Gepardy Biznesu

Producent chemii budowlanej ARSANIT zainwestował w nową fabrykę

Firma z całkowicie polskim kapitałem – ARSANIT – działa na krajowym rynku od ponad 14 lat. Jej główna siedziba mieści się w Siemianowicach Śląskich, a od 2014 r. funkcjonuje nowa fabryka w Koninie w województwie wielkopolskim. Dzięki wsparciu Funduszy Unijnych, w 2016 roku koniński kompleks został rozbudowany o kolejny zakład produkcyjny – koszt inwestycji wyniósł ponad 7 mln zł.

Wypowiedź Krzysztofa Skrobota, Prezesa Zarządu firmy produkującej chemię budowlaną i styropian – ARSANIT Sp. z o.o.:

Przez blisko 15 lat istnienia firmy na polskim rynku, dbaliśmy o stały i dynamiczny rozwój, opierając swoje działanie na dobrych relacjach z Klientami. Zależy nam na tym, by współpraca nie ograniczała się jedynie
do transakcji kupna-sprzedaży, dlatego pomagamy naszym Klientom maksymalizować korzyści z naszej współpracy i stale poszukujemy nowych możliwości na ich rozszerzenie.

Historia firmy zaczęła się w 2002 roku od zaledwie kilku prostych produktów wytwarzanych we własnym zakresie. Dziś nasza oferta obejmuje niemal 80 nowoczesnych wyrobów chemii budowlanej i kilkanaście rodzajów styropianów, a naszą domeną są kompletne rozwiązania systemowe bazujące na styropianie, które możemy zaproponować jako jeden z nielicznych producentów w Polsce.

Kilka decyzji miało szczególny wpływ na to, w jaki sposób rozwijała się nasza firma. Przede wszystkim decyzja
o budowie nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Siemianowicach Śląskich, który rozpoczął funkcjonowanie w 2008 roku – do dziś to główna siedziba firmy. Początkowo realizowano tu produkcję wyrobów suchych
i styropianu, a od 2009 również wyrobów mokrych – od tego czasu mogliśmy zapewnić komplementarność oferty systemów ociepleń. Mając świadomość wagi jakości i innowacyjności rozwiązań systemowych, zainwestowaliśmy we własne laboratorium badawcze, które od 2009 roku jest jednym z istotnych filarów sukcesu w obszarze profesjonalnej obsługi naszych Klientów.

Nasza oferta co roku powiększa się o kolejne produkty i rozwiązania systemowe, sukcesywnie zwiększamy zatrudnienie, powiększamy własny tabor transportowy. Przytaczam te wszystkie zmiany po to, aby podkreślić, że od początku wdrażaliśmy je w oparciu o skonkretyzowane strategie rozwoju.

Jednym z przejawów naszego długofalowego myślenia o rozwoju, była budowa i rozbudowa fabryki w Koninie, gdzie realizujemy produkcję styropianu z nanosrebrem oraz wyrobów suchych. Konińska fabryka to przede wszystkim szansa na sprawną obsługę nowych rynków zbytu w kraju i możliwość współpracy z Klientami z zagranicy. Na dzień dzisiejszy mamy już opracowaną linię innowacyjnych produktów przeznaczonych na eksport – niebawem zaczynamy ich oficjalną sprzedaż. Elastyczność reagowania na potrzeby Klientów zawsze była dla nas bardzo ważna, a otwierająca się możliwość podejmowania wyzwań na nowych rynkach, dla dynamicznie nastawionej firmy, jest z pewnością kusząca.

Wyrazem filozofii działania firmy ARSANIT jest jej hasło firmowe: „Budująca rzeczywistość”, które można interpretować na wielu płaszczyznach – poczynając od budowy relacji z Klientami i między pracownikami oraz bardziej dosłownie – jako bardzo dobre produkty, które wykorzystywane są do tworzenia konkretnych realizacji w otaczającej nas rzeczywistości. Myślę, że to dzięki tym właśnie ideałom rozwijamy się i to one będą nam przyświecać przy tworzeniu planów działań na kolejne lata.

Firma ARSANIT Sp. z o.o.: została wyróżniona w X edycji Konkursu Gepardy Biznes 2015.