Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Swiętokrzyskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 370 firm z województwa swiętokrzyskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Swiętokrzyskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 ECHO INVESTMENT S.A. Kielce 6087
2 BARLINEK S.A. Kielce 1991
3 LAFARGE Cement S.A. Małogoszcz 1903
4 MAN BUS Sp. z o.o. Starachowice 926
5 Dyckerhoff Polska Sp. z o.o. Nowiny 724
6 Cersanit Trade Mark Sp. z o.o. Kielce 675
7 TRZUSKAWICA S.A. Sitkówka 644
8 KOLPORTER Sp. z o.o. S.K. Kielce 547
9 CERRAD Sp. z o.o. Starachowice 422
10 Pilkington Automotive Poland Sp. z o.o. Sandomierz 391
11 Echo Nowy Mokotów Sp. z o.o. Sp.k. Kielce 382
12 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kielce 323
13 NSK BEARINGS POLSKA S.A. Kielce 299
14 CERAMIKA – KOŃSKIE Sp. z o.o. Końskie 296
15 Kerry Polska Sp. z o.o. Kielce 271
16 LHOIST BUKOWA Sp. z o.o. Bukowa 237
17 Signal Meble Sp. z o.o. S.K. Ostrowiec Świętokrzyski 233
18 Xl-Tape-International Sp. z o.o. Kielce 233
19 Star – Dust Sp. z o.o. Końskie 227
20 COTTO PETRUS Sp. z o.o. Końskie 210
21 Kopalnie Dolomitu S.A. w Sandomierzu Sandomierz 204
22 PILKINGTON IGP Sp. z o.o. Sandomierz 198
23 Walstead Starachowice Sp. z o.o. Starachowice 177
24 Uniwersytet Humanistyczno Przyrodniczy Jana Kochanowskiego Kielce 162
25 Wodociągi Kieleckie Sp. z o.o. Kielce 149
26 Star – Gress Sp. z o.o. Końskie 143
27 Dolina Nidy Sp. z o.o. Leszcze 142
28 UNIVERSAL LEAF TOBACCO Poland Sp. z o.o. Jędrzejów 129
29 Politechnika Świętokrzyska Kielce 124
30 Effect Glass S.A. Kielce 123
31 Autobox Innovations Sp. z o.o. S.K. Starachowice 121
32 PROGRESS ECO Sp. z o.o. S.K. Dobrów 120
33 Targi Kielce S.A Kielce 112
34 S.A. Odlewnie Polskie Starachowice 112
35 Wtórpol Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 103
36 Zakłady Wyrobów Metalowych SHL S.A. Kielce 102
37 Przedsiębiorstwo Handlowe Usługowe Domański Jerzy i Paweł Domańscy sp.j. Bodzentyn 102
38 Spółdzielnia Mieszkaniowa DOMATOR Kielce 97
39 Elporem i Elpoautomatyka Sp. z o.o. Zawada 96
40 Lewiatan – Kielce Sp. z o.o. Kielce 95
41 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Musli Klex Sp. z o.o. Kielce 92
42 Henryk Konieczny Zakład Tworzyw Sztucznych i Wyrobów Różnych Heko Czermno 92
43 Hansa S.A. z Siedzibą w Kielcach Kielce 88
44 Budromost – Starachowice Sp. z o.o. Wąchock 87
45 Zakład Piekarniczy OMAR Paweł Okólski Kielce 84
46 Kompania Górnicza Sp. z o.o. Kielce 82
47 RICHMANN Andrzej Pałka Kielce 81
48 UNIMAX S.A. Kielce 81
49 Biko Serwis Sp. z o.o. sp.k. Nowiny 81
50 Firma Handlowo-Usługowa Rolmet Kowalski Marek Frączek Zbigniew sp.j. Kazimierza Wielka 76
51 Galeria Ostrowiec Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 75
52 Zakład Budowlano-Drogowy Dukt Sp. z o.o. sp.k. Włoszczowa 73
53 SPOŁEM Wytwórcza Spółdzielnia Pracy Kielce 72
54 Malinowe Hotele Sp. z o.o. Solec-Zdrój 72
55 Projekt Naramowicegrupa Echo Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 72
56 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Tawol M.Bajek, C.Bajek, D.Piegza sp.j. Chęciny 71
57 NSK Polska Sp. z o.o. Kielce 70
58 Grupa Unimax S.A. Kielce 69
59 Fabet – Konstrukcje Sp. z o.o. Kielce 67
60 Fischer Automotive Sp. z o.o. sp.k. Mroczków 67
61 EKOPLON Sp. z o.o. S.K. Szydłów 66
62 P.P.H.U. Publima sp.j. Lichota & Lichota Ostrowiec Świętokrzyski 66
63 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Starachowice 64
64 Firma Budowlana Anna-Bud Sp. z o.o. Bilcza 63
65 Zakład Wyrobów Metalowych Emizet Sp. z o.o. Szydłów 63
66 Luxiona Poland S.A. Sadowie 63
67 Signal Investment Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 62
68 KLEEN-TEX Polska Sp. z o.o. Suchedniów 62
69 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Włoszczowa 62
70 Izoterm Mariusz Wałek sp.j. Goździelin 61
71 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa ARMATURY w Kielcach Kielce 60
72 M&J Bud Invest Sp. z o.o. Ms sp.k. Kielce 59
73 KH KIPPER Sp. z o.o. Zagnańsk 59
74 Telbridge Poland Sp. z o.o. S.K. Kielce 58
75 EFFECTOR S.A. Włoszczowa 57
76 Z.P.C. Złoty Kłos Wiesława Binkowska, Dorota Binkowska sp.j. Kielce 54
77 Miejskie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 53
78 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Kielce 52
79 Skrzeszewscy sp.j. Busko-Zdrój 52
80 Sps Construction Sp. z o.o. Kielce 51
81 ALMA – ALPINEX S.A. Kielce 51
82 Grupa Mac S.A. Kielce 50
83 AEBI SCHMIDT POLSKA Sp. z o.o. Kielce 50
84 Creoconcept Sp. z o.o. sp.k. Kielce 49
85 Spółdzielnia Mieszkaniowa Na Stoku Kielce 49
86 FORBUILD S.A. Końskie 49
87 Steuler-Kch Polska Sp. z o.o. Kielce 48
88 Piotr Mikołajczyk Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Amid Ostrowiec Świętokrzyski 48
89 Świętokrzyska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Kielcach Kielce 48
90 CERAMIKA GRES S.A. Końskie 48
91 MB Recycling Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami S.K. Kielce 47
92 Celsium Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 46
93 PIONIER Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa Kielce 46
94 Kopalnia Wapienia MORAWICA S.A. Morawica 45
95 BC & D BFQS Sp. z o.o. S.K. Kielce 44
96 MOSTOSTAL KIELCE S.A. Kielce 44
97 Elmedica Spółka Lekarska S. Stec i Partnerzy Skarżysko-Kamienna 44
98 NSK Needle Bearing Poland Sp. z o.o. Kielce 44
99 Hanpik Sp. z o.o. Kielce 43
100 Uzdrowisko Busko – Zdrój S.A. Busko-Zdrój 43
101 Kielecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Kielce 43
102 HSD Chałupka S.J. Kielce 41
103 Liogam Sp. z o.o. S.K. Zgórsko 39
104 Iskra Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o. Kielce 39
105 Przedsiębiorstwo Budowlane Perfect Sp. z o.o. Bilcza 39
106 Zakłady Górniczo Metalowe ZĘBIEC w Zębcu S.A. Starachowice 38
107 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Eko-Inż Misztal sp.j. Pińczów 38
108 FTF Columbus Sp. z o.o. Kielce 38
109 Zakład Doskonalenia Zawodowego w Kielcach Kielce 38
110 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Busku – Zdroju Busko-Zdrój 37
111 Firma Handlowo Usługowa Lemar Leszek Kowal Sulisławice 37
112 Spółdzielnia Mieszkaniowa KRZEMIONKI Ostrowiec Świętokrzyski 37
113 Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych Sp. z o.o. Kielce 36
114 Walcownie Ostrowieckie Wost S.A. Ostrowiec Świętokrzyski 36
115 Unimax Development Sp. z o.o. Baranówek sp.k. Kielce 36
116 FORMASTER S.A. Kielce 35
117 Gema, M. Maćko sp.j. Kielce 35
118 Transfer24 Sp. z o.o. Kielce 35
119 Hydrogeotechnika Sp. z o.o. Kielce 34
120 Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex Inwestycje S.K. Staszów 34
121 Polskie Górnictwo Skalne MINERAŁ Artur Widłak Kielce 34
122 Toolmex Truck Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 33
123 Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Staszów 33
124 Pb Chałupka Sp. z o.o. S.K. Kielce 32
125 Chemar Rurociągi Sp. z o.o. Kielce 32
126 Ceramika Color Sp. z o.o. Kopaniny 32
127 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 32
128 Firma Usługowo-Handlowa Natur Vit Marek Płachta Pińczów 32
129 Fabryka Maszyn Pralniczych Pramazut Sp. z o.o. Masłów Pierwszy 31
130 Doorpol J. Adamski, L. Łukawski sp.j. Ostrowiec Świętokrzyski 31
131 FABET S.A. Przedsiębiorstwo Elementów Budowlanych Kielce 31
132 Ostrowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Ostrowiec Świętokrzyski 31
133 P.P.H. Jandar D. Łata i I. Łata sp.j. Denkówek 31
134 Zakład Usług Budowlano – Handlowych Nowbud Aleksander Nowak, Edward Bracki sp.j. Kielce 31
135 Stadnina Koni Michałów Sp. z o.o. Michałów 31
136 ŁYSOGÓRY Przedsiębiorstwo Turystyczne Sp. z o.o. Kielce 30
137 ELPOLOGISTYKA Sp. z o.o. Połaniec 30
138 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Busku-Zdroju Busko-Zdrój 29
139 Wiskol Sp. z o.o. S.K. Nowiny 29
140 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne MAGTRANS Edward Magdziak Busko-Zdrój 29
141 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Kiel-Tech Sp. z o.o. Kielce 29
142 Przedsiębiorstwo Instalacyjne Unimax Sp. z o.o. Kielce 29
143 A & R Robert Wierucki Starachowice 29
144 VITALPOL PPH Marek Wieczorek Solec-Zdrój 29
145 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Kielce 29
146 ERMET S.J. Piotr Pięta i Wspólnicy Stąporków 29
147 ZURiP S.A. Zakład Usług Remontowych i Produkcyjnych Małogoszcz 28
148 Kopalnia Granitu Kamienna Góra – Celiny Sp. z o.o. Micigózd 28
149 Uzdrowisko Solec-Zdrój M. Cz. Sztuk sp.j. Solec-Zdrój 28
150 Leaf Media Kawalec Kulawik S.J. Sandomierz 28
151 Sandomierska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sandomierz 28
152 Tegeno Sp. z o.o. Kielce 28
153 Pbi Wmb Sp. z o.o. Sandomierz 27
154 Caffaro Sp. z o.o. sp.k. Słonowice 27
155 Kiel-Pak Więcek Ewa, Więcek Tadeusz sp.j. Nowiny 27
156 Kieleckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Kielce 27
157 Przedsiębiorstwo Robót Montażowo-Inwestycyjnych PROMONTIN Sp. z o.o. Dębska Wola 27
158 Firma Handlowo-Usługowa Nowek sp.j. Kielce 26
159 Kuman-Art A-Z D. Mróz i Ł. Kumański sp.j. Kielce 26
160 Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o.o. w Kielcach Kielce 26
161 Starachowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa w Starachowicach Starachowice 26
162 Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych TERMATEX Sp. z o.o. Suchedniów 26
163 Spółdzielnia Mieszkaniowa Wichrowe Wzgórze Kielce 26
164 Niepubliczny Specjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Gomed Ostrowiec Sp. z o.o. sp.k. Ostrowiec Świętokrzyski 26
165 Przedsiębiorstwo Dewon Sp. z o.o. Jaworznia 26
166 Budownictwo Drogowe Budar Sp. z o.o. Królewiec Poprzeczny 26
167 Hurtownia Spożywcza R-R sp.j. R. Młynarski, R. Bernat Kielce 26
168 CEMET SERWIS Sp. z o.o. Małogoszcz 25
169 Orizzonte Polska Sp. z o.o. Kornica 25
170 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Westech Sp. z o.o. Kielce 25
171 Gotex Stąpór Spółka Komandytowa Kielce 25
172 Chodorek Krzysztof – P.U.H. Roll-Car Piórków 25
173 Sped Partner Sp. z o.o. Leszcze 25
174 Konekt-Bis Sp. z o.o. S.K. Piekoszów 24
175 Bosky Sp. z o.o. Kielce 24
176 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Logis – Sp. z o.o. Kielce 24
177 Granit-Color Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 24
178 Nijman / Zeetank International Transport Sp.z o.o Sandomierz 23
179 Raster R. Nowak i S-Ka sp.j. Kielce 23
180 Prohaccp Sp. z o.o. Cedzyna 23
181 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jax Krzysztof Pyzik sp.j. Kielce 23
182 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowe Życie Wodzisław 23
183 Metal-Handel sp.j. Jacek Galas i Piotr Galas Końskie 23
184 Melisa Farmacja Monika Sękowska-Plech sp.j. Stąporków 23
185 Odzież Robocza sp.j. Drela i Wspólnicy Kielce 23
186 Funtronic Sp. z o.o. Kielce 23
187 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Sandomierz 23
188 Kalenborn Bazalt Sp. z o.o. Starachowice 22
189 ENREM – POŁANIEC SP. Z O.O Zawada 22
190 P.H.U. Drewex Andrzej Perchel , Drewex-Bis S.C. Wspólnik Spółki-Andrzej Perchel Pawłów 22
191 Viki Plast S.A. Skarżysko-Kamienna 22
192 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Staszowie Spółka Gminy z o. o. Staszów 22
193 Profarb Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 22
194 Agriform Sp. z o.o. Karsy 22
195 Marbo Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Marek Ulikowski Starachowice 22
196 Barbara Lichota Sp.K. Pętkowice-Kolonia 22
197 P & T Investment Sp. z o.o. S.K. Kielce 21
198 PALKO Sp. z o.o. Gniewięcin 21
199 Meditrans Sp. z o.o. SP.K. Kielce 21
200 Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Końskie 21
201 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Polmark Kielce Sp. z o.o. Kielce 21
202 MAGTRANS Sp. z o.o. Busko-Zdrój 21
203 Jamrożek sp.j. Kielce 21
204 Odlewnia Żeliwa Fansuld J. Postuła, R. Rudziński, R. Postuła sp.j. Końskie 20
205 Eko-Trans Kowaluk K. Brzózka M. sp.j. Wełecz 20
206 P.P.H. Sawox Jan Wolak sp.j. Kielce 20
207 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sawa A. Sikora i W. Wróbel sp.j. Busko-Zdrój 20
208 Etc Plus Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 20
209 Holzexport Sp. z o.o. Kielce 20
210 Echo Investment ACC – Grupa Echo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kielce 20
211 Promatik Sp. z o.o. sp.k. Morawica 20
212 Apolloplast sp.j. Brzozowski Jacek Brzozowska Edyta Kielce 20
213 Konecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Końskie 19
214 Varmil Sp. z o.o. Rytwiany 19
215 Infover S.A. Kielce 19
216 Zakład Produkcji Artykułów Spożywczych Mister Karol Binkowski, Ryszard Binkowski sp.j. Jeziorko 19
217 Euro-Tour Sport & Travel Małgorzata I Mirosław Tusznio S.J. Sandomierz 19
218 Pbi Sprzęt Sp. z o.o. Sandomierz 19
219 Eko Biomasa sp. z o.o. Biechów 19
220 Elżbieta Bartos Firma Handlowo Usługowa Piekoszów 19
221 Btbb Sp. z o.o. Grzybów 18
222 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bocianek Kielce 18
223 EPRD Sp. z o.o. Biuro Plityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego Kielce 18
224 Mac Konsultanci Oświatowi Sp. z o.o. Kielce 18
225 SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA w Pińczowie Pińczów 18
226 Quickpack Polska Sp. z o.o. Jędrzejów 18
227 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Starkop Leszek Kucharski sp.j. Starachowice 18
228 Zakłady Zbożowo-Młynarskie Pzz w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 18
229 Agroplastmet Sp. z o.o. Kunów 18
230 Polskie Górnictwo Skalne Sp. z o.o. Kielce 18
231 Expol – Bis S.J. Skarżysko-Kamienna 18
232 Promet S.A. Starachowice 18
233 Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Starachowicach Starachowice 18
234 Aluco System Sp. z o.o. Kielce 17
235 Wojdak Sp. z o.o. Kielce 17
236 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Jawal sp.j. Waligóra Jan i Elżbieta Morawica 17
237 Drogowiec – Pl Sp. z o.o. Kielce 17
238 Servis Trans Sp. z o.o. S.K. Bocheniec 17
239 STARACHOWICE S.A. Specjalna Strefa Ekonomiczna Starachowice 17
240 ZPM Hochel Sp. z o.o. Micigózd 17
241 Faserbeton Sp. z o.o. Fałków 17
242 Autocentrum S.A. Kielce 17
243 Eurosteel Sp. z o.o. Kielce 16
244 Starpol Ii, Sp. z o.o. Starachowice 16
245 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego KARTEL S.A. Jędrzejów 16
246 Muehsam Rozwiązania Dla Przemysłu sp.j. Kielce 16
247 Strefa – Glass Sp. z o.o. Grzybów 16
248 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Jano Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 16
249 Epp Facility Management Grupa Epp Sp. z o.o. sp.k. Kielce 16
250 INTESTER Sp. z o.o. Dobrów 16
251 Spółdzielnia Mieszkaniowa Połaniec Połaniec 16
252 Finow Polska Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 16
253 Frega Frejowski, Garbol sp.j. Kielce 15
254 Bimerg Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 15
255 Folwark Samochodowy Sp. z o.o. Kielce 15
256 Kopalnia Granitu Kamienna Góra Sp. z o.o. Micigózd 15
257 Balkar Technology Sp. z o.o. Staszów 15
258 Komplexbud Sp. z o.o. S.K. Kielce 15
259 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Holding Sp. z o.o. Kielce 15
260 GRANT Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 15
261 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowo – Usługowe Agro Sp. z o.o. Busko-Zdrój 15
262 Armatura Grzegorz Tutaj, Jerzy Piotrowski S.J. Kielce 15
263 Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Budowlane Samer Sp. z o.o. Kielce 15
264 Polskie Fabryki Porcelany Ćmielów i Chodzież S.A. Ćmielów 15
265 Bims Plus Fhh Sp. z o.o. Kielce S.K. Kielce 15
266 Gospodarstwo Rybackie – Górki Sp. z o.o. Górki 15
267 Zakład Produkcji Nawozów Organicznych i Wydobycia Piasku – Sp. z o.o. Mosty 15
268 Magnum Polska Sp. z o.o. Kielce 15
269 Anna – Bud Gold Houses Sp. z o.o. Bilcza 15
270 CENTROSTAL S.A. Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi Kielce 14
271 Rema Tip Top Antykorozja Sp. z o.o. Kielce 14
272 Active MG Sp. z o.o. sp.k. Kielce 14
273 PERFECT Sp. z o.o. PW Starachowice 14
274 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Fasolex S.Jasiak i S- Ka sp.j. Nowy Korczyn 14
275 Spółdzielnia Pracy Huta Szkła SŁAWA w Kielcach Kielce 14
276 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Połańcu Sp. z o.o. Połaniec 14
277 Jezierski Markowe Okna Sp. z o.o. Lekomin 14
278 Bs Construction Sp. z o.o. Bilcza 14
279 Nida Media Sp. z o.o. Leszcze 14
280 Wodociągi Pińczowskie Sp. z o.o. w Pińczowie Pińczów 14
281 K&T Fashion Sp. z o.o. Ożarów 14
282 Modern & Kotły Sp. z o.o. Wodzisław 14
283 Idesin M. Siwek sp.j. Kielce 14
284 Energo – Eko – Plus Sp. z o.o. Kielce 14
285 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Partner Golek S.J. Smugi 14
286 G.M.B.T. Magnus Sp. z o.o. Skórnice 14
287 Zeto S.A. Centrum Systemów Komputerowych Kielce 14
288 Wodociągi Jędrzejowskie Sp. z o.o. Jędrzejów 14
289 Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczna Kielce 14
290 Ceramika Style II Sp. z o.o. Kielce 14
291 Celsium Serwis Sp. z o.o. Skarżysko-Kamienna 14
292 Perfectdoor Sp. z o.o. Kunów 13
293 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Karabela-Ck Sp. z o.o. Kielce 13
294 Jednostka Innowacyjno – Wdrożeniowa Inwex Sp. z o.o. Kielce 13
295 Kabanos sp.j. Robert Kmiecicki, Zdzisław Czuba Czaplów 13
296 Angloville Sp. z o.o. S.K. Kielce 13
297 TRAKT S.A. Piekoszów 13
298 Sanatorium Uzdrowiskowe Nida-Zdrój Sp. z o.o. Busko-Zdrój 13
299 Krismar Sp. z o.o. S.K. Kielce 13
300 Ideaon Sp. z o.o. Kielce 13
301 Zakład Inżynierii Kolejowej Sp. z o.o. Sandomierz 13
302 Alucrom Kielce Sp. z o.o. Dębska Wola 13
303 Playada Sp. z o.o. Kielce 13
304 Pamexpol Sp. z o.o. Końskie 13
305 Etc Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 13
306 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Maxol : Czesław Bujnowski i Ryszard Świtek -sp.j. Suchedniów 13
307 Tergon Sp. z o.o. Sp.K. Kielce 13
308 Chemiplastyka Sp. z o.o. Kielce 13
309 Vive Properties Sp. z o.o. Kielce 13
310 Przedsiębiorstwo Budowlano – Remontowe Budrem Sp. z o.o. Kielce 13
311 M&J Bud Invest Sp. z o.o. Eu sp.k. Kielce 12
312 Europlus Sp. z o.o. sp.k. Włoszczowa 12
313 Expran Sp. z o.o. Końskie 12
314 Polonica D.Com Sp. z o.o. S.K.A. Kielce 12
315 RBM Technik Moskal S. J. Kielce 12
316 P P H U Marian Kisiel Górno 12
317 PBI Logistyka Sp. z o.o. Sandomierz 12
318 Wjap Sp. z o.o. Busko-Zdrój 12
319 Furmanek Renewal Sp. z o.o. S.K.A. Daleszyce 12
320 ROLMEX – Misiuda S. J. Kielce 12
321 Dachpoll Sp. z o.o. Włoszczowa 12
322 Dropplant Krzysztof Zimnicki sp.j. Kostomłoty Drugie 12
323 The European Van Company Sp. z o.o. Końskie 12
324 Ekokanwod Czyszczoń i Półtorak sp.j. Nowy Korczyn 12
325 Zakład Przetwórstwa Owoców SAMBOR Sp. z o.o. Samborzec 12
326 Wijas , Tomasz i Paweł Wijas, sp.j. Bilcza 12
327 TBM Sp. z o.o. Kunów 12
328 Robert sp.j., Dorota Beźnic, Zofia Dryja Starachowice 12
329 Komo Service Sp. z o.o. Kunów 12
330 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Poldaun – Sp. z o.o. Bilcza 12
331 Supon Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Handlowo – Techniczne Kielce 12
332 Ośrodek Leczniczo – Profilaktyczny Promed Spółka Lekarska Suda i Partnerzy Ostrowiec Świętokrzyski 11
333 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna W Brzeźnie Brzeźno 11
334 Ekobox S.A. Wiśniówka 11
335 Zakład Urządzeń Metalowych Metal-Chem L. Szymański, M. Aplas sp.j. Rudki 11
336 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyszłość Jędrzejów 11
337 Apteka Mgr Teresa Wysmolińska sp.j. Skarżysko-Kamienna 11
338 Tron Group Sp. z o.o. S.K. Kielce 11
339 Przedsiębiorstwo Techniczno Handlowe Pneumatic Complex Osojca J i P S.J. Zgórsko 11
340 Medilens Sp. z o.o. Kielce 11
341 Grupa Sadowniczo-Warzywnicza Złoty Sad Sp. z o.o. Samborzec 11
342 Complex Computers Sp. z o.o. S.K. Kielce 11
343 Induset Sp. z o.o. S.K. Zagnańsk 11
344 Lech-Pol sp.j. Dariusz Lechowicz, Jacek Lechowicz, Łukasz Lechowicz, Ewa Lechowicz Jędrzejów 11
345 Kieleckie Autobusy Spółka Pracownicza Sp. z o.o. Kielce 11
346 Centrala Nasienna w Kielcach Sp. z o.o. Kielce 11
347 Drewmex Sp. z o.o. S.K. Wąchock 10
348 Hurtownia Elektroniczna Lider BogdanmaciągS.J. Starachowice 10
349 STALKOLOR Sp. z o.o. S.K. Pińczów 10
350 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-Tom Sp. z o.o. Jędrzejów 10
351 EKOMEDIA Sp. z o.o. Starachowice 10
352 Visus II – Sp. z o.o. Starachowice 10
353 Agrima Maciejczyk sp.j. Włoszczowa 10
354 Bc-Lds Sp. z o.o. Ostrowiec Świętokrzyski 10
355 Firma Handlowa Kwasek sp.j. Sandomierz 10
356 Mistama.Com Sp. z o.o. Kielce 10
357 Indual Sp. z o.o. Stąporków 10
358 M.A.S. Sp. z o.o. Starachowice 10
359 7Nt Rent Sp. z o.o. Jędrzejów 10
360 PETROFER-POLSKA Sp. z o.o. Nowiny 10
361 Furmanek Trading sp.j. Daleszyce 10
362 Eaton Filtration (Poland) Sp. z o.o. Sandomierz 10
363 Vitrintec Sp. z o.o. Kielce 10
364 Przedsiębiorstwo Handlowo – Produkcyjne Tes Sp. z o.o. Niwki Daleszyckie 10
365 Zefir Sp. z o.o. Łopuszno 10
366 L i z Drzymalski sp.j. Wiązownica Duża 10
367 Ekom Maciejczyk sp.j. Nowiny 10
368 Para.Com.Pl sp.j. Busko-Zdrój 10
369 Bik Stanisław Zakład Drobiarski Chłodnia Składowa Export Import Jędrzejów 10
370 Akwedukt Sp. z o.o. Kielce 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.