Wydawnictwo Czarna Owca wygrało ranking Gepardy Biznesu 2019 Branży Medialnej

Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 18813 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.  Firma wygrała ranking Gepardy Biznesu 2019 Branży Medialnej

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 9,4 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa Wydawnictwo Czarna Owca Sp. z o.o. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 38 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Wydawnictwo Czarna Owca jest obecne na polskim rynku wydawniczym od 1991 roku (wcześniej jako Jacek Santorski & Co).

W jego ofercie znajdują się:

* najlepsze kryminały, thrillery i książki sensacyjne zarówno polskich autorów (m.in. Vincenta V. Severskiego, Marcina Falińskiego i Marka Kozubala, Krzysztofa Domaradzkiego, Przemysława Piotrowskiego, Marcina Dudzińskiego, Marty Zaborowskiej), jak i tłumaczenia (m. in. książki Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Simona Becketta, J.D. Barkera, C.J. Tudor, Lizy Marklund, Häkana Nessera, Hansa Rosenfeldta i Michaela Hjortha, S.K. Tremeyne’a, Arne Dahla)

* literatura polska i obca (m.in. Tomasz Jastrun, Anthony Doerr, Jonas Hassen Khemiri, Mariana Enriquez)

* literatura obyczajowa współczesna i historyczna (Winston Graham, Edward Rutherfurd, Julie Orringer, Tracy Rees)

* literatura faktu (m.in. książki: Filipa Hagenbecka, Sławomira Kopra i Tymoteusza Pawłowskiego, Sylwestra Latkowskiego i Piotra Pytlakowskiego, Aleksandra Makowskiego)

* literatura dla dzieci i młodzieży (m.in. książki Małgorzaty Strzałkowskiej, Ewy Nowak, Macieja Wojtyszki)

* poradniki psychologiczne (m.in. książki Alexandra Lowena, Irvina D. Yaloma, Marshalla Rosenberga, Jona Kabata Zinna, Petera A. Levine’a, Susan Forward, Pii Melody)

* przewodniki duchowe (m.in. Kena Wilbera, Osho, Berta Hellingera, Thich Nhat Hanha, Willigisa Jaegera, Christophe’a Andre, Lamy Ole Nydahla)

Ważne miejsce wśród jego tytułów stanowią teksty filozoficzne, socjologiczne i antropologiczne ukazujące różne oblicza ateizmu oraz seria „Bez tabu”, w której poruszane tematy trudne i uznawane za kontrowersyjne.

Więcej o firmie pod adresem:  https://www.czarnaowca.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.