Aktualności

Rekordowa frekwencja na Noworocznym Spotkaniu Mediów

Noworoczne Spotkanie Mediów

Na XII edycję Noworocznego Spotkania Mediów organizowanego przez Marka Traczyka, Prezesa Zarządu Stowarzyszenia Polskich Mediów, dziennikarze zostali zaproszeni przez Wiceprezesa Rady Ministrów, Ministra Gospodarki – Janusza Piechocińskiego; Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Marka Sawickiego; Ministra Pracy i Polityki Społecznej – Władysława Kosiniaka-Kamysz, oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – Tomasza Jędrzejczaka.

Spotkanie odbyło się w Ministerstwie Gospodarki, a przewodniczyli Danuta Ryszkowska-Grabowska Rzecznik Prasowy Ministra Gospodarki oraz Marek Traczyk Prezes Zarządu Stowarzyszenia Polskich Mediów. W spotkaniu uczestniczyło ponad 350 osób, reprezentujących głownie świat mediów, polityki, kultury i samorządu terytorialnego oraz gospodarczego, a także zaproszeni goście, w tym ambasadorzy krajów europejskich i azjatyckich.

Podczas spotkania omawiana była aktualna sytuacja gospodarcza Polski, plany jej rozwoju, oraz zmiany w systemie prawa polskiego. Biorąc pod uwagę zainteresowanie dziennikarzy tego typu spotkaniami Marek Traczyk, Prezes Stowarzyszenia Polskich Mediów, zaproponował, żeby w najbliższym czasie odbyły się kolejne spotkania z Ministrami.

Po Konferencji, w godzinach wieczornych, zgodnie z tradycją panującą w Stowarzyszeniu Polskich Mediów, dla jej uczestników i zaproszonych gości, odbyła się Noworoczna Biesiada w Restauracji Krasnodwór w Warszawie.

Stowarzyszenie Polskich Mediów jest organizacją samorządu dziennikarskiego liczącą ok. 2000 członków, która od dwunastu lat organizuje spotkania dziennikarzy z przedstawicielami najwyższych władz państwowych, samorządu terytorialnego oraz gospodarczego. W ciągu roku w organizowanych przez Stowarzyszenie Polskich Mediów spotkaniach, udział bierze ponad 1500 dziennikarzy z całej Polski. Ta organizacja samorządu dziennikarskiego zorganizowała też VIII edycję Kongresu Mediów Regionalnych i Lokalnych.

Galeria zdjęć z Noworocznego Spotkania Mediów dostępna tutaj.