Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Opolskiego

Spośród 68 812 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w listopadzie 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 uzyskało 548 firm z województwa opolskiego. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.

W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm w październiku 2020 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Wykorzystał podstawowe wskaźniki: C/Z i C/Wk. Ten pierwszy w październiku 2020 r. był wyjątkowo wysoki, wyniósł 42,2, co podbijało wartość firm wykazujących zyski.

Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.

Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył ranking Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2020 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2020, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki


Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r. w mln zł
1 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 8388,7
2 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 3201
3 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 2117,1
4 BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 1747,3
5 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 1157
6 Mubea Automotive Poland Sp. z o.o. Zimna Wódka 1156,8
7 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 1125,3
8 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 800,1
9 Opoltrans Sp. z o.o. Opole 796,1
10 Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Opole 713,8
11 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 538,8
12 Auto Lellek Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 535
13 Goodmills Polska Sp. z o.o. Stradunia 506,8
14 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 504,6
15 Meblosoft Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 452,7
16 KAPICA Sp. z o.o. S.K. Zawadzkie 447,4
17 Jokey Poland Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 410,3
18 SIEGENIA – AUBI Sp. z o.o. Kluczbork 394
19 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 387,1
20 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 358
21 Bradas Sp. z o.o. S.K. Olesno 352,5
22 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 340,3
23 JD Sp. z o.o. sp.k. Opole 340,1
24 Furnika Sp. z o.o. S.K. Prudnik 337,8
25 IZOSTAL S.A. Kolonowskie 331,3
26 Klonex – VCS Sp. z o.o. P U H Opole 325,8
27 CB S.A. Chrząstowice 314,6
28 Kamex Sp. z o.o. Opole 294,1
29 Atlantis-Deweloper Sp. z o.o. Opole sp.k. Opole 293,9
30 Stylbruk Adrian Bieniek, Renata Bieniek S.J. Wawrzyńcowice 285,5
31 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bamar-Pol D. Błacha sp.j. Opole 283,8
32 Fagro D. Grosz A. Fałek sp.j. Krapkowice 279,2
33 Itaka Holdings Sp. z o.o. Opole 270,7
34 Hart Sp. z o.o. Opole 268,7
35 Pasta Food Company Sp. z o.o. Opole 231,5
36 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 229,6
37 Cementownia ODRA S.A. Opole 222,4
38 Db Cargo Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 215,3
39 Fadome Sp. z o.o. S.K. Złotniki 215,2
40 Steag Energo Mineral Sp. z o.o. Opole 214,5
41 Agroas Sp. z o.o. sp.k. Grodków 213,8
42 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 201,4
43 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 199,9
44 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 199,3
45 Euroceras Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 196,7
46 Exlabesa Extrusion Opole Sp. z o.o. Tułowice 196,4
47 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 191,5
48 TADEUSZ SELZER SELT Sun Protection Systems Opole 187,4
49 Strunobet – Migacz Sp. z o.o. Lewin Brzeski 180
50 Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 174,3
51 Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. Opole 168,5
52 PCC SYNTEZA S.A. Kędzierzyn-Koźle 165,8
53 ELIN Arkadiusz Miszkiewicz Kędzierzyn-Koźle 165
54 KAMET S.A. Reńska Wieś 163,4
55 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Chorula 162,6
56 PKS International Cargo S.A. Opole 161,4
57 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 160,9
58 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 157,1
59 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Lubska 152,4
60 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 148,4
61 Remondis Opole Sp. z o.o. Opole 142,5
62 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 140,1
63 Schiedel Sp. z o.o. Opole 139,9
64 Mochnik Sp. z o.o. S.K. Opole 136
65 Zakład Komunalny Sp. z o.o. Opole 134,7
66 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. Brzeg 133,8
67 Jarpak Zakład Produkcji Opakowań z Tektury Sp. z o.o. Paczków 132,5
68 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 129,2
69 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 128,7
70 Bardusch – Polska Sp. z o.o. Prudnik 124,5
71 Design Light Sp. z o.o. Głuchołazy 120,4
72 Kelvion Sp. z o.o. Opole 120,2
73 Profex Elektronik Sp. z o.o. S.K. Opole 119,3
74 Firma Sezam Instal P. Cecuga i R. Cecuga sp.j. Opole 118,3
75 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice 118
76 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Opole 117,2
77 Sentrex Sp. z o.o. Gogolin 114,7
78 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu Opole 113,3
79 DES MEBLE Sp. z o.o. S.K. Myślina 111,8
80 ZND CE Sp. z o.o. Opole 109,9
81 GMFSp. z o.o. S. K. Opole 104,4
82 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 100,2
83 Konstalmet Piosek S.J. Gąsiorowice 99,1
84 Opolska Spółdzielnia Mieszkaniowa PRZYSZŁOŚĆ Opole 98,8
85 Eurosystem Polska Sp. z o.o. sp.k. Przywory 97
86 Skamol Polska Sp. z o.o. Opole 96,8
87 Migra J. Mirek, J. Grabowski, M. Berliński sp.j. Trzeboszowice 95,8
88 Ozas-Esab Sp. z o.o. Opole 95,7
89 Cb Production Sp. z o.o. Chrząstowice 95,2
90 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc sp.j. Opole 94,1
91 Transannaberg Wiesiollek J.M. sp.j. Strzelce Opolskie 93,4
92 Eco Logistyka Sp. z o.o. Opole 92,9
93 Vidacolor Sp. z o.o. Tułowice 90,3
94 Vitroterm – Murów S.A. Murów 88,9
95 Vip Car Sp. z o.o. Opole 88,7
96 Flora Sp. z o.o. Praszka 86,3
97 Elrec Sp. z o.o. S.K. Brzeg 86,3
98 Esbrand 2 Sp. z o.o. Jełowa 85,6
99 Fabryka Pomocy Naukowych Sp. z o.o. Nysa 83,6
100 Jal Zakład Produkcyjno Usługowy A.Jasiński, L.Guz, J.Kowal sp.j. Kępa 82,7
101 Thomas – Koziarski Consulting sp.j. Opole 82,3
102 Piomar Sp. z o.o. Opole 81,4
103 Zamkon Armaturen Sp. z o.o. sp.k. Kędzierzyn-Koźle 80,6
104 Seba Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 80,3
105 Miw Group Sp. z o.o. sp.k. Skarbimierz Osiedle 79,5
106 Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. Opole 78,6
107 Bort-Wimar sp.j. Grodków 77,9
108 SBB Energy S.A. Opole 77,8
109 Auto Centrum Opole – Lellek Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 77,8
110 Fabryka Armatury Przemysłowej Wakmet sp.j. Kaczmarek,Krzywdziński,Wachowski,Wilczyński Bodzanów 77,6
111 Remost Sp. z o.o. S.K. Olesno 77,6
112 ORAS Olesno Sp. z o.o. Olesno 75,1
113 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Gogolin 74,1
114 REKERS POLSKA Sp. z o.o. Sp.K. Olszowa 73,3
115 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 72,9
116 Kopalnia Piasku KOTLARNIA S.A. Kotlarnia 71,3
117 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 69,4
118 Himmel i Papesch Opole Sp. z o.o. Opole 69,1
119 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 68,7
120 ASA Sp. z o.o. Głubczyce 68,1
121 Struxi Sp. z o.o. Opole 67,6
122 Center Plast Sp. z o.o. Jemielnica 67,5
123 PACKPROFIL Sp. z o.o. Kolonowskie 67
124 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 66
125 Business Traders Group Sp. z o.o. Świerczów 65,5
126 Alsecco Invest Sp. z o.o. Nysa 65,2
127 Silspek Rubber Sp. z o.o. sp.k. Dobrzeń Wielki 64,8
128 Anderwald Sp. z o.o. sp.k. Kadłub 64,7
129 PB Baumar Sp. z o.o. S.K. Polska Nowa Wieś 64,1
130 Fundacja Rozwoju Śląska Opole 64
131 Doorn Sp. z o.o. Krapkowice 63,6
132 Maia Polska Sp. z o.o. Niemodlin 63,5
133 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 63,4
134 Drogbud-Larix Sp. z o.o. Olesno 63,3
135 Polgrunt Sp. z o.o. Chorula 63,2
136 Grasant Sp. z o.o. Krapkowice 61,5
137 Imfitex Jerzy Jarawka sp.j. Kędzierzyn-Koźle 61,5
138 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 61,1
139 Opolskie Centrum Logistyczne Sp. z o.o. Opole 60,7
140 Biochem S. Jabłoński, D. Czyż sp.j. Kietrz 60,5
141 Möhlenhoff Sp. z o.o. Schodnia 59,5
142 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 59
143 Handel Artykułami Przemysłowymi. Usługi Transportowe Ankas K.Getinger & A.Getinger-sp.j. Lipniki 58,7
144 SFD S.A. Opole 57,6
145 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Chorula 57,1
146 PMP Wino Serwis Sp. z o.o. Krapkowice 56,5
147 Pordzik sp.j. Dolna 55
148 Blyss Polska Sp. z o.o. Praszka 54,8
149 Ofama Sp. z o.o. Opole 54,8
150 OPEX S.A. Opole 54,5
151 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 54
152 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 52,8
153 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 51,6
154 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 51,6
155 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 51,3
156 Vitronic Machine Vision Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 51,1
157 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 50
158 Frech-Polska Sp. z o.o. Przedmość 49,8
159 Haba – Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. Olszowa 49,6
160 Optima Medycyna S.A. Opole 49,4
161 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 49,4
162 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 49,2
163 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Skrzypiec 49,1
164 Meltmann Sp. z o.o. Pawłowiczki 49,1
165 Transsystem Sp. z o.o. S.K. Boguszyce 48,7
166 MM Systemy Sp. z o.o. Kąty Opolskie 48,7
167 Crk-Managment Sp. z o.o. S.K. Olesno 48,3
168 Auran Sp. z o.o. Góra Świętej Anny 47,8
169 Dewon Sp. z o.o. Jarnołtówek 46,7
170 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 46,6
171 Sandmix Sp. z o.o. S.K. Chróścice 46,3
172 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Nysa 45,7
173 Idea Optica Sp. z o.o. S.K. Opole 45,7
174 Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. Opole 45,4
175 Selt Sp. z o.o. Opole 45,4
176 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 45,2
177 Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. z o.o. Opole 45,2
178 Apc Presmet Sp. z o.o. Opole 44,9
179 Luca Logistic Solutions Sp. z o.o. Opole 44,9
180 Tadej Sp. z o.o. sp.k. Chróścice 44,7
181 Kirsch Services Sp. z o.o. sp.k. Gogolin 44,6
182 Izobud – K. Pola J. Sekler S.J. Łąki Kozielskie 44,2
183 Plada Sp. z o.o. Chrząstowice 44,1
184 Klonex-VCS Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sp. z o. o. S. J. Opole 44
185 Tarco Sp. z o.o. Kotórz Mały 42,4
186 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 42,3
187 APC-Back Europ Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 42,3
188 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 41,8
189 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Gierałcice 41
190 Teleintegra Sp. z o.o. S.K. Opole 40,9
191 Vitra Arnold Zdzuj, Paweł Zdzuj sp.j. Prószków 40,8
192 CEWE Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 40,3
193 Przedsiębiorstwo Usług Rolniczo-Gospodarczych Agra Sp. z o.o. Opole 40,3
194 Iper Sp. z o.o. Krasiejów 40,2
195 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 40,1
196 AGERSOL Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 39,8
197 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Bodzanowie Bodzanów 39,7
198 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 39,5
199 Nerli Gruppen Poland Sp. z o.o. Kościerzyce 39,3
200 W. Ciurko, W. Ciurko, R. Ciurko Ciurko sp.j. Krapkowice 39,2
201 Generator Produkcja Opole Sp. z o.o. Opole 39,2
202 Gorad Sp. z o.o. Opole 39,2
203 Pamas Sp. z o.o. S.K. Łubniany 39,1
204 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Kolnowice Kolnowice 38,7
205 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Starowice 38,6
206 Unitube Sp. z o.o. Zawadzkie 38,4
207 TURCK Sp. z o.o. Opole 38,4
208 Bedmet Sp. z o.o. S.K. Opole 38,3
209 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 38
210 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 38
211 Wodociągi Sp. z o.o. Głuchołazy 37,7
212 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Nysie Nysa 37,3
213 MALL POLSKA Sp. z o.o. Krapkowice 37,2
214 Alkor Sp. z o.o. Nysa 37,1
215 Przedsiębiorstwo Produkcji i Montażu Urządzeń Elektrycznych Kaja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 36,5
216 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 36,4
217 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward sp.j. Malerzowice Małe 36,3
218 Verkord Sp. z o.o. S.K. Opole 36,1
219 Loma Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Olesno 35,9
220 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Chorula 35,8
221 Transcom International S. Śleziak, W. Filipow sp.j. Paczków 35,7
222 Hotele Gorzelanny Sp. z o.o. S.K. Pokrzywna 35,7
223 Bor-Wiert Sp. z o.o. Namysłów 35,7
224 Kelvion Central Europe Sp. z o.o. Opole 35,7
225 Opol-Ska Sp. z o.o. sp.k. Opole 35,5
226 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 35,4
227 Przedsiębiorstwo DREMEX Lech Mularczyk Zdzieszowice 35,3
228 Athletic Sp. z o.o. Kluczbork 35,3
229 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Antoniów 35,2
230 Koliber Sp. z o.o. Krapkowice 35
231 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki sp.j. Opole 34,8
232 Rain Carbon Poland Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 34,3
233 Euromat sp.j. Parcej Jerzy Chwalińska Julia i Małgorzata Niemodlin 33,9
234 KOLB Sp. z o.o. Kolonowskie 33,9
235 Przedsiębiorstwo Surowców Skalnych BAZALT-GRACZE Sp. z o.o. Gracze 33,6
236 ATMOTERM S.A. Opole 33,6
237 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gp Grochalski-Pięt sp.j. Nysa 33,6
238 Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom Sp. z o.o. Kluczbork 33,6
239 Przeds. Specjalistyczne Sprzęt – Poż Irena, Krzysztof Zając S.J. Opole 33,5
240 Pro Sentium Sp. z o.o. S.K. Opole 33,3
241 Gospodarstwo Rolne Ciężkowice Sp. z o.o. Ciężkowice 33,3
242 Protec Budowa Prototypów Itechnika Wytłaczania Sp. z o.o. Chróścice 33,2
243 Inwap Sp. z o.o. Brzeg 33,2
244 In Facility Sp. z o.o. Dobra 32,9
245 Grupa Azoty Prorem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 32,7
246 Prolicht Reklama Sp. z o.o. Ozimek 32,6
247 Fw Koluszki Sp. z o.o. Opole 32,5
248 PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 32,4
249 Armanski Sp. z o.o. S.K. Opole 32,4
250 Gabag Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Lewin Brzeski 32,4
251 Euro-Mar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 32,1
252 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 31,9
253 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 31,8
254 Poburski Dachtechnik Sp. z o.o. Luboszyce 31,6
255 BETAFENCE Sp. z o.o. Kotlarnia 31,5
256 Wisen Sp. z o.o. Olesno 31,5
257 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 31,5
258 Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA S.A. Opole 31,3
259 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Arenda Sp. z o.o. Charbielin 31,1
260 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o. Rychnów 31,1
261 Eurohome Sp. z o.o. S.K. Walce 31,1
262 Hurt-Detal Angerman sp.j. Opole 31
263 Kratos Polska Sp. z o.o. Ozimek 31
264 Przedsiębiorstwo El 12 Sp. z o.o. Opole 30,9
265 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 30,7
266 Faro Sp. z o.o. S.K. Opole 30,6
267 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. S.K. Opole 30,6
268 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Siestrzechowicach Siestrzechowice 30,6
269 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 30,3
270 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 30,3
271 Firma Handlowo-Usługowa sp.j. Mirosław Zieliński, Artur Mroziński Otmuchów 30,2
272 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 30,1
273 Karpiński Prawdziwe Lody sp.j. Opole 30,1
274 Rv Metal Sp. z o.o. Opole 30
275 Ms-Tank Sp. z o.o. Zawada 29,9
276 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 29,7
277 Vinch Grupa Pz Sp. z o.o. Krapkowice 29,6
278 Ekodeal Sp. z o.o. Opole 29
279 Pro Media Sp. z o.o. Opole 28,9
280 Aco Siccadania Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28,8
281 Brzeska Fabryka Pomp i Armatury Meprozet Sp. z o.o. Brzeg 28,8
282 Przedsiębiorstwo Handlowe Robopol sp.j. Zbigniew Panek, Janusz Fuk Kępa 28,5
283 Nestro Przeds. Produkcyjno- Handlowo – Usługowe Sp. z o. o. Olesno 28,3
284 Metal Concept Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 28,2
285 Prowod Sp. z o.o. Kup 27,8
286 Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Merkury Adam i Artur Żurakowscy sp.j. Prudnik 27,7
287 Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Tarnów Grodkowski 27,6
288 Zakład Wodociągów i Usług Komunalnych Ekowod Sp. z o.o. Namysłów 27,6
289 Przedsiębiorstwo Technicznej Obsługi Przemysłu OPOLREM Sp. z o.o. Chorula 27,4
290 Magardo Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 27,3
291 Yacht Bau Sp. z o.o. S.K. Komprachcice 27,2
292 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 27,2
293 Ubojnia A. J. K. Matejka sp.j. Opole 27
294 Otto Work Force Solutions Sp. z o.o. Opole 26,7
295 Direct Group Sp. z o.o. sp.k. Myślina 26,7
296 F.I. Manta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawadzkie 26,7
297 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 26,6
298 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im.Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Wyszków Śląski 26,5
299 Elgra W.E Kubik sp.j. Opole 26,2
300 MERA S.A. Lewin Brzeski 26
301 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Lesrol Sp. z o.o. Leśniczówka 25,9
302 Inter Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 25,9
303 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport – Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 25,8
304 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 25,6
305 Petromex Sp. z o.o. Komprachcice 25,5
306 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 25,4
307 Przedsiębiorstwo Rurbet Sp. z o.o. Opole 25,4
308 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 25,3
309 Zakład Ślusarski Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Feliks Gajos, Bolesław Dutkiewicz sp.j. Nysa 25,3
310 Galaskór Sp. z o.o. Nysa 25,3
311 Bil Sp. z o.o. Opole 25,2
312 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 25,1
313 Tyczka Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24,8
314 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 24,7
315 Opolglass Sp. z o.o. Opole 24,7
316 Huta Małapanew Sp. z o.o. Ozimek 24,7
317 Agropol Marian Olejnik, Stanisław Krawiec sp.j. Łosiów 24,6
318 Przedsiębiorstwo Budowlane BAZ Sp. z o.o. Ligota Dolna 24,5
319 Lewiatan Opole Sp. z o.o. Opole 24,5
320 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Wak – Trans Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24,5
321 Jurex Sp. z o.o. Michałowice 24,4
322 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzezina 24,3
323 Msx International-Nox Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 24,1
324 Klinika Nova Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 23,9
325 Proma Sp. z o.o. Zawadzkie 23,9
326 Air Press Elżbieta Wanik, Bogdan Wanik sp.j. Opole 23,9
327 NTG Sp. z o.o. SP.K. Nysa 23,8
328 Kronospan Kunststoffe Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 23,8
329 Kolejowe Przedsiębiorstwo Remontowo-Produkcyjne Kolmech Sp. z o.o. Dziergowice 23,7
330 Best Materiały Budowlane Sp. z o.o. Opole 23,7
331 Elsab Sp. z o.o. Niemodlin 23,6
332 Vetrotech Saint-Gobain (International) Ag S.A. Oddział W Polsce Namysłów 23,5
333 OK – Construction Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Gogolin 23,5
334 Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. Nysa 23,4
335 Przedsiębiortswo Wielobranżowe Las-Form Sp. z o.o. Olesno 23
336 Gwarant-Bis Security Sp. z o.o. Opole 22,7
337 Dakad Sp. z o.o. Wilków 22,6
338 Rajpol Sp. z o.o. sp.k. Olesno 22,6
339 Wodgaz Arkadiusz Kosentka Aleksandra Michalska sp.j. Opole 22,5
340 Pd Trakt Sp. z o.o. sp.k. Kluczbork 22,5
341 Bolek-Hurt Mb Sp. z o.o. S.K. Kościeliska 22,5
342 Htech PL Sp. z o.o. Głubczyce 22,4
343 Asys Polska Sp. z o.o. Opole 22,4
344 Roben Automotive Sp. z o.o. S.K. Równe 22,3
345 Iq Prisma Sp. z o.o. Opole 22,3
346 BAIER Sp. z o.o. Jasiona 22,2
347 Intereko Sp. z o.o. Opole 22,2
348 Knk Serwis Sp. z o.o. Opole 22,1
349 Workforce Sp. z o.o. Opole 21,9
350 Firma Handlowo-Usługowa Stalchem II Sp. z o.o. Kluczbork 21,8
351 Euro Group Sp. z o.o. sp.k. Opole 21,7
352 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 21,5
353 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 21,3
354 Global Operative Sp. z o.o. Nysa 21,1
355 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzyżowicach Krzyżowice 21
356 IAM IMPORT-EKSPORT Sp. z o.o. Opole 20,9
357 Energo Mechanik Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 20,8
358 Medicus Sp. z o.o. Prudnik 20,6
359 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zdzieszowice 20,5
360 Edun Korepetycje Sp. z o.o. – The Swan School sp.k. Opole 20,5
361 Rm Wektor Sp. z o.o. sp.k. Opole 20,5
362 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 20,5
363 Technical Solutions Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20,5
364 Gwarant Agencja Ochrony Sp. z o.o. Opole 20,4
365 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Andrzej Proszewski Sp. z o.o. Olesno 20,4
366 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 20,3
367 Jptm Sp. z o.o. S.K. Nysa 20,3
368 New Vision Optica Sp. z o.o. Opole 20,3
369 Ekotex Sp. z o.o. Kowalowice 20,1
370 Złom-Max Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 20,1
371 Somati System Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 20
372 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 19,9
373 Otoria Sp. z o.o. S.K. Spórok 19,7
374 Forbis Sp. z o.o. sp.k. Strzelce Opolskie 19,7
375 Mexal Sp. z o.o. S.K. Makowice 19,7
376 Technika Zamocowań Amex Krot Dariusz Krot Marek sp.j. Kędzierzyn-Koźle 19,5
377 GPI Poland Sp. z o.o. Brzeg 19,2
378 Stocznia Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 19,2
379 Tewi Sp. z o.o. S.K. Rozwadza 19
380 Elkom Sp. z o.o. Opole 18,9
381 Centrala Nasienna Kluczbork Sp. z o.o. Kluczbork 18,9
382 OPOLGRAF S.A. Opole 18,7
383 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Skarbiszów Sp. z o.o. Ptakowice 18,7
384 K2biznes Sp. z o.o. S.K. Opole 18,7
385 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Lasocice 18,6
386 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 18,2
387 Backhead Strategic Counseling Sp. z o.o. Opole 18
388 Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Głubczyce 17,9
389 Firma Masa Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 17,9
390 Gospodarstwo Rolne Piotrowa Sp. z o.o. Piotrowa 17,9
391 Elkom – Gaz Sp. z o.o. S.K. Przedmość 17,8
392 Castor Sp. z o.o. Głubczyce 17,8
393 Spółdzielnia Mieszkaniowa Prudnik 17,8
394 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 17,8
395 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Łowkowicach Łowkowice 17,8
396 KRAB Sp. z o.o. S.K. Nysa 17,7
397 Andrzej Wieczorek, Aleksandra Pęcherska-Wieczorek – Witaminka sp.j. Opole 17,7
398 Formopex Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 17,6
399 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Demal Deas-Tomala-Tomala sp.j. Gierów 17,6
400 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Jednoosobowa Spółka Gminy Prudnik z o.o. Prudnik 17,5
401 Lutz Polska Sp. z o.o. Domaszkowice 17,5
402 TF Job Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 17,4
403 Bals Polska Elektrotechnika Sp. z o.o. Brynica 17,4
404 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 17,3
405 Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Pom Sp. z o.o. Krapkowice 17,3
406 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Achimax Sp. z o.o. Nysa 17,2
407 Lift Polska Sp. z o.o. Kamienna 17,2
408 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kubicach Kubice 17
409 Biokrap Sp. z o.o. Krapkowice 17
410 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Agroenergetyk Sp. z o.o. Opole 16,9
411 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 16,9
412 Sdh Za Odrą Sp. z o.o. Opole 16,8
413 Agro – Tymon Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 16,7
414 Jawor J. Garncarek, M. Barchiewicz, W. Strzelecki S.J. Jaworek 16,6
415 MAKRUS Sp. z o.o. S.K. Krapkowice 16,6
416 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Klisino 16,6
417 Nagaba sp. j. Krapkowice 16,6
418 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Biskupowie Biskupów 16,6
419 Pre Elkom Sp. z o.o. Olesno 16,6
420 Komercyjne Linie Autobusowe Luz Sp. z o.o. Opole 16,6
421 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Starpol Sp. z o.o. Konradów 16,5
422 Eco-Ciepło M.S.Bul sp.j. Opole 16,5
423 MDM Sp. z o.o. AB Sp.K. Nysa 16,4
424 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Głuszynie Głuszyna 16,4
425 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgoda Brzeg 16,4
426 Donhof Sp. z o.o. S.K. Brożec 16,4
427 Gigaom Marcin Hulacki, Piotr Wosz sp.j. Opole 16,3
428 Euro-Bet Sp. z o.o. Opole 16,3
429 ANC-AD-Elektrotechnik Sp. z o.o., S.K. Wierzch 16,2
430 P.P.H.U. Rynmet Sionkowscy Sp.J. Reńska Wieś 16,1
431 Investbud Partners Sp. z o.o. Brzeg 16,1
432 Agroland Sp. z o.o. Ligota 16,1
433 Euro-Express sp.j. Sylwia i Walter Chrząszcz Dziergowice 16,1
434 Hermann Rinnen Sp. z o.o. Grabówka 16
435 Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego Opole 16
436 Europejskie Specjalistyczne Centra Medyczne – Korfantowska Ortopedia i Rehabilitacja Kort Sp. z o.o. Korfantów 15,9
437 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 15,9
438 Wodociągi i Kanalizacja Turawa Sp. z o.o. Turawa 15,8
439 Siprol Przedsiębiorstwo Produkcji Rolniczej Sp. z o.o. Sidzina 15,8
440 Eco Serwis Sp. z o.o. Opole 15,8
441 Diwa Personalservice Agencja Pracy Sp. z o.o. Prószków 15,7
442 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Stobrawa 15,7
443 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Rol-Pol S. Wojciechowski, Z. Skowroński sp.j. Biała 15,6
444 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wierzbnie Wierzbno 15,5
445 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 15,5
446 Opieka Dla Seniora Sp. z o.o. S.K. Czarnowąsy 15,4
447 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Suchej Psinie Sucha Psina 15,3
448 Naturallia Sp. z o.o. Brzeg 15,3
449 Euro Silesia Sp. z o.o. Opole 15,3
450 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kietlicach Kietlice 15,2
451 Zakład Przemysłu Cukierniczego Piast Sp. z o.o. Głogówek 15,1
452 Partner Sp. z o.o. Głuchołazy 15
453 Unima Energia Sp. z o.o. S.K. Opole 14,9
454 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 14,9
455 DWX Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 14,8
456 Oczyszczalnia Ścieków Praszka Sp. z o.o. Przedmość 14,8
457 Projekt-Automatyka i Elektrotechnika Sp. z o.o. Opole 14,7
458 Saniterm J. Szała i S-Ka Centrum Handlu Techniką Grzewczą i Sanitarną sp.j. Brzeg 14,7
459 LABTAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Tarnów Opolski 14,7
460 Ofelia Sp. z o.o. Głubczyce 14,6
461 K & w Sp. z o.o. Merkury Opole Deweloper sp.k. Opole 14,6
462 Juro – Tech Sp. z o.o. Opole 14,6
463 Atlantis Deweloper Sp. z o.o. Servis S.K. Opole 14,6
464 Habina Sp. z o.o. Grodków 14,6
465 Centrum Badawczo-Produkcyjne Alcor Sp. z o.o. Opole 14,5
466 Artim Sp. z o.o. Opole 14,5
467 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Grodkowie Grodków 14,5
468 Kirsch Consulting Sp. z o.o. sp.k. Gogolin 14,5
469 ICA Opole Sp. z o.o. S.K. Opole 14,4
470 Ośrodek Rehabilitacji i Odnowy Biologicznej Doni Cor Sp. z o.o. Brzeg 14,4
471 Trend Tj Sp. z o.o. Opole 14,4
472 Kociok Sp. z o.o. Chróścice 14,4
473 Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych-Opole Sp. z o.o. Opole 14,3
474 Wotim Sp. z o.o. sp.k. Kowale 14,3
475 Biuro Rachunkowe K&W Sp. z o.o. Namysłów 14,3
476 Arimex Pwc Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 14,3
477 IBD – GW Sp. z o.o. sp.k. Brzeg 14,2
478 Codefusion Sp. z o.o. Opole 14,1
479 Energy Technika Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14,1
480 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Zjednoczenie Krapkowice 14
481 Tyranik Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Eksport-Import Marek Jakubik i Sp. sp.j. Krapkowice 14
482 Control Sp. z o.o. Krapkowice 13,9
483 Zapsoft Sp. z o.o. Opole 13,8
484 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 13,7
485 Artim-Invest Sp. z o.o. Opole 13,6
486 F.H.U. Impet J. Szczyrska, M. Szczyrski sp.j. Kędzierzyn-Koźle 13,6
487 Memor Sp. z o.o. Brzeg 13,5
488 Gminna Spółdzielnia Samopomoc Chłopska Głogówek 13,2
489 BIO-CHEM Sp. z o.o. Olszanka 13,1
490 Top Gen Sp. z o.o. Głubczyce 13,1
491 Browar Głubczyce S.A. Głubczyce 13,1
492 Sigma Sp. z o.o. Opole 13
493 Tranzyt Jan Nowak sp.j. Opole 12,9
494 Miga Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 12,8
495 Przedsiębiorstwo Usługowe W-2 Prebut Sp. z o.o. Chorula 12,8
496 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 12,7
497 Agropol Sp. z o.o. PHU Baborów 12,7
498 Emsteel Sp. z o.o. Paczków 12,7
499 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Namysłów 12,6
500 A&B Sp. z o.o. S.K. Opole 12,6
501 Otto Work Force Europe Sp. z o.o. Opole 12,6
502 Zieleń Miejska Sp. z o.o. Opole 12,6
503 Auto Centrum Koźle Lellek Group Sp. z o.o. sp.k. Kędzierzyn-Koźle 12,5
504 Schwung Home Sp. z o.o. Namysłów 12,4
505 Rogowska Hodowla Roślin Sp. z o.o. Dąbrówka Górna 12,4
506 Modernfeed Sp. z o.o. Opole 12,3
507 Auto Tim Janeczko Sp. z o.o. Opole 12,3
508 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne A & B Sp. z o.o. Jasiona 12,3
509 Agraria Claudii Sp. z o.o. Zakrzów 12,3
510 Stadnina Koni Prudnik Sp. z o.o. Prudnik 12,1
511 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Prusinowicach Prusinowice 12
512 Porjot Pordzik sp.j. Strzelce Opolskie 11,9
513 Robomet Sp. z o.o. Grabówka 11,9
514 Opolskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Opole 11,8
515 Tres Sp. z o.o. Opole 11,7
516 Auto-Kostka.Pl Sp. z o.o. Krapkowice 11,6
517 Sialt S.A. S.K. Reńska Wieś 11,6
518 Hydro – Truck Opole Sp. z o.o. Chorula 11,4
519 City-Sat Gordzielik Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 11,4
520 Forum Polska Ukraina Sp. z o.o. Opole 11,4
521 Multitex Sp. z o.o. Głogówek 11,4
522 Bud-Bau Opole Sp. z o.o. Opole 11,3
523 Quintessens Polska Sp. z o.o. Kietrz 11,2
524 Profilpol System Sp. z o.o. Olesno 11,2
525 Przedsiębiorstwo Usługowe Opus Sp. z o.o. Opole 11,2
526 Agro-Rzepak Sp. z o.o. Kluczbork 11,1
527 Bmk Pawliszyn Sp. z o.o. Pokój 11,1
528 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jaśkowice 11,1
529 Czemar Sp. z o.o. Wilków 11,1
530 Wag-Inwestycje Sp. z o.o. Popielów 11
531 Jagral Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 10,9
532 Max Plus M. Kulikowski sp.j. Krapkowice 10,8
533 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Leśnica 10,8
534 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Wsp Opole Sp. z o.o. Opole 10,5
535 Reznak Sp. z o.o. Opole 10,4
536 Mens Sp. z o.o. Opole 10,4
537 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu Opole 10,4
538 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowakach Nowaki 10,4
539 Expert International Recruitment Sp. z o.o. Opole 10,4
540 Insbud Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,4
541 Firma J.D.E Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,4
542 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej – Przychodnia Rodzinna Mariacka Sp. z o.o. Nysa 10,3
543 Codelabs.Rocks Sp. z o.o. Opole 10,2
544 Demont Derkowski i Spółka, sp.j. Praszka 10,2
545 Eco Kogeneracja Sp. z o.o. Opole 10,2
546 Agro Mor Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 10,1
547 KEG Service Sp. z o.o. Zielęcice 10,1
548 Unisystem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 10,1

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:
1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2018-2019,
2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. zł w 2019 roku,
3. Zysk netto w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.
4. Kapitał własny w latach 2018 i 2019 wyższy niż 1 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w październiku 2020 r.
C/Z: 42,2,
C/WK: 0,77
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.
Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej. Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk ? Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.
Oferta handlowa
Kontrakt w sprawie oferty handlowej:
Łukasz Krajewski
lukasz.krajewski@europejskafirma.pl
tel. 536 303 088, (22) 77 14 200
#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy