Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Pomorskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 1245 firm z województwa pomorskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Pomorskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 GRUPA LOTOS S.A. Gdańsk 16434
2 Energa – Operator S.A. Gdańsk 9418
3 VECTRA S.A. Gdynia 7558
4 LPP S.A. Gdańsk 5400
5 ENERGA S.A. Gdańsk 4951
6 International Paper – Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 4334
7 LOTOS ASFALT Sp. z o.o. Gdańsk 2250
8 Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA S.A. Starogard Gdański 2165
9 Gdańsk Transport Company S.A. Sopot 1993
10 DCT GDAŃSK S.A. Gdańsk 1786
11 Eaton Automotive Components Sp. z o.o. Tczew 1768
12 Lotos Paliwa Sp. z o.o. Gdańsk 1669
13 Flextronics International Poland Sp. z o.o. Tczew 1657
14 DRUTEX S.A. Bytów 1057
15 JYSK Sp. z o.o. Gdańsk 1048
16 Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. Gdańsk 1048
17 B8 Sp. z o.o. Baltic S.K.A. Gdańsk 1022
18 JABIL POLAND Sp. z o.o. Kwidzyn 960
19 FEDERAL-MOGUL BIMET S.A. Gdańsk 886
20 Goodvalley Agro S.A. Przechlewo 881
21 GRUPA INWESTYCYJNA HOSSA S.A. Gdynia 755
22 Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gdańsk 725
23 International Paper Cellulose Fibers (Poland) Sp. z o.o. Gdańsk 645
24 Gdańska Stocznia Remontowa im. J. Piłsudskiego S.A. Gdańsk 635
25 DR. OETKER Polska Sp. z o.o. Gdańsk 580
26 Politechnika Gdańska Gdańsk 577
27 Intel Technology Poland Sp. z o.o. Gdańsk 572
28 Ziaja Ltd Zakład Produkcji Leków Sp. z o.o. Gdańsk 566
29 PRIME CAR MANAGEMENT S.A. Gdańsk 550
30 Gdański Uniwersytet Medyczny Gdańsk 539
31 Gdańska Infrastruktura Wodociągowo-Kanalizacyjna Sp. z o.o. Gdańsk 528
32 GRAAL S.A. Wejherowo 517
33 Lacroix Electronics Sp. z o.o. Kwidzyn 507
34 BALEX – METAL Sp. z o.o. Bolszewo 500
35 Remontowa Holding S.A. Gdańsk 493
36 Invest Komfort S.A. S.K. Gdynia 484
37 Uniwersytet Gdański Gdańsk 467
38 Lotos Oil Sp. z o.o. Gdańsk 464
39 IGLOTEX S.A. Skórcz 449
40 Dovista Polska Sp. z o.o. Wędkowy 447
41 BBK S.A. Kowale 447
42 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Gdynia 437
43 POLBRUK S.A. Gdańsk 433
44 Port Lotniczy Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 427
45 AIC S.A. Gdynia 406
46 Lotos Kolej Sp. z o.o. Gdańsk 402
47 NFM Production Sp. z o.o. Lębork 390
48 Satel Sp. z o.o. Gdańsk 360
49 Suek Polska Sp. z o.o. Gdańsk 344
50 Asseco Data Systems S.A. Gdynia 335
51 ASEKURACJA Sp. z o.o. Sopot 333
52 INPRO S.A. Gdańsk 324
53 Port Północny Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunkowo Składowe Gdańsk 307
54 PORTA KMI POLAND Sp. z o.o. S.K. Bolszewo 306
55 Ndi Sp. z o.o. Sopot 306
56 Leasing Polski Sp. z o.o. Gdańsk 298
57 Berendsen Textile Service Sp. z o.o. Żukowo 297
58 Towarzystwo Zarządzające SKOK Sp. z o.o. S.K.-A. Gdynia 295
59 Akomex Sp. z o.o. Starogard Gdański 290
60 K – Flex Sp. z o.o. Gdynia 288
61 Semeko Grupa Inwestycyjna S.A. Gdynia 285
62 Grupa NDI S.A. Sopot 284
63 NAFTOPORT Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Przeładunku Paliw Płynnych Gdańsk 283
64 EATON TRUCK COMPONENTS Sp. z o.o. Tczew 282
65 Dekpol S.A. Pinczyn 278
66 PAULA FISH Sławomir Gojdź S.J. Słupsk 268
67 Gdańska Agencja Rozwoju Gospodarczego Sp. z o.o. Gdańsk 264
68 INVESTA Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 264
69 WIKĘD Sp. z o.o. S.K. Luzino 259
70 Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna Sp. z o.o. Sopot 256
71 WESTPOL – TEEUWISSEN Sp. z o.o. Rzeczenica 254
72 Intertoll Polska Sp. z o.o. Pelplin 253
73 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Pobłociu Pobłocie 236
74 Etos S.A. Gdańsk 234
75 ENERGA Oświetlenie Sp. z o.o. Sopot 233
76 FARM FRITES POLAND S.A. Lębork 230
77 SOnac Uśnice Sp. z o.o. Uśnice 229
78 GAS Storage Poland Sp. z o.o. Dębogórze 225
79 Gdynia Container Terminal S.A. Gdynia 211
80 Plichta Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Wejherowo 210
81 Wibo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Kartuzy 200
82 GPEC Serwis Sp. z o.o. Gdańsk 200
83 PROCAM POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 196
84 Krat-Met Dariusz, Przemysław i Helena Szymaniuk sp.j. Kobylnica 194
85 Oceanic S.A. Sopot 191
86 Auto-Hak Sp. z o.o. Słupsk 189
87 ELFEKO S.A. Gdynia 186
88 Targowisko Hurtowe w Gdyni Drabik sp.j. Gdynia 186
89 BALTA S.A. Gdańsk 184
90 Thales Dis Polska Sp. z o.o. Tczew 181
91 GALEON Sp. z o.o. S.K. Straszyn 179
92 Kościerskie Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Unibud Sp. z o.o. Wielki Klincz 175
93 Dekpol 1 Sp. z o.o. S.K.A. Pinczyn 173
94 Radmor S.A. Gdynia 170
95 Polipol Meble Polska Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chojnice 169
96 Semeko Budownictwo Sp. z o.o. Gdynia 164
97 FCPK – Bytów Sp. z o.o. Bytów 162
98 Krajowa Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo Kredytowa Sopot 159
99 TAN-VIET International S.A. Łęgowo 157
100 Gdyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 157
101 Eaton Electric Sp. z o.o. Gdańsk 157
102 Delta Żuławy Sp. z o.o. Stare Pole 156
103 PRZYMORZE Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 156
104 FAST S.A. Gdynia 155
105 Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 153
106 Zoeller Tech Sp. z o.o. Rekowo Górne 153
107 GLENCORE POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 153
108 APATOR METRIX S.A. Tczew 152
109 Fairplay Towage Polska Sp. z o.o. S.K. Gdynia 151
110 BAŁTYK Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 147
111 ODDK Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 147
112 Oktan Brzeski,Grzenkowicz sp.j. Słupsk 147
113 Fabryka Plastików KWIDZYN Sp. z o.o. Kwidzyn 146
114 Dellner Components Sp. z o.o. Gdynia 144
115 Franke Foodservice Systems Poland sp. z o.o. Gdynia 144
116 Destylarnia SOBIESKI S.A. Starogard Gdański 143
117 Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte Gdynia 143
118 Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o. Gdańsk 140
119 Algeco Polska Sp. z o.o. Gdańsk 140
120 CRIST S.A. Gdynia 138
121 SPIE ELBUD Gdańsk S.A. Gdańsk 137
122 PIPELIFE POLSKA S.A. Kartoszyno 137
123 J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o. Gdynia 136
124 Zakłady Porcelany Stołowej Lubiana S.A. Łubiana 131
125 TREFL S.A. Sopot 131
126 Gdańskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Gdańsk 130
127 Triada Augusto Pomorze D. i T. Aleksandrowicz S.J. Chwaszczyno 130
128 Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Gdynia 129
129 Skat Transport Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 129
130 Fines S.A. Sopot 129
131 Norwood Sp. z o.o. Łęgowo 128
132 PKP Szybka Kolej Miejska w Trójmieście Sp. z o.o. Gdynia 124
133 Uniwersytet Morski Gdynia 123
134 SAUR NEPTUN GDAŃSK S.A. Gdańsk 123
135 Gemini Hütter Sp. z o.o. Wejherowo 122
136 CHEŁM Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 121
137 DLF Sp. z o.o. Gdynia 120
138 ENGIE EC Słupsk Sp. z o.o. Słupsk 120
139 Przedsiębiorstwo Produkcyjne UNIBUD Sp. z o.o. Wielki Klincz 117
140 Allcon Osiedla Sp. z o.o. Gdynia 117
141 Matbet Sp. z o.o. Słupsk 116
142 ALLER AQUA Polska Sp. z o.o. Nożynko 116
143 NAVIMOR INTERNATIONAL Sp. z o.o. Sopot 115
144 EUROTEL S.A. Gdańsk 115
145 Dnv Gl Poland Sp. z o.o. Gdynia 115
146 Jubitom Kazimierz Tomasiewicz Rumia 114
147 Eurobud Chajewscy sp.j. Starogard Gdański 113
148 Premium Management S.A. Gdynia 113
149 Wodociągi SŁUPSK Sp. z o.o. Słupsk 112
150 Getresponse Sp. z o.o. Gdańsk 111
151 Gdańskie Zakłady Nawozów Fosforowych FOSFORY Sp. z o.o. Gdańsk 111
152 SEKO S.A. Chojnice 110
153 Kongsberg Maritime CM Sp. z o.o. Gniew 108
154 Firma Handlowa SMĘTEK Zdzisława Smętek Gdańsk 107
155 NDI S.A. Sopot 106
156 Zakład Przetwórstwa Mięsnego Wojciech Zieliński i S-Ka Sp. J. Kwidzyn 106
157 Energa Informatyka i Technologie Sp. z o.o. Gdańsk 106
158 Marcopol Sp. z o.o. Producent Śrub Chwaszczyno 106
159 AMHIL EUROPA Sp. z o.o. Krokowa 106
160 Uzdrowisko Ustka Sp. z o.o. Ustka 106
161 Efficient Insurance Solutions Sp. z o.o. Sopot 105
162 Property 3M Sp. z o.o. S.K. Gdynia 104
163 Lokatorsko-Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Morena Gdańsk 103
164 Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. / Gdańskie Autobusy i Tramwaje Sp. z o.o. Gdańsk 103
165 Jap Sp. z o.o. Gdańsk 101
166 SMI Poland Sp. z o.o. Kwidzyn 100
167 Tapflo Sp. z o.o. Tczew 100
168 FLUGGER Sp. z o.o. Gdańsk 100
169 EKOLAN S.A. Sopot 100
170 Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu im. Jędrzeja Śniadeckiego Gdańsk 99
171 Kb Pomorze Sp. z o.o. Gdańsk 99
172 WUŻ Port And Maritime Services Ltd. Sp. z o.o. Gdańsk 97
173 Oktan – B i R Brzescy – sp.j. Miechucino 96
174 VTS Plant Sp. z o.o. Gdańsk 95
175 Orplast Sp. z o.o. S.K. Sopot 95
176 Pol-Mare Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 94
177 Euro Styl S.A. Gdańsk 92
178 Esotiq & Henderson S.A. Gdańsk 91
179 Przedsiębiorstwo ROL-RYŻ Sp. z o.o. Gdynia 91
180 Bufab Poland Sp. z o.o. Gdańsk 91
181 VGL Group Sp. z o.o. Gdynia 90
182 Heiztechnik Sp. z o.o. S.K. Skarszewy 90
183 MOTŁAWA Sp. z o. o. T B S Gdańsk 90
184 Spółdzielczy Instytut Naukowy G. Bierecki sp.j. Sopot 89
185 Fortune Sp. z o.o. Cieszymowo 89
186 MERCOR S.A. Gdańsk 89
187 Par Bakuła sp.j. Gdańsk 88
188 Montex Shipyard Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 87
189 Amazon Development Center Poland Sp. z o.o. Gdańsk 87
190 CTL Północ Sp. z o.o. Gdynia 85
191 Bmg Goworowski Sp. z o.o. Gdynia 85
192 Riela Polska Sp. z o.o. Kartoszyno 85
193 KBR POLAND Sp. z o.o. Kwidzyn 85
194 Elita Sp. z o.o. Sztumskie Pole 85
195 ARGO S.A. Gdańsk 85
196 MALTEUROP POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 84
197 PERLA POLSKA Sp. z o.o. S.K. Głobino 83
198 SPUTNIK Tomasz Pastwa Starogard Gdański 83
199 J.J.DARBOVEN POLAND Sp. z o.o. Rumia 83
200 Dekom Sp. z o.o. PPUH Gdańsk 83
201 Sportowa Centrum Sp. z o.o. Gdynia 83
202 B.M. Polska Sp. z o.o. Kwidzyn 83
203 EUROCAST Sp. z o.o. Strzebielino 83
204 Firma Handlowa Bat Sp. z o.o. Sierakowice 82
205 ROCKFIN Sp. z o.o. Małkowo 82
206 STOKVIS TAPES POLSKA Sp. z o.o. Kowale 82
207 RWS Rental Park Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 82
208 S.G. Gladpol Sp. z o.o. Sp.K. Tczew 81
209 Anro-Trade sp.j. Eksport – Import R. Walder i T. Walder Chwaszczyno 80
210 GADUS Sp. z o.o. Gdynia 79
211 Flavourtec Sp. z o.o. Gdańsk 79
212 Assel Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 79
213 Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych PLAST – BOX S.A. Słupsk 79
214 Allcon Osiedla Apartamenty Sp. z o.o. Gdynia 79
215 Lotos Air Bp Polska Sp. z o.o. Gdańsk 79
216 KOLEJARZ Spółdzielnia Mieszkaniowa Słupsk 78
217 Ubojnia Drobiu Gosz Sp. z o.o. Sierakowice 78
218 Wakacje. Pl S.A. Gdańsk 78
219 PREFABET – OSŁAWA DĄBROWA S.A. Osława-Dąbrowa 78
220 Best Foods Polska Sp. z o.o. Sp.K. Sopot 77
221 Spółdzielnia Mieszkaniowa Karwiny Gdynia 77
222 METALZBYT Sp. z o.o. Gdańsk 77
223 Łużycka Plus Investment Sp. z o.o. Gdynia 77
224 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Koszałka Sp. z o.o. Kartuzy 77
225 BoomBit S.A. Gdańsk 76
226 Asist Sp. z o.o. Starogard Gdański 75
227 LOTOS LAB Sp. z o.o. Gdańsk 75
228 Atena Usługi Informatyczne i Finansowe S.A. Sopot 75
229 RENAWA Powszechna Spółdzielnia Mieszkaniowa Kwidzyn 75
230 Przetwórstwo Rybne Łosoś Sp. z o.o. Włynkówko 75
231 Meron Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 74
232 ATEM – POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 74
233 Ostrowski-Pilachowski sp.j. Gdynia 73
234 Domo A.Żochowski sp.j. Straszyn 73
235 GRASO Zenon Sobiecki Starogard Gdański 73
236 Horizont Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 73
237 Kruszywa Polskie S.A. Wąglikowice 73
238 Domy Gdańsk III Sp. z o.o. Sopot 72
239 PPU ZIELEŃ Sp. z o.o. Gdańsk 72
240 Al Piekarnia-Cukiernia Sp. z o.o. sp.k. Karwia 72
241 PAN DRAGON Sp. z o.o. Gdańsk 71
242 Markisol International Ltd Sp. z o.o. Gościcino 71
243 TAD-MET Sp. z o.o. S.K. Kościerzyna 71
244 JANTAR Sp. z o.o. Słupsk 70
245 Navimor International Com Sp. z o.o. Sopot 70
246 Iglotech Sp. z o.o. Kwidzyn 69
247 Futura Leasing S. A. Gdańsk 69
248 Plichta sp.j. Wejherowo 69
249 POLMOR Sp. z o.o. Bytów 69
250 Auto-Partner Holding Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 68
251 Polmed S.A. Starogard Gdański 68
252 Przedsiębiorstwo Budowlane Kokoszki Sp. z o.o. Gdańsk 68
253 TYM-BUD Zakład Remontowo-Budowlany Waldemar Tymoszewski Pruszcz Gdański 67
254 Sam 34 Marek Theus sp.j. Gdańsk 67
255 Polservice Development Sp. z o.o. Gdynia 67
256 PUH EL PROFESSIONAL Mariusz Maszota Gdynia 67
257 SCHAAP – POL Sp. z o.o. Puck 66
258 Młyniec Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 66
259 Ireneusz Machuta IMKOP Firma Usług Wielobranżowych Konarzyny 66
260 Przedsiębiorstwo Przemysłu Drzewnego Poltarex Sp. z o.o. Lębork 66
261 ENSTO POL Sp. z o.o. Straszyn 66
262 ORLEX Danuta Gębarowska Wejherowo 65
263 Korporacja Budowlana DORACO Sp. z o.o. Gdańsk 65
264 Spółdzielnia Mieszkaniowa Ujeścisko Gdańsk 65
265 PROFIL SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWA Słupsk 65
266 VTS Sp. z o.o. Gdańsk 64
267 Gospodarstwo Rolne i Wylęgarnia Drobiu Wiesława Wąsikowska-Lewandowska Czarne 64
268 Stocznia Wisła Sp. z o.o. Gdańsk 63
269 Zatoka Sp. z o.o. S.K.A. Starogard Gdański 63
270 Domo Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rotmanka 63
271 Atlantic Sp. z o.o. Lulemino 63
272 Taurus Sea Power Sp. z o.o. Dziewięć Włók 63
273 ARBUD – Nieruchomości Budownictwo Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 62
274 Dellner Sp. z o.o. Gdynia 62
275 Telmax E.R.Gliszczyńscy sp.j. Człuchów 62
276 Materbud Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 62
277 PCC INTERMODAL S.A. Gdynia 62
278 Llentab Sp. z o.o. Gdańsk 62
279 Hes Gdynia Bulk Terminal Sp. z o.o. Gdynia 61
280 BORGA Sp. z o.o. Gdańsk 61
281 Biotee Polska Sp. z o.o. Rzeczenica 61
282 Brabank Sp. z o.o. Sp.K. Gdynia 60
283 Masterlease Sp. z o.o. Gdańsk 60
284 Bibus Menos Sp. z o.o. Gdańsk 60
285 Zakłady Mięsne Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 59
286 AUTO – GDAŃSK Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Motoryzacyjne Gdańsk 59
287 Trec Nutrition Sp. z o.o. Gdynia 59
288 Masters Sp. z o.o. Straszyn 59
289 Trans Polonia S.A. Tczew 58
290 Uniwersyteckie Centrum Kliniczne Gdańsk 58
291 Vinci Energies Polska Sp. z o.o. Gdynia 58
292 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Tczewie Tczew 57
293 BIMS Plus FHH Sp. z o.o. Gdańsk Sp. Komandytowa Gdańsk 57
294 Mowi Lębork Sp. z o.o. Lębork 57
295 Eko Dolina Sp. z o.o. Łężyce 57
296 Klocek Sp. z o.o. Gdynia 57
297 Terma Sp. z o.o. Czaple 57
298 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Polipack sp.j. Irena Więckowska i Katarzyna Kolmetz Gościcino 57
299 Pomorskie Centrum Mięsne K&K Sp. z o.o. Hurtownia S.K. Gdańsk 56
300 Wyższa Szkoła Bankowa z Siedzibą w Gdańsku Gdańsk 56
301 Inwesting Sp. z o.o. i Wspólnicy Spółka Komandytowa Gdańsk 56
302 Słupska Spółdzielnia Mieszkaniowa CZYN Słupsk 56
303 LAMINOPOL Sp. z o.o. Redzikowo 56
304 Invicta Sp. z o.o. Gdańsk 56
305 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Komuny Paryskiej Gdynia 55
306 Termika – Sp. z o.o. Gdańsk 55
307 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Czynszówka Sp. z o.o. Gdynia 55
308 Landsberg Sp. z o.o. S.K. Wolental 55
309 D & H ENGINEERING POLAND Sp. z o.o. Niezabyszewo 55
310 Laguna Fabryka Okuć Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 54
311 Gdańska Infrastruktura Społeczna Sp. z o.o. Gdańsk 54
312 ROBOD S.A. Gdańsk 54
313 Lbiotica Sp. z o.o. Gdańsk 54
314 Ref-Con Service A.Ostrowski & Wspólnicy sp.j. Gdynia 54
315 Panlink Sp. z o.o. Rokitki 54
316 Maritex PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 53
317 Enamor Sp. z o.o. Gdynia 53
318 Pro Internet Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 53
319 Zakład Produkcyjny Alexander Piotr Pundzis Chwaszczyno 53
320 Portowy Zakład Techniczny S.A. Gdynia 53
321 Zdrojewscy Sp. z o.o. S.K. Stężyca 53
322 Przedsiębiorstwo Przewozu Towarów PKS Gdańsk – Oliwa S.A. Gdańsk 53
323 Centrum Techniki Okrętowej S.A. Gdańsk 52
324 Dart Dg Staszak Kełpiński sp.j. Gdańsk 52
325 COLMEC Sp. z o.o. Rudno 52
326 Wielobranżowa i Projektowa Monat Sp. z o.o. Gdańsk 52
327 Cognizant Technology Solutions Poland Sp. z o.o. Gdańsk 52
328 ZDZISŁAW BONKOWSKI A B C – Zdzisław Bonkowski Kościerzyna 52
329 Firma Produkcyjno – Handlowa Art-Metal Jolanta Dobrodziej, Grzegorz Dobrodziej sp.j. Łapino Kartuskie 52
330 Fimal Psb Sp. z o.o. Słupsk 51
331 Uni-Bis Group Sp. z o.o. sp.k. Lębork 51
332 Elhurt – Sp. z o.o. Gdańsk 51
333 Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Głuchowski Siemiątkowski Zwara i Partnerzy Sopot 51
334 Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne Complex Sp. z o.o. Gdańsk 50
335 ULENBERG Mirosław Ulenberg Główczyce 50
336 CAFE SATI POLSKA Sp. z o.o. Kwidzyn 50
337 Omida S.A. Gdańsk 50
338 Garnizon Sp. z o.o. Gdańsk 49
339 Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki Gdańsk 49
340 Przedsiębiorstwo Produkcyjne POLSTYR Sp. z o.o. Człuchów 49
341 Klimor Sp. z o.o. Gdynia 49
342 Universal Music Publishing Sp. z o.o. Gdańsk 49
343 Metrix Metal Sp. z o.o. Tczew 49
344 Ergo Energy Sp. z o.o. Gdynia 49
345 Ligentia Sp. z o.o. Gdynia 49
346 West-Pol Sp. z o.o. Chojnice 49
347 Jbs Kisielewski Turos Kisielewski sp.j. Gdańsk 48
348 Techno Service S.A. Gdańsk 48
349 FEMAX Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 48
350 BLUE MEDIA S.A. Sopot 48
351 Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sopot 48
352 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Broker Sp. z o.o. Starogard Gdański 48
353 Saferoad RRS Polska Sp. z o.o. Gdańsk 48
354 Handel i Minerały Nowak Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 47
355 CBMAX Sp. z o.o. Sp.K. Władysławowo 47
356 Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta Sp. z o.o. Gdańsk 47
357 WE-MET Przedsiębiorstwo Handlowe Janusz Wenta Kamienica Królewska 46
358 Zespół Basenów Rekreacyjnych w Redzie Sp. z o.o. Gdynia 46
359 Hotel Gdańsk Brovarnia Sp. z o.o. Sopot 46
360 A J Fabryka Mebli Sp. z o.o. Redzikowo 46
361 Multi Packaging Solutions Tczew Sp. z o.o. Tczew 46
362 Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne Kwidzyn Sp. z o.o. Kwidzyn 46
363 Spółdzielnia Mieszkaniowa ROZSTAJE Gdańsk 46
364 SCANIA Production Słupsk S.A. Słupsk 46
365 Fielmann Sp. z o.o. Gdynia 45
366 Południe Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 45
367 SESCOM S.A. Gdańsk 45
368 Mirko Sp. z o.o. Głobino 45
369 Sondex Braze Sp. z o.o. Żelazkowo 45
370 Amma R. Kozak, A. Siwczyński sp.j. Gdańsk 45
371 Wodkan-Grzenkowicz Sp. z o.o. Kartuzy 45
372 Meyn Polska Sp. z o.o. Lębork 45
373 S & P Polska Sp. z o.o. Malbork 45
374 Misiewicz, Mosek i Partnerzy Kancelaria Radców Prawnych Gdańsk 44
375 Baltazar Kompozyty Sp. z o.o. Straszyn 44
376 Wejherowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Wejherowo 44
377 MIKROSTYK S.A. Gniew 44
378 GBG Gołębiewski Sp. z o.o. S.K. Starogard Gdański 44
379 Bt Sp. z o.o. Bruno Tassi Północ S.K. Gdańsk 44
380 Zakład Usługowo-Produkcyjny Ergom Sp. z o.o. Szemud 44
381 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Słupsk 44
382 Jan Kulczyk Gdańsk 44
383 Bertrand Sp. z o.o. sp.k. Luzino 44
384 Jit Team Sp. z o.o. Gdynia 44
385 ROGER Sp. z o.o. S.K. Gościszewo 44
386 Eques Investment Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Gdańsk 44
387 Mip Pharma Polska Sp. z o.o. Gdańsk 43
388 MARKOS Sp. z o.o. Głobino 43
389 Domax Sp. z o.o. Łężyce 43
390 Meblik Sp. z o.o. Topole 43
391 Nomos Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Rekcin 43
392 PLAST TEAM POLAND Sp. z o.o. Słupsk 43
393 Akademia Pomorska w Słupsku Słupsk 43
394 Jantar Ltd Sp. z o.o. Zdrada 43
395 Jeppesen Poland Sp. z o.o. Gdańsk 43
396 Atlanta Poland S.A. Gdańsk 43
397 Vincent Sp. z o.o. Gdańsk 42
398 BAŁTYKGAZ Sp. z o.o. Rumia 42
399 AQ Wiring Systems STG Sp. z o.o. Starogard Gdański 42
400 Łużycka Park Investment Sp. z o.o. Gdynia 42
401 Terma Artur, Dariusz i Helena Szymaniuk sp.j. Słupsk 42
402 Spartez Sp. z o.o. sp. k. Gdańsk 42
403 SIM Gdynia Holding Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Chwaszczyno 42
404 Cs Natura Tour Sp. z o.o. / Cs Natura Tour Sp. z o.o. Gdańsk 41
405 B & W Usługi Ogólnobudowlane Bożena Dzidkowska Pruszcz Gdański 41
406 METZŁOM Ligęza S. J. Słupsk 41
407 KOCIEWIE Spółdzielnia Mieszkaniowa Starogard Gdański 41
408 K&K PRZEDSIĘBIORSTWO HANDLOWO-USŁUGOWE Krzysztof Wojtanowicz Wejherowo 41
409 Kazimierz Ginter ZAKŁAD PRODUKCJI MATERIAŁÓW BUDOWLANYCH ZAKŁAD PRACY CHRONIONEJ Chojnice 41
410 VGL ROAD Sp. z o.o. Gdynia 41
411 Bronisław Gwiździel Transport Krajowy i Międzynarodowy Chojnice 41
412 LUFTHANSA Systems Poland Sp. z o.o. Gdańsk 41
413 DSV Sp. z o.o. S.K. Gdynia 40
414 PHU RIBENA Michał Kuczkowski Wygoda Sierakowska 40
415 Margo H.D. Kuźmiccy sp.j. Gdańsk 40
416 Investment Trading Consulting Sp. z o.o. Skarszewy 40
417 Kino-Vision Sp. z o.o. Gdańsk 40
418 Spółka Komunalna Żukowo Sp. z o.o. Żukowo 40
419 Johnnybros Sp. z o.o. Gdańsk 40
420 Przedsiębiorstwo Usługowo-Wdrożeniowe Akpol Sp. z o.o. Gdańsk 39
421 Hotel FALTOM Tomasz Falkowski Rumia 39
422 BUDOWLANI Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 39
423 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Cypriana Kamila Norwida w Gdyni Gdynia 39
424 SD Poland Sp. z o.o. Tczew 39
425 Gdańska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 39
426 Ziarn-Pol Sp. z o.o. Kwidzyn 39
427 Firma Budowlano – Drogowa MTM S.A. Gdynia 39
428 Przedsiębiorstwo Handlowe Koryb W. Kołodziejski & I. Stabrowska- Wysocka sp.j. Puck 39
429 Przedsiębiorstwo Komunikacji Trolejbusowej Sp. z o.o. Gdynia 39
430 Dynatrace Sp. z o.o. Gdańsk 38
431 Lauda Audio Adamowicz sp.j. Sopot 38
432 KRAM S.A. Dzierzgoń 38
433 Baks Alina Borucka Restauracje Mcdonald`S Słupsk 38
434 Mikrokasa S.A. Gdynia 38
435 Długosz Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 38
436 EKOCEL Sp. z o.o. Rekowo Górne 38
437 AQUA – SOPOT Sp. z o.o. Sopot 38
438 Nadmorskie Centrum Medyczne Sp. z o.o. Gdańsk 37
439 Westpol-Teeuwissen Pharma Sp. z o.o. Rzeczenica 37
440 Pakom Sp. z o.o. Chwaszczyno 37
441 Etanco Sp. z o.o. Gdynia 37
442 Eksploatator Sp. z o.o. Rotmanka 37
443 Batory Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 37
444 Pol Trade Sp. z o.o. S.K. Gdynia 37
445 Adva Optical Networking Sp. z o.o. Gdynia 37
446 Fratria Sp. z o.o. Gdynia 37
447 Franklin Sp. z o.o. S.K. Szydlice 37
448 Scandinavian Electric Gdansk Sp. z o.o. Gdańsk 37
449 Dabew Sp. z o.o. S.K. Świątkowo 37
450 INBET Sp. z o.o. Kolbudy 37
451 Batory Investments Sp. z o.o. Gdynia 36
452 Pb Eko Sp. z o.o. Gdańsk 36
453 Ms Okna i Drzwi Sp. z o.o. Słupsk 36
454 IMG S.A. Gdynia 36
455 Wartsila Polska Sp. z o.o. Gdańsk 36
456 WBS Sp. z o.o. sp.k. Strzebielinko 36
457 Fabryka Turas Sp. z o.o. Słupsk 36
458 Sulmin Borkowski sp.j. Kawle Dolne 36
459 Voestalpine Signaling Sopot Sp. z o.o. Sopot 36
460 Gpec Starogard Sp. z o.o. Starogard Gdański 36
461 Lokatorsko – Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrzeszcz Gdańsk 36
462 Spedman Global Logistics Sp. z o.o. Gdynia 36
463 Ulenberg Sp. z o.o. Główczyce 36
464 Elwoz Eco Sp. z o.o. Sierakowice 35
465 OOCL Poland Limited Sp. z o.o. Gdynia 35
466 Zarząd Portu Morskiego Hel Koga Sp. z o.o. Hel 35
467 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji STAR-WIK Sp. z o.o. Starogard Gdański 35
468 Ms Więcej Niż Okna Sp. z o.o. Słupsk 35
469 Lohmann Polska Sp. z o.o. Gdynia 35
470 GEA Refrigeration Poland Sp. z o.o. Gdynia 35
471 Fabryka Materaców RELAKS Sp. z o.o. Topole 35
472 Orunia Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 35
473 Rebel Sp. z o.o. Gdańsk 35
474 DS Development Sp. z o.o. S.K. Kosakowo 35
475 Villa Baltica Sp. z o.o. S.K. Sopot 35
476 Nl-Leasing Polska Sp. z o.o. Gdańsk 35
477 LEANN STAŃCZYK S.A. Słupsk 35
478 Spółdzielnia Mieszkaniowa Suchanino Gdańsk 35
479 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe JAREKS Wiesław Fajtek Kościerzyna 34
480 Młodzieżowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 34
481 Min Hoong Development Co Pte Ltd Poland Sp. z o.o. Sopot 34
482 Gospodarstwo Rolne Rędzina Sp. z o.o. Wieszyno 34
483 Marine Projects Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 34
484 Gdańskie Wody Sp. z o.o. Gdańsk 34
485 Suez Północ Sp. z o.o. Gdańsk 34
486 BALTICON S.A. Gdańsk 34
487 INTERPLASTIC Roger Żółtowski Gdynia 34
488 Kaminski, Krotofil Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 34
489 Browar Amber Sp. z o.o. S.K. Bielkówko 34
490 Euro – Weld J. Wenerski – M. Wenerski sp.j. Pszczółki 34
491 Atlas Poland Sp. z o.o. Rumia 34
492 P P U Komnino Sp. z o. o. Komnino 34
493 Gran Sp. z o.o. Głobino 34
494 Akademia Sztuk Pięknych Gdańsk 34
495 Elstar Fats Sp. z o.o. Stare Pole 34
496 Lonza-Nata Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 33
497 Bituminium Sp. z o.o. Linia 33
498 Livisto Sp. z o.o. Gdynia 33
499 C. Hartwig Gdynia S. A. Gdynia 33
500 Rai Sp. z o.o. S.K. Kieleńska Huta 33
501 PPHU GINTER Bernard Ginter Wyczechy 33
502 Szpital Dziecięcy Polanki Im. Macieja Płażyńskiego w Gdańsku Sp. z o.o. Gdańsk 33
503 Kolejarz Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 33
504 Flewo – Pol Sp. z o.o. Stegna 33
505 ORBIT ONE Sp. z o.o. Prabuty 33
506 Elbudrem S.J. Gdańsk 33
507 Biofeed Sp. z o.o. Rajkowy 33
508 A – Lakiernia Sp. z o.o. Lębork 33
509 CEDAT Sp. z o.o. Gdańsk 32
510 EKOWIK Sp. z o.o. Międzygminne Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Władysławowo 32
511 Wędzenie i Przetwórstwo Ryb Rafa Stanisławski Janusz, Ustarbowski Andrzej, Trendel Antoni, Struk Edmund sp.j. Władysławowo 32
512 Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. Słupsk 32
513 Indasa Polska Sp. z o.o. Gdańsk 32
514 Kamir Sp. z o.o. Słupsk 32
515 AMG Sp. z o.o. PPH Lębork 32
516 Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Gdańsku Gdańsk 32
517 Banqsoft Sp. z o.o. Gdańsk 32
518 Pk Sp. z o.o. Chojnice 32
519 Maxima Kustusz, Kyrcz sp.j. Gdańsk 32
520 Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy – Adwokaci Gdańsk 32
521 Morskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Gdańsk 31
522 Apla Amerykańskie Technologie Sitodruku Edwin Kuffel sp.j. Sopot 31
523 Record R. Nowak; M. Sawicki; M. Choszcz Sp. J. Słupsk 31
524 Polska Meat S.A. Gdynia 31
525 Energa-Operator Wykonawstwo Elektroenergetyczne Sp. z o.o. Słupsk 31
526 Jasna – Pol Sp. z o.o. Jasna 31
527 A.W. Klima Sp. z o.o. S.K. Rumia 31
528 Wwglass Sp. z o.o. S.K. Gościcino 31
529 Przychodnia Lekarska Nowy Chełm Sp. z o.o. Gdańsk 31
530 Prino-Plast Sp. z o.o. Joint Venture Produkcja Artykułów Higienicznych Malbork 31
531 Baltima Sp. z o.o. Gdynia 31
532 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Tczew 31
533 Topq Bucior Bukowski sp.j. Gdańsk 31
534 ECO Malbork Sp. z o.o. Malbork 31
535 Bota Technik Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 31
536 BMB Santech Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 30
537 AUTO-CUBY Sp. z o.o. Gościcino 30
538 Słowiński Park Narodowy Smołdzino 30
539 Sylva Sp. z o.o. Wiele 30
540 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wik Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 30
541 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Zdunek Sp. z o.o. Gdańsk 30
542 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pomezaniaw Kwidzynie Kwidzyn 30
543 Rola Sp. z o.o. Człuchów 30
544 VTS POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 30
545 Sondex Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 30
546 Argo Card Sp. z o.o. Gdańsk 30
547 Słoneczne Wzgórza Sp. z o.o. Gdańsk 30
548 Spółdzielnia Mieszkaniowa VII Dwór Gdańsk 30
549 Westpol-Teeuwissen Casings Sp. z o.o. Rzeczenica 29
550 Synergia 99 Sp. z o.o. Gdańsk 29
551 Logistal Sp. z o.o. Reda 29
552 Texo Invest Sp. z o.o. S.K. Rumia 29
553 Pierre Rene Sp. z o.o. Ustka 29
554 Piekarnia Cukiernia Bernard i Jacek Jarzębińscy S.J. Kościerzyna 29
555 Apella S.A. Gdynia 29
556 Baltic Spares Service Sp. z o.o. Gdańsk 29
557 Witman Sp. z o.o. Gdańsk 29
558 Zakład Wytwórczy Aparatów Elektrycznych Sp. z o.o. Lębork 29
559 Tysand sp.j. J.Krawczykiewicz, J. Sowiński Gdańsk 29
560 Dawika Sp. z o.o. Trade S.K. Koteże 29
561 Fast Gritblasting Sp. z o.o. Gdynia 29
562 Fanex Trade Sp. z o.o. S.K. Reda 29
563 Usteckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Ustka 29
564 Centrum Innowacji Stb Sp. z o.o. sp.k. Tczew 29
565 Zakład Robót Ogólnobudowlanych Stanisław Repiński Kościerzyna 29
566 APTE.PL A.T. Hinz S.J. Reda 29
567 Firma Handlowo – Konsultingowa Wipol Sp. z o.o. Gdynia 28
568 Piekarnia Janca sp.j. Smołdzino 28
569 Spartez Software Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 28
570 Spółdzielnia Mieszkaniowa Szadółki Gdańsk 28
571 SCANDIQ Sp. z o.o. Gdynia 28
572 Gpec Tczew Sp. z o.o. Tczew 28
573 Van Den Blocke.Pl Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bąkowo 28
574 Protek – System Sp. z o.o. Gdynia 28
575 Secespol Sp. z o.o. Nowy Dwór Gdański 28
576 LLOYD’S REGISTER POLSKA Sp. z o. o. Gdańsk 28
577 MARSZAL Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 28
578 H&S Construction Sp. z o.o. Sopot 28
579 Darekon Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 28
580 Słupskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Słupsk 28
581 Ad 1990 Sp. z o.o. Sopot 28
582 WODOCIĄGI USTKA Sp. z o.o. Ustka 28
583 Morski Instytut Rybacki – Państwowy Instytut Badawczy Gdynia 28
584 Technozbyt – Witan sp.j. Gdańsk 27
585 Huber + Suhner Sp. z o.o. Tczew 27
586 WP Invest Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 27
587 Impladent MDC Sp. z o.o. Sp.K. Kowale 27
588 Fox Recykling Sp. z o.o. Gdynia 27
589 Techmarine K. Hanć S.J. Gdańsk 27
590 Dom Finansowy QS S.A. Gdańsk 27
591 IHS Global Sp. z o.o. Gdańsk 27
592 Centralny Wodociąg Żuławski Sp. z o.o. w Nowym Dworze Gdańskim Nowy Dwór Gdański 27
593 LOTOS SERWIS Sp. z o.o. Gdańsk 27
594 Spichlerz Ognistywóz Sp. z o.o. Nieruchomości sp. k. Gdańsk 27
595 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe HADM Mieczysław Gramatowski Starogard Gdański 27
596 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kamienny Potok w Sopocie Sopot 27
597 Ibet Sp. z o.o. Reda 27
598 Hotel Lubicz Sp. z o.o. Ustka 27
599 Gniewińskie Przeds. Komunalne Sp. z o.o. Kostkowo 27
600 Saicon Sp. z o.o. Straszyn 26
601 Ecotone – Goc, Iliszko, Meissner sp.j. Sopot 26
602 Trend Projekt Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 26
603 Dock-Pol Sp. z o.o. Gdańsk 26
604 Loxy Poland Sp. z o.o. Rumia 26
605 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chojnicach Chojnice 26
606 Trefl Toys Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sopot 26
607 GIA Polska Sp. z o.o. Gdańsk 26
608 Stal Nowicki sp.j. Gdańsk 26
609 Elektrociepłownia Starogard Sp. z o.o. Starogard Gdański 26
610 Erontrans S.J. Henryk i Karin Eron Pruszcz Gdański 26
611 Bio Energy Systems Sp. z O.O Sp. z o.o. Gdańsk 26
612 Marion Sp. z o.o. Gdynia 26
613 PORT SERVICE Sp. z o.o. Gdańsk 26
614 Eurogaz Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 26
615 Baltrade Sp. z o.o. Gdańsk 26
616 Eltel Adam i Krzysztof Górzyńscy sp.j. Rychnowy 26
617 Muzeum Zamkowe w Malborku Malbork 26
618 Prywatne Przedsiębiorstwo ELWOZ Kazimierz Woźniak Szklana 26
619 Automatic Systems Engineering Sp. z o.o. Gdańsk 26
620 Avena Sycewice Sp. z o.o. Sycewice 26
621 Fg Agri Sp. z o.o. Sycewice 26
622 Shipco Transport Sp. z o.o. Gdynia 26
623 Gdańskie Młyny Sp. z o.o. Gdańsk 26
624 Bauhaus Investment Sp. z o.o. Sopot 26
625 Pomorski Regionalny Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Gdańsk 25
626 Brata Sp. z o.o. Ustka 25
627 POLFARM S.A. Chwaszczyno 25
628 Safe Co Ltd Sp. z o.o. Gdańsk 25
629 Spółdzielnia Mieszkaniowa Żabianka Gdańsk 25
630 AGRO EAST EUROPE Sp. z o.o. Łupawa 25
631 GST Steel Sp. z o.o. Gdańsk 25
632 Gospodarstwo Rolne Ferma Suchorze Sp. z o.o. Suchorze 25
633 Kornix Sp. z o.o. Skarszewy 25
634 TARGO S.A. Gdynia 25
635 Sekam Sp. z o.o. Kobylnica 25
636 Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych Arex Sp. z o.o. Gdynia 25
637 Santi Sp. z o.o. Gdynia 25
638 Dartomeks Lichnerowicz sp.j. Rudno 25
639 Golden sp.j. Adam Moszoński Dariusz Sylwanowicz Malbork 25
640 VM Media Sp. z o.o. VM Group Sp. Komandytowa Gdańsk 25
641 TRANSPROJEKT GDAŃSKI Sp. z o.o. Gdańsk 25
642 Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Człuchów 25
643 Amber Apple Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 25
644 Przedsiębiorstwo Komunalne Mierzeja Sp. z o.o. Stegna 25
645 TM Nord S.J. Gdańsk 25
646 Duko Sp. z o.o. Gdynia 25
647 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe i Obrotu Surowcami Wtórnymi Karol Agnieszka Ligęza, Jacek Ligęza – sp.j. Pęplino 25
648 Kaszuby Inwest S.A. Wejherowo 24
649 ELFEKO INWESTYCJE Feil, Piwko S.J. Gdynia 24
650 UTC Fire & Security Sp. z o.o. Gdańsk 24
651 Biovico Sp. z o.o. Gdynia 24
652 Baltec Marine Sp. z o.o. Gdańsk 24
653 Koga-Maris Sp. z o.o. Hel 24
654 Zakład Produkcyjno-Usługowy MET-LAK Jerzy Suchomski Skarszewy 24
655 Nov-Weld Sp. z o.o. Miszewko 24
656 Rindipol S.A. Chojnice 24
657 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Duet Jolanta Kucharska i Henryk Kaszuba sp.j. Człuchów 24
658 Baltic Engineering Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 24
659 CMA CGM Polska Sp. z o.o. Gdynia 24
660 Petrus Sp. z o.o. Chojnice 24
661 Żegluga Gdańska Sp. z o.o. Gdańsk 24
662 Logisfera Nova Sp. z o.o. Sopot 24
663 PORT CONSULTANTS Jacek Parysek i Paweł Parysek S.J. Gdynia 24
664 Plasmet Czechowicz sp.j. Widzino 24
665 Hotele Haffner Sp. z o.o. Sopot 24
666 Miejskie Wodociągi Sp. z o.o. Chojnice 24
667 Airhelp Poland Sp. z o.o. Gdańsk 24
668 Volt Polska Sp. z o.o. Sopot 24
669 Apator Telemetria Sp. z o.o. Słupsk 24
670 Zibi Steel Sp. z o.o. S.K. Brusy 24
671 ACTIV Sp. z o.o. Pszczółki 23
672 Mastpol Sp. z o.o. S.K. Kosakowo 23
673 K2 Dystrybucje Katarzyna Podedworna S.J. Gdynia 23
674 Lasertechnika Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 23
675 Unisystem Sp. z o.o. Gdańsk 23
676 Remontowa Offshore Solutions Sp. z o.o. Gdańsk 23
677 C-L Sp. z o.o. Redzikowo 23
678 Aparo Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 23
679 Przedsiębiorstwo Usługowe Poż-Pliszka Sp. z o.o. Gdańsk 23
680 Weko Sp. z o.o. Gdańsk 23
681 SPUTNIK II Sp. z o.o. S.K. Starogard Gdański 23
682 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Export-Import Bogusław i Rafał Bodnar Drew-Trans sp.j. Wołcza Mała 23
683 Mgj – Sp. z o.o. Leśniewo 23
684 Iq Pl Sp. z o.o. Gdańsk 23
685 Malborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Malbork 23
686 Pemalux Sp. z o.o. Malbork 23
687 Dzieci Probier Leasing Sp. z o.o. sp.k. Kowale 23
688 Mjb M.Mierzejewska, T.J.Brzezińscy sp.j. Nicponia 23
689 KONECRANES and DEMAG Sp. z o.o. Gdańsk 23
690 Royal-Baltic M.W.Burzyńscy sp.j. Ustka 23
691 Heatpex Sp. z o.o. Gdańsk 23
692 Kegar Sp. z o.o. Kępice 23
693 Elsik Sp. z o.o. Żukowo 23
694 Ambit Jan Zielonkowski i Wspólnicy sp.j. Gdańsk 23
695 WKKS Sp. z o.o. Gdańsk 23
696 Sondex Poland Sp. z o.o. Koleczkowo 23
697 Polgravel Sp. z o.o. Gdańsk 23
698 Malborska Spółdzielnia Mieszkaniowa Malbork 22
699 Aseco Container Seruices Sp. z o.o. Gdynia 22
700 Zakład Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. Chojnice 22
701 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 22
702 Zenon Sp. z o.o. Brusy 22
703 BRANQ Sp. z o.o. Redzikowo 22
704 JS Fabryka Przekładni Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Bierkowo 22
705 FARM FRITES POLAND DWA Sp. z o.o. Damnica 22
706 Fabryka Mebli Okrętowych FAMOS Sp. z o.o. Starogard Gdański 22
707 Przedsiębiorstwo Robót Czerpalnych i Podwodnych Sp. z o.o. Gdańsk 22
708 Sempre Pizza Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 22
709 D&H Services Sp. z o.o. Gdańsk 22
710 Megadex Expo Sp. z o.o. Gdynia 22
711 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Nowy Dwór Gdański 22
712 Sonniger Polska Sp. z o.o. S.K. Gdynia 22
713 Studium Doskonalenia Kadr Uniwersytetu Morskiego w Gdyni Sp. z o.o. Gdynia 22
714 EMU Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 22
715 Spółdzielnia Mieszkaniowa Stoczniowiec Gdynia 22
716 Vogen Sp. z o.o. Gdynia 22
717 MEDPHARMA Z. O. Z. S. A. Starogard Gdański 22
718 Michna Meat Sp. z o.o. S.K. Ropuchy 22
719 Avides.Pl Sp. z o.o. Kowale 22
720 Dargoleza Sp. z o.o. Dargoleza 22
721 Tenistal Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 22
722 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAKONICZYN Gdańsk 22
723 Motor Centrum Spółka z Ograniczoną Odpowedzialnością Gdańsk 22
724 Akademicka Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 22
725 Avalia Sp. z o.o. Sopot 21
726 Alu International Shipyard Sp. z o.o. Gdańsk 21
727 Aval-Consult Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Ostrowska, Szychowski, Krawczyk, Korpusik, Grzechowiak i Partnerzy sp.p. Gdańsk 21
728 Kwidzyńskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Budowlanych Strzelbud Sp. z o.o. Kwidzyn 21
729 Europapier Polska Sp. z o.o. Tczew 21
730 Dks Sp. z o.o. Kowale 21
731 Techmed Lidziński, Pawłowski, Kandefer sp.j. Kobylnica 21
732 Przedsiębiorstwo Usługowe Clean-Bud sp.j. Jarosław Romanowski, Hanna Romanowska Gdynia 21
733 SRS Ship Repair Services Sp. z o.o. S.K. Gdynia 21
734 Bałtycka Baza Masowa Sp. z o.o. Gdynia 21
735 Gillmet Sp. z o.o. Starogard Gdański 21
736 Pakiet Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 21
737 1 Piekarnia Cukiernia Sławomir Mielnik 2 Nieruchomości Sławomir Mielnik Straszyn 21
738 Przedsiębiorstwo Turystyczno-Handlowe Kąpielisko Morskie Sopot Sp. z o.o. Sopot 21
739 Partnex St.Grabowski, J.Szarejko sp.j. Gdańsk 21
740 Fokus Premium Sp. z o.o. Gościcino 21
741 Kainos Software Poland Sp. z o.o. Gdańsk 21
742 Polaszek Meble Sp. z o.o. Zagórki 21
743 Savino Del Bene Poland Sp. z o.o. Gdynia 21
744 European Finance & Trade Corporation S.A. Gdańsk 21
745 Gdynia 8 Sp. z o.o. Gdańsk 21
746 Sopot Dolny Nauczycielska Spółdzielnia Mieszkaniowa Sopot 21
747 Meblomak Sp. z o.o. Rumia 21
748 Nordic Services Sp. z o.o. Gdańsk 21
749 Mds Sp. z o.o. Główczyce 21
750 CSA Sp. z o.o. Stężyca 21
751 Arenda Grzegorz Bierecki, Andrzej Sosnowski sp.j. Gdynia 21
752 Nta Sp. z o.o. Gdynia 21
753 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. w Kwidzynie Kwidzyn 21
754 Energo-Remont Sp. z o.o. Kwidzyn 21
755 Igloport Sp. z o.o. Gdynia 21
756 AXIS – Sp. z o.o. Gdańsk 20
757 Tiger Invest Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 20
758 Ts – Transport Service – Sp. z o.o. Gdynia 20
759 OSIEDLE MŁODYCH Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 20
760 Morska Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 20
761 Zakład Automatyki I Telekomunikacji Sp. z o.o. Gdynia 20
762 Progres Hr Poland Sp. z o.o. Gdańsk 20
763 Michna Sp. z o.o. sp.k. Ropuchy 20
764 Eco Plan S.A. Słupsk 20
765 Biproraf Sp. z o.o. Gdańsk 20
766 Arka Bud Sp. z o.o. Dąbrówka 20
767 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe SZARAFIN Tomasz Szarafin Skórcz 20
768 Towarzystwo Budownictwa Społecznego-Abk Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 20
769 Info Projekt Sp. z o.o. Gdańsk 20
770 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Lichnowy 20
771 Eclisse Polska Sp. z o.o. Rokitki 20
772 Impress Towarzystwo Inwestycyjne Investing Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 20
773 An-Elec Sp. z o.o. Gdynia 20
774 Przedsiębiorstwo Comal Sp. z o.o. Gdańsk 20
775 Transplanner Sp. z o.o. Banino 20
776 Aku Sp. z o.o. Tczew 20
777 Własnościowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Jasień Gdańsk 19
778 Swissmed Nieruchomości Sp. z o.o. Gdańsk 19
779 Pucka Gospodarka Komunalna Sp. z o.o. Puck 19
780 Romed Sp. z o.o. Jantar 19
781 Dom Zdrojowy Sp. z o.o. Gdańsk 19
782 DE Graaf Poland Sp. z o.o. Pelplin 19
783 Summit Polska S.A. Gdańsk 19
784 Best Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A. Gdynia 19
785 Remontowa Electrical Solutions Sp. z o.o. Gdańsk 19
786 Hodowca Sp. z o.o. Straszyn 19
787 TIMORO Sp. z o.o. Gdynia 19
788 Fast Shipyard Services Sp. z o.o. Gdynia 19
789 GCH Property Sp. z o.o. Gdynia 19
790 VT Development Sp. z o.o. Łęgowo 19
791 Zakład Produkcyjno-Handlowy ULA Przybylscy – Sp.J. Bojano 19
792 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Szopińscy Sp. z o.o. Chojnice 19
793 Inter Play Kamil Kwietniak S.K. Sopot 19
794 Expertsender Sp. z o.o. Gdynia 19
795 El-Star M. Erbel, A. Erbel sp.j. Gdańsk 19
796 WROŃSKI Sp.J. Kiełpino 19
797 Gospodarstwo Siejnik Sp. z o.o. Tczew 19
798 CARTER Sp. z o.o. Gdańsk 19
799 Firma Budowlana Loggia Piotr Sachajko sp.j. Gdańsk 19
800 Jd Kulej Sp. z o.o. Gdynia 19
801 Resler Plus Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Łucja Resler Chojnice 19
802 Asmet Sp. z o.o. Czersk 19
803 Metsä Group Services Sp. z o.o. Gdańsk 19
804 Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Przychodnia Morena Sp. z o.o. Gdańsk 19
805 Pameni Polska Sp. z o.o. Gdańsk 19
806 Zamech Marine Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 19
807 MH Automatyka Sp. z o.o. Gdańsk 19
808 Sprzedaż Hurt Detal Przetwórstwo Ryb Ryby Mielewczyk Jan i Wspólnicy sp.j. Kartuzy 19
809 Target S.A. Krokowa 19
810 Eura-Tech J.Obszyński sp.j. Wejherowo 19
811 Limes Sp. z o.o. Gdańsk 18
812 Efmed Sp. z o.o. Gdańsk 18
813 Acxiom Global Service Center Polska Sp. z o.o. Gdańsk 18
814 OILER S.A. Tczew 18
815 Baukrane Budownictwo Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 18
816 Hotel Klif Jk Inwest-Hel Sp. z o.o. sp.k. Chłapowo 18
817 Motive Power Baterie i Prostowniki P.Chodoła, M.Obłażewicz sp.j. Gdańsk 18
818 Firma Handlowa Saks sp.j. Richert Mirosław i S-Ka Pruszcz Gdański 18
819 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Gdańsku Gdańsk 18
820 Hydromechanika Sp. z o.o. S.K. Piaskowiec 18
821 Crist Offshore Sp. z o.o. Gdyni 18
822 INSTYTUT MORSKI Gdańsk 18
823 DAAS Polska Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 18
824 TNS Design Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 18
825 Messis Corleonis Sp. z o.o. sp.k. Rumia 18
826 Firma Handlowa Kolanko sp.j. Marek Papierski Janusz Skawiński Chwaszczyno 18
827 Remus T.Studziński, M.Ciesiółka sp.j. Sopot 18
828 Spółdzielnia Mieszkaniowa Korab w Ustce Ustka 18
829 Batory Development Sp. z o.o. Gdynia 18
830 Emmarol Sp. z o.o. Głobino 18
831 Usługi Samochodowe Grupa Janisz S.A. S.K. Pruszcz Gdański 18
832 Pekazet Sp. z o.o. S.K. Kartuzy 18
833 Vector-Food Krzysztof Kaniuk i Marlena Kaniuk sp.j. Gdańsk 18
834 Lis Sp. z o.o. S.K. Sierakowice 18
835 Poszukiwacze Przygód Pająk Kochanowski sp.j. Gdańsk 18
836 Rato Industrial Solutions Sp. z o.o. S.K. Rumia 18
837 Abatec Sp. z o.o. Słupsk 18
838 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lęborku Lębork 18
839 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kaszuby Kartuzy 18
840 K.T.D. Wyposażenie Obiektów Handlowych Sp. z o.o. Gdynia 18
841 DREW-TRANS II Zenon Wrzeszcz i Wspólnicy Sp. z o.o. Chojnice 18
842 Gospodarstwo Rolne Łan Sp. z o.o. Wielogłowy 18
843 Invest Metal Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 18
844 Rolpod Sp. z o.o. Żuława 18
845 Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Dromos Sp. z o.o. Kartuzy 18
846 Pneumatig A. Wojciechowski L. Wojciechowski S. J. Gdynia 18
847 Hotel Orle K. Podkówka M. Zdanowski sp.j. Gdańsk 18
848 Pendulum Instruments Sp. z o.o. Banino 18
849 Evrafish Sp. z o.o. Brusy 18
850 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Lębork 18
851 Wodnik Barbara I Krzysztof Ringwelscy S.J. Krojanty 18
852 Duramex Sp. z o.o. Borkowo 17
853 Via Medica Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 17
854 Ultramare Sp. z o.o. Szemud 17
855 Rab-Pol Sp. z o.o. Siemianice 17
856 Selfarm Sp. z o.o. Gdynia 17
857 Izipak Sp. z o.o. S.K. Chwaszczyno 17
858 Security Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 17
859 Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej Gdynia 17
860 Bytowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Bytów 17
861 Exposite Polska Sp. z o.o. S.K. Chwaszczyno 17
862 Javin Investments Sp. z o.o. Gdańsk 17
863 Base Group Sp. z o.o. Koszwały 17
864 Hard Bruk Inwestycje Sp. z o.o. Reda 17
865 Sanet J. A. Szostak Sp. j Gdynia 17
866 Przedsiębiorstwo Instalacji i Konstrukcji Instalex M.Zieliński sp.j. Słupsk 17
867 Oltrans – Składy Budowlane Sp. z o.o. Mrzezino 17
868 Aga B. Orzechowska, P. Orzechowski sp.j. Gdynia 17
869 Cukiernia – Piekarnia B & M Wenta sp.j. Lębork 17
870 Lotos Ochrona Sp. z o.o. Gdańsk 17
871 Beckmann Volmer Technology Sp. z o.o. Żukowo 17
872 Polteknik Ltd Sp. z o.o. Miszewko 17
873 Visline Sp. z o.o. Gdynia 17
874 2 Sun Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 17
875 Zdunek Premium Sp. z o.o. Gdańsk 17
876 Spółka Rolna Dretyń Sp. z o.o. Dretyń 17
877 Metpol Józef Łukasiak i Piotr Freund sp.j. Jezierzyce 17
878 Jantar 2 Sp. z o.o. Słupsk 17
879 Vectra Serwis Sp. z o.o. Gdynia 17
880 LANDZBERG S.J. Brzeźno Wielkie 17
881 Gruba Recykling Sp. z o.o. Gościcino 17
882 Eko Color Sp. z o.o. Bytów 17
883 Klimawent S.A. Gdynia 17
884 Spółdzielnia Mieszkaniowa Reda Reda 17
885 Blt Assets Sp. z o.o. Gdańsk 17
886 Tco Trading Company sp.j. Wiesława Ryznar-Wojak i Spółka Rokocin 17
887 Przedsiębiorstwo Handlowe Hamar sp.j. B. i H. Grzesiak Gdynia 17
888 Swiss Credit Support Sp. z o.o. Gdańsk 17
889 It – Logistics Sp. z o.o. Gdynia 17
890 Dnv Gl Business Assurance Poland Sp. z o.o. Gdynia 17
891 Lamel Rozdzielnice Sp. z o.o. Pępowo 17
892 Robi Sp. z o.o. Kwidzyn 17
893 E.P.T. Master Sp. z o.o. Suchy Dąb 16
894 Nieruchomości Henryk Gawin i Wspólnicy sp.j. Gdańsk 16
895 Łąccy-Kołczygłowy Sp. z o.o. Kołczygłowy 16
896 TALEX Sp. z o.o. S.K. Borzytuchom 16
897 Wspólne Przedsiębiorstwo Promex T.Ciarkowski, M.Czechowski sp.j. Pruszcz Gdański 16
898 Ibereolica Sp. z o.o. Gdańsk 16
899 Liny Stalowe Brugg Sp. z o.o. S.K. Stobiec 16
900 DEVICE – Sp. z o.o. Gdańsk 16
901 Spółdzielnia Mieszkaniowa Wiczlino Gdynia 16
902 Biotec Lasers Polska Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 16
903 HADEX S.A. Gdynia 16
904 Demps Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 16
905 Mewo S.A. Straszyn 16
906 SOLWIT S.A. Gdańsk 16
907 Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. Gilwa Mała 16
908 Eurostandard sp.j., Firma Rodzinna Klauzo Topole 16
909 Jt Mebel Sp. z o.o. Kartuzy 16
910 Biopal Sp. z o.o. Chojnice 16
911 Vgl Sp. z o.o. Gdynia 16
912 Corleonis Sp. z o.o. S.K.A. Rumia 16
913 Kruszywo Sp. z o.o. Linia 16
914 Aluminium Plus i Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 16
915 Tabaknatie Polska Sp. z o.o. Gdynia 16
916 Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych Stary Las Sp. z o.o. Starogard Gdański 16
917 Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe Transfer Niedzielski sp.j. Skarszewy 16
918 Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Tczew 16
919 OKE Poland Sp. z o.o. Gdańsk 16
920 Inwesting Sp. z o.o. Gdańsk 16
921 P&P Sp. z o.o. Orle 16
922 Wodociągi Miejskie Bytów Sp. z o.o. Bytów 16
923 Dermscan Poland Sp. z o.o. Gdańsk 16
924 Transrem Sp. z o.o. Gdańsk 16
925 Farmpol Sp. z o.o. Gdańsk 16
926 Morska Agencja Gdynia Sp. z o.o. Gdynia 16
927 Robur Baltic Sp. z o.o. Tuchom 16
928 Zakłady Wielobranżowe Renoma Sp. z o.o. Sopot 16
929 Karolex Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 16
930 Samolej ZTS Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Włynkówko 16
931 Lauber Sp. z o.o. Słupsk 16
932 Mega Music Sp. z o.o. Sopot 15
933 Cerko Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 15
934 Meral Sp. z o.o. Gdańsk 15
935 Grzegorz Sztandera i Aneta Sztandera Hurtownia Erwin sp.j. Wejherowo 15
936 Ulkem Dönerproduktion Sp. z o.o. Osieczna, Wybudowanie 15
937 Siled Sp. z o.o. Gdańsk 15
938 Rotor S.J. Przedsiębiorstwo Handlowe Paweł Hapaniuk & Leszek Glaza Wejherowo 15
939 FTS Sp. z o.o. Bierkowo 15
940 Brinkpol Sp. z o.o. Topole 15
941 EGA Sp. z o.o. S.K. Nowa Wieś Rzeczna 15
942 PPG COATINGS POLAND Sp. z o.o. Gdynia 15
943 Kornix Forest Sp. z o.o. Wejherowo 15
944 TELTOR – POL PÓŁNOC S.A. Przedsiębiorstwo Inżynieryjno Techniczne Gdańsk 15
945 Budrem – Rybak Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Luzino 15
946 Pos Systems Sp. z o.o. Dębogórze 15
947 ATC Cargo S.A. Gdynia 15
948 EET Europarts Sp. z o.o. Gdańsk 15
949 Firma Handlowa Bat Tadeusz Bigus, Andrzej Bigus sp.j. Sierakowice 15
950 Olimpia Group Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Sopot 15
951 Eco Point Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 15
952 Federalna Instytucja Państwowa Rosyjski Morski Rejestr Statków – Oddział W Polsce Gdańsk 15
953 Ekofinn-Pol Sp. z o.o. Banino 15
954 Ustka Apartamenty Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Słupsk 15
955 Na Wzgórzu Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdynia 15
956 Wind And Water Sp. z o.o. Krzemienica 15
957 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zwycięstwo Rudno 15
958 Pomorski Puch Sp. z o.o. Borcz 15
959 Centrum Medyczne Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 15
960 Farmjug Sp. z o.o. Dzierżążno 15
961 D&H Manufacturing Poland S.A. Niezabyszewo 15
962 Batory Property Sp. z o.o. S.K. Gdynia 15
963 TECHMAPROJEKT Sp. z o.o. Gdańsk 15
964 Ośrodek Hodowli Zarodowej GAJEWO Sp. z o.o. Malbork 15
965 Deck – Dry Polska Sp. z o.o. Gdańsk 15
966 Premium Brands Sp. z o.o. S.K. Władysławowo 15
967 El – Pomiar Sp. z o.o. Gdańsk 15
968 Przedsiebiorstwo Nogat Sp. z o.o. Malbork 15
969 Spółdzielnia Mieszkaniowa Dom Nad Słupią Słupsk 15
970 Alpro Sp. z o.o. Gdańsk 15
971 Kapeo Sp. z o.o. Mściszewice 15
972 Przedsiębiorstwo Budowlano-Remontowe PRZYSZŁOŚĆ Piotr Wysocki Malbork 15
973 Techno Plus Janusz Baranowski – sp.j. Gdańsk 15
974 Gospodarstwo Rolne Madrol Sp. z o.o. Ciepłe 14
975 Kołaszewski Sp. z o.o. Bytów 14
976 Maximus A.Domalik sp.j. Gdańsk 14
977 ALLTS Sp. z o.o. Łężyce 14
978 Polish Baltic Company Phz N.Kuzniecow, K.Smoleń sp.j. Gdańsk 14
979 Rosetti Marino S.P.A. Oddział w Polsce Gdańsk 14
980 Zakład Hodowli Pstrąga Mylof Sp. z o.o. Zapora 14
981 Uni – Logistics Sp. z o.o. Gdynia 14
982 BLG Autoterminal Gdańsk Sp. z o.o. Gdańsk 14
983 Delikatesy Maciej Mroziński S.K. Sopot 14
984 Cps – Iep Sp. z o.o. Mareza 14
985 Royal Seafood Sp. z o.o. Mosty 14
986 Ma Trail Sp. z o.o. S.K. Lichnowy 14
987 Jk Prorol Sp. z o.o. Czernin 14
988 Abc A.Dąbkowski, Z.Dąbkowski, J.Selke sp.j. Gdynia 14
989 Harat Sp. z o.o. S.K. Miastko 14
990 Wydawnictwo Pedagogiczne Operon Sp. z o.o. Gdynia 14
991 Adro Adam Rymarski, Jolanta Darznik sp.j. Rumia 14
992 Metrox Plast Sp. z o.o. Tczew 14
993 Opaliński Sp. z o.o. Bolesławice 14
994 S & A S.A. Gdynia 14
995 Silny & Salomon Sp. z o.o. Gdynia 14
996 Gdyńskie Przedsiębiorstwo Handlowe Surtex Sp. z o.o. Gdynia 14
997 Aiton Caldwell S.A. Gdańsk 14
998 Global Sp. z o.o. Gdynia 14
999 Beditom-Z.Bednarczyk sp.j. Gdynia 14
1000 Purolite Sp. z o.o. Gdynia 14
1001 Przedsiębiorstwo Elektryczno-Budowlane Stel Stefan Styn sp.j. Reda 14
1002 Zakład Zagospodarowania Odpadów Nowy Dwór Sp. z o.o. Nowy Dwór 14
1003 PEC Sp. z o.o. Pruszczańskie Przeds. Ciepłownicze Pruszcz Gdański 14
1004 Euro Dent C.S. Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 14
1005 Niviss PHP Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdynia 14
1006 Centrum Medyczne Dąbrowa-Dąbrówka Sp. z o.o. Gdynia 14
1007 Hartog Sp. z o.o. Stegna 14
1008 INHAUS Sp. z o.o. S.K. Rumia 14
1009 Arrow Services Sp. z o.o. Gdańsk 14
1010 Prp Mors W.B. Michalak sp.j. Bydlino 14
1011 Torendi Sp. z o.o. Przodkowo 14
1012 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Żuchliński – G.A.P. Żuchlińscy – sp.j. Gdynia 14
1013 Gdańska Fabryka Okien Sp. z o.o. Gdańsk 14
1014 Semeko Spv II Sp. z o.o. Gdynia 14
1015 Te Connectivity Industrial Poland Sp. z o.o. Nowa Wieś Lęborska 14
1016 As Invest Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 14
1017 Merkury Ateliers Sp. z o.o. Gdynia 14
1018 Aluship Technology Sp. z o.o. Gdańsk 14
1019 Przedsiębiorstwo Wdrażania Postępu Technicznego Posteor Sp. z o.o. Sopot 14
1020 Narodowe Muzeum Morskie Gdańsk 14
1021 Bowil Biotech Sp. z o.o. Władysławowo 14
1022 Jerzy Miąsko Malbork 14
1023 Elltrans Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 14
1024 Masar W. J. Januszewscy i J. Szyszka Sp. J. Chojnice 14
1025 Global Supplements Sp. z o.o. sp.k. Otomin 13
1026 Wonderful Lighting Sp. z o.o. Gdynia 13
1027 Kohler Sp. z o.o. Gdynia 13
1028 Flowair Głogowski i Brzeziński sp.j. Gdynia 13
1029 Przedsiębiorstwo Budowlano-Inwestycyjne Rezydent Sp. z o.o. Gdańsk 13
1030 Agriana Sp. z o.o. Szymankowo 13
1031 Atap’s Inwestment Anna Szyszko Spółka Komandytowa Borkowo 13
1032 Eksus Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 13
1033 Firma Handlowo Usługowa MAJA Jacek Knitter Kościerzyna 13
1034 Sms Food Industries Poland Sp. z o.o. Starogard Gdański 13
1035 NORD CAPITAL Sp. z o.o. Rekowo Górne 13
1036 Prostal Włodzimierz Werochowski, Rafał Pankau sp.j. Gdańsk 13
1037 Wartsila Baltic Design Centre Sp. z o.o. Gdynia 13
1038 Saferoad Kabex Sp. z o.o. Gdańsk 13
1039 Blue Services Sp. z o.o. Sopot 13
1040 Alkor Sp. z o.o. Gdańsk 13
1041 Kostbet Sp. z o.o. Gdańsk 13
1042 Paktainer Sp. z o.o. Starogard Gdański 13
1043 Długie Ogrody Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 13
1044 Hotel Gdański Sp. z o.o. Gdańsk 13
1045 PUH RAJBUD Sp. z o.o. Szymbark 13
1046 Zakłady Elektroniczne Micronet Sp. z o.o. Gdańsk 13
1047 Legalis Kancelaria Radców Prawnych i Adwokatów Komar-Komarowscy, Piotrowska, Sulima, Felska-Pela i Partnerzy Sopot 13
1048 PHP BAGIETKA Sp. z o.o. Chojnice 13
1049 Polfracht Sp. z o.o. Gdynia 13
1050 Fogia Furniture Sp. z o.o. Maks 13
1051 SODRUGESTVO POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 13
1052 GESTRA POLONIA Sp. z o.o. Gdańsk 13
1053 Patronacka Spółdzielnia Mieszkaniowa Gdańsk 13
1054 Damet – Dańko, Jaksina sp.j. Tuchom 13
1055 Mmi Sp. z o.o. Zbyszewo 13
1056 Maszrol Bis Sp. z o.o. S.K. Siwiałka 13
1057 Nosta Logistik Sp. z o.o. Sopot 13
1058 Allcon Budownictwo Sp. z o.o. Gdynia 13
1059 Procad S.A. Gdańsk 13
1060 Nova Jakub Kiersnowski S.K. Słupsk 13
1061 Pfk 2towarzystwo Inwestycyjne Investing Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 13
1062 Agencja Ochrony Osób i Mienia Grupa Grom Sp. z o.o. Gdańsk 13
1063 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Aquamar Sp. z o.o. Pasieka 13
1064 Hydrolab Sp. z o.o. Sp.K. Straszyn 13
1065 Wejher Solution Sp. z o.o. Wejherowo 13
1066 PRM Group Sp. z o.o. S.K. Wejherowo 13
1067 Syssitia Sp. z o.o. Gdynia 13
1068 Gospodarstwo Rolne Gosprol Sp. z o.o. Krzyżanowo 13
1069 Tourtrend Sp. z o.o. Strzelinko 13
1070 Eko Bud Sp. z o.o. Banino 13
1071 JF Hillebrand Poland Sp. z o.o. Gdynia 13
1072 Inżtor. Adam Pokorski. Janusz Pokorski. sp.j. Gdynia 13
1073 Z 27 Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 13
1074 Vita-Med Centrum Opieki Medycznej Sp. z o.o. Gdynia 13
1075 Grupa Doradczo-Inwestycyjna Konsultant Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 13
1076 Col – Way M.Turek, J.Zych sp.j. Koleczkowo 13
1077 Firma Handlowa Zet Sp. z o.o. Pszczółki 13
1078 Hurtownia Materiałów Budowlanych Mat-Bud sp.j. J.Cholewa R.Gospodarek A.Kofluk Rumia 13
1079 Damir Sp. z o.o. Gdańsk 13
1080 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Trójbet Sp. z o.o. Łebunia 13
1081 Bollore Logistics Poland Sp. z o.o. Gdynia 12
1082 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Czersk 12
1083 Global Propulsion Service Sp. z o.o. S.K. Trutnowy 12
1084 Miller, Canfield, W. Babicki A. Chełchowski i Wspólnicy S.K. Gdynia 12
1085 Chemia Sp. z o.o. Kowale 12
1086 BCB Business Park Sp. z o.o. B1 S.K.A. Gdańsk 12
1087 Altana Sp. z o.o. sp.k. Gdańsk 12
1088 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Redzie Reda 12
1089 Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. Malbork 12
1090 Chopin Telewizja Kablowa Sp. z o.o. Wejherowo 12
1091 Sigma Bk Bartosz, Korchow i Wspólnicy sp.j. Kielno 12
1092 Elmot Sp. z o.o. Kopytkowo 12
1093 Schmith Polska S.A. Kulice 12
1094 Radunia Spółdzielnia Mieszkaniowa Pruszcz Gdański 12
1095 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Nauta Turbo Sp. z o.o. Gdynia 12
1096 Clickmeeting Sp. z o.o. Gdańsk 12
1097 Ae Solution Sp. z o.o. Gdańsk 12
1098 Scalac Sp. z o.o. Gdańsk 12
1099 Adamowscy Sp. z o.o. Starogard Gdański 12
1100 Unipiek M. Kwaśniak Spółka Komandytowa Kwidzyn 12
1101 Edoradca Sp. z o.o. sp.k. Tczew 12
1102 Synopsys Poland Sp. z o.o. Gdańsk 12
1103 Sima Sp. z o.o. S.K. Słupsk 12
1104 Mks Sp. z o.o. Słupsk 12
1105 Orlex Invest Sp. z o.o. Sp.K. Gościcino 12
1106 Kapeo Polska Sp. z o.o. Mściszewice 12
1107 Bora Wentylacje Sp. z o.o. Sopot 12
1108 Wip sp.j. A. Wensławowski, P. Pstrągowski Rumia 12
1109 Unitest Marine Simulators Sp. z o.o. Gdynia 12
1110 HG Solutions Sp. z o.o. Gdynia 12
1111 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowo-Usługowe Agra Sp. z o.o. Ostrowite 12
1112 Lazur Sp. z o.o. Poddąbie 12
1113 Robs Assembly Sp. z o.o. sp.k. Tczew 12
1114 Taskteams Sp. z o.o. sp.k. Gdynia 12
1115 FURUNO POLSKA Sp. z o.o. Gdynia 12
1116 Mmpj – Sp. z o.o. Gdańsk 12
1117 DRUK EKSPRES Sp. z o.o. Kwidzyn 12
1118 Pol – Supply Sp. z o.o. Gdynia 12
1119 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Jantar Kielno Kielno 12
1120 Karub Meble i Profile Giete Sp. z o.o. Kiełpino 12
1121 Matthias Sp. z o.o. Gdańsk 12
1122 Biall Sp. z o.o. Gdańsk 12
1123 Seargin Sp. z o.o. Gdańsk 12
1124 Ratpol Sp. z o.o. Kartoszyno 12
1125 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Pec Sp. z o.o. Kwidzyn 12
1126 DINEX POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 12
1127 Banco Sp. z o.o. Rusocin 12
1128 Mp 59 Grzegorz Bierecki, Andrzej Sosnowski sp.j. Gdynia 12
1129 ENTRA Sp. z o.o. Juszkowo 12
1130 Drywa Sp. z o.o. Sosnowa Góra 12
1131 Currenda Sp. z o.o. Sopot 11
1132 Rb3 Sp. z o.o. Gdynia 11
1133 AP-Pol Andrzej Pastuszka S.J. Pruszcz Gdański 11
1134 BB Expedit Sp. z o.o. S.K. Gdynia 11
1135 Zakład Utylizacji Odpadów Stałych Sp. z o.o. Tczew 11
1136 Rina Poland Sp. z o.o. Gdańsk 11
1137 Apteka Starowiejska sp.j. Stefan Wolniewicz Filip Wolniewicz Ewa Wolniewicz Kamila Wolniewicz Rumia 11
1138 Azuro Sp. z o.o. Malbork 11
1139 United European Investment Establishment 2 Sp. z o.o. Gdynia 11
1140 Radiologica Pomorze Sp. z o.o. Rumia 11
1141 Visline Express Sp. z o.o. Sp.K. Gdynia 11
1142 Hotel Niedźwiadek Sp. z o.o. Gdańsk 11
1143 Hurtownia Nabiałowo-Spożywcza Trynieccy Serkol Sp. J. Słupsk 11
1144 Tdf Sp. z o.o. Rudno 11
1145 LTE Polska Sp. z o.o. Gdynia 11
1146 Almar Sp. z o.o. Kartuzy 11
1147 Katmet Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 11
1148 EUROPLANT Handel Ziemniakami Sp. z o.o. Obliwice 11
1149 Variosteel Sp. z o.o. Lębork 11
1150 Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lębork 11
1151 Nge Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11
1152 Simbhp Sławomir Małecki, Ireneusz Mikucki sp.j. Słupsk 11
1153 Zakłady Odzieżowe WYBRZEŻE Spółdzielnia Inwalidów Gdynia 11
1154 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Malborku Sp. z o.o. Malbork 11
1155 Dorota & Kazik Sp. z o.o. S.K. Trzy Rzeki 11
1156 Silco Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 11
1157 Geopartner Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 11
1158 SM im. J. I. Kraszewskiego w Sopocie Sopot 11
1159 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Egida Sp. z o.o. Włynkówko 11
1160 Mibau Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11
1161 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Herold – Teresa, Arkadiusz, Edmund Herold sp.j. Zblewo 11
1162 Immobilus Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 11
1163 Euro Farm Dwa Sp. z o.o. Wyczechy 11
1164 PPU ROBEX Sp. z o.o. Lębork 11
1165 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Empec Sp. z o.o. Ustka 11
1166 Przedsiębiorstwo Usług Specjalistycznych Damar Sp. z o.o. Bąkowo 11
1167 Alu-Wiz Wojciechowscy sp.j. Gdańsk 11
1168 Przedsiębiorstwo Robót Budowlano-Kanalizacyjnych i Hydrotechnicznych Hydrokan Sp. z o.o. Gdańsk 11
1169 Przedsiębiorstwo Budowlane Granit Sp. z o.o. Kartuzy 11
1170 Lokum Wiśniewski, Frost sp.j. Gdańsk 11
1171 WOLNOŚĆ Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Gnojewo 11
1172 Przedsiębiorstwo Ekotronik Sp. z o.o. Gdańsk 11
1173 Montelczak Sp. z o.o. Gdynia 11
1174 Clean-Eco 2000 Sp. z o.o. Gdynia 11
1175 Taranko Sp. z o.o. Gdańsk 11
1176 4 PIK Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 11
1177 Medyk Roman Gaik S.J. Jantar 11
1178 Plexiform Display Sp. z o.o. sp.k. Sopot 11
1179 Viking Energy sp.j. Marianna Mazur, Marek Dawidowski Słupsk 11
1180 Dom&House Sp. z o.o. S.K. Sopot 11
1181 PPHU HYD-MET Import-Export S.J. Henryk Gudalewski Czesław Bach Mariusz Gudalewski Gdańsk 11
1182 Samodzielny Publiczny Miejski Zakład Opieki Zdrowotnej w Słupsku Słupsk 11
1183 Live Sp. z o.o. Gdańsk 11
1184 Delta Dettlaff I Wspólnicy S. J. Krokowa 11
1185 Zakład Naprawy Środków Transportu-Roman Polak, Marian Wolbrecht, Cezary Żbik, sp.j. Tczew 11
1186 Dataline Automation Support Sp. z o.o. Kwidzyn 11
1187 Polskie Radio – Regionalna Rozgłośnia w Gdańsku RADIO GDAŃSK S.A. Gdańsk 11
1188 Auto Naprawa Sp. z o.o. Gdańsk 11
1189 PIAB POLSKA Sp. z o.o. Gdańsk 11
1190 Jakusz Sp. z o.o. Kościerzyna 11
1191 Fol-Plast II M. A. Gostomscy, M. Szczypior sp.j. Skarszewy 11
1192 Przedsiębiorstwo Tencom-Pol Kazimierz Łangowski Sp. z o.o. S.K. Kaliska Kościerskie 11
1193 Betonox Construction Sopot S.A. S.K. Sopot 11
1194 Admit Consultancy Sp. z o.o. I Wspólnik Spółka Komandytowa Sopot 11
1195 Bmg Sp. z o.o. Gdynia 11
1196 Big – Autohandel Sp. z o.o. Gdańsk 11
1197 Baltic Diesel Serwis Silników Okrętowych sp.j. Krzysztof Chełstowski Gdańsk 11
1198 Przedsiębiorstwo Budownictwa Elektroenergetycznego ELBUD GDAŃSK S.A. Gdańsk 11
1199 Sten Sp. z o.o. S.K. Żukowo 11
1200 Studio 1:1 Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 11
1201 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przylesie Sopot 11
1202 Pzz w Kwidzynie Sp. z o.o. Kwidzyn 11
1203 Interdrex Sp. z o.o. Bieszkowice 11
1204 Agrosec Polska Sp. z o.o. Pruszcz Gdański 11
1205 Towarzystwo Gospodarcze SAMBOR S.A. Tczew 11
1206 Larsson Polska Sp. z o.o. Gdańsk 11
1207 PVL Invest Sp. z o.o. Sopot 11
1208 SPORTIS S.A. Bojano 11
1209 Pomorski Fundusz Pożyczkowy Sp. z o.o. Gdańsk 11
1210 Salus Sp. z o.o. Chojnice 11
1211 Projektowanie Maszyn W.Pietrzyk P.Żabiński sp.j. Pruszcz Gdański 11
1212 Elektronika S.A. Gdynia 11
1213 Vt Real Estate Sp. z o.o. Łęgowo 11
1214 Clima Gold Sp. z o.o. Rumia 10
1215 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowe Capital Sp. z o.o. Gdańsk 10
1216 Anmar-Display Design Sp. z o.o. Gdynia 10
1217 Przembud Gdańsk S.A. Gdańsk 10
1218 Fb-Jelcz Sp. z o.o. Chwaszczyno 10
1219 Spółdzielnia Mieszkaniowa Barbakan Tczew 10
1220 Navart Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Gdańsk 10
1221 Cygnus Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 10
1222 Omega 34 T.A.K. Szweda, E.Hering sp.j. Gdynia 10
1223 Alu International Sp. z o.o. Gdańsk 10
1224 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Spar-Meble A.Stucki, R.Stucki, S.Magnuszewski sp.j. Pawłówko 10
1225 Sporol Sp. z o.o. Koszwały 10
1226 CYFROWE.PL Sp. z o.o. Gdańsk 10
1227 Anc System Sp. z o.o. Gdańsk 10
1228 Laguna Ustarbowski Tadeusz, Rekowski Sylwester sp.j. Łebcz 10
1229 FASER – PLAST POLAND Sp. z o.o. Słupsk 10
1230 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. z siedzibą w Słupsku Słupsk 10
1231 Spółdzielnia Mieszkaniowa Własny Dach Gdynia 10
1232 Adviser Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 10
1233 Drago Sp. z o.o. Gdańsk 10
1234 Anga Sp. z o.o. Gdańsk 10
1235 Bosch Centrum Agares Barbara i Jerzy Schmidt sp.j. Gdańsk 10
1236 Delkom 2000 Sp. z o.o. Wejherowo 10
1237 Agro-Max Sp. z o.o. Sycewice 10
1238 Arkom Sp. z o.o. Słupsk 10
1239 VC Capital Sp. z o.o. Łęgowo 10
1240 Evi-Med Sp. z o.o. Gdynia 10
1241 Molex Ces Ee Sp. z o.o. Rokitki 10
1242 Eastend Sp. z o.o. S.K. Gdańsk 10
1243 Hanseatic Coal & Coke Trading Polska Sp. z o.o. Sopot 10
1244 GFA Sp. z o.o. Gdańsk 10
1245 MERITUM SERVICES ICB S.A. Gdańsk 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.