Aktualności

Program Rozwoju Eksportu Banku Zachodniego WBK

Program Rozwoju Eksportu (PRE) to projekt skierowany do firm, które chcą rozpocząć działalność poza Polską lub za granicą są już obecne, ale mają dalsze ambicje rozwoju działalności za obcych rynkach.

Inicjatorem PRE jest Bank Zachodni WBK, zaś Partnerami Merytorycznymi Bisnode, Google, KPMG i Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych S.A.

Na projekt składają się m.in. konferencje, seminaria, śniadania biznesowe oraz wirtualne i stacjonarne misje handlowe.

Podczas tych wydarzeń Partnerzy dzielą się z przedsiębiorcami merytoryczną wiedzą i doświadczeniem. Prezentują konkretne, praktyczne narzędzia i rozwiązania z zakresu finansowania handlu zagranicznego, ubezpieczeń, analizy potencjalnych rynków ekspansji, weryfikacji partnerów biznesowych czy możliwości wykorzystania dotacji.

Poruszane zagadnienia są systematycznie konsultowane z przedsiębiorcami i dzięki temu dopasowane do ich zainteresowań.

W pierwszych dwóch edycjach PRE w 2015 r. udział wzięło ponad 1000 przedstawicieli polskich firm.

Za pomysł i realizację projektu Bank Zachodni WBK został wyróżniony INNOWATOREM WPROST 2015 oraz nagrodą LUMINATUS 2016 Bloomberg Businessweek Polska dla najbardziej innowacyjnych projektów na polskim rynku.
W III edycji w pierwszej połowie 2016 r. w ramach PRE odbyło się 35 spotkań, w tym spotkania regionalne w 16 miastach wojewódzkich, spotkania tematyczne, misje gospodarcze, konferencje banku oraz spotkania tematyczne partnerów  Google, KPMG, KUKE, PwC, Crido Taxand.

W tych 35 spotkaniach łącznie wzięło udział 1150 osób.

W październiku i listopadzie 2016 r. odbędzie się IV edycja Program Rozwoju Eksportu.

Jerzy Krajewski