SEMA – PRINT Sp. z o.o. S.K. to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu i Mocna Firma Godna Zaufania 2019

SEMA – PRINT Sp. z o.o. S.K. w Krakowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XIV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2019, XII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2019, XII edycji Konkursu Efektywna Firma 2019 i VII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2019 na podstawie danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

SEMA – PRINT Sp. z o.o. S.K. rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2016-2017 wyniosła w jej przypadku 20,5 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2019.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2016 i 2017 r. osiągnął poziom 8,9 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2019. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2019.

Wartość rynkowa SEMA – PRINT Sp. z o.o. S.K. w marcu 2019 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 25 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2019.

 

SEMA-PRINT działa na rynku od 1998 roku.  Oferuje szeroką gama tekstyliów reklamowych.

Jej oferta składa się głównie z zachodnioeuropejskich marek. Francuski SOL’S powierzył wyłącznie jej dystrybucję swoich produktów w Polsce. Brytyjska REGATTA oddała w jej ręce swoje kolekcje PROFESSIONAL i DARE 2B. Niemieccy producenci powiększyli jej asortyment o odzież promocyjną – JAMES & NICHOLSON, czapki – MYRTLE BEACH oraz wysokiej jakości o parasole marki FARE. Całość dopełnia duński LABEL FREE.

Od samego początku działalności firmy niesłabnącym zainteresowaniem jej klientów – zwłaszcza tych z krajów Unii Europejskiej – cieszy się odzież szyta na specjalne zamówienie – CUSTOM MADE TEXTILES. Od wielu lat z powodzeniem rozwija i udoskonala tą gałąź produkcji. Jej szwalnia i wzorcownia wyposażone są w rewolucyjne narzędzie projektowania odzieży INVENTEX. Ten całkowicie komputerowy system, oparty na technologii CAD, umożliwia w bardzo szybki i precyzyjny sposób projektować odzież, stopniować ją i przygotowywać szablony.

Na oferowanej odzieży SEMA-PRINT proponuje zdobienia wykonane różnorodnymi technikami ( sitodruk, nadruk transferowy, flock, sublimacja, haft komputerowy ). Posiada jedne z najnowocześniejszych maszyn drukujących i haftujących. Czternastokolorowe automaty sitodrukarskie oraz doświadczenie drukarzy firmy są gwarancją bardzo wysokiej jakości wykonywanych przez SEMA-PRINT zdobień.

Zaplecze maszynowe oraz kilkunastoletnie doświadczenie w produkcji odzieży reklamowej czynią z SEMA-PRINT niezwykle atrakcyjnego partnera.

Ma oddziały w Warszawie i Poznaniu.

Więcej o firmie pod adresem:  http://www.semaprint.com

 

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.