Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Lubuskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskały 412 firmy z województwa lubuskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Lubuskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Swiss Krono Sp. z o.o. Żary 2360
2 ICT POLAND Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 1662
3 ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Cigacice 921
4 Alumetal Poland Sp. z o.o. Nowa Sól 861
5 GEDIA POLAND Sp. z o.o. Nowa Sól 689
6 ARCOBALENO Sp. z o.o. Czerwieńsk 676
7 Elektrociepłownia Zielona Góra S.A. Zielona Góra 655
8 STELMET S.A. Zielona Góra 611
9 Eobuwie.pl S.A. Zielona Góra 517
10 Arctic Paper Kostrzyn S.A. Kostrzyn nad Odrą 498
11 Ewe Energia Sp. z o.o. Międzyrzecz 425
12 Grupa Hajduk Sp. z o.o. Podłoże Do Pieczarek sp.k. Sława 378
13 EBF Development Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 362
14 TPV Displays Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 348
15 Solvay Engineering Plastics Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 320
16 JOST Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 318
17 PW MASTERCHEM Marcin Wiśniewski, Piotr Wasilewski S.J. Zielona Góra 272
18 Kostrzyńsko – Słubicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Kostrzyn nad Odrą 261
19 Budnex Deweloper Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 250
20 VICTAULIC POLSKA Sp. z o.o. Drezdenko 249
21 Nord Napędy Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Nowa Sól 234
22 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 200
23 AB Foods Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 199
24 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Budnex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 195
25 MAGNAPLAST Sp. z o.o. Lipinki Łużyckie 194
26 Hodowla i Ubój Indyka Bodama Sp. z o.o. Sława 169
27 Uniwersytet Zielonogórski Zielona Góra 167
28 Maszoński Logistic Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 160
29 NOVO TECH Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 157
30 NOVITA S.A. Zielona Góra 155
31 Adient Poland Sp. z o.o. Świebodzin 153
32 Vetoquinol Biowet Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 152
33 Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zielona Góra 151
34 CIECH Vitrosilicon S.A. Iłowa 150
35 Wydawnictwo Podatkowe Gofin Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 142
36 Zielonogórska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zielona Góra 137
37 Prywatne Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Lamix Mirosław Laszko Witnica 135
38 SAGE Automotive Interiors Poland Sp. z o.o. Żary 134
39 Balcerzak Sp. z o.o. Sława 134
40 Voit Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 119
41 Przedsiębiorstwo Transportowo – Handlowe Francepol Sp. z o.o. Zielona Góra 117
42 GÓRCZYN Spółdzielnia Mieszkaniowa Gorzów Wielkopolski 113
43 FOLIAREX Sp. z o.o. Słubice 113
44 Agro Bieganów Sp. z o.o. Bieganów 112
45 Apexim Ab Paliwa Sp. z o.o. Zielona Góra 109
46 Teleskop Assets Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 109
47 HANKE TISSUE Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 107
48 Expondo Polska Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 97
49 Chroma Sp. z o.o. S.K. Żary 96
50 SPRICK ROWERY Sp. z o.o. Świebodzin 95
51 MK Sp. z o.o. Kadłubia 95
52 M.B.B. Logistics Sp. z o.o. Słubice 93
53 Komunalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 93
54 Janas Logistics Sp. z o.o. Skwierzyna 92
55 RELPOL S.A. Żary 90
56 Karton-Pak S.A. Nowa Sól 90
57 Silcare Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 89
58 Nowavent Sp. z o.o. Nowa Sól 88
59 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Sława Sp. z o.o. Sława 88
60 Bokaro Szeligowscy S.J. Gorzów Wielkopolski 86
61 LUG LIGHT FACTORY Sp. z o.o. Zielona Góra 84
62 RECARO AIRCRAFT SEATING POLSKA Sp. z o.o. Świebodzin 82
63 Przedsiębiorstwo Budowlane DA-SA Piotr Czyżewski, Dariusz Sanojca S.J. Zielona Góra 82
64 Syncreon Logistics Polska Sp. z o.o. Żary 81
65 Tekra Sp. z o.o. Gubin 79
66 Praefa Sp. z o.o. Międzyrzecz 78
67 PHU Omega Sp. z o.o. sp.k. Świebodzin 78
68 Grupa Producentów Rolnych Ergo-Rol Sp. z o.o. Podmokle Małe 77
69 Iwaniccy Sp. z o.o. S.K. Gubin 74
70 Ktm S.A. Kostrzyn nad Odrą 74
71 Stacja Sprzedaży Paliw Eko-Tank Zbigniew Piekut i Józef Bryszewski sp.j. Słubice 70
72 Miejskie Zakłady Komunalne Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 69
73 OR – SAT Sp. z o.o. ZPCH Żary 69
74 Zakład Produkcyjno Usługowy Międzyrzecz Polskie Rury Preizolowane Sp. z o.o. Międzyrzecz 67
75 Taconic Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 67
76 Royalpack, Tatar sp.j. Słone 66
77 Trans Logistyka Sp. z o.o. sp.k. Słubice 62
78 Koimex S.A. Świebodzin 62
79 Rzeźnictwo Zyguła Zbąszynek Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zbąszynek 61
80 Kompan Manufacturing Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 59
81 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Nowej Soli Nowa Sól 59
82 Zakład Energoelektryczny Energo-Stil Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 58
83 Grzegorz Buganik Firma Produkcyjna Bartex Zakład Pracy Chronionej Żagań 58
84 P.P.H.U. MENPOL Krzysztof Mencel Słubice 58
85 Montel Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 56
86 Gospodarstwo Rolne KARGOWA-KLĘPSK Ryszard Maj Kargowa 56
87 Jorge Fireworks Sp. z o.o. S.K. Czerwieńsk 56
88 K INVESTMENTS SPÓŁKA Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 54
89 Hajduk Grupa Producentów Pieczarek Sp. z o.o. Lipinki 54
90 Budomont Sp. z o.o. Czerwieńsk 53
91 Baza Paliw Sp. z o.o. Zielona Góra 53
92 TELESKOP Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 53
93 Ubojnia Drobiu Brychcy sp.j. Kargowa 52
94 Uni-Truck Sp. z o.o. Zielona Góra 51
95 Grolder Sp. z o.o. Borowiec 51
96 AE Group Polska Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 50
97 Wielospecjalistyczny Szpital Wojewódzki W Gorzowie Wlkp. Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 50
98 Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowe Transhand Sp. z o.o. Słubice 49
99 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe ARPOL Sp. z o.o. Zielona Góra 49
100 Żagańskie Wodociągi I Kanalizacje Sp. z o.o. Żagań 49
101 Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Recykling Tomasz Gądek sp.j. Międzyrzecz 48
102 SPOMASZ S.A. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Żary 48
103 Agro – Biznes sp.j. Sularz-Rudnicki Gorzów Wielkopolski 48
104 Könecke Sp. z o.o. Słubice 47
105 Inneko Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 47
106 Sünkel C.U.E. Sp. z o.o. Brójce 47
107 Bestem Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 47
108 Port 2000 Marcinkiewicz S.J. Zielona Góra 46
109 Ubojnia Przetwórnia Drobiu Kul – Drób Ryszard Kulus, Ewa Kulus S.J. Chwalim 46
110 Batcar Krzysztof Pawluć, Bogdan Tyliszczak sp.j. Zielona Góra 46
111 Transmar Lilla i Marcin Ungier sp.j. Deszczno 45
112 Sm Energy Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 45
113 R O T Ometal Sp. z o.o. Świebodzin 45
114 Inter Sicherheits Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 45
115 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zacisze Zielona Góra 44
116 Zakład Produkcyjno Usługowy Kazimierz Jońca Sp. z o.o. Międzyrzecz 44
117 FIRMA WIELOBRANŻOWA ILTRANS JAN ILNICKI Ośno Lubuskie 43
118 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej S.A. Żary 42
119 Meprozet Stare Kurowo Sp. z o.o. Stare Kurowo 41
120 Hartownia TS Zbąszynek Sp. z o.o. Zbąszynek 41
121 E.U.R.O. – MEBEL Sp. z o.o. Łąkie 41
122 BT Topbeton Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 41
123 Spółdzielnia Mieszkaniowa Staszica w Gorzowie Wielkopolskim Gorzów Wielkopolski 40
124 BEST Przedsiębiorstwo Wielobranżowe S.J. Centrum BHP i P.Poż. Eugeniusz Garbera Zielona Góra 40
125 Cinkciarz.Pl Sp. z o.o. Zielona Góra 40
126 Conistics Sp. z o.o. Słubice 40
127 Agrotar Sp. z o.o. Osowa Sień 39
128 Hajduk Pieczarkarnia S.J. Lipinki 39
129 Zakład Metalowy Tomabo Dereżyńscy, sp.j. Gorzów Wielkopolski 39
130 Sygnity Business Solutions S.A. Zielona Góra 39
131 Aj Group Sp. z o.o. Zielona Góra 39
132 Sarton Sp. z o.o. Zielona Góra 39
133 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Timbex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 39
134 S.C. Johnson Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 39
135 Wexpool Sp. z o.o. Dąbrówka Wielkopolska 38
136 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Fast Sp. z o.o. Zielona Góra 38
137 Ośrodek Terapii Oddechowej Ventamed Sp. z o.o. Zielona Góra 38
138 Hodowla Zwierząt Zarodowych Osowa Sień Sp. z o.o. Wschowa 37
139 Agencja Handlowa Boll Wojciech Dalewski sp.j. Zielona Góra 37
140 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Rpr Rudolf Piotr Różański Zielona Góra 36
141 Nowosolska Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowa Sól 36
142 Horex A. i E. Horoszkiewicz sp.j. Gubin 35
143 MEDLINE Sp. z o.o. Zielona Góra 35
144 Zachodnia Korporacja Finansowa Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 34
145 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sława Sp. z o.o. Sława 34
146 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Fiałkowski S.J. Zielona Góra 34
147 Głuchy i Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 34
148 Adb Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 33
149 Grupa Gezet Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 33
150 Dobrowolski Sp. z o.o. Wschowa 33
151 BMG Group Sp. z o.o. S.K. Kostrzyn nad Odrą 33
152 Gotech Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 33
153 LUG S.A. Zielona Góra 33
154 Feryster Sp. z o.o. S.K. Iłowa 32
155 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Żary 32
156 Nieruchomości Romb S.A. Świebodzin 32
157 Streamsoft Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 31
158 Przedsiębiorstwo Obsługi Budownictwa Efekt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 31
159 Lema Food Company Sp. z o.o. Sława 31
160 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Europa sp.j. Krzysztof Karmelita Jerzy Palacz Słubice 30
161 POL – ORSA Sp. z o.o. Żary 30
162 Algontec Polska Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 30
163 STEINFORM PRODUKTION Sp. z o.o. Witnica 30
164 Bimex Sp. z o.o. Sulechów 30
165 Namar Sp. z o.o. Sp.K. Żagań 30
166 Artek Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 30
167 Kietzmann Coatings Sp. z o.o. Żagań 29
168 Optimum Bau Sp. z o.o. Gostchorze 29
169 Euro-Box Sp. z o.o. Ługów 29
170 Skr Strzelce Krajeńskie Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 28
171 Paweł Dorobisz METAL-DACH Nowa Sól 28
172 PC-Polska Sp. z o.o. Dąbroszyn 28
173 Krosno – Metal Sp. z o.o. Kamień 28
174 Mtb Sp. z o.o. Sulechów 28
175 Oaza Sp. z o.o. Zielona Góra 28
176 Eurotechnika Mariusz Wojtasik Sp. z o.o. Gralewo 28
177 Sulechowskie Przedsiębiorstwo Komunalne Supekom Sp. z o.o. Sulechów 28
178 Strzelecka Spółdzielnia Producentów Mleka Strzelce Krajeńskie 27
179 Zakład Wodociągów Kanalizacji i Usług Komunalnych Sp. z o.o. Świebodzin 27
180 Lubuskie Centrum Ortopedii Im. Dr. Lecha Wierusza w Świebodzinie Sp. z o.o. Świebodzin 27
181 JACK P.P.U.H. PIEKARNIA BAGIETKA Marek Jackowski Kostrzyn nad Odrą 27
182 Kaskat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 27
183 Gamaplast Michał Gamalczyk sp.k. Gorzów Wielkopolski 27
184 INTRA S.A. Iłowa 27
185 Kurczak Lubuski Sp. z o.o. Marianki 27
186 MHS / Serwis Mikulski Hydraulika Siłowa Rajmund Mikulski Wilkowo 27
187 AMB Software Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 27
188 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Zielonej Górze Zielona Góra 27
189 Piąta Pora Roku Sp. z o.o. sp.k. Płoty 27
190 Galaxy Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Zielona Góra 27
191 STAHL-MONT Sp. z o.o. sp.k. Słońsk 26
192 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 26
193 Grupa Producentów Owoców I Warzyw Gospodarstwo Ogrodnicze T. Mularski Sp. z o.o. Różanki 26
194 Zakład Rzemiosł Drzewnych Petrus Wiesław Przybył sp.j. Zbąszynek 26
195 ANNEBERG TRANSPOL INT Sp. z o.o. Zielona Góra 26
196 Gezet Głuchy I Spółka S.J. Gorzów Wielkopolski 26
197 Spółdzielnia Mieszkaniowa Dolinki w Gorzowie Wlkp. Gorzów Wielkopolski 26
198 Multimon Polska Sp. z o.o. Żary 25
199 Piekarnia-Cukiernia Grono Piotr Grondys, Tadeusz Grondys, Stefania Grondys sp.j. Zielona Góra 25
200 VP Polska Sp. z o.o. Żagań 25
201 Victory Precision Technology Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 25
202 Anmar Marian Przybył sp.j. Gorzów Wielkopolski 25
203 Streamsoft D.Chojnacki i Wspólnicy sp.j. Zielona Góra 24
204 Cowan Mobel Sp. z o.o. Krzywaniec 24
205 DAN-POL Daniel Dworak Żagań 24
206 Travel Free Poland Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 24
207 Norimpex Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 24
208 Lit-Logistic-Information-Transporte Polska Sp. z o.o. Zielona Góra 24
209 HOLDING – ZREMB GORZÓW S.A. Gorzów Wielkopolski 24
210 Dringenberg Polska Sp. z o.o. Żagań 24
211 Partner Krzysztof Knap sp.j. Wiechlice 24
212 Transport Kaczmarek Sp. z o.o. S.K. Chełmek 23
213 Suszarnia Międzyrzecz S.A. Międzyrzecz 23
214 Przedsiębiorstwo Produkcji Katalizatorów Lindo Catsystem Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 23
215 ENKA Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 23
216 B&B Opakowania Sp. z o.o. Małomice 23
217 DBW – POLSKA Sp. z o.o. Górzykowo 23
218 Hajduk Gospodarstwo Rolne sp.j. Lipinki 23
219 Mirasol Wilk sp.j. Słubice 23
220 Faro Autocentrum Sp. z o.o. S.K. Górki Małe 23
221 Kim Sp. z o.o. Świebodzin 22
222 Ferma Polska Sp. z o.o. Baczyna 21
223 I.M.C. Engineering Poland Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 21
224 Nowy Szpital w Kostrzynie Nad Odrą Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 21
225 Jorge Sp. z o.o. Czerwieńsk 21
226 Sarris Darm Sp. z o.o. Czechów 21
227 Hajduk Agnieszka i Dariusz Nasińscy Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 21
228 Urban Polska Sp. z o.o. Żary 21
229 PEKOM S.A. Przedsiębiorstwo Komunalne Żary 21
230 Ck Complex Sp. z o.o. Zielona Góra 21
231 Lfc Sp. z o.o. Zielona Góra 21
232 Polfur Sp. z o.o. Dąbroszyn 21
233 Asbud Stanisław i Grzegorz Pigla sp.j. Gronów 21
234 Jarzyny Meyer Sp. z o.o. Kożuchów 20
235 Dach-System Tomasz Maciejewski, Zdzisław Maciejewski sp.j. Gorzów Wielkopolski 20
236 Tipperary Farm w Kruszynie Sp. z o.o. Kruszyna 20
237 Ślusarstwo Usługowe Hajduk Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gorzów Wielkopolski 20
238 Climowool Sp. z o.o. Świdnica 20
239 Martexpol Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 20
240 Spółdzielnia Mieszkaniowa W Sulęcinie Sulęcin 20
241 Nadodrze Sp. z o.o. Bytom Odrzański 19
242 UNIPAK POLSKA Sp. z o.o. Zielona Góra 19
243 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nowa Wieś Golice 19
244 Biuro Plus B. Krępa, W. Krępa sp.j. Zielona Góra 19
245 MILA PAPIER Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 19
246 Ece Logistics Sp. z o.o. sp.k. Zielona Góra 19
247 Gorzowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 19
248 Hut Technika Środowiska Sp. z o.o. Zielona Góra 19
249 Przemysł Drzewny Świebodzin Sp. z o.o. Świebodzin 19
250 City Biuro Sp. z o.o. S.K. Witnica 18
251 M&J Sp. z o.o. Żary 18
252 Smulders Groep Poland Sp. z o.o. Żary 18
253 Firma Wielobranżowa Klusek Bogdan Klusek, Krystyna Klusek Sp.J. Krosno Odrzańskie 18
254 Lubuski Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Zielona Góra 18
255 Iga-Plast Król, Kreft – sp.j. Kargowa 18
256 ZPB Kaczmarek Budownictwo Sp. z o.o. Zielona Góra 18
257 Pol-Plus Systemy Grzewcze Sp. z o.o. Zielona Góra 18
258 Sundstextiles Poland Sp. z o.o. Łaz 18
259 PHU Magma Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 18
260 Zakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Zastal Zielona Góra 18
261 K. Schroeder Polska Sp. z o.o. Nowa Kopernia 17
262 Rosner Wagenpark Und Immobilien Sp. z o.o. Zielona Góra 17
263 Przedsiębiorstwo Budowlane Janbud Sp. z o.o. Żary 17
264 Consup Polska Sp. z o.o. Sława 17
265 Grupa Animpol Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 17
266 Przeds. Oczyszczania Ścieków Gubin – Guben Sp. z o.o. Gubin 17
267 Międzyrzeckie Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Międzyrzecz 17
268 Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalowiec Gorzów Wlkp 17
269 Apis Logistyka Transport Spedycja Sp. z o.o. S.K. Gryżyna 17
270 Bratek Sp. z o.o. Sława 17
271 Szprotawskie Wodociągi I Kanalizacja Sp. z o.o. Szprotawa 17
272 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko – Własnościowa Międzyrzecz 17
273 Probet – Dasag Sp. z o.o. Żagań 17
274 Constans Sp. z o.o. Kłodawa 17
275 PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO – USŁUGOWE DER – TRANS – S.J. W ŚWIEBODZINIE Świebodzin 17
276 AM OKNA B. Szymkowiak Sp. z o.o. S.K. Gorzów Wielkopolski 17
277 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żaganiu Żagań 17
278 CRM Metale Sp. z o.o. Sp.K. Jasień 17
279 Rb Vac Sp. z o.o. Zielona Góra 16
280 Prezero Service Zachód Sp. z o.o. Kiełcz 16
281 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przyszłość Rejów 16
282 CORVUS Sp. z o.o. Żary 16
283 Falubaz Polska S.A. Spółka Komandytowo Akcyjna Zielona Góra 16
284 Logic Sp. z o.o. Lutol Suchy 16
285 Erma Sp. z o.o. PPHU Kandlewo 16
286 Świebodzińska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Świebodzinie Świebodzin 16
287 Zpm Agma Sp. z o.o. Sława 16
288 Jasta Plus Sp. z o.o. S.K. Żary 16
289 Postęp S.A. Świebodzin 16
290 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Remark sp.j. Ewelina Mikulska, Robert Mikulski Żagań 16
291 Miejski Zakład Komunikacji W Gorzowie Wielkopolskim Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 16
292 SM Nieruchomości Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 15
293 Zakład Usługowo-Handlowy Zygmunt, Iwona, Sebastian, Krystyna Ziętek sp.j. Drezdenko 15
294 MB – Pneumatyka Sp. z o.o. Sulechów 15
295 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Słubicach Słubice 15
296 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani Gorzów Wielkopolski 15
297 CALIER POLSKA Sp. z o.o. Deszczno 15
298 Regionalne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zielona Góra 15
299 Zakład Zagospodarowania Odpadów – Sp. z o.o. Marszów 15
300 Mauer Sp. z o.o. Królów 15
301 Bb-Serwis Sp. z o.o. S.K. Drezdenko 15
302 Felgenhauer Zremb Sp. z o.o. sp.k. Jasień 15
303 Zakład Usług Wodno-Ściekowych Sp. z o.o. Słubice 15
304 Perceptus Sp. z o.o. Zielona Góra 15
305 Bernarda Konieczna Robert Konieczny Silo Trans sp.j. Gubin 14
306 Unibet Sp. z o.o. Zielona Góra 14
307 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Sp. z o.o. Zielona Góra 14
308 Raven Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 14
309 Consalnet S.A. Niegosławice 14
310 Sobex Sobota sp.j. Trzebicz 14
311 Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Wodociągowo – Komunalne Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 14
312 Emporio Sp. z o.o. Zielona Góra 14
313 4M M. Zięciak, P. Gałęski, R. Rabęda S.J. Krosno Odrzańskie 14
314 Nomina Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 14
315 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Poldrew Sp. z o.o. Zwierzyn 14
316 J.R. Purtec Sp. z o.o. Międzyrzecz 14
317 Nowy Szpital we Wschowie Sp. z o.o. Wschowa 14
318 Spółdzielnia Mieszkaniowa Morena Kostrzyn nad Odrą 14
319 Brandenburg Game Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 14
320 Specjalistyczne Centrum Medyczne Urolog Bromber, Halińska sp.j. Zielona Góra 14
321 Dowhan Sp. z o.o. Jasień 14
322 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców W Zielonej Górze Zielona Góra 13
323 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Topaz Jarosław Niedziela sp.j. Międzyrzecz 13
324 Drogbud Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Świebodzin 13
325 Evora Sp. z o.o. Sulęcin 13
326 Globex Głuszek i Wspólnicy sp.j. Gorzów Wielkopolski 13
327 Nbta Sp. z o.o. Zielona Góra 13
328 Handel International Spedition Poznachowski Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13
329 PKM Zachód Sp. z o.o. Zielona Góra 13
330 Spółdzielna Mieszkaniowa w Sulechowie Sulechów 13
331 Montax Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 13
332 Bilans Sp. z o.o. Słubice 13
333 Spryciarze.pl Sp. z o.o. Wilkanowo 13
334 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze Zielona Góra 13
335 Foss Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 13
336 Zuo International Sp. z o.o. Kunowice 13
337 Przedsiębiorstwo Handlowe WDF Fijołek Sp. J. Gubin 13
338 Biomat Sp. z o.o. Słońsk 13
339 Spółdzielnia Mleczarska W Żarach Żary 13
340 Phu Japtar Sp. z o.o. Osowa Sień 13
341 Szpital Na Wyspie Sp. z o.o. Żary 13
342 Gramm Technika Sp. z o.o. Karolewo 13
343 System Sp. z o.o. Zielona Góra 13
344 Mtransport Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 13
345 Wojciechowski Sp. z o.o. Zielona Góra 12
346 Świtoń-Paczkowski Sp. z o.o. Zielona Góra 12
347 Agradal Polska Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 12
348 BCC Polska Sp. z o.o. Nowa Sól 12
349 Agri Gem Sp. z o.o. Wschowa 12
350 Womag Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 12
351 Thye Lokenberg – Polska Sp. z o.o. Tomaszowo 12
352 Gandia Sp. z o.o. Strzelce Krajeńskie 12
353 Euro-Dach Sylwia Kowalik, Marek Kowalik sp.j. Nowa Sól 12
354 Hubert sp.j. Wschowa 12
355 Wytwórnia Pasz Solpasz Sp. z o.o. Nowa Sól 12
356 Kleks Drewka, Puszkiel sp.j. Zielona Góra 12
357 Wm Logistic W. Winnowicz M. Głogowski sp.j. Gorzów Wielkopolski 12
358 Promet Cargo Sp. z o.o. Kunowice 12
359 Westpol Oil Sp. z o.o. S.K. Gubin 12
360 PHU Jubo-Trans Jerzy Halczuk, Bogdan Halczuk sp.j. Jasień 12
361 Kampo Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 12
362 Elektrosystem Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 12
363 Gajowy Sp. z o.o. Witoszyn 12
364 Aqua-Grupa Sbs – Sp. z o.o. Zielona Góra 12
365 Immo Sp. z o.o. Kamień 12
366 Sobex Sp. z o.o. Trzebicz 11
367 Maszt Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
368 J.P.J.Auto Sp. z o.o. Zielona Góra 11
369 Spółdzielnia Mieszkaniowa Włókno Gorzów Wielkopolski 11
370 Polink-Wilkowo-Sp. z o.o. Wilkowo 11
371 Eneris Recupyl Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
372 Warsztat Usług Technicznych Tynfowicz Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
373 Gorzowskie Towarzystwo Handlu Zagranicznego GOREX Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
374 Codex Sp. z o.o. Krzeszyce 11
375 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Strzelcach Krajeńskich Strzelce Krajeńskie 11
376 Polagro Sp. z o.o. Trzebiechów 11
377 Ejendomsselskabet Praefa-Byg-Polska Sp. z o.o. Międzyrzecz 11
378 Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt Sp. z o.o. Krosno Odrzańskie 11
379 Megami Sp. z o.o. Żary 11
380 BAC Investment Sp. z o.o. Kostrzyn nad Odrą 11
381 Hurtownia Ogumienia i Szyb Chmal sp.j. Żary 11
382 Handlo-Drew Sp. z o.o. Sulęcin 11
383 Furnmaster Sp. z o.o. Świebodzin 11
384 Ahrens Textil – Service Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
385 Instach Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
386 Hurtownia Materiałów Budowlanych – Andrzej Kowalczyk – Dariusz Krasuski sp.j. Gorzów Wielkopolski 11
387 Stężyca Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Różanki 11
388 Werner Janikowo Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 11
389 Tabak Discount 24 Sp. z o.o. S.K. Słubice 11
390 Smb Materiały Wykończeniowe J.Wedler,M.Zawadzki sp.j. Zielona Góra 10
391 Inwencja Sp. z o.o. sp.k. Gorzów Wielkopolski 10
392 Mirillis-Sp. z o.o. Zielona Góra 10
393 Ast Sp. z o.o. S.K. Sulęcin 10
394 MESTIL Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Gorzów Wielkopolski 10
395 Dom – Budnex Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10
396 Kozaryn Sp. z o.o. S.K. Różanki 10
397 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Bosta-System B.S.Lipiak sp.j. Szprotawa 10
398 Allium Grupa Producentów Sp. z o.o. Osowa Sień 10
399 Centrum Telewizji Kablowej Jim-Sat Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10
400 Benz Brod – Sp. z o.o. Brody 10
401 CARO Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10
402 Da-Ko Kozubal Sp. z o.o. Gorzów Wielkopolski 10
403 Marba Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10
404 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sękpol Lech Kukorowski Ludwik Chomicz sp.j. Ośno Lubuskie 10
405 Widziszwszystko Limited S.K. Gorzów Wielkopolski 10
406 Gorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gorzów Wielkopolski 10
407 Rotrans Cybinka Sp. z o.o. sp.k. Cybinka 10
408 Luna Sp. z o.o. S.K. Zielona Góra 10
409 J.P. Transport Sp. z o.o. S.K. Skwierzyna 10
410 Spółdzielnia Mieszkaniowa Celuloza Kostrzyn nad Odrą 10
411 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Sulęcin 10
412 Qartex Sp. j. Marek Małkiewicz, Jacek Małkiewicz, Artur Ulanowski, Dorota Kardasz Tuplice 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.