Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł w Kościerzycach została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 58,2 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 17,3 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa Wende Recyclingtech S. C. Ewa i Piotr Pantoł w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 63 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

Spółka Wende Recyclingtech została powołana do życia w 1998 roku. Zajmujemy się sprzedażą i serwisem maszyn oraz dostawą części zamiennych do urządzeń branży recyklingowej.

 

Jest przedstawicielem firm Lindner Recyclingtech/Lindner reSource (austriacki producent rozdrabniarek), PAAL (niemiecki producent belownic kanałowych), Nihot (holenderski producent separatorów powietrznych), BRT (niemiecki producent m.in. rozrywarek do worków z odpadami), ZEN Robotics (automatyczne roboty sortujące z Finlandii), Ettlinger (niemiecki producent filtrów stosowanych podczas przetapiania tworzyw sztucznych) oraz EREMA Austria.

Maszyny i urządzenia powyższych producentów należą do ścisłej, światowej czołówki pod względem jakości, niezawodności, innowacyjności i niskich kosztów eksploatacji. Urządzenia te stosują firmy profesjonalnie zajmujące się zbieraniem i przetwarzaniem odpadów oraz surowców wtórnych.

Wende Recyclingtech dostarcza kompletne instalacje do przetwarzania paliw alternatywnych, jak i pojedyncze urządzenia. Prowadzi serwis gwarancyjny, pogwarancyjny oraz remonty generalne w swojej bazie serwisowej w Brzegu. Jest dystrybutorem części zamiennych i ściernych. Służy również pomocą w szkoleniach i rozruchach.

Więcej o firmie pod adresem:  http://wende.pl

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest od 2020 r. również w Konkursie Brylanty Polskiej Przedsiębiorczości, który instytut organizuje od 2007 r. Tytuł ten przyznaje miastom, w których znajdzie dużo firm wartych łącznie więcej niż 10 tys. zł na mieszkańca.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.