Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego

Spośród 56 456 polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe we wrześniu 2020 r. zbadał Instytutu Europejskiego Biznesu, tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 uzyskało 381 firm z województwa warmińsko-mazurskiego, bo ich wartość rynkowa wyniosła więcej niż 10 mln zł.

Instytutu Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., prowadzi Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki od 2008 r. Przez dwanaście lat dokładnie przeanalizował wyniki finansowe 80 tysięcy przedsiębiorstw.
W rankingu poniżej są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji z Krajowego Rejestru Sądowego.
Instytutu Europejskiego Biznesu oszacował w bardzo uproszczony sposób wartość rynkową firm na koniec marca 2019 przez porównanie ich wyników do wycen spółek akcyjnych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Uproszczona metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, opisana jest poniżej rankingu.
Na tej podstawie Instytutu Europejskiego Biznesu stworzył rankingi najcenniejszych firm w Polsce – Brylantów Polskiej Gospodarki 2019.
Firmy wymienione w poniższym  rankingu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2019 publicznie na wszystkich nośnikach.

Płatne są logo Brylant Polskiej Gospodarki 2019 oraz dyplomy i statuetki dla wyróżnionych firm i ich pracowników. Oferta handlowa jest przedstawiona poniżej rankingu.

Prosimy nie kopiować z Internetu dla celów marketingowych wizerunku Brylant Polskiej Gospodarki 2019, gdyż zdjęcia chronione są prawami autorskimi.

Statuetka Brylant Polskiej Gospodarki

Brylanty Polskiej Gospodarki 2019 Województwa Warmińsko-Mazurskiego
Lp. Nazwa firmy Siedziba Wartość rynkowa firmy w marcu 2019 r. w mln zł
1 MICHELIN POLSKA S.A. Olsztyn 3596
2 ANIMEX Foods Sp. z o.o. S.K. Morliny 1383
3 Paged Pisz Sp. z o.o. Pisz 728
4 WIPASZ S.A. Wadąg 713
5 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Giżycko 521
6 Uniwersytet Warmińsko – Mazurski w Olsztynie Olsztyn 495
7 Bruss Polska Sp. z o.o. Mrągowo 360
8 D.R.E. Sp. z o.o. Gronowo Górne 353
9 Dfm Sp. z o.o. Dobre Miasto 339
10 Serwistal Sp. z o.o. Ełk 291
11 Paged Morąg S.A. Morąg 255
12 OSTRÓDA YACHT Sp. z o.o. Ostróda 243
13 Heinz-Glas Działdowo Sp. z o.o. Działdowo 232
14 Auto Land Polska S.A. Olsztyn 223
15 Kombinat Rolny Szestno Sp. z o.o. Boże 221
16 Meble Wójcik Sp. z o.o. Elbląg 219
17 Zakłady Produkcyjno-Usługowe Prawda Sp. z o.o. Olecko 217
18 Constract Export-Import Sp. z o.o. Wałdyki 204
19 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego Ekobud Sp. z o.o. Ostróda 193
20 Kaczkan Zakład Produkcji Drzewnej Józef Kaczkan sp.j. Klonowy Dwór 169
21 Grupa Stalmot S.A. Olsztyn 161
22 MEBLE – OKMED Demko S.J. Braniewo 156
23 Rutkowski Development sp.j. Ełk 144
24 Falken Trade Polska Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 134
25 SZYNAKA – MEBLE Sp. z o.o. Lubawa 133
26 Bartex Sp. z o.o. Chruściel 131
27 Spółdzielnia Mieszkaniowa Jaroty Olsztyn 123
28 Inter Parts Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 123
29 ARBET Investment Group Sp. z o.o. Olsztyn 122
30 WILD POLSKA Sp. z o.o. Marcinkowo 121
31 Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy Sp. z o.o. S.K.A. Smolniki 111
32 YETICO S.A. Olsztyn 111
33 Nutripol Sp. z o.o. Olsztynek 109
34 DBK Sp. z o.o. Olsztyn 108
35 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olsztyn 105
36 SAFILIN Sp. z o.o. Miłakowo 104
37 Silvan Sp. z o.o. Jaśki 101
38 Dekorglass Działdowo S.A. Działdowo 100
39 BRW Comfort Sp. z o.o. Olsztyn 100
40 Krynicki Recykling S.A. Olsztyn 99
41 Agro-Skandawa Sp. z o.o. Aptynty 97
42 Iławskie Przedsiębiorstwo Budowlane IPB Sp. z o.o. Iława 95
43 Stalmot & Wolmet Sp. z o.o. Nidzica 95
44 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kostrzewa sp.j. Giżycko 92
45 Rolnyvik Sp. z o.o. Barciany 90
46 Bastek Coffee & Tea sp.j. Karwie 90
47 Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Elbląg 87
48 Karwel S.J. Stare Dłutowo 87
49 Spółdzielnia Mieszkaniowa POJEZIERZE w Olsztynie Olsztyn 87
50 Eltel Networks Energetyka S.A. Olsztyn 83
51 Murbet Gabrylewicz sp.j. Ełk 82
52 Hama Polska Sp. z o.o. Olsztyn 81
53 Grabikowski-Grabikowska Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo- Usługowe Inex sp.j. Giżycko 80
54 TRANS-SER Marian Szumski Zbigniew Korzeniowski S.J. Młynary 78
55 Auto-Land Janusz Andrzejewski Olsztyn 77
56 Chemikals sp. z o.o. Braniewo 76
57 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Olsztyn 76
58 Elbląskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Elbląg 75
59 Schwarte Group Sp. z o.o. Olsztyn 75
60 Wytwórnia Podłoża Zastępczego Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna Kołodziejowy Grąd 73
61 Business Investment & Counseling Sp. z o.o. Mrągowo 72
62 Elbląska Spółdzielnia Mieszkaniowa SIELANKA Elbląg 72
63 Smile Sp. z o.o. Korpele 66
64 Spółdzielnia Mieszkaniowa Pionier w Kętrzynie Kętrzyn 66
65 Fabryka Opakowań Foliowych Rossoplast D. i R. Rossochaccy sp.j. Lidzbark Warmiński 65
66 MARDI Sp. z o.o. Biskupiec 64
67 Eltrim Kable Sp. z o.o. Uzdowo 64
68 Laboratorium Galenowe Olsztyn Sp. z o.o. Dywity 64
69 Jan Kitowicz TRANS-ŻWIR Giżycko 63
70 Zakład Tapicerstwa Okrętowego PACYFIC Edward Lech Ostróda 62
71 Zakład Handlowo Usługowy Zygmunt Żarna Olsztyn 60
72 Olsztyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa Olsztyn 60
73 GRELAVI S.A. Olsztyn 60
74 Falco Mazurkiewicz i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 60
75 Kode Arkadiusz Szyszkowski, Artur Radel sp.j. Ełk 59
76 Dom Ełcki Morusiewicz sp.j. Ełk 59
77 Moto-Remo Sp. z o.o. S.K. Iława 59
78 Corab Sp. z o.o. Olsztyn 59
79 Biopoint M.Jankowski M.Niewiadomska sp.j. Stawiguda 59
80 Rydzewski-K.Rydzewski T.Rydzewska S.J. Ełk 58
81 Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie Szczytno 57
82 MTI-FURNINOVA POLSKA Sp. z o.o. Kętrzyn 56
83 Nova Mazur Design Sp. z o.o. Bartoszyce 55
84 Eco-Progres Sp. z o.o. Ełk 55
85 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Ełk 55
86 Flsmidth Maag Gear Sp. z o.o. Elbląg 55
87 Partner Serwis Sp. z o.o. Elbląg 55
88 Heinz Plastics Polska Sp. z o.o. Działdowo 54
89 Model ART Sp. z o.o. Ostróda 54
90 Lactima Sp. z o.o. Morąg 53
91 HYDROPRESS Wojciech Górzny Elbląg 50
92 AMG Investments Sp. z o.o. sp.k. Elbląg 49
93 MAG Dystrybucja Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 49
94 Ml Sp. z o.o. Gronowo Górne 49
95 Zakład Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o.o. Olsztyn 48
96 Hurtownia Elektryk Sp. z o.o. S.K. Ełk 48
97 Olsztyńskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Olsztyn 47
98 Firma Ol-Term Rudziński Trusielewicz sp.j. Olsztyn 47
99 Gospodarstwo Rolne Bartężek Sp. z o.o. Bartężek 46
100 Kramer S.A. Gietrzwałd 46
101 Niczuk sp.j. Wilimowo 45
102 Mip Sp. z o.o. S.K.A. Stawiguda 45
103 Fabryka Mebli Szynaka Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 44
104 PHU GROT Jacek Olszewski Pisz 43
105 Warmińsko-Mazurska Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. Olsztyn 43
106 Liteximp Sp. z o.o. Prostki 42
107 Serwis Turbin Włodzimierz S.Leszczyński sp.j. Elbląg 42
108 Europrofil Sp. z o.o. Olsztynek 42
109 Anna Wajdlejt Wielobranżowe Przedsiębiorstwo Export-Import WAJDLEJT E.R.A. Braniewo 40
110 Developer Wasilewski Sp. z o.o. S.K. Ełk 40
111 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowo Usługowe Boma Małgorzata i Bolesław Pietruszewscy sp.j. Kazimierzowo 39
112 Upałty-Rol Sp. z o.o. Upałty Małe 39
113 Iryd Sp. z o.o. Gołdap 38
114 Spółdzielnia Mieszkaniowa Mamry w Giżycku Giżycko 38
115 Kensus Sp. z o.o. SP.K. Gołdap 38
116 Abakus Wood Pol Wieczorek – Skumbin sp.j. Olsztyn 38
117 Inplus Energetyka Sp. z o.o. Olsztyn 37
118 Boss K. Bagiński i S-Ka sp.j. Węgorzewo 37
119 Erko Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 37
120 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Tramad-Elbląg Sp. z o.o. Elbląg 36
121 Alkaz Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 36
122 OZGRAF Olsztyńskie Zakłady Graficzne S.A. Olsztyn 36
123 Sanit-Plast Filipczak S.J. Korpele 36
124 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Susz 35
125 Galwanotechnika Mrągowo Sp. z o.o. Mrągowo 35
126 Animal Pharma Lublin-Kruszyński,Pieczkowski,Rapkowski , sp.j. Olsztyn 35
127 ABF Zakład Obróbki Skrawaniem Sp. z o.o. Sp.K. Działdowo 35
128 Dast Express Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 35
129 Amis Farby Proszkowe Sp. z o.o. Olsztyn 35
130 Żubr Zakład Usług Leśnych Trzcińscy sp.j. Szczytno 35
131 Oristo Sp. z o.o. Montowo 34
132 Producent Drzwi Barański S.J. Ignacy Barański i Zbigniew Barański Babięty Wielkie 34
133 Spółdzielnia Mieszkaniowa ZAKRZEWO Elbląg 34
134 Lupus Fabryka Mebli Sp. z o.o. Elbląg 34
135 Eurotrailer Sp. z o.o. Olsztyn 34
136 Przedsiębiorstwo Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Morąg 34
137 Superior-Strefa Józef Żuraw i Wspólnicy, sp. j. Dobre Miasto 34
138 Zakład Mechaniczny Hml Nosewicz Jednostka Innowacyjno-Wdrożeniowa sp.j. Lidzbark Warmiński 33
139 Spółdzielnia Mieszkaniowa Budowlani w Bartoszycach Bartoszyce 33
140 Browar Kormoran Sp. z o.o. Olsztyn 33
141 Firma Budowlana Rafał Hoffer Działdowo 33
142 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Ełku Sp. z o.o. Ełk 32
143 Pol-Assur Sp. z o.o. Olsztyn 32
144 GZD Sp. z o.o. sp.k. Jonkowo 32
145 Adrenaline.Pl Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 32
146 Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o. Ełk 31
147 Bene Trucks Sp. z o.o. Olsztyn 31
148 Goshe Sp. z o.o. Olsztyn 31
149 Energoutil Sp. z o.o. Nowa Wieś Ełcka 31
150 PPH AGAPLAST Sp. z o.o. Olsztynek 31
151 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Giżycko 31
152 Ol – Flora – Gołombek, Kowalewski sp.j. Wójtowo 31
153 Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Olecku Olecko 30
154 Grupa Inwestycyjna Zamel Sp. z o.o. Elbląg 30
155 BUJALSKI Sp. z o.o. Dywity 30
156 Kromet Sp. z o.o. Elbląg 30
157 Wodmax Sp. z o.o. Olsztyn 30
158 Lüttgens Polska Sp. z o.o. Sp.K. Nielbark 30
159 Dramiński S.A. Olsztyn 29
160 RADEX POLAND Sp. z o.o. S.K. Iława 29
161 Agroma Olsztyn Grupa Sznajder Sp. z o.o. Olsztyn 29
162 Przedsiębiorstwo Produkcyjne Usługowo-Handlowe Prosper Sp. z o.o. Łukta 29
163 Górni Sp. z o.o. S.K. Giżycko 29
164 Spółdzielnia Mieszkaniowa Kormoran w Olsztynie Olsztyn 28
165 Krzysztof Kocięda Meblolux Działdowo 28
166 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Telest 2 Sienkiewicz, Drzewiecka, Ostrouch S.J. Pieniężno 28
167 Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu Elbląg 28
168 Zakład Usług Technicznych Mega Sp. z o.o. Elbląg 28
169 Spółka Meblowa Kam -K.Kosiak, M.Szewczuk, A.Wołosz, T.Zarzębski-sp.j. Milejewo 28
170 Polamp Sp. z o.o. z siedzibą w Giżycku Giżycko 28
171 Glenport Sp. z o.o. Elbląg 28
172 Polbis Auto Sp. z o.o. Olsztyn 28
173 Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Elblągu Sp. z o.o. Elbląg 27
174 CEZAL SPÓŁKA AKCYJNA OLSZTYN Olsztyn 27
175 Piekarnia Warmińska Sp. z o.o. S.K. Braniewo 27
176 Minex Kogeneracja Sp. z o.o. Łęguty 27
177 Estyma Electronics Sp. z o.o. S.K. Gajewo 27
178 Dekor Plastics Sp. z o.o. Działdowo 27
179 Przedsiębiorstwo Remontowo-Handlowe Renox Mirosław Wielechowski- sp.j. Olsztyn 26
180 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowe Plastimet Sp. z o.o. Ełk 25
181 Esti Polymer sp.j. D.B.Zrajkowska, J.R.Jędrowicz Ełk 25
182 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Grunwald Sp. z o.o. Grunwald 25
183 Anitech 2 Ogulewicz sp.j. Bartoszyce 25
184 Zakład Produkcji Odzieży EXELLENT Jan Kowalski Iława 25
185 Run Polsko-Amerykańska Sp. z o.o. Olsztyn 25
186 Przedsiębiorstwo Produkcji Łożysk Ślizgowych Andrzej Szumko sp.j. Elbląg 25
187 Max Mebel K.Zapert J.Galanek sp.j. Stary Gieląd 24
188 Dolux S.J. Iława 24
189 Rea Group Sp. z o.o. S.K. Nowe Pole 24
190 Agat – J.A. Kowalewscy i A.B. Adamowicz – sp.j. Lidzbark Warmiński 24
191 EXPOM S.A. Kurzętnik 23
192 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Ziemar Sp. z o.o. Szwarcenowo 23
193 Mondex Anna i Jerzy Affek sp.j. Olsztyn 23
194 Il – Kas – Ilnicki, Kasperek sp.j. Mrągowo 23
195 Agrobor-Kujawy i Sp. z o.o. Chojnica 23
196 Cleaner Zakład Sprzątania sp.j. Maciej Bukowski, Grzegorz Misiewicz Elbląg 23
197 Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Nord-Ost Sp. z o.o. Gołdap 23
198 A&G Koperty Gołdapska Fabryka Kopert Sp. z o.o. Gołdap 23
199 Zakład Usług Leśnych Beata Skłodowska, Dariusz Kaczyński sp.j. Szczytno 23
200 Primavera Furniture Sp. z o.o. Dąbrówka Mała 23
201 Telmar Rybiccy sp.j. Nowe Miasto Lubawskie 23
202 GRALBET Sp. z o.o. P P H Gralewo-Stacja 23
203 BIG Zakład Pracy Chronionej Marian Groblewski S.K. Elbląg 22
204 PERKOZ Spółdzielnia Mieszkaniowa w Olsztynie Olsztyn 22
205 Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego PRZEMYSŁÓWKA 03 Klecha Antoni Elbląg 22
206 Cs-Bud Chyła Sikorski sp.j. Ługwałd 22
207 Prost-Key Packaging Sobolewscy sp.j. Prostki 22
208 Eurotter Logistyka Sp. z o.o. S.K.A. Olsztynek 22
209 NAD JAREM Spółdzielnia Mieszkaniowa Elbląg 22
210 Przedsiębiorstwo Handlowo – Usługowe Henryk Waśniewski Bisztynek 22
211 Misiura Stanisław Euro-Trans Braniewo 21
212 Zakład Wodociągów I Kanalizacji Sp. z o.o. Mikołajki 21
213 Przedsiębiorstwo Badawczo Wdrożeniowe OLMEX S.A. Wójtowo 21
214 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Pisz 21
215 Mst Sp. z o.o. sp.k. Kętrzyn 21
216 Michał Kasprzycki Firma Amak Lubawa 21
217 Agro Sznajder Sp. z o.o. Olsztyn 21
218 Benepol Sp. z o.o. Olsztyn 21
219 Animal Pharma Olsztyn-Kruszyński, Pieczkowski, Rapkowski sp.j. Olsztyn 21
220 Koma Sp. z o.o. S.K. Ełk 21
221 OLPOL Antoni Wawrzyn S.J. Olsztyn 21
222 Przeds. Wodociągów i Kanalizacji Ostróda Sp. z o.o. Ostróda 20
223 Inter Land Sp. z o.o. Sp.K. Olsztyn 20
224 Stalzłom Sp. z o.o. PHU Kajkowo 20
225 4iq Group Sp. z o.o. Iława 20
226 Przedsiębiorstwo Handlowo-Transportowe Tracom Sp. z o.o. Mrągowo 20
227 Mada J.Tomalik,M.Obuchowicz sp.j. Olsztyn 20
228 ELBLĄGDIS Sp. z o.o. Elbląg 20
229 Przemysłówka Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Holding Sp. z o.o. Olsztyn 20
230 Pressta Eisele Polska Sp. z o.o. Elbląg 20
231 Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Mrągowo 19
232 PERSPEKTYWA Spółdzielnia Mieszkaniowa Mrągowo 19
233 Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. Olecko 19
234 Smart Automation Sp. z o.o. Olsztyn 19
235 HANYANG ZAS Sp. z o.o. Elbląg 19
236 Wekta Transport i Usługi Choiński,Choiński,Chełstowski sp.j. Olsztyn 19
237 Apteki Centrum sp.j., A.Budziak, B.Ficek Elbląg 19
238 Fundacja Rozwoju Regionu Łukta Łukta 19
239 Agromex Krystochowicz sp.j. Kurzętnik 19
240 Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Eko-Mazury Sp. z o.o. Siedliska 18
241 Elstar Engineering Sp. z o.o. Elbląg 18
242 Iławskie Wodociągi Sp. z o.o. Iława 18
243 MEBLE SZKOLNE OLSZTYN Sp. z o.o. Giedajty 18
244 Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Pisz 18
245 Elzam – Zamech Sp. z o.o. Zakład Mechaniczny Elbląg 18
246 Mazur Tourist Sp. z o.o. Olsztyn 18
247 Mazury Sp. z o.o. Ostróda 18
248 SZP Plast Industries Sp. z o.o. S.K. Ełk 18
249 Entc Dairy Solutions Sp. z o.o. Pasłęk 18
250 Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Sonik sp.j. Andrzej Socha i Wojciech Niźnik Elbląg 17
251 Mazurskie Meble Szynaka – Living Sp. z o.o. Iława 17
252 Prawomaniacy Sp. z o.o. Olsztyn 17
253 Tech-Bet Sp. z o.o. sp.k. Barczewo 17
254 Selmet B. J. Rudniccy sp.j. Elbląg 17
255 Mazurskie Meble Szynaka-Interline Sp. z o.o. Nowe Miasto Lubawskie 17
256 Spółdzielnia Mieszkaniowa Warmia Lidzbark Warmiński 17
257 MLEKOVITA S.A. Morąg 17
258 Termik Sp. z o.o. Marcinkowo 17
259 Zakład Mięsny Kawscy sp.j. Różnowo 17
260 Remondis Olsztyn Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 17
261 Musa Alicja Musiał, Tadeusz Musiał sp.j. Targowisko Dolne 16
262 Kaj Sp. z o.o. Działdowo 16
263 Probetreuung Profit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 16
264 Gastronom – Mikuła sp.j. Kruklanki 16
265 D & H Termobud Sp. z o.o. Olsztyn 16
266 STOLMET-SZCZYTNO Sp. z o.o. S.K. Szczytno 16
267 Green Absolutes Sp. z o.o. Władysławowo 16
268 Mazurskie Centrum Kongresowo – Wypoczynkowe Zamek Ryn Sp. z o.o. Ryn 15
269 Ol-Flora Sp. z o.o. Wójtowo 15
270 Amco Sp. z o.o. Olsztyn 15
271 LAC – MET Sp. z o.o. sp.k. Szczytno 15
272 Mazur Natalia i Marcin Mazur sp.j. Kurzętnik 15
273 Azja Auto Skiba i Wspólnicy sp.j. Olsztyn 15
274 Ovet Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 15
275 AGROFARM S.A. Biała Giżycka 15
276 Octim Wytwórnia Octu i Musztardy Sp. z o.o. Olsztynek 15
277 Warmia S.A. Kętrzyn 15
278 Pro-Medica w Ełku Sp. z o.o. Ełk 15
279 Gom sp.j. Marian Obuchowicz, Grzegorz Obuchowicz Dywity 15
280 Gospodarstwo Rybackie Sp. z o.o. Ełk 15
281 Dachland Sp. z o.o. Olsztyn 15
282 ZAMER Zdzisław Żuromski S.K. Kraszewo 15
283 Przedsiębiorstwo Budowlane Mas-Bud Marian Stawarczyk i Anna Stawarczyk sp.j. Olsztyn 15
284 Warmińsko-Mazurskie Centrum Westfalia Bożena Krupska, Romuald Krupski sp.j. Lidzbark Warmiński 15
285 Nc Koperty Sp. z o.o. Gołdap 15
286 Działdowska Agencja Rozwoju S.A. Działdowo 15
287 Primi Bis Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 15
288 Drewpol Sp. z o.o. S.K. Chostka 15
289 MKJ Sp. z o.o. Spółka Komandytowa Olsztyn 15
290 Przedsiębiorstwo Handlowo-Produkcyjne NIKE Sp. z o.o. Ostróda 15
291 Tahami Fish Sp. z o.o. Olsztyn 14
292 Ozamet Sp. z o.o. Jonkowo 14
293 Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 14
294 Sdg-Sigma Development Group-Strot, Pieczkowski sp.j. Olsztyn 14
295 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Olecku Olecko 14
296 Bth Elstar Sp. z o.o. Elbląg 14
297 Ławki – Rol Sp. z o.o. Ławki 14
298 Lemar E. Czyża, P. Bieleń sp.j. Olsztyn 14
299 Lubawska Spółka Komunalna Sp. z o.o. Lubawa 14
300 Warmińsko – Mazurski Zakład Doskonalenia Zawodowego w Olsztynie Olsztyn 14
301 BLACK-FISH S.J. M. Prusinowski i Wspólnicy Olsztyn 14
302 Grom Sp. z o.o. Olsztyn 14
303 Lubawskie Przedsiębiorstwo Budowlane Sp. z o.o. Lubawa 14
304 DWS Wind Turbine Service Sp. z o.o. Stradomno 14
305 Agapit Sp. z o.o. sp.k. Olsztyn 14
306 Przedsiębiorstwo Transportowo-Sprzętowe Budownictwa Transbud Ełk Sp. z o.o. Ełk 14
307 Wodmiar Wiśniewscy Sp.J. Olsztyn 14
308 ELIT – B. Gancarz, K. Błaszkowski – S.J. Elbląg 14
309 Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Aliwesa sp.j. Cezary Baranowski-Krzysztof Baranowski Bartoszyce 14
310 Farmer Sp. z o.o. Mażucie 14
311 Marek Liberacki Libro Lubawa 14
312 Spółdzielnia Mieszkaniowa Zatoka w Braniewie Braniewo 14
313 Skalik sp.j. Kazimierz Skalik i Zofia Skalik Świętajno 13
314 Stacja Benzynowa Pami A. Pawłowicz sp.j. Połęcze 13
315 Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. Elbląg 13
316 Zakład Doświadczalny Biskupiec Sp. z o.o. Biskupiec 13
317 Transyacht Makowscy sp. j. Olecko 13
318 El-Pol Sp. z o.o. Działdowo 13
319 Seton K. Cichocki, R.Matusiewicz sp.j. Nowa Wieś Ełcka 13
320 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Morąg 13
321 Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia i Zbytu Ferstan-Ciostek sp.j. Olsztyn 13
322 Anitech Sp. z o.o. Olsztyn 13
323 Zakład Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych Spytkowo Sp. z o.o. Giżycko 13
324 Mirtrans Sp. z o.o. S.K. Płoskinia 13
325 Przedsiębiorstwo Przemysłu Betonów PREFABET – KURZĘTNIK Sp. z o.o. Kurzętnik 13
326 Fricke Maszyny Rolnicze Sp. z o.o. Mrągowo 13
327 Alcar Sp. z o.o. Olsztyn 13
328 Spółdzielnia Mieszkaniowa Odbudowa w Nidzicy Nidzica 13
329 Zakład Urządzeń Technicznych Unimasz Sp. z o.o. Olsztyn 13
330 Opegieka Sp. z o.o. Elbląg 13
331 W-M Glass Sp. z o.o. Bartoszyce 13
332 JAGRAM – PRO S.A. Susz 13
333 Elbląskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego Sp. z o.o. Elbląg 12
334 Telko Sp. z o.o. Olsztyn 12
335 Olpiek Fiećko Prusiński sp.j. Olsztyn 12
336 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Gołdapi Gołdap 12
337 WAHOPOL Sp. z o.o. Tołkiny 12
338 Bojar Sp. z o.o. Buczki 12
339 Grupa Amax Sp. z o.o. Mikołajki 12
340 Warmińskie Przedsiębiorstwo Budowlane Rombud Sp. z o.o. Olsztyn 12
341 Miejska Energetyka Cieplna Sp. z o.o. Mrągowo 12
342 Mazurskie Real Estate Sp. z o.o. Olsztyn 12
343 IRIS POLONIA Sp. z o.o. Olsztyn 12
344 Budokop – Beton Sp. z o.o. Lidzbark Warmiński 12
345 Szpital Powiatowy Sp. z o.o. w Pasłęku Pasłęk 12
346 Easysofa Sp. z o.o. Klebark Wielki 12
347 Areon Przystań Restauracja Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 12
348 Przedsiębiorstwo Handlowe Paxer Jolanta Prusinowska, Grzegorz Prusinowski sp.j. Olsztyn 12
349 Greengrow Sp. z o.o. Wikrowo 12
350 Spółdzielnia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa w Działdowie Działdowo 12
351 Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe DOMINIK Wiesława Pawlikowska Łąkorz 11
352 Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej Sp. z o.o. Ostróda 11
353 Infis Company Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 11
354 Lech Centrum Sp. z o.o. Dorotowo 11
355 Zakład Sprzątania Wnętrz Józef Jankowski Mop 83 Sp. z o.o. Gronowo Górne 11
356 Dre Ryszard Szostak, Leszek Berbeć i Spółka sp.j. Gronowo Górne 11
357 Ajram Sp. z o.o. Pasłęk 11
358 Mir-Wit Sp. z o.o. Olsztyn 11
359 Rolno Spożywczy Rynek Hurtowy GIEŁDA ELBLĄSKA S.A. Elbląg 11
360 Przedsiębiorstwo Budowlano – Montażowe Elzambud Sp. z o.o. Elbląg 11
361 Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. Węgorzewo 11
362 Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Kompasz sp.j. Mirosław Tkaczyk Stanisław Pawłowski Iława 11
363 Paluzy Sp. z o.o. Paluzy 11
364 Przedsiębiorstwo Remontowo-Budowlane Rembud-Pbk Sp. z o.o. Iława 11
365 PPHU WUTEH Sp. z o.o. Gołdap 11
366 Spółdzielnia Mieszkaniowa w Piszu Pisz 11
367 Żegluga Ostródzko – Elbląska Sp. z o.o. W Ostródzie Ostróda 11
368 Wodociągi Miejskie Sp. z o.o. Braniewo 11
369 Pedbud Invest Sp. z o.o. Gutkowo 11
370 Ferma Świdry Sp. z o.o. sp.k. Świdry 10
371 Petro-Bis W.Myśliński, D.Myśliński sp.j. Rudzienice 10
372 Północna Grupa Narzędziowa Sp. z o.o. Ostróda 10
373 Gospodarstwo Rolne w Lubominie Sp. z o.o. Lubomino 10
374 Agro Meat Sp. z o.o. Olsztyn 10
375 Spółdzielnia Inwalidów Pokój Ryn 10
376 Jarka – Sp. z o.o. Babki 10
377 Aldo Sp. z o.o. S.K. Olsztyn 10
378 Gospodarstwo Produkcji Rolnej Centrala Nasienna Sp. z o.o. Nidzica 10
379 Elmark sp.j. Jędrzejewska Olsztyn 10
380 Lekarska sp.p. Ostoja W. Barton, S. Drewnowski, B. Piwowarska Elbląg 10
381 Boba M.Boba, A.Guliński sp.j. Gronowo Górne 10

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu  na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez Wywiadownię Handlową InfoCredit.

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2016-2017,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 100 tys. Zł w 2017 roku,

3. Zysk netto w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.

4. Kapitał własny w latach 2016 i 2017 wyższy niż 1 tys. Zł.
Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowane jest w porównaniu do spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy funduszy własnych i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej

W końcu  marcu 2019 r.: C/Z:  14,8, a  C/WK: 1,15.
źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z marca 2019 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w końcu marca 2019 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2017 r.  I wskaźnika C/Z w końcu marca 2019 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2017 r.  I wskaźnika C/Wk w końcu marca 2019 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w końcu marca 2019 roku.

Informacje o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. Zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.