,4 3472,6
345 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 13,4 168683,2
346 ABF Zakład Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Sp.K. Działdowo 13,4 83836,1
347 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 13,4 10665,6
348 Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Olsztyn 13,3 47806,6
349 Willa Arkadia Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 13,2 7215
350 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 13,2 83654,9
351 Pracownia Lutnicza Sobecka Com Sp. z o.o. Tolkmicko 13,2 931,6
352 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Bartoszycach Bartoszyce 13,2 2916,8
353 Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp.j. Klonowy Dwór 13,2 403919,3
354 Logika Sp. z o.o. Olsztyn 13,1 7595,3
355 Przedsiębiorstwo Projektowo-Usługowe Expro Sp. z o.o. Elbląg 13,1 3638,6
356 Rutkowski Development sp.j. Ełk 13,1 334618,6
357 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Koch Sp. z o.o. Kętrzyn 13,1 8500,3
358 Przedsiębiorstwo Transportu Spedycji Produkcji i Handlu Transped-Las Sp. z o.o. Olsztynek 13 2444,6
359 AGRO – FUNDUSZ MAZURY Sp. z o.o. Barciany 13 87672,5
360 Zawbud Bis Sp. z o.o. Nowa Wieś 13 22456,1
361 Ango Development Sp. z o.o. Olsztyn 13 65196,2
362 Simitu Sp. z o.o. Olsztyn 13 57211,8
363 Wodna Farma Sp. z o.o. Iława 13 20536,5
364 Nnv Sales Sp. z o.o. Olsztyn 13 2908,9
365 Podar Sp. z o.o. Ostróda 13 72216,3
366 Castor Sp. z o.o. Ostróda 12,9 1483,8
367 V8 Automatyka Sp. z o.o. Ostróda 12,9 8531,4
368 Askus Sp. z o.o. Olsztyn 12,9 601,3
369 Royal Sp. z o.o. Jeziorany 12,8 17068,5
370 Olsztyński Inkubator Przedsiębiorczości Medical Sp. z o.o. Olsztyn 12,7 745
371 Tor Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 12,7 2266,3
372 Zatoka S.A. Ostróda 12,6 13969,9
373 Mesur Sp. z o.o. Olsztyn 12,6 6906,8
374 Zakład Rolno – Przemysłowy PFM Sp. z o.o. Miłki 12,6 13908,6
375 Spotfin Sp. z o.o. Pisz 12,6 2809,8
376 Tech-Bud Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 12,6 7736,8
377 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 12,6 52475,1
378 Konstrpol Sp. z o.o. Giżycko 12,5 2682,4
379 Jurgo Sp. z o.o. Olsztyn 12,5 4931,9
380 Ozamet Sp. z o.o. Jonkowo 12,5 58739,1
381 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sonik sp.j. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 12,5 45496,3
382 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 12,5 32392,7
383 Engeco Sp. z o.o. Ruś 12,4 18124,7
384 40 Net Sp. z o.o. Purda 12,4 5182,1
385 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 12,4 140349,1
386 Smart Level Sp. z o.o. Olsztyn 12,4 192
387 Empegieka Sp. z o.o. Braniewo 12,4 6028,2
388 Lubawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lubawa 12,4 2466,5
389 Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców w Lubawie Lubawa 12,4 627,1
390 Nova Investa Sp. z o.o. Ostróda 12,3 2739,7
391 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wiromag Sp. z o.o. Rogiedle 12,3 24707,3
392 Polkar Warmia Sp. z o.o. Młynary 12,3 20244,4
393 Axidus International Sp. z o.o. Olsztyn 12,3 8912,6
394 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Sanbud Sp. z o.o. Olsztyn 12,3 74026,8
395 Metalex Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 12,3 15984,3
396 Camp Rodowo Sp. z o.o. Rodowo 12,3 1240,6
397 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 12,2 80951,9
398 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Biuro Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 12,1 2042,7
399 Fortaxa Technology Sp. z o.o. Młoteczno 12 2227
400 Gnp Magnusson Aparatura Medyczna Sp. z o.o. Olsztyn 12 31903,7
401 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 12 48846,6
402 Vip Adaptation Sp. z o.o. Rybno 12 216,2
403 Tampa Rex Sp. z o.o. Gołdap 12 1138,1
404 Buczkowscy Sp. z o.o. Gierzwałd 12 62941,8
405 Zakład Usług Księgowych i Doradztwo Ekspert-Fin – Sp. z o.o. Olsztyn 12 2289,3
406 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud Sp. z o.o. Ostróda 11,9 237418,6
407 Gospodarstwo Rybackie Olsztyn II Sp. z o.o. Ruś 11,9 14483,9
408 Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Elbląg 11,9 15282,2
409 PHU GROT Jacek Olszewski Pisz 11,8 124111,4
410 Erko Sp. z o.o. Jonkowo 11,8 1631,9
411 Grupa Amax Sp. z o.o. Mikołajki 11,7 28621,9
412 Contact Center Puls Sp. z o.o. Nidzica 11,7 183,1
413 Itm Sp. z o.o. Olsztyn 11,7 15486,2
414 Ekodamir Sp. z o.o. S.K. Jarnołtowo 11,7 340
415 MDP Sp. z o.o. Olsztyn 11,7 22681,5
416 Pedbud Invest Sp. z o.o. Gutkowo 11,7 15528,5
417 AT4B Poland Sp. z o.o. Mszanowo 11,7 4180,2
418 PPUH TRANSROM Sp. z o.o. Gołdap 11,6 7724,8
419 Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. S.K. Ełk 11,6 258140
420 Alsybet Sp. z o.o. PPU Kurzętnik 11,6 22304
421 Eko System Sp. z o.o. Olsztyn 11,6 12215,5
422 Mazur-Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 11,6 28902,7
423 Kaszuba Sp. z o.o. Orzysz 11,6 968,5
424 Pacad Sp. z o.o. Olsztyn 11,6 5256,9
425 Stalmot & Wolmet Sp. z o.o. Nidzica 11,5 354296,6
426 Oid Sp. z o.o. Olsztyn 11,5 1125,5
427 Sal Multirotor Sp. z o.o. Olsztyn 11,5 299,8
428 Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o. w Mikołajkach Mikołajki 11,5 14298,4
429 Ozkom Sp. z o.o. Olsztyn 11,4 7711,2
430 Agapit Rent Sp. z o.o. Olsztyn 11,4 7097,3
431 Wiscom Sp. z o.o. Olsztyn 11,4 3182,3
432 Thermoform Sp. z o.o. Sp.K. Kurzętnik 11,3 13819,6
433 Asbo Sp. z o.o. Gizewo 11,3 5713,9
434 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Rafał Brodowski Sp. z o.o. Rożyńsk 11,3 2356,1
435 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 11,3 346783,4
436 Bus-Kom Pks Sp. z o.o. Szczytno 11,3 3964,5
437 Mazuria Sp. z o.o. Galiny 11,3 12899,6
438 Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieczystościami Sp. z o.o. Orneta 11,2 3370,4
439 A.B.Concept Sp. z o.o. Olsztyn 11,2 4800,1
440 Vital Life 24 Sp. z o.o. Olsztyn 11,2 11593
441 Opegieka Sp. z o.o. Elbląg 11,2 114648,4
442 Animal Pharma Żuromin – Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 11,1 78540,9
443 Domlux Sp. z o.o. Pasłęk 11,1 25651,4
444 Azja Auto Skiba i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 11,1 32332,7
445 Pneumatyka Plus Marcin Romański Jacek Romański sp.j. Olsztyn 11,1 21452,9
446 Licencjonowane Biuro Rachunkowe Duo Sp. z o.o. Iława 11,1 389,9
447 Glob-Metal Sp. z o.o. Mrągowo 11 55367,4
448 Podróżnik Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 10,9 409,4
449 Wistpol sp.j.: Stefan Nowiński i Leon Mroczkowski Oraz Spółka Nowe Miasto Lubawskie 10,9 997,5
450 Jacques Battini Cosmetics Sp. z o.o. Iława 10,9 19967,5
451 DHM Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kurzętnik 10,9 7897,8
452 Telmar Rybiccy sp.j. Nowe Miasto Lubawskie 10,8 28441,6
453 Angus Sp. z o.o. Biskupiec 10,8 2078,1
454 Elmed Szczytno Sp. z o.o. Szczytno 10,8 26501,6
455 Arenga Business Sp. z o.o. Olsztyn 10,8 1230,1
456 Nzoz Eskulap Sp. z o.o. S.K. Lidzbark 10,8 2648,5
457 Maxfinanse Sp. z o.o. Olecko 10,7 153,2
458 Mazury Aktywnie Sp. z o.o. Spychowo 10,7 3382
459 Energoutil Sp. z o.o. Nowa Wieś Ełcka 10,7 103185,9
460 Olsztyńska Grupa Edukacji Dziecięcej Edu Sp. z o.o. Olsztyn 10,7 6202,1
461 Biernat. Rehabilitacja, Sport Sp. z o.o. Olsztyn 10,6 1422,4
462 Media Trading Group Sp. z o.o. Olsztyn 10,6 1723,6
463 Meble Szkolne Olsztyn Sp. z o.o. Giedajty 10,6 22883,2
464 Hotel Młyn w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 10,6 15709,6
465 Koma Sp. z o.o. S.K. Ełk 10,6 79515,4
466 Spółdzielnia w Chojniaku Chojniak 10,6 2055,1
467 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Zbytu Ferstan-Ciostek sp.j. Olsztyn 10,6 21621,5
468 Industry Vision Sp. z o.o. Pasłęk 10,6 87,2
469 J.Morawski Sp. z o.o. Olsztyn 10,6 1385,3
470 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 10,5 238707,5
471 Biuro Usług Rachunkowych Finer Sp. z o.o. Olsztyn 10,5 1464,6
472 Eco-Progres Sp. z o.o. Ełk 10,5 137209,6
473 Kamsoft Warmia Sp. z o.o. Olsztyn 10,5 12009,5
474 Godmar M.R.P. Godzińscy sp.j. Milejewo 10,5 15345,9
475 Progis Sp. z o.o. Giżycko 10,4 13571,3
476 Biuro Rachunkowe Robert Kaszlejew Sp. z o.o. Ostróda 10,4 3874,5
477 Zelbo Szczytno Gołąb sp.j. Szczytno 10,4 28245,6
478 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.K. Nielbark 10,4 82725,4
479 Pszczółkowski Sp. z o.o. Olsztyn 10,4 15501,1
480 Remonter Sp. z o.o. Kętrzyn 10,3 305,6
481 Brzóska Sp. z o.o. Olsztyn 10,3 597,9
482 Trans-Kom Pks Sp. z o.o. Pisz 10,2 15021,8
483 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek sp.j. Mrągowo 10,2 74382,6
484 P&R Sp. z o.o. Wola Muntowska 10,1 726,3
485 Pracownia Projektowa Termat Sp. z o.o. Olsztyn 10,1 15076,7
486 Mp Meble Popławscy Sp. z o.o. sp.j. Piątki 10,1 48337,5
487 ZETO Software Sp. z o.o. Olsztyn 10,1 57323,9
488 Mazurskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kruklin 10,1 24923,2
489 D.R.E. Sp. z o.o. Gronowo Górne 10,1 739489,8
490 ELNET Sp. z o.o. Olsztyn 10 26271,3
491 Abak S.A. Olsztyn 10 19647,2
492 Rasp Sp. z o.o. Elbląg 10 2771
493 Juno Sp. z o.o. Mrągowo 10 843,4
494 Fabryka Okien i Drzwi DZIADEK Sp. z o.o. Krotoszyny 10 13700,1
495 Combimax Sp. z o.o. Pieniężno 10 2463,3
496 Olpiek Fiećko Prusiński sp.j. Olsztyn 10 25281,4
497 Novigo Ilo Sp. z o.o. Olsztyn 9,9 132,5
498 Olimp Danuta i Janusz Włodarczyk sp.j. Olsztyn 9,8 27536,1
499 Przedsiębiorstwo Usług Leśnych West Ignaciuk i Ostaszewski sp.j. Giżycko 9,8 19221,4
500 Seo Power Sp. z o.o. Olsztyn 9,8 495,4
501 Ekodamir Sp. z o.o. Jarnołtowo 9,8 374,5
502 Drogbud Ełk Chocian Kucewicz sp.j. Ełk 9,7 5009,4
503 Ivory Ceramics Sp. z o.o. Bartąg 9,7 18311,5
504 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mrągowo 9,7 37905,8
505 Albero Sp. z o.o. Olsztyn 9,6 5816,3
506 Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych Sp. z o.o. Elbląg 9,6 2684,1
507 Nowy System Sp. z o.o. Olsztyn 9,6 510,7
508 Gospodarstwo Rybackie w Giżycku Sp. z o.o. Piękna Góra 9,6 16726,9
509 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 9,6 115466,3
510 Spalnia Sp. z o.o. Giżycko 9,6 213,9
511 Bgw Agro Sp. z o.o. Łęguty 9,5 9837,5
512 Konter Sp. z o.o. Kurzętnik 9,5 18721,4
513 Wbm Polska Sp. z o.o. Jonkowo 9,5 727,5
514 Sulinsky Sp. z o.o. Biskupiec 9,5 1474,1
515 Racing Logistics Sp. z o.o. Olsztyn 9,5 1026,5
516 Defil Sp. z o.o. Biskupiec 9,4 3925,3
517 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne NIKE Sp. z o.o. Ostróda 9,4 59634,5
518 Isodomus Aluminium Sp. z o.o. – Spółka Komandytowa Prejłowo 9,4 5979,5
519 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 9,4 68138,8
520 WI – KA Sp. z o.o. Kamień Mały 9,3 12026,2
521 Dfm Sp. z o.o. Dobre Miasto 9,3 941269,1
522 Cybul Music Sp. z o.o. Gołdap 9,3 352,6
523 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Ryn 9,2 27184,6
524 Komet Kosecki sp.j. Grupa Sbs Elbląg 9,1 6807,9
525 Chemikals sp. z o.o. Braniewo 9,1 204009,7
526 Adrenaline.Pl Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 9,1 184210,9
527 Ekochem Sp. z o.o. Elbląg 9,1 5323,5
528 Karmelek Surawscy S.J. Ełk 9,1 12258,7
529 Spółdzielnia Mieszkaniowa Dom w Liskach Liski 9,1 516,6
530 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 9,1 93281,8
531 PHU Warmiak Spółka Komandytowa Olsztyn 9 3118
532 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rembud-Pbk Sp. z o.o. Iława 9 28396,5
533 Agaris Poland Sp. z o.o. Pasłęk 9 163141,1
534 Mobilnascena.Pl Sp. z o.o. Szczytno 9 1932
535 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp.j. Wójtowo 8,9 87887,4
536 Elda Sp. z o.o. Nidzica 8,9 18486,7
537 Tech-Bet Sp. z o.o. Żabi Róg 8,9 55017,1
538 Specjalistyczny Zakład Elektromechaniczny Maleszka Krzysztof Maleszka Zenon sp.j. Dywity 8,9 4494,2
539 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Aliwesa sp.j. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 8,8 34582,2
540 Boba M.Boba, A.Guliński sp.j. Gronowo Górne 8,8 25208,4
541 Pigo Sp. z o.o. Dobre Miasto 8,8 5460,4
542 Nutripol Sp. z o.o. Olsztynek 8,8 511797,7
543 Abc Do Wnętrz Wyżyńscy sp.j. Bartoszyce 8,8 9506,1
544 Atl Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 8,7 6497,2
545 New Life PL Sp. z o.o. Elbląg 8,7 1044,5
546 YETICO S.A. Olsztyn 8,7 747059,1
547 Gigabus.Pl Sp. z o.o. Świdry 8,7 4697,4
548 Doormet Sp. z o.o. Ostróda 8,6 6689,7
549 Dekor Plastics Sp. z o.o. Działdowo 8,6 95101,5
550 Amerol Sp. z o.o. Mózgowo 8,5 988
551 Chorten Północ Sp. z o.o. Olsztyn 8,5 6510,8
552 Fundacjatańca i Sztuki Artoffnia Olsztyn 8,5 639,9
553 WIMAX MAZURY Sp. z o.o. Iława 8,5 19394
554 Spółdzielnia Mieszkaniowa Eden Pasłęk 8,5 959,6
555 Jutrzenka Dobre Miasto Sp. z o.o. Dobre Miasto 8,4 244985,9
556 Topmleko A. Kuc Z. Gołaszewski sp.j. Olsztyn 8,4 24646
557 Spółdzielnia Rolników Mazurska Łąka Świętajno 8,4 9584,2
558 Amar Spares Sp. z o.o. Kruklanki 8,4 13449,3
559 Jar-Tech Sp. z o.o. Ełk 8,4 11710,7
560 Aqua – Instal P.Mazurek K.Oleszkiewicz sp.j. Iława 8,3 42168,6
561 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Giżycko 8,3 13265,4
562 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 8,3 49462,3
563 Lactima Sp. z o.o. Morąg 8,2 177480,7
564 Akora Sp. z o.o. Nowa Kaletka 8,2 5602,2
565 Nexhed Sp. z o.o. Olecko 8,2 3058,6
566 Gospodarstwo Rolne Gierzwałd Sp. z o.o. Gierzwałd 8,2 12423,6
567 POLPLAST Sp. z o.o. Olsztyn 8,2 20249,6
568 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Wiertnicze Terra-Tech Sp. z o.o. Olsztyn 8,2 14515,2
569 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad-Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 8,2 56785,6
570 Pasłęckie Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie w Pasłęku Pasłęk 8,1 240,6
571 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe w Technice Cieplnej Termeko- Olsztynek Sp. z o.o. Olsztynek 8,1 260,3
572 Gastronom – Mikuła sp.j. Kruklanki 8,1 35863,6
573 Nnv Development Sp. z o.o. Olsztyn 8 4800,8
574 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Wuteh Sp. z o.o. Gołdap 8 17502,9
575 Grupa Producentów Ziarna Zbóż i Nasion Roślin Oleistych Rs Mazur Sp. z o.o. Barciany 8 3827,9
576 Agat – J.A. Kowalewscy i A.B. Adamowicz – sp.j. Lidzbark Warmiński 8 50404,5
577 Metal-Plast Polska Sp. z o.o. S.K. Brzozie Lubawskie 7,9 7428,2
578 Rolniech Sp. z o.o. Niechłonin 7,9 679,6
579 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. w Ostrowitem Ostrowite 7,9 4731,6
580 Ziaja Dystrybucja Olsztyn sp.j. Mirosław Bartoś, Janusz Kidawa, Marek Świgost Olsztyn 7,9 15845,4
581 Tartak Napiwoda Sp. z o.o. Napiwoda 7,9 46439,1
582 Mondex Anna i Jerzy Affek sp.j. Olsztyn 7,9 38350,1
583 TC Broker Sp. z o.o. Olsztyn 7,9 1520
584 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Sp. z o.o. w Ostródzie Ostróda 7,9 1486,6
585 Osiedlowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronowo Elbląskie 7,9 2704,7
586 Zig Sp. z o.o. Olsztyn 7,8 29296
587 Szansa Sp. z o.o. Ostróda 7,8 176,9
588 CENTRUM MAZUR S.A. Przedsiębiorstwo Turystyczne Giżycko 7,8 8133,3
589 Wypiszwymaluj.Com Sp. z o.o. Olsztyn 7,8 435,2
590 APZ Sp. z o.o. Olsztyn 7,8 33408
591 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne San-System Sp. z o.o. Olecko 7,8 32320,7
592 Frigo-Sped Sp. z o.o. Biskupiec 7,8 6875,7
593 Electro Services Sp. z o.o. Ełk 7,7 677,2
594 Ebrima Sp. z o.o. Gołdap 7,7 526,2
595 Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin w Elblągu – Zakład Pracy Chronionej Elbląg 7,7 2871,6
596 Wodmiar Wiśniewscy Sp.J. Olsztyn 7,7 2322,9
597 Moto-Remo Sp. z o.o. S.K. Iława 7,7 96067,4
598 Format Vgb Sp. z o.o. Kamionek Wielki 7,7 1357,5
599 Ekowood Sp. z o.o. Ełk 7,7 7293,7
600 Fest Sp. z o.o. Olsztyn 7,7 28307,8
601 Md Sp. z o.o. Kętrzyn 7,7 881,3
602 Maks Sp. z o.o. Olsztyn 7,7 3780,2
603 Dap-Dom Aukcyjno-Powierniczy Sp. z o.o. Olsztyn 7,7 1130,8
604 Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 7,6 67330
605 Bit-Sol Sp. z o.o. Olsztyn 7,6 115,1
606 Handlosfera.Pl Sp. z o.o. Gutkowo 7,6 8925,2
607 Centrum Recyklingu Palet Wopal Sp. z o.o. Elbląg 7,6 17475,6
608 Kapmar Serwis Sp. z o.o. Olsztyn 7,6 7311,5
609 Bigda S.J. Pisz 7,6 8540,8
610 DNV-TOURS Polska Sp. z o.o. Olsztyn 7,6 8079,9
611 Developer Wasilewski Sp. z o.o. S.K. Ełk 7,6 39765,9
612 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Hipokrates Przychodnia Lekarska Sp. z o.o. Olsztyn 7,5 2041,1
613 Truck Services PKS Sp. z o.o. Szczytno 7,5 5974,6
614 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Kompakt Sp. z o.o. Elbląg 7,5 16879,5
615 M I K – Sp. z o.o. Nidzica 7,5 1736,2
616 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dom Sp. z o.o. Kętrzyn 7,5 1270,1
617 Kancelaria Finansowa Bid Sp. z o.o. Ostróda 7,5 1558,2
618 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjno-Handlowe Techtrans sp.j. Andrzej Szmit i Ireneusz Ziemiński Elbląg 7,4 28975,9
619 Nordic Fresh Sp. z o.o. Olsztyn 7,4 1526,2
620 Akacja Sp. z o.o. Młynary 7,4 738,2
621 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 7,4 90150,6
622 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Mrągowo 7,4 4938,9
623 Zakład Mięsny Kawscy sp.j. Różnowo 7,4 31175,3
624 Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. Jędrychówko 7,4 4745,7
625 Przedsiębiorstwo Konserwacji Urządzeń Wodnych i Melioracyjnych Pekum Sp. z o.o. Olsztyn 7,4 33822,6
626 Veolia Szczytno Sp. z o.o. Szczytno 7,3 23102,7
627 Eco-Instal Group Sp. z o.o. Nidzica 7,3 3132,3
628 Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Sp. z o.o. Działdowo 7,3 10955,3
629 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko sp.j. Elbląg 7,3 28152,3
630 Spółdzielnia Producentów Eko Warmia Głąbowo 7,2 2285
631 CASUS Sp. z o.o. S.K. Elbląg 7,2 8427,9
632 Dramiński S.A. Olsztyn 7,2 62654
633 Alex Atid Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 7,2 381
634 Opbm Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Mieszkaniowego Sp. z o.o. Olsztyn 7,2 9904,1
635 Rolpol B.Duda, W.Sienkiewicz sp.j. Dobre Miasto 7,2 3193
636 Pressta Eisele Polska Sp. z o.o. Elbląg 7,2 38896,2
637 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe STANPOL Sp. z o.o. Olsztyn 7,2 5008,8
638 Zakład Mechaniczny Hml Nosewicz Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa sp.j. Lidzbark Warmiński 7,2 23910,4
639 Grupa Brawo Sp. z o.o. Stawiguda 7,2 12981,1
640 Lemar E. Czyża, P. Bieleń sp.j. Olsztyn 7,2 39937,9
641 Spółdzielnia Socjalna Bulwar Jerutki 7,2 179,2
642 Indyk-Rol Sp. z o.o. Sztynort Mały 7,2 16711
643 2Hd Sp. z o.o. Działdowo 7,1 52779,4
644 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Elpad Grzesiowski i Wspólnicy sp.j. Elbląg 7,1 6830
645 Agro-Skandawa Sp. z o.o. Aptynty 7,1 64926,1
646 M. Maziec Sp. z o.o. Jeziorany 7,1 298
647 Sj Construction Sp. z o.o. Mrągowo 7,1 16841,8
648 Star-Pak Sp. z o.o. Olsztyn 7,1 97898,2
649 Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Lubawa 7,1 14422,4
650 Przedsiębiorstwo Unipro-Bud Sp. z o.o. Elbląg 7,1 4696,4
651 Agrolife Sp. z o.o. Łęguty 7 350,1
652 Tns Skwarko Sp. z o.o. Klebark Mały 7 2309,1
653 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 7 55913,6
654 Przedsiębiorstwo Rolno – Produkcyjne Specrol Sp. z o.o. w Łąkorku Łąkorek 7 1272
655 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 7 43571,6
656 PROXMUS Sp. z o.o. S.K. Elbląg 7 48617,5
657 Mbn Nieruchomości Konsulting Sp. z o.o. Giżycko 7 656
658 Metrotest Sp. z o.o. Elbląg 7 8836,9
659 Biuro Rachunkowe Anna Gembicka Sp. z o.o. Olsztyn 7 2832,8
660 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 7 22185,7
661 Przedsiębiorstwo Handlowe Kopeć-Staniewicz sp.j. Gajewo 7 4105,9
662 MBK Kamiński Spółka Komandytowa Olecko 6,9 1215,8
663 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lubawa 6,9 14910
664 Loma Sp. z o.o. S.k. Olsztyn 6,9 16153,1
665 Samba-Si Sp. z o.o. Olsztyn 6,9 833,8
666 Kromet Sp. z o.o. Elbląg 6,9 96459,5
667 Przedsiębiorstwo Handlowe Dąbkowskie, De Maria i Skalińska sp.j. Olsztyn 6,9 16878
668 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pisanicy Pisanica 6,9 656,4
669 Agapit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 6,8 35962,9
670 Agrofactory Sp. z o.o. Łęguty 6,8 674,2
671 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 6,8 71338,7
672 Maz-On Serwis Sp. z o.o. Bartąg 6,7 2854,8
673 Przedsiębiorstwo Budowlane Mas-Bud Marian Stawarczyk i Anna Stawarczyk sp.j. Olsztyn 6,7 4013,2
674 Domen Sp. z o.o. Olsztyn 6,7 573,8
675 Kłobuk Yacht Sp. z o.o. Kajkowo 6,7 496,1
676 Ame – Pressta Sp. z o.o. Elbląg 6,7 1831,8
677 Agro-Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 6,7 27587,4
678 Puidukoda Polska Sp. z o.o. Orzysz 6,6 10991,4
679 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Prawda Sp. z o.o. Olecko 6,6 521283,5
680 Eko-Trans Sp. z o.o. Działdowo 6,6 15041,7
681 RACA Sp. z o.o. Ostróda 6,6 14684,4
682 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 6,6 18598,2
683 Galwan Sp. z o.o. Gronowo Górne 6,6 13495,4
684 Dashwood Polska Broker Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 3208,7
685 Warmila Sp. z o.o. Dobre Miasto 6,5 3378,7
686 Super-Market Bkk Sp. z o.o. sp.k. Mikołajki 6,5 13418,2
687 Ins-Bud Plus Sp. z o.o. Olszewo 6,5 7328,5
688 Ekoagro Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 1344,2
689 Spółdzielnia Socjalna Od…Do Szczytno 6,5 154,6
690 Molit Polska Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 2772,2
691 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Eko-Win Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 17194,6
692 Piotrex Sp. z o.o. Wójtowo 6,5 2861,1
693 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 6,5 35484,4
694 Rent Sp. z o.o. Olsztyn 6,5 1289,2
695 Karton Sp. z o.o. Gołdap 6,4 38639,8
696 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Olecku Olecko 6,4 3556,7
697 Cetco-Poland, Cetco Sp. z o.o. Spółka Komandytowo- Akcyjna Szczytno 6,4 341012,6
698 Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego w Olsztynie Olsztyn 6,4 3016,4
699 Imgo Sp. z o.o. Elbląg 6,4 2516,9
700 PS Line Sp. z o.o. Olsztyn 6,4 777,1
701 Chłodnictwo-Klimatyzacja Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Beta Sp. z o.o. Olsztyn 6,3 2986,5
702 Budowa Domów Sadowski Sp. z o.o. Gardzień 6,3 917,8
703 Zakład Energetyki Cieplnej w Orzyszu Sp. z o.o. Orzysz 6,3 3385,9
704 Warmińsko-Mazurski Związek Lekarzy Pracodawców Porozumienie Zielonogórskie Olsztyn 6,3 1576,5
705 Ol-Flora Sp. z o.o. Wójtowo 6,3 25998,8
706 Rolno Spożywczy Rynek Hurtowy GIEŁDA ELBLĄSKA S.A. Elbląg 6,3 9889,3
707 MAGNIFLEX POLSKA Sp. z o.o. Rogiedle 6,2 31422,6
708 Biosfera Sp. z o.o. Olsztyn 6,2 7204,1
709 Invest Polska Sp. z o.o. Olsztyn 6,2 10110,1
710 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 6,2 83027,7
711 Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Piecki 6,2 17553,8
712 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 6,2 723144,7
713 Jarocki Construction Sp. z o.o. Koleśniki 6,2 132,5
714 Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa SIELANKA Elbląg 6,2 77531
715 Plast-Fol Sp. z o.o. Sampława 6,2 25190,8
716 Speedcar Oil Sp. z o.o. Lidzbark 6,1 24574,1
717 Segry Sp. z o.o. Kętrzyn 6,1 18406,1
718 Euro – Kon Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 6,1 4633,8
719 Helena Mazur, Barbara Wolna Fimar Hurtownia Wielobranżowa sp.j. Braniewo 6,1 7672,2
720 Warbis Sp. z o.o. Olsztyn 6,1 234,1
721 Otinga Sp. z o.o. Elbląg 6,1 681,5
722 Maxus Czarter Sp. z o.o. Węgorzewo 6,1 1102,4
723 Piekarnia Tyrolska Sp. z o.o. Barczewo 6 51327,5
724 Profit Sp. z o.o. Biskupiec 6 4683,3
725 Iławska Centrala Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Iława 6 313,9
726 Wodmax Sp. z o.o. Olsztyn 6 65173
727 One Tax Sp. z o.o. Olsztyn 6 818,1
728 Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno – Kartograficzne Sp. z o.o. Olsztyn 6 14682,8
729 Pachucki Development Sp. z o.o. Biskupiec 6 8216,5
730 Hls Stalbud Konstrukcje i Urządzenia Galwaniczne Sp. z o.o. Mrągowo 6 14871,7
731 Azas Biegli Rewidenci Sp. z o.o. Spręcowo 6 747,2
732 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. Tyrowo 6 26172,5
733 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 6 53161,2
734 Kjm Soft Sp. z o.o. Olsztyn 6 1572,4
735 Kamet Sp. z o.o. Piątki 5,9 38552,6
736 Mada J.Tomalik,M.Obuchowicz sp.j. Olsztyn 5,9 56710
737 Iławskie Wodociągi Sp. z o.o. Iława 5,9 26608,1
738 Młynomag Myszkowska, Rezanko sp.j. Grodzki Młyn 5,9 7708
739 Meridian Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 5,9 16373
740 Emt Group Sp. z o.o. Barczewo 5,9 465,9
741 Lira Sp. z o.o. Elbląg 5,9 44161,2
742 Oltra Sp. z o.o. Olsztyn 5,9 1502,6
743 Finit Sp. z o.o. Elbląg 5,9 2409,5
744 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych I Zieleni Sp. z o.o. Wydminy 5,9 10482,5
745 Agro Projekt Sp. z o.o. Olsztyn 5,8 1834,4
746 Ag Biuro Sp. z o.o. Olsztyn 5,8 233,3
747 Przedsiębiorstwo Agro-Gołutowo Sp. z o.o. Gołutowo 5,8 3554,8
748 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j. Milejewo 5,8 73816,7
749 Vetpoint Sp. z o.o. S.K. Gietrzwałd 5,7 17587,4
750 Bojar Sp. z o.o. Buczki 5,7 36158,2
751 Sourcebroker Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 5,7 3350,9
752 Oristo Meble Sp. z o.o. Lubawa 5,7 2363,1
753 Przedsiębiorstwo ARMOT A.K.E. Sulewscy S.J. Ełk 5,7 14857,9
754 Toreon Sp. z o.o. Bartoszyce 5,7 11213,2
755 Beti Sp. z o.o. Olsztyn 5,7 3156,2
756 Gras Energia Sp. z o.o. Elbląg 5,6 1788,9
757 Global2 Sp. z o.o. Olsztyn 5,6 180,7
758 Przedsiębiorstwo Grunder + Hotten Sp. z o.o. Morąg 5,6 9513
759 Spółdzielnia Mieszkaniowa Redykajny w Olsztynie Olsztyn 5,6 13435,9
760 Komfortowe Podłogi Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 5,6 3181,6
761 Sealand Travel And Locations Sp. z o.o. Trygort 5,6 3098,4
762 Budokop Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 5,6 5819,1
763 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Usługowe Inwestprojekt Sp. z o.o. Olsztyn 5,6 1329
764 Pakrom sp.j. D. i J.Romejko Giżycko 5,6 24223,2
765 SALMO Sp. z o.o. Gietrzwałd 5,6 22751,7
766 Trans – Pol Ryszard Łachacz sp.j. Szczytno 5,6 21533,6
767 Usługowe Przedsiębiorstwo Sprzętowo-Transportowe Upst-Ipb Sp. z o.o. Iława 5,6 2531
768 Prodeko-Ełk Sp. z o.o. Ełk 5,5 46871,3
769 Kono Wood Sp. z o.o. Iława 5,5 2728,9
770 Hotel Tajty – Sp. z o.o. Wilkasy 5,5 6588,6
771 Olsztyńskie Przedsiębiorstwo Instalacji Sanitarnych i Elektrycznych Sp. z o.o. Olsztyn 5,5 29273,9
772 Bbs Polska Sp. z o.o. Elbląg 5,5 9884,5
773 Polwent Sp. z o.o. Olsztyn 5,5 3027,8
774 Rolniczo-Usługowo-Handlowa Wtoklesz Sp. z o.o. Mieczniki 5,5 8524,7
775 Stencel Mała Księgowość Sp. z o.o. Olsztyn 5,5 203
776 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Bartąg 5,5 10415,7
777 Fala Ełk Sp. z o.o. Ełk 5,5 14830,7
778 Markowicz Sp. z o.o. Olsztyn 5,5 3282,6
779 Mała Spółdzielnia Mieszkaniowa Jutrzenka W Elblągu Elbląg 5,5 9617,8
780 GJG Group Sp. z o.o. Ostróda 5,5 236,4
781 Przedsiębiorstwo Obsługi Samochodowej Studnik Sp. z o.o. Kurzętnik 5,5 23590,8
782 Moto Rewolucja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 5,5 21403,8
783 Instytut Przedsiębiorczości i Nowych Technologii Sp. z o.o. Olsztyn 5,4 1156,7
784 Kąt Sp. z o.o. Ełk 5,4 4584,8
785 Ajga Stankiewicz sp.j. Działdowo 5,4 16691,8
786 Guida Sp. z o.o. Olsztyn 5,4 295,9
787 Agromex Krystochowicz sp.j. Kurzętnik 5,4 32850,2
788 Budom Sp. z o.o. Orneta 5,4 8581,6
789 Elixir M.A. Kwiatkowscy sp.j. Małszewo 5,4 17207,5
790 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani w Bartoszycach Bartoszyce 5,3 37424,8
791 Favet Sp. z o.o. Morąg 5,3 10706,6
792 Firma Handlowo-Usługowa Elita Bartoszewski sp.j. Bartoszyce 5,3 11850,1
793 Elstar Engineering Sp. z o.o. Elbląg 5,3 33711,8
794 Prescot Sp. z o.o. Giżycko 5,3 13985,4
795 Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Elzambud Sp. z o.o. Elbląg 5,3 21294,7
796 PPHU Limba Ryszard Majewski i Tomasz Szerel sp.j. Kukowo 5,3 22482,7
797 DIM S.J. FHU Kętrzyn 5,3 14974,7
798 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rolłajsy Sp. z o.o. Łajsy 5,3 4492,3
799 Eurobud Olsztyn Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 5,3 2412,4
800 Czmuda Group Sp. z o.o. Dobre Miasto 5,2 18309
801 Lana Sp. z o.o. Klewki 5,2 6449,2
802 Elagat Sp. z o.o. Elbląg 5,2 584
803 Ec Euro Consulting Sp. z o.o. Olsztyn 5,2 815,6
804 Masarnia Szczepański Sp. z o.o. Mroczno 5,1 468,3
805 Roltech Sp. z o.o. Węgorzewo 5,1 1194,1
806 Mirtrans Sp. z o.o. S.K. Płoskinia 5,1 32051,9
807 Gatra Polska Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 5,1 10869,9
808 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 5,1 4236,5
809 Grupa Zbożowa Sebastian Sp. z o.o. Sędławki 5,1 988,3
810 INDYKPOL S.A. Olsztyn 5,1 367111,3
811 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Susz 5,1 28921,5
812 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wydminach Wydminy 5,1 980,1
813 Budownictwo Elektroenergetyczne Energon Sp. z o.o. Lubomino 5,1 98


źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,

3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

Oferta handlowa

Kontrakt w sprawie oferty handlowej:

Łukasz Krajewski

lukasz.krajewski@europejskafirma.pl

tel. 536 303 088, (22) 77 14 200

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #gepardbiznesu #businessgepard