Gepardy BiznesuPolskie Brylanty

Work Service wchodzi na londyńską giełdę. To pierwsza taka polska firma

18 lutego 2016 r. Work Service wejdzie na londyńską giełdę dokonując  technicznego dual listingu. Akcje spółki będą notowane równocześnie na  Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange, pdał portal Forsal.pl.

Work Service jest pierwszą polską firmą, która bez wykorzystania instrumentów pochodnych wejdzie bezpośrednio na londyński parkiet. W ten sposób firma chce otworzyć się na inwestorów globalnych i wzmacniać swoją pozycję w Europie.

Grupa Work Service będąca największą firmą w sektorze HR regionie Europy Środowej, od 18 lutego będzie notowana na londyńskiej giełdzie. Spółka dokona technicznego dual listingu, który nie wiąże się z emisją dodatkowych akcji.

Zakończenie procesu dual listingu jest dla nas kolejnym krokiem do budowania pozycji Work Service na rynkach międzynarodowych. Dzięki tej operacji zwiększymy naszą rozpoznawalność i uzyskamy dostęp do rozległej grupy inwestorów w skali globalnej. Jesteśmy przekonani, iż obecność na londyńskiej giełdzie pomoże nam wzmacniać pozycję regionalnego lidera w branży i docelowo wejść do pierwszej piątki firm świadczących usługi HR w Europie – mówi Maciej Witucki, Prezes Zarządu Work Service S.A.

Akcje Work Service będą równocześnie notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie i London Stock Exchange. Będą denominowane w PLN i GBP, a ich kurs będzie powiązany. Walory będą miały tę samą cenę na obu parkietach.

Giełda londyńska jest dla nas naturalnym celem, gdyż jesteśmy firmą działającą w Europie. Obecność na najważniejszym europejskim parkiecie pozwoli nam oddzielić kurs akcji od trendów obowiązujących na warszawskiej giełdzie i pokazać prawdziwy potencjał Work Service. Dzięki operacji technicznego dual listingu chcemy zwiększyć swoją atrakcyjność w oczach inwestorów i obniżyć ryzyko inwestycyjne – mówi Tomasz Misiak, Prezydent Rady Nadzorczej Work Service S.A.

Work Service S.A. jest pierwszą polską spółką z sektora usług personalnych notowaną na GPW i kluczowym partnerem dla ponad 3000 największych firm w Polsce i Europie. Rocznie daje zatrudnienie blisko 300 tys. pracowników w Polsce, Czechach, Słowacji, Rosji, Niemczech, Turcji, Rumunii, Węgrzech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Szwajcarii. Rynek usług personalnych jest dużym i atrakcyjnym sektorem. W 2014 r. cała branża w Polsce wygenerowała obroty na poziomie 2 788 mln PLN, czyli o 22% wyższe niż w 2013 r.

 

 

Grupa Kapitałowa Work Service działa od 1999 roku i jest największym dostawcą kompleksowych usług HR na polskim rynku. Prowadzi działalność na terenie całego kraju za pośrednictwem sieci oddziałów oraz za granicą w 11 krajach Europy (Rosja, Niemcy, Czechy, Turcja, Rumunia, Węgry, Słowacja, Wielka Brytania, Belgia, Francja, Szwajcaria). Specjalizuje się zarówno w usługach z zakresu doradztwa personalnego, jak i restrukturyzacji w obszarze HR, rekrutacji i outsourcingu pracowniczym.

Już ponad 3000 firm wybrało Work Service na swojego partnera w biznesie. Każdego dnia 50 000 osób i 300 000 pracowników rocznie znajduje zatrudnienie za pośrednictwem spółek należących do Grupy Kapitałowej Work Service. Work Service jest pierwszą spółką z sektora usług personalnych notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

WORK SERVICE S.A. we Wrocławiu został wyróżniony w X edycji Konkursu  Gepardy Biznesu – Business Gepard 2015 oraz VII edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2015 na podstawie wyników podanych przez tę spółkę.

http://businessnow.pl/6192,work-service-s-a-we-wroclawiu-jest-gepardem-biznesu-2015-2.html