Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Śląskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 2126 firm z województwa śląskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Śląskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 Jastrzębska Spółka Węglowa S.A. Jastrzębie-Zdrój 23001
2 ARCELORMITTAL Poland S.A. Dąbrowa Górnicza 7307
3 FCA Poland S.A. Bielsko-Biała 4661
4 NGK Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 4280
5 Brembo Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 3874
6 Saint-Gobain Innovative Materials Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 3717
7 Opel Manufacturing Poland Sp. z o.o. Gliwice 3221
8 FCA Powertrain Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2950
9 Hutchinson Poland Sp. z o.o. Żywiec 2566
10 GRUPA ŻYWIEC S.A. Żywiec 2182
11 Towarzystwo Finansowe Silesia Sp. z o.o. Katowice 2175
12 Eaton Automotive Systems Sp. z o.o. Bielsko-Biała 2166
13 ŻYWIEC – ZDRÓJ S.A. Cięcina 1982
14 Węglokoks S.A. Katowice 1925
15 ATAL S.A. Cieszyn 1772
16 LEAR CORPORATION POLAND II Sp. z o.o. Tychy 1588
17 CMC Poland Sp. z o.o. Zawiercie 1552
18 Agata S.A. Katowice 1533
19 Zf Braking Systems Poland Sp. z o.o. Gliwice 1461
20 Cooper Standard Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 1418
21 STALEXPORT Autostrada Małopolska S.A. Mysłowice 1359
22 CEZ Chorzów S.A. Chorzów 1350
23 Guardian Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 1290
24 ZF Automotive Systems Poland Sp. z o.o. Częstochowa 1270
25 Tauron Sprzedaż GZE Sp. z o.o. Gliwice 1241
26 TAMEH POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 1234
27 MURAPOL S.A. Bielsko-Biała 1225
28 Cobex Polska Sp. z o.o. Racibórz 1011
29 Marelli Sosnowiec Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 999
30 FAMUR S.A. Katowice 980
31 Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach Katowice 979
32 ALUPROF S.A. Bielsko-Biała 954
33 Magna Formpol Sp. z o.o. Tychy 954
34 Huta Cynku MIASTECZKO ŚLĄSKIE S.A. Miasteczko Śląskie 930
35 Profi Credit Polska S.A. Bielsko-Biała 850
36 STALEXPORT Autostrady S. A. Mysłowice 823
37 Saint – Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o. Gliwice 803
38 Valeo Electric And Electronic Systems Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 798
39 STAR – TYP SPORT Zakłady Wzajemne Sp. z o.o. Katowice 796
40 Nexteer Automotive Poland Sp. z o.o. Tychy 775
41 Ppg Cieszyn S.A. Cieszyn 747
42 TAURON Ciepło Sp. z o.o. Katowice 746
43 PGNIG TERMIKA Energetyka Przemysłowa S.A. Jastrzębie-Zdrój 729
44 ALSTOM KONSTAL S.A. Chorzów 721
45 AVIO POLSKA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 720
46 HUF POLSKA Sp. z o.o. Tychy 715
47 RE ALLOYS Sp. z o.o. Łaziska Górne 699
48 Martes Sport Sp. z o.o. Bielsko-Biała 695
49 Farmacol S.A. Katowice 686
50 ELEKTROBUDOWA S.A. Katowice 661
51 WĘGLOKOKS KRAJ Sp. z o.o. Piekary Śląskie 658
52 Górnośląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów S.A. Katowice 652
53 ALUPOL Packaging S.A. Tychy 629
54 Alpla – Opakowania z Tworzyw Sztucznych Sp. z o.o. Żywiec 619
55 E003b7 Sp. z o.o. Racibórz 603
56 Cognor Holding S.A. Poraj 586
57 KLINGSPOR Sp. z o.o. Bielsko-Biała 577
58 Mokate Sp. z o.o. Żory 553
59 Konsorcjum Stali S.A. Zawiercie 547
60 Stolzle Częstochowa Sp. z o.o. Częstochowa 516
61 Marelli Bielsko-Biała Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 508
62 Helios SCC Sp. z o.o. Katowice 484
63 PRYMAT Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 482
64 Press Glass S.A. Nowa Wieś 474
65 Sokpol Sp. z o.o. Myszków 468
66 Auto Partner S.A. Bieruń 462
67 FICOMIRRORS POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 459
68 Moto-Profil Sp. z o.o. Chorzów 454
69 MANULI HYDRAULICS POLSKA S. A. Mysłowice 447
70 EKO-OKNA S.A. Kornice 435
71 Voestalpine Steel Service Center Polska Sp. z o.o. Tychy 426
72 Fuchs Oil Corporation (PL) Sp. z o.o. Gliwice 425
73 100k Sp. z o.o. Bielsko-Biała 419
74 TI POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 417
75 MAPEI POLSKA Sp. z o.o. Gliwice 411
76 Maksimum Sp. z o.o. Holding S.K.A. Katowice 407
77 Tenneco Automotive Polska Sp. z o.o. Rybnik 406
78 Jastrzębskie Zakłady Remontowe Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 406
79 Politechnika Śląska Gliwice 405
80 Arcelormittal Distribution Solutions Poland Sp. z o.o. Katowice 389
81 Paccor Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 387
82 RETTIG HEATING Sp. z o.o. Rybnik 382
83 Sest – Luve – Polska Sp. z o.o. Gliwice 379
84 LENTEX S. A. Lubliniec 378
85 MAKITA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 378
86 Fenice Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 373
87 Katowicka Infrastruktura Wodociągowo – Kanalizacyjna Sp. z o.o. Katowice 360
88 Magna Car Top Systems Poland Sp. z o.o. Tychy 353
89 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Rybnik 353
90 Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach Katowice 352
91 Ma Polska S.A. Tychy 351
92 Bombardier Transportation (ZWUS) Polska Sp. z o.o. Katowice 346
93 Ekoland Sp. z o.o. Tychy 330
94 Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze S.A. Katowice 323
95 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sprint Florian Jagodziński, Dariusz Tietz sp.j. Jastrzębie-Zdrój 323
96 TIMKEN POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 322
97 Plastic Components And Modules Poland S.A. Sosnowiec 310
98 Moris Sp. z o.o. Chorzów 310
99 Joy Global (Poland) Sp. z o.o. Tychy 309
100 Autoneum Poland Sp. z o.o. Katowice 300
101 SFW Energia Sp. z o.o. Gliwice 297
102 CTL MACZKI BÓR S.A. Sosnowiec 295
103 NITROERG S.A. Bieruń 295
104 Huta Łabędy S.A. Gliwice 295
105 Norma Polska sp. z o.o. Sławniów 289
106 STALPROFIL S.A. Dąbrowa Górnicza 288
107 Sosnowieckie Wodociągi S.A. Sosnowiec 286
108 KONTAKT SIMON S. A. Czechowice-Dziedzice 286
109 AQUA S.A. Bielsko-Biała 282
110 Saint – Gobain Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 281
111 LAMBERTZ Polonia Sp. z o.o. Ruda Śląska 281
112 Shiloh Industries Sp. z o.o. Bielsko-Biała 277
113 Jbg-2 Sp. z o.o. Warszowice 271
114 Kost-Bet Sp. z o.o. S.K. Miedźno 271
115 Farmacol Serwis S.A. Katowice 269
116 DP Metal Processing Sp. z o.o. Tychy 267
117 Elplast Europe Sp. z o.o. Żory 265
118 Hegelmann Transporte Sp. z o.o. Częstochowa 263
119 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Intercor Sp. z o.o. Zawiercie 262
120 Bos Automotive Products Polska Sp. z o.o. Tychy 262
121 Karol Kania i Synowie Sp. z o.o. Piasek 261
122 Avantor Performance Materials Poland S.A. Gliwice 260
123 TEKSID IRON POLAND Sp. z o.o. Skoczów 259
124 Makar Bakalie Sp. z o.o. S.K. Katowice 254
125 Komart Sp. z o.o. Knurów 254
126 Kamsoft S.A. Katowice 252
127 Firma Handlowa DAVIS Kazimierz Hanusiak Bielsko-Biała 252
128 Katowickie Wodociągi S.A. Katowice 245
129 Ejot Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Ciasna 245
130 NICROMET Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bestwinka 245
131 MWS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tychy 243
132 Mdm Nt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 240
133 PROSPERPLAST 1 Sp. z o.o. Rybarzowice 237
134 Fabryka Plastików Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 237
135 Tenneco Automotive Eastern Europe Sp. z o.o. Gliwice 237
136 PLASTIC OMNIUM AUTO EXTERIORS Sp. z o.o. Gliwice 234
137 Kuźnia Polska S.A. Skoczów 234
138 Arcelormittal Service Group Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 231
139 Fortum Silesia S.A. Zabrze 229
140 P.A. NOVA S.A. Gliwice 227
141 PPH TEMAR Sp. z o.o. S.K. Katowice 227
142 Dalkia Polska Energia S.A. Katowice 225
143 BIOAGRA – OIL S.A. Tychy 222
144 Petek Sp. z o.o. S.K. Zabrze 220
145 Stokson sp.j. Henryk Stokłosa i Wspólnicy Chorzów 219
146 Elektrociepłownia Będzin Sp. z o.o. Będzin 217
147 Walcownia Metali DZIEDZICE S.A. Czechowice-Dziedzice 217
148 WILK ELEKTRONIK S.A. Łaziska Górne 216
149 Atal Construction Sp. z o.o. Cieszyn 216
150 Extral Sp. z o.o. Żory 215
151 URSA Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 214
152 Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S. A. Katowice 210
153 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gliwice 209
154 Paneltech Sp. z o.o. Chorzów 208
155 Thyssenkrupp Materials Processing Europe Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 204
156 INTROL S.A. Katowice 200
157 BOWIM S.A. Sosnowiec 199
158 Capek – Sp. z o.o. Skrzyszów 198
159 YAWAL S.A. Herby 197
160 MESSER POLSKA Sp. z o.o. Chorzów 197
161 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Bieruniu Bieruń 195
162 ALUFORM Sp. z o.o. Tychy 194
163 MOKATE S.A. Ustroń 193
164 Best Immo Sp. z o.o. Chorzów 192
165 Firma Handlowo-Usługowa SOBIK Leszek Sobik Bielsko-Biała 192
166 Sobik Firma Handlowo Usługowa Sobik Marian Żory 192
167 DAGMA Sp. z o.o. Katowice 190
168 Eurofirany B.B. Choczyńscy sp.j. Żywiec 189
169 Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju Sp. z o.o. Gliwice 188
170 Lotos Terminale S.A. Czechowice-Dziedzice 187
171 SISTEMA POLAND Sp. z o.o. Tychy 186
172 Kiepurex sp.j. A.,P.,P.Kiepurowie Wapiennik 186
173 Johnson Matthey Battery Systems Sp. z o.o. Gliwice 186
174 X-Kom Sp. z o.o. Częstochowa 184
175 LEIBER – POLAND Sp. z o.o. Ruda Śląska 183
176 Wawrzaszek ISS Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 182
177 Zakład Wyrobów Metalowych Strumet Sp. z o.o. Strumień 179
178 Neoprofil sp.j. Rafał Herzyk, Adam Prokop Bielsko-Biała 178
179 Przedsiębiorstwo Usług Kolejowych KOLPREM Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 178
180 Katowickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Katowice 177
181 Scanfil Poland Sp. z o.o. Mysłowice 177
182 BATERPOL S.A. Katowice 177
183 Fun Time Sp. z o.o. Bielsko-Biała 176
184 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Nik-Pol Sp. z o.o. Ruda Śląska 176
185 Propoint Sp. z o.o. S.K. Gliwice 174
186 Sobczyk Sokpol Dystrybucja S.K. Myszków 173
187 Etisoft Sp. z o.o. Gliwice 171
188 IZOBLOK S.A. Chorzów 170
189 Sila Poland Sp. z o.o. Częstochowa 170
190 Invado Sp. z o.o. Dzielna 169
191 Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa OSKARD Tychy 168
192 Heraeus Electro-Nite Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 168
193 BITRON POLAND Sp. z o.o. Sosnowiec 167
194 Constantia ColorCap Sp. z o.o. Jejkowice 165
195 Marketing Krystian Gdowka, Artur Ostręga sp.j. Gliwice 163
196 Kanlux S.A. Radzionków 163
197 Gkz Sp. z o.o. Żory 163
198 PGO S.A. Katowice 162
199 Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Zabrze 160
200 VITKOVICE MILMET S.A. Sosnowiec 160
201 PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE ZOF – STAL WOJCIECH WÓJCIK Tychy 159
202 PIAST Spółdzielnia Mieszkaniowa Katowice 157
203 Clarios Poland Sp. z o.o. Katowice 156
204 Uniwersyteckie Centrum Okulistyki i Onkologii Samodzielny Publiczny Szpital kliniczny Slaskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Katowice 156
205 USTRONIANKA Sp. z o.o. Ustroń 155
206 BGH Polska Sp. z o.o. Katowice 153
207 Tanquid Polska Sp. z o.o. Radzionków 153
208 Zakłady Tłuszczowe Bielmar Sp. z o.o. Bielsko-Biała 153
209 Hirschvogel Components Poland Sp. z o.o. Gliwice 152
210 Grammer Automotive Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 152
211 Ekoinstal Holding Sp. z o.o. S.K. Katowice 152
212 Hotele Diament S.A. Gliwice 151
213 Przedsiębiorstwo Usług Wodociągowych HKW Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 150
214 MULTIFORM Dariusz Krywult Bielsko-Biała 149
215 Katowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Katowice 149
216 PPG Industries Poland Sp. z o.o. Gliwice 147
217 Farlo M. Grudzka sp.j. Jastrzębie-Zdrój 147
218 Eniq Sp. z o.o. Katowice 146
219 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 146
220 Regionalne Centrum Gospodarki Wodno – Ściekowej S.A. Tychy 146
221 Spółdzielnia Mieszkaniowa LOKATOR Dąbrowa Górnicza 146
222 JAS – FBG S.A. Katowice 145
223 FINAL S.A. Dąbrowa Górnicza 145
224 Coig S.A. Katowice 145
225 Tenneco Silesia Sp. z o.o. Stanowice 145
226 Hager Polo Produkcja Sp. z o.o. Tychy 142
227 Auto-Boss Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 142
228 Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach Katowice 141
229 Dynamic Technologies Polska Sp. z o.o. Czerwionka-Leszczyny 141
230 Chorzowsko – Świętochłowickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Chorzów 141
231 Moraj Sp. z o.o. sp.k. Rybnik 140
232 APERAM STAINLESS SERVICES & SOLUTIONS POLAND Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 140
233 Partner S.A. Bielsko-Biała 138
234 Aneks Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jaworzno 137
235 Markbud Przedsiębiorstwo Remontowe Usługi-Handel Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 137
236 Veolia Południe Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 136
237 Śląsko – Dąbrowska Spółka Mieszkaniowa Sp. z o.o. Katowice 133
238 Fabryki Sprzętu i Narzędzi Górniczych Grupa Kapitałowa FASING S.A. Katowice 133
239 Dtr Vms Poland Sp. z o.o. Częstochowa 132
240 POLMOTORS Sp. z o.o. Mazańcowice 132
241 Zok Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 131
242 MaXgear Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bieruń 131
243 Tesko Steel Sp. z o.o. Rybnik 131
244 M -Logistic Sp. z o.o. Tychy 131
245 Martex Sp. z o.o. Rybnik 129
246 Classen Floor Systems Sp. z o.o. Zwonowice 129
247 Plastic Components Fuel Systems Poland Sp. z o.o. Sosnowiec 128
248 Signify Poland Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 127
249 DOMBUD S.A. Przedsiębiorstwo Budowlane Katowice 127
250 HYDAC Sp. z o.o. Mikołów 126
251 Instalbud Janosz Sp. z o.o. Pszczyna 126
252 Tramwaje Śląskie S.A. Chorzów 125
253 Zakład Mięsny Poliwczak sp.j. Mysłowice 124
254 TGS Przemysław Stoń Ruda Śląska 124
255 Nefrolux Lucjan Sobieraj,Wojciech Kamiński sp.j. Siemianowice Śląskie 124
256 BSK RETURN S.A. Zawiercie 124
257 Przedsiębiorstwo Kompletacji i Montażu Systemów Automatyki CARBOAUTOMATYKA S.A. Tychy 124
258 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 124
259 Huhtamaki Foodservice Poland Sp. z o.o. Czeladź 123
260 Firma Handlowo-Usługowa GREDAN Grzegorz Czebotar Tychy 122
261 Proma Poland Sp. z o.o. Tychy 122
262 Zakłady Mięsne H.A.M. Cichoń i Wspólnicy S.J. Radzionków 121
263 Zakłady Chemiczne RUDNIKI S.A. Rudniki 121
264 Alba Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 116
265 Iguana Group Sp. z o.o. Bielsko-Biała 116
266 Firma Handlowa ROLNIK S.J. Mikołów 116
267 Novichem Sp. z o.o. Chorzów 115
268 ASK POLAND Sp. z o.o. Bielsko-Biała 115
269 WASKO S.A. Gliwice 114
270 Chemet S.A. Tarnowskie Góry 114
271 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Okręgu Częstochowskiego S.A. Częstochowa 113
272 Mas Sp. z o.o. Mikołów 113
273 INPOL-PAPIER Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 112
274 Węglokoks Energia Zcp Sp. z o.o. Ruda Śląska 111
275 Liebherr – Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 111
276 HUTA BANKOWA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 111
277 Ms Trademarks Sp. z o.o. Bielsko-Biała 110
278 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe DEMAR Marek Dewódzki Mstów 110
279 Danish Farming Consultants Sp. z o.o. Gliwice 109
280 PRO – Cars Group Sp. z o.o. Tychy 109
281 MAXCOM S.A. Tychy 109
282 Lotos Biopaliwa Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 109
283 Dl Invest Group Pm S.A. Katowice 108
284 Celma Indukta S.A. Cieszyn 107
285 Incobex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 107
286 Emix sp.j. Torbus Tychy 107
287 Maksimum Sp. z o.o. Inwestum Spółka Komandytowo Akcyjna Ruda Śląska 107
288 FLUOR S.A. Gliwice 107
289 Metal Service Center Sp. z o.o. Gliwice 107
290 Mrozpak Sp. z o.o. Bytom 106
291 Martin Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Zawiercie 106
292 WKRĘT-MET Sp. z o.o. S.K. Kuźnica Kiedrzyńska 106
293 Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Nr 5 im. Św. Barbary w Sosnowcu Sosnowiec 106
294 Scholz Polska Sp. z o.o. Będzin 106
295 Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych DAMEL S.A. Dąbrowa Górnicza 106
296 TOYO SEAL POLAND Sp. z o.o. Tychy 105
297 Przedsiębiorstwo Gospodarki Wodnej i Rekultywacji S.A. Jastrzębie-Zdrój 105
298 Główny Instytut Górnictwa Katowice 105
299 CEVA Logistics Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 104
300 DREWBET Grzyb – Kotynia – Rogaczewski S.J. Kłobuck 104
301 BULTEN Polska S.A. Bielsko-Biała 104
302 Spółdzielnia Mieszkaniowa Górnik Katowice 103
303 STALMAG Sp. z o.o. Ruda Śląska 103
304 Virtu Production Sp. z o.o. Zawiercie 103
305 BMZ Poland Sp. z o.o. Gliwice 103
306 Odlewnia Zawiercie S.A. Zawiercie 102
307 ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 102
308 Qvver Sp. z o.o. Bielsko-Biała 102
309 VIA4 S.A. Mysłowice 102
310 RESTYL Sp. z o.o. Ruda Śląska 102
311 Ludwig Czekolada Sp. z o.o. Skoczów 101
312 Severstal Distribution Sp. z o.o. Sosnowiec 101
313 Pulverit Polska Sp. z o.o. Tychy 100
314 Zakłady Urządzeń Komputerowych ELZAB S.A. Zabrze 99
315 3W Dystrybucja Budowlana S.A. Ruda Śląska 98
316 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Przyszowice 98
317 Kolsatpol Sp. z o.o. Bielsko-Biała 97
318 Farby Kabe Polska Sp. z o.o. Katowice 97
319 PHU WĘGLOHUT S.J. Ewa Hoppe-Polak, Grzegorz Polak Rybnik 97
320 Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 96
321 3S S.A. Katowice 96
322 Wesob Sp. z o.o. Strumień 96
323 PPH ADAMEX II Apolonia Karoń Częstochowa 96
324 TIM S.A. Bielsko-Biała 95
325 Klimas Sp. z o.o. Kuźnica Kiedrzyńska 94
326 Wala Sp. z o.o. Wilkowice 94
327 Bodycote Polska Sp. z o.o. Częstochowa 94
328 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Tychy 94
329 ZSRG Sp. z o.o. Żory 94
330 LWW Śląska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 94
331 SEWS – CABIND POLAND Sp. z o.o. Żywiec 93
332 AIUT Sp. z o.o. Gliwice 93
333 Minova Ekochem S.A. Siemianowice Śląskie 93
334 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe SIGMA-LI S.J. Wiejacha Goleszów 93
335 Z.S.E. OSPEL S.A. Wierbka 92
336 BIMARO Sp. z o.o. Cieszyn 92
337 Instytut Badań i Rozwoju Motoryzacji Bosmal Sp. z o.o. Bielsko-Biała 92
338 Optopol Technology Sp. z o.o. Zawiercie 92
339 BOLIX S.A. Żywiec 92
340 Centrum Nowoczesnych Technologii S.A. Sosnowiec 92
341 Instal Sp. z o.o. Świętochłowice 91
342 Wodociągi Jaworzno Sp. z o.o. Jaworzno 91
343 Clyde Bergemann Polska sp. z o.o. Tychy 91
344 Euvic Sp. z o.o. Gliwice 91
345 Larix, Janusz Pieła – Spółka Jawna Bielsko-Biała 91
346 Akademia Wychowania Fizycznego Im. Jerzego Kukuczki w Katowicach Katowice 90
347 Galeria Galena Sp. z o.o. Gliwice 90
348 Alfa Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 90
349 Meiko Trans Polska Sp. z o.o. Gliwice 89
350 Karen Dariusz Czerniak sp.j. Racibórz 89
351 OPA-ROW Sp. z o.o. Rybnik 89
352 Electropoli Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 89
353 Węglokoks Energia Sp. z o.o. Katowice 89
354 KONSHURT Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 89
355 Spółdzielnia Mieszkaniowa PÓŁNOC Częstochowa 88
356 Garbarnia Szczakowa S.A. Jaworzno 88
357 H.B.Crab sp.j., Stacja Paliw Zając Adam, Bąk Paweł, Piestrak Krzysztof Rybnik 88
358 Ctc Sp. z o.o. Ruda Śląska 88
359 GPP Business Park S.A. Katowice 88
360 Agropak sp.j. Brzeziński i Wspólnicy Jaworzno 87
361 Mateco Podesty Ruchome Sp. z o.o. Tychy 87
362 Przedsiębiorstwo Komunalne THERMA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 87
363 Śrubena Unia Sp. z o.o. Żywiec 87
364 Eloros Sp. z o.o. Chorzów 87
365 Outokumpu Distribution Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 87
366 Almi Polska Sp. z o.o. Tychy 87
367 Schade Polska Międzynarodowy Transport i Spedycja Sp. z o.o. Będzin 87
368 Beck & Pollitzer Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 86
369 SPM Poland Sp. z o.o. Tychy 86
370 MK DACH SYSTEM Sp. z o.o. Gliwice 86
371 Zakład Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. Mikołów 86
372 KŁOS Sp. z o.o. S.K. Zabrze 86
373 Magneti Marelli Aftermarket Sp. z o.o. Katowice 86
374 AUTO-FORM Sp. z o.o. i Wspólnik S.K. Sosnowiec 85
375 Zakład Produkcji Spożywczej Jamar Szczepaniak sp.j. Albertów 85
376 ENERSYS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 85
377 Grupa Inbud Bielsko Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 85
378 Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Tychach S.A. Tychy 84
379 RW Swiss Automation Sp. z o.o. Gliwice 84
380 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe K.Orzełek,K.Markisz sp.j. Kleśniska 84
381 Nieruchomości Aib Sp. z o.o. S.K. Knurów 84
382 HEMARPOL TRADE Sp. z o.o. S.K. Katowice 84
383 Cornaglia Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 84
384 Zakłady Remontowe Energetyki Katowice S.A. Katowice 83
385 Grupa CZH S.A. Katowice 83
386 HAGER POLO Sp. z o.o. Tychy 83
387 Jurajska Sp. z o.o. Postęp 83
388 Nowodworski sp.j. Częstochowa 83
389 Sosnowiecka Spółdzielnia Mieszkaniowa Sosnowiec 83
390 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych i Handlowych Polcarbo sp.j. Ryskalok & S-Ka Jaworzno 83
391 Drukarnia Dimograf Sp. z o.o. Bielsko-Biała 83
392 Stal-Bud Sp. z o.o. Skoczów 83
393 Siemianowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Siemianowice Śląskie 82
394 PLASTIC OMNIUM AUTO Sp. z o.o. Kleszczów 82
395 ALINOX Sp. z o.o. Mysłowice 82
396 Sobik Zakład Produkcyjny Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 81
397 High Technology Machines Sp. z o.o. Gliwice 81
398 PHU CORA Adam Sikora Piekary Śląskie 81
399 CGR Polska Sp. z o.o. Częstochowa 81
400 Knauf Jaworzno III Sp. z o.o. Jaworzno 81
401 Adler Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 80
402 Zakład Produkcyjny Aparatury Elektrycznej Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 80
403 Wrazidło Sp. z o.o. Sumina 79
404 Zamel Sp. z o.o. Pszczyna 79
405 GEMI Sp. z o.o. Łaziska Górne 79
406 Future Processing Sp. z o.o. Gliwice 78
407 NMC Polska Sp. z o.o. Zabrze 78
408 Makarony Babuni Ryszard Kaczorowski Rudniki 78
409 Eltek Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 77
410 Cofinco-Poland Sp. z o.o. Katowice 77
411 San Development Sp. z o.o. Gliwice 77
412 JAGO – PRO Sp. z o.o. Jaworzno 76
413 Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD w Katowicach Sp. z o.o Katowice 76
414 Promus Katowice Sp. z o.o. Sosnowiec 76
415 Diehl Metering Sp. z o.o. Bażanowice 76
416 Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A. Konieczki 76
417 Eko-Light Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 76
418 Integra Malirz, Zwierzycki sp. j. Gliwice 76
419 GST Automotive Safety Poland Sp. z o.o. Częstochowa 76
420 Hydro Znphs Sp. z o.o. Bielsko-Biała 75
421 Argus Sp. z o.o. sp.k. Dąbrowa Górnicza 75
422 Arkadiusz Mika Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe DOMAX Boronów 75
423 Betamed S.A. Katowice 75
424 Przedsiębiorstwo Budowlano – Melioracyjne Tolos Piotr Walczak i Wspólnicy sp.k. Żory 74
425 Multi – Form II Sp. z o.o. Tychy 74
426 EURO – LOCKS Sp. z o.o. Ruda Śląska 74
427 Zakłady Mięsne Silesia S.A. Katowice 74
428 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Katowice 73
429 Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Metali Nieżelaznych Gliwice 73
430 PL Modulo Sp. z o.o. Mikołów 73
431 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Aro Karoń sp.j. Częstochowa 72
432 MP Production Sp. z o.o. Chorzów 72
433 BECKER – WARKOP Sp. z o.o. Świerklany 72
434 Link Mobility Poland Sp. z o.o. Gliwice 72
435 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Inter Agra S.C. Grzegorz Stefanowicz, Marcin Stefanowicz Zbrosławice 72
436 Amw Clover Sp. z o.o. S.K. Ożarowice 71
437 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Larix Sp. z o.o. Lubliniec 71
438 Jiffy Packaging Sp. z o.o. Gliwice 71
439 METALFER POLONIA Sp. z o.o. Bielsko-Biała 71
440 Spółdzielcza Agrofirma Szczekociny Szczekociny 71
441 Przedsiębiorstwo Inżynierii Miejskiej Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 71
442 Lightnet Sp. z o.o. Kobiernice 70
443 Kwadrat Sp. z o.o. Zabrze 70
444 Johnson Electric Poland Sp. z o.o. Będzin 70
445 Szpital Im. Stanisława Leszczyńskiego w Katowicach Katowice 70
446 Przedsiębiorstwo Budowy Szybów S.A. Tarnowskie Góry 69
447 Techniflex Sp. z o.o. Ruda Śląska 69
448 Cutiron Business Center Of Excellence Poland Sp. z o.o. sp.k. Dąbrowa Górnicza 69
449 Azis – Mining Service Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 69
450 Rectus Polska Sp. z o.o. Gumna 69
451 Nnn S.A. Siemianowice Śląskie 69
452 Dako Work Sp. z o.o. sp.k. Gliwice 69
453 ABAKON Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 69
454 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 69
455 VG – Orth Polska Sp. z o.o. Jaworzno 69
456 Zarząd Budynków Miejskich II Towarzystwa Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gliwice 69
457 Takoni Sp. z o.o. Bielsko-Biała 68
458 Firma Reklamowa Emo Neon J. Żurawski, T. Morawiec, M. Krawczyk sp.j. Częstochowa 68
459 Macro Molds Polska Sp. z o.o. Tychy 68
460 Hewalex Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Czechowice-Dziedzice 67
461 Przedsiębiorstwo Usług Technicznych Wagner-Service P.S.W. Wilczek sp.j. Świętochłowice 67
462 Karbon 2 Sp. z o.o. Katowice 67
463 Spółdzielnia Mieszkaniowa HUTNIK Sosnowiec 67
464 Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane BUDECON S.A. Sosnowiec 67
465 HILTON FOODS LTD Sp. z o.o. Tychy 67
466 FORCH-POLSKA Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 67
467 Industrie Maurizio Peruzzo Polowat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 67
468 Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Bielsko-Biała 66
469 Aqmet Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 66
470 PERSPEKTYWA Międzyzakładowa Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Ruda Śląska 66
471 JSW Logistics Sp. z o.o. Katowice 65
472 Zarząd Budynków Miejskich i Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gliwice 65
473 HL Display Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 65
474 Wodociągi Ziemi Cieszyńskiej Sp. z o.o. Ustroń 65
475 Royal Investment Sp. z o.o. S.K. Gliwice 65
476 Zakład Elektronicznej Techniki Obliczeniowej w Katowicach Sp. z o.o. Katowice 65
477 Wojnarowscy Sp. z o.o. Katowice 64
478 Granulat-Chmielarz sp.j. Częstochowa 64
479 Transpetrol Sp. z o.o. Chorzów 64
480 Silesian Pharma Sp. z o.o. Katowice 64
481 Laska Technika Przemysłowa Sp. z o.o. Tychy 64
482 GEKOPLAST S.A. Krupski Młyn 64
483 Jwm Energia Sp. z o.o. Katowice 63
484 Polcab N. Gamoń sp.j. Rybnik 63
485 Częstochowska Spółdzielnia Mieszkaniowa NASZA PRACA Częstochowa 63
486 Chorzowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Chorzów 63
487 Man- Trans Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tychy 62
488 Tektura Opakowania Papier S. A. Tychy 62
489 Fh Karolina S.C. Justyna Dydak, Jarosław Dydak Woźniki 62
490 Advertise Group Sp. z o.o. Sp.K. Gliwice 62
491 Marbach Polska Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 62
492 Techniki Lakiernicze Sołtysiak S.J. Bieruń 62
493 Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. Kuźnia Raciborska 62
494 STRZECHA Spółdzielnia Mieszkaniowa Bielsko-Biała 62
495 Iturri Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 61
496 Spółdzielnia Mieszkaniowa Nowoczesna Racibórz 61
497 Metalpol Węgierska Górka Sp. z o.o. Węgierska Górka 61
498 Cdr Sp. z o.o. S.K. Żory 61
499 Wikan Kanert sp.j. Katowice 61
500 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piekarach Śląskich Piekary Śląskie 61
501 Zakłady Tworzyw Sztucznych IZO – ERG S.A. Gliwice 61
502 ERG Bieruń Folie Sp. z o.o. Bieruń 61
503 Bodeko Hotele Sp. z o.o. Wisła 61
504 DIE TECH Sp. z o.o. Tychy 61
505 GT Poland Sp. z o.o. Skoczów 61
506 Olmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tarnowskie Góry 61
507 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Rudzie Śląskiej Ruda Śląska 60
508 Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Im. Jana Długosza w Częstochowie Częstochowa 60
509 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anmar Sp. z o.o. S.K. Tychy 60
510 Marco Sp. z o.o. Gliwice 60
511 Rekord SI Sp. z o.o. Bielsko-Biała 60
512 Tandem Sp. z o.o. Będzin 60
513 Pronobel Sp. z o.o. Gliwice 60
514 Sopra Steria Polska Sp. z o.o. Katowice 60
515 Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Im. Andrzeja Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach Katowice 60
516 Centralne Laboratorium Pomiarowo – Badawcze Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 60
517 Zabrzańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zabrze 59
518 Nitrex Metal Sp. z o.o. Sosnowiec 59
519 P.P.H.U. Wanda Bogusław Maziarz Rybnik 59
520 Odrzańskie Ogrody Sp. z o.o. Gliwice 59
521 Cvgs Sp. z o.o. sp.k. Tychy 59
522 Eko Export S.A. Bielsko-Biała 59
523 Poll – Nussbaumer Sp. z o.o. Chałupki 58
524 Uniserv S.A. Katowice 58
525 Polskie Mięso i Wędliny Łukosz Sp. z o.o. Chybie 58
526 Gobor Sp. z o.o. Boronów 58
527 Maco Polska Sp. z o.o. Gliwice 58
528 Katowicki Węgiel Sp. z o.o. Katowice 58
529 Rehegoo Music Group Sp. z o.o. Bielsko-Biała 58
530 MCS Sp. z o.o. Żory 58
531 Fud-Men Jarosław Fudała, Lucjan Fudała, Leszek Fudała sp.j. Jaworzno 58
532 Keramet Polska Sp. z o.o. Częstochowa 58
533 Eurotherm Poland Sp. z o.o. Tychy 58
534 Canis Majoris Development M.Kamiński i Wspólnicy S.J. Rędziny 58
535 Pragma Faktoring S.A. Katowice 57
536 UNIVERSAL STAL Sp. z o.o. Gliwice 57
537 Borkomet Sp. z o.o. S.K. Szczekociny 57
538 SZCZĘŚNIAK Pojazdy Specjalne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 57
539 Górnicze Zakłady Dolomitowe S.A. Siewierz 57
540 Park Innowacji i Przemysłu Sp. z o.o. Katowice 57
541 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe Bobrek sp.j. J.Małek, B.Macianty Dąbrowa Górnicza 56
542 Indyk-Śląsk Sp. z o.o. Wieszowa 56
543 SG Synergia Sp. z o.o. S.K.A. Pszczyna 56
544 Pw Pasek sp.j. Będzin 56
545 ORNO-POLSKA Sp. z o.o. Gliwice 56
546 FPM S.A. Mikołów 56
547 Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszyw Mineralnych i Lekkich Sp. z o.o. Gliwice 56
548 Przedsiębiorstwo Miejskie MZUM. Pl S.A. Dąbrowa Górnicza 56
549 Ramsay sp. z o.o. Katowice 56
550 Arsanit Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 56
551 Spółdzielnia Mieszkaniowa Załęska Hałda Katowice 56
552 Przedsiębiorstwo Techniki Sanitarnej ALBA Sp. z o.o. Chorzów 56
553 Kar-Tel Sp. z o.o. S.K. Gliwice 56
554 Ład-Komplex Sp. z o.o. Rybnik 56
555 Budtor Bestwina Sp. z o.o. S.K. Bestwina 56
556 Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej Dąbrowa Górnicza 56
557 Arco Paweł Nagły, Jacek Dudak sp.j. Katowice 56
558 WC Serwis Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 56
559 PRYMUS S.A. Tychy 55
560 FERONA Polska S.A. Mysłowice 55
561 Aleksandria Sp. z o.o. sp.k. Aleksandria Pierwsza 55
562 Auto Design Sp. z o.o. Sp.K. Bielsko-Biała 55
563 Infinite Dreams Sp. z o.o. Gliwice 55
564 Regionalny Fundusz Gospodarczy S.A. Częstochowa 55
565 Trans-Truck-Serwis Drob sp.j. Tychy 54
566 Koleje Śląskie Sp. z o.o. Katowice 54
567 Energo-Komplex Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 54
568 Oczyszczalnia Ścieków Warta S.A. Częstochowa 54
569 Millenium Inwestycje Sp. z o.o. Katowice 54
570 Inter – Car II Sp. z o.o. Ruda Śląska 54
571 Centrum Usług Specjalistycznych Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego Cen-Rat Sp. z o.o. Bytom 54
572 Lumiko Trade Sp. z o.o. sp.k. Sosnowiec 54
573 CLASSEN-POL S.A. Zwonowice 54
574 DELTA Zbigniew Różycki Katowice 54
575 Henglein Gmbh Polska Sp. z o.o. Katowice 53
576 CNP Centrum Nakładania Powłok Leszek Rak Myszków 53
577 Zakład Konstrukcji Spawanych Ferrum S.A. Katowice 53
578 Nowa S.A. Sosnowiec 53
579 INTERGAZ Sp. zo.o. Zakład Wytwórczy Urządzeń Gazowniczych Tarnowskie Góry 53
580 Gemo – Silesia Sp. z o.o. Chorzów 53
581 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Bytom 53
582 ESAB Sp. z o.o. Katowice 52
583 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Górnicze Row-Jas Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 52
584 POL-EKO-APARATURA S.J. A. Polok-Kowalska, S. Kowalski Wodzisław Śląski 52
585 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Żory Sp. z o.o. Żory 52
586 SMT Scharf Polska Sp. z o.o. Tychy 52
587 Wawrosz sp.j. Bielsko-Biała 52
588 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Prodrex-Poland Sp. z o.o. Rudołtowice 52
589 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Promus Ruda Śląska Sp. z o.o. Ruda Śląska 52
590 SERTOP Sp. z o.o. Tychy 52
591 Sils Centre Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 52
592 FLEXIDER POLAND Sp. z o.o. Bieruń 52
593 MISTAL Sp. z o.o. Katowice 52
594 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Prodrex Sp. z o.o. Rudołtowice 52
595 Ungarex Sp. z o.o. sp.k. Katowice 52
596 Lenze Polska Sp. z o.o. Katowice 52
597 Engas Sp. z o.o. Bielsko-Biała 52
598 Przedsiębiorstwo Obrotu Surowcami Wtórnymi Złompol Jończyk,Nowak sp.j. Częstochowa 52
599 Czanieckie Makarony Sp. z o.o. Czaniec 51
600 FABUD Wytwórnia Konstrukcji Betonowych S.A. Siemianowice Śląskie 51
601 Silbo Sp. z o.o. Żory 51
602 Produkcja Elementów Złącznych Connector sp.j. Marek Kociok, Wojciech Konieczko Bytom 51
603 H&S Steel Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 51
604 Transport Międzynarodowy i Krajowy Tomasz Dzida Sp. z o.o. Pszczyna 51
605 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Dombud Sp. z o.o. Będzin 51
606 Firma Produkcyjno-Handlowa Multipak sp.j. T.Iwanicki, Z.Legierski Palowice 51
607 Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Tychy 51
608 Lenz-Urządzenia Dla Elektroniki F.Gorol sp.j. Tychy 51
609 Wega-Mikołów Sp. z o.o. S.K. Mikołów 50
610 Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego Katowice 50
611 Inter Deventer Sp. z o.o. Sosnowiec 50
612 Przedsiębiorstwo Energetyczne Megawat Sp. z o.o. Gliwice 50
613 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Adamus Jerzy Adamus, Agata i Rafał Dobija sp.j. Meszna 50
614 Centrum Szkoleniowo-Doradcze Dr Kurnicki sp.k. Zabrze 50
615 Corona Serwis Sp. z o.o. S.K. Katowice 49
616 Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo Szczyrk Sp. z o.o. Szczyrk 49
617 JSW IT Systems Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 49
618 GÓRNIK Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaworzno 49
619 Aristar Sp. z o.o. S.K. Katowice 49
620 QL Controls Sp. z o.o., Sp.K. Kobielice 49
621 Pureko Sp. z o.o. Myszków 49
622 Śląskie Kamienice S.A. Katowice 49
623 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Pionex Piotr Gabryś Bielsko-Biała 49
624 A8 Sp. z o.o. Katowice 49
625 ID Logistics Polska S.A. Katowice 49
626 MUCHAAUTO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Mikołów 48
627 Cafe+Co Delikomat Sp. z o.o. Bielsko-Biała 48
628 PROFIL NR SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Wojkowice 48
629 Browar Zamkowy Sp. z o.o. Racibórz 48
630 Centralna Stacja Ratownictwa Górniczego S.A. Bytom 48
631 Klejnot Sp. z o.o. sp.k. Orzesze 48
632 Fenzi Polska Sp. z o.o. Jaworzno 48
633 DSS RECYKLING Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 48
634 Gliwickie Zakłady Urządzeń Technicznych GZUT S.A. Gliwice 48
635 Zabi Sp. z o.o. Czaniec 48
636 KOSPAN Sp. z o.o. S.K. Ciasna 48
637 ABS Investment S.A. Bielsko-Biała 48
638 Works 11 Sp. z o.o. Katowice 47
639 Pemug Sp. z o.o. Katowice 47
640 Nalco Polska Sp. z o.o. Tychy 47
641 P.B. INBUD Bielsko Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 47
642 Fruktus Agros Nova Sp. z o.o. S.K. Wąsosz Dolny 47
643 Eco Trade Sp. z o.o. Gliwice 47
644 Międzygminne Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 47
645 Improdex Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 47
646 Bogusław Zwierzchowski Centralny Ośrodek Szkoleń Tezaurus Chorzów 47
647 ARTINSTAL Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o. S.K. Pogórze 47
648 Adanex – Sp. z o.o. Radlin 47
649 Sastrans Nova Sp. z o.o. S.K. Kawki 47
650 ELBAR – KATOWICE Sp. z o.o. Katowice 47
651 Arcelormittal Business Center Of Excellence Poland Sp. z o.o. sp.k. Dąbrowa Górnicza 47
652 Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o.o. Bielsko-Biała 47
653 DROG – BUD Sp. z o.o. Lubojenka 47
654 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Knurów 47
655 Novo S.A. Tychy 46
656 Pietrzak B. B. Beata Pietrzak Bogdan Pietrzak S.J. Katowice 46
657 Salus International Sp. z o.o. Katowice 46
658 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Żorach Żory 46
659 Zakład Robót Górniczych GÓRREM Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 46
660 Przedsiębiorstwo Budowlano-Montażowe Eko-Montex Sp. z o.o. Mikołów 46
661 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Żywcu Sp. z o.o. Żywiec 46
662 Rolniczy Kombinat Spółdzielczy w Goleszowie Goleszów 46
663 Emtel Śliwa sp.k. Zabrze 46
664 Ocrk Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 46
665 Asotra Polska Sp. z o.o. Będzin 46
666 TKS Sp. z o.o. Katowice 46
667 Harsco Metals Polska Sp. z o.o. Warszawa 45
668 Procarbon Sp. z o.o. sp.k. Bytom 45
669 Bowel – Pol Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 45
670 Hucz Sp. z o.o. sp.k. Boronów 45
671 MARBET Sp. z o.o. Bielsko-Biała 45
672 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Promag Sp. z o.o. Żelisławice 45
673 Delta Plus Polska Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 45
674 AUMA Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 45
675 Uniflora Sp. z o.o. Częstochowa 45
676 P.U.H. Wektrim S.J. Wrona Mikołów 45
677 Konsorcjum Mięsne Okrasa. Grupa Południe Sp. z o.o. Pilica 45
678 Spółdzielnia Mieszkaniowa Silesia Katowice 45
679 Beskidzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Bielsko-Biała 45
680 Asten Group Sp. z o.o. Częstochowa 45
681 Centrum Leczenia Oparzeń Im. Dr Stanisława Sakiela w Siemianowicach Śląskich Siemianowice Śląskie 45
682 Ekoenergia Silesia S.A. Katowice 45
683 BCUBE Sp. z o.o. Sosnowiec 45
684 ZOWER Sp. z o.o. Rybnik 45
685 WAY2WEB Sp. z o.o. Sp.k. Zawiercie 45
686 MAAG Polska Sp. z o.o. S.K. Zabrze 44
687 PPUH Henryk Kowalczyk Dziewki 44
688 Mcd Electronics Sp. z o.o. Żywiec 44
689 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Semex Fertacz, Huszno sp.j. Częstochowa 44
690 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Sigro II Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 44
691 EICKHOFF POLONIA Ltd Sp. z o.o. Katowice 44
692 Beskidzkie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Bielsko-Biała 44
693 Spółdzielnia Mieszkaniowa WSPÓLNOTA Będzin 44
694 Spółdzielnia Mieszkaniowa ROW Wodzisław Śląski 44
695 Stal – Produkt sp.j. Kornelia Zaława, Dariusz Zaława Myszków 44
696 Zakłady Mięsne Józan Anna Kaczorowska Rzeniszów 44
697 Rest D Gastrox Sp. z o.o. S.K. Żywiec 44
698 KPE Nieruchomości S.A. Radzionków 44
699 Zok – Tech Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 43
700 Pzom Strach Sp. z o.o. S.K. Konopiska 43
701 Zakład Robót Inżynieryjnych Henryk Chrobok i Hubert Chrobok sp.j. Nowe Bojszowy 43
702 Orbitvu Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 43
703 Diagnostyka Sp. z o. o. S. K. Częstochowa Częstochowa 43
704 NYSTAL S.A. Katowice 43
705 Kopalnia Dolomitu Rek Sp. z o.o. sp.k. Tychy 43
706 Conexio Sp. z o.o. sp.k. Katowice 43
707 Aluron Sp. z o.o. Zawiercie 43
708 Spółdzielnia Mieszkaniowa Imieniem Ignacego Jana Paderewskiego Katowice 43
709 Dms Sp. z o.o. Rybnik 43
710 Fronius Polska Sp. z o.o. Gliwice 43
711 Tabapol Tarnówka S.J. Zabrze 43
712 Śląskie Centrum Logistyki S.A. Gliwice 43
713 Wodpol Sp. z o.o. Żywiec 43
714 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Stollido Lidia i Stanisław Kulejewscy sp.j. Panki 43
715 Trade & Trans Expert Czaicki i Czaicki sp.j. Sławków 43
716 Ista Shared Services Polska Sp. z o.o. Gliwice 43
717 Frauscher Polska Sp. z o.o. Katowice 43
718 Rollico Rolling Components Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 42
719 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Imb-Podbeskidzie Sp. z o.o. Skoczów 42
720 Spółka Ciepłowniczo-Energetyczna Jaworzno III Sp. z o.o. Jaworzno 42
721 Icb Pharma Tomasz Świętosławski,Paweł Świętosławski sp.j. Jaworzno 42
722 Amocarat S.A. Czaniec 42
723 Nexter Color-System Sp. z o.o. Katowice 42
724 Auto-Zięba Sp. z o.o. Katowice 42
725 Bruk Sp. z o.o. Czyżowice 42
726 Synchrogop Marek Ciesielski sp.j. Katowice 42
727 SPYRA-PRIMO POLAND Sp. z o.o. Mikołów 42
728 Wirplast Więcek S.J. Babienica 42
729 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Gliwice 42
730 POLONTEX S.A. Poraj 42
731 Zakład Produkcji Ciepła Żory Sp. z o.o. Żory 42
732 BERTANI POLAND Sp. z o.o. Bieruń 42
733 Iks 2 Mucha sp.j. Mikołów 42
734 Leadec Sp. z o.o. Gliwice 42
735 Filigran S.A. Herby 41
736 Pas Katowice Sp. z o.o. Imielin 41
737 Nga Hr Sp. z o.o. Katowice 41
738 EP Coal Trading Polska S.A. Czechowice-Dziedzice 41
739 ETP S.A. Katowice 41
740 Elektromonter – Jaworzno Sp. z o.o. Jaworzno 41
741 Libet 2000 Sp. z o.o. Żory 41
742 Chem Trans Logistic Haldex S.A. Sosnowiec 41
743 Frank-Cars Sp. z o.o. Częstochowa 41
744 Tamir sp.j. T. i M. Kuśnierz Pszczyna 41
745 Bozzetto Polska Sp. z o.o. Zabrze 41
746 Odlewnia Żeliwa Simiński-Ordon Sp. z o.o. S.K. Zawodzie 41
747 Zakład Produkcyjno Usługowo Handlowy Gacmet Pelagia Gacka, Gizela Gacka S.J. Miedary 41
748 PPUH GAL Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 41
749 Merkator – sp.j. A.M. Bubik Gliwice 41
750 Greg Print Sp. z o.o. S.K. Gliwice 41
751 Profimedical Bestry, Wichary sp.j. Katowice 41
752 Mysłowicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Mysłowice 41
753 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Elektrometal Krawczyk, Wilk, Zwolińscy sp.j. Zabrze 41
754 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Roxy D.Piszczek, E.Piszczek sp.j. Gierałtowice 41
755 Środmieście Sp. z o.o. Tychy 41
756 Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 41
757 Remondis Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 40
758 Algas Sp. z o.o. sp.k. Sosnowiec 40
759 Dil Surowce Wtórne Sp. z o.o., sp.k. Bielsko-Biała 40
760 Mostostal Zabrze Biprohut S.A. Gliwice 40
761 Frank-Cars Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 40
762 International Visa Service Sp. z o.o. S.K. Katowice 40
763 Rak And Roll sp.j. Rybnik 40
764 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Trojan Sp. z o.o. Zabrze 40
765 Oriens Bijou Sp. z o.o. Katowice 40
766 Klimors Sp. z o.o., S.K. Kozy 40
767 Spółdzielnia Mieszkaniowa Gwarek Tarnowskie Góry 40
768 Wapps Sp. z o.o. S.K. Chorzów 40
769 Schöck Sp. z o.o. Tychy 40
770 Hydrosolar Sp. z o.o. Górny Śląsk S.K. Żory 40
771 NOMA 2 Sp. z o.o. Katowice 40
772 Beumer Group Poland Sp. z o.o. Gliwice 40
773 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Socar Sp. z o.o. S.K. Żarki-Letnisko 40
774 Ambra Sp. z o.o. Pszczyna 40
775 Wafelek Supermarkety Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 40
776 Westerberg Sp. z o.o. Jaworzno 40
777 ZIAD BIELSKO – BIAŁA S.A. Bielsko-Biała 40
778 Śląski Rynek Hurtowy Obroki Sp. z o.o. Katowice 40
779 Wojewódzkie Pogotowie Ratunkowe w Katowicach Katowice 40
780 Ams Metal Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 40
781 Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe Remont 4 Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 40
782 Ultex – Pol Sp. z o.o. Częstochowa 40
783 TRIBAG S.A. Siewierz 40
784 Aib Sp. z o.o. S.K. Knurów 39
785 Zakład Produkcji Cukierniczej Cymes Jerzy Klecha, Witold Klecha sp.j. Kłobuck 39
786 Canea.pl Sp. z o.o. Ogrodzona 39
787 System – Barosz Gwimet Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 39
788 JKK Moto Sp. z o.o. Katowice 39
789 Spółdzielnia Mieszkaniowa SIELEC Sosnowiec 39
790 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Kocoń , sp.j. Kocoń Krzysztof, Kocoń Jakub Rycerka Górna 39
791 Galfa OT Polska Sp. z o.o. Kaniów 39
792 Lajon Tadeusz Zając sp.j. Świętoszowice 39
793 Bielskie Zakłady Obuwia BEFADO Sp. z o.o. Bielsko-Biała 39
794 Delta Trans Transporte Sp. z o.o. Świętochłowice 39
795 KOPALNIA SUROWCÓW SKALNYCH WISŁA S.A. Wisła 39
796 Hermon Muzia sp.j. Racibórz 39
797 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Zespół Szpitali Miejskich Chorzów 39
798 Auto-Gazda Sp. z o.o. S.k. Pszczyna 39
799 TRANSPOLAND Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Spedycyjno – Transportowe Skoczów 39
800 Esab Polska Sp. z o.o. Katowice 39
801 S.I.A.P. Sp. z o.o. Gliwice 39
802 Huta Katowice Zakład Transportu Samochodowego Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 39
803 POLSKA SIEĆ HANDLOWA LIVIO S.A. Jastrzębie-Zdrój 39
804 Epione Sp. z o.o. Katowice 39
805 Poltech Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 39
806 Zakład Mechaniczny Rozkop Jaromin Eugeniusz i Wspólnicy sp.j. Imielin 38
807 Telvis Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Sp. z o.o. Katowice 38
808 Euro-Centrum S. A. Katowice 38
809 Ottimo Systems Sp. z o.o. S.K.A. Lubliniec 38
810 Technika Chłodzenia Sp. z o.o. Zabrze 38
811 Zakład Usługowy Rosa Sp. z o.o. Tychy 38
812 Rafineria w Jaśle Sp. z o.o. Katowice 38
813 Karpacka Spółdzielnia Mieszkaniowa Bielsko-Biała 38
814 ARCHIDOC S.A. Chorzów 38
815 Sigit Poland Sp. z o.o. Skoczów 38
816 Przedsiębiorstwo Euro-Kas S.A. Katowice 38
817 Rawona Jolanta Piórko, Rafał Piórko sp.j. Pszczyna 38
818 GEO GLOBE POLSKA Sp. z o.o. S.K Mikołów 38
819 Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego S.A. Gliwice 38
820 Inis Sp. z o.o. Rybnik 38
821 Przedsiębiorstwo Handlowe Ewmar – Ness Sp. z o.o. Sosnowiec 38
822 Librus Sp. z o.o. sp.k. Katowice 38
823 Gtb Invest Sp. z o.o. S.K. Katowice 38
824 Bielski Park Technologiczny Lotnictwa, Przedsiębiorczości i Innowacji Sp. z o.o. Kaniów 38
825 ENERGOPOMIAR Sp. z o.o. Zakłady Pomiarowo – Badawcze Energetyki Gliwice 38
826 Hotel Klimczok Sp. z o.o. Szczyrk 38
827 Hydrokrak Sp. z o.o. Bielsko-Biała 37
828 Modena M.A. Tokarski sp.j. Bielsko-Biała 37
829 Lucta Polska Sp. z o.o. Katowice 37
830 Centrum Handlowe Stara Kablownia Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 37
831 Reflex 2 K.Nowak sp.j. Świętochłowice 37
832 ERG S.A. Dąbrowa Górnicza 37
833 Prezero Recycling Szkło Sp. z o.o. Ruda Śląska 37
834 Mm Cars Sp. z o.o. Katowice 37
835 Kls Księżopolski Laszczyk sp.j. Bytom 37
836 Marrodent Sp. z o.o. Bielsko-Biała 37
837 Baltimpex Telecom Group S.A. Katowice 37
838 Ideus Sp. z o.o. Chorzów 37
839 Rcekoenergia Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 37
840 Rur-Dan Marian, Danuta Misztal i Synowie sp.j. Częstochowa 37
841 Matserwis Sp. z o.o. Sławków 37
842 Energotest Sp. z o.o. Gliwice 37
843 Oman Sp. z o.o. Racibórz 37
844 Global Coffee Group Sp. z o.o. Ustroń 36
845 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Będzin 36
846 Weindich sp.j. Chorzów 36
847 H.Z. TRANSPORT POLAND Sp. z o.o. Kolonia Klepaczka 36
848 Xtrim Zbigniew Michella sp.j. Piekary Śląskie 36
849 Galeria Wodzisław Karuzela Sp. z o.o. Rybnik 36
850 BIPROMET S.A. Katowice 36
851 Marat Sp. z o.o. Rybnik 36
852 Zakład Rzeźniczo – Wędliniarski Ernestyn Janeta Lubomia 36
853 Meta International Sp. z o.o. Szczyrk 36
854 PASSEROTTI Sp. z o.o. Bielsko-Biała 36
855 Reha-Bed Sp. z o.o. Czeladź 36
856 Exenpl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 36
857 Plastimex Sp. z o.o. Psary 36
858 AMTRA Sp. z o.o. Sosnowiec 36
859 Vds Czmyr Kowalik sp.k. Świętochłowice 36
860 Zakład Usługowo-Handlowy MIXPOL Łodygowice 35
861 Salony Fachowiec Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 35
862 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Partner Sp. z o.o. Lędziny 35
863 Zakład Mechaniki Przemysłowej Zamep Sp. z o.o. Gliwice 35
864 Kompleksowa Obsługa Budownictwa Kobnext Sp. z o.o. Częstochowa 35
865 Steba Sp. z o.o. Bielsko-Biała 35
866 Akademia Techniczno – Humanistyczna w Bielsku – Białej Bielsko-Biała 35
867 Fincon Sp. z o.o. Tychy 35
868 Alas Utex Sp. z o.o. Tworków 35
869 Wodociągi Siemianowickie Aquasprint Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 35
870 Jkk Pro-Moto Sp. z o.o. S.K. Katowice 35
871 DSI Schaum Chemie Sp. z o.o. Mikołów 35
872 Castor – Unia Gospodarcza Sp. z o.o. Katowice 35
873 PPUH DOLOMIT S.A. Kopalnia Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 35
874 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Piekary Śląskie 35
875 Mostostal Zabrze Konstrukcje Przemysłowe S.A. Zabrze 35
876 Farma 2 Sp. z o.o. Tychy 35
877 Przedsiębiorstwo Gospodarki Lokalami Dom Sp. z o.o. Racibórz 35
878 Metar Sp. z o.o. Gliwice 35
879 Firma Budowlana BUDPOL Piotr Smolarczyk Częstochowa 35
880 Węglo Smyk Sp. z o.o. Ruda Śląska 35
881 FCA Services Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 35
882 Transbud-Katowice Sp. z o.o. Katowice 35
883 Łakoć Sp. z o.o. Bielsko-Biała 35
884 South Energy Partners Sp. z o.o. Radlin 34
885 KERN-LIEBERS POLAND Sp. z o.o. Sp.Komandytowa Myszków 34
886 MPL POWER ELEKTRO Sp. z o.o. Gliwice 34
887 Murapol Projekt Sp. z o.o. Nowe Czyżyny sp.k. Bielsko-Biała 34
888 LINTER S.A. Katowice 34
889 MPL Technology Katowice Sp. z o.o. Katowice 34
890 Benski Sp. z o.o. sp.k. Solarnia 34
891 Instytut Immunomedica Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 34
892 Tandem – Truck Sp. z o.o. Katowice 34
893 Lokofracht Sp. z o.o. S.K. Katowice 34
894 Hydrostal Sp. z o.o. Dankowice 34
895 Provita Sp. z o.o. Katowice 34
896 Spółdzielnia Mieszkaniowa Jagiellonka Sosnowiec 34
897 Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Spawalnictwa Gliwice 34
898 Ekowent sp.j. M. Płaczek, R. Dziech Bielsko-Biała 34
899 Piramida Sp. z o.o. Tychy 34
900 Firma OAZA Jan Świerczek Rybarzowice 34
901 EL – ZAK Sp. z o.o. Sp.K. Bieruń 34
902 Carbospec M. Jaśniok sp.j. Paniówki 34
903 Ekofol Bugaj sp.j. Bieruń 34
904 Eltel Katowice Sp. z o.o. S.K. Katowice 34
905 Rex – Pol Sp. z o.o. Chorzów 34
906 Grafe Polska Sp. z o.o. Lubliniec 34
907 TERUMO BCT POLSKA Sp. z o.o. Katowice 34
908 Mid Ocean Brands Polska Sp. z o.o. Ruda Śląska 33
909 B.H.Podbeskidzie Środki Ochrony Pracy Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 33
910 Midvest Sp. z o.o. S.K Bielsko-Biała 33
911 Faxtel Chrzanowski sp.j. Katowice 33
912 Mirai Motors Sp. z o.o. S.K. Zabrze 33
913 Mauser Poland Sp. z o.o. Gliwice 33
914 Firma Legierski sp.j. Legierski Leszek, Legierski Zdzisław Istebna 33
915 Pulire Warehouse Sp. z o.o. Katowice 33
916 Jacpol Sp. z o.o. Mysłowice 33
917 Zakład Stolarsko-Tartaczny Ryszard Winecki i Wspólnicy sp.j. Puszczew 33
918 Gestin Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 33
919 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Spiż G.Wawrzak C.Wawrzak sp.j. Częstochowa 33
920 Czeladzkie Wodociągi Sp. z o.o. Czeladź 33
921 Hanpol S. J. PPHU Bytom 33
922 Rafbol BRW S.J. Żernica 33
923 Althea Polska Sp. z o.o. Mikołów 33
924 Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach Katowice 32
925 Tekspol Sp. z o.o. Czeladź 32
926 CEZ Produkty Energetyczne Polska Sp. z o.o. Chorzów 32
927 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zlem Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 32
928 Dąbrowscy Sp. z o.o. Zabrze 32
929 Zakłady Produkcyjne B-D S.A. Zawiercie 32
930 Fox Fittings Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wilamowice 32
931 Siro – Bielsko Sp. z o.o. Bielsko-Biała 32
932 Mikołowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Mikołów 32
933 Zakład Masarski Więcek sp.j. Dariusz i Klaudiusz Więcek Psary 32
934 Iso Software Systems Polska Sp. z o.o. Częstochowa 32
935 PUH SZUPEX Dystrybucja Farmaceutyczna Jan Szupina, Piotr Szupina S.J. Żywiec 32
936 Habasit Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 32
937 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Atut Sp. z o.o. Katowice 32
938 Orange Logistics Sp. z o.o. Katowice 32
939 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Przełom Mikołów 32
940 Tech-Trading Sp. z o.o. Chorzów 32
941 Eurocolor Sp. z o.o. Pyskowice 32
942 Biuro Handlowe Ruda Sp. z o.o. S.K. Katowice 32
943 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Katowice 32
944 My Center S.A. Gliwice 32
945 Doppelmayr Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 32
946 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Beskid Plus Roman Tyrna, Janusz Cybuch, Bartosz Tyrna sp.j. Cieszyn 32
947 Radex-Stal Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 32
948 MERAWEX Sp. z o.o. Gliwice 32
949 Mentor Graphics Polska Sp. z o.o. Katowice 32
950 POLLENA – SAVONA Sp. z o.o. Katowickie Zakłady Chemii Gospodarczej Katowice 32
951 D4PRO Sp. z o.o. Sp.K. Knurów 31
952 Efen Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 31
953 Dewro Wróbel sp.j. Bestwinka 31
954 Metal-Trans Sp. z o.o. Częstochowa 31
955 OASIS EAST Sp. z o.o. Gliwice 31
956 Derya Sp. z o.o. Tychy 31
957 Zakłady Mechaniczne GLIMAG S.A. Gliwice 31
958 FHU DREWNOSTYL Adam Matuszny Istebna 31
959 MIGREX Michał Mentel Rydułtowy 31
960 AFRISO Sp. z o.o. Szałsza 31
961 P.T.H.U. Matuszek S.J. Wodzisław Śląski 31
962 Sanit-Trans Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 31
963 Eccowood Sp. z o.o. Katowice 31
964 ITIB Poland Sp. z o.o. Międzyrzecze Górne 31
965 Trans-Krusz Sp. z o.o. S.K. Pszczyna 31
966 REMONTEX R. ŚLIWA, K. ŚLIWA S.J. Siemianowice Śląskie 31
967 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Omega Łukasz Sosnowski Bogusław Stempień, S.J. Szczekociny 31
968 Z&Z Motoart Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Marian Zdziebło & Krzysztof Zawodniak sp.j. Sosnowiec 31
969 EXG Group Sp. z o.o. EXG Capital S.K. Częstochowa 31
970 Paulinka sp.j. M.K.T.R.Handzlik Kozy 31
971 PWP Katowice Sp. z o.o. Mysłowice 31
972 Marcin Łytek APM 2 Sp.K. Katowice 31
973 Beprinż Strefa Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 31
974 Wipax Sp. z o.o. Świętochłowice 30
975 Sport Vita Sp. z o.o. Gliwice 30
976 Cieszyńskie Zakłady Kartoniarskie S.A. Cieszyn 30
977 Czeladzka Spółdzielnia Mieszkaniowa Czeladź 30
978 New Zinc Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 30
979 Czajka – Auto Sp. z o.o. Bytom 30
980 Linter Tour S.A. Istebna 30
981 Zelkot – Brzezina, Urzynicok sp.j. Nowy Dwór 30
982 Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. Tychy 30
983 Tex Line Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30
984 Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Zabrze 30
985 CANTONI MOTOR S.A. Cieszyn 30
986 Bwf Orwat Poland Sp. z o.o. Mysłowice 30
987 Kimla Sp. z o.o. Częstochowa 30
988 Auroland Sp. z o.o. Bytom 30
989 Racksystem Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 30
990 Hydro-Tech-Sort Sp. z o.o. Gliwice 30
991 Centrum Specjalistycznych Usług Technicznych Spetech Sp. z o.o. Bielsko-Biała 30
992 Kennametal Sp. z o.o. Żory 30
993 ZAKŁAD WODOCIĄGÓW I KANALIZACJI Sp. z o.o. Racibórz 30
994 Spółdzielnia Pokój Bielsko-Biała 30
995 Firma Handlowo Usługowo Produkcyjna Patucha i Jagiełło sp.j. Jaworzno 30
996 Spółdzielnia Mieszkaniowa Nasz Dom w Bytomiu Bytom 30
997 Azi – Bud Sp. z o.o. Będzin 30
998 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Promień w Ogrodzonej Ogrodzona 30
999 Automotive Logistics Polska Sp. z o.o. Bestwina 29
1000 SEWERA POLSKA CHEMIA Ireneusz Wolak Katowice 29
1001 Zakład Cukierniczy Michaś A.Szymczyk, K.Chojnacka-Szymczyk sp.j. Częstochowa 29
1002 Centrala Zbytu Węgla Węglozbyt S.A. Katowice 29
1003 WIROMET S.A. Zakłady Mechaniczne Mikołów 29
1004 Ols Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 29
1005 Przedsiębiorstwo Budowlane Latusek Sp. z o.o. Katowice 29
1006 Pancerpol Galewski,Trzopek sp.j. Dąbrowa Górnicza 29
1007 Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe KOLTECH Sp. z o.o. Racibórz 29
1008 Ptm Construction Sp. z o.o. Katowice 29
1009 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Banimex Sp. z o.o. Będzin 29
1010 International Wire Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 29
1011 Jerzy Musialik Zakład Odlewniczy Metali Nieżelaznych PRESS Lgota-Nadwarcie 29
1012 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Komers – Mag H.Jarczok, K.Moc – sp.j. Międzyrzecze Dolne 29
1013 Fabryka Reduktorów i Motoreduktorów BEFARED S.A. Bielsko-Biała 29
1014 E-Commerce Partners Sp. z o.o. Częstochowa 29
1015 Hydromirex Sp. z o.o. S.K. Poraj 29
1016 Zakłady Chemiczne ORGANIKA-AZOT S.A. Jaworzno 29
1017 Prezero Service Południe Sp. z o.o. Ruda Śląska 29
1018 Spółdzielnia Mieszkaniowa Świętochłowice 29
1019 Miko-Tech Spóka z Ograniczoną Odpowiedzialnością Łaziska Górne 29
1020 Mtl Asco Sp. z o.o. Pyskowice 29
1021 Kalla Sp. z o.o. Katowice 29
1022 Malowany Dworek Sp. z o.o. Bielsko-Biała 29
1023 PB Jaekel-Bud-Tech Sp. z o.o. sp.k. Chorzów 29
1024 Jak Szkło Żogała sp.j. Goczałkowice-Zdrój 29
1025 SACHS-TRANS SACHS MAREK Radlin 29
1026 Ekoprod Sp. z o.o. Bytom 29
1027 PUMAR Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 29
1028 ELVITA – JAWORZNO III Sp. z o.o. Przeds. Świadczeń Zdrowotnych i Promocji Zdrowia Jaworzno 29
1029 Włodar Wiesław Włodarczyk sp.j. Częstochowa 28
1030 Wtg Holding Sp. z o.o. Najdziszów 28
1031 Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalurg Częstochowa 28
1032 Farmateka Sp. z o.o. Katowice 28
1033 G I A Sp. z o.o. Sp.K. Lędziny 28
1034 Przedsiębiorstwo Finansowo Handlowo Usługowe Framar Maria Jagusiak I Franciszek Jagusiak sp.j. Kalety 28
1035 Kwe AB Energy Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 28
1036 Żywieckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Żywiec 28
1037 I-Coal Sp. z o.o. Katowice 28
1038 Milimex S.A. Siemianowice Śląskie 28
1039 HUTA ZABRZE S.A. Zabrze 28
1040 Adac-Lewar Sp. z o.o. Przystajń 28
1041 A3 Producent Flag M. Szymura, M. Szymura sp.j. Gliwice 28
1042 Centrum Badań i Dozoru Górnictwa Podziemnego Sp. z o.o. Lędziny 28
1043 Browar Na Jurze – Ewa Piątek sp.j. Zawiercie 28
1044 Mad-Mobil sp.j. D. Oszek, M. Gawałek, A. Oszek Rybnik 28
1045 Lemar Electric Sp. z o.o. Mysłowice 28
1046 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Gemark Sp. z o.o. Katowice 28
1047 METALWELD FIPROM POLSKA Sp. z o.o. Sosnowiec 28
1048 NSJ Sp. z o.o. Mikołów 28
1049 Denso Thermal Systems Polska Sp. z o.o. Tychy 28
1050 Milton Foxberg Finanse Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 28
1051 Polmak Piotr Krawczyński,Leszek Malczewski sp.j. Częstochowa 28
1052 Weltech Sp. z o.o. Mysłowice 28
1053 Radiatym Sp. z o.o. Gliwice 28
1054 Incobex – Elplast Sp. z o.o. Bielsko-Biała 28
1055 Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Częstochowa 28
1056 Siltor Sp. z o.o. S.K. Tychy 28
1057 Nortech In Sp. z o.o. S.K. Jaworzno 28
1058 Dr N.Med.Teresa Fryda Laboratorium Medyczne Sp. z o.o. Katowice 28
1059 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Hańderek sp.j. Buczkowice 28
1060 Nexans Power Accessories Poland Sp. z o.o. Racibórz 28
1061 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo-Handlowe Dumat J.B. Dudek sp.j. Mysłowice 28
1062 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Piekarach Śląskich Sp. z o.o. Piekary Śląskie 28
1063 Eko M.Golik, J.Konsek, A.Serwotka sp.j. Rybnik 27
1064 Przedsiębiorstwo Produkcji Mebli Metalowych Medros Sp. z o.o. Kobielice 27
1065 TPL Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 27
1066 Tpl Sp. z o.o. Częstochowa 27
1067 The Software House Sp. z o.o. Gliwice 27
1068 Falkon G.Sokół i S-Ka – sp.j. Sosnowiec 27
1069 RCU Ubezpieczenia Sp. z o.o. sp.k. Świętochłowice 27
1070 M.M Group Sp. z o.o. Gliwice 27
1071 NEOTERMO Edyta Herzyk Bielsko-Biała 27
1072 Wibo Silesia Sp. z o.o. Gliwice 27
1073 Master Odpady i Energia Sp. z o.o. Tychy 27
1074 KOTŁOMONTAŻ Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Montażowe Siemianowice Śląskie 27
1075 Millenium P.Płoskoń, K.Lasoń S.J. Katowice 27
1076 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Rolnictwa CHEMPEST S.A. Racibórz 27
1077 Glimat Sp. z o.o. Gliwice 27
1078 Retos Czapka sp.j. Skoczów 27
1079 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Wader-Woźniak Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 27
1080 Horyzont sp.j. Arkadiusz Burdzik Tychy 27
1081 Gyncentrum Clinic Sp. z o.o. Katowice 27
1082 Verder Polska Sp. z o.o. Katowice 27
1083 PAKS’D Sp. z o. o. Tychy 27
1084 Boxpol Bochenek S.J. Dąbrowa Górnicza 27
1085 Zakład Usług Budowlano-Montażowych Budomont Mgr Anna Lotko- Habdas, Mgr Danuta Lotko sp.j. Bielsko-Biała 27
1086 EHN S.A. Jankowice 27
1087 SGT S.A. Gliwice 27
1088 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Jedność Częstochowa 27
1089 Zarząd Budynków Mieszkaniowych-Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Zabrze 27
1090 Marani Sp. z o.o. Zabrze 27
1091 PS Przemysław Sztuczkowski Poraj 26
1092 Bramster Sp. z o.o. sp.k. Nakło Śląskie 26
1093 Przedsiębiorstwo Obrotu Hurtowego Wod Bud Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 26
1094 Fabryka Pił i Narzędzi Wapienica Sp. z o.o. Bielsko-Biała 26
1095 Retos Transport Lampel Czapka sp.j. Skoczów 26
1096 Przedsiębiorstwo Nasienne Księży Las Sp. z o.o. Księży Las 26
1097 Enviesa Sp. z o.o. sp.k. Gliwice 26
1098 II-Inwestycje CL S.A. Katowice 26
1099 Firma Handlowa Pik sp.j. Hubert i Krystyna Piksa Świerklany 26
1100 Askom Sp. z o.o. Gliwice 26
1101 SKG S.A. Bielsko-Biała 26
1102 Spółdzielnia Mieszkaniowa Orłowiec Rydułtowy 26
1103 Flagowa Kraina Sp. z o.o. Skrzyszów 26
1104 EMI Sp. z o.o. Dębowiec 26
1105 Kubala Sp. z o.o. Ustroń 26
1106 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzanowice Krzanowice 26
1107 Bemar Sp. z o.o. Gliwice 26
1108 Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. Gliwice 26
1109 Kapsch Road Services Sp. z o.o. Gliwice 26
1110 PPHU MEGA – TRANS Sp. z o.o. Myszków 26
1111 Zeusmet Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 26
1112 Malowany Dworek Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 26
1113 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drogpol Sp. z o.o. Poraj 26
1114 Viva Inwestycje Sp. z o.o. Pyskowice 26
1115 Centrum Pediatrii Im.Jana Pawła II w Sosnowcu Sp. z o.o. Sosnowiec 26
1116 Śląskie Centrum Reumatologii, Rehabilitacji i Zapobiegania Niepełnosprawności Im. Gen. Jerzego Ziętka w Ustroniu Sp. z o.o. Ustroń 26
1117 Zakład Produkcyjno- Usługowo- Handlowy Best-Pest Małgorzata Świętosławska, Jacek Świętosławski sp. j. Jaworzno 26
1118 Nosag Polska Sp. z o.o. Tychy 26
1119 Ribbon Systems Poland Sp. z o.o. Gliwice 26
1120 Zakłady Metalowe POSTĘP S.A. Gliwice 26
1121 Backerei Dahlhoff Polonia Sp. z o.o. Katowice 26
1122 Trytyt Sp. z o.o. Bielsko-Biała 26
1123 Transbed Sp. z o.o. Pyrzowice 26
1124 Spółdzielnia Budowlano – Mieszkaniowa Wspólna Praca Katowice 26
1125 Węglo Smyk Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 26
1126 Bio – Ekos Sp. z o.o. S.K. Nowe Chechło 26
1127 Hubertus Design Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 26
1128 Epo-Trans Logistic S.A. Tychy 26
1129 Ridera Polska Sp. z o.o. Zabrze 25
1130 Euro-Cart Sp. z o.o. Częstochowa 25
1131 Rest S Gastrox Sp. z o.o. S.K. Żywiec 25
1132 Tritem Sp. z o.o. sp.k. Katowice 25
1133 Termo-Zedbud Sp. z o.o. Pszczyna 25
1134 Investment Partner Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 25
1135 Pulire Sp. z o.o. Katowice 25
1136 Dehak Sp. z o.o. sp.k. Katowice 25
1137 Zakład Odmetanowania Kopalń Zok II Sp. z o.o. Rybnik 25
1138 Firma Produkcyjno Usługowo Handlowa Kamil Kamil Gawliński Import – Eksport Sp. z o.o. Cięcina 25
1139 CZ.P.B.P. PRZEMYSŁÓWKA S.A. Częstochowa 25
1140 ŚRODULA Spółdzielnia Mieszkaniowa Sosnowiec 25
1141 Alba Południe Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 25
1142 Rastar Sp. z o.o. Zabrze 25
1143 Jaworznickie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Jaworzno 25
1144 Szpital Wielospecjalistyczny w Jaworznie Jaworzno 25
1145 INFRA SILESIA S.A. Rybnik 25
1146 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Hemar Henryka i Marek Musialik Sp. J. Wola Hankowska 25
1147 Pawar Sp. z o.o. sp.k. Rybnik 25
1148 D13 Wm Projekt Sp. z o.o. S.K. Katowice 25
1149 Stal-Hart Sp. z o.o. Bujaków 25
1150 Baby Design Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Poczesna 25
1151 PPUH ELEKTROMONT Leszek Gorol S.J. Woźniki 25
1152 Przedsiębiorstwo Składowania I Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. Gliwice 25
1153 Sadi Polska – Agencja Celna Sp. z o.o. Bielsko-Biała 25
1154 Exchange Exg Sp. z o.o. Exchange Group S.K. Częstochowa 25
1155 Grupa Cargo Sp. z o.o. S.K. Jaworzno 25
1156 Spółdzielnia Mieszkaniowa Stare Gliwice Gliwice 25
1157 Neelam’s International Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 25
1158 Galeria Kluczbork Sp. z o.o. Gliwice 25
1159 SUBOPOL Sp. z o.o. Łaziska Górne 25
1160 Murrelektronik Sp. z o.o. Katowice 25
1161 P.P.H. Adamex J.Karoń, E.Kasprzyk, A.Kasprzyk sp.j. Częstochowa 25
1162 Miejska Spółka Sko-Eko Sp. z o.o. Skoczów 24
1163 Sundoor Sp. z o.o. S.K. Chorzów 24
1164 Przedsiębiorstwo Prefabet-Łagisza S.A. Będzin 24
1165 GI Group Sp. z o.o. Katowice 24
1166 Garmory Sp. z o.o. Sp.K. Katowice 24
1167 Salutes Sp. z o.o. S.K. Zbrosławice 24
1168 MOJ S.A. Katowice 24
1169 Market Budowlany Format Sp. z o.o. Zawiercie 24
1170 Hotel Scout Sp. z o.o. Częstochowa 24
1171 Energetyka Cieszyńska Sp. z o.o. Cieszyn 24
1172 GTX HANEX PLASTIC Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 24
1173 Altra M.Jamrozik, K.Kościuk, J.Urbańczyk sp.j. Katowice 24
1174 Anga Uszczelnienia Mechaniczne Sp. z o.o. Kozy 24
1175 Korczyk Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 24
1176 Cetus-Energetyka Gazowa Sp. z o.o. sp.k. Suszec 24
1177 ENERGOTECHNIKA – ENERGOROZRUCH S.A. Gliwice 24
1178 Code Horizon S.A. Katowice 24
1179 Da Gama Sp. z o.o. Lubliniec 24
1180 Petek i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Zabrze 24
1181 KSK Sp. z o.o. Ruda Śląska 24
1182 Nowodvorski II Sp. z o.o. Częstochowa 24
1183 Polonia Logistyka Sp. z o.o. Myszków 24
1184 Elikopol Bk Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
1185 Astar Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 24
1186 Kancelaria Radców Prawnych Jga Ginckaj, Morawiec, Olszewski, Stankiewicz sp.p. Katowice 24
1187 Ruland Engineering&Consulting Sp. z o.o. Tychy 24
1188 Mesco sp. z o.o. Bytom 24
1189 Ht&L Fitting Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
1190 Sermabud Poland Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
1191 JSU Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 24
1192 Autorobotics Sp. z o.o. Racibórz 24
1193 Admit Sp. z o.o. sp.k. Górki Wielkie 24
1194 TEKNOMET SPÓŁKA Z O.O. Goleszów 24
1195 Dom-Styr Z.Igies i Wspólnicy sp.j. Jaworzno 24
1196 ICHEMAD – PROFARB Sp. z o.o. Gliwice 24
1197 Krotrans Logistics Sp. z o.o. Tychy 24
1198 Nittan Euro Tech Sp. z o.o. Bielsko-Biała 24
1199 Górnicza Spółdzielnia Budownictwa Mieszkaniowego im St. Staszica Wodzisław Śląski 23
1200 Enka Ślosarczyk O. sp.j. Zabrze 23
1201 Pszczyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Pszczyna 23
1202 Części Tir Chlebek sp.j. Ligota 23
1203 Benteler Distribution Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 23
1204 NP Polska Sp. z o.o. Tychy 23
1205 President Elektronics Poland Sp. z o.o. Częstochowa 23
1206 Siltruck Sp. z o.o. Skoczów 23
1207 Silesia Oil Sp. z o.o. Łaziska Górne 23
1208 Energo – Eko – System Sp. z o.o. Katowice 23
1209 CZECHOWICKA SPÓŁDZIELNIA MIESZKANIOWA Czechowice-Dziedzice 23
1210 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Agro-Mas Sp. z o.o. Sierakowice 23
1211 BHH – MIKROHUTA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 23
1212 Energo-Complex Sp. z o.o. Piekary Śląskie 23
1213 Śląska Fabryka Urządzeń Górniczych MONTANA S.A. Katowice 23
1214 JACQUET POLSKA Sp. z o.o. Mysłowice 23
1215 Gazelo Sp. z o.o. Częstochowa 23
1216 Summit Autotech Poland Sp. z o.o. Skoczów 23
1217 MIREX Sp. z o.o. Bielsko-Biała 23
1218 Esky.pl S.A. Katowice 23
1219 Konstrukcje Żywiec Sp. z o.o. Węgierska Górka 23
1220 Cortina Polska Sp. z o.o. Piekary Śląskie 23
1221 RM Gastro Polska Sp. z o.o. Ustroń 23
1222 Vattenfall IT Services Poland Sp. z o.o. Gliwice 23
1223 Ocynkowania Pokój Sp. z o.o. Ruda Śląska 23
1224 Optirem Sp. z o.o. I Spółka – Spółka Komandytowa Katowice 23
1225 PSS SPOŁEM Katowice 23
1226 Gagalon Z.Wicherek, B.Wicherek sp.j. Mikołów 23
1227 Wieland Industry Sp. z o.o. Zabrze 23
1228 Rafako Engineering Sp. z o.o. Racibórz 22
1229 Zakład Dostaw Nośników Energetycznych Sp. z o.o. Rybnik 22
1230 Promet Sp. z o.o. Rybnik 22
1231 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Ofi K.A. Michaliszyn sp.j. Dąbrowa Górnicza 22
1232 Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa NASZ DOM Ruda Śląska 22
1233 European Steel Group Sp. z o.o. Katowice 22
1234 OLEK MOTOCYKLE Aleksander Gwóźdź Bielsko-Biała 22
1235 Akson Sp. z o.o. S.K. Katowice 22
1236 Dorel Polska Sp. z o.o. Sosnowiec 22
1237 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Farmaceutycznego Cefarm – Szczecin S.A. S.K.A. Katowice 22
1238 Polmarkus Sp. z o.o. Pyskowice 22
1239 Agrobakal A.Curyło, E.Szczotka sp.j. Pyskowice 22
1240 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kreg Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 22
1241 Cukiernia Bajka Baszczyńska i Baszczyński sp.j. Górki Wielkie 22
1242 TSR Poland Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 22
1243 Pietrzak Sp. z o.o. Katowice 22
1244 City Car Sp. z o.o. Gliwice 22
1245 Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Zawiercie 22
1246 EG Polska Sp. z o.o. Katowice 22
1247 Take Sp. z o.o. S.K. Katowice 22
1248 Bufu Damo Sp. z o.o. S.K. Katowice 22
1249 T – Media Polska Sp. z o.o. Lubliniec 22
1250 Trendi Marek Wawrzyczek sp.j. Kończyce Wielkie 22
1251 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Myszków 22
1252 Automex Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 22
1253 Arpex Sp. z o.o. Gliwice 22
1254 Mixbud Kontrakty Sp. z o.o. Ruda Śląska 22
1255 Wik Sp. z o.o. Rybnik 22
1256 Global Work Sp. z o.o. Zabrze 22
1257 Matix Sp. z o.o. Częstochowa 22
1258 NBIT Sp. z o.o. Gliwice 22
1259 Direkta A. Pęciak S. Supernak sp.j. Częstochowa 22
1260 HYDROTECH S.A. Rybnik 22
1261 Przedsiębiorstwo SAVPOL Sp. z o.o. S.K. Gliwice 22
1262 J.Musioł Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Marko sp.j. Wodzisław Śląski 22
1263 Firma Handlowa MASZ Dariusz Malinowski Gliwice 22
1264 Firma Jurex Irene Jurek Tarnowskie Góry 22
1265 Cosmo J.Brzyski,J.Stępień sp.j. Siemianowice Śląskie 22
1266 Śląskie Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o. Katowice 22
1267 Przedsiębiorstwo Realizacji Budownictwa Holdimex Sp. z o.o. Katowice 22
1268 Techniplast Sp. z o.o. Skoczów 22
1269 Centrala Obrotu Towarami Masowymi Daw-Bytom Sp. z o.o. Bytom 22
1270 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmor sp.j. Waldemar Moryń Rafał Moryń Częstochowa 22
1271 ANL Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 22
1272 Vitroszlif Sp. z o.o. Częstochowa 22
1273 Metatech Sp. z o.o. Orzesze-Woszczyce 22
1274 Marhan Sp. z o.o. Kobiernice 22
1275 Fabryka Wentylatorów FAWENT S.A. Chełm Śląski 21
1276 Fabryka Materacy Janpol Sp. z o.o. Orzesze 21
1277 Dogma Sp. z o.o. Tychy 21
1278 Awd Interior sp.j., B. Rajewska i S-Ka Bielsko-Biała 21
1279 Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Pib Grodziec Śląski Imienia Prof. Mieczysława Czai Sp. z o.o. Świętoszówka 21
1280 Sikora -.Ac.- Sp. z o.o. Mikołów 21
1281 Lontex Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 21
1282 Muller – Die Lila Logistik Polska Sp. z o.o. Gliwice 21
1283 PRZEDSIĘBIORSTWO INŻYNIERII KOMUNALNEJ Sp. z o.o. Pszczyna 21
1284 Masarnia Borowe J. B. Pluta sp.j. Borowe 21
1285 Wnuk Łucjan Wodzisław Śląski 21
1286 Webolit Nieruchomości Sp. z o.o. S.K. Chorzów 21
1287 Copco Plus Sp. z o.o. Imielin 21
1288 Przedsiębiorstwo Budowlane Budirem Lucjan Macek, Ewa Żurek S.J. Sosnowiec 21
1289 VERTEX S.A. Czechowice-Dziedzice 21
1290 Eticod Sp. z o.o. Katowice 21
1291 AMUN Sp. z o.o. Wydawnictwo Artystów Malujących Ustami i Nogami Racibórz 21
1292 Renoplast Sp. z o.o. Żywiec 21
1293 Farmpartner Sp. z o.o. S.K. Zabrze 21
1294 Bpe Sp. z o.o. Mikołów 21
1295 AOW FAKTORING S.A. Częstochowa 21
1296 Biopharmacotech Sp. z o.o. sp.k. Częstochowa 21
1297 Carbotrans Sp. z o.o. Zabrze 21
1298 Inter-Plast Z. Bodziachowska – Kluza sp.j. Częstochowa 21
1299 Xenakis Development Sp. z o.o. sp.k. Świętochłowice 21
1300 Centrum Medyczne Tommed Sp. z o.o. Katowice 21
1301 Velo Sp. z o.o. Gliwice 21
1302 Tmpm Sp. z o.o. Łaziska Górne 21
1303 Abraservice Polska Sp. z o.o. Gliwice 21
1304 Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych TBS – Sp. z o.o. Sosnowiec 21
1305 Rst Logistics Sp. z o.o. Katowice 21
1306 PPHU WĘGLO-STAL Waldemar Biskupek Gliwice 21
1307 Krono-Plast Januszka sp.j. Kłobuck 21
1308 Talmex Sp. z o.o. Jaworzno 21
1309 Fabryka Czapek i Kapeluszy Kaszkiet Grajcar i Szmidla sp.j. Częstochowa 21
1310 Arcelormittal Commercial Long Polska Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 21
1311 Auto Centrum Gliwice Lellek Group Sp. z o.o. sp.k. Gliwice 21
1312 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Komobex-Inel Sp. z o.o. Częstochowa 21
1313 Giobert Polska Sp. z o.o. Gliwice 21
1314 RS Bau Sp. z o.o. S.K. Sośnicowice 21
1315 Mervex Sp. z o.o. Bielsko-Biała 21
1316 Megaplot J.Wójcicki, M.Jagła sp.j. Sosnowiec 21
1317 Mx Norm Sp. z o.o. Tychy 21
1318 Eurobolt sp.j. B. Brenskott R. Brylska Bielsko-Biała 21
1319 Euro – Energia S.A. Ruda Śląska 21
1320 Instytut Techniki Górniczej KOMAG Gliwice 21
1321 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe IPB Sp. z o.o. Zabrze 21
1322 Centrum Inżynieryjne Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 21
1323 Minkon Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 21
1324 Cft Polska Sp. z o.o. Tychy 21
1325 Machine Tools International Sp. z o.o. Rybnik 21
1326 Colop Polska Sp. z o.o. Bytom 21
1327 Artel Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 21
1328 Trakt Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Katowice 20
1329 Racontrols Sp. z o.o. Katowice 20
1330 Blumen Becker Polska Sp. z o.o. Katowice 20
1331 Ruckzuck.Biz Sp. z o.o. Rybnik 20
1332 A-Z Bud Sp. z o.o. sp.k. Lubliniec 20
1333 Voxnet Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 20
1334 GALIA S.A. Dąbrowa Górnicza 20
1335 Major Sp. z o.o. Tychy 20
1336 Eltron-Kabel Sp. z o.o. Jaworzno 20
1337 Hutnicze Przedsiębiorstwo Remontowe w Świętochłowicach Bytom 20
1338 SAG Sp. z o.o. Katowice 20
1339 Demarko Sp. z o.o. S.K. Świętochłowice 20
1340 Casp System Sp. z o.o. Jaworzno 20
1341 Roman Borczyk Klinika Implantologii i Stomatologii Estetycznej sp.j. Katowice 20
1342 ECOL Sp. z o.o. Rybnik 20
1343 Powergate Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 20
1344 Gtb Metropolis Sp. z o.o. Katowice 20
1345 Jelux Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Mikołów 20
1346 EUROKADRA S.A. Zabrze 20
1347 Centrumelektroniki Arkadiusz Wlazłowski i Rafał Wlazłowski sp.j. Tarnowskie Góry 20
1348 Pro Produkcja Sp. z o.o. Bielsko-Biała 20
1349 Mila Sp. z o.o. Częstochowa 20
1350 Lz Apolinary Lazar, Marcin Lazar sp.j. Zendek 20
1351 Włodar Trade Wiesław Włodarczyk sp.j. Częstochowa 20
1352 Plas.co.tech Poland Sp. z o.o. Zabrze 20
1353 Przedsiębiorstwo Specjalistyczne Bocar Sp. z o.o. Korwinów 20
1354 Zem Łabędy Sp. z o.o. Gliwice 20
1355 Samodzielna Pracownia Diagnostyki Obrazowej Tomograf Sp. z o.o. Tychy 20
1356 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Kan-Kan Sp. z o.o. Katowice 20
1357 3w Investment Sp. z o.o. Ruda Śląska 20
1358 Eko-Trans A.Rafalik, J.Rafalik, A.Budziński sp.j. Jastrzębie-Zdrój 20
1359 Termo Profil Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 20
1360 Zakład Usługowo – Handlowy Zmirob Rolnik, Ząbek sp.j. Tychy 20
1361 EUROGIPS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 20
1362 Yakudo Plus Sp. z o.o. Tychy 20
1363 Bumet Henryk Bugaj – sp.j. Kłobuck 20
1364 SGP – Sorting Group Poland sp. z o.o. Częstochowa 20
1365 Mosty Katowice Sp. z o.o. Katowice 20
1366 Zakład Wyrobów Metalowych Metal-System Sp. z o.o. Myszków 20
1367 Przedsiębiorstwo Nexter Sp. z o.o. Przyszowice 20
1368 Feniks Kareł i Wspólnik sp.j. Zabrze 20
1369 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zachodnia Gliwice 20
1370 GSU S.A. Gliwice 20
1371 Abex Media Sp. z o.o. sp.k. Goczałkowice-Zdrój 20
1372 Elmax-Gliwice sp.j. Pietkiewicz, Jurczak Gliwice 20
1373 Unimet Automotive Sp. z o.o. S.K. Tychy 20
1374 Metalsolution Sp. z o.o. Zabrze 20
1375 Termo-Rex S.A. Jaworzno 20
1376 Spółdzielnia Mieszkaniowa Centrum Bytom 20
1377 Laser-Atl Anna Lech, Tomasz Lech sp.j. Częstochowa 20
1378 Hemarpol Bogaccy Sp. z o.o. Kalety 20
1379 Budownictwo Kamiński Sp. z o.o. S.K. Gliwice 20
1380 Fortis Logistics Sp. z o.o. S.K. Katowice 20
1381 Seifert Polska Sp. z o.o. Mysłowice 20
1382 Norma Group Distribution Polska Sp. z o.o. Sławniów 20
1383 Ośrodek Leczniczo-Rehabilitacyjny Pałac Kamieniec Sp. z o.o. Kamieniec 20
1384 Polskie Towarzystwo Wspierania Przedsiębiorczości S.A. Katowice 20
1385 Infomex Sp. z o.o. Żywiec 19
1386 Adegis Sp. z o.o. S.K. Wodzisław Śląski 19
1387 Protor Sp. z o.o. S.K. Zabrze 19
1388 Introzap Sp. z o.o. Tychy 19
1389 Elmiko Sp. z o.o. Mikołów 19
1390 SPOŁEM P S S Zawiercie 19
1391 Ipg Photonics Sp. z o.o. Gliwice 19
1392 Metal Union Sp. z o.o. Częstochowa 19
1393 Przedsiębiorstwo Budowy Dróg DROGOPOL – ZW Sp. z o.o. Katowice 19
1394 Roter Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 19
1395 Selleo Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 19
1396 Nobud Sp. z o.o. Sosnowiec 19
1397 HELIMED Diagnostic Imaging Sp. z o.o. S.K. Katowice 19
1398 Eq Systemtechnology Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 19
1399 Tradepol Sp. z o.o. Turza 19
1400 Chrobok Zbigniew Agnieszka F.H. Wodzisław Śląski 19
1401 Wtórbet Sp. z o.o. Bielsko-Biała 19
1402 Cnr Sp. z o.o. Skoczowska Energetyka Cieplna sp.k. Skoczów 19
1403 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Formatex Lewandowscy sp.j. Częstochowa 19
1404 Tank Petrol Sp. z o.o. sp.k. Kobiór 19
1405 Kamex II Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 19
1406 Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Zawiercie 19
1407 Dld Sp. z o.o. Jaworzno 19
1408 Ammega Poland Sp. z o.o. Bielsko-Biała 19
1409 Safer J.Sbeczka G.Sbeczka sp.j. Tworków 19
1410 Śląskie Centrum Recyklingu Sp. z o.o. Gliwice 19
1411 Muzeum Zamkowe Pszczyna 19
1412 Pharmacon Partner Sp. z o.o. S.K. Żory 19
1413 Südpack Kłobuck Sp. z o.o. Kłobuck 19
1414 ENERGOAPARATURA S.A. Katowice 19
1415 Suplemed Sp. z o.o. Rybnik 19
1416 WRĘBOWA Sp. z o.o. Rybnik 19
1417 Sego Sp. z o.o. Rybnik 19
1418 Ekomax Sp. z o.o. Gliwice 19
1419 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Semako Sp. z o.o. Łany Wielkie 19
1420 ZPH TAURUS Marek Senczek Mikołów 19
1421 Itpunkt Sp. z o.o. Ruda Śląska 19
1422 Mariusz Grzelczak, Dariusz Zuber S.J., Przedsiębiorstwo Handlowe DAR-POL-STAL Tarnowskie Góry 19
1423 Drut – Plast Biuro Handlowe Sp. z o.o. Katowice 19
1424 TUV Nord Polska Sp. z o.o. Katowice 19
1425 John Crane Poland Sp. z o.o. Buczkowice 19
1426 Apteka Pod Lwem Sp. z o.o. Ruda Śląska 19
1427 Zte Katowice Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 19
1428 THERMO SYSTEMS Sp. z o.o. Katowice 19
1429 ZREM-BUD Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 19
1430 Auto Gaz Czech sp.j. Cieszyn 19
1431 Beghelli-Polska Sp. z o.o. Rybnik 19
1432 Kuka Cee Gmbh Sp. z o.o. Oddział w Polsce Katowice 19
1433 Elhand Transformatory Sp. z o.o. Lubliniec 19
1434 Firma SMALCO Marianna Jarosz Goczałkowice-Zdrój 19
1435 Spółdzielnia Rolnicza Smugi Kopiec 19
1436 Haberkorn Sp. z o.o. Skrzyszów 19
1437 Karo Elektro Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 19
1438 Zakłady Remontowe Energetyki Elko Sp. z o.o. Racibórz 19
1439 WOLF SYSTEM Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 19
1440 Przedsiębiorstwo-Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Biegańscy sp.j. Ruda Śląska 19
1441 Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji W Czechowicach – Dziedzicach Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 19
1442 CADesigner Engineering Sp. z o.o. Katowice 19
1443 SCHUTZ POLSKA Sp. z o.o. Żory 19
1444 Adatex Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 19
1445 Al Trans Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 19
1446 Konsek Janusz, Konsek Ewa Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Konsek Sp. J. Żory 18
1447 Zakład Handlowo-Usługowy IWONA Tomasz Kotynia S.K.A. Popów 18
1448 Ajinomoto Jawo Sp. z o.o. Częstochowa 18
1449 Possible Worldwide Poland Sp. z o.o. Chorzów 18
1450 Bezpol Sp. z o.o. Myszków 18
1451 Landl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Jaworzno 18
1452 Polskie Maszyny Górnicze S.A. Katowice 18
1453 Rail Tech Papla Sp. z o.o. Bielsko-Biała 18
1454 Rubra Sp. z o.o. S.K.A. Katowice 18
1455 SUNEX S.A. Racibórz 18
1456 Śródmiejska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Bielsku-Białej Bielsko-Biała 18
1457 Przedsiębiorstwo Handlowe Tara Jolanta i Artur Olak sp.j. Częstochowa 18
1458 Firma Handlowa Towarzystwo Węglowe Sp. z o.o. Jaworzno 18
1459 ALTERIS S.A. Katowice 18
1460 Kolej Linowa Czantoria Sp. z o.o. Ustroń 18
1461 Robinson Europe S.A. Bielsko-Biała 18
1462 Nasze Centrum Belg Sp. z o.o. Chorzów 18
1463 Drewnostyl Sp. z o.o. Skoczów 18
1464 Aesseal Polska Sp. z o.o. Mazańcowice 18
1465 PW Tyrex Sp. z o.o. sp.k. Kozy 18
1466 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Suszec 18
1467 Agencja Wydawnicza Technopol Sp. z o.o. Częstochowa 18
1468 Firma Handlowo Usługowa Banasik sp.j. Sosnowiec 18
1469 Rowis System sp.j. M.Siemiński i St.Wilk Będzin 18
1470 Rolnik Sp. z o.o. Mikołów 18
1471 Wmb Drogbud Sp. z o.o. Lubojenka 18
1472 Stanmot Sp. z o.o. Poczesna 18
1473 BŁYSK Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 18
1474 IFM Electronic Sp. z o.o. Katowice 18
1475 Naar Technik Polska Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 18
1476 Suez Bielsko-Biała S.A. Bielsko-Biała 18
1477 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Art-Hen sp.j. H i A Zdrzałek Racibórz 18
1478 Nenufar sp.j. Krześniak Wichary Zabrze 18
1479 Gasso Polska Sp. z o.o. S.K. Wilamowice 18
1480 P.H.U. Szczęśniak i Bratek sp.j. Sosnowiec 18
1481 PRIMO PROFILE Sp. z o.o. Żory 18
1482 Gemed Elias sp.j. Chorzów 18
1483 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Obrońców Pokoju w Gliwicach Gliwice 18
1484 Luans Sp. z o.o. Żory 18
1485 Management Company S.A. Katowice 18
1486 Sartech – M.Sarna i P.Jelonek sp.j. Jaworzno 18
1487 Zap Z.P. Otko sp.j. Sosnowiec 18
1488 Nexans Polska Sp. z o.o. Racibórz 18
1489 Likpol Sp. z o.o. Bytom 18
1490 Budoserwis Z.U.H. Sp. z o.o. Chorzów 18
1491 Intex Sp. z o.o. Katowice 18
1492 Zaw sp.j. Caban, Zając Bielsko-Biała 18
1493 Kraj Sp. z o.o. Katowice 18
1494 Emt-Systems Sp. z o.o. Gliwice 18
1495 SRS Automation S.Servidio I S-KA SP.J. Bielsko-Biała 18
1496 DROSOL Krzysztof Puz i Wspólnicy S.J. Będzin 18
1497 Firma Art Sp. z o.o. sp.k. Bielsko-Biała 18
1498 All Taste Sp. z o.o. Jaworze 18
1499 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kornicy Kornice 18
1500 EKO-PROFIL Sp. z o.o. S.K. Katowice 18
1501 Halantex Sp. z o.o. Przyszowice 18
1502 Thermal Ceramics Polska Sp. z o.o. Gliwice 18
1503 NT INDUSTRY Sp. z o.o. Orzesze 17
1504 Test Systemy Uszczelniające J.,W.Okularczyk M.,M.Stępień sp.j. Częstochowa 17
1505 Budoprojekt Sp. z o.o. Gliwice 17
1506 Przedsiębiorstwo Handlowe Medox Lepiarz Jarosław,Lepiarz Alicja- sp.j. Jaworzno 17
1507 Urządzenia i Konstrukcje S.A. Żory 17
1508 Ferox-Energy-Systems Sp. z o.o. Katowice 17
1509 GPW Inżynieria Sp. z o.o. Piekary Śląskie 17
1510 Centrum Innowacji i Wdrożeń Bio-Inwest Sp. z o.o. Tychy 17
1511 Bielbet Sp. z o.o. S.K. Czechowice-Dziedzice 17
1512 MECACONTROL POLSKA Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 17
1513 Carbo Energia Włosik & Wasilewski S.J. Mikołów 17
1514 Exergon Sp. z o.o. Gliwice 17
1515 Kolejowe Zakłady Automatyki S.A. Katowice 17
1516 Imeka Sp. z o.o. S.K. Jaworzno 17
1517 International Technology & Transfer GmbH Sp. z o.o. Rudno 17
1518 POWEN S.A. Zabrze 17
1519 Zakład Produkcyjno-Handlowy Aga-Holtex sp.j. Agata Holcman- Kos, Waldemar Kos Czechowice-Dziedzice 17
1520 UC Transports Polska Sp. z o.o. Kolonia Klepaczka 17
1521 SIG-Mont Sp. z o.o. Katowice 17
1522 Ślązak, Zapiór i Wspólnicy – Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych sp.k. Katowice 17
1523 PPHU Pestanpol Stanisław Dunat, Paweł Piecuch sp.j. Biery 17
1524 AWAX OKNA Sp. z o.o. Tychy 17
1525 Vatra Group Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 17
1526 Przedsiębiorstwo Budowlano-Usługowe Bud-Las Sp. z o.o. Katowice 17
1527 Firma Produkcyjno-Handlowa M & A Mateusz Michnik, Adam Michnik sp.j. Kończyce Wielkie 17
1528 Browar Pinta Sp. z o.o. Żywiec 17
1529 FIJAŁKOWSKI Stanisław Fijałkowski Rybnik 17
1530 Delta Plus Polska Serwis Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 17
1531 SFA POLSKA Sp. z o.o. Czeladź 17
1532 Działki Na Śląsku Sp. z o.o. Katowice 17
1533 Stowarzyszenie E- Południe Bytom 17
1534 Ekoplast-Produkt Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 17
1535 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Żwirki i Wigury Gliwice 17
1536 Kabeltech Sp. z o.o. sp.k. Katowice 17
1537 EXG Investments S.A. Częstochowa 17
1538 Dywidag Systems International Sp. z o.o. Chorzów 17
1539 Grupa Drogopol Sp. z o.o. Katowice 17
1540 Zwukso Sp. z o.o. sp.k. Siemianowice Śląskie 17
1541 Rytm-L Sp. z o.o. Tychy 17
1542 ETA Gliwice Sp. z o.o. Gliwice 17
1543 Przedsiębiorstwo Pik J.Klimsa, M.Pająk sp.j. Mikołów 17
1544 Dazn Media Poland Sp. z o.o. Katowice 17
1545 TOPCON POLSKA Sp. z o.o. Siewierz 17
1546 Drabpol S.J. Mykanów 17
1547 Ciepłownia Rydułtowy Sp. z o.o. Rydułtowy 17
1548 J.B.R. Rogowiec sp.j. Bielsko-Biała 17
1549 Hermes Reply Polska Sp. z o.o. Katowice 17
1550 Sante Clinic Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 17
1551 Polmag Sp. z o.o. PPH Katowice 17
1552 Polygen Sp. z o.o. Gliwice 17
1553 BD – 5 S.A. Częstochowa 17
1554 Leon Witas sp.j. Będzin 17
1555 Ajax Sp. z o.o. Jaworzno 17
1556 Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Handlowo- Usługowe Klaudia Sp. z o.o. Ustroń 17
1557 Studio Format Bis Sp. z o.o. S.K. Bytom 17
1558 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Edmir-Pol J. i M. Hutnik sp.j. Chorzów 17
1559 Schultz Seating Poland Sp. z o.o. Kłobuck 17
1560 Media Sp. z o.o. Katowice 17
1561 Spółdzielnia Mieszkaniowa Cieszynianka w Cieszynie Cieszyn 17
1562 Piekarnia Ciastkarnia Jasiek sp.j. Marian i Ewa Jasiek Pszczyna 17
1563 Cyganek sp.j. Skoczów 17
1564 Plaut Consulting Polska Sp. z o.o. Gliwice 17
1565 Polimet S.Kij sp.j. Bielsko-Biała 17
1566 Inwestycje Polskie Sp. z o.o. Katowice 17
1567 Wzd Sp. z o.o. Pszczyna 17
1568 Sanimex 1 Sp. z o.o. S.K. Gliwice 17
1569 Euro-Inwest Projekt Grzegorz Engler, Tomasz Lach sp.j. Zabrze 17
1570 PHP CHEMIA KATOWICE S.A. Katowice 17
1571 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Akwa J. Biskup, S. Owczarek sp.j. Zabrze 17
1572 Energocenter Sp. z o.o. Katowice 17
1573 Krisbut Sp. z o.o. sp.k. Myszków 17
1574 Max-Invest Sp. z o.o. Sosnowiec 17
1575 Tradea Sp. z o.o. Częstochowa 17
1576 Aga Kompozyty Sp. z o.o. S.K. Pisarzowice 17
1577 Usługi Informatyczne Szansa Sp. z o.o. Bielsko-Biała 17
1578 Profil-Met sp.j. Jasiński,Leiter Ruda Śląska 17
1579 Port Sp. z o.o. Żywiec 16
1580 Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla Zabrze 16
1581 AGRO-SUR Sp. z o.o. i Wspólnicy S. K. Rogoźnik 16
1582 Marcotran Polska Sp. z o.o. Pyskowice 16
1583 Polkad Transport&Forwarding Sp. z o.o. sp.k. Katowice 16
1584 Alto Computers M.Borowiak, R.Wróbel sp.j. Zabrze 16
1585 Apteka Na Górnym Borze Michał Konior i Wspólnicy sp.j. Jaworze 16
1586 BH Group Sp. z o.o. Zabrze 16
1587 Industrie Lisa Poland Sp. z o.o. Fugasówka 16
1588 P.A. Nova Invest 1 Sp. z o.o. Gliwice 16
1589 FRUTINA POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Katowice 16
1590 Kiesow Polska Sp. z o.o. Zabrze 16
1591 Profi M Tec Psg Silesia Sp. z o.o. sp.k. Jankowice 16
1592 Polting Foam Sp. z o.o. Gliwice 16
1593 Grupa Producentów Rolnych Bakss Sp. z o.o. Sosnowiec 16
1594 AZOT Sp. z o.o. Jaworzno 16
1595 Hoyer Polska Sp. z o.o. Katowice 16
1596 Twist Sp. z o.o. Rybnik 16
1597 Spółdzielnia Mieszkaniowa Donata w Gliwicach Gliwice 16
1598 Spółdzielnia Mieszkaniowa Sikornik Gliwice 16
1599 Wiko Klebetechnik Sp. z o.o. Częstochowa 16
1600 JKM Trade Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 16
1601 Pro Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16
1602 Olimp Trans Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 16
1603 Grupa LEW S.A. Częstochowa 16
1604 Wmw Sp. z o.o. Rybarzowice 16
1605 CARTONPLAST POLSKA Sp. z o.o. Mysłowice 16
1606 Remont-Ex Sp. z o.o. Rybnik 16
1607 NEXX Sp. z o.o. S.K. Goczałkowice-Zdrój 16
1608 Efaflex Polska – Bramy Przemysłowe Szybkie Sp. z o.o. Częstochowa 16
1609 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Instal-Art sp.j. Stanisław Rudzki,Wojciech Rudzki,Alicja Rudzka,Janusz Gajewski,Alicja Gajewska Czaniec 16
1610 Promot – Zakłady Metalowe Sp. z o.o. Cieszyn 16
1611 Neotherm Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 16
1612 Orno-Logistic Sp. z o.o. Gliwice 16
1613 Nowak – Nowak Roman, Nowak Arkadiusz sp.j. Żelisławice 16
1614 Rtr Gmbh&Co.Kg sp.k., Oddział w Polsce z siedzibą w Częstochowie Częstochowa 16
1615 Cortina Poland Sp. z o.o. S.K. Katowice 16
1616 Szerwal 2014 Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16
1617 Polski Beton Sp. z o.o. sp.k. Katowice 16
1618 Chemia-Polska.Pl Sp. z o.o. Wielowieś 16
1619 Regulus-System Wójcik sp.j. Bielsko-Biała 16
1620 Centrum Hydrauliki DOH Sp. z o.o. Bytom 16
1621 Lewiatan Śląsk Sp. z o.o. Sosnowiec 16
1622 Zakład Piekarniczo – Cukierniczy B.M. Michalscy sp.j. Katowice 16
1623 Code Concept Sp. z o.o. Gliwice 16
1624 ZEC ENERGOSERVICE Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 16
1625 Śląskie Centrum Florystyczne Rekpol Sp. z o.o. Turza Śląska 16
1626 K.B.S. DIAMENT – SERWIS Mirosław Kupiński, Grzegorz Stróż S.J. Psary 16
1627 Bartex Kluza sp.j. Częstochowa 16
1628 Kosma – Farm Sp. z o.o. Tychy 16
1629 P.H.U. Tompress Tomasz Demidow, Renata Podsiadło – Demidow sp.j. Czeladź 16
1630 International Quick Service Polska Sp. z o.o. Gliwice 16
1631 Elmontaż Sp. z o.o. Żywiec 16
1632 Irchem Sp. Z O.O. S.K. Częstochowa 16
1633 Comef Sp. z o.o. S.K. Katowice 16
1634 Ameplus Sp. z o.o. Gliwice 16
1635 MB – EKO S.A. Sosnowiec 16
1636 Nitzsche Sp. z o.o. Ćwiklice 16
1637 J.T.C. S.A. Będzin 16
1638 Bs Sojka i Wspólnicy Kancelaria Radców Prawnych sp.k. Chorzów 16
1639 Bracka Park Sp. z o.o. Katowice 16
1640 Przedsiębiorstwo Obrotu Wyrobami Hutniczymi CENTROSTAL Sp. z o.o. Bielsko-Biała 16
1641 DTL Sp. z o.o. Porąbka 16
1642 Komsta Okna i Drzwi S.A. Pyskowice 16
1643 Multi Assets Sp. z o.o. Tychy 16
1644 Centrum Medyczne sp.j. Andrzej Primer, Edyta Przybyła- Kręglicka, Danuta Prajs Chorzów 16
1645 Roll sp.j. J. Post, D. Mulka Bielsko-Biała 16
1646 Kłos M. Kurzyca sp.j. Katowice 15
1647 Druga Apteka Zdrowit Sp. z o.o. Piekary Śląskie 15
1648 Terra-Logis Europe Sp. z o.o. Nieborowice 15
1649 Quattro Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Praszczyki 15
1650 Marbach Budowa Form Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 15
1651 Astar ABR Aleksander Jędrzejowski, Robert Dziendziel S. J. Bielsko-Biała 15
1652 Tavrida Electric Polska Sp. z o.o. Tychy 15
1653 Rentel M. Bernaś P. Krzanowski sp.j. Zawiercie 15
1654 Glob Sp. z o.o. Fabryka Narzędzi Bielsko-Biała 15
1655 M+H Textil Systems Polska Sp. z o.o. Częstochowa 15
1656 DICTADOR EUROPE Sp. z o.o. Katowice 15
1657 Joker-Herby Firma Handlowo-Usługowo-Produkcyjna Sp. z o.o. Herby 15
1658 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bielsku-Białej Bielsko-Biała 15
1659 Select-Style Sp. z o.o. Ruda Śląska 15
1660 Lams Sp. z o.o. S.K. Tychy 15
1661 Zakład Gospodarki Odpadami S.A. Bielsko-Biała 15
1662 Centrum Handlowe Domus 2 Sp. z o.o. S.K. Jastrzębie-Zdrój 15
1663 Hybryd Sp. z o.o. Pyskowice 15
1664 Plaston – P Sp. z o.o. Chorzów 15
1665 Bomatur sp.j. Bogusław i Danuta Matlak Czechowice-Dziedzice 15
1666 Adp Popiołek Adwokaci i Radcowie Prawni sp.p. Katowice 15
1667 Agencja Ochrony Osób i Mienia Garda Sp. z o.o. Sosnowiec 15
1668 ZRE Katowice Serwis Sp. z o.o. Katowice 15
1669 METINVEST POLSKA Sp. z o.o. Katowice 15
1670 Dorbud-Instal Dorota Różycka,Robert Różycki sp.j. Tychy 15
1671 Spółdzielnia Mieszkaniowa Sarni Stok w Bielsku-Białej Bielsko-Biała 15
1672 Galwah Sp. z o.o. S.K. Herby 15
1673 Kobiela Teresa Czecho-Max P.H.U. Czechowice-Dziedzice 15
1674 Pohl & Pohl Sp. z o.o. Racibórz 15
1675 Farmacol ITB Sp. z o.o. Katowice 15
1676 Porębska Beata Garus sp.j. Czechowice-Dziedzice 15
1677 Wulkan S.A. Częstochowa 15
1678 Awax-Plast Sp. z o.o. Żory 15
1679 Plan 40 Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 15
1680 REFLEX – POLSKA Sp. z o.o. Ruda Śląska 15
1681 Windex Holding Sp. z o.o. Zabrze 15
1682 Biel-Med Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15
1683 Nitrogen Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15
1684 Recycling Logo Group Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 15
1685 Smart Plus Sp. z o.o. Tychy 15
1686 Frigipol Sp. z o.o. Częstochowa 15
1687 New Age Welding Sp. z o.o. S.K. Sosnowiec 15
1688 NORDFLAM Sp. z o.o. S.K. Cieszyn 15
1689 W – HANDEL Sp. z o.o. Katowice 15
1690 Ritpol Spyrzyński sp.j. Psary 15
1691 Rudolf Budny Rafał Budny Renata Budny Polszlif sp.j. Rudzica 15
1692 Ep Centrum Finansowe Sp. z o.o. Katowice 15
1693 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Profit Ryszard Kentzer, Andrzej Czarnota sp.j. Gliwice 15
1694 Roof Sp. z o.o. Katowice 15
1695 Candy Floss Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 15
1696 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. Sosnowiec 15
1697 Glutenfree24 Sp. z o.o. sp.k. Katowice 15
1698 Inter Centrum Sp. z o.o. Świętochłowice 15
1699 Gedeon Sp. z o.o. Bielsko-Biała 15
1700 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przy Elektrowni Rybnik Rybnik 15
1701 Adwokaci i Radcowie Prawni Spółka Komandytowa Izabella Żyglicka i Wspólnicy Katowice 15
1702 Cynkpol Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 15
1703 Darma Sp. z o.o. Gumna 15
1704 Autowynajem.Eu Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bielsko-Biała 15
1705 Zakłady Mięsne Berger Irena i Bonifacy Berger sp.j. Rydułtowy 15
1706 Dekordom Sp. z o.o. Bytom 15
1707 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo w Jasienicy Jasienica 15
1708 Szpital Specjalistyczny w Chorzowie Chorzów 15
1709 Sls Sp. z o.o. Żory 15
1710 Polonia Sp. z o.o. sp.k. Katowice 15
1711 PACK-CENTER Kołodziej i Wspólnicy S.J. Katowice 15
1712 Dräger Safety Polska Sp. z o.o. Katowice 15
1713 Polstal sp.j. Mariusz Słabosz, Arkadiusz Krawiec Sosnowiec 15
1714 EOP Hoka Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 15
1715 Francuska Business Park Sp. z o.o. S.K.A. Jaworze 15
1716 Eco-Consulting Quality Standards Sp. z o.o. Iskrzyczyn 15
1717 Budosprzęt Sp. z o.o. Bytom 15
1718 Eko-Wtór Sp. z o.o. Wilamowice 15
1719 Ażur Małgorzata i Mirosław Miś sp.j. Bestwinka 15
1720 Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu Sp. z o.o. Zabrze 15
1721 Centrum Zaopatrzenia Budowlanego HADEX Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 15
1722 Progress Pharm Mariusz Sierka, Mieczysław Stępień sp.j. Sosnowiec 15
1723 ACE Instal Sp. z o.o. Katowice 14
1724 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe And Sp. z o.o. Bytom 14
1725 Gregor Grzegorz Barczyński sp.j. Częstochowa 14
1726 Lifton Polska Sp. J. Marek Misiak, Mariusz Kuberski Zabrze 14
1727 Big Car J. i W. Krawczyk sp.j. Zabrze 14
1728 Tectocom Sp. z o.o. Katowice 14
1729 ABUS Crane Systems Polska sp. z o.o. Gliwice 14
1730 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Ponięcice 14
1731 Bako Sport G. Baran, R. Koziołek sp.j. Dąbrowa Górnicza 14
1732 Novar Sp. z o.o. Gliwice 14
1733 Eur – Med Polska Sp. z o.o. Katowice 14
1734 ARMIR Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 14
1735 Mika Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14
1736 Beskid-Ekosystem Sp. z o.o. Cięcina 14
1737 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Anmar Sp. z o.o. S.J. Tychy 14
1738 Zakład Projektowo-Produkcyjno-Usługowo-Handlowy Budokop Sp. z o.o. Mysłowice 14
1739 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Gwarek Sp. z o.o. Katowice 14
1740 CEGELEC Sp. z o.o. Katowice 14
1741 Przedsiębiorstwo Mięsne Hanna i Tomasz Wilczek sp.j. Cieszyn 14
1742 Gsf Polska Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 14
1743 Beskidzki Hurt Towarowy S.A. Bielsko-Biała 14
1744 Alians Gwóźdź & Dziedzic sp.j. Katowice 14
1745 Unionstal Sp. z o.o. Katowice 14
1746 Spółdzielnia Mieszkaniowa Makoszowianka Zabrze 14
1747 Prewenta Sp. z o.o. Mikołów 14
1748 Bitum Sp. z o.o. Lipie Śląskie 14
1749 Libra Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14
1750 GAMA Sp. z o.o. Jaworzno 14
1751 Spółdzielnia Mieszkaniowa Południe Sosnowiec 14
1752 Centralna Jargan – Szklorz S.J. Sosnowiec 14
1753 Zakład Pracy Chronionej Megan Bania Zielińska sp.j. Gliwice 14
1754 Zakład Elektronicznych Urządzeń Pomiarowych Pozyton Sp. z o.o. Częstochowa 14
1755 ESALES Sp. z o.o. i Wspólnicy S.K. Katowice 14
1756 Scarlett Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 14
1757 Olbet Sp. z o.o. S.K. Łękawica 14
1758 FIRMA HANDLOWA YARD S.C. Henryk Kurzeja, Zdzisław Kurzeja Jaworzno 14
1759 Agencja Rozwoju Lokalnego S.A. Sosnowiec 14
1760 Delta Automation Sp. z o.o. Łany Wielkie 14
1761 CMI Polska Sp. z o.o. Myszków 14
1762 GM Polska Sp. z o.o. Czechowice-Dziedzice 14
1763 CORAX Sp. z o.o. Częstochowa 14
1764 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Hallo Fadom Gustaw Staniek i Stefan Wach sp.j. Tychy 14
1765 Zo Eurobau Sp. z o.o. Żory 14
1766 Isko Sp. z o.o. Grupa Sbs Jastrzębie-Zdrój 14
1767 Bronowscy Czernichów Sp. z o.o. S.K. Czernichów 14
1768 Świerkot Sp. z o.o. Studzionka 14
1769 Myjki.Com Sp. z o.o. S.K. Rędziny 14
1770 Donaco Sp. z o.o. Racibórz 14
1771 Rpm Ph Sp. z o.o. Lubliniec 14
1772 Intex Sp. z o.o. Gliwice 14
1773 EQ System Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14
1774 Fabryka Domów Spomet S.A. Bielsko-Biała 14
1775 Budpol Sp. z o.o. Częstochowa 14
1776 COSMO Sp. z o.o. Kobiernice 14
1777 Rail & Sea Logistics Polska Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14
1778 PGB-POLSKA Sp. z o.o. Zabrze 14
1779 BMZ Polska Sp. z o.o. Katowice 14
1780 Sigma Group DK Sp. z o.o. S.K. Katowice 14
1781 Esl Gaming Polska Sp. z o.o. Katowice 14
1782 Portal Games Sp. z o.o. Gliwice 14
1783 Wiarus-Bis Haręża D., Rydzik E., Pakieła A. sp.j. Mazańcowice 14
1784 MDJ Koniaków Sp. z o.o. S.K. Koniaków 14
1785 Dynamiks Sp. z o.o. Gliwice 14
1786 Wytwórnia Pasz Błotnica Sp. z o.o. Jaworze 14
1787 Proweld Sp. z o.o. S.K. Gliwice 14
1788 Premont Sp. z o.o. Katowice 14
1789 Przeds. Remontowo-Budowlane A.Piaskowski i Spółka Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 14
1790 Śląskie Centrum Mario Car Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Tychy 14
1791 Elbis Sp. z o.o. Bielsko-Biała 14
1792 Ulex Hygien Quality Packaging Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 14
1793 Amister Sp. z o.o. S.K. Piekary Śląskie 14
1794 Spółdzielnia Mieszkaniowa Ads Sośnica Gliwice 13
1795 Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zuzanna Tychy 13
1796 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Krzyżanowice 13
1797 Japi-Bud Duda sp.j. Piasek 13
1798 Andersen Tax&Legal Srokosz i Wspólnicy sp.k. Katowice 13
1799 Noma-Stacja Monitorowania Alarmów Sp. z o.o. Katowice 13
1800 Termo Klima Mk Sp. z o.o. S.K. Katowice 13
1801 Introl Automatyka Sp. z o.o. sp.k. Katowice 13
1802 Przedsiębiorstwo Projektowania i Realizacji Prointech Sp. z o.o. Chorzów 13
1803 Andrzej Paszenda Zupil S.J. Rybnik 13
1804 Agro Food S.A. Pilica 13
1805 RUE-RZN Sp. z o.o. Rybnik 13
1806 STANISŁAW OCIEPA Zakład Produkcyjno-Usługowy AUTOMEX mgr inż. Stanisław Ociepa Częstochowa 13
1807 Banninger – Formtechnik Sp. z o.o. Częstochowa 13
1808 Przedsiębiorstwo Budowlane Sigma Tadeusz Buczek, Stanisław Rzońca sp.j. Mysłowice 13
1809 Luminex sp.j. Jerzy Mrożek i Wspólnicy Częstochowa 13
1810 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ARAD Wołczyk, Szpak S.J. Katowice 13
1811 Plafor Sp. z o.o. Kobiernice 13
1812 Domy Śląskie Sp. z o.o. Mysłowice 13
1813 Kufieta Sp.J. Czyżowice 13
1814 Spółdzielnia Mieszkaniowa Strzecha w Lublińcu Lubliniec 13
1815 Newtech Engineering Sp. z o.o. Gliwice 13
1816 Inergis S.A. Częstochowa 13
1817 Spółdzielczy Zakład Zabawkarski Uniwersum Częstochowa 13
1818 GOLIARD Sp. z o.o. Łojki 13
1819 Przeds. Budownictwa, Modernizacji i Handlu Dekadex Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 13
1820 Twardzik – sp.j. Katowice 13
1821 Blowtherm Polska Sp. z o.o. Piekary Śląskie 13
1822 Zalchem Chemia Gospodarcza Andrzej Zalski, Dorota Adamus, Daniel Zalski, Anna Werk sp.j. Zwierzyniec Pierwszy 13
1823 Murowany Sp. z o.o. S.K. Mikołów 13
1824 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Voigt Sp. z o.o. Zabrze 13
1825 Spółdzielnia Agromet w Chybiu Mnich 13
1826 Bieruńskie Przeds. Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. Bieruń 13
1827 Jamax Piotr Jastrzębski, Tomasz Świątek sp.j. Bielsko-Biała 13
1828 Twj Sp. z o.o. Żory 13
1829 Spółdzielnia Mieszkaniowa Metalurg Dąbrowa Górnicza 13
1830 Eco World Plastics Recycling Sp. z o.o. S.K. Masłońskie 13
1831 Bond Sp. z o.o. Żywiec 13
1832 Bomet Sp. z o.o. Częstochowa 13
1833 PW Metkom Sp. z o.o. Sp.K. Warszowice 13
1834 GPCO Sp. z o.o. Cieszyn 13
1835 Galileo Logistic Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 13
1836 Spółdzielnia Mieszkaniowa Michał Siemianowice Śląskie 13
1837 ART-MARK Sp. z o.o. S.K. Żywiec 13
1838 Matbud Sp. z o.o. Będzin 13
1839 Weilandt Elektronik Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 13
1840 Techspeed Bendkowski, Mazur sp.j. Katowice 13
1841 Skład W-Handel 2 Sp. z o.o. sp.k. Katowice 13
1842 Pro Mobile Sp. z o.o. Częstochowa 13
1843 Elite Pharm Sp. z o.o. Rybnik 13
1844 Adam Ośrodek Rehabilitacyjno Wypoczynkowy Chabrzyk i Wspólnicy sp.j. Szczyrk 13
1845 Nomax Trading Sp. z o.o. Piekary Śląskie 13
1846 Welding Alloys Polska Sp. z o.o. Gliwice 13
1847 AB-Projekt Invest Sp. z o.o. Tychy 13
1848 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Alcu Bis Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Żory 13
1849 KIM HOLDING Piotr Kupczak Marek Małyszko Sp.J. Łodygowice 13
1850 Grouptech Sp. z o.o. Sp.K. Bielsko-Biała 13
1851 Hurtownia Instalacyjna Inmet Zębik i Wspólnicy sp.j. Cieszyn 13
1852 BRAZCO MANUFACTURING Sp. z o.o. Gliwice 13
1853 Eco-Solution Sp. z o.o. Mikołów 13
1854 United Process Controls Sp. z o.o. Sosnowiec 13
1855 Konsorcjum Handlowe STOFARB S.A. Chorzów 13
1856 Timago International Group Sp. z o.o. i Spółka – Sp. Komandytowa Bielsko-Biała 13
1857 Kragum Sp. z o.o. Sosnowiec 13
1858 Spółka Usług Górniczych Sp. z o.o. Jaworzno 13
1859 PROBIS Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13
1860 LB Therm Sp. z o.o. Mazańcowice 13
1861 Medicus Maurycy Jakubiec Urszula Jakubiec sp.j. Żywiec 13
1862 Klinica 2000 K. Mróz sp.j. Katowice 13
1863 Spółdzielnia Mieszkaniowa Wspólnota Skoczów 13
1864 Elektrociepłownia MARCEL Sp. z o.o. Radlin 13
1865 Agricomm sp.j. Tarnowskie Góry 13
1866 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Igum Sp. z o.o. Bielsko-Biała 13
1867 Km & Bm Sp. z o.o. Pszczyna 13
1868 OPUS Sp. z o.o. Gliwice 13
1869 H&P Sp. z o.o. Odchów i Hodowla Drobiu sp.k. Palowice 13
1870 Remondis Tarnowskie Góry Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 13
1871 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Budomont-7 Sp. z o.o. Ruda Śląska 13
1872 Team Prevent Poland Sp. z o.o. Pszczyna 13
1873 ELGO Sp. z o.o. S.K. Mazańcowice 13
1874 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Edpol Edward i Krzysztof Gosławscy sp.j. Częstochowa 13
1875 Górnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa w Cieszynie Cieszyn 13
1876 Turbo Tec Sp. z o.o. Jaworzno 13
1877 Radziowi Sp. z o.o. Częstochowa 13
1878 Global Trade S.A. Katowice 13
1879 Agrofert Polska Sp. z o.o. Cieszyn 13
1880 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Sad Tychy 13
1881 Lavoro Sp. z o.o. Częstochowa 13
1882 PTWP-Online Sp. z o.o. Katowice 13
1883 Budowlanka Marek Słowik sp.j. Żywiec 13
1884 Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe Concret Sp. z o.o. Tychy 12
1885 Gasket Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
1886 TRANS – ZAK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Usług Transportowych Zawiercie 12
1887 Tilmart Słowikowscy & Kosiór sp.j. Zarzecze 12
1888 Cadence Design Systems Gazdasági Szolgátató Korlátolt Felelősségű Társaság (Sp. z o.o.) Oddziałw Polsce Katowice 12
1889 Inter-Jkz Sp. z o.o. Częstochowa 12
1890 NET- O- LOGY Sp. z o.o. Katowice 12
1891 Fob-Decor Sp. z o.o. Turza 12
1892 Abex Technologie Sp. z o.o. Goczałkowice-Zdrój 12
1893 Spółdzielnia Mieszkaniowa Fenix Dąbrowa Górnicza 12
1894 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pawłowice Pawłowice 12
1895 DOLEZYCH Sp. z o.o. Katowice 12
1896 Forint Sp. z o.o. Cieszyn 12
1897 AGROMAX Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolno Przemysłowe Racibórz 12
1898 Kbk Beata i Krzysztof Kubiak sp.j. Częstochowa 12
1899 Kompania Narzędziowa Hermes Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
1900 Firma Handlowo-Usługowa Wyleżałek i Wyleżałek sp.j. Marek i Jarosław Wyleżałek Siemianowice Śląskie 12
1901 Ekotexbud 2 Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
1902 Amar Sp. z o.o. Pszów 12
1903 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Bytomiu Bytom 12
1904 Ślusarstwo Józef Niemiec Sp. z o.o. S.K. Goleszów 12
1905 Admirał Sp. z o.o. Lędziny 12
1906 DL Invest Group Sp. z o.o. Katowice 12
1907 Plus Logistics Soremski & Jaskólski sp.j. Radzionków 12
1908 Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Budomont-6 Sp. z o.o. Ruda Śląska 12
1909 Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Bielsko-Biała 12
1910 Remondis Medison Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 12
1911 Dorado Chłodnie Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
1912 Atria Med Sp. z o.o. Siemianowice Śląskie 12
1913 FPHU JUREK Jerzy Lamch Żarki 12
1914 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Emeres-Produkt Ryszard Malman, Jan Orzechowski sp.j. Sosnowiec 12
1915 Schuller Eh’klar Polska Sp. z o.o. Ustroń 12
1916 Klub Sportowy ROW Rybnik S.A. Rybnik 12
1917 Mega – Met Polska Sp. z o.o. Sp.K. Łazy 12
1918 Firma Handlowa Mueller-Janoszka, Alfred Mueller, Krzysztof Janoszka S.J. Zbrosławice 12
1919 He Wi Term Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 12
1920 Nasze Apteki Sp. z o.o. Ruda Śląska 12
1921 Transgór S.A. Mysłowice 12
1922 PPH Terlecki S.J. Częstochowa 12
1923 Gramar Sp. z o.o. Lubliniec 12
1924 Rem-Bud Comfort Sp. z o.o. S.K. Katowice 12
1925 HERKULES Sp. z o.o. Rydułtowy 12
1926 SZAR S.A. Częstochowa 12
1927 Alimp Sp. z o.o. S.K. Mysłowice 12
1928 Linter Mining Sp. z o.o. Wodzisław Śląski 12
1929 Lubos Sp. z o.o. Bytom 12
1930 Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Ekoterm Sp. z o.o. Żywiec 12
1931 Elektro-Invest Hurt Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 12
1932 Firma Kasperczyk sp.j. Będzin 12
1933 Hills Investments Sp. z o.o. S.K. Katowice 12
1934 Supermarket DETAL Magdalena Makowska Bielsko-Biała 12
1935 Vtm Holding Sp. z o.o. Pszczyna 12
1936 Perfekt-Developer Sp. z o.o. Świętochłowice 12
1937 Miejski Zakład Energetyki Cieplnej w Chojnicach Sp. z o.o. sp.k. Zabrze 12
1938 Qnt Systemy Informatyczne Sp. z o.o. Zabrze 12
1939 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Raciborzu Racibórz 12
1940 Anro Firma Poligraficzno-Handlowa Sp. z o.o. Zawiercie 12
1941 Zakład Mechaniki Jege Żelechowski sp.j. Przyszowice 12
1942 ZDT Top Poręba Sp. z o.o. S.K. Poręba 12
1943 Thomas sp.j. Tomasz Sztejnwald Gliwice 12
1944 Kabex M i K Bogunia sp.j. Janów 12
1945 Rodeon Sp. z o.o. sp.k. Katowice 12
1946 Wika Sp. z o.o. Gliwice 12
1947 TLL Sp. z o.o. S.K. Gliwice 12
1948 Czah-Pomiar Sp. z o.o. Katowice 12
1949 Hennlich Sp. z o.o. Knurów 12
1950 Voxel Inwestycje Sp. z o.o. Katowice 12
1951 Bellator Maszyny Budowlane Sp. z o.o. Ruda Śląska 12
1952 Mototechnika Józef Zborowski sp.j. Jasienica 12
1953 Budmax-Metal Sp. z o.o. Piekary Śląskie 12
1954 Zakład Inżynierii Ruchu – W.Sylwestrzak i Spółka sp.j. Bytom 12
1955 Ice Group Sp. z o.o. Rybnik 12
1956 Eko-Moto Sp. z o.o. Częstochowa 12
1957 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Intergos Sp. z o.o. Bielsko-Biała 12
1958 SILEMAN Sp. z o.o. Ruda Śląska 12
1959 Emet-Impex S.A. Katowice 12
1960 Mostostal – Zabrze Biuro Projektów i Realizacji S.A. Zabrze 12
1961 Hk Logistic Sp. z o.o. Pszczyna 12
1962 EMKA Polska Sp. z o.o. Mysłowice 12
1963 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Adw Sp. z o.o. Wyry 12
1964 Alerabat.Com Sp. z o.o. Katowice 12
1965 Best-Eko Sp. z o.o. Żory 12
1966 Ceramo Sp. z o.o. Gliwice 12
1967 Przedsiębiorstwo Usługowe Tombor Celina Toman Jerzy Toman sp.j. Katowice 11
1968 As Vending Sp. z o.o. sp.k. Żory 11
1969 Stawowy Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11
1970 Straag Sp. z o.o. Będzin 11
1971 Max-Polska Sp. z o.o. Ustroń 11
1972 Barosz-Gwimet – Sp. z o.o. Marklowice 11
1973 Szymmar Sp. z o.o. Tarnowskie Góry 11
1974 Led-Pol Sp. z o. o. S. K. Bielsko-Biała 11
1975 In Farm Jargan – Szklorz Sp.J. Sosnowiec 11
1976 T.H. Kakado sp.j. Andrzej Pajda i Spółka Będzin 11
1977 Auto-Eko-Gaz Maciejkowicz Elżbieta, Gancarczyk Iwona Gancarczyk Władysław – sp.j. Mysłowice 11
1978 Centrum Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11
1979 Taxor M. Rubiszewski sp.j. Żywiec 11
1980 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Elcam Sp. z o.o. Świętochłowice 11
1981 Grabo-Trans Sp. z o.o. Czeladź 11
1982 Inox-Plus Sp. z o.o. Sosnowiec 11
1983 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Hydraulik Sp. z o.o. S.K. Jastrzębie-Zdrój 11
1984 Stan-Szkło Bis Sp. z o.o. S.K. Piekary Śląskie 11
1985 Pro-Car Katowice Sp. z o.o. Construction S.K. Katowice 11
1986 Przedsiębiorstwo Handlowe Jacek Rzońca sp.j. Dąbrowa Górnicza 11
1987 K.I.G. Konsorcjum Inwestycji Gospodarczych Sp. z o.o. Katowice 11
1988 Sklepy Plusik D.J.Mirek sp.j. Bielsko-Biała 11
1989 Zakłady Produkcyjno Usługowe Chemeks Sp. z o.o. Poraj 11
1990 TEL – MET Sp. z o.o. Katowice 11
1991 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Jaj-Pol Sp. z o.o. Stanowice 11
1992 Beskidzki Zespół Leczniczo-Rehabilitacyjny Szpital Opieki Długoterminowej W Jaworzu Jaworze 11
1993 Akord Sp. z o.o. Tychy 11
1994 PL Europainting Sp. z o.o. Tychy 11
1995 Renmar Sp. z o.o. Pszczyna 11
1996 Korlab Laboratoria Medyczne Sp. z o.o. S.K. Ruda Śląska 11
1997 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zacisze w Ustroniu Ustroń 11
1998 Verocargo Sp. z o.o. S.K. Gliwice 11
1999 JY Poland Sp. z o.o. Skoczów 11
2000 TRAKT Sp. z o.o. Gliwice 11
2001 Odlewnia Metali Kolorowych Kowala sp.j. Ustroń 11
2002 Klimczak Sp. z o.o. Wrzosowa 11
2003 Ekonorm Pro Sp. z o.o. sp.k. Katowice 11
2004 Printex Łapot Sp. z o.o. Żory 11
2005 XDEEP Sp. z o.o. Sp.K. Góra 11
2006 Domy Tychy Sp. z o.o. S.K. Tychy 11
2007 Dka Logistics Sp. z o.o. Katowice 11
2008 Km-Metal Machoń sp.j. Blachownia 11
2009 Polremaco Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Polsko – Amerykańskie Jaworzno 11
2010 Cote Azur Parfum Daniel sp.j. Zabrze 11
2011 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Folmag Sp. z o.o. S.K. Mysłowice 11
2012 Mega Sport A.K. Strykowski sp.j. Bielsko-Biała 11
2013 Bm Aqua Sp. z o.o. sp.k. Będzin 11
2014 Elektroline S.A. Oddział W Polsce Częstochowa 11
2015 HH POLAND S.A. Gliwice 11
2016 Kennametal Produkcja Sp. z o.o. Żory 11
2017 Architektoniczne Biuro Projektów Ab-Projekt Sp. z o.o. Tychy 11
2018 Zakłady Usługowe EZT S.A. Sosnowiec 11
2019 Zakład Usług Komunalnych-Twaróg Sp. z o.o. Tworóg 11
2020 Spółdzielnia Mieszkaniowa Wspólny Dom w Katowicach Katowice 11
2021 Centrum Sportowo-Rekreacyjne Zawodzie Sp. z o.o. Ustroń 11
2022 Awax-Dia Sp. z o.o. Przyszowice 11
2023 Alpol Sp. z o.o. Katowice 11
2024 Testchem Sp. z o.o. Pszów 11
2025 Procosmed Sp. z o.o. Sp.K. Świętochłowice 11
2026 Pimont Sp. z o.o. Blachownia 11
2027 Planetfan Sp. z o.o. sp.k. Imielin 11
2028 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Centrum Usług Medycznych AA REMEDIUM Awramienko Sp.J. Pyskowice 11
2029 Dawpol A.Dziwiński, K.Szyda sp.j. Częstochowa 11
2030 Interhall Sp. z o.o. Katowice 11
2031 Optyka Oxys sp.j. P.Gołębiowski, M.Kulas Będzin 11
2032 Manuli Fluiconnecto Sp. z o.o. Mysłowice 11
2033 Laboratoria Badań Batory Sp. z o.o. Chorzów 11
2034 Pro-Wellness Jurczyk, Abu El Ella, Cyran, Szpak sp.j. Katowice 11
2035 Voyage Sp. z o.o. Żory 11
2036 Grupa Alians Trade Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 11
2037 Europejskie Technologie Górnicze Sp. z o.o. Sławków 11
2038 LUDWIG Sp. z o.o. S.K. Mikołów 11
2039 TAMTRON S.A. Katowice 11
2040 Leviatan-Poligrafia Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11
2041 OS3 Group S.A. Rybnik 11
2042 Wilga Sp. z o.o. Częstochowa 11
2043 Korczyk Plus Sp. z o.o. S.K. Bielsko-Biała 11
2044 Tjt Żak i Spółka. sp.j. Bielsko-Biała 11
2045 Amp Source Sp. z o.o. S.K. Częstochowa 11
2046 Fabmet Sp. z o.o. Bytom 11
2047 Vein Żyła sp.j. Jankowice 11
2048 Megis Sp. z o.o. Sp.K. Częstochowa 11
2049 CONCORDIA 1833 Sp. z o.o. Bielsko-Biała 11
2050 Norman Sp. z o.o. Radzionków 11
2051 TOORANK POLSKA S.A. Jasienica 11
2052 Noma Tools Sp. z o.o. Wyry 11
2053 PPHU STAMAR Włodarczyk i Wspólnicy S.J. Nowa Wieś 11
2054 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Martik sp.j. Marek Kucypera Grzegorz Klimczak Sosnowiec 11
2055 Zj-Invest Sp. z o.o. Cieszyn 11
2056 Rewital – Serwis Sp. z o.o. Katowice 11
2057 Polspaw Sawiccy sp.j. Krzepice 11
2058 Balviten Sp. z o.o. Katowice 11
2059 Urban-Metal Sp. z o.o. Rachowice 11
2060 Tinplate Service Center Sp. z o.o. Będzin 11
2061 OPA Bytom Sp. z o.o. Bytom 11
2062 Klima-Bytom sp.j. Jarosław Szczerba Rafał Szczerba Bytom 11
2063 Odlewnia Żeliwa Terlecka-Gradoń Sp. z o.o. sp.k. Gruszewnia 11
2064 Elmax-Hurt Żywicki sp.j. Tychy 11
2065 Flota Logistic Bis Sp. z o.o. sp.k. Tychy 11
2066 Fabud Spółdzielnia Mieszkaniowa Siemianowice Śląskie 11
2067 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Vegas Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 11
2068 Firma Mik-Stal Sp. z o.o. S.K. Łojki 11
2069 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Trans-Quadro Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 11
2070 Spółdzielnia Mieszkaniowa LOKUM Sosnowiec 11
2071 Heisslufttechnik Flocke Sp. z o.o. Katowice 11
2072 Elipsa Sp. z o.o. Gliwice 11
2073 Calderys Polska Sp. z o.o. Gliwice 11
2074 Zakład Produkcyjno-Handlowy Global Andrzej Dębowski sp.j. Popów 11
2075 Graw Sp. z o.o. Pprzeds. Usługowo – Techniczne Gliwice 11
2076 Ośrodek Badań i Kontroli Środowiska Sp. z o.o. Katowice 11
2077 Irex.G.Czarniecki,W.Ilkiewicz.sp.j. Bielsko-Biała 11
2078 Hireright Poland Sp. z o.o. Katowice 11
2079 Makrocar Szumera, Opałka sp.j. Gliwice 11
2080 Feronos Sp. z o.o. Częstochowa 10
2081 DPM Industry Sp. z o.o. S.K.A. Bytom 10
2082 Spółdzielnia Mieszkaniowa Razem Łaziska Górne 10
2083 Maranello Motors Sp. z o.o. Katowice 10
2084 Spółdzielnia Mieszkaniowa Siemion Siemianowice Śląskie 10
2085 Cs Poland Centrum-Sport Sp. z o.o. Brenna 10
2086 Kama-Vitrum Huta Szkła sp. z o.o. Żory 10
2087 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe A/B/C Bogdan Serafin, Piotr Graca sp.j. Bielsko-Biała 10
2088 Syntezis Sp. z o.o. Chorzów 10
2089 Remondis Aqua Toszek Sp. z o.o. Toszek 10
2090 Gebar Sp. z o.o. S.K. Siemianowice Śląskie 10
2091 Sigma – Bi Jacek Zamłyński sp.j. Bytom 10
2092 KG Industry Sp. z o.o., S.K. Goleszów 10
2093 Niekotrans-Nova Sp. z o.o. Nieborowice 10
2094 Bonotex sp.j. Małgorzata Borótko, Kazimierz Nosal Jaworze 10
2095 Tech-Pol Sp. z o.o. Rydułtowy 10
2096 Maria Ziębińska, Stanisław Ziębiński Ice Mastry sp.j. Czaniec 10
2097 OST – POL Sp. z o.o. Tychy 10
2098 Odlewnia Cema-Mystal Sp. z o.o. Myszków 10
2099 P.M. International Sp. z o.o. Katowice 10
2100 ARC-HEAT Sp. z o. o. Bytom 10
2101 Enel-Pc Sp. z o.o. Przyszowice 10
2102 Uliarczyk Sp. z o.o. Rybnik 10
2103 Przedsiębiorstwo Farmaceutyczne Lekfarm Sp. z o.o. Ruda Śląska 10
2104 WIK Sp. z o.o. Kostkowice 10
2105 Geobid Sp. z o.o. Katowice 10
2106 EMOS PL Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10
2107 Crux Sp.J. D. Zając, P. Wolny Katowice 10
2108 Sadex Sp. z o.o. Rybnik 10
2109 Wyrobek Sp. z o.o. Rudołtowice 10
2110 EP Cargo Polska S.A. Czechowice-Dziedzice 10
2111 Roll Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sp. z o.o. Bielsko-Biała 10
2112 PERROT-POLSKA Sp. z o.o. Ustroń 10
2113 Setmil Sp. z o.o. Zabrze 10
2114 Bäcker Polska Sp. z o.o. Lubliniec 10
2115 Centrum Medyczne św. Łukasza Sp. z o.o. Częstochowa 10
2116 INOXA Sp. z o.o. Jaworzno 10
2117 Iko Sp. z o.o. Tychy 10
2118 Tata Steel International (Poland) Sp. z o.o. Katowice 10
2119 Spółdzielnia Mieszkaniowa Teresa Tychy 10
2120 FLUKAR Sp. z o.o. Katowice 10
2121 Poland Optical Sp. z o.o. Cieszyn 10
2122 Consensus Company Sp. z o.o. Dąbrowa Górnicza 10
2123 Simtec Sp. z o.o. Katowice 10
2124 Jamicon D.Leszczyński sp.j. Katowice 10
2125 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowo-Produkcyjne Termokop Sp. z o.o. Jastrzębie-Zdrój 10
2126 Montomet Sp. z o.o. Zawiercie 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.