Efektywne Firmy 2018 Województwa Podkarpackiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskały 493 firmy Województwa Podkarpackiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Podkarpackiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 KM Sp. z o.o. Mielec 61221,8
2 Star Europa Holding Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 436,7
3 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Świlcza 298,2
4 CELL-FAST Słabik i Słabik S.J. Stalowa Wola 105,1
5 LEDOLUX POLAND Sp. z o.o. Rogoźnica 103,4
6 BBC COMPANY CZAJA i WSPÓLNICY S.J. Nagawczyna 94,2
7 Unimet S.J. Rzeszów 64,4
8 Automet Group Sp. z o.o. Sanok 46,9
9 Koma Sp. z o.o. Stalowa Wola 46,6
10 Rolniczy Zespół Spółdzielczy Im. Ludwika Waryńskiego w Młynach Młyny 43,8
11 Investmax Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 43
12 Przedsiębiorstwo Automatyki Przemysłowej, J. Drzał, E. Selwa S.J. Rzeszów 41,9
13 Asseco South Eastern Europe S.A. Rzeszów 39,7
14 ABL – Technic Sp. z o.o. Stalowa Wola 39,7
15 Bester Medical System Sp. z o.o. Nowa Dęba 39,5
16 Valeant Sp. z o.o. Europe S.J. Rzeszów 39,1
17 Biuro Rachunkowe Finance Sp. z o.o. Stalowa Wola 38,4
18 Centrum Obsługi Powypadkowej Codex Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 37,8
19 Spółdzielnia Rolniczo – Wytwórcza w Nizinach Niziny 37,6
20 MTLD Sp. z o.o. S.K. Mielec 36,8
21 Centrum Handlowe Ryś Sp. z o.o. Sanok 33,4
22 Rolniczo Wytwórczy Kombinat Spółdzielczy im. Antoniego Paśki w Dębnie Dębno 32,9
23 Argali Property Sp. z o.o. Mielec 31,9
24 Rymatex Sp. z o.o. Rymanów 31,3
25 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie Rzeszów 31
26 Microelectronics Sp. z o.o. Krosno 30,8
27 Tyczyńska Fabryka Urządzeń Wentylacyjnych TYWENT Sp. z o.o. Tyczyn 30,3
28 Meritum 24 Sp. z o.o. S.K. Ziempniów 29,7
29 Asseco Poland S.A. Rzeszów 28,7
30 Gospodarstwo Rybackie w Starzawie Sp. z o.o. Starzawa 28,5
31 Rolnicza Spółdzielnia Wytwórczo-Usługowa w Głuchowie Łańcut 28,1
32 WELDING STAR Wojciech Staroń Dębica 28,1
33 Rolkomplex Sp. z o.o. Górno 27,3
34 PHU DOMAR Sp. z o.o. Rzeszów 26,7
35 KLIMAR Marek Kawula, Paweł Kozłowski S.J. Rudna Mała 26,7
36 Euroterm Nowa Sp. z o.o. S.K. Przemyśl 26
37 Produkcja – Handel – Usługi Markus Texi Marek Drozdowski, Wacław Pieczonka, Sławomir Wzorek sp.j. Rzeszów 24,7
38 Podkarpacka Agencja Energetyczna Sp. z o.o. w likwidacji Rzeszów 24,6
39 Remede Sp. z o.o. Łąka 24,4
40 Fanum Skorupski-Wójcik sp.j. Wielopole Skrzyńskie 24,3
41 Zakład Obróbki Kamienia Budowlanego Kazimierz Rogala Przyłęk 24,2
42 ABL Technic Polska Sp. z o.o. Stalowa Wola 24,1
43 Dakar Sp. z o.o. Krasne 23,8
44 Rolniczy Zespół Spółdzielczy w Charytanach Charytany 23,5
45 FHU GAL-POL Paluch Piotr, Knurek Wiesław S.J. Sanok 23,5
46 Firma Exportowo-Importowa Serwis Kop Wacław Rędziniak sp.j. Rzeszów 23,4
47 Pelmet S.J. Krościenko Wyżne 23,4
48 Lift Rzeszów Windy i Schody Ruchome Jan Kruczek i Wspólnicy S.J. Rzeszów 23,1
49 Wytwórnia Zespołów Kooperacyjnych Sp. z o.o. Mielec 23,1
50 AUTOMET GROUP Sp. z o.o. S.K. Sanok 23
51 BK Glass Sp. z o.o. Tarnobrzeg 23
52 Grupa Polski Styropian Sp. z o.o. Głogów Małopolski 22,7
53 MCS – Metal Cleaning Service Sp. z o.o. Stalowa Wola 22,6
54 EL-FACH Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 22,6
55 Develop Investment Sp. z o.o. Rzeszów 22,5
56 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych S.J. Nisko 22,4
57 PROMIS P. Misiura S.J. Kraczkowa 22,4
58 Robertech Piotr Mazur & Robert Socha S.J. Pilzno 22,3
59 Eldrut Sp. z o.o. S.K. Przebendów 22,2
60 Bud-Hrd P.P. Sp. z o.o. sp.k. Tarnobrzeg 22,2
61 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Elżbieta i Jerzy Pater Sp. z o.o. Brzeźnica 21,2
62 TWORZYWA SZTUCZNE PZL MIELEC Sp. z o.o. S.K. Mielec 21,1
63 Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o. Nowa Sarzyna 20,8
64 Podkarpackie Towarzystwo Edukacji Alternatywnej Wszechnica Sp. z o.o. Krosno 20,4
65 Przeds. Produkcji Materiałów Drogowych Rzeszowie Sp. z o.o. Rzeszów 20,2
66 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe RENO-DACH Prync Sp.J Krosno 20,2
67 Kronospan Mielec Sp. z o.o. Mielec 20,1
68 Rega Yacht Babicz & Królikowski S.J. Ropczyce 19,6
69 Przedsiębiorstwo Transportowo Budowlane Krystian Szczepański sp.k. Przemyśl 19,2
70 Pegasus Sp. z o.o. Zadwórze 19,2
71 Izomet Stalowa Wola Sp. z o.o. Stalowa Wola 19,1
72 Zakład Poligraficzny OFFSET DRUK Adam Motyka Rogoźnica 19
73 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Do – Met Dominik Wyciszkiewicz Sanok 18,9
74 OPTIMAL A. Ostafin J. Wójcik S.J. Krosno 18,9
75 EAR CONES Sp. z o.o. Jasło 18,8
76 Castra Sp. z o.o. Chałupki Dębniańskie 18,7
77 Termar B.Chlebicki, M.Wróbel Sp. J. Rzeszów 18,7
78 Gumat Róg, Pawlikowski sp.j. Sędziszów Małopolski 18,5
79 Alta-Trans Transport-Spedycja-Logistyka Wójcik S.J. Żyraków 18,1
80 SURET Sp. z o.o. Dębica 18
81 Symbiofarm Sp. z o.o. Nowa Wieś 17,8
82 Zakład Transportu Kolejowego SIARKOPOL Sp. z o.o. Tarnobrzeg 17,6
83 POLSKIE ZAKŁADY LOTNICZE Sp. z o.o. Mielec 17,5
84 M.L. Construction Sp. z o.o. Mielec 17,3
85 Eko-Styl Rental Sp. z o.o. S.K. Leżajsk 17
86 BRW Sp. z o.o. Mielec 17
87 Rzeszowskie Towarzystwo Telekomunikacyjne Sp. z o.o. Rzeszów 16,9
88 Inglot Sp. z o.o. Przemyśl 16,8
89 Odlewnia Kaw-Met Marek Kawiński Orły 16,8
90 Ankol Sp. z o.o. Chorzelów 16,7
91 Sanok Rubber Company S.A. Sanok 16,6
92 BIMEX – BOLLHOFF Sp. z o.o. Krzemienica 16,6
93 MEGA MOLD Sp. z o.o. Jasionka 16,6
94 Cell-Fast Sp. z o.o. Stalowa Wola 16,5
95 PKP Cargo Centrum Logistyczne Medyka-Żurawica Sp. z o.o. Żurawica 16,5
96 Eltechma Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Produkcyjno Modernizacyjne Rzeszów 16,5
97 Micro-Res Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 16,3
98 NSG TM Sp. z o.o. Krosno 16,2
99 Kars Sp. z o.o. Mielec 16,1
100 Przedsiębiorstwo Budowlano-Instalacyjne BUDOMAX Biały, Kuźniar S.J. Rzeszów 16,1
101 Gospodarstwo Rolne w Górze Ropczyckiej Sp. z o.o. Góra Ropczycka 16,1
102 Zakład Obsługi Leśnictwa Hanna Skrodzka-Bałata, Piotr Bałata sp.j. Tarnobrzeg 16
103 Firma Handlowo-Usługowa Jazgot Jan Krzywdzik Sp. J. Łąka 15,8
104 Laszkło Sp. z o.o. Jasło 15,7
105 Goodrich Aerospace Poland Sp. z o.o. Krosno 15,7
106 Operator Logistyczny Sp. z o.o. Młyny 15,4
107 Władyslaw Chrobak Firma WALTER Pustyny 15,4
108 OPTeam S.A. Tajęcina 15,4
109 STOMIL EAST Sp. z o.o. Sanok 15,3
110 Zakład Produkcji Maszyn i Urządzeń RSM Sp. z o.o. Mielec 15,3
111 Polska Grupa Farnaceutyczna Aptekarz Sp. z o.o. Rzeszów 15,2
112 Ciesielscy sp. j. Mielec 15,1
113 Adler International Sp. z o.o. S.K. Łańcut 15
114 Dipol Plastic Technology Sp. z o.o. Jasionka 14,9
115 Rybexim Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 14,8
116 TARMAX Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 14,7
117 SPIROFLEX Sp. z o.o. Mielec 14,7
118 Wyrób Artykułów z Tworzyw Sztucznych Bożena Grzyb i Wspólnicy S.J. Straszęcin 14,5
119 ML System S.A. Zaczernie 14,3
120 Seron Kołodziejczyk Sp.J. Stalowa Wola 14,3
121 SKYWARE Sp. z o.o. Rzeszów 14,3
122 A.Baran Sp. z o.o. S.K. Iwierzyce 14,3
123 fallklandy Stanisław i Edward Fal sp.j. Sanok 14,2
124 Formaplan Komponenty Sp. z o.o. Mielec 14,1
125 Przedsiębiorstwo Transportowe DARAL A. Ćwikowska, D. Ćwikowski Sp.J. Rzeszów 14
126 WB ZAKŁAD METALOWY PRODUKCJA. HANDEL. USŁUGI WIESŁAW BOŻEK. MARIA BOŻEK Sp.J. Wola Mielecka 14
127 DARCO Sp. z o.o. Dębica 13,7
128 W.P.S. Sp. z o.o. Zagórz 13,5
129 P.P. Sp. z o.o. sp.k. Tarnobrzeg 13,4
130 Mikrotech S.A. Krosno 13,3
131 Federal-Mogul Gorzyce Sp. z o.o. Gorzyce 13,3
132 Green Koltex Sp. z o.o. S.K. Cmolas 13,3
133 MTD Sp. z o.o. Tyczyn 13,3
134 PRO – IMP Sp. z o.o. Rzeszów 13,2
135 Wyroby Cukiernicze Keks A. Śliż, S.J. Sławęcin 13,2
136 Developres Sp. z o.o. Rzeszów 13,1
137 Małopolskie Centrum Biotechniki Sp. z o.o. Krasne 13,1
138 Drukarnia JASŁO Kosiba S.J. Jasło 13
139 Algeo Sp. z o.o. Grabownica Starzeńska 12,9
140 BIP.PL Sp. z o.o. Stalowa Wola 12,9
141 ECO Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 12,8
142 TELTAR Kobielski I Sech Sp.J. Chmielów 12,8
143 Metal Team Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rzeszów 12,7
144 AGRIMPEX Piotrów Ewa Jarosław 12,7
145 ECO LINE Piotr Potocki Krosno 12,7
146 Przedsiębiorstwo Resovia-Tourist Sp. z o.o. Rzeszów 12,7
147 Thoni Alutec Sp. z o.o. Stalowa Wola 12,6
148 Instalator R.i B. Kopacz, B. Kubit Sp. J. Krosno 12,6
149 Piekarnia-Cukiernia SZELCÓW Lesko S.J. Halina, Andrzej, Maria, Romualda Szelc Lesko 12,5
150 Termoinstal Sp. z o.o. Łańcut 12,5
151 Mondi Bags Mielec Sp. z o.o. Mielec 12,4
152 Kukułka Transport sp. j. Zawada 12,2
153 BIURO USŁUG KOMPUTEROWYCH SOFTERS Sp. z o.o. Rzeszów 12,2
154 Iglokar Borek Sp. z o.o. Straszęcin 12,2
155 Hamilton Sundstrand Poland Sp. z o.o. Rzeszów 12,2
156 Vipo Sp. z o.o. S.K. Łańcut 12,2
157 Przedsiębiorstwo Budowlane BUDOMONT Sp. z o.o. Rzeszów 12,1
158 Dom Gaz Madej i Wspólnicy S.J. Centrum Handlowo Usługowe Stalowa Wola 12,1
159 RADO Sp. z o.o. Ławnica 12
160 BMF Polska Sp. z o.o. Leżajsk 12
161 Miejski Zakład Komunalny Nisko Sp. z o.o. Nisko 11,9
162 FIRMA ELMAT Adam Seweryn, Andrzej Wójtowicz S.J. Stalowa Wola 11,8
163 Firma TARAPATA Sp. z o.o. Mielec 11,8
164 Pjoro Sp. z o.o. Rzeszów 11,7
165 Adr Polska S.A. Zagórz 11,7
166 SSC Sp. z o.o. sp.k. Mielec 11,6
167 Bimax Sp. z o.o. Krosno 11,6
168 FHU Instal S.J. Jasło 11,6
169 Energo-Zel Sp. z o.o. Rzeszów 11,5
170 Eurotech Sp. z o.o. Mielec 11,5
171 NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe PLON Sp. z o.o. Polańczyk 11,4
172 Original Food Sp. z o.o. Nowiny 11,4
173 Interphone Service Sp. z o.o. Mielec 11,4
174 Van Berde Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Mielec 11,3
175 AXTONE HSW Sp. z o.o. Stalowa Wola 11,3
176 HEKOBENTONITY Sp. z o.o. Korzeniów 11,3
177 Chemipetrol Sp. z o.o. Jasło 11,3
178 IWAMET Sp. z o.o. Stalowa Wola 11,1
179 Axces Production Sp. z o.o. Młyny 11,1
180 TOP S.A. Rzeszów 11,1
181 Malta Assets Sp. z o.o. Mielec 11,1
182 Blek – Meble Sp. z o.o. Mielec 11,1
183 PHU BOMI Michalina Kołcz Przemyśl 11,1
184 Czarnik Sp. z o.o. Rzeszów 11
185 Magellan Aerospace (Polska) Sp. z o.o. Mielec 11
186 Styrobud B.T.K. Radomsy S.J. Trzeboś 10,9
187 NEW ANNA COSMETICS Sp. z o.o. Nowa Dęba 10,8
188 TARKON Sp. z o.o. Tarnobrzeg 10,7
189 Woodstyle Balawejder S. J. Dynów 10,7
190 Onduline Polska Sp. z o.o. Mielec 10,7
191 Rofa Polska Sp. z o.o. Rzeszów 10,7
192 Spółka Przewozowa TRANS Krupa S.J. Mielec 10,7
193 Podłogi Sp. z o.o. Łańcut 10,6
194 PPUH AUTOCENTRUM Maziarz, Krawiec S.J. Wola Mielecka 10,6
195 Pack System M. Piwowar Sp. J. Ropczyce 10,6
196 Splast Sp. z o.o. Krosno 10,6
197 Lotos Infrastruktura S.A. Jasło 10,6
198 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Eksport-Import Ergpet Sp. z o.o. Pustków 10,6
199 Capital Towers Sp. z o.o. S.K.A. Rzeszów 10,5
200 Cukromix – Bis Sp. z o.o. Ropczyce 10,5
201 POLIKAT S.A. Brzozów 10,5
202 Linglin Poland Sp. z o.o. Rzeszów 10,5
203 Przedsiębiorstwo Budownictwa Energetycznego KROSNO Sp. z o.o. Krosno 10,4
204 Doskonalenie I Szkolenie Kierowców Sp. z o.o. Nisko 10,4
205 POLTRA Sp. z o.o. Stalowa Wola 10,4
206 Donegal Sp. z o.o. Rzeszów 10,3
207 Drewspan Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Skorupski Wójcik S.J. Wielopole Skrzyńskie 10,3
208 HALMAR A. Mysior, W. Gąsiorski Sp. Komandytowa Stalowa Wola 10,3
209 TUKAN Paweł Woźniak, Janusz Śledziona Sp.J. Rzeszów 10,3
210 Fabryka Farb, Lakierów i Klejów Chemstal Sp. z o.o. Dębica 10,3
211 AGROHURT S.A. Podkarpackie Centrum Hurtowe Rzeszów 10,3
212 Jawit A.i J. Białas, L.i W. Lampara sp. j. Krosno 10,2
213 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Diagnostyki Medycznej Sp. z o.o. Sanok 10,2
214 Przedsiębiorstwo Sanatoryjno – Turystyczne Stomil Sp. z o.o. Rymanów-Zdrój 10,2
215 STELMET S.J. Stec i Gątarski Pstrągowa 10,2
216 Geyer & Hosaja Sp. z o.o. Zakłady Gumowe Radomyśl Wielki 10,1
217 TIKKURILA POLSKA S.A. Dębica 10,1
218 Ekiw Sp. z o.o. PPHU Brzostek 10
219 Elektrociepłownia Mielec Sp. z o.o. Mielec 10
220 Apteka Pod Aniołem Lenard Iwspólnicy S. J. Tarnobrzeg 10
221 Masterprofi Sp. z o.o. Rzeszów 9,9
222 Remog Polska Sp. z o.o. Mielec 9,9
223 FIRMA PRODUKCYJNO-USŁUGOWO-HANDLOWA KOBEX REMBISZ STANISŁAW Kamień 9,9
224 Olimp Laboratories Sp. z o.o. Dębica 9,9
225 Ośrodek Kształcenia Podyplomowego Pielęgniarek i Położnych Sp. z o.o. Rzeszów 9,8
226 Fibrax Sanok Sp. z o.o. Sanok 9,8
227 Tolo Sp. z o.o. Nisko 9,7
228 Omegatruck Center Sp. z o.o. Pilzno 9,7
229 K&B Development E.barczak, Ł. Kloc Sp.j. Głogów Małopolski 9,7
230 Nutka sp.j. Małgorzata Partyka, Henryk Partyka Stalowa Wola 9,7
231 Zakład Artykułów Ściernych Armes Sławomir Zadrużniak Nisko 9,7
232 HSW – Wodociągi Sp. z o.o. Stalowa Wola 9,7
233 Enformatic Sp. z o.o. Rzeszów 9,6
234 Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych Sp. z o.o. Rzeszów 9,6
235 Glasmark Sp. z o.o. Krosno 9,6
236 KIRCHHOFF POLSKA Sp. z o.o. Mielec 9,5
237 EAE ELEKTRONIK Sp. z o.o. Sanok 9,5
238 Jasłomet Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Furtek – Lipiecki sp.j. Jasło 9,5
239 BOPER Sp. z o.o. Miejsce Piastowe 9,5
240 Plastbud Sp. z o.o. Pustków 9,5
241 Sawel Sp. z o.o. S.k. Rzeszów 9,5
242 PH-U AUTORAK Arkadiusz Rak Tarnobrzeg 9,4
243 EBA Sp. z o.o. Krosno 9,3
244 Zaltech Polska Sp. z o.o. Rzeszów 9,3
245 Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 9,3
246 Targum Mielec Sp. z o.o. sp.k. Mielec 9,3
247 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Leżajsku Leżajsk 9,3
248 Jard S C Łańcut 9,3
249 Zakłady Farmaceutyczne COLFARM S.A. Mielec 9,3
250 EURO24 Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 9,2
251 FIRMA Codogni S. J. Stalowa Wola 9,2
252 Firma Transportowa Suwała Sp. z o.o. Humniska 9,2
253 Bluxcosmetics Sp. z o.o. Trzciana 9,2
254 Firma Handlowo-Usługowa PLUS-BIS Józef Gonet, Andrzej Gonet S.J. Korczyna 9,2
255 Esv Wisłosan Sp. z o.o. Nowa Dęba 9,1
256 Chema – Elektromet Spółdzielnia Pracy Rzeszów 9,1
257 Zakład Elektromechaniczny Erhem Hończak i Wspólnicy sp.j. Dębica 9,1
258 R&G Plast Sp. z o.o. Mielec 9,1
259 Fibrain Sp. z o.o. Zaczernie 9
260 SIPEKO Sp. z o.o. Makowisko 9
261 SPÓLNET Sp. z o.o. PPHU Rzeszów 9
262 WS Kooperacja PZL – Mielec Sp. z o.o. Mielec 8,9
263 Sanockie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Sanok 8,9
264 Przeds. Hydrogeologiczne Hydrogeopol Sp. z o.o. Dębica 8,8
265 Firma Produkcyjno-Handlowa Impol-Mielec Sp. z o.o. Wola Mielecka 8,8
266 Zakład GRABO Waldemar Irzyk Grabownica 8,8
267 Zakład Usług Technicznych Sp. z o.o. Krosno 8,7
268 Mobus Sp. z o.o. Rzeszów 8,7
269 BorgWarner Poland Sp. z o.o. Jasionka 8,7
270 CORPORES Sp. z o.o. P P H U Rzeszów 8,6
271 ZPRE Jedlicze Sp. z o.o. Jedlicze 8,6
272 Elan Sp. z o.o. S.K. Brzozów 8,6
273 P W Karabela Sp. z o.o. Tarnobrzeg 8,6
274 Forstal Sp. z o.o. Krosno 8,5
275 Merkury Market Sp. z o.o. sp.k. Krosno 8,5
276 Ziaja Rzeszów Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 8,5
277 Szpital Specjalistyczny Pro-Familia Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 8,5
278 Plastsystem Rzeszów Sp. z o.o. Rogoźnica 8,5
279 Stare Miasto-Park Sp. z o.o. Wierzawice 8,4
280 Tom-Plast Mazur Małgorzata Tszan Tomasz sp. j. Sanok 8,3
281 T I A Sp. z o.o. Przeworsk 8,3
282 FDK Factory Sp. z o.o. Rzeszów 8,3
283 Res – Trans Sp. z o.o. Firma Transportowa Rzeszów 8,3
284 Ecoresbud Sp. z o.o. Jasło 8,3
285 BURY Sp. z o.o. Mielec 8,3
286 Konsorcjum Olejów Przepracowanych Organizacja Odzysku Opakowań i Olejów S. A. Jedlicze 8,2
287 MEBLE POLSKIE S.J. Krosno 8,2
288 Sped-Farb Banaś, Panz sp.j. Brzeźnica 8,2
289 Mont – Inox Sp. z o.o. Sanok 8,2
290 Dom-Trans S.J. Przedsiębiorstwo Transportowo Handlowe Straszęcin 8,2
291 Argali Investment Sp. z o.o. Mielec 8,2
292 FH WALOR S.J. Kolbuszowa 8,1
293 Firma Usługowo-Handlowa Rolmasz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kamionka 8,1
294 Koelner Łańcucka Fabryka Śrub Sp. z o.o. Łańcut 8,1
295 HARTBEX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Budowlane Rzeszów 8,1
296 CALDO-IZOLACJA L. Szczyrek – W. Śliwiński S.J. Dębica 8,1
297 KOMA STAHLBAU Sp. z o.o. Chmielów 8,1
298 Bioconcept Capital Sp. z o.o. Kańczuga 8,1
299 Ezal Mg Sp. z o.o. S.K. Zaczernie 8,1
300 Hurtownia Narzędzi Seger S.J. Dębica 8,1
301 Kramer – Opakowania Przemysłowe A. Kania J. Kiełb S.J. Sokołów Małopolski 8,1
302 Pratt & Whitney Rzeszów S.A. Rzeszów 8
303 Stek-Rol Andrzej Barszcz S.J. Dębica 8
304 B&P Engineering Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Przeworsk 7,9
305 Dreweko Sp. z o.o. Iwierzyce 7,9
306 PHUP Putz – System S.J. Rzeszów 7,9
307 Kim Kuźma S.J. Jarosław 7,9
308 Stalmax Sp. z o.o. Wadowice Górne 7,9
309 GTC Force Sp. z o.o. Sanok 7,8
310 Petrosoft.pl Technologie Informatyczne Sp. z o.o. Jasło 7,8
311 Polwax S.A. Jasło 7,8
312 BWS Polska Sp. z o.o. Zaczernie 7,8
313 Huta Szkła w Jaśle S.A. Jasło 7,8
314 ELKUR Kuryło Antoni, Kuryło Krystyna S.J. Jarosław 7,7
315 SOLGAM Sp. z o.o. Jasło 7,7
316 ASMG Sp. z o.o. Rzeszów 7,7
317 Cafardini Sp. z o.o. Łańcut 7,6
318 Drim Wacław Drwięga Sp.J. P. P. U. H. Sanok 7,6
319 Przeds. Przewozowe Podkarpackiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. Rzeszów 7,6
320 PPHU BAMAL Sp. z o.o. Przeworsk 7,6
321 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – KROSNO S.A. Krosno 7,6
322 P.P. Sp. z o.o. Jasło 7,5
323 Energia Euro Park Sp. z o.o. Mielec 7,5
324 Duet Sp. z o.o. Dębica 7,5
325 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Przemyślu Sp. z o.o. Przemyśl 7,5
326 FIBRIS S. A. Przemyśl 7,5
327 Can-Pack Food And Industrial Packaging Sp. z o.o. Dębica 7,5
328 Sklep Spożywczo-Przemysłowy Delikatesy Marek Makowski Rzeszów 7,4
329 Dent – A – Medical S. A. Rzeszów 7,4
330 ENERGOKOM Sp. z o.o. Zakł. Usług Komunalnych Rakszawa 7,4
331 Rakoczy Stal Sp. z o.o. Stalowa Wola 7,4
332 Connect Sp. z o.o. Sokołów Małopolski 7,4
333 Spółdzielnia Producentów Rolnych Roztocze Lubaczów Lubaczów 7,4
334 ELMAK Sp. z o.o. Rzeszów 7,4
335 Ravi Sp. z o.o. Brzeźnica 7,3
336 Firma Herb Sp. z o.o. Sanok 7,3
337 Firma Handlowa SOFT Marta Mazur, Mariusz Mazur S.J. Rzeszów 7,3
338 Serv4b Sp. z o.o. Rzeszów 7,3
339 Meese Polska Sp. z o.o. Brzozów 7,3
340 Firma Handlowa Elipsa S.J. Zarzecze 7,3
341 Unidex J. Kania, J. Wiktor Sp.J. Straszęcin 7,3
342 Elektrozel Sp. z o.o. Rzeszów 7,3
343 Waldrom Usługi Transportowe Rzeszutek sp.j. Mielec 7,3
344 Lancerto S.A. Łańcut 7,2
345 EUROPEL Sp. z o.o. Korczyna 7,2
346 Global AGD RTV Sp. z o.o. Jarosław 7,2
347 Trans NG Sanok Sp. z o.o. Sanok 7,2
348 MIMAR Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 7,2
349 Weldon Sp. z o.o. Brzezówka 7,2
350 Perfekcja Sp. z o.o. Agencja Ochrony Osób i Mienia Dębica 7,1
351 Opgk Rzeszów S.A. Rzeszów 7,1
352 Comp Soft Sp. z o.o. Mielec 7,1
353 Huta Szkła Justyna Jan Kikta, Jakub Kikta sp.j. Sanok 7,1
354 Transport Towarowy Gustaw Wójcik Niedźwiada 7,1
355 Delta Skowroński i Skowroński sp.j. Kolbuszowa 7,1
356 EPM Machines Polska Sp. z o.o. Rzeszów 7,1
357 Zakład Produkcyjno-Handlowy Hurtownia Części Zamiennych Jan Tarapata Tuszów Narodowy 7,1
358 Usługi Księgowe i Finansowe sp. z o.o. Ustrzyki Dolne 7
359 K&K Backtechnik Sp. z o.o. Harta 7
360 Froneri Polska Sp. z o.o. Mielec 7
361 TECH-PROJECT Sławomir Brzoza Koniaczów 6,9
362 Lestello Sp. z o.o. Cmolas 6,9
363 SANGLASS S.A. Mielec 6,9
364 Fabryka Mebli SANCRO Sp. z o.o. Miejsce Piastowe 6,8
365 Rosco Steel Sp. z o.o. Rzeszów 6,8
366 Tryumf Sp. z o.o. Stalowa Wola 6,8
367 ZPH ARGO Sp. z o.o. Łańcut 6,8
368 Omnes Sp. z o.o. Jarosław 6,8
369 Zakład Komunalny W Sokołowie Małopolskim Sp. z o.o. Sokołów Małopolski 6,8
370 Energo Full Sp. z o.o. Lecka 6,8
371 Teknia Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 6,7
372 Safran Transmission Systems Poland Sp. z o.o. Sędziszów Małopolski 6,6
373 MB Aerospace Rzeszów Sp. z o.o. Rzeszów 6,6
374 Al – Stal Sp. z o.o. Głuchów 6,6
375 SCHOLLGLAS POLSKA Sp. z o.o. Tarnobrzeg 6,6
376 MAJSTER S.A. Rzeszów 6,6
377 Drewsystem Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Skorupski – Wójcik sp.j. Wielopole Skrzyńskie 6,5
378 Andmar S.J. Krosno 6,5
379 IN4POLAND Sp. z o.o. Rzeszów 6,5
380 Mastal Sp. z o.o. Stalowa Wola 6,4
381 GC Energy Sp. z o.o. Rzeszów 6,4
382 Firma Usługowa BŁYSK Sp. z o.o. Dębica 6,4
383 Wojciech Kroczak i Janusz Wójcik WIK Handlowo-Produkcyjna Sp.J. Krosno 6,4
384 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Renex J. Ryczek sp. j. Dębica 6,4
385 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Magi Paweł Śliwiński, Jacek Gaber, Maria Wolak S.j. Stalowa Wola 6,4
386 Misiek S.J. Rzeszów 6,4
387 Fenix Metals Sp. z o.o. Chmielów 6,4
388 Zakłady Automatyki POLNA S.A. Przemyśl 6,4
389 Przedsiębiorstwo Obsługi Gazownictwa POL-GAZ Sp. z o.o. Jarosław 6,4
390 Dagon Sp. z o.o. Krosno 6,4
391 Energosieci Podkarpacie Sp. z o.o. Rogoźnica 6,4
392 O-I Produkcja Polska S.A. Jarosław 6,4
393 FULLFARB M. Łuczyk, S. Sasiela S.J. Raniżów 6,3
394 TW METALS POLSKA Sp. z o.o. Rzeszów 6,3
395 Frac Handel Sp. z o.o. Auto Market S.K.A. Rzeszów 6,3
396 D&R Ryś, Dźwierzyński sp. j. Rzeszów 6,3
397 Polsal Sp. z o.o. Brzozów 6,3
398 Unimet Sp. z o.o. Rzeszów 6,3
399 STYROPIANEX Produkcja Sprzedaż Styropianu Eugeniusz Bucior Leżajsk 6,3
400 Lexwood Sp. z o.o. Przemyśl 6,2
401 Ciech Sarzyna S.A. Nowa Sarzyna 6,2
402 Zakład Surowców Chemicznych i Mineralnych PIOTROWICE II Sp. z o.o. Tarnobrzeg 6,2
403 Extrans S.J. PHU Trepcza 6,2
404 ORW – ELS Sp. z o.o. Nowa Sarzyna 6,2
405 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Im. Stanisława Pigonia w Krośnie Krosno 6,2
406 Zakład Metalowy Zelmet Sp. z o.o. Rzeszów 6,2
407 Melex Sp. z o.o. Mielec 6,2
408 Remet S.A. Stalowa Wola 6,2
409 Unitrex Sp. z o.o. Rzeszów 6,2
410 MRUKMED. Lekarz Beata Madej-Mruk i Partner. Spółka Partnerska Rzeszów 6,1
411 Firma DUBIEL Sp. z o.o. Ruda 6,1
412 PIS Opakowania Sp. z o.o. Jasło 6,1
413 Waldrex Sp. z o.o. S.K. Mielec 6,1
414 KANWIL Sp. z o.o. Firma Produkcyjno – Handlowa Dębica 6,1
415 San – Ust Sp. z o.o. PPUH Ustrzyki Dolne 6
416 STOMET Sp. z o.o. Sanok 6
417 360 Circus Sp. z o.o. Rzeszów 6
418 GabMed Sp. z o.o. Łańcut 6
419 Spółdzielnia Mieszkaniowa Siarkowiec W Tarnobrzegu Tarnobrzeg 6
420 Drewdud Fhu Stanisław Duda I Wspólnicy sp.j. Mielec 5,9
421 GALICJA Sp. z o.o. Brzeźnica 5,9
422 Kobi Light S.J. Spółka Komandytowa Rzeszów 5,9
423 Sierosławscy Jan Sierosławski sp. j. Przecław 5,9
424 Margo Pack Janusz Gondek & Marek Pelc sp.j. Przeworsk 5,9
425 Agromasz Sp. z o.o. Domaradz 5,8
426 TASTA ARMATURA Sp. z o.o. Stalowa Wola 5,8
427 Wietpol Aerospace Sp. z o.o. S.K. Jasionka 5,8
428 Yasa Motors Poland Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Mielec 5,8
429 Premium Fashion Sp. z o.o. Łańcut 5,8
430 Polskie Składy Budowlane – Stalmet Sp. z o.o. Stalowa Wola 5,8
431 Intop Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 5,8
432 CSF Polska Sp. z o.o. Rzeszów 5,8
433 Fabryka Mebli Meblo – System Sp. z o.o. Zabajka 5,8
434 Muzeum Podkarpackie w Krośnie Krosno 5,8
435 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Tarnobrzeg 5,7
436 Ideo Sp. z o.o. Rzeszów 5,7
437 Vissavi Sp. z o.o. Rzeszów 5,7
438 Międzywojewódzka Usługowa Spółdzielnia Inwalidów Rzeszów 5,6
439 Chde Polska S.A. Rzeszów 5,6
440 BDS Instal Serwis Sp. z o.o. Sp.K. Krasne 5,6
441 Restal GCS Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 5,6
442 ERBUD RZESZÓW Sp. z o.o. Jasionka 5,6
443 Zakłady Elektroniki i Mechaniki Precyzyjnej R & G S.A. Mielec 5,6
444 ICN POLFA RZESZÓW S.A. Rzeszów 5,6
445 Punkt Uboju Zwierząt Rzeźnych S. Rogus, Józef Choma, J. Dydo Sp.J. Wola Wielka 5,5
446 Mar – Spaw Sp. z o.o. Tryńcza 5,5
447 BAUDZIEDZIC Sp. z o.o. S.K. Rudna Mała 5,5
448 Nowy Styl Sp. z o.o. Krosno 5,5
449 STM H. Mulak, J. Mulak, W. Tabaczek S.J. Rzeszów 5,5
450 Styropianex Transport Sp. z o.o. Sp.K. Stare Miasto 5,5
451 ASPOL Sp. z o.o. Rzeszów 5,5
452 AES S.A. Grupa SBS Jasło 5,5
453 Basco 2 Sp. z o.o. sp.k. Mielec 5,5
454 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Master, Marek Porczak sp.j. Jarosław 5,4
455 PHU MATEO Stanisław Cabaj Dębica 5,4
456 X-Comp Sp. z o.o. Rzeszów 5,4
457 Mariusz Zając i Maciej Zając Centrum Rolniczo – Ogrodnicze S.J. Wierzbna 5,4
458 PROGRAFIX Sp. z o.o. Dębica 5,4
459 Admi Sp. z o.o. sp.k. Chlebna 5,3
460 Omega Beata i Jacek Dziuban sp.j. Sanok 5,3
461 Instalbud Sp. z o.o. Rzeszów 5,3
462 Krzysztof Olechowski, Piotr Olechowski Sp.J. Rogóżno 5,3
463 BAMAR S.J. Marek I Maria Gierlach, Bartłomiej Zarówny Krosno 5,3
464 El – Naft Sp. z o.o. Krosno 5,3
465 Rauch Polska Sp. z o.o. Przeworsk 5,3
466 Andrex – Dąbrowski sp.j. Brzyście 5,3
467 Metal – System Sp. z o.o. Stalowa Wola 5,3
468 Apkon Sp. z o.o. Przemyśl 5,3
469 Zen-On Sp. z o.o. Prałkowce 5,3
470 EL – CHEM Sp. z o.o. Zakład Usług Elektroenergetycznych Nowa Sarzyna 5,3
471 FHU ARTA Szal, Wojtas S.J. Katy 5,2
472 IGLOOCAR Sp. z o.o. Dębica 5,2
473 Bispol Sp. z o.o. Łańcut 5,2
474 BLS LOGISTICS Sp. z o.o. S.K. Rzeszów 5,2
475 Solartime Sp. z o.o. Rzeszów 5,2
476 Gran Pik Liwocz Sp. z o.o. S.K. Brzozów 5,2
477 Remost Sp. z o.o. Dębica 5,1
478 SOLBET KOLBUSZOWA S.A. Kolbuszowa 5,1
479 Rem II Sp. z o.o. Przemyśl 5,1
480 Misiek Sp. z o.o. Rzeszów 5,1
481 TABOR DĘBICA Sp. z o.o. Dębica 5,1
482 PKS Tarnobrzeg Sp. z o.o. Tarnobrzeg 5,1
483 AJ PROFIBUD Sp. z o.o., S.K. Chmielnik 5,1
484 BWP Enterprise Sp. z o.o. Rzeszów 5,1
485 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Hubertus Sp. z o.o. Lubaczów 5,1
486 Raben Real Estate Poland Sp. z o.o. Rzeszów 5,1
487 FABRYKA ARMATUR JAFAR S.A. Jasło 5
488 Firma Handlowo – Usługowa R.J. Kizior Apteka w Rynku S.J. Dębica 5
489 PUH Sigma – Car Sp. z o.o. Rzeszów 5
490 Inpronaft Sanok S.A. Sanok 5
491 Multi Stone sp. z o.o. Jasienica Rosielna 5
492 Elektromontaż – Rzeszów Sp. z o.o. w Przemyślu Przemyśl 5
493 Szron Sp. z o.o. PHU Jarosław 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.