Efektywna FirmaNajlepszy Dla ZdrowiaPolskie BrylantyŚwiatowa FirmaWielcy Modernizatorzy

Sprzedaż zagraniczna Grupy Maspex

Produkty Grupy Maspex Wadowice trafiają do prawie 50 krajów na całym świecie.

Firma jest zdecydowanym liderem na rynku soków, nektarów i napojów w Polsce, w Czechach, na Słowacji, czołowym producentem na Węgrzech, w Rumunii, Bułgarii i na Litwie. Jest również wiodącym producentem produktów instant (kawa cappuccino, kakao, zabielacze w proszku do kawy, herbatki rozpuszczalne) w Europie Środkowo-Wschodniej. Grupa Maspex Wadowice to także lider na rynku makaronów w Polsce oraz ich wiodący producent w Rumunii.

Firma stawia na niezmienną od lat strategię, czyli na budowę marek, które są silnie zakorzenione w świadomości konsumentów i realizację projektów – akwizycji, które mogą ją powiększyć i rozbudować jej ofertę produktów markowych. Grupa Maspex Wadowice, w ciągu prawie 25 lat obecności na rynku, przeprowadziła 16 akwizycji, w tym 9 za granicą.

W 2013 roku skonsolidowane przychody ze sprzedaży Grupy Maspex Wadowice osiagnęły poziom 3,1 mld zł.

Marki takie jak: Tymbark, Kubuś, Lubella, Puchatek, Ekland, DecoMorreno, Cremona, La Festa i Plusssz to zdecydowani liderzy w swoich kategoriach, produkty, które cieszą się ogromnym zaufaniem konsumentów nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy Środkowo – Wschodniej.

Produkty Grupy Maspex Wadowice trafiają do prawie 50 krajów na całym świecie. Spółka współpracuje z odbiorcami w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W większości wymienionych krajów produkty firmy można znaleźć na półkach największych sieci handlowych. Sprzedaż zagraniczna stanowi obecnie 34,5 % obrotów firmy.

Dzięki umiejętności budowania trwałych relacji handlowych, opartych na partnerstwie i wzajemnym zrozumieniu potrzeb, bez względu na bariery geograficzne firma współpracuje z odbiorcami w krajach Unii Europejskiej oraz w pozostałej części Europy, w USA, Kanadzie oraz na Bliskim i Dalekim Wschodzie. W większości wymienionych krajów produkty firmy można znaleźć na półkach największych sieci handlowych. Sprzedaż zagraniczna stanowi obecnie 35 % obrotów firmy.

GŁÓWNE KIERUNKI SPRZEDAŻY ZAGRANICZNEJ

• Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia, Bułgaria, Rosja, Ukraina
• Litwa, Łotwa, Estonia, Wielka Brytania, Irlandia, USA, Kanada
• Serbia, Bośnia, Macedonia, Albania, Mołdawia, Gruzja, Armenia, Kazachstan, Mongolia
• Szwecja, Dania, Holandia, Niemcy, Grecja, Cypr, Kraje Arabskie, Australia, Urugwaj

Eksport obejmuje prawie wszystkie produkty, ale najważniejsze wśród nich są: soki marchwiowo – owocowe Kubuś, soki, nektary i napoje Tymbark, napoje Caprio oraz produkty instant, takie jak: kawa cappuccino i czekolada La Festa, zabielacze do kawy Coffeeta, herbatki Ekland, kakao Brumi. Firma eksportuje również makarony marki Lubella, które jakością dorównują najlepszym włoskim produktom. W 2010 roku w ofercie eksportowej pojawił się również napój energetyczny Tiger na licencji Dariusza Tiger Michalczewskiego.

W wielu krajach, np. w Rumunii, Bułgarii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech, krajach Bałtyckich, na Bałkanach, w Rosji czy na Ukrainie, produkty Grupy Maspex Wadowice zajmują czołowe pozycje na rynku.

Marki eksportowe Grupy Maspex Wadowice również za granicą zdobywają nagrody i cieszą się pozytywnymi rekomendacjami wśród konsumentów.

Produkty Grupy Maspex Wadowice docierają do najdalszych zakątków świata, nawet tak egzotycznych jak Urugwaj, Mongolia czy Liberia.

źródło: http://maspex.com/

MASPEX – GMW Sp. z o.o. Spółka Komandytowo Akcyjna  w Wadowicach została wyróżniona w VI edycji Konkursu Efektywna Firma 2013, w VI edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2013,  II edycji Konkursu Wielcy Modernizatorzy Polski 2013 i I edycji Konkursu Światowa Firma 2013.