Gepardy Biznesu

Platon chce być liderem w dystrybucji książek

Dysponujemy bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracujemy z ponad 300 wydawcami, blisko 400 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami handlowymi, mówi Paweł Filar, dyrektor Platon Sp. z o.o.  w Warszawie.
 
 
Paweł Filar, dyrektor Platon Sp. z o.o.  w Warszawie:

Platon Sp. z o.o.  w Warszawie zajmuje się dystrybucją książek od 1995 roku. Zdobyte doświadczenie, zaufanie i uznanie klientów sprawiło, że w ciągu kilku lat firma osiągnęła pozycję jednego z największych dystrybutorów książek w Polsce, a naszym celem jest osiągnięcie miana lidera w branży.

Dysponujemy bogatą ofertą wydawniczą i rozległą siecią zaopatrywanych punktów detalicznych. Współpracujemy z ponad 300 wydawcami, blisko 400 bibliotekami, księgarniami tradycyjnymi oraz dużymi sieciami, takimi jak: Empik, Auchan, Tesco, Leclerc, Akrybia, Książnica Polska, Dom Książki Białystok, Biedronka oraz Żabka, a także drogeriami Hebe i Rossmann.

Misją i priorytetem naszej firmy jest idealne dobranie i zagwarantowanie różnorodnej i bogatej oferty książek, zabawek oraz artykułów papierniczych wszystkim naszym Klientom, a w procesie zamówień i sprzedaży zachowanie najwyższych standardów obsługi.

Wspólnie pracujemy na nasz sukces, intensyfikujemy współdziałanie wszystkich naszych podmiotów, szukamy nowych dróg rozwoju, gdyż wierzymy, że nasze cierpliwe dążenia i starania będą wyznacznikiem i miarą jedności, siły oraz rozwoju i stabilności całej grupy Platon Sp. z o.o. Chcemy razem wkraczać na nowe tory i razem nadawać sens sukcesywnym zmianom.

W całym procesie rozwoju w połowie minionego roku wdrożyliśmy program Commersoft, autorski system zarządzania bazą produktów Dystrybutora przez Wydawców. System jest biznesową aplikacją, która została stworzona na indywidualne zlecenie firmy Platon dla usprawnienia pracy z Wydawcami i dla podniesienia komfortu współpracy.

Pod koniec roku firma uruchomiliśmy także dwa nowe serwisy internetowe, których oferta jest skierowana do klientów indywidualnych. Jest to tradycyjna księgarnia internetowa www.platon24.pl i www.eplaton.pl – oferta ebooków i audiobooków.

Wytrwałe dążenie do rozwoju i sukcesywne budowanie ugruntowanej pozycji na rynku na przestrzeni blisko 20 lat przyniosło oczekiwane efekty w postaci postrzegania Nas jako odznaczających się profesjonalizmem i doświadczeniem na każdym polu naszej działalności. Widzimy jednak, że nasz potencjał wciąż rośnie, dlatego będziemy się starać jeszcze lepiej wykorzystać wszystkie nasze możliwości.

 

Wszyscy wspólnie tworzymy naszą przyszłość.

Platon Sp. z o.o.  w Warszawie została wyróżniona  w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013.