Światowa Firma

Wicepremier Piechociński na Kongresie Stolarki Polskiej

W ostatnich latach przemysł materiałów budowlanych w Polsce stał się jednym z najnowocześniejszych w Europie. Sama branża stolarki okiennej i drzwiowej to najbardziej perspektywiczny i najszybciej rozwijający się obszar krajowej gospodarki. Jest to również jedna z naszych specjalności eksportowych – powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas VI Kongresu Stolarki Polskiej. Konferencja odbyła się 21 maja 2015 r. w Ożarowie Mazowieckim.

Jak wyjaśnił wicepremier Piechociński polscy przedsiębiorcy produkujący stolarkę budowlaną od lat skutecznie konkurują na globalnych rynkach, proponując nowoczesne, odpowiadające najwyższym standardom wyroby. Jest to zasługą wykorzystania technologii, które pojawiają się w wraz z nowymi inwestorami. – Dzięki ich zaangażowaniu, pracowitości, pomysłowości i otwarciu na świat sektor ten stał się jednym z najbardziej rozwiniętych w Europie. Wielokrotnie wzrósł jego potencjał produkcyjny, a w ofercie znalazły się wyroby, które z jednej strony posiadają lepsze parametry techniczne, a z drugiej – wymagają mniejszych nakładów – zaznaczył.

Szef resortu gospodarki dodał, że MG dokłada wszelkich starań, aby wesprzeć przedsiębiorców i zachęcić ich do korzystania z najnowszych zdobyczy techniki i technologii. – W nowej unijnej perspektywie finansowej główny nacisk zostanie położony m.in. na zapewnienie przyjaznych warunków dla inwestowania w badania, rozwój i innowacje, w szczególności na komercjalizację opracowanych rozwiązań i ich praktyczne zastosowanie rynkowe – podkreślił.

 

źródło: www.mg.gov.pl