Efektywne Firmy 2018 Województwa Lubuskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskało 555 firm Województwa Lubuskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Lubuskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 805,3
2 Agi-Rol Sp. z o.o. Słońsk 410,5
3 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 352,4
4 Biomat Sp. z o.o. Słońsk 333,3
5 Forte – Nowoczesne Protezowanie Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Zielona Góra 117,5
6 SPRINGFRESH GROUP Sp. z o.o. Sulęcin 108,8
7 Groziem Sp. z o.o. Borowiec 101,2
8 LUG S.A. Zielona Góra 99,1
9 Globex Głuszek I Wspólnicy S.J. Gorzów Wielkopolski 97,6
10 Ebf Development Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 84,2
11 SM Energy Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 72,4
12 DAROL Sp. z o.o. Słońsk 70,8
13 Spółdzielnia Transportu Wiejskiego w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wielkopolski 68,5
14 NOVO TECH Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 67,7
15 Rancho Sp. z o.o. Słońsk 62,7
16 Rocca S.A. Słubice 57,4
17 Luna Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 54,8
18 BB Old Town Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 54
19 Instel Mariusz Okulski, Ryszard Żudziewicz sp.j. Zielona Góra 52,4
20 Mirillis- Sp. z o.o. Zielona Góra 51,5
21 Spryciarze.pl Sp. z o.o. Wilkanowo 50,9
22 Welpol Sp. z o.o. Janiszowice 49,1
23 BMT Sp. z o.o. Żabice 46,7
24 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 45,7
25 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Rejów 45,1
26 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Praktyka Zespołu Lekarza Rodzinnego Zdrovita Michniewicz-Nowak, Rólka, Wiśniewska-Prałat, Śnieg – sp.p. Krosno Odrzańskie 44,9
27 Danpol Sp. z o.o. Wschowa 43,9
28 C.U.E. Sp. z o.o. Brójce 43,6
29 Karmag Pośrednictwo i Handel Jerzy Dziedzic Adam Sawicki sp.j. w Zielonej Górze Zielona Góra 43,3
30 OBST BERNARD OBST, NORBERT OBST, NINA OBST SPÓŁKA JAWNA Pszczew 40,9
31 Hajduk Gospodarstwo Rolne sp.j. Lipinki 40
32 LAA Trans Logistic Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 39,9
33 Widziszwszystko Limited S.K. Gorzów Wielkopolski 39,7
34 Ejendomsselskabet Praefa-Byg-Polska Sp. z o.o. Międzyrzecz 39,7
35 Unibet Sp. z o.o. Zielona Góra 39,5
36 Grupa Gezet Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 39,4
37 Łącki Krzywoszański Architekci Sp. z o.o. S.kK. Zielona Góra 39,4
38 Stanren Sp. z o.o. Mycielin 39,3
39 Centrum Materiałów Budowlanych Sp. z o.o. Zielona Góra 38,8
40 Zipro Sp. z o.o. Janiszowice 38,8
41 Wiechlice Sp. z o.o. Nowe Miasteczko 38,7
42 Ośrodek Usług Technicznych MEZAR Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 36
43 Emporio sp. z o.o. Zielona Góra 34,2
44 Tannenbaum Sp. z o.o. Radzików 33,1
45 Spółdzielnia Pralex Gorzów Wielkopolski 32,9
46 Arbor Sp. z o.o. i Wspólnicy sp.j. Gorzów Wielkopolski 32,5
47 PC-Polska Sp. z o.o. Dąbroszyn 32,3
48 Wydawnictwo Podatkowe GOFIN Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 31,8
49 Gospodarstwo Rybackie Produkcyjno-Usługowe Lech Sp. z o.o. Międzyrzecz 31,7
50 Hartownia TS Zbąszynek Sp. z o.o. Zbąszynek 30,9
51 Gardenas Timber Technology Sp. z o.o. Słońsk 30,4
52 Bartex Sp. z o.o. Żagań 30,3
53 STAHL-MONT Sp. z o.o. sp.k. Słońsk 29,7
54 Betkom Sp. z o.o. Zielona Góra 29,1
55 Faro Autocentrum Sp. z o.o. S.K. Górki Małe 28,6
56 Nieruchomości Romb S.A. Świebodzin 28,1
57 Przedsiębiorstwo Rolne Sp. z o.o. Lubniewice 28,1
58 ROLNIK Sp. z o.o. Borów Wielki 28
59 Halina Miszczuk i S-Ka Biuro Prawne JURYSTA S.K. Żary 28
60 Elektrobud S.A. Wschowa 27,8
61 VK Automatenservice Sp. z o.o. Zwierzyn 27,7
62 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 27,6
63 Plastimat International Sp. z o.o. Witnica 27,4
64 Realtraining Sp. z o.o. Zielona Góra 27,1
65 Dried Flowers Export Import Produkcja Sp. z o.o. Tarnów Bycki 27,1
66 Benz Brod – Sp. z o.o. Brody 26,9
67 POL – ORSA Sp. z o.o. Żary 26,7
68 ARCOBALENO Sp. z o.o. Czerwieńsk 26,6
69 Neidhart Nieruchomości i Zarząd sp. z o.o. Świebodzin 26,2
70 MS Sp. z o.o. Sp.K. Zielona Góra 25,7
71 Przedsiębiorstwo Hodowlano – Rolnicze Przytoczna – Sp. z o.o. Przytoczna 25,7
72 PW MASTERCHEM Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Zielona Góra 25,7
73 Jalvi Sp. z o.o. Janiszowice 25,6
74 Jofa Import Export Sp. z o.o. Klenica 25,4
75 AMP Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Zielona Góra 25,4
76 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. 1-go Maja w Chociszewie Chociszewo 25,2
77 Recupyl Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 25,2
78 Streamsoft D.Chojnacki i Wspólnicy sp.j. Zielona Góra 25
79 Profamilia Sp. z o.o. Kowalów 24,4
80 PHU Magma Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 24,1
81 Ośrodek Terapii Oddechowej Ventamed Sp. z o.o. Zielona Góra 23,9
82 Zachodnia Korporacja Finansowa Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 23,9
83 Gobi Transport Sp. z o.o. Zielona Góra 23,9
84 Mirasol Wilk sp.j. Słubice 23,9
85 Taconic Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 23,6
86 HM Agro Sp. z o.o. Górzyca 23,3
87 Zuo International Sp. z o.o. Kunowice 23,1
88 Agro-Grabik Sp. z o.o. Włostów 22,9
89 Eurojob24 Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 22,8
90 Grupa Inwestycyjno Kapitałowa GIK Sp. z o.o. Sulechów 22,6
91 Moto-Centrum Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 22,5
92 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Hafis Sp. z o.o. Świebodzin 22,5
93 A&SZ Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 22,3
94 AMB Software Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 22,3
95 Cassaforte Sp. z o.o. Zielona Góra 22,2
96 Nowavent Sp. z o.o. Nowa Sól 22,1
97 Gamma sp.j. Zbigniew i Paweł Antczak Baczyna 22,1
98 Towarzystwo Agronomiczne AGROKRAJ Sp. z o.o. Dobiegniew 22,1
99 Polagro Sp. z o.o. Trzebiechów 22,1
100 Martexpol Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 21,9
101 Jorge Sp. z o.o. Czerwieńsk 21,8
102 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Remark sp.j. Ewelina Mikulska, Robert Mikulski Żagań 21,8
103 Felix International Sp. z o.o. Rzepin 21,6
104 Mersch Immobilien Sp. z o.o. Witnica 21,6
105 Kostrzyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 21,3
106 Piekarnia-Cukiernia Grono Piotr Grondys, Tadeusz Grondys, Stefania Grondys sp. j. Zielona Góra 21,1
107 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Międzyrzecz 21
108 Forklift Polska Sp. z o.o. Brzozowiec 20,9
109 ELEKTRO – BUD Sp. z o.o. Baczyna 20,9
110 Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20,8
111 Kardynał&Kardynał Sp. z o.o. Żagań 20,8
112 Top Schrank Marek Walczak, Maciej Frąckiewicz sp.j. Gubin 20,7
113 Zakład Metalowy Tomabo Dereżyńscy, S.J. Gorzów Wielkopolski 20,5
114 KUPIEC GORZOWSKI Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 20,2
115 Grzegorz Buganik Firma Produkcyjna Bartex Zakład Pracy Chronionej Żagań 20
116 Kompan Manufacturing Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 19,9
117 STELMET S.A. Zielona Góra 19,5
118 Silcare Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 19,2
119 Elektrociepłownia Zielona Góra S.A. Zielona Góra 19,2
120 Narzędziownia-Przylep Nowakowski, Wasilewski, Wiśniewski sp.j. Zielona Góra 19,1
121 Inwencja Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 19,1
122 Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Kostrzyn nad Odrą 19,1
123 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 18,4
124 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 18,4
125 Budnex Deweloper Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 18,4
126 EMB M. i M. Bartkowiak sp.j. Zielona Góra 18,3
127 Vagner Sp. z o.o. Zielona Góra 18,2
128 IVEDA Sp. z o.o. Świebodzin 18,2
129 Widof Sp. z o.o. Witnica 18
130 Inpro Sp. z o.o. Gozdnica 18
131 PDB RECYKLING Tomasz Gądek S.J. Międzyrzecz 17,9
132 Mizar Sp. z o.o. Podbrzezie Dolne 17,6
133 Ekonair Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 17,6
134 Control Union Poland Sp. z o.o. Zielona Góra 17,5
135 MAK Sp. z o.o. Sława 17,3
136 Kietzmann Coatings Sp. z o.o. Żagań 17,3
137 ZPM Agma Sp. z o.o. Sława 17
138 Gospodarstwo Rolne Nad Odrą Sp. z o.o. Kowalów 17
139 Krager Polska Sp. z o.o. Karnin 17
140 Expondo Polska Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 16,9
141 Storczyk Sp. z o.o. Sława 16,7
142 SM Nieruchomości Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16,7
143 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARPOL Sp. z o.o. Zielona Góra 16,5
144 WM Logistic W. Winnowicz M. Głogowski sp.j. Gorzów Wielkopolski 16,5
145 Transmar Lilla I Marcin Ungier S.J. Deszczno 16,4
146 Green Oil Sp. z o.o. Przytoczna 16,4
147 Wektor Sp. z o.o. Żagań 16,4
148 K. Schroeder Polska Sp. z o.o. Nowa Kopernia 16
149 Smulders Groep Poland Sp. z o.o. Żary 15,8
150 Łowiecka Korporacja Exportowa Maniszewo Sp. z o.o. Maniszewo 15,8
151 PUH Test Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 15,8
152 Głuchy i Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 15,7
153 Kampo Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 15,7
154 MK Sp. z o.o. Kadłubia 15,7
155 Asbud Stanisław i Grzegorz Pigla sp.j. Gronów 15,7
156 NOVITA S.A. Zielona Góra 15,5
157 FIRMA WIELOBRANŻOWA ILTRANS JAN ILNICKI Ośno Lubuskie 15,5
158 DARS Adamczak, Stanek Sp.J. Wschowa 15,4
159 Royalpack, Tatar S. J. Świdnica 15,4
160 Art-Shield Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 15,4
161 P & D Pl Sp. z o.o. Słubice 15,3
162 Filharmonia Zielonogórska im. T. Bairda Zielona Góra 15,2
163 Elektrosystem Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 15,1
164 Chroma Sp. z o.o. S.K. Żary 15,1
165 Neonlight Sp. z o.o. S.K. Zabór 15,1
166 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 14,8
167 Świebodzińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Świebodzin 14,8
168 Partner Krzysztof Knap S. J. Wiechlice 14,7
169 RGE Sp. z o.o. Regionalna Grupa Energetyczna Gorzów Wielkopolski 14,7
170 Budopex S.A. S.K.A. Świebodzin 14,7
171 Gorzowskie Przedsiębiorstwo Geodezyjne Pryzmat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 14,5
172 BMG Group Sp. z o.o. S.K. Kostrzyn nad Odrą 14,4
173 Centrum Materiałów Budowlanych Nieruchomości Sp. z o.o. Zielona Góra 14,4
174 Imex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 14,3
175 Alfabud Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 14,2
176 Narcyz Sp. z o.o. Sława 14,2
177 Karolina Wojciech Maciejewski sp.k. Deszczno 14,1
178 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 14
179 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 14
180 Ekofarm Sp. z o.o. Gozdnica 14
181 Hut Technika Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 13,9
182 Designer Plus Tomasz Wojciuszkiewicz S.K. Zielona Góra 13,8
183 Tomi-Strateg Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13,8
184 Jorge Fireworks Sp. z o.o. S.K. Czerwieńsk 13,8
185 Tethys Sp. z o.o. S.K. Sulechów 13,8
186 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 13,8
187 MMTJ Sp. z o.o. Zielona Góra 13,7
188 Budmiar Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 13,7
189 Freeen Sp. z o.o. Zielona Góra 13,6
190 Transport Kaczmarek Sp. z o.o. S.K. Chełmek 13,6
191 Maśluk Sp. z o.o. Ośno Lubuskie 13,6
192 GEZET Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13,6
193 Przedsiębiorstwo Rolno-Przemysłowe Smogóry Sp. z o.o. Smogóry 13,6
194 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 13,4
195 Doroshenko-Deker Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 13,4
196 P.H.U. IMPROMEX Szafrański S.J. Zielona Góra 13,4
197 STG Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 13,4
198 Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA Piotr Czyżewski, Dariusz Sanojca S.J. Zielona Góra 13,3
199 Eobuwie.pl S.A. Zielona Góra 13,3
200 Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. Stare Kurowo 13,3
201 Metapack Poland Sp. z o.o. Zielona Góra 13,3
202 Zakład Produkcji Odzieży KIMITEX Mirosław Jaroszek i Wspólnicy S.J. Wschowa 13,3
203 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Awis Sp. z o.o. Nowa Sól 13,2
204 Fructofresh Connect Sp. z o.o. sp.k. Czarnowice 13,1
205 VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o. Drezdenko 13,1
206 I.KA.S Sp. z o.o. Szlichtyngowa 13,1
207 4M M. Zięciak, P. Gałęski, R. Rabęda S.J. Krosno Odrzańskie 13,1
208 Ventech Z.B.T. Pijeccy sp.j. Chociule 13,1
209 Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 13,1
210 Mechatronic Engineering Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13,1
211 Lamix Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Witnica 13
212 Budkom M. Stajer, P. Gendera Sp. j. Zielona Góra 13
213 Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Zielona Góra 13
214 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martex Jędrowiak Sp. J. Zielona Góra 12,9
215 Tekra Sp. z o.o. Gubin 12,9
216 Dax – Drgas S.J. Wschowa 12,8
217 Könecke Sp. z o.o. Słubice 12,8
218 Kucharczyk&Witucki Sp. z o.o. Zielona Góra 12,7
219 Zakład Wielobranżowy Kształt Błaszczuk & Kubiak i Wspólnicy S.J. Żagań 12,7
220 Aikon Sp. z o.o. Zielona Góra 12,6
221 Proagro Sp. z o.o. Gozdnica 12,6
222 Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 12,6
223 Kalupa Transport Sp. z o.o. Słubice 12,5
224 Promost Sp. z o.o. Zielona Góra 12,5
225 Ekoenergetyka Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 12,5
226 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 12,4
227 HOFMAN – SŁUBICE Sp. z o.o. Słubice 12,3
228 Gospodarstwo Rolne Kargowa Klępsk Ryszard Maj Kargowa 12,3
229 Instach Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12,3
230 Inco Sp. z o.o. Wawrów 12,2
231 Algontec Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 12,2
232 LUK METAL CONSTRUCTION Sp. z o.o. Krzeszyce 12,2
233 Pol Truck Service Sp. z o.o. Płoty 12,2
234 Maszoński Logistic Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 12,2
235 Fatto Sp. z o.o. Zielona Góra 12,2
236 Euromat Sp. z o.o. Jenin 12,1
237 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Skwierzyna 12,1
238 Przedsiębiorstwo Robót Remontowych EL-GOR Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12,1
239 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tech-Dom Michalik sp.j. Gorzów Wielkopolski 12
240 E. Corax Sp. z o.o. Zielona Góra 11,9
241 Haya S.J. Górki 11,9
242 Spomasz Trans Sp. z o.o. Żary 11,9
243 Locum Sp. z o.o. Zarządzanie Nieruchomościami Gorzów Wielkopolski 11,8
244 OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH Żary 11,7
245 Rezonans Sp. z o.o. Zielona Góra 11,7
246 SPS Folia Sp. z o.o. Żagań 11,7
247 Sobex Sobota S.J. Trzebicz 11,7
248 Rolexim Sp. z o.o. Zielona Góra 11,7
249 Gospodarstwo Rolne Mościczki Sp. z o.o. Przyborów 11,7
250 Monosuisse Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11,6
251 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Zielonej Górze Zielona Góra 11,6
252 Valueassets Sp. z o.o. Szprotawa 11,6
253 Montax Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 11,5
254 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ecserwis Sp. z o.o. Zielona Góra 11,5
255 Teleskop Assets Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 11,5
256 Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne ARO Paweł Fabich, Renata Fabich, Robert Trzaskalski, Karin Trzaskalska sp.j. Świdnica 11,4
257 Arnica sp. z o.o. Zielona Góra 11,2
258 PHU Jubo-Trans Jerzy Halczuk, Bogdan Halczuk sp.j. Jasień 11,2
259 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 11,1
260 CIECH Vitrosilicon S.A. Iłowa 11,1
261 Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 11,1
262 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sława Sp. z o.o. Sława 11,1
263 Iesse Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
264 Voit Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 11
265 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
266 4STB Sp. z o.o. Zielona Góra 11
267 Laboratorium Budowlane Sp. z o.o. Zielona Góra 11
268 Bestem Sp. z o.o. Zbąszynek 11
269 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Żary 10,9
270 PHU Omega Sp. z o.o. sp.k. Świebodzin 10,9
271 Zakład Rzemiosł Drzewnych Petrus Wiesław Przybył sp.j. Zbąszynek 10,9
272 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,8
273 Gospodarstwo Rybackie Sława Sp. z o.o. Sława 10,8
274 Mądry Transport Sp. z o.o. Janczewo 10,8
275 COLPAK Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,7
276 Eko Recykling Sp. z o.o. Brożek 10,7
277 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli Nowa Sól 10,6
278 FAURECIA GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 10,6
279 Gospodarstwo Rybackie Karp Sp. z o.o. Osiecznica 10,5
280 Alco2go Sp. z o.o. Zielona Góra 10,5
281 Budnex Sp. z o.o. PUH Gorzów Wielkopolski 10,5
282 Społem Słubice Sp. z o.o. Słubice 10,4
283 Oktech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,4
284 B&F Trans K. Barczuk, M. Fiebig S.J. Dąbie 10,4
285 Pizzeria Mafia Sp. z o.o. Sp.K. Międzyrzecz 10,4
286 AJ GROUP Sp. z o.o. Zielona Góra 10,4
287 Guapa Produkcja Sp. z o.o. Krzywaniec 10,4
288 Ekopal Zakład Przetwórstwa Odpadów Drewnopochodnych I Produkcji Granulatu Drzewnego Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10,4
289 Westor Sp. z o.o. Zielona Góra 10,3
290 Ast Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 10,3
291 Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjno – Handlowe Konfin Sp. z o.o. Zielona Góra 10,3
292 Swiss Krono Sp. z o.o. Żary 10,2
293 Azzardo Sp. z o.o. Zielona Góra 10,2
294 Rajman Marcin Rapcewicz S.J. Słubice 10,2
295 Sec Strzelce Krajeńskie Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 10,1
296 FKT Polska Sp. z o.o. Goraj 10,1
297 CARO Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10,1
298 M.B.B. Logistics Sp. z o.o. Słubice 10,1
299 Zakład Usługowo-Handlowy Zygmunt, Iwona, Sebastian, Wioletta, Krystyna Ziętek sp.j. Drezdenko 10
300 LFC Sp. z o.o. Zielona Góra 10
301 The Best Invest Sp. z o.o. Gostchorze 9,9
302 Agencja Handlowa Boll Wojciech Dalewski sp.j. Zielona Góra 9,9
303 J&J Transport Spedycja Sp. z o.o. Nowa Sól 9,9
304 Peter Schmidt Okna I Drzwi Pvc Sp. z o.o. Wiechlice 9,9
305 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski S.J. Gorzów Wielkopolski 9,7
306 Dom – Budnex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9,7
307 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Poldrew Sp. z o.o. Zwierzyn 9,7
308 Przedsiębiorstwo Gastronomiczno Handlowe Barom Barbara Boroń Gorzów Wielkopolski 9,7
309 Przeds. Oczyszczania Ścieków Gubin – Guben Sp. z o.o. Gubin 9,7
310 Ledent Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 9,7
311 Przedsiębiorstwo Budowlano – Handlowe INSTEL S.J. Zielona Góra 9,7
312 Kordel Sp. z o.o. Fabryka Okuć Meblowych Nowa Sól 9,7
313 Proalpha Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 9,6
314 Kancelaria Podatkowa Sigma Sp. z o.o. Rzepin 9,5
315 Bertschi Poland Sp. z o.o. Żary 9,5
316 D&J Sp. z o.o. Budownictwo S.K. Międzyrzecz 9,5
317 SEC Słubice Sp. z o.o. Słubice 9,5
318 EWE Energia sp. z o.o. Międzyrzecz 9,4
319 Piąta Pora Roku Sp. z o.o. sp.k. Płoty 9,4
320 Corso Sp. z o.o. Zielona Góra 9,4
321 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DER – TRANS – S.J. W ŚWIEBODZINIE Świebodzin 9,4
322 Metallex Sp. z o.o. S.K. Bytom Odrzański 9,4
323 Akromar Sp. z o.o. Zielona Góra 9,3
324 Sarton Sp. z o.o. Zielona Góra 9,3
325 Aptekarze i Partnerzy Sp. z o.o. Zielona Góra 9,3
326 MILA PAPIER Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 9,3
327 Warsztat Usług Technicznych Tynfowicz Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9,2
328 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9,2
329 Felgenhauer Zremb Sp. z o.o. sp.k. Jasień 9,2
330 Intra Logistics S.A. Zielona Góra 9,1
331 TDG FK Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 9,1
332 SANIT-POL GRUPA SBS S.J. HURTOWNIA ARMATURY SANITARNEJ I TECHNIKI GRZEWCZEJ Szprotawa 9,1
333 International Sporting Travel Polska Sp. z o.o. Trzebiechów 9
334 INDYK-KLĘPSK Sp. z o.o. Klępsk 9
335 Lit-Logistic-Information-Transporte Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 9
336 Profi S.J. Zielona Góra 8,9
337 Cowan Mobel Sp. z o.o. Krzywaniec 8,9
338 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Koma Sp. z o.o. Wilkanowo 8,9
339 R – LINE S.J. Zielona Góra 8,8
340 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 8,8
341 Hoszman Schody I Drzwi Sp. z o.o. Szprotawa 8,8
342 Metal – System Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 8,8
343 Chornet S.J. Zielona Góra 8,8
344 Transtone Sp. z o.o. Sulechów 8,7
345 Fistal Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 8,7
346 Horizon Technologies Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 8,7
347 Serwis Ogumienia Nowacki S.J. Zielona Góra 8,7
348 Przedsiębiorstwo Remontowe Budowlano – Montażowe Leon Sembratowicz, Henryk Szydlik S.J. Sulęcin 8,7
349 Lakos Sp. z o.o. Szprotawa 8,7
350 GAMAPLAST K.J. Gamalczyk i Wspólnicy S.K. Gorzów Wielkopolski 8,7
351 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 8,6
352 Avikor Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 8,6
353 EC Kostrzyn Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 8,5
354 Icomp Sp. z o.o. Zielona Góra 8,5
355 Praefa Sp. z o.o. Międzyrzecz 8,5
356 E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o. Łąkie 8,5
357 Zespół Edukacyjny Sp. z o.o. Żagań 8,4
358 Xopero Software S.A. Gorzów Wielkopolski 8,4
359 Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Francepol Sp. z o.o. Zielona Góra 8,3
360 Wasiak Industry Sp. z o.o. Kożuchów 8,3
361 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.S.Lipiak S.J. Szprotawa 8,3
362 Agencja Celna Anneberg Sp. z o.o. Zielona Góra 8,3
363 Agro-Big-Pol-Import-Eksport S.J. Stanisław Bukowski & Jan Paszkiewicz Cybinka 8,3
364 WKM Agro Sp. z o.o. Grabik 8,3
365 Prates Sp.J. Paweł i Izabela Bokszczanin Ośno Lubuskie 8,2
366 EKOBUD Sp. z o.o. Zielona Góra 8,2
367 Agrotek Sp. z o.o. Zielona Góra 8,1
368 Eurohome Sp. z o.o. Zielona Góra 8,1
369 Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o. Kruszyna 8,1
370 Logic Sp. z o.o. Lutol Suchy 8,1
371 Targowa Janusz Nowicki Rafał Żuberek S.J. Zielona Góra 8
372 Bilińscy Stacje Paliw sp.j. Kostrzyn nad Odrą 8
373 Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa EFEKT Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 8
374 ZAKŁAD INŻYNIERII SANITARNEJ I ELEKTRYCZNEJ HOSSA ZENON HODUŃ I HENRYK SÓJKA S.J. Sulechów 7,9
375 GOPLAST Serafińscy S.J. Gorzów Wielkopolski 7,9
376 Interkommerz Sp. z o.o. Sulechów 7,9
377 Karo Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 7,9
378 ARTBRICK – Sp. z o.o. Żary 7,9
379 Constans Sp. z o.o. Kłodawa 7,9
380 Szułcik Sp. z o.o. Chwalim 7,8
381 BEL POL W. Niewiarowski i S. Andrzejczak S.J. Gorzów Wielkopolski 7,8
382 Zakład Przetwórstwa Mięsnego SŁAWA Sp. z o.o. Sława 7,8
383 Biuro Projektowo-Konsultingowe Marketprojekt Sp. z o.o. Zielona Góra 7,7
384 Zettler Electronics Poland – Sp. z o.o. Żary 7,7
385 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe GROPOL Sp. z o.o. Górzyca 7,7
386 Ahrens Textil – Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 7,7
387 Żagańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Żagań 7,6
388 Megami Sp. z o.o. Żary 7,5
389 Hajduk Pieczarkarnia S.J. Lipinki 7,5
390 Mtransport Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 7,4
391 Rd-Dubowski Sp. z o.o. Żary 7,4
392 Złote Piaski Sp. z o.o. Zielona Góra 7,4
393 Romatrans Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 7,4
394 Neofac Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 7,4
395 Radma Industry Sp. z o.o. Świdwowiec 7,4
396 Holzhandel Kantor Pl Sp. z o.o. Żary 7,4
397 Windpoldźwig Sp. z o.o. Zielona Góra 7,4
398 Streamsoft Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 7,3
399 Hurtownia Tkanin Plus Maciej Plust, Andrzej Dominiak sp.j. Gorzów Wielkopolski 7,3
400 CORVUS Sp. z o.o. Żary 7,3
401 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 7,3
402 Janas Logistics Sp. z o.o. Skwierzyna 7,3
403 Biuro Doradców Podatkowych Tomasz & Rafał Ziółkowscy Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 7,3
404 BEST Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S.J. Centrum BHP i P.Poż. Eugeniusz Garbera Zielona Góra 7,3
405 Womag Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 7,3
406 Pol – Nat Sp. z o.o. Sienno 7,3
407 Arbor Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 7,2
408 Kanus Sp. z o.o. Zielona Góra 7,2
409 Batcar Krzysztof Pawluć, Bogdan Tyliszczak sp.j. Zielona Góra 7,1
410 Przedsiębiorstwo Projektowo-Produkcyjne Ideapro Sp. z o.o. Nowa Sól 7,1
411 CALIER POLSKA Sp. z o.o. Deszczno 7,1
412 Polatrade Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 7
413 Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zielona Góra 7
414 Aworus Sp. z o.o. Surowa 7
415 Fabryka Maszyn Ponar-Remo Sp. z o.o. Wschowa 7
416 Norimpex Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 7
417 Polink – Wilkowo Sp. z o.o. Świebodzin 7
418 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sękpol Lech Kukorowski Ludwik Chomicz S.j. Ośno Lubuskie 6,9
419 DG Gezet Sp. z o.o. Sp.K. Gorzów Wielkopolski 6,9
420 Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o. Świebodzin 6,9
421 DOMINA-ROL Sp. z o.o. Stare Strącze 6,9
422 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Żary 6,9
423 Resident Broker Ubezpieczeniowy Sp. z o.o. Zielona Góra 6,9
424 Globex Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 6,8
425 Wytwórnia Opakowań Bud – Opak Bogdan Łagoda I Tadeusz Kamiński S.J. Drezdenko 6,8
426 P P H U ARON Sp. z o.o. Chociejów 6,8
427 Ewenex Energy Sp. z o.o. sp.k. Górzyca 6,8
428 DOLINKI Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gorzowie Wlkp Gorzów Wielkopolski 6,8
429 PEKOM S.A. Przedsiębiorstwo Komunalne Żary 6,8
430 Pensjonat Dworek Dalia Sp. z o.o. Grabin 6,8
431 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 6,8
432 BIURO PLUS B. Krępa, W. Krępa S.J. Zielona Góra 6,8
433 GRUPA BUDUJESZDOM Sp. z o.o. Żary 6,8
434 Sünkel C.U.E. Sp. z o.o. Brójce 6,8
435 Stężyca Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Kłodawa 6,7
436 Nature Green Production Radzików Sp. z o.o. Radzików 6,7
437 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Górzykowo 6,7
438 Jd Tools Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 6,6
439 A.Z. IWANICCY S.J. Meble Tapicerowane Andrzej Iwanicki Gubin 6,6
440 Koimex S.A. Świebodzin 6,6
441 Przewozy Autokarowe Tatarzyński Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 6,6
442 Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Zielona Góra 6,6
443 Qartex Sp. j. Marek Małkiewicz, Jacek Małkiewicz, Artur Ulanowski, Dorota Kardasz Tuplice 6,6
444 F.H. Cytroban Plus S.J. Zakęcie 6,6
445 Przedsiębiorstwo Rolniczo-Przemysłowe AGROWIT Sp. z o.o. Witosław 6,6
446 Mercede Sp. z o.o. Zielona Góra 6,6
447 Celexon Poland Sp. z o.o. Sp.K. Zielona Góra 6,5
448 Biuro Planowania Przestrzennego i Usług & Mc Sp. z o.o. Zielona Góra 6,5
449 NBTA Sp. z o.o. Zielona Góra 6,5
450 Gozdrew T.S.J. Słaby sp.j. Gościm 6,5
451 B.K. Transport Sp. z o.o. Ochla 6,5
452 Dringenberg Polska Sp. z o.o. Żagań 6,5
453 Nowy Szpital w Kostrzynie Nad Odrą Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 6,4
454 Qualitychamp Letnica Sp. z o.o. Letnica 6,4
455 Erma Sp. z o.o. PPHU Kandlewo 6,4
456 Valuepack Europe Sp. z o.o. Szprotawa 6,4
457 Magorex Sp. z o.o. S.K. Żary 6,4
458 Stacja Sprzedaży Paliw Eko-Tank Zbigniew Piekut I Józef Bryszewski sp.j. Słubice 6,4
459 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 6,4
460 Przedsiębiorstwo Handlowe WDF Fijołek Sp. J. Gubin 6,4
461 Zielonogórskie Przedsiębiorstwo Budowy Mostów Mosty Sp. z o.o. Zielona Góra 6,4
462 Eotech Sp. z o.o. Zielona Góra 6,3
463 Victory Precision Technology Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 6,3
464 Hurtownia Hurt Irena Wołk i Wspólnicy S.J. Międzyrzecz 6,2
465 Akromar Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 6,2
466 J.R. Purtec Sp. z o.o. Międzyrzecz 6,2
467 BAC Investment Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 6,2
468 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 6,2
469 Lubuskie Centrum Ortopedii Im. Dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie Sp. z o.o. Świebodzin 6,2
470 RELPOL S.A. Żary 6,2
471 FAST Sp. z o.o. PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE Zielona Góra 6,1
472 Arctic Paper East Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 6,1
473 Lubtrans – Sp. z o.o. Przeds. Sprzętowo – Transportowe Nowa Sól 6,1
474 ABC Transport Sp. z o.o. Sp.k. Zielona Góra 6,1
475 Daterm Sp. z o.o. Zielona Góra 6,1
476 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Domex sp. j. L. Sembratowicz H. Szydlik Sulęcin 6,1
477 Zakład Produkcji Opakowań KARTON-PAK S.A. Nowa Sól 6,1
478 HANKE TISSUE Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 6,1
479 Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Supekom Sp. z o.o. Sulechów 6,1
480 Herbich Michael Sp. z o.o. Zielona Góra 6
481 Alumetal Poland Sp. z o.o. Nowa Sól 6
482 Spółdzielnia Mieszkaniowa Celuloza Kostrzyn nad Odrą 6
483 Polset Meble Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 6
484 ANNEBERG TRANSPOL INT Sp. z o.o. Zielona Góra 6
485 SAGE Automotive Interiors Poland Sp. z o.o. Żary 6
486 Rema Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 6
487 Novodom Sp. z o.o. Radów 6
488 Pol-Plus Systemy Grzewcze Sp. z o.o. Zielona Góra 6
489 EF-Recykling Sp. z o.o. Tomaszowo 5,9
490 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Skwierzyna 5,9
491 Cytropol Sp. z o.o. Zielona Góra 5,9
492 Adman Sp. z o.o. Cigacice 5,9
493 Giwa Sp.J. Arkadiusz Wasilenko, Alina Wasilenko Gorzów Wielkopolski 5,9
494 Kanwod Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 5,9
495 SAS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zielona Góra 5,9
496 ANMAR Marian Przybył S.J. Gorzów Wielkopolski 5,9
497 ELEKTROMONT Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,8
498 Fabryka Domów Prefadom Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,8
499 Market Smak G.s. Gołuchowscy i D.a. Jabłońscy Sp. J. Drezdenko 5,8
500 Ripex Polska Sp. z o.o. Żagań 5,8
501 GRANAT Sp. z o.o. Nowa Sól 5,8
502 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 5,8
503 Lensing & Brockhausen Polska Sp. z o.o. Słubice 5,7
504 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Żaganiu Żagań 5,7
505 DKD Sp. z o.o. Zielona Góra 5,7
506 Gorzowska Lecznica Specjalistyczna Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,7
507 Mauer Sp. z o.o. Królów 5,7
508 Handlo-Drew Sp. z o.o. Sulęcin 5,7
509 Common Rail Sp. z o.o. Krępa 5,7
510 Meblostyl – Szymczak S.J. Krosno Odrzańskie 5,7
511 Trans Logistyka – Olga Juchniewicz Spółka Komandytowa Słubice 5,7
512 Meibes Metall – Technik Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,7
513 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe INSTEX Sp. z o.o. Trzebów 5,7
514 Astec Sp. z o.o. Zielona Góra 5,6
515 Deckmash Sp. z o.o. w Białogardzie Ojerzyce 5,6
516 ZPU Międzyrzecz Polskie Rury Preizolowane Sp. z o.o. Międzyrzecz 5,6
517 Constant Sp. z o.o. Mostki 5,6
518 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 5,6
519 Multimon Polska Sp. z o.o. Żary 5,6
520 Drogbud Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Świebodzin 5,6
521 Centrum Handlowe Budownictwa Sp. z o.o. Zielona Góra 5,5
522 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej I Mieszkaniowej Sp. z o.o. Stare Kurowo 5,5
523 Apis Logistyka Transport Spedycja Sp. z o.o. S.K. Gryżyna 5,5
524 Stabilis Spółka z o.o. Żary 5,5
525 J.P. Transport Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 5,5
526 Rugia Sp. z o.o.-Spółka Komandytowa Zielona Góra 5,5
527 Centrum Telewizji Kablowej Jim-Sat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,5
528 Szprotawskie Wodociągi I Kanalizacja Sp. z o.o. Szprotawa 5,5
529 CRM Metale Sp. z o.o. Sp.K. Jasień 5,4
530 Almar S.J. Zielona Góra 5,4
531 Ingram Micro CFS Fulfilment Sp. z o.o. Świebodzin 5,4
532 Inter – Castor Sp. z o.o. PPUH Połupin 5,4
533 Florapack Sp. z o.o. Kaliska 5,4
534 Grumetti Sp. z o.o. Ośno Lubuskie 5,4
535 Spółdzielnia Inwalidów Zut Zielona Góra 5,4
536 Pom-Trans-Logistic Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5,3
537 Elefant-Design Sp. z o.o. Gubin 5,3
538 Calmet Sp. z o.o. Zielona Góra 5,3
539 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Lubsku Sp. z o.o. Lubsko 5,3
540 Adips Sp. z o.o. Zielona Góra 5,2
541 DREWGÓR S.Walczak i Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 5,2
542 Sigismund Sp. z o.o. Zielona Góra 5,2
543 Climowool Sp. z o.o. Świdnica 5,2
544 Panda Import Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 5,2
545 Sundstextiles Poland Sp. z o.o. Łaz 5,1
546 Flevoplant Polska Sp. z o.o. Duraczewo 5,1
547 SMB Materiały Wykończeniowe J. Wedler, M. Zawadzki S.J. Zielona Góra 5,1
548 POM-SAKON Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 5,1
549 STEINFORM PRODUKTION Sp. z o.o. Witnica 5,1
550 BM Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 5
551 Thye Lokenberg – Polska Sp. z o.o. Tomaszowo 5
552 Waldemar Sp. z o.o. Rzepin 5
553 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 5
554 Gobi Transport Sp. z o.o. S.K.A. Zielona Góra 5
555 Hopex Sp. z o.o. Baczyna 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.