Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Podlaskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskały 432 firmy z województwa podlaskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Podlaskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Spółdzielnia Mleczarska Mlekovita Wysokie Mazowieckie 1273
2 Spółdzielnia Mleczarska MLEKPOL w Grajewie Grajewo 1164
3 British – American Tobacco Polska S.A. Augustów 675
4 Danwood S.A. Bielsk Podlaski 469
5 Zakłady Produkcji Kruszyw Rupińscy S.J. Szumowo 397
6 KAN Sp. z o.o. Białystok 327
7 Energo Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 302
8 AC S.A. Białystok 300
9 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy Piątnica Poduchowna 297
10 Enea Ciepło Sp. z o.o. Białystok 261
11 Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. Białystok 240
12 PRONAR Sp. z o.o. Narew 215
13 Moniecka Spółdzielnia Mleczarska Mońki 199
14 Zakłady Mięsne Łuniewscy Eugeniusz Łuniewski Kostry-Śmiejki 196
15 BARTER S.A. Białystok 195
16 Politechnika Białostocka Białystok 194
17 Padma Sp. z o.o. sp.k. Suwałki 185
18 Przedsiębiorstwo Przemysłu Spożywczego PEPEES S.A. Łomża 178
19 Sonarol sp.j. Najda Jedwabne 175
20 Telmex Sp. z o.o. Białystok 173
21 UNIBEP S.A. Bielsk Podlaski 168
22 Spółdzielnia Mieszkaniowa Słoneczny Stok Białystok 166
23 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rodzina Kolejowa w Białymstoku Białystok 155
24 P.H. KONRAD Krzysztof Przeździecki Łomża 144
25 Reso Europa Service Sp. z o.o. Suwałki 141
26 METAL FACH Sp. z o.o. Sokółka 140
27 Browar Dojlidy S.A. Białystok 139
28 POLSER Sp. z o.o. Siemiatycze 138
29 NIBE – BIAWAR Sp. z o.o. Białystok 138
30 MASTERPRESS S.A. Białystok 137
31 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kombinat Budowlany Sp. z o.o. Białystok 135
32 Pfleiderer Grajewo Sp. z o.o. Grajewo 135
33 Białostocka Spółdzielnia Mieszkaniowa Białystok 135
34 Malow Sp. z o.o. Suwałki 135
35 Bialchem Group Sp. z o.o. Białystok 131
36 ZACHĘTA Spółdzielnia Mieszkaniowa Białystok 126
37 MARPOL S.A. Ignatki 120
38 Łomżyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Łomża 120
39 PADMA ART Sp. z o.o. S.K. Suwałki 116
40 Rosti Poland Sp. z o.o. Białystok 114
41 Samasz Sp. z o.o. Zabłudów 112
42 Jaz-Bud Sp. z o.o. S.K. Białystok 108
43 AQUAEL Sp. z o.o. Dubowo Drugie 108
44 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Białystok 107
45 Szpital Wojewódzki Im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży Łomża 107
46 Amix sp.j. Konik Bietkał Fasty 100
47 CLOVIN S.A. Czyżew 100
48 Bomar Marek Wojciechowski i Wspólnicy sp.j. Grajewo 98
49 Powszechna Spółdzielnia Spożywców Społem w Białymstoku Białystok 93
50 MAKSBUD Sp. z o.o. Przeds. Drogowo Mostowe Bielsk Podlaski 92
51 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Meliorex Sp. z o.o. Szkocja 87
52 Grupa Agrocentrum Sp. z o.o. Łomża 83
53 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Suwałkach Sp. z o.o. Suwałki 83
54 Turkus Sp. z o.o. S.K. Suwałki 82
55 Wamar sp.j. Cwalina Świderski Białystok 82
56 Partner sp.j. Mirosław i Sławomir Lasota Wasilków 80
57 Yuniversal Podlaski Sp. z o.o. Białystok 78
58 MIRAGE BOATS W. Bychto i Wspólnicy S.K. Augustów 77
59 Suwalska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach Suwałki 75
60 Auto Idea Sp. z o.o. Białystok 75
61 Uniglass Polska Sp. z o.o. Łomża 75
62 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Łomża 73
63 Tedi Sp. z o.o. sp.k. S.K.A. Suwałki 73
64 Zakłady Przemysłu Sklejek BIAFORM S.A. Białystok 73
65 MISPOL S.A. Białystok 72
66 PPH Unicell Poland Sp. z o.o. Wasilków 71
67 PHU Bjanex Export-Import Jerzy Bylak Suwałki 71
68 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Suwałki 71
69 A.Max Krzewski sp.j. Białystok 70
70 Fargotex Sp. z o.o. Łomża 70
71 Spółdzielnia Obrotu Towarowego Przemysłu Mleczarskiego Białystok 69
72 Plum Sp. z o.o. Ignatki 67
73 CEFARM Białystok S.A. Białystok 67
74 Merkury S.A. Białystok 67
75 Anatex Sp. z o.o. Białystok 65
76 Piekarnia Kraska K. Karwowska-Dołęga G. Dołęga sp.j. Łomża 65
77 PPU PALISANDER Sp. z o.o. Białystok 64
78 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Opal Irena Puławska, Roman Puławski Sp. J. Hajnówka 64
79 Rozbud Łapińscy sp.j. Augustów 63
80 Medgal Sp. z o.o. Księżyno 62
81 Centrum Bocian Sp. z o.o. S.K. Białystok 59
82 GLOB-TERMINAL Sp. z o.o. Białystok 59
83 Ab Auto Adam Borysiewicz i Wspólnicy sp.j. Kuriany 58
84 Bialbud Halina i Jarosław Nikitiuk sp.j. Choroszcz 58
85 Pianpol Styła – sp.j. Łomża 57
86 Handan Instalacje Sanitarne Sidoruk i Sidoruk sp.j. Stanisławowo 57
87 Arhelan Sp. z o.o. S.K. Bielsk Podlaski 56
88 Poliklinika Ginekologiczno-Położnicza Sp. z o.o. S.K. Białystok 56
89 AGROTECHNIK Wojciech Dzięgielewski Tafiły 55
90 Podlaska Komunikacja Samochodowa Nova S.A. Białystok 55
91 LECH Sp. z o.o. P U H P Białystok 55
92 Kalter Sp. z o.o. Białystok 54
93 Medilab Firma Wytwórczo Usługowa Sp. z o.o. Białystok 54
94 Aida Sp. z o.o. Białystok 54
95 Jaz – Bud Sp. z o.o. Przed. Budowlane Białystok 54
96 Zakład Usług Informatycznych NOVUM Sp. z o.o. Łomża 54
97 Apartamenty Jagiellońskie Sp. z o.o. Białystok 53
98 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Ambit Sp. z o.o. Białystok 52
99 Fabryka Przyrządów i Uchwytów Bison-Bial S.A. Białystok 52
100 Rogowski Development Sp. Komandytowa Białystok 52
101 Med Systems Sp. z o.o. Suwałki 51
102 PP-H CYMES Adam Ołów Suwałki 51
103 DEF Sp. z o.o. Białystok 51
104 Gama Group Szepietowscy sp.j. Wysokie Mazowieckie 50
105 CHM Sp. z o.o. Juchnowiec Kościelny 50
106 Auto Park Sp. z o.o. S.K. Białystok 48
107 Suwalskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Suwałki 48
108 Rekin Jan Mozolewski i Wspólnicy sp.j. Białystok 48
109 Agrocentrum Sp. z o.o. Kolno 47
110 ALTRAD POLAND S.A. Białystok 47
111 Jagiellonia Białystok Sportowa S.A. Białystok 47
112 Promotech Sp. z o.o. Białystok 46
113 AS Bylak i Wspólnicy S.J. Suwałki 46
114 Barter Coal Sp. z o.o. Białystok 46
115 Hanbud Henryk Pruszyński Bielsk Podlaski 46
116 Cynkomet Sp. z o.o. Czarna Białostocka 45
117 Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o. Łomża 45
118 Agencja Reklamowa Plus J. Butruk, K. Butruk sp.j. Sielachowskie 45
119 Wald-Gold Sp. z o.o. Brańsk 44
120 Rolpol Ołdakowscy sp.j. Szepietowo 44
121 N.E.T. WOOD Sp. z o.o. Białystok 44
122 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe EJ Józef Janusz Zamojtuk Jasionówka 44
123 STOLLAR SYSTEMY OKIENNE Godlewska S.J. Suwałki 44
124 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rak-Bud, Raczkowski i Wspólnicy sp.j. Księżyno 43
125 Dtm sp.j. Arleta Kuczewska, Tadeusz Olchawski Białystok 43
126 Przedsiębiorstwo Produkcji Betonów Prefbet Sp. z o.o. Śniadowo 43
127 Sukces Technology Group – Dziemiańczuk sp.j. Wasilków 43
128 Bik – Projekt Sp. z o.o. Łomża 43
129 Agencja Celna Terminus S.J. Białystok 43
130 Mixbet PP Sp. z o.o. sp.k. Łomża 42
131 Suwalska Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. Suwałki 42
132 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku Podlaskim Bielsk Podlaski 42
133 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Wojewódzka Stacja Pogotowia ratunkowego w Białymstoku Białystok 41
134 SALAG Sp. z o.o. S.K. Suwałki 40
135 Janusz Kalicki i Wspólnicy sp.j. Choroszcz 40
136 Alex Sp. z o.o. Kleosin 40
137 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. A. Mickiewicza w Białymstoku Białystok 40
138 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Tadeusz Rafałowski Łomża 39
139 Domowe Sanatorium – Zimnoch, sp.j. Białystok 38
140 Grupa Biznes Polska – Wnorowski i Wspólnicy S.J. Wysokie Mazowieckie 37
141 FPH PROGRESJA T.W.R. Walentynowicz S.J. Ignatki 37
142 Hass Wasiluk sp.j. Białystok 37
143 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krzywej Krzywa 37
144 Przedsiębiorstwo Eksploatacji Ulic i Mostów Sp. z o.o. Białystok 36
145 Wiór Kostro, Romaniuk sp.j. Białystok 35
146 Daze W&IP Sp. z o.o. Ignatki 35
147 Białostockie Centrum Onkologii IM M. Skłodowskiej Curie w Białymstoku Białystok 35
148 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Łomży Sp. z o.o. Łomża 35
149 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Łomża 35
150 Olta K.K. Zawistowscy sp.j. Ignatki 35
151 Firma Prywatna KOJA Janina Konopka Stawiski 35
152 ABW Superbruk Sp. z o.o. Hryniewicze 34
153 Krex Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 34
154 Galeria Antoniuk Sp. z o.o. S.K. Białystok 34
155 Spółdzielnia Mieszkaniowa Elemencik w Białymstoku Białystok 34
156 Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości Łomża 33
157 TAG S.J. Małgorzata Cemer, Albert Cemer Fasty 33
158 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Agropol Sp. z o.o. Szudziałowo 33
159 KRUSZBET S.A. Przedsiębiorstwo Produkcji Materiałów Drogowych Suwałki 33
160 Diagnosis S.A. Białystok 33
161 WIELKOBLOKOWA Spółdzielnia Budowlano- Mieszkaniowa w Białymstoku Białystok 32
162 Edpol Food & Innovation Sp. z o.o. Łomża 32
163 Coral W. Perkowski, J. Perkowski sp.j. Choroszcz 32
164 Development S.J. Zacharzewski i Skowroński Łomża 31
165 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Mark-Bud Sp. z o.o. Białystok 31
166 Racis Development Sp. z o.o. Suwałki 31
167 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku Białystok 30
168 Zakład Produkcyjno – Budowlany Betonex Sikorski, Sokołowski sp.j. Bród Mały 30
169 Conrad Company Sp. z o.o. S.K. Białystok 30
170 3S Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Białystok 29
171 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Augustowie Augustów 29
172 BIAMEDITEK Sp. z o.o. Białystok 29
173 Baza Maszynowa Danex D. Krajewski, J. Siwik. sp.j. Rogienice Wielkie 29
174 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Bielsku Podlaskim Bielsk Podlaski 29
175 Sklejka Trade W. Gromek I. Gromek T. Dondziło sp.j. Choroszcz 29
176 Zambrowskie Ciepłownictwo i Wodociągi Sp. z o.o. Zambrów 28
177 Rzeźnia Braci Szypcio S.J. Mońki 28
178 St Twarowscy sp.j. Zaścianki 28
179 Tmt Sp. z o.o. Łomża 28
180 Przedsiębiorstwo Produkcyjne D. K. Lamin sp.j. Daniluk, Kiersnowski Białystok 28
181 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Hajnówce Hajnówka 28
182 Firma Bartosz sp.j. Bujwicki, Sobiech Białystok 28
183 Fertiz S.A. Białystok 28
184 Ewadruk Strękowski sp.j. Zambrów 27
185 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marek Mackiewicz Łomża 27
186 Centrum Informatyki ZETO S.A. Białystok 27
187 Wigierski Park Narodowy Krzywe 27
188 Grupa Nowa Farmacja Sp. z o.o. Białystok 27
189 Natrix Sp. z o.o. Szumowo 27
190 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa W Suwałkach Suwałki 27
191 Inspiracja Puziuk sp.j. Choroszcz 26
192 Pik sp.j. Hurt – Detal K. i B. Nartowicz Białystok 26
193 Kursor Horodeńscy sp.j. Białystok 26
194 Al Ba Podlaskie Centrum Mięsne Żuraw i Gryko sp.j. Białystok 26
195 Grupa Chorten Sp. z o.o. Białystok 26
196 Gorteks Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Białystok 25
197 Boner Sp. z o.o. Białystok 25
198 Biacolor Sp. z o.o. Wasilków 25
199 Zakład Mięsny Bost Jakim Bogdan Jakim Stanisław sp.j. Turośń Kościelna 25
200 Akcess Starosta i Wspólnicy, sp.j. Białystok 25
201 Rogowski Development Nova Sp. z o.o. Bis sp.k. Białystok 25
202 Podlaskie Zakłady Zbożowe S.A. Białystok 25
203 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wasilkowie Wasilków 25
204 Centrum Ceramiki Budowlanej Importex Czernialis sp.j. Suwałki 25
205 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Sokółce Sokółka 25
206 Spółdzielnia Mieszkaniowa Bacieczki Białystok 24
207 Hitech Sp. z o.o. sp.k. Białystok 24
208 Avisa A. Kujawa, L. Kujawa sp.j. Fasty 24
209 Firma Handlowa HURT-DETAL Janusz Grzegorz Szulc Suwałki 24
210 JMP WÓZKI WIDŁOWE PALUCHIEWICZ S.J. Białystok 24
211 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Edwarda F. Szczepanika w Suwałkach Suwałki 24
212 ZAMBROWSKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA Zambrów 24
213 Grofarm sp.j. Gromada i Wspólnicy Białystok 24
214 Argo Sp. z o.o. Białystok 24
215 BIACOMEX S.A. Białystok 24
216 Białostockie Zakłady Graficzne S.A. Białystok 23
217 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Aptek MULTI PHARME S.A. Łomża 23
218 3spare Sp. z o.o. Białystok 23
219 Dominowood S.A. Sokółka 23
220 Atlantic Marine Sp. z o.o. sp.k. Augustów 23
221 Art – Motor Leszczyńscy, Rutkowscy sp.j. Solniczki 23
222 Kanex Sp. z o.o. Kleosin 23
223 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Suwałkach Suwałki 22
224 Piekarnia Cukiernia OKRUSZEK G. i M. Mironowicz – Sp.J. Białystok 22
225 M i G Import – Eksport Głowacki sp.j. Białystok 22
226 Przedsiębiorstwo Budowlane Szeliga Sp. zo.o. Białystok 22
227 Wersal Podlaski Development Sp. z o.o. Białystok 22
228 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Usługowe Drabent Maria Drabent i Jacek Drabent sp.j. Białystok 22
229 Elektromontaż Wschód Sp. z o.o. Łyski 22
230 Hossa Andrejczuk, Wiśniewscy sp.j. Białystok 22
231 Litpol Sp. z o.o. Suwałki 22
232 Spółdzielnia Mieszkaniowa PIASKI Białystok 21
233 Drukarnia Inter – Druk Grzech, Polkowski, Zdrojewski sp.j. Białystok 21
234 Abw Superbruk Antoniuk, Bargłowski, Waszkuć sp.j. Hryniewicze 21
235 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Telka Sp. z o.o. Białystok 21
236 Aptel Adam Pawlak sp.j. Białystok 21
237 Podlaski Fundusz Poręczeniowy Sp. z o.o. Białystok 21
238 Walmar-Drażba sp.j. Suwałki 21
239 Rogowski Development Bis II sp.k. Białystok 21
240 Zacharzewski Witold Marek Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Zacharzewski Łomża 21
241 Szpital Ogólny w Wysokiem Mazowieckiem Wysokie Mazowieckie 20
242 ETRA Sp. z o.o. Zakład Energetyczny Białystok Przedsiębiorstwo Transportowo Usługowe Białystok 20
243 Unipasz. Zenon Mazuruk i Bogdan Raczyński sp.j. Siemiatycze 20
244 AGRA – Stanisław Pietruszyński S.J. Zambrów 20
245 Apg Co. W. Kisielewski, J.Kierdelewicz sp.j. Białystok 20
246 STAN ROL Bogusław Stankiewicz Jaświły 20
247 Zkm-Asis Sp. z o.o. Białystok 20
248 Delta sp.j. Krentowski, Hus Białystok 20
249 Promostal Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czarna Białostocka 20
250 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Grajewie Grajewo 20
251 Przedsiębiorstwo Komunalne w Czarnej Białostockiej Sp. z o.o. Czarna Białostocka 20
252 Kolnex Zajko i Wspólnicy S.J. Białystok 20
253 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Hajnówce Hajnówka 19
254 Techmot Sp. z o.o. Choroszcz 19
255 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutyczno – Weterynaryjnego CENTROWET Sp. z o.o. Białystok 19
256 Brand Distribution Company Sp. z o.o. S.K.A. Białystok 19
257 Adler Agro Sp. z o.o. Zaścianki 19
258 ZM Kolno S.A. Kolno 19
259 Iwa Sp. z o.o. Białowieża 19
260 Konekt Sp. z o.o. Białystok 19
261 Agronar Sp. z o.o. Makówka 19
262 Havo Sp. z o.o. Białystok 19
263 TELAN A i J Stankiewicz, T i W Waszkiewicz S.J. Białystok 19
264 Tartak Kołodno Sienkiewicz sp.j. Kołodno 19
265 Mirage Boats Zając & Bychto sp. j. Augustów 18
266 Silikaty Białystok Sp. z o.o. S.K. Białystok 18
267 Unico Katarzyna, Adam Jasińscy – sp.j. Łomża 18
268 Inwestbud Baranowski, Radziejewski sp.j. Łomża 18
269 Recman J.S. Tulwin, R. Tulwin sp.j. Suwałki 18
270 COSMETICS RDT Sp. z o.o. Łomża 18
271 Pracowniczy Ośrodek Maszynowy w Augustowie Sp. z o.o. Augustów 18
272 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Budopol Suwałki Hajko sp.j. Suwałki 18
273 Prowent Białystok A. Poleszuk S. J. Białostoczek 18
274 Mir-Bud Sp. z o.o. Białystok 18
275 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Dorożki 18
276 Adb Furniture Sp. z o.o. Suwałki 18
277 EKO-BUD PLUS Sp. z o.o. S.K. Białystok 18
278 MT – Metal M. Miążkiewicz, T. Perkowski Sp.J. Białystok 18
279 Center-Mebel Sp. z o.o. S.K. Łomża 17
280 Podlaskie Przedsiębiorstwo Mięsne Sp. z o.o. Białystok 17
281 Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego Jedność w Łomży Łomża 17
282 Sato Sp. z o.o. Białystok 17
283 Przedsiębiorstwo Dom Książki Sp. z o.o. DK S.K.A. Białystok 17
284 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sezam sp.j. H.Samul L.Samul Kolno 17
285 Lewiatan Podlasie Sp. z o.o. Porosły 17
286 Usługowy Zakład Poligraficzny Bieldruk sp.j. P. A. Dąbrowscy Bielsk Podlaski 17
287 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Siemiatycze 17
288 Gołembiewscy Sp. z o.o. S.K. Białystok 17
289 Eurus Sp. z o.o. Ignatki 17
290 Dobkowski Paliwa Tomasz Dobkowski Augustów 17
291 Mazowieckie Zakłady Graficzne Jarosław Zaczek Andrzej Fiłończuk Bogusław Kozakiewicz sp.j. Wysokie Mazowieckie 16
292 Wodociągi i Kanalizacje Miejskie Sp. z o.o. Augustów 16
293 Logiq Sp. z o.o. S.K. Białystok 16
294 Transdźwig Zawadzcy sp.j. Augustów 16
295 Firma Dardom Żakiewicz S.J. Augustów 16
296 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa w Mońkach Mońki 16
297 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 16
298 NEOTECH Sp. z o.o. Białystok 16
299 Elhurt – Elmet Sp. z o.o. Białystok 16
300 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Karten Wojciech Korytkowski Wasilków 16
301 Markanda S.A. Białystok 16
302 EDMASZ Edward Nowacki Sp.J. Wysokie Mazowieckie 16
303 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rolmak w Makówce Makówka 16
304 GLOSEL Sp. z o.o. S.K. Białystok 16
305 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Hajnówka 16
306 Gastro Strefa Sp. z o.o. sp.k. Białystok 16
307 Budopol – Chata – M6 Żynda S.J. Suwałki 15
308 Nawec Sp. z o.o. Białystok 15
309 Eurowash Sp. z o.o. Sobolewo 15
310 Gotel Sp. z o.o. S.K. Porosły-Kolonia 15
311 BIAGLASS Huta Szkła Białystok Sp. z o.o. Białystok 15
312 Gaz-Group Sp. z o.o. S.K. Białystok 15
313 Balt-Yacht K.A. i B. Kozłowscy sp.j. Żarnowo Pierwsze 15
314 MG Dom Sp. z o.o. Białystok 15
315 Zakład Piekarniczo-Cukierniczy L. Kosakowski, G. Karwowski sp.j. Piątnica Poduchowna 15
316 Konrys Konstanty i Krzysztof Świerzbińscy sp.j. Białystok 15
317 Zakład Wodociągów, Kanalizacji i Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Wysokie Mazowieckie 15
318 Rogowski Development Sp. z o.o. Białystok 15
319 Metal-Max S.J. A. i W. Sławińscy Białystok 15
320 Roan-Hurtownia Opakowań Piskorz, Liszewski sp.j. Suwałki 14
321 Eko-Stok Sp. z o.o. Górskie Ponikły-Stok 14
322 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KRAM Krzysztof Suchocki Suwałki 14
323 Farmacja Społeczna S.A. Białystok 14
324 Przeds Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zambrów 14
325 Centrum Budowlane Przedsiębiorstwo Handlowe Koszewski Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Augustów 14
326 Przedsiębiorstwo Instalacji Elektrycznych Jankowski, Sienicki sp.j. Łomża 14
327 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Kolnie Sp. z o.o. Kolno 14
328 GIGA Sp. z o.o. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Augustów 14
329 Padma Art Sp. z o.o. Suwałki 14
330 Inwest – Klima M. Godlewski, E. Hankowska sp.j. Białystok 14
331 Asw Wojciula Sp. z o.o. Białystok 14
332 Rogowski Development Nova Sp. z o.o. Jedynka sp.k. Białystok 14
333 Marand A. Półkośnik i Wspólnicy sp.j. Sienkiewicze 13
334 P P H Exima Agriculture 2000 S. J. Jeziorko 13
335 Master Emil Borys sp.j. Wysokie Mazowieckie 13
336 Białowieski Park Narodowy Białowieża 13
337 Recman Sp. z o.o. Suwałki 13
338 Piekarnia Merk Dyczewski, Kopiczko sp.j. Suwałki 13
339 Kart Sp. z o.o. Białystok 13
340 Renggli Sp. z o.o. Białystok 13
341 Cenergo Logistyka Sp. z o.o. S.K. Białystok 13
342 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anna Anna Kaczyńska Ireneusz Kaczyński sp.j. Zambrów 13
343 Profi Logistics Sp. z o.o. sp.k. Łapy 13
344 Artprol Ceckowscy sp.j. Suwałki 13
345 Zakład Gospodarowania Odpadami Sp. z o.o. Łomża 13
346 Madorin – E. Daniszewski, A. Hryszko, J. Karpiuk sp.j. Białystok 13
347 Madro Białystok Sp. z o.o. Białystok 13
348 Polskie Domy Towarowe Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 13
349 Społem Augustowska Spółdzielnia Spożywców Augustów 13
350 Ideal Group Sp. z o.o. Białystok 13
351 Podlaskie Centrum Rolno – Towarowe S.A. Białystok 13
352 Gab-Trans Józef Gaber Suwałki 13
353 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Bistar K. Burak i S-Ka sp.k. Białystok 13
354 European Medical Labs Sp. z o.o. sp.k. Białystok 13
355 Przedsiębiorstwo Handlowe SABO Sp. z o.o. S.K. Suwałki 13
356 MOTO – AGRO Jacek Błoch, Dariusz Dziuba S.J. Białystok 13
357 Plus sp.j. Jurkiewicz i Syn Zaścianki 13
358 BK – Tras Roboty Drogowe Sp.J. Hryniewicze 13
359 Apoz Sp. z o.o. Białystok 13
360 Sieńko i Syn Sp. z o.o. Białystok 12
361 Stacja Paliw M. Nalewajko Sp. z o.o. Złotoria 12
362 Globart Media A. Gołębicki, M. Horba, T. Łaski sp.j. Białystok 12
363 ECOLIFT Sp. z o.o. Białystok 12
364 Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami w Suwałkach Sp. z o.o. Suwałki 12
365 PHUP Motozbyt Sp. z o.o. Białystok 12
366 Plams Bronisław, Krzysztof i Henryka Żłobikowscy sp.j. Suchowola 12
367 Termitech A.T. Jaroszewicz S.J. Białystok 12
368 DELPI Nina Korszak Fasty 12
369 Bios Sp. z o.o. Białystok 12
370 Przedsiębiorstwo Usługowo – Produkcyjne Calwent Szuchnicki, Legun – sp.j. Białystok 12
371 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Nadzieja w Zambrowie Zambrów 12
372 Roltrans Kwj Czerep sp.j. Mońki 12
373 AGAM Sp. z o.o. Łyski 12
374 Przedsiębiorstwo Instalacyjne Nikot M. Nikołajuk, A. Otapowicz sp.j. Białystok 12
375 3M PROJEKT MARIUSZ MOJSAK, MIECZYSŁAW LEGUS SPÓŁKA JAWNA Białystok 12
376 Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Getak’S Sp. z o.o. Suwałki 12
377 Metal-Technik Sp. Cywilna Jarosław Adamski, Joanna Adamska Łomża 12
378 Zakład Wyrobów Gumowych Genes Sp. z o.o. S.K. Sokółka 12
379 Ferma Sikory Sp. z o.o. Łomża 12
380 Domel Sp. z o.o. Łomża 12
381 Cezar-Nord Plast Sp. z o.o. Suwałki 12
382 Supros Sp. z o.o. Bakałarzewo 12
383 Kart K. Baranowski, A. i A. Łukaszewicz sp.j. Białystok 12
384 Skorupska Sp. z o.o. Białystok 12
385 Euro – Bial sp.j. A. Matowicki, J. Wardecki, G. Piech, W. Piech Białystok 11
386 FADBET S.A. Białystok 11
387 Jaskółka Sp. z o.o. Sokółka 11
388 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko Własnościowa w Kolnie Kolno 11
389 Unimex Zenon Paryska i Krzysztof Paryska sp. j. Szepietowo 11
390 Auto Fus Group Sp. z o.o. Porosły-Kolonia 11
391 NORD AUTO Sp. z o.o. Białystok 11
392 Polmak Bis Sp. z o.o. Białystok 11
393 Dantus Sp. z o.o. i Wspólnicy S.J. Białystok 11
394 Podlaski Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. Białystok 11
395 P.H. Komax Sp. z o.o. S.K. Łomża 11
396 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Grajewo 11
397 Rol-Bud Toczyłowscy, Michalczuk sp.j. Lipsk 11
398 Kontri Sp. z o.o. Białystok 11
399 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Wysokiem Mazowieckiem Wysokie Mazowieckie 11
400 KAJA Kozłowscy Sp.J. Białystok 11
401 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Technosan Sp. z o.o. Białystok 11
402 Polska Grupa Farmaceutyczna Sp. z o.o. Łomża 11
403 Infortex Sp. z o.o. Białystok 11
404 Matbud sp.j. J. Zarański, A. Zarańska, M. Pyrcak Piątnica Poduchowna 11
405 Kolbud sp.j. Waldemar i Bogumiła Skrodzcy Kolno 11
406 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Hajnówka 11
407 Merkury Grupa Inwestycyjna Sp. z o.o. S.K. Białystok 11
408 Rzońca S.A. Łomża 11
409 Jazbud MM i Sp. z o.o. Białystok 11
410 L. J. Stankiewicz S.J. Białystok 11
411 TOP AUTO Andrzej Arefiew Białystok 11
412 AVA Sp. z o.o. Białystok 11
413 Intratel Sp. z o.o. Białystok 11
414 Hydrofast Sp. z o.o. Białystok 11
415 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Jamdex A. i J.Kowalczuk sp.j. Kleosin 10
416 Eljo Danieluk sp.j. Białystok 10
417 Creativa Sp. z o.o. Sp.K. Białystok 10
418 Auto – Lakus Stanisław i Robert Winckiewicz sp.j. Suwałki 10
419 ELEKTRO-SILVER Wojciech Baranowski Konarzyce 10
420 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe KRAM Sp. z o.o. Suwałki 10
421 Gres Kutnik sp.j. Białystok 10
422 AHP Nieruchomości Sp. z o.o. Augustów 10
423 Bestpol Żurakowski i Wspólnicy sp.j. Kleosin 10
424 Zakład Produkcji Narzędzi Bianar Sp. z o.o. Białystok 10
425 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Im. Zielonego Sztandaru w Starym Korninie Stary Kornin 10
426 Rolbud Sp. z o.o. Szumowo 10
427 Infra Instal Sp. z o.o. Bielsk Podlaski 10
428 Emer Sp. z o.o. S.K. Wyłudki 10
429 Vitron sp.j. Tymiński, Żakiewicz, Żmiejko Grabówka 10
430 MAT Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Białystok 10
431 Skłodowscy Sp. z o.o. Tykocin 10
432 Rem-Bud I. Butkiewicz i Wspólnicy sp.j. Suwałki 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.