Efektywne Firmy 2018 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 51 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Efektywna Firma 2018 uzyskało 487 firm Województwa Warmińsko-Mazurskiego, bo stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi wyniósł w nich minimum 5 proc.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Efektywna Firma od 2008 r. Przez jedenaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw i kilkuset banków działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking efektywnych firm według stosunku zysku netto do przychodów ze sprzedaży i zrównanych z nimi.

Do analizy zostały wybrane te firmy, które w 2016 miały minimum 100 tys. złotych przychodów netto, wykazały zysk netto powyżej 1 tys. zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu policzył też ich wartość rynkową na koniec marca 2017 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Uproszczona metodologia liczenia wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu. Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Firmy wymienione w poniższym rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Efektywna Firma 2018 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Efektywna Firma 2018 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Prosimy więc nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych grafik, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Efektywne Firmy 2018 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Średni stosunek zysku netto do przychodów ze sprzedaży w latach 2015 i 2016 r. w proc.
1 Agroplus Sp. z o.o. Klewki 652,8
2 PERKUN Sp. z o.o. Przeds. Rolne Giżycko 173,4
3 Tesna Sp. z o.o. Olsztyn 165,4
4 Amis J Mamątow S.J. Olsztyn 104,7
5 Agro Produkcja Sp. z o.o. Cebulki 92,9
6 Stacja Paliw Zaf Zielińscy, Roszkowska sp. j. Kurzętnik 80,7
7 Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o. Lubomino 78,4
8 DRE Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka Sp.J. Gronowo Górne 77,8
9 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Nielbark 69,1
10 Milvi Sp. z o.o. Miłakowo 66
11 Galant Meble Sp. z o.o. Lubawa 61,7
12 Elgrom Suchecki S.J. Olsztyn 55,2
13 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Opieka Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 54,1
14 Agrar Sp. z o.o. Barczewko 53,9
15 Arbet Investment Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 52,3
16 Mip Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 51,8
17 Krys-Pol Sp. z o.o. Olsztyn 50,8
18 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J. Pieniężno 49,6
19 Kancelaria Prawna N. Parakiewicz I Wspólnicy S.K. Olsztyn 46,5
20 Inwest Eko – System Sp. z o.o. Elbląg 44,4
21 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Mrągowo 43,6
22 SDG-Sigma Development Group-Strot, Pieczkowski S.J. Olsztyn 43,1
23 Warmia – TECH Sp. z o.o. Olsztyn 42,2
24 BRAMID Sp. z o.o. Braniewo 41,7
25 Mazur Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 40,5
26 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 40,3
27 Auto-Land Janusz Andrzejewski Olsztyn 39,8
28 Lekarska Spółka Partnerska Ostoja Łaszkiewicz I Partnerzy Elbląg 38,9
29 Ryńskidwór-Rol Sp. z o.o. Ryński Dwór 38,8
30 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Stryjewie Stryjewo 37,9
31 Yacht Club Tiffi Spaghettino Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 37,6
32 Kensus Sp. z o.o. Gołdap 37,3
33 Żubr Zakład Usług Leśnych Trzcińscy sp.j. Szczytno 36,3
34 Kamar Sp. z o.o. Piecki 35,1
35 Halmed Sp. z o.o. Nidzica 35
36 Gospodarstwo Rolne Świękity Sp. z o.o. Lubomino 35
37 EMCkwadrat Sp. z o.o. Gołdap 34,1
38 ZAMER Zdzisław Żuromski S.K. Kraszewo 33,9
39 Prawomaniacy Sp. z o.o. Olsztyn 33,2
40 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sajmino Sp. z o.o. Ostróda 33,2
41 Animal Pharma Pomorze-S.J. Olsztyn 32,4
42 Firma Handlowa SUKCES Sp. z o.o. Olsztyn 32,3
43 Hotele Olsztyn Sp. z o.o. Olsztyn 31,3
44 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 31
45 Kensus Sp. z o.o. SP.K. Gołdap 30,7
46 Grupa Stalmot S.A. Olsztyn 30,6
47 DOM EŁCKI S.J. Ełk 30,5
48 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 30,1
49 Pracownia Projektowa Ipb-Projekt Sp. z o.o. w Iławie Iława 29,7
50 Inwest PL Sp. z o.o. Olsztyn 29,2
51 Biopoint S.J. Stawiguda 28,8
52 CEZAL SPÓŁKA AKCYJNA OLSZTYN Olsztyn 28,7
53 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 28,2
54 Sanit-Plast Filipczak S.J. Korpele 28,2
55 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 27,9
56 Karwel S.J. Stare Dłutowo 27,6
57 Losko Nieruchomości Sp. z o.o. Olsztyn 27,3
58 Total Eko Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Olsztyn 27
59 AGROFARM S.A. Biała Giżycka 26,8
60 Azja Auto Skiba i Wspólnicy S.J. Olsztyn 26,8
61 Konitec Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 26,6
62 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Mrągowo 26,1
63 Koma Sp. z o.o. S.K. Ełk 26
64 Czachpol Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolne Czachówki 25,9
65 Park Sp. z o.o. Parkoszewo 25,8
66 Cereal Sp. z o.o. Jarnołtowo 25,8
67 HURRA Sp. z o.o. Iława 25,3
68 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 25,2
69 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 24,3
70 Lekarze Domowi Sp. z o.o. Olsztyn 24,3
71 Eureka Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 24,3
72 Zortrax S.A. Olsztyn 24
73 For All Seasons Packing Sp. z o.o. Olsztyn 23,8
74 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 23,7
75 IQU Systems Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 23,3
76 Jankowiak Sp. z o.o. S.K. Elbląg 23,3
77 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kostrzewa Sp.j. Giżycko 23,1
78 P.H.U. Zaw-Bud Wojciech Zawłocki Nowa Wieś 22,9
79 Micro-Tech Sp. z o.o. Sordachy 22,4
80 Rutkowski Development S.J. Ełk 22,3
81 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 22,2
82 BOSS S.J. Węgorzewo 22
83 Ferm PRO Sp. z o.o. sp.k. Biskupiec 22
84 Beyond Resources Sp. z o.o. Olsztyn 21,9
85 Ovet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 21,6
86 Rea Group Sp. z o.o. S.K. Nowe Pole 21,2
87 Integracyjne Centrum Oświatowe Sp. z o.o. S.K. Gronowo 21,1
88 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska w Elblągu Elbląg 20,9
89 WAHOPOL Sp. z o.o. Tołkiny 20,7
90 Mazur Electrorecycling Sp. z o.o. Olsztyn 20,7
91 Serwis Turbin Włodzimierz S. Leszczyński S.J. Elbląg 20,7
92 Wekta Nowa Sp. z o.o. Olsztyn 20,7
93 Cornstore Sp. z o.o. Gromki 20,5
94 Przedsiębiorstwo Techniczno-Handlowe POLMEX Sp. z o.o. Olsztyn 20,3
95 MSI Telekom Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 20,1
96 NICZUK METALL – PL S.J. Wilimowo 20
97 TERMIK Sp. z o.o. Mrągowo 19,8
98 Stybowski s. j. Wikielec 19,7
99 Oristo Meble Sp. z o.o. Lubawa 19,6
100 Juno Sp. z o.o. Mrągowo 19,6
101 NPS – Mazury Sp. z o.o. Ryn 18,7
102 PPHU WUTEH Sp. z o.o. Gołdap 18,6
103 GIER KROM Sp. z o.o. Parkoszewo 18,4
104 BIOGRADEX-HOLDING – Sp. z o.o. Elbląg 18,1
105 Warmińskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 18,1
106 DH Sp. z o.o. Kętrzyn 17,9
107 Zelbo Szczytno Gołąb S.J. Szczytno 17,9
108 Animal Pharma Lublin-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski, sp.j. Olsztyn 17,9
109 Kode Arkadiusz Szyszkowski, Artur Radel sp.j. Ełk 17,8
110 Laboratoria Medyczne Optimed Kuriata, Wroński Sp. z o.o. Kętrzyn 17,7
111 Alzacja Sp. z o.o. Mrągowo 17,6
112 Animal Pharma Olsztyn-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski S.J. Olsztyn 17,6
113 Warmiński Dom Brokerski Sp. z o.o. Olsztyn 17,6
114 KACZKAN S.J. Zakład Produkcji Drzewnej Małdyty 17,6
115 Arkas-Projekt Sp. z o.o. Olsztyn 17,5
116 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolno-Hodowlanej Bronowo Sp. z o.o. Bronowo 17,5
117 Budofriend Sp.J., Krzysztof Krawczyk, Jerzy Polakowski Olsztyn 17,4
118 Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Olsztyn 17,3
119 CORTEX Sp. z o.o. Olsztyn 17,2
120 Galwanotechnika Mrągowo Sp. z o.o. Mrągowo 17
121 ICE-TRADE PRODUCTION Sp. z o.o. Iława 16,8
122 Beaver Cosmetic Group Sp. z o.o. Olsztyn 16,8
123 Mm Glass sp. j. W. Sypniewska, M. Świątek Olsztyn 16,5
124 ELIT – B. Gancarz, K. Błaszkowski – S.J. Elbląg 16,5
125 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe RENOX Mirosław Wielechowski S.J Olsztyn 16,3
126 NABER POLSKA Sp. z o.o. Olsztyn 16,3
127 AMD Sp. z o.o. Biskupiec 16,3
128 Grabikowski – Grabikowska PPHU INEX S.J. Giżycko 16,3
129 Firma OL-TERM Rudziński Trusielewicz S.J. Olsztyn 16,2
130 MAM Tech Sp. z o.o. Olsztyn 15,8
131 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 15,7
132 Envi – Chem Badania Chemiczne I Środowiskowe Sp. z o.o. Elbląg 15,7
133 Eurotter Logistyka Sp. z o.o. S.K.A. Olsztynek 15,7
134 Meble Szkolne Olsztyn Sp. z o.o. Giedajty 15,7
135 INFIS Company Sp. z o.o. Olsztyn 15,6
136 Miejska Energetyka Cieplna Wodociągi i Kanalizacja Ewix Sp. z o.o. Górowo Iławeckie 15,6
137 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 15,6
138 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Mrągowo 15,3
139 Expert J.Rusinkiewicz i Wspólnicy S.J. Olsztyn 15,3
140 Dębica Sp. z o.o. P P H U Elbląg 15,3
141 Trans Żwir Jan Kitowicz Giżycko 15,3
142 Godmar M.R.P. Godzińscy sp.j. Milejewo 15,2
143 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Boma Małgorzata i Bolesław Pietruszewscy sp.j. Gronowo Górne 15,1
144 Elma Energia Sp. z o.o. Olsztyn 15
145 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 15
146 Ekoma Rachunkowość i Doradztwo Sp. z o.o. Olsztyn 15
147 Klincbud Sp. z o.o. Mrągowo 14,8
148 Abakus Wood Pol S.J. Olsztyn 14,8
149 Industry Vision Sp. z o.o. Pasłęk 14,8
150 Zawbud Bis Sp. z o.o. Nowa Wieś 14,7
151 Rolman Andrzej Szczur Sp.k. Surzyki Małe 14,7
152 AGRO – SKANDAWA Sp. z o.o. Barciany 14,6
153 Pneumatyka Plus Marcin Romański Jacek Romański sp. j. Olsztyn 14,5
154 Gospodarstwo Rybackie Ostróda Sp. z o.o. Warlity Wielkie 14,2
155 Warmińska Księgarnia Diecezjalna Hosianum Sp. z o.o. Olsztyn 14,2
156 Local Sp. z o.o. Olsztyn 14,1
157 Ordynka Biuro Rachunkowe Sp. z o.o. Giedajty 14,1
158 POLFER Sp. z o.o. Bezledy 14
159 Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński sp.j. Szczytno 13,8
160 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 13,8
161 Obram Sp. z o.o. Olsztyn 13,8
162 Alternatywa Polska Sp. z o.o. Huta Wielka 13,8
163 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Bartoszycach Bartoszyce 13,8
164 Freedom Nieruchomości Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 13,6
165 Specjalistyczny Zakład Elektromechaniczny Maleszka Krzysztof Maleszka Zenon S.J. Dywity 13,6
166 ABF Zakład Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Sp.K. Działdowo 13,6
167 Ekoagro Sp. z o.o. Olsztyn 13,6
168 Sklejka – Pisz Paged Sp. z o.o. Pisz 13,5
169 Przedsiębiorstwo Gospodarki Nieczystościami Sp. z o.o. Orneta 13,4
170 Ocynkownia Wektor Henryk Dąbrowski, Marcin Tatol sp.j. Markajmy 13,4
171 Smile Sp. z o.o. Korpele 13,4
172 CS -Bud Chyła Sikorski S. J. Ługwałd 13,4
173 Żegluga Mazurska Sp. z o.o. Giżycko 13,3
174 Dam-Rob Sp. z o.o. S.K. Zalewo 13,2
175 Przedsiębiorstwo Telekomunikacyjne TELEKOM WARMIA Sp. z o.o. Olsztyn 13,2
176 Grunwald Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald 13,1
177 Kokabud sp. z o.o. Olsztyn 12,9
178 LOSKO K. Łosko, W. Łosko, C. Łosko S.J. Olsztyn 12,7
179 LAC – MET Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 12,7
180 CL. Invest Sp. z o.o. Olsztyn 12,7
181 Installcotech Sp. z o.o. Olsztyn 12,6
182 Osiedlowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Gronowo Elbląskie 12,6
183 Comaxel Sp. z o.o. Gołdap 12,5
184 POLPLAST Sp. z o.o. Olsztyn 12,5
185 PHU GROT Jacek Olszewski Pisz 12,4
186 Kramer S.A. Gietrzwałd 12,4
187 OZAMET Sp. z o.o. Jonkowo 12,4
188 PW Tramad – Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 12,4
189 Budextan Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Marcinkowo 12,3
190 KA – ROL Sp. z o.o. Ławice 12,3
191 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko S.J. Elbląg 12,2
192 Audyting Sp. z o.o. Olsztyn 12,2
193 Dolux S.J. Iława 12,2
194 Klimaty B.B. Klim Sp.J. Olsztyn 12
195 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgoda Kandyty 12
196 4IQ Group Sp. z o.o. Iława 11,9
197 Rolniczo-Usługowo-Handlowa WTOKLESZ Sp. z o.o. Mieczniki 11,9
198 Zakład Mechaniczny HML Nosewicz Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa S. J. Lidzbark Warmiński 11,9
199 Nordic Fresh Sp. z o.o. Olsztyn 11,9
200 MR Diagnostic Sp. z o.o. Elbląg 11,9
201 Anitech 2 Ogulewicz S.J. Bartoszyce 11,9
202 Mazur Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 11,8
203 Magnetic Systems Technology Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kętrzyn 11,8
204 WOJEWÓDZKI FUNDUSZ OCHRONY ŚRODOWISKA I GOSPODARKI WODNEJ W OLSZTYNIE Olsztyn 11,8
205 SALMO Sp. z o.o. Gietrzwałd 11,8
206 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 11,8
207 Agencja Ochrony Osób I Mienia Grom Sp. z o.o. Olsztyn 11,7
208 PUH ELPAD Grzesiowski i Wspólnicy S.J. Elbląg 11,7
209 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Koch Sp. z o.o. Kętrzyn 11,5
210 EBS Sp. z o.o. 3E Production sp.k. Ełk 11,5
211 Mazurskie Real Estate Sp. z o.o. Olsztyn 11,5
212 Spółdzielnia Handlowa w Kętrzynie Kętrzyn 11,4
213 Rus – All Sp. z o.o. Plęsy 11,4
214 Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o. Dywity 11,4
215 Moto – Remo S.J. Iława 11,3
216 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 11,3
217 DFM Sp. z o.o. Dobre Miasto 11,3
218 Mazury Sp. z o.o. Ostróda 11,3
219 Mondex Anna i Jerzy Affek S.J. Olsztyn 11,2
220 Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Działdowo 11,2
221 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Ryn 11,1
222 Dramiński S.A. Olsztyn 11,1
223 Wypiszwymaluj Sp. z o.o. Olsztyn 11,1
224 Kominki Dovre sp.j. Kochmański Olsztyn 11
225 Mikpol Sp. z o.o. Zełwągi 11
226 Easysofa Sp. z o.o. Klebark Wielki 11
227 Fabryka Opakowań Foliowych ROSSOPLAST D. i R. Rossochaccy S.J. Lidzbark Warmiński 11
228 Corab Sp. z o.o. Olsztyn 10,9
229 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-Sp. J. Milejewo 10,9
230 D.R.E Sp. z o.o. Gronowo Górne 10,9
231 DAN-TOR Sp. z o.o. Iława 10,8
232 Racing Logistics Sp. z o.o. Olsztyn 10,7
233 Warmińsko-Mazurskie Centrum Westfalia Bożena Krupska, Romuald Krupski S.J. Lidzbark Warmiński 10,7
234 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 10,7
235 OLPIEK Fiećko Prusiński S.J. Olsztyn 10,7
236 SKALIK SPÓŁKA JAWNA KAZIMIERZ SKALIK I ZOFIA SKALIK Świętajno 10,7
237 Printed Circuit Board Technology Sp. z o.o. Elbląg 10,6
238 Przedsiębiorstwo Transportu Spedycji Produkcji i Handlu Transped-Las Sp. z o.o. Olsztynek 10,6
239 Karton Sp. z o.o. Gołdap 10,6
240 Przedsiębiorstwo Zagraniczne MAZUR-TOM Krystyna Jurczyk Wójtowo 10,5
241 Zatoka S.A. Ostróda 10,5
242 Grupa Producentów Nasion Roślin Oleistych Olplon Sp. z o.o. Bisztynek 10,5
243 Telmar Rybiccy S.J. Nowe Miasto Lubawskie 10,4
244 Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Sp. z o.o. Olsztynek 10,4
245 Kancelaria Finansowa Bid Sp. z o.o. Ostróda 10,4
246 Max Mebel K. Zapert J. Galanek S.J. Stary Gieląd 10,4
247 LACTIMA Sp. z o.o. Morąg 10,4
248 Elnet Sp. z o.o. Olsztyn 10,4
249 PHU SONIK S.J. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 10,4
250 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud Sp. z o.o. Ostróda 10,3
251 Gospodarstwo Rolne Rolpol Sp. z o.o. W Ostrowitem Ostrowite 10,3
252 MAS-BUD Sp. z o.o. Olsztyn 10,3
253 DEKOR PLASTICS Sp. z o.o. Działdowo 10,3
254 REMONDIS MRĄGOWO Sp. z o.o. Mrągowo 10,3
255 Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Elbląg 10,3
256 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 10,3
257 Elbox Sp. z o.o. Elbląg 10,2
258 Horizon Medical Center Sp. z o.o. Olsztyn 10,2
259 Run Polsko – Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 10,1
260 S.W. Pharm Stella Krośnicka, Waldemar Krośnicki Sp.J. Lubawa 10,1
261 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 10
262 Hodowla Roślin Grunwald Sp. z o.o. Grupa Ihar Bartążek 9,9
263 Arkas – Projekt Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 9,9
264 Dashwood Polska Broker Sp. z o.o. Olsztyn 9,9
265 Leas – Pol Agro sp. z o.o. Skowronki 9,9
266 Olimp Danuta I Janusz Włodarczyk S.J. Olsztyn 9,8
267 Grupa Adia Sp. z o.o. Elbląg 9,8
268 Przedsiębiorstwo Budowlane Stars Sp. z o.o. Ełk 9,7
269 Audioton Sp. z o.o. Ełk 9,7
270 Olszewscy S.J. Giżycko 9,7
271 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp. j. Wójtowo 9,7
272 Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kołodziejowy Grąd 9,6
273 Grupa Amax Sp. z o.o. Mikołajki 9,5
274 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 9,5
275 Rodzina Sp. z o.o. Iława 9,3
276 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 9,3
277 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mamry w Giżycku Giżycko 9,3
278 GZD Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 9,3
279 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. W Olecku Olecko 9,3
280 Ławki – Rol Sp. z o.o. Ławki 9,3
281 Wodmiar Wiśniewscy Sp.J. Olsztyn 9,2
282 Anna Wajdlejt Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Export-Import WAJDLEJT E.R.A. Braniewo 9,2
283 Metrotest Sp. z o.o. Elbląg 9,2
284 Camp Park Sonata Sp. z o.o. Harsz 9,2
285 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 9,2
286 Royal Sp. z o.o. Jeziorany 9,1
287 Gospodarstwo Jeziorowe Sp. z o.o. Ełk 9,1
288 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 9,1
289 D&H TERMOBUD Sp. z o.o. Olsztyn 9,1
290 Zakład Produkcji Mebli ELPRIM – WIKA S.J. Markusy 9,1
291 KART-MAP Krzysztof Łachacz S.J. Nikielkowo 9,1
292 Lemar S.J. Olsztyn 9
293 Rolłajsy Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Łajsy 9
294 WTW Poland Sp. z o.o. Mrągowo 9
295 Loma Sp. z o.o. S.k. Olsztyn 9
296 Visimind LTD Sp. z o.o. Olsztyn 9
297 Towarzystwo Budownictwa Społecznego DOM Sp. z o.o. Kętrzyn 9
298 Gospodarstwo Królewo Sp. z o.o. Bartąg 9
299 PIEKARNIA WARMIŃSKA M. Ławrukajtis-Klimkowska, M. Ławrukajtis S.J. Braniewo 9
300 Eskulap Sp. z o.o. Szczytno 8,9
301 Cel-R Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 8,9
302 Zakład Mechniczny Eltech Sp. z o.o. Elbląg 8,8
303 Imperium Katarzyna Brdys Paweł Brdys S.J. Ełk 8,8
304 Pura Vida Furniture Group Sp. z o.o. Olsztyn 8,7
305 BIG Zakład Pracy Chronionej Marian Groblewski S.K. Elbląg 8,7
306 Meble Borkowski Sp. z o.o. Biskupiec 8,6
307 Zarząd Nieruchomości Mieszkalnych i Użytkowych Sp. z o.o. Elbląg 8,6
308 Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. Lubawa 8,6
309 Stalmot & Wolmet Sp. z o.o. Nidzica 8,6
310 Tanie M Sp. z o.o. Olsztyn 8,6
311 Energetik Polska Sp. z o.o. Olsztyn 8,5
312 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Zbytu FERSTAN – Ciostek S.J. Olsztyn 8,5
313 Maks Sp. z o.o. Olsztyn 8,5
314 M Action Poland Sp. z o.o. Olsztyn 8,5
315 Anberg sp.j. A. Willenberg Olsztyn 8,4
316 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 8,4
317 MAGNIFLEX POLSKA Sp. z o.o. Rogiedle 8,3
318 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mrągowo 8,3
319 Kompleks Wypoczynkowo – Konferencyjny Mazur – Syrenka Sp. z o.o. Krutyń 8,3
320 Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie Olsztyn 8,3
321 Kopec – Staniewicz Sp.J. Przedsiebiorstao Handlowe Giżycko 8,3
322 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 8,3
323 Perkoz-Bis Sp. z o.o. Lichtajny 8,2
324 Spółdzielnia Mieszkaniowa Eden Pasłęk 8,2
325 Marzena i Marek Pejas S.J. Nidzica 8,1
326 Real Sp. z o.o. Olsztyn 8,1
327 Agapit Pm Sp. z o.o. Olsztyn 8,1
328 WBD International Sp. z o.o. Mrągowo 8,1
329 PPH AGAPLAST Sp. z o.o. Olsztynek 8
330 Wild Sp. z o.o. w Ełku Ełk 8
331 Skład Handlowy MAJSTER S.J. Jarosław Chodań, Marek Adamowski Węgorzewo 7,9
332 Schwarte Group Sp. z o.o. Olsztyn 7,9
333 BOB Energetyk Sp. z o.o. Żardeniki 7,9
334 Meridian Trading Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 7,8
335 Musa Alicja Musiał, Tadeusz Musiał S.J. Targowisko Dolne 7,8
336 Przeds. Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk 7,8
337 Olsztyński Ośrodek Onkologiczny Kopernik Sp. z o.o. Olsztyn 7,7
338 Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. Giżycko 7,7
339 REMBUD – PBK Sp. z o.o. Przeds. Remontowo Budowlane Iława 7,7
340 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lubawa 7,7
341 Mazurskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Kruklin 7,6
342 Aroka Sp. z o.o. Olsztyn 7,6
343 Auto – Partner Konopka, Sobczak Sp.J. Olsztyn 7,6
344 Budokop Sp. z o.o. S.K. Elbląg 7,6
345 Przedsiębiorstwo Robót Ogólnobudowlanych Elektroinstal Adam Krzemiński, Jarosław Krzemiński, Piotr Krzemiński Sp. j. Ostróda 7,5
346 Port Bogaczewo Sp. z o.o. Wilkasy 7,5
347 Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. S.K. Ełk 7,5
348 Extom-Meble Jacek Tomaszewski Kazimierzowo 7,5
349 GRELAVI S.A. Olsztyn 7,4
350 Krzysztof Kocięda Meblolux Działdowo 7,4
351 Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o. Działdowo 7,4
352 Avila Sp. z o.o. Iława 7,4
353 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Aliwesa Sp. J. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 7,4
354 Algum Sp. z o.o. Gutkowo 7,4
355 Lubawskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lubawa 7,4
356 Zakład Mięsny Kawscy S.J. Różnowo 7,4
357 Przedsiębiorstwo Elektro-Instal Sp. z o.o. Olsztyn 7,4
358 Przedsiebiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Giżycko 7,3
359 Przedsiębiorstwo Usług Leśnych West Ignaciuk i Ostaszewski S.J. Giżycko 7,3
360 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o. Iława 7,3
361 IRIS POLONIA Sp. z o.o. Olsztyn 7,3
362 PHU Warmiak Spółka Komandytowa Olsztyn 7,3
363 Opegieka Sp. z o.o. Elbląg 7,3
364 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek S.J. Mrągowo 7,3
365 WIEJAK Sp. z o.o. Litwinki 7,2
366 AJGA Stankiewicz S.J. Działdowo 7,2
367 Stollar – Systemy Okienne Sp. z o.o. Olecko 7,2
368 Warmińska Fabryka Okien Postęp Sp. z o.o. Jeziorany 7,1
369 Gospodarstwo Rybackie Mikołajki Sp. z o.o. w Mikołajkach Mikołajki 7,1
370 Bartex Sp. z o.o. Pasłęk 7,1
371 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 7
372 Reproskan Sp. z o.o. Elbląg 7
373 Remondis Olsztyn Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 7
374 GOM Sp.J. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 7
375 AMB-Jk Sp. z o.o. Ługwałd 6,9
376 Piotrex Sp. z o.o. Wójtowo 6,9
377 Medi-Prof Sp. z o.o. Kętrzyn 6,9
378 Przedsiębiorstwo Ciepłownicze Sp. z o.o. Działdowo 6,9
379 Elbląska Spółdzielnia Niewidomych Elsin w Elblągu Zakład Pracy Chronionej Elbląg 6,9
380 BART-DRUK Sp. z o.o. Bartoszyce 6,9
381 Elessartrade Sp. z o.o. Olsztyn 6,9
382 PROST-KEY PACKAGING Sobolewscy S.J. Prostki 6,8
383 Apteka Prywatna w Piszu – B. Głodowska L. Tamkun sp.j. w Piszu Pisz 6,8
384 Cetco-Poland, Cetco Sp. z o.o. Spółka Komandytowo- Akcyjna Szczytno 6,8
385 AGENCJA HANDLOWA VABANK S.J. Elbląg 6,8
386 PAGED – SKLEJKA S.A. Morąg 6,8
387 Silva S.J. Grzegorz Składanowski Tomasz Sendrowski Olsztyn 6,8
388 Centrum Motoryzacyjne Sp. z o.o. Olsztyn 6,7
389 RACA Sp. z o.o. Ostróda 6,7
390 AGAT – J. A. Kowalewscy i A. B. Adamowicz S.J. Lidzbark Warmiński 6,7
391 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 6,7
392 Kamet Sp. z o.o. Nidzica 6,6
393 Przedsiębiorstwo Budowlane Max-Bud – Sp. z o.o. Nidzica 6,6
394 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 6,6
395 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe WIROMAG Sp. z o.o. Rogiedle 6,6
396 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jak Sp. z o.o. Olsztyn 6,6
397 Gminna Spółdzielnia SAMOPOMOC CHŁOPSKA Nowe Miasto Lubawskie 6,6
398 JANPOL TECHNOLOGIE Sp. z o.o. Brzozie Lubawskie 6,6
399 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 6,5
400 Rydzewski-K.Rydzewski T.Rydzewska S.J. Ełk 6,5
401 Gastronom – Mikuła sp. j. Kruklanki 6,5
402 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stomatologiczna Przychodnia Specjalistyczna Sp. z o.o. Olsztyn 6,4
403 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gołdapi Gołdap 6,4
404 Tewes-Klima K.Skowroński sp. j. Olsztyn 6,4
405 Vetpoint Sp. z o.o. S.K. Gietrzwałd 6,4
406 Przedsiębiorstwo Rolne Dobrol Sp. z o.o. Doba 6,3
407 NORD – OST Sp. z o.o. PW Gołdap 6,3
408 Dar-Ma Sp. z o.o. Olsztyn 6,3
409 Euromaster Polska Sp. z o.o. Olsztyn 6,2
410 UPAŁTY – ROL Sp. z o.o. Giżycko 6,2
411 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Sp. z o.o. Orneta 6,2
412 Selmag Sp. z o.o. Morąg 6,2
413 Agromex S.J. Kurzętnik 6,2
414 Spotfin Sp. z o.o. Pisz 6,2
415 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Kosz-Lew Sp. z o.o. Koszelewki 6,1
416 IPB STOLMET Sp. z o.o. Przeds. Metalowo Drzewne Iława 6,1
417 Zakłady Produkcyjno – Usługowe PRAWDA Sp. z o.o. Olecko 6,1
418 AD REM Sp. z o.o. Olsztyn 6,1
419 Smart Automation Sp. z o.o. Olsztyn 6,1
420 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Morąg 6,1
421 EURO-TRANS Stanisław Misiura Braniewo 6,1
422 Euro Studio Sp. z o.o. Olsztyn 6
423 Elmark S.J. Jędrzejewska Olsztyn 6
424 PIGO Sp. z o.o. Dobre Miasto 6
425 Rewers Sp. z o.o. w likwidacji Dobre Miasto 6
426 GIW Sp. z o.o Agencja Wytwórczo – Handlowo – Usługowa Pisz 6
427 Eltel Networks Energetyka S.A. Olsztyn 6
428 Meblewójcik Sp. z o.o. Elbląg 5,9
429 Zakład Gospodarki Komunalnej W Kurzętniku Sp. z o.o. Kurzętnik 5,9
430 GRALBET Sp. z o.o. P P H Gralewo 5,9
431 ZETO Software Sp. z o.o. Olsztyn 5,9
432 Mada J. Tomalik, M. Obuchowicz Sp. J. Olsztyn 5,8
433 KIM Sp. z o.o. Gronowo Górne 5,8
434 Zakład Usług Wodno – Melioracyjnych W. Olszewski, D. Zagożdżon sp.j. Szczytno 5,8
435 CASUS Sp. z o.o. S.K. Elbląg 5,8
436 Przedsiębiorstwo Handlowe Dąbkowskie, De Maria i Skalińska sp. j. Olsztyn 5,8
437 Hls Stalbud Konstrukcje i Urządzenia Galwaniczne Sp. z o.o. Mrągowo 5,8
438 Puidukoda Polska Sp. z o.o. Orzysz 5,7
439 PHU Eko – Win Sp. z o.o. Olsztyn 5,7
440 TRANS – POL S.J. Szczytno 5,7
441 Bartex Sp. z o.o. Płoskinia 5,7
442 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Barczewo 5,6
443 Bojar Sp. z o.o. Buczki 5,6
444 EXBUD Sp. z o.o. S.K. Pieniężno 5,6
445 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ostróda 5,6
446 P.P.H.U. TECHTRANS S.J. Andrzej Szmit i Ireneusz Ziemiński Elbląg 5,6
447 OL-FLORA Sp. z o.o. Wójtowo 5,5
448 Pressta Eisele Polska Sp. z o.o. Elbląg 5,5
449 Rolno Spożywczy Rynek Hurtowy GIEŁDA ELBLĄSKA S.A. Elbląg 5,5
450 HTR Bud Sp. z o.o. Barczewo 5,5
451 Super-Market Korwek S.J. Mikołajki 5,5
452 Nowakowski Spółka Jawna Gajewo 5,5
453 Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Montażowe Inmont Sp. z o.o. Piduń 5,5
454 Firma Handlowa PLUS Rydzewski S.J. Ełk 5,5
455 NAFTKOM Sp.J. Jacek i Anna Lisewscy Olsztyn 5,4
456 Mazur Pack Sp. z o.o. Pasłęk 5,4
457 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowo Produkcyjne Star – Hurt Barbara Pergoł, Wojciech Pergoł S.J. Działdowo 5,4
458 Technical-Trans Poland Sp. z o.o. Nidzica 5,4
459 ARBET Investment Group Sp. z o.o. Olsztyn 5,4
460 Helena Mazur, Barbara Wolna Fimar Hurtownia Wielobranżowa sp.j. Braniewo 5,4
461 UPST – IBP Sp. z o.o. Iława 5,4
462 Ordynka Kancelaria Doradcy Podatkowego Sp. z o.o. Olsztyn 5,4
463 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Nike Sp. z o.o. Ostróda 5,4
464 Przedsiębiorstwo Budowlane MAS-BUD Marian Stawarczyk i Anna Stawarczyk S.J. Olsztyn 5,4
465 Jarka Sp. z o.o. Babki 5,4
466 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku Sp. z o.o. Ełk 5,4
467 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 5,3
468 Silvan sp. z o.o. Olecko 5,3
469 Wioska Turystyczna Wilkasy Sp. z o.o. Giżycko 5,3
470 ROLPOL B.Duda, W.Sienkiewicz Sp.J. Dobre Miasto 5,3
471 Elixir Warmiafarm Sp. z o.o. sp.j. Małszewo 5,3
472 Wojciech Makowski I Bogusław Milewski – S.J. Olecko 5,3
473 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 5,3
474 Instytut Badawczo – Szkoleniowy Sp. z o.o. Olsztyn 5,3
475 Młynomag Myszkowska, Rezanko S.J. Grodzki Młyn 5,3
476 PPHU Telest Sp. z o.o. Pieniężno 5,3
477 Elektrosystem Sp. z o.o. Olsztyn 5,2
478 Favet Sp. z o.o. Morąg 5,2
479 Paluzy Sp. z o.o. Paluzy 5,2
480 Lekpol Sp. z o.o. Braniewo 5,1
481 Spółdzielnia Mieszkaniowa POJEZIERZE w Olsztynie Olsztyn 5,1
482 Majonezy Spółdzielnia Pracy Produkcyjno-Handlowa w Kętrzynie Kętrzyn 5,1
483 KATES POLSKA Sp. z o.o. Olsztyn 5,1
484 Przedsiębiorstwo Handlowe Paxer Jolanta Prusinowska, Grzegorz Prusinowski sp. j. Olsztyn 5
485 Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjnego Bio-Stan Sp. z o.o. Wola Muntowska 5
486 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Giżycko 5
487 EXPOM S.A. Kurzętnik 5

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownie handlowe.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2015-2016,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2016 roku,
3. Zysk netto w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2015 i 2016 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej
Wartość rynkowa firm liczona jest w porównaniu do spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej
W końcu marcu 2017 r.: C/Z: 20,1, a C/WK: 1,34.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2017 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2017 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2016 r. i wskaźnika C/Z w końcu marca 2017 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2016 r. i wskaźnika C/Wk w końcu marca 2017 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to wartość rynkowa firmy w końcu marca 2017.

To bardzo uproszczona metoda liczenia wartości rynkowej firm. Instytut Europejskiego Biznesu nie ponosi odpowiedzialności za jej wykorzystywanie w działalności inwestycyjnej czy gospodarczej.