Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Opolskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 395 firm z województwa opolskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Opolskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 GÓRAŻDŻE CEMENT S.A. Chorula 2151
2 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Kędzierzyn S.A. Kędzierzyn-Koźle 1324
3 Marcegaglia Poland Sp. z o.o. Praszka 892
4 BRENNTAG POLSKA Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 671
5 Zakłady Wapiennicze Lhoist S.A. Tarnów Opolski 522
6 Energetyka Cieplna Opolszczyzny S.A. Opole 494
7 ZOTT – POLSKA Sp. z o.o. Opole 489
8 Simi Sp. z o.o. Opole 414
9 NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o. Opole 375
10 Multiserwis Sp. z o.o. Krapkowice 357
11 Pfleiderer Silekol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 350
12 Opoltrans Sp. z o.o. Opole 332
13 Hart Sp. z o.o. Opole 329
14 UNIMOT S.A. Zawadzkie 315
15 Bmi Braas Sp. z o.o. Opole 302
16 PHUP OPOLTRANS Janusz Wiszczuk Opole 268
17 Auto Lellek Group Sp. z o.o. S.K. Opole 253
18 Nowa Itaka Sp. z o.o. Opole 249
19 Famet S.A. Kędzierzyn-Koźle 239
20 TOP FARMS Głubczyce Sp. z o.o. Głubczyce 238
21 Itaka Holdings Sp. z o.o. Opole 230
22 TADEUSZ SELZER SELT Sun Protection Systems Opole 229
23 Goodmills Polska Sp. z o.o. Stradunia 218
24 Browar Namysłów Sp. z o.o. Namysłów 211
25 Wodociągi i Kanalizacja w Opolu Sp. z o.o. Opole 209
26 Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o. Kietrz 203
27 Snop Automotive Opole Sp. z o.o. Opole 184
28 IZOSTAL S.A. Kolonowskie 175
29 Kronospan KO Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 163
30 Ryszard Wójcik Prywatne Biuro Podróży Sindbad Opole 158
31 Bischof + Klein Polska GmbK sp.k. Walce 157
32 SIEGENIA – AUBI Sp. z o.o. Kluczbork 154
33 Jokey Plastik Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 149
34 Exlabesa Extrusion Opole Sp. z o.o. Tułowice 142
35 Górażdże Kruszywa Sp. z o.o. Chorula 140
36 A. Berger Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 136
37 CHESPA – Farby Graficzne Sp. z o.o. Chorula 118
38 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Opolu Opole 110
39 FAMUR FAMAK S.A. Kluczbork 108
40 PPO Przedsiębiorstwo Państwowe Strzelce Opolskie 106
41 Fadome Sp. z o.o. S.K. Złotniki 105
42 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Bamar-Pol D. Błacha sp.j. Opole 102
43 Cementownia ODRA S.A. Opole 97
44 Miejskie Wodociągi i Kanalizacja w Kędzierzynie-Koźlu Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 94
45 Truckport Sp. z o.o. Dąbrowa 94
46 Furnika Sp. z o.o. S.K. Prudnik 92
47 Stegu Sp. z o.o. Jełowa 92
48 P.V. PREFABET KLUCZBORK S.A. Kluczbork 89
49 Sentrex Sp. z o.o. Gogolin 88
50 SBB Energy S.A. Opole 86
51 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Agro-As Z.Bednarski & A.Sajdutka sp.j. Grodków 86
52 Politechnika Opolska Opole 86
53 Fagro D. Grosz A. Fałek sp.j. Krapkowice 83
54 IFM Ecolink Sp. z o.o. Opole 76
55 Klonex – VCS Sp. z o.o. P U H Opole 76
56 JD Sp. z o.o. sp.k. Opole 75
57 Thomas – Koziarski Consulting sp.j. Opole 75
58 NORDFOLIEN POLSKA Sp. z o.o. Zdzieszowice 74
59 Agromet Pilmet Sp. z o.o. Brzeg 71
60 GMTG Sp. z o.o. S.K. Źlinice 70
61 PKS International Cargo S.A. Opole 69
62 Mochnik Sp. z o.o. S.K. Opole 69
63 Kelvion Sp. z o.o. Opole 66
64 Młyn Dalachów Grażyna i Stefan Kurczakowscy sp.j. Dalachów 66
65 CB S.A. Chrząstowice 65
66 GLOBAL COLORS POLSKA S.A. Kędzierzyn-Koźle 64
67 Flora Sp. z o.o. Praszka 64
68 Db Cargo Spedkol Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 63
69 Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł Kościerzyce 63
70 Schiedel Sp. z o.o. Opole 63
71 Szpital Wojewódzki w Opolu Sp. z o.o. Opole 63
72 Eco Logistyka Sp. z o.o. Opole 62
73 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Drewmax Tadeusz Sąsiadek i Wspólnicy sp.j. Kędzierzyn-Koźle 62
74 ORAS Olesno Sp. z o.o. Olesno 61
75 Latex Opony S.A. Opole 60
76 Śląskie Kruszywa Naturalne Sp. z o.o. Krapkowice 58
77 Coroplast Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 58
78 Solidaris Sp. z o.o. Dzielawy 58
79 Adamietz Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 58
80 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon II Sp. z o.o. Woskowice Małe 58
81 Transannaberg Wiesiollek J.M. sp.j. Strzelce Opolskie 58
82 Imex Piechota i Sp. z o.o. sp.k. Opole 58
83 Unitube Sp. z o.o. Zawadzkie 57
84 Głuchołaskie Zakłady Papiernicze Sp. z o.o. Głuchołazy 57
85 Stylbruk Adrian Bieniek, Renata Bieniek S.J. Wawrzyńcowice 57
86 Blattin Polska Sp. z o.o. Siedlec 56
87 Esbrand 2 Sp. z o.o. Jełowa 56
88 Bardusch – Polska Sp. z o.o. Prudnik 55
89 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wydrowice 54
90 Design Sp. z o.o. Głuchołazy 53
91 AHLERS – POLAND Sp. z o.o. Opole 53
92 CHESPA KLISZE Sp. z o.o. Chorula 52
93 CTC CLATRONIC Sp. z o.o. Opole 52
94 Tedrive Holding B.V. Sp. z o.o. Oddział w Polsce Praszka 52
95 CHESPA Sp. z o.o. Chorula 51
96 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Plon Sp. z o.o. Woskowice Małe 50
97 OZAS – ESAB Sp. z o.o. Opole 50
98 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Brzegu Sp. z o.o. Brzeg 49
99 Moviebird International Sp. z o.o. Opole 47
100 PCC SYNTEZA S.A. Kędzierzyn-Koźle 46
101 Design Light Sp. z o.o. Głuchołazy 45
102 ZND CE Sp. z o.o. Opole 44
103 Euroceras Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 44
104 HLT Sp. z o.o. Głuchołazy 44
105 Strzeleckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 44
106 ELIN Arkadiusz Miszkiewicz Kędzierzyn-Koźle 43
107 Agrocentrum Sp. z o.o. Olszowa 43
108 Mega Sp. z o.o. Zakład Produkcji Pojazdów Użytkowych i Konstrukcji Stalowych Nysa 43
109 Zakład Techniczno-Budowlany Polbau Sp. z o.o. Opole 43
110 Famel Sp. z o.o. Kluczbork 42
111 Dewon Sp. z o.o. Jarnołtówek 42
112 Ceratizit K-K Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 42
113 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa Nysa 42
114 Foton Sp. z o.o. S.K. Opole 40
115 SWO Polska Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 40
116 KAMET S.A. Reńska Wieś 40
117 Kopalnia Piasku KOTLARNIA S.A. Kotlarnia 40
118 Opolskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Opole 40
119 Zakład Komunalny Sp. z o.o. Opole 40
120 Rutgers POLAND Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 39
121 Drogbud-Larix Sp. z o.o. Olesno 39
122 Grupa Azoty Prorem Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 38
123 Fabryka Maszyn ROTOX Sp. z o.o. Zieleniec 38
124 Center Plast Sp. z o.o. Jemielnica 37
125 Otto Work Force Solutions Sp. z o.o. Opole 37
126 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Wilamowa 37
127 Remondis Opole Sp. z o.o. Opole 37
128 KLUDI – ARMATUREN Sp. z o.o. Opole 37
129 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. Antoniów 36
130 KLER S.A. Dobrodzień 36
131 Kamex Sp. z o.o. Opole 36
132 Wodociągi i Kanalizacja Hydrokom Sp. z o.o. Kluczbork 36
133 Opoltrans 1 Sp. z o.o. Opole 36
134 MERA S.A. Lewin Brzeski 34
135 Kano Sp. z o.o. Opole 34
136 Galmet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Głubczyce 33
137 OPOLGRAF S.A. Opole 33
138 Vip Car Sp. z o.o. Opole 33
139 Eco Kogeneracja Sp. z o.o. Opole 33
140 Eurosystem Polska Sp. z o.o. sp.k. Przywory 32
141 Rembud I Sp. z o.o. S.K. Opole 32
142 Elemont Sp. z o.o. Opole 32
143 Opolskie Centrum Logistyczne Sp. z o.o. Opole 32
144 PACKPROFIL Sp. z o.o. Kolonowskie 31
145 Brzeskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Brzeg 31
146 METRO-PLAST Paweł Klimas, Anna Andruszkiewicz S.J. Nysa 31
147 Tranzyt Jan Nowak sp.j. Opole 31
148 EKOWOOD Sp. z o.o. Zakład Wodociagów i Usług Komunalnych Namysłów 30
149 Blyss Polska Sp. z o.o. Praszka 30
150 Kopalnie Odkrywkowe Surowców Drogowych S.A. w Niemodlinie Niemodlin 30
151 Fruitex Consolidated Sp. z o.o. Urbanowice 30
152 Prolicht Reklama Sp. z o.o. Ozimek 30
153 Frech – Polska Sp. z o.o. Przedmość 29
154 Bort-Wimar sp.j. Grodków 29
155 Atlantis Deweloper Sp. z o.o. Servis S.K. Opole 29
156 Hotele Gorzelanny Sp. z o.o. S.K. Pokrzywna 29
157 Vitroterm – Murów S.A. Murów 29
158 Bedmet Sp. z o.o. S.K. Opole 29
159 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowe Kłos Stasik Władysław, Kędra Teodozja, Jakus Wiesław, Zaczyk Mieczysław, Pajestka Edward sp.j. Malerzowice Małe 29
160 PCC Energetyka Blachownia Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 29
161 Firma Sezam Instal P. Cecuga i R. Cecuga sp.j. Opole 28
162 Kronospan Kunststoffe Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 28
163 Modernhatch Sztuder & Wocka Sp. z o.o. Magnuszowice 28
164 Pro Metis Sp. z o.o. sp.k. Prudnik 28
165 TROJPOL Sp. z o.o. Grodków 28
166 Haba – Beton Johann Bartlechner Sp. z o.o. Olszowa 28
167 Przedsiębiorstwo Robót Drogowo – Mostowych Sp. z o.o. Brzeg 27
168 TRINEA Sp. z o.o. S.K. Ligota Zamecka 27
169 Mopex His Sp. z o.o. S.K. Pokój 27
170 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Wojsławiu Wojsław 27
171 Grodkowskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Tarnów Grodkowski 26
172 Profex Elektronik Sp. z o.o. S.K. Opole 26
173 Elektrotek Sp. z o.o. Opole 26
174 Auto Centrum Opole Lellek Group Sp. z o.o. S.K.A. Opole 26
175 Wodociągi Sp. z o.o. Głuchołazy 26
176 PMP Wino Serwis Sp. z o.o. Krapkowice 26
177 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Skrzypiec Lubrza 26
178 Alu Pro Polska Sp. z o.o. Opole 25
179 Piomar Sp. z o.o. Opole 25
180 Vidacolor Sp. z o.o. Tułowice 25
181 H. NIEMEYER-POLSERW Sp. z o.o. Gogolin 25
182 Spółdzielnia Mieszkaniowa Strzelce Opolskie 25
183 Klonex-VCS Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Sp. z o. o. S. J. Opole 25
184 Przedsiębiorstwo Usługowo Produkcyjne Pom Sp. z o.o. Krapkowice 25
185 Zakład Produkcyjno- Handlowo- Usługowy Alsecco Sp. z o. o. Nysa 25
186 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Autozak Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 25
187 Remost Sp. z o.o. S.K. Olesno 24
188 Damen Shipyards Koźle Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 24
189 Asset Management-Klonex Spv 1 Sp. z o.o. Opole 24
190 Zakład Ślusarski Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Feliks Gajos, Bolesław Dutkiewicz sp.j. Nysa 24
191 Somati System Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 24
192 Alkor Sp. z o.o. Nysa 24
193 Teleintegra Sp. z o.o. S.K. Opole 24
194 Nyska Energetyka Cieplna Nysa Sp. z o.o. Nysa 24
195 Handel Artykułami Przemysłowymi. Usługi Transportowe Ankas K.Getinger & A.Getinger-sp.j. Lipniki 24
196 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rudziczce Rudziczka 24
197 Głubczyckie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Głubczyce 24
198 Financing & Manufacturing & Know-How Sp. z o.o. Krasków 24
199 Netecs Sp. z o.o. Stare Olesno 23
200 TRANSREM Sp. z o.o. Opole 23
201 Aspöck Systems Polska Sp. z o.o. Praszka 23
202 Mebel Art Sp. z o.o. Chróścice 23
203 Auran Sp. z o.o. Góra Świętej Anny 23
204 Przedsiębiorstwo Rolne AGRO – FERM Sp. z o.o. Wierzbica Górna 23
205 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Agro-Tim Sp. z o.o. Brzezina 23
206 Santiago Sp. z o.o. Opole 23
207 Miary i Wagi Tomasz Kogut sp.k. Skarbimierz Osiedle 23
208 Zakład Produkcji Rolnej Agroprod Sp. z o.o. Wierzbnik 22
209 Transcom International S. Śleziak, W. Filipow sp.j. Paczków 22
210 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Krobuszu Krobusz 22
211 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Rostkowice Rostkowice 22
212 Zakład Technologii Wysokoenergetycznych Explomet Gałka, Szulc sp.j. Opole 22
213 Tomechna sp.j. Prószków 22
214 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Przylesiu Przylesie 22
215 Gospodarstwo Rolne Frączków Sp. z o.o. Frączków 22
216 K&K Hydrobud Sp. z o.o. Pokrzywnica 21
217 Roldam Sp. z o.o. Zalesie Śląskie 21
218 PAGRO Sp. z o.o. Gospodarstwo Rolno Nasienne PĄGÓW Pągów 21
219 Atrium Centrum Ploterowe Sp. z o.o. Opole 21
220 Przedsiębiorstwo Rolno-Handlowe Kłos Sp. z o.o. Rychnów 21
221 Mtb Sp. z o.o. Krępna 21
222 Przedsiębiorstwo El 12 Sp. z o.o. Opole 21
223 Centrum Ginekologii, Połoznictwa i Neonatologii w Opolu Opole 21
224 Zamkon-Armaturen K.Zamczewski i S-Ka, sp.j. Kędzierzyn-Koźle 21
225 Business Traders Group Sp. z o.o. Świerczów 21
226 Pro Vita Polska Sp. z o.o. S.K. Strzelce Opolskie 21
227 Pol-Las Sp. z o.o. Lasowice Małe 21
228 Tadej Sp. z o.o. sp.k. Chróścice 21
229 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Kujakowicach Górnych Kujakowice Górne 21
230 Okpol Sp. z o.o. Skarbimierz 20
231 Fabryka Armatury Przemysłowej Wakmet sp.j. Kaczmarek,Krzywdziński,Wachowski,Wilczyński Bodzanów 20
232 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Rusocinie Rusocin 20
233 Izobud Sp. z o.o. Łąki Kozielskie 20
234 Miejski Zakład Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. Kędzierzyn-Koźle 20
235 Wodociągi i Kanalizacja Turawa Sp. z o.o. Turawa 20
236 Gaber FG Sp. z o.o. S.K. Dobrodzień 20
237 Remei Polska Sp. z o.o. Opole 20
238 W. Ciurko, W. Ciurko, R. Ciurko Ciurko sp.j. Krapkowice 20
239 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przyszłość Kluczbork 20
240 Technika Zamocowań Amex Krot Dariusz Krot Marek sp.j. Kędzierzyn-Koźle 20
241 Aga- Agro Ślązak Szpara S.J. Łukowice Brzeskie 20
242 Cb Production Sp. z o.o. Chrząstowice 20
243 Spółdzielnia Produkcji Rolnej Wierzbnik 20
244 Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej Owoc Sp. z o.o. Kluczbork 19
245 Fruitex Sp. z o.o. Urbanowice 19
246 CEWE Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 19
247 Logistics & Transport Company Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 19
248 Kirsch Services Sp. z o.o. sp.k. Gogolin 19
249 OPTIMA MEDYCYNA S.A. Opole 19
250 Technodrew Polska Wyposażenie Wnętrz Sp. z o.o. Zawadzkie 19
251 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Lubrzy Lubrza 19
252 Magna Real Estate Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 18
253 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Pinus Jerzy Smolarczyk, Mariusz Smolarczyk sp.j. Skarbimierz-Osiedle 18
254 KOLB Sp. z o.o. Kolonowskie 18
255 Bil Sp. z o.o. Opole 18
256 Uvex Safety Polska Sp. z o.o. sp.k. Reńska Wieś 18
257 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Gierałcicach Gierałcice 18
258 Hermann Rinnen Sp. z o.o. Grabówka 18
259 Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Ciężkiej Syntezy Organicznej Blachownia Kędzierzyn-Koźle 18
260 Przedsiębiorstwo Rurbet Sp. z o.o. Opole 18
261 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Bodzanowie Bodzanów 18
262 Spółdzielnia Mieszkaniowa Prudnik 18
263 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Nowym Świętowie Nowy Świętów 18
264 Apc Presmet Sp. z o.o. Opole 18
265 PPHU LUMAR Lucjan Walkowicz Byczyna 17
266 Idea Optica Sp. z o.o. S.K. Opole 17
267 KMB Polska Marek Dzięgiel Sp.K. Ligota Zamecka 17
268 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej Kędzierzyn-Koźle 17
269 CHESPA WYKROJNIKI Sp. z o.o. Chorula 17
270 Cerpol A. Buba sp.k. Ligota Prószkowska 17
271 Cukry Nyskie Spółdzielnia Pracy Nysa 17
272 Möhlenhoff Sp. z o.o. Antoniów 17
273 TURCK Sp. z o.o. Opole 17
274 Gniotpol Trailers Sp. z o.o. Kurznie 17
275 Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. Zdzieszowice 17
276 Gwarant-Bis Security Sp. z o.o. Opole 17
277 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Dutra Sp. z o.o. Goświnowice 17
278 Tyczka Polska Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 17
279 Grupa Producentów Rolnych Centrala Nasienna Sp. z o.o. Kluczbork 17
280 Tyron Sp. z o.o. Kluczbork 16
281 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Mada Białecki sp.j. Byczyna 16
282 Dresówka.Pl Sp. z o.o. Głuchołazy 16
283 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Rol-Pol Sp. z o.o. Wierzbnik 16
284 PH Polsab Spółka Komandytowa Opole 16
285 Koliber Sp. z o.o. Krapkowice 16
286 Ośrodek Hodowli Zarodowej Głogówek Sp. z o.o. Głogówek 16
287 Abicor Binzel Technika Spawalnicza Sp. z o.o. Opole 16
288 Esteve – Dwd Polska Sp. z o.o. Zagwiździe 16
289 Metalprodukt Polska Sp. z o.o. sp.k. Namysłów 16
290 OK – Polska Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Gogolin 16
291 Seba Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 16
292 Zakład Rolny Gierałtowice Sp. z o.o. Gierałtowice 16
293 Mixpol Zdzieszowice Sp. z o.o. S.K. Zdzieszowice 16
294 Famad Fabryka Maszyn i Urządzeń Przemysłowych Sp. z o.o. Paczków 16
295 Waldemar Kurspiot Transport Towarowy Głogówek 16
296 Polskie Surowce Skalne Sp. z o.o. Kruszywa Opole 15
297 DE SILVA HAUS S.A. Olesno 15
298 Biochem S. Jabłoński, D. Czyż sp.j. Kietrz 15
299 Przedsiębiorstwo Transportowo – Spedycyjne A & B Sp. z o.o. Jasiona 15
300 Przedsiębiorstwo Produkcji Handlu i Usług Arenda Sp. z o.o. Charbielin 15
301 ORLEN Centrum Serwisowe Sp. z o.o. Opole 15
302 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chróścielowie Chróścielów 15
303 Grasant Sp. z o.o. Krapkowice 15
304 APC-Back Europ Polska Sp. z o.o. S.K. Opole 15
305 Namysłowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Namysłów 15
306 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Chrzelicach Chrzelice 15
307 Pro Media Sp. z o.o. Opole 14
308 Imfitex Jerzy Jarawka sp.j. Kędzierzyn-Koźle 14
309 Jurex Sp. z o.o. Michałowice 14
310 Przedsiębiorstwo Transportowo-Spedycyjne Wak – Trans Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 14
311 Apn Service Sp. z o.o. Boguszyce 14
312 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Giełczycach Giełczyce 14
313 Agroland Sp. z o.o. Ligota 14
314 Przedsiębiorstwo Multi Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Opole 14
315 Auto Centrum Koźle Lellek Group Sp. z o.o. S.K. Kędzierzyn-Koźle 14
316 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Zjednoczenie Krapkowice 14
317 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Piorunkowicach Piorunkowice 14
318 Karton – Pack sp.j. Zakład Produkcji Opakowań Jakub Szyrwiński, Antoni Kaciuba, Bogdan Pniewski Michałowice 13
319 ABS Bonifer Polska Sp. z o.o. Brzeg 13
320 City-Sat Gordzielik Sp. z o.o. Strzelce Opolskie 13
321 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Sułkowie Sułków 13
322 Fabryka Silników Elektrycznych BESEL S.A. Brzeg 13
323 Lutz Polska Sp. z o.o. Domaszkowice 13
324 SAM-BUD-ROL Sp. z o. o. S.K. Gogolin 13
325 Mlekoland Sp. z o.o. Głubczyce 13
326 Przedsiębiorstwo Rolne Kłos Sp. z o.o. Krzywiczyny 13
327 New Tech Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 13
328 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Prudnik 13
329 Poltv Multimedia S.A. Opole 13
330 Euro-Granit Adamus Grzegorz Adamus Strobice 13
331 Steag Energo Mineral Sp. z o.o. Opole 13
332 Dakad Sp. z o.o. Wilków 13
333 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna we Wroninie Wronin 13
334 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe Eksport – Import Prodrew Ślebioda Mieczysław sp.j. Chróścina 13
335 Agrousługi Roesler Sp. z o.o. Przysiecz 13
336 APN Sp. z o.o. S.K. Opole 13
337 Przedsiębiorstwo Modernizacji Obiektów Przemysłowych CEMA S.A. Opole 12
338 Bartyla Materiały Budowlane i Pokrycia Dachowe Sp. z o.o. S.K. Chudoba 12
339 Agropol Marian Olejnik, Stanisław Krawiec sp.j. Łosiów 12
340 Elm-Design Sp. z o.o. S.K. Falmirowice 12
341 Schuler Poland Service Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 12
342 Meltmann Sp. z o.o. Pawłowiczki 12
343 Partner Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 12
344 Grasdorf-Koła Polska Sp. z o.o. Krapkowice 12
345 Proma Sp. z o.o. Zawadzkie 12
346 Zakład Gospodarki Komunalnej Zaw-Kom Sp. z o.o. Zawadzkie 12
347 Dettendorfer Polska Sp. z o.o. Tarnów Opolski 12
348 Spółdzielnia Mieszkaniowa Głubczyce 12
349 Przedsiębiorstwo Rolno-Usługowo-Handlowe Bukorol Sp. z o.o. Bukowie 12
350 Sdh Za Odrą Sp. z o.o. Opole 12
351 Czysty Region Sp. z o.o. Kędzierzyn-Koźle 12
352 Miejski Zakład Komunikacyjny Sp. z o.o. Opole 12
353 Inwap Sp. z o.o. Brzeg 11
354 PSL Property Polska Sp. z o.o. Krapkowice 11
355 Filplast Sp. z o.o. Głogówek 11
356 LABTAR Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Tarnów Opolski 11
357 Gowrol Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Rolne Kamiennik 11
358 International Casting Industries, Polska Sp. z o.o. S.K. Brzeg 11
359 Unitrez Elektronik L. Szmagierewski, K. Majewski, J. Dubik sp.j. Opole 11
360 Bader-Drog Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Dalachów 11
361 Marchem Sp. z o.o. Skarbimierz-Osiedle 11
362 Przedsiębiorstwo Produkcji i Przetwórstwa Rolno-Spożywczego Rolstart Sp. z o.o. Lasocice 11
363 Sigma Sp. z o.o. Opole 11
364 Euromat sp.j. Parcej Jerzy – Chwaliński Oliwer i Małgorzata Niemodlin 11
365 Franz Kaminski Waggonbau – Polska Sp. z o.o. Nysa 11
366 Schwung Home Sp. z o.o. Namysłów 11
367 Lewiatan Opole Sp. z o.o. Opole 11
368 Cebula Transport Sp. z o.o. S.K. Opole 11
369 OPEX S.A. Opole 11
370 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Opolu Opole 11
371 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Mesznie Meszno 11
372 Interplus Sp. z o.o. Nysa 11
373 Kancelaria Podatkowa Anna Kłosowska Sp. z o.o. S.K. Opole 11
374 Przedsiębiorstwo Alremex R. Krynicki sp.j. Opole 11
375 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa Głuchołazy 11
376 Vasco Doors Sp. z o.o. Nysa 11
377 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Miejsce Odrzańskie 11
378 Ubojnia A.J.K. Matejka – sp.j. Opole 11
379 Agro – Bart Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 11
380 Protec Budowa Prototypów Itechnika Wytłaczania Sp. z o.o. Chróścice 11
381 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Smardach Górnych Z/S w Unieszowie Unieszów 10
382 Gzp Energia Cieplna Sp. z o.o. Głuchołazy 10
383 Przedsiębiorstwo Usług Rolniczo-Gospodarczych Agra Sp. z o.o. Opole 10
384 AGREMO Sp. z o.o. Skarbimierz 10
385 Przedsiębiorstwo Produkcji Rolnej Nowpol Sp. z o.o. Nowa Wieś Mała 10
386 Creatronic Sp. z o.o. S.K. Głuchołazy 10
387 Radjax R. Podgórski J. Szczurkowski sp.j. Brzeg 10
388 Struxi Sp. z o.o. Opole 10
389 Kreon – Reklama Świetlna Sp. z o.o. Ozimek 10
390 Iglomak II Jolanta Pałęcka-Makulewicz i Dariusz Makulewicz sp.j. Otmuchów 10
391 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Regulicach Regulice 10
392 Artim Sp. z o.o. Opole 10
393 El-Mar Sp. z o.o. Dobrodzień 10
394 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Zdziechowice 10
395 Agro Mor Sp. z o.o. Smarchowice Śląskie 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.