Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Lubelskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 516 firm z województwa lubelskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Lubelskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 PGE Dystrybucja S.A. Lublin 16249
2 Lubelski Węgiel BOGDANKA S.A. Bogdanka 7028
3 Grupa Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. Puławy 4087
4 Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego PZL – Świdnik S.A. Świdnik 1330
5 Plastic Omnium Auto Inergy Poland Sp. z o.o. Lublin 973
6 STOCK Polska Sp. z o.o. Lublin 693
7 PERŁA Browary Lubelskie S.A. Lublin 661
8 PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa Sp. z o.o. Zamość 566
9 Asseco Business Solution S.A. Lublin 538
10 ALIPLAST Sp. z o.o. Lublin 437
11 Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej Lublin 415
12 Wentworth Tech Sp. z o.o. Poniatowa 412
13 HERBAPOL LUBLIN S. A. Lublin 411
14 Roztoczański Park Narodowy Zwierzyniec 375
15 Przedsiębiorstwo Przemysłowo-Handlowe Standard Sp. z o.o. Lublin 338
16 CERSANIT IV Sp. z o.o. Krasnystaw 330
17 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o. Lublin 275
18 Uniwersytet Medyczny w Lublinie Lublin 270
19 Drukarnia Dako Kozioł i Wspólnicy sp.j. Lubartów 270
20 MW LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 249
21 STOKROTKA Sp. z o.o. Lublin 229
22 MASTERMEDIA Cioczek i Wójciak S.J. Lublin 225
23 Austria Juice Poland Sp. z o.o. Chełm 218
24 MAKROCHEM S.A. Lublin 216
25 Fabryka Kabli Elpar Sp. z o.o. Parczew 212
26 PODLASIE S.A. Łuków 197
27 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe ORION Edward Leńczuk Lublin 191
28 CBM Polska Sp. z o.o. Jacków 188
29 Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Lublin 183
30 Veolia Wschód Sp. z o.o. Zamość 182
31 Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II Lublin 174
32 Caterpillar Poland Sp. z o.o. Janów Lubelski 166
33 Model Opakowania Sp. z o.o. Biłgoraj 150
34 JOBON Sp. z o.o. Zwierzyniec 150
35 Stanchem Sp. z o.o. Przedsiębiorstwo Chemiczne Niemce 150
36 JOKPOL Sp. z o.o. Zwierzyniec 148
37 TN Polska Sp. z o.o. Kraśnik 145
38 Multidruk Lublin Sp. z o.o. Lublin 144
39 MEGATEM EC – LUBLIN Sp. z o.o. Lublin 141
40 Lotnicza Akademia Wojskowa Dęblin 139
41 Politechnika Lubelska Lublin 137
42 Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa Lublin 133
43 Nicols Poland Sp. z o.o. Trawniki 132
44 Przedsiębiorstwo Przemysłowo Handlowe Stanlab Sp. z o.o. Lublin 131
45 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Transportowe Transhurt Sp. z o.o. Lublin 127
46 ABM Greiffenberger Polska Sp. z o.o. Lublin 125
47 PEKAO Faktoring Sp. z o.o. Lublin 124
48 Lumiko Sp. z o.o. Łuków 120
49 Spółdzielnia Mieszkaniowa Czuby w Lublinie Lublin 115
50 CZECHÓW Spółdzielnia Mieszkaniowa Lublin 114
51 Przedsiębiorstwo Dystrybucji Farmaceutycznej Slawex Sp. z o.o. Lublin 113
52 Solinea Sp. z o.o. Sp.K. Elizówka 112
53 Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek Radzyń Podlaski 110
54 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej Biała Podlaska 110
55 Mostostal Puławy S.A. Puławy 109
56 Essentra Packaging Sp. z o.o. Lublin 109
57 STALMA S.A. Lublin 107
58 Wikana Project Sp. z o.o. Lublin 103
59 Aluteam Polska Sp. z o.o. Biała Podlaska 103
60 Fabryka Łożysk Tocznych – Kraśnik S.A. Kraśnik 103
61 Technobeton Sp. z o.o. Lublin 100
62 Solbet Lubartów S.A. Lubartów 100
63 MULTIVAC Sp. z o.o. Natalin 100
64 Korporacja Gwarecka S.A. Bogdanka 98
65 Przedsiębiorstwo Robót Specjalistycznych Wschód S.A. Lublin 98
66 Zoomtech Sp. z o.o. Lublin 97
67 Drukarnia Embe Press S. Bezdek M. Mamczarz Sp. z o.o. Lublin 96
68 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Centro-Chem Hanna Borkowska, Dariusz Mandziuk S.J. Turka 94
69 Aliplast Extrusion Sp. z o.o. Lublin 94
70 Pol-Skone Sp. z o.o. Lublin 90
71 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Vet-Agro Sp. z o.o. Lublin 89
72 Przedsiębiorstwo Handlowe Agro-Ters Edward Solak i Stanisław Solak sp.j. Chełm 88
73 AKPOL Adam Kuś Kraśnik 86
74 OSMOFROST Sp. z o.o. Osmolice Pierwsze 84
75 Roto Okna Dachowe Sp. z o.o. Lubartów 83
76 Publimar S.J. Lucjan Staniszewski i Spółka Lublin 80
77 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. Zamość 78
78 Zakłady Mięsne Dobrosławów Amanowicz Henryk Dobrosławów 78
79 UZDROWISKO NAŁĘCZÓW S.A. Zakład Leczniczy Nałęczów 77
80 Centrum Zana S.A. Sp.K. Witosa Lublin 77
81 Przedsiębiorstwo Usługowo – Handlowe Agrostop Sp. z o.o. Terespol 75
82 Bialska Spółdzielnia Mieszkaniowa Zgoda w Białej Podlaskiej Biała Podlaska 75
83 MODERN – EXPO S.A. Lublin 74
84 SEDAR S.A. Międzyrzec Podlaski 73
85 Łęczyńska Energetyka Sp. z o.o. w Bogdance Bogdanka 73
86 Ppzk Sp. z o.o. sp.k. Tarnogród 73
87 SVZ Tomaszów Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 70
88 Eltem Sp. z o.o. Lublin 68
89 Bury Sp. z o.o. Lublin 68
90 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe Parys Sp. z o.o. Lublin 68
91 Lubella Food Sp. z o.o. sp.k. Lublin 67
92 MATERNE – POLSKA Sp. z o.o. Wąwolnica 65
93 1 Wojskowy Szpital Kliniczny z Polikliniką Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie Lublin 65
94 Comtex Sp. z o.o. S.K. Lublin 64
95 Spółdzielnia Mieszkaniowa Świdnik 64
96 Zakład Mięsny Wierzejki J.M.Zdanowscy sp.j. Płudy 64
97 TBV Sp. z o.o. sp.k. Lublin 62
98 Jarmag Sp. z o.o. Lublin 61
99 KZA Przedsiębiorstwo Automatyki i Telekomunikacji S.A. Lublin 61
100 Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Oaza w Lublinie Lublin 59
101 Merkury Goławski sp.j. Biała Podlaska 59
102 Spółdzielnia Mleczarska Ryki Ryki 58
103 Uni-Masz H.M.Juszczuk sp.j. Panieńszczyzna 58
104 Natura Wood Sp. z o.o. S.K. Bełżec 58
105 Sieć Badawcza Łukasiewicz Instytut Nowych Syntez Chemicznych Puławy 57
106 Przedsiębiorstwo Budowlane Budom sp.j. Józef i Leszek Krzysiak Lublin 57
107 CONVEX – GLASS Sp. z o.o. Chmielek 57
108 Roztocze Zakład Usługowo Produkcyjny Rak Roman Tomaszów Lubelski 56
109 Marek Wereszczyński Wemax Krasnystaw 56
110 Państwowy Instytut Weterynaryjny Państwowy Instytut Badawczy Puławy 56
111 HUTTENES – ALBERTUS POLSKA Sp. z o.o. Lublin 54
112 Przedsiębiorstwo Remontu i Montażu Urządzeń Energetycznych ENERGOSERWIS S.A. Lublin 53
113 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych LUBARTÓW S.A. Lubartów 53
114 Firma Handlowa Farex Sp. z o.o. S.K. Lublin 52
115 Biowet Puławy Sp. z o.o. Puławy 51
116 Towarzystwo Budownictwa Społecznego Nowy Dom Sp. z o.o. Lublin 51
117 Tewa Temperature Sensors Sp. z o.o. Lublin 51
118 Chełmska Spółdzielnia Mieszkaniowa w Chełmie Chełm 51
119 Bialpak Choromański, Leszczyński sp.j. Biała Podlaska 50
120 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Zamościu Zamość 50
121 Transtools Sp. z o.o. Lublin 49
122 WOD- KAN Sp. z o.o. Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Biała Podlaska 49
123 Rystherm Sp. z o.o. S.K. Zamość 48
124 Spółdzielnia Mieszkaniowa Rudnik Lublin 48
125 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe ELEKTROPAKS Stanisław Jaroszek Łęczna 47
126 Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa KOLEJARZ Lublin 46
127 Uren Novaberry Sp. z o.o. Lublin 46
128 Mazurek Metal Sp. z o.o. S.K. Krasnystaw 46
129 ELEKTRO – SPARK Sp. z o.o. Lublin 45
130 Sano Marketing Sp. z o.o. Lublin 45
131 Puławska Spółdzielnia Mieszkaniowa Puławy 44
132 Centrum Logistyczne Mełgiewska Sp. z o.o. S.K. Lublin 43
133 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmie Chełm 43
134 LUXMED Sp. z o.o. Centrum Medyczne Lublin 43
135 MEGA Sp. z o.o. Bełżyce 43
136 Lubelski Rynek Hurtowy S.A. Ciecierzyn 43
137 Bruno Tassi Plus Przyprawy Sp. z o.o. S.K. Marysin 43
138 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Hopkie 42
139 REMZAP Sp. z o.o. Puławy 42
140 Spółdzielnia Mieszkaniowa METALOWIEC w Kraśniku Kraśnik 42
141 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie Krasnystaw 41
142 Techno Holding S.A. Lublin 41
143 Stella Pack S.A. Lubartów 41
144 Temared Spółka z Ograniczoną Odopowiedzialnością Świdnik 39
145 TRANS-PAL Sp. z o.o. S.K. Dzwola 39
146 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Techsam Woch sp. j. Lublin 39
147 Margol Stanisław MARGOMED Przedsiębiorstwo Produkcyjne Lublin 39
148 MS Clinsearch Sp. z o.o. Lublin 39
149 PBI Infrastruktura S.A. Kraśnik 39
150 Kuźnia Matrycowa Sp. z o.o. Lublin 38
151 Aluron Nieruchomości Sp. z o.o. Lublin 38
152 TSL Sp. z o.o. Lublin 38
153 Wyższa Szkoła Ekonomii i Innowacji w Lublinie Lublin 38
154 Sanwil Holding S.A. Lublin 38
155 Mpc Metal Sp. z o.o. Lublin 38
156 Spółdzielnia Mieszkaniowa Tomaszów Lubelski 38
157 LIFT SERWIS S.A. Lubelska Wytwórnia Dźwigów Osobowych Lublin 37
158 PKP CARGO Centrum Logistyczne Małaszewicze Sp. z o.o. Małaszewicze 37
159 Stępnicki sp.j. Łuków 37
160 Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Budownictwa Trasa Sp. z o.o. Biała Podlaska 37
161 Robotnicza Spółdzielnia Mieszkaniowa MOTOR Lublin 37
162 ACS Słuchmed Sp. z o.o. Lublin 36
163 Nobile Motors Sp. z o.o. Lublin 36
164 Masz – Zap Sp. z o.o. Przeds. Remontowe Maszyn i Armatur Puławy 36
165 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im.Jana Zamoyskiego w Zamościu Zamość 36
166 Polskie Zakłady Zbożowe Lubella Gmw Sp. z o.o. sp.k. Lublin 36
167 Salonika S. Konarski; A. Wasilewska sp.j. Lublin 36
168 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Budomex Sp. z o.o. Biała Podlaska 36
169 Welmax Paper Sp. z o.o. Bezwola 35
170 Mal-Sped Sp. z o.o. Lublin 35
171 Gravit Sp. z o.o. S.K. Lublin 35
172 INTROGRAF – LUBLIN S. A. Lublin 35
173 Fjord Sp. z o.o. Biała Podlaska 35
174 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Pryzmat Sp. z o.o. S.K. Hrubieszów 35
175 KONTUR Sp. z o.o. Konstantynów 35
176 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Waleriana Łukasińskiego Zamość 34
177 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie Chełm 34
178 Jbm Firma Produkcyjno – Handlowo – Usługowa Jacek Bergiel, Renata Bergiel sp.j. Borowina Sitaniecka 34
179 Polski Drób Sp. z o.o. S.K. Świdnik 34
180 Tezet Sp. z o.o. Lublin 34
181 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Puławy 34
182 Środek Jesieni Sp. z o.o. Sp.K. Lublin 34
183 Kruszywa Pietrzak sp.j. Krzywda 34
184 Lst-Polska Sp. z o.o. Nałęczów 34
185 Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Wodociągi Puławskie Sp. z o.o. Puławy 33
186 Hanyang Polska Sp. z o.o. Świdnik 33
187 Lubelskie Centrum Zaopatrzenia Multi-Service Sp. z o.o. Lublin 33
188 Herbimar sp.j. M.Fornal, A.Fornal Fajsławice 32
189 Polski Fundusz Gwarancyjny Spółka z o.o. Lublin 32
190 Max-Plon Wąsiel sp.j. Mircze 32
191 Kapra Kozioł sp.j. Nowodwór 32
192 Mars Dystrybucja Sp. z o.o. Zamość 32
193 Lubelskie Zakłady Farmaceutyczne POLFA S.A. Lublin 31
194 Ajg Uniwersam Grabczak sp.j. Góra Puławska 31
195 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Sanitex Sp. z o.o. Chełm 31
196 Tpms Sp. z o.o. Lublin 30
197 BIZERBA POLSKA Sp. z o.o. Lublin 30
198 Weremczuk FMR Sp. z o.o. Niedrzwica Duża 30
199 Elkabel Szczygielski Sp.J. Lublin 30
200 Zakłady Chemiczne PERMEDIA S.A. Lublin 30
201 AGJ – Jaworscy S.J. Niemce 30
202 Mezap Sp. z o.o. Zakład Budowy Aparatury i Remontów Specjalistycznych Puławy 30
203 Protektor S.A. Lublin 30
204 KLIMAPOL Sp. z o.o. Jastków 30
205 EDBAK Sp. z o.o. Strzyżewice 30
206 Przedsiębiorstwo Handlu Wewnętrznego Sp. z o.o. Puławy 29
207 ORION S.A. Lublin 29
208 Arka Sp. z o.o. Woskrzenice Duże 29
209 Z.P.O.W.Milejów Sp. z o.o. Milejów-Osada 29
210 Pryzmet G. Pudełko S.J. Lublin 29
211 Neptun Sp. z o.o. Lublin 29
212 PEGIMEK Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Świdnik 29
213 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Biała Podlaska 28
214 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Chełm 28
215 Przedsiębiorstwo Pomiarów i Automatyki PIA-ZAP Sp. z o.o. Puławy 27
216 Piekarnia Halina H. Milczek, J. Milczek sp.j. Starościn 27
217 FHU WILKOŁAZIAK Jacek Serwinek Wilkołaz Trzeci 27
218 Towarzystwo Inwestycyjne Elektrownia Wschód S.A. Lublin 27
219 Chemnovatic Ławecki Gęca S.J. Lublin 27
220 TEAMAGRO Krystyna Kuczyńska Zamość 27
221 BUDPOL A. Tomczak, G. Kędzierski S.J. Łuków 26
222 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lubartowie Lubartów 26
223 Muzeum Lubelskie w Lublinie Lublin 26
224 Kom-Eko S.A. Lublin 26
225 Rowex Group Sp. z o.o. Biała Podlaska 26
226 Js Budownictwo Sp. z o.o. Lublin 26
227 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Wurex Marian Bojar Zamość 26
228 FH KABIS Bożena Kędziora Łuszczów Pierwszy 26
229 Tabal Sp. z o.o. Lublin 26
230 Powiśle A.Pietras M.Stasiak J.Pietras sp.j. Kępa Chotecka 26
231 PU-H GAZOL Wincenty Wysokiński Mirosław Wysokiński S.J. Międzyrzec Podlaski 25
232 Spółdzielnia Mieszkaniowa Łada Biłgoraj 25
233 Carbo-Sped Sp. z o.o. Małaszewicze 25
234 Plantacja Nad Tanwią Sp. z o.o. Olchowiec 25
235 Przedsiębiorstwo Usług i Inżynierii Komunalnej Sp. z o.o. Łuków 25
236 Łukowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Łuków 24
237 Przemysław Adamowicz AGROTEX Kostry 24
238 Domlublin Sp. z o.o. S.K. Lublin 24
239 Wab Artykuły Poligraficzne Anna Szubartowska-Paszkowska i Wiesław Paszkowski sp.j. Lublin 24
240 Fix Forum Lider Sp. z o.o. Konopnica 24
241 Agrocom Sp. z o.o. Setniki 24
242 Zdzisław Czuba Hurtownia Wędlin KABANOS Puławy 24
243 Same Dobre Apteki Pharm Sp. z o.o. Lublin 24
244 Lech sp.j. L.P.Sykuła Biłgoraj 24
245 AMC Sp. z o.o. Sp. Komandytowa Lublin 23
246 Infinite Sp. z o.o. Lublin 23
247 Krasnostawska Spółdzielnia Mieszkaniowa Krasnystaw 23
248 Stoczek Natura Sp. z o.o. Stoczek Łukowski 23
249 AGRAM S.A. Lublin 23
250 Spółdzielnia Inwalidów Elremet Biała Podlaska 23
251 Firma Handlowo-Usługowa Bingo G.Popiołek sp.j. Kraśnik 23
252 PGNIG Serwis Sp. z o.o. Lublin 23
253 Nocowanie.Pl Sp. z o.o. Lublin 23
254 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe BUDMAT S.J. Tadeusz Rozmus, Józef Małysz Zamość 23
255 Stalprodukt – Zamość Sp. z o.o. Zamość 23
256 Polesie Poland Sp. z o.o. Biała Podlaska 23
257 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Biłgoraj 23
258 Lubcon Polska Sp. z o.o. Świdnik 22
259 Pajero Sp. z o.o. Horbów-Kolonia 22
260 Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Żurawcach Żurawce 22
261 Zamojski Szpital Niepubliczny Sp. z o.o. Zamość 22
262 Wostim S. Filipek sp.j. Woskrzenice Duże 22
263 Auto-Gh Sp. z o.o. S.K. Kazimierzówka 22
264 Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. W.Z. Nałkowskich Lublin 22
265 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Tomaszowie Lubelskim Tomaszów Lubelski 22
266 Ledrin Sp. z o.o. Lublin 22
267 Lubelskie Kopalnie Surowców Mineralnych Sp. z o.o. Lublin 22
268 SPOMASZ ZAMOŚĆ S.A. Zamość 22
269 Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno – Drogowych S.A. Łuków 22
270 Spółdzielnia Mieszkaniowa im. Stefana Batorego Łęczna 22
271 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjno-Usługowe Ekodom-Gajek Sp. z o.o. Lublin 21
272 Agricola-Lublin Sp. z o.o. Ciecierzyn 21
273 Energotech Lublin Sp. z o.o. Lublin 21
274 Same Dobre Apteki Sp. z o.o. Krasnystaw 21
275 Swietelsky Sp. z o.o. Lublin 21
276 Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociagów i Kanalizacji Sp. z o.o. Kraśnik 21
277 Arkady Sp. z o.o. Lublin 21
278 Spółdzielnia Mieszkaniowa Skarbek w Łęcznej Łęczna 21
279 Ośrodek Kardiologii Inwazyjnej Ikardia Sp. z o.o. Lublin 21
280 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Łęczna Sp. z o.o. Łęczna 21
281 Castel Engineering Polska Sp. z o.o. Tomaszowice-Kolonia 21
282 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Zagrodzie Siennica Różana 21
283 Wamex Sp. z o.o. S.K. Łęczna 20
284 Powiśle Spółdzielnia Mieszkaniowa w Puławach Puławy 20
285 Agromarina Sp. z o.o. Kulczyn-Kolonia 20
286 LEMONEX S.A. Lublin 20
287 Speed Car Sp. z o.o. Świdnik 20
288 Spółdzielca Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lublinie Lublin 20
289 Przedsiębiorstwo Robót Torowych Torrems Sp. z o.o. Brody Małe 20
290 JBT Sp. z o.o. Lublin 20
291 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Szychowice Nowe 20
292 Carrara Sp. z o.o. Lublin 20
293 Sierociuk – Kazana – Sierociuk Przedsiębiorstwo Produkcyjno – Handlowe Stok – Rol sp.j. Łazy 20
294 Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Instalator W Lublinie Lublin 20
295 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Rykach Sp. z o.o. Ryki 20
296 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych S.A. Biała Podlaska 19
297 CRH AKADEMOS Sp. z o.o. Lublin 19
298 Pumar-1 Pudło sp.j. Ryki 19
299 B.P. Transports Sp. z o.o. Lublin 19
300 Poltorex Sp. z o.o. Bedlno Radzyńskie 19
301 Bonioni Polska Sp. z o.o. Lublin 19
302 KTS PAPIER W. Dobroński i Ska S.J. Kalinówka 19
303 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna w Cichobórzu Hrubieszów 19
304 Techmlek L.Mitura J.Drągowski sp.j. Pałecznica-Kolonia 18
305 Robert Adamiak Admaco sp.j. Elizówka 18
306 Lublindis Polska Sp. z o.o. Lublin 18
307 Europarquet Sp. z o.o. Hutki 18
308 Nieruchomości Lalak Properties Sp. z o.o. S.K.A. Lublin 18
309 Dataart Poland Sp. z o.o. Lublin 18
310 Euro-Car Sp. z o.o. Zamość 18
311 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pomoc w Kraśniku Kraśnik 18
312 DAREX Dariusz Czelej Kraśnik 18
313 Nova Izabela Pilipczuk,Jerzy Sagan sp.j. Lublin 18
314 Dalimex Sp. z o.o. Lublin 18
315 Galaauto Sp. z o.o. Lublin 18
316 Batory One Sp. z o.o. Lublin 18
317 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Górnik Sp. z o.o. Bogdanka 18
318 BH Meble Sp. z o.o. S.K. Srebrzyszcze 18
319 Lubfarm S.A. Lublin 18
320 4 Baby Sp. z o.o. Lublin 18
321 Zakład Usług Technicznych Energetyki Sp. z o.o. Stężyca 18
322 Vita Pharmacy Sp. z o.o. S.K. Lubartów 17
323 Elektromontaż- Lublin Sp. z o.o. Lublin 17
324 MKL Sp. z o.o. Łazy 17
325 Kurier Sp. z o.o. Łuków 17
326 Hydro-Gaz Zaleszczyk sp.j. Lublin 17
327 R.K. Niedziałek Hurtownia Sp. z o.o. Lublin 17
328 3d Sp. z o.o. Lublin 17
329 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Radzyniu Podlaskim Radzyń Podlaski 17
330 Stacja Pogotowia Ratunkowego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Białej Podlaskiej Biała Podlaska 17
331 Gospodarstwo Szklarniowe LEONÓW Sp. z o.o. Niemce 17
332 Mizar Zaręba S.J. Rzeczyca Księża 17
333 Smf Technology Poland Sp. z o.o. Świdnik 17
334 Firma Handlowo Usługowa NEKOPOL Józef Neć Tomaszów Lubelski 17
335 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Łazowa 17
336 Miejski Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Dęblin 17
337 Piekarnia-Ciastkarnia Kuna sp.j., Małgorzata Kuna i Grzegorz Kuna Żabia Wola 17
338 Europiek Sp. z o.o. Lublin 17
339 Biomaxima S.A. Lublin 16
340 Edach Sp. z o.o. S.K. Jakubowice Konińskie-Kolonia 16
341 MN Polska Sp. z o.o. Lublin 16
342 PPH WILK Sp. z o.o. Chełm 16
343 Wikana Property Sp. z o.o. Komerc sp.k. Lublin 16
344 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Międzyrzecu Podlaskim Międzyrzec Podlaski 16
345 Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Tomaszowie Lubelskim Tomaszów Lubelski 16
346 Hovet – Zbigniew Siwiec, Piotr Dardziński sp.j. Lubartów 16
347 Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna Nadbużanka Kryłów 16
348 UNIROLP Sp. z o.o. Srebrzyszcze 16
349 Spółdzielnia Mieszkaniowa Węglinek Lublin 16
350 Fagum Stomil Sp. z o.o. Łuków 16
351 Prosperi Sp. z o.o. S.K. Lublin 16
352 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Malec Jolanta Malec, Marianna Malec, Henryk Malec sp.j. Poniatowa 16
353 Grem S.J. Lublin 16
354 Medsystems Sp. z o.o. Lublin 16
355 Delifoods Sp. z o.o. S.K. Lublin 16
356 R.K. Niedziałek Sp. z o.o. Lublin 16
357 Lubelskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Lublin 16
358 Drukarnia Pegwan Sp. z o.o. Lubartów 16
359 Finanteq S.A. Lublin 16
360 Gumet Sz.Geneja sp.j. Kraśnik 16
361 Konsorcjum Sp. z o.o. Świdnik 16
362 Stalpol R.Rozyn,J.Olszowy sp.j. Lublin 16
363 Nieruchomości 2 Lalak Properties Sp. z o.o. S.K.A. Lublin 16
364 Instalbud E.Gałek i Partnerzy sp.j. Lubycza Królewska 15
365 Premium-Lek Sp. z o.o. S.K. Biłgoraj 15
366 Piekarnia Grela sp.j. Mariusz, Tomasz Grela Mełgiew 15
367 SAS – Jaworscy S.J. Biała Podlaska 15
368 Przedsiębiorstwo Budowlano Montażowe Budexim Bicz sp.j. Lublin 15
369 Samodzielna Publiczna Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Zamościu Zamość 15
370 Spółdzielnia Mleczarska Bieluch w Chełmie Chełm 15
371 Dieseltechnika-Sp. z o.o. Lublin 15
372 A&T S.J. H.A. Augustyńscy Nowy Dwór 15
373 Pol – Imex Sp. z o.o. Biała Podlaska 15
374 PPHU ŁUKPOL Sp. z o.o. Łuków 15
375 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Mar-Jola Bi M. i T. Widerlik – Sp. z o.o. Bychawa 15
376 Wodrol Inwestycje Sp. z o.o. Lublin 15
377 Lebart Bartosz Łogwiński i Wspólnik sp.j. Rakowiska 15
378 Spółdzielnia Niewidomych Im. M.Sękowskiego Lublin 15
379 ENERGOREMONT Przeds. Wdrażania Nowych Technologii Remontowych Sp. z o.o. Krasnystaw 15
380 Meble Heban Sp. z o.o. S.K. Janów Lubelski 15
381 Biuro Szybkiej Interwencji Z. Mroczek i Wspólnicy Sp. z o.o. S.K. Zamość 15
382 Nero Sp. z o.o. Lublin 15
383 Miłomłyn Sp. z o.o. Kijowiec-Kolonia 15
384 Komunalne Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w Lublinie Lublin 15
385 CEWAR Sp. z o.o. S.K. Lublin 15
386 Mrówka A.S. Bogusz sp.j. Lubartów 15
387 Blokbud Sp. z o.o. Lublin 15
388 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo-Usługowe Wola-Pasze Sp. z o.o. Biała Podlaska 15
389 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Trans-Man Małgorzata Bojar Krzysztof Bojar sp.j. Sitaniec-Wolica 15
390 EKBUD Sp. z o.o. Lublin 14
391 TRANSGAZ S.A. Zalesie 14
392 Przedsiębiorstwo Techniczno-Usługowe Elektra Sp. z o.o. Lublin 14
393 GALADOM S.A. Lublin 14
394 R.S.U. Montar Sp. z o.o. Puławy 14
395 Walerian Pawluczuk, Krzysztof Dobrowolski Polonia sp.j. Łuków 14
396 PRG Linter S.A. Łęczna 14
397 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Unicem Sp. z o.o. Chełm 14
398 Społem Powszechna Spółdzielnia Spożywców Robotnik w Zamościu Zamość 14
399 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Gramar Sp. z o.o. Włodawa 14
400 Musi Lublin Sp. z o.o. Lublin 14
401 Gospodarstwo Produkcyjno Handlowe Farmer Wiesław Sapiło Lipsko 14
402 Montagro Sp. z o.o. Wierzbica 14
403 Beiks Machulski sp.j. Kraśnik 14
404 Htf Piliszczuk, Flisiuk sp.j. Lublin 14
405 Tig-Spaw Sp. z o.o. Sięciaszka Pierwsza 14
406 Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Lublin 14
407 Galeria Zielona Sp. z o.o. Puławy 14
408 Best Auto sp. z o.o. Lublin 14
409 Savona Sp. z o.o. Rudnik Szlachecki 14
410 Państwowe Muzeum Na Majdanku Lublin 14
411 Społem Lubelska Spółdzielnia Spożywców w Lublinie Lublin 14
412 Aurum Gbl-Nieruchomości Sp. z o.o. S.K. Krasnystaw 14
413 Podlaskie Gorzelnie Surwin Sp. z o.o. Suchowola 14
414 Pro-Tech Technika Grzewcza Sp. z o.o. Zamość 14
415 Stacja Paliw Kogut sp.j. Krasnystaw 14
416 Helios sp.j. Jóźwiak – Szczygielski Łuków 14
417 Invest Biasov Sp. z o.o. S.J. Biała Podlaska 14
418 Imupol Sp. z o.o. Lublin 13
419 Kokos Frymus i Zuckerman sp.j. Jaroszyn 13
420 Zielone Fermy Sp. z o.o. Lublin 13
421 Top-Medical Sp. z o.o. Lublin 13
422 PDP Logistics S.J. M. Piwoni, M. Potapczuk Biała Podlaska 13
423 Spółdzielnia Mieszkaniowa Transportowiec Lublin 13
424 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Venta Sp. z o.o. Lublin 13
425 Invent Farm Sp. z o.o. Lublin 13
426 P.W. Parexbud Sp. z o.o. Lublin 13
427 Ins-Elektro Olszanowski i Wspólnicy S.K. Biała Podlaska 13
428 Zakład Usługowo-Handlowy Konspoż sp.j. Leszek Małocha & Katarzyna Przychodzeń Lublin 13
429 Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Lublin 13
430 CRH Żagiel Auto Sp. z o.o. Lublin 13
431 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Kowal-Janik Alicja Kowal I Kazimierz Janik S.J. Modliborzyce 13
432 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Im. Szymona Szymonowica w Zamościu Zamość 13
433 JBE Sp. z o.o. S.K. Strzakły 13
434 Zakład Drzewny Kimex sp.j. Elżbieta Urbańska-Buda, Grzegorz Buda Nadrzecze 13
435 Mars Sp. z o.o. Zamość 13
436 Bmb Sp. z o.o. Lublin 13
437 Bolzoni Auramo Polska Sp. z o.o. Lublin 13
438 Międzyzakładowa Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lublinie Lublin 13
439 Prywatne Przedsiębiorstwo Handlowe Stampol sp.j. L i K Stankiewicz Opole Lubelskie 13
440 Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie Lublin 13
441 Vivai Mazzoni Polska Sp. z o.o. Kodeń 13
442 Spółdzielnia Mieszkaniowa Przedsiębiorstw Gospodarki Komunalnej w Lublinie Lublin 12
443 Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. Międzyrzec Podlaski 12
444 Nazaruk Service Sp. z o.o. Lublin 12
445 Antex II Sp. z o.o. Lubycza Królewska 12
446 BRW Trans Sp. z o.o. Biłgoraj 12
447 Radzyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Radzyń Podlaski 12
448 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Parczew 12
449 Auto Pikul Mariola Pikul Puławy 12
450 Przedsiębiorstwo Remontowo – Budowlane TERMOCHEM Sp. z o.o. Puławy 12
451 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAWIŚLANKA w Puławach Puławy 12
452 Karol Sp. z o.o. Sp.K. Strzakły 12
453 Zakład Produkcyjno Handlowo Usługowy Piekarnia Kajzerka Budzyński Kazimierz i Halina sp.j. Lisów 12
454 Mirex – Szandecki i Marczuk sp.j. Biała Podlaska 12
455 Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej MPGK Sp. z o.o. Włodawa 12
456 Forner Sp. z o.o. Lublin 12
457 Rampers R.Ginalski, M.Zabłocka sp.j. Lublin 12
458 Spółdzielnia Mieszkaniowa Turka Turka 12
459 Kamys & Veens Sp. z o.o. Turkowice 12
460 Stampol Stankiewicz sp.j. Opole Lubelskie 12
461 Fun Park Sp. z o.o. Puławy 12
462 Hrubieszowska Spółdzielnia Mieszkaniowa Im. Stanisława Staszica Hrubieszów 12
463 Pro Publico Sp. z o.o. S.K. Chełm 12
464 Medisept Sp. z o.o. Konopnica 12
465 Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. w Puławach Skrót: Opec Sp. z o.o. w Puławach Puławy 12
466 Scf Natural Sp. z o.o. Puławy 12
467 Lubinvest Sp. z o.o. Świdnik 12
468 FLORIMEX H. Paluch, M. Hereć S.J. Lublin 12
469 Italian House Sp. z o.o. Lublin 12
470 Elsan Sp. z o.o. Lublin 12
471 Sako Sp. z o.o. Bychawka Druga 11
472 Wach we Frampolu Sp. z o.o. Biłgoraj 11
473 Delta Elektro sp.j. Anna Grabowska, Krzysztof Grochowski Lublin 11
474 BUDZAP Sp. z o.o. Lublin 11
475 Agrolab Polska Sp. z o.o. Dęblin 11
476 Fabryka Słów Sp. z o.o. Lublin 11
477 Bempresa Sp. z o.o. Lublin 11
478 Zakład Opieki Zdrowotnej Medical Sp. z o.o. Puławy 11
479 Mostostal-Met Sp. z o.o. Biłgoraj 11
480 Miejski Zakład Komunikacji Sp. z o.o. w Zamościu Zamość 11
481 Biłgorajskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Biłgoraj 11
482 Jaro Sp. z o.o. Lublin 11
483 KRA Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Lublin 11
484 Krismar Sp. z o.o. Tomaszów Lubelski 11
485 Kaczyński Joanna Kaczyńska, Jacek Kaczyński sp.j. Kalinówka 11
486 Drozd sp.j. Lubartów 11
487 PH CONKRET Sp. z o.o. Biała Podlaska 11
488 Reypol Sp. z o.o. Janowiec 11
489 PHU DOMAR S.A. Lublin 11
490 Plejada Sp. z o.o. Lublin 11
491 Phu Fortech Sp. z o.o. S.K. Biała Podlaska 11
492 Centrum Medyczne Internus Sp. z o.o. Puławy 11
493 APIS Spółdzielnia Pszczelarska Lublin 11
494 Przedsiębiorstwo Remontów Energetycznych Energezap Sp. z o.o. Puławy 11
495 Pracownicza Spółdzielnia Mieszkaniowa Przy Akademii Rolniczej w Lublinie Lublin 11
496 Carmin Spf Sp. z o.o. Lublin 11
497 Toj-Hand Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne Osypiuk sp.j. Lublin 11
498 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Łuków 11
499 Inergia Sp. z o.o. Lublin 11
500 Lubelska Agencja Ochrony Środowiska S.A. Świdnik 11
501 Granit Dulniak Sp. z o.o. Lublin 10
502 Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa Rzemieślinik Bis w Lublinie Lublin 10
503 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe JANEX Jan Ciupak, Leszek Ciupak S.J. Janów Lubelski 10
504 Przedsiębiorstwo Handlowe Dom-Lux J.J. Suchowierscy sp.j. Chełm 10
505 Wikpol Sp. z o.o. Konopnica 10
506 Tabla Sp. z o.o. Lublin 10
507 Bauer Group Polska Sp. z o.o. Jasionka 10
508 KLAKSON Spółdzielnia Mieszkaniowa w Lublinie Lublin 10
509 Hap Armatura Grupa Sbs Sp. z o.o. Lublin 10
510 Wytwórnia Koncentratów i Mieszanek Paszowych Agropol Wawryszuk A.M.P.T., Wilczek A.B. w Motyczu sp.j. Marynin 10
511 Ekomel Sp. z o.o. Janów Lubelski 10
512 Puls Sp. z o.o. Zamość 10
513 Karol Krasucki Firma Handlowa ASTEK Wola Osowińska 10
514 Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. Lubartów 10
515 Music Dealer sp.j. Alicja Królikowska,Janusz Mamcarz,Jerzy Mamcarz,Jan Krzysztof Wasilewski Lublin 10
516 PPHU ELTEX Sp. z o.o. Kraśnik 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.