Global Pharma CM Sp. z o.o. to Gepard Biznesu, Efektywna Firma i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

Global Pharma CM Sp. z o.o. w Suchedniowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Global Pharma CM Sp. z o.o. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 1981,5  proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 22,7 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Firma Global Pharma CM Sp. z o.o. świadczy kompleksowe usługi w zakresie opracowania i kontraktowej produkcji suplementów diety, wyrobów medycznych oraz wyrobów przeznaczonych dla sportowców. Jest jedną z nielicznych firm zajmujących się produkcją kontraktową, która nie prowadzi sprzedaży własnych produktów do aptek i sieci spożywczych. Wszelkie receptury opracowujemy tylko i wyłącznie na użytek klientów, którymi są firmy z szeroko rozumianego sektora farmaceutycznego.

Specjalizuje się w takich formach produkcyjnych jak pastylki do ssania twarde karmelowe i pudrowe, pastylki do ssania miękkie z gumą arabską, lizaki karmelowe i pudrowe, tabletki powlekane i niepowlekane, kapsułki twarde, kapsułki miękkie typu soft gel, saszetki, różnego rodzaju płyny w tym krople do oczu, wodę morską do nosa, spraye i atomizery.  Wytwarza produkty w formie dropsów do ssania w rulonie.

Specjalnie dla branży sport zapewnia produkcję w formie doypacków, puszek i saszetek wypełnionych proszkiem oraz kapsułek twardych oraz soft gel zawierających witaminy, minerały i aminokwasy.

W swoim portfolio posiada kilkaset gotowych receptur oraz kilkadziesiąt gotowych rejestracji wyrobów medycznych w tym tak specjalistyczne produkty jak krople do oczu, woda morska, spraye do higieny ucha, pastylki na bazie gumy arabskiej, probiotyki w kroplach i wiele innych.

W segmencie pastylek do ssania miękkich i twardych posiada wiodącą pozycję na rynku europejskim. Systematycznie poszerza swój zakres usług o nowe formy produkcji, tak aby móc dostarczać kompleksową usługę produkcji kontraktowej dla sektora farmaceutycznego. Oferuje usługi produkcyjne oparte na swoich autorskich recepturach, jak i zleconych przez klienta.

Obecnie posiada dwa zakłady produkcyjne o łącznej powierzchni blisko 4 000 metrów kwadratowych. Cała produkcja odbywa się przy zachowaniu najwyższych standardów jakościowych. Posiada wyspecjalizowany Dział Jakości, który czuwa nad całością prowadzonych procesów produkcyjnych. Potwierdzeniem spełniania najwyższych standardów produkcyjnych jest posiadanie aktualnych certyfikatów jakości ISO22000 oraz ISO13485 wydawanych przez niezależne międzynarodowe jednostki certyfikujące.

Siedziba firmy oraz jeden zakład produkcyjnych zlokalizowany jest w województwie świętokrzyskim w miejscowości Suchedniów. Drugi z zakładów znajduje się w woj. lubelskim w miejscowości Ostrów Lubelski.

Więcej o firmie pod adresem: https://globalpharma.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.