AktualnościWyróżnieni

Polski producent chemii gospodarczej świętuje 60-te urodziny pierwszego w Polsce płynu do mycia naczyń

GRUPA INCO S.A. to jeden z najbardziej znanych polskich producentów chemii gospodarczej, obecny zarówno na rynku krajowym jak i zagranicznym. Jej najbardziej rozpoznawalnym produktem jest płyn do naczyń Ludwik, który w 2024 roku obchodzi swój jubileusz 60-lecia.

Historia firmy sięga 76 lat wstecz. W ciągu wielu lat swojej działalności spółka miała szereg przeobrażeń, rozwijała wiele branż i zawsze prowadziła szeroką działalność gospodarczą.

Dzisiaj koncentrujemy się na trzech sektorach: chemicznym, nawozowym i opakowań. Od wielu lat rozwijamy również branżę farmaceutyczną, której dwa produkty są fenomenem w odniesieniu do światowej konkurencji. W nawiązaniu do wcześniejszych tradycji prowadzimy również działalność w zakresie usług turystycznych i hotelarskich – mówi Sławomir Józefiak, Prezes Spółki Grupa INCO S.A.

100% polskiego kapitału

GRUPA INCO S.A. bazuje na polskim kapitale i polskiej tradycji. Poprzez ciągłe inwestycje w swoją infrastrukturę utrzymuje wysoką jakość produktów i skutecznie konkuruje ze światowymi koncernami, zachowując najlepsze tradycje. W trosce o potrzeby użytkowników, nasze laboratoria stale prowadzą badania mające na celu opracowywanie nowych  produktów oraz udoskonalanie dotychczasowych.

Nasze badania pozwalają na wykorzystanie w projektowanych wyrobach chemii gospodarczej innowacyjnych surowców, mających pozytywny wpływ na efektywność procesów czyszczenia, zmywania czy prania. Systematycznie poszerzamy gamę oferowanych przez nas produktów, wypuszczając na rynek nowe lub udoskonalone wyroby, dostosowane do indywidualnych potrzeb naszych klientów. Każdy projektowany przez nas produkt przechodzi szereg testów pod kątem fizykochemicznym oraz testów użytkowych w wyposażonym w nowoczesny sprzęt laboratorium, dzięki czemu jesteśmy w stanie zaoferować użytkownikowi bezpieczny wyrób, który będzie spełniał jego oczekiwania – mówi Sławomir Józefiak.

W pięciu zakładach produkcyjnych: Górze Kalwarii, Borowie, Suszu, Koniecpolu i Izabelinie, pracują zespoły, które opracowują nowe, innowacyjne  receptury produktów.

Grupa INCO S.A. jest właścicielem wielu linii produktów

Ludwik

to marka parasolowa o bardzo szerokim asortymencie, w której skład wchodzą produkty, które pomagają w utrzymaniu czystości w całym domu, takie jak środki do ręcznego mycia naczyń oraz do automatycznego zmywania naczyń w zmywarkach, płyny do mycia podłóg, płyny do czyszczenia szyb i luster, kuchni, łazienek, preparaty specjalistyczne czy środki do prania.

Ludwik Ekologiczny

to innowacyjne, wysoce skuteczne i w pełni ekologiczne produkty do utrzymania czystości w całym domu. W skład serii wchodzą m.in.: tabletki do zmywarek, płyn do mycia naczyń, płyny czyszczące do kuchni, łazienki, kabin prysznicowych, okien itd. Linia Ludwik Ekologiczny to produkty spełniające wysokie standardy środowiskowe z najwyższą skutecznością działania, opatrzone certyfikatem EU Ecolabel.

BIOstar Cleaning Products

to naturalne środki czyszczące o wyjątkowej skuteczności. Ich wyjątkowe receptury łączą w sobie siłę naturalnych składników czyszczących, ekstraktów roślinnych oraz Czynnika Bioaktywnego z probiotykami. Produkty BIOstar doskonale usuwają zabrudzenia i pozwalają zachować balans biologiczny. Posiadają certyfikaty Ecocert Ecodetergent oraz EU Ecolabel.


Firma jest również producentem wielu innych znanych i popularnych marek takich jak nawozy ogrodnicze FLOROVIT i AZOFOSKA, leki dostępne w aptekach bez recepty Brodacid i ABE a także Biofos Professional, Buwi, Lucek czy Minos.

Autor: materiał partnera