Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Gastronomii

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 390 firm gastronomicznych, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Gastronomii

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Miejska Spółdzielnia Zaopatrzenia i Zbytu Samopomoc ChłopskaGolub-Dobrzyń10361824468
2Max-Pold Sp. z o.o.Głubczyce524495386
3U Starosty Sp. z o.o.Zubrzyca Dolna483005440
4AKM Sp. z o.o.Lublin2696713128
5Semolino Kleszczowa Sp. z o.o.Warszawa322822293
6Siuda Sp. z o.o.Okole3224016161
7Naprzód Catering Sp. z o.o.Łódź25605303154
8Delicious Food Sp. z o.o.Wrocław6814011117
9Lot15 Sp. z o.o.Szczecin332076394
10Harts Sp. z o.o.Mysiadło3122621466
11Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe Rojber Tomasz Rojek sp.j.Katowice5112522054
12Falcons Sp. z o.o.Warszawa331723810
13Del Max Sp. z o.o.Kraków252826066
14Gold Info Sp. z o.o.Warszawa301445949
15Vicenti Sp. z o.o.Kraków3411811742
16Verva Gastronum Sp. z o.o.Warszawa301369868
17Bohema Art Sp. z o.o.Siedlce311252495
18Siódme 7 Niebo Sp. z o.o.Chojna271461733
19Turecka Szama Sp. z o.o.Poznań232656333
20Stacja Grawitacja Bistro Sp. z o.o.Warszawa2190432689
21100Cznia Sp. z o.o.Gdańsk3012111867
22EFE AY Sp. z o.o.Grodzisk Wielkopolski214297518
23Sumex Pęczniew Sp. z o.o.Pęczniew518440937
24Big Boba Sp. z o.o.Kraków2318313296
25Biały Dom Hotel i Restauracja Sp. z o.o.Rybnik387632387
26Vcs Sp. z o.o.Gdańsk18396520033
27Bopie Sp. z o.o.Poznań231473515
28Silesia Catering Sp. z o.o.Chorzów211943244
29Stuk i Puk Sp. z o.o.Jelenia Góra251041161
30Centrum Usług Wspólnych Sp. z o.o.Gdańsk416572506
31Palermo Sp. z o.o.Warszawa221535863
32Mmak Sp. z o.o.Rumia202534512
33Genatsvale Sp. z o.o.Warszawa2119334051
34Fresh Statement Sp. z o.o.Warszawa268513316
35Gastro Team Sp. z o.o.Toruń30718075
36La Catering Sp. z o.o.Wrocław1778411671
37Lem-Son Sp. z o.o.Kraków192751753
38Luo Sp. z o.o.Kraków35627757
39Idea Puzzel Catering Sp. z o.o.Tarnowska Wola2015710312
40Zdrowia Smak Sp. z o.o.Częstochowa2018715726
41Szklarnia Sp. z o.o.Grodzisk Mazowiecki825210593
42Scc - Service Congress Center Sp. z o.o.Kraków2111712866
43Amici Sp. z o.o.Warszawa25735596
44S - Hurt Sp. z o.o.Warszawa345710074
45Xin Chao - Nguyen Trong Sp. z o.o.Warszawa173995311
464enjoy Sp. z o.o.Nysa174604468
47Red-Dot Sp. z o.o.Radwanice286411058
48Otsu Mykhailo Miahkyi S.K.A.Kraków22934545
49Ice Craft Sp. z o.o.Sieradz24803532
50Limonka Sp. z o.o.Olsztyn22895564
51Van - Man Sp. z o.o.Sosnowiec191573628
52Sinh Sinh Sp. z o.o.Raszyn172452440
53Mealway Sp. z o.o.Poznań25601987
54Hołub Sp. z o.o.Police201124656
55Vinast Sp. z o.o.Warszawa22747496
56Hallon Sp. z o.o.Iława265322708
57Pijana Wiśnia Wrocław Sp. z o.o.Wrocław1629816123
58Begg Sp. z o.o.Nowa Dęba1716768624
59Dig Group Sp. z o.o.Wrocław171567725
60Natural Hotel Group Sp. z o.o.Warlity Wielkie284836676
61Delictus Sp. z o.o.Krynica-Zdrój208122782
62Humbold Comercial Sp. z o.o.Warszawa1627318791
63Maniana Sp. z o.o.Łódź161646689
64Ecovita Sp. z o.o.Kosarzew-Stróża22609159
65Mianowscy Sp. z o.o.Mielenko171161271
66Maylane Polska Entertainment Sp. z o.o.Kraków264726510
67Wielobranżowa Spółdzielnia SocjalnaŁobez152715662
68Columbus Sp. z o.o.Ustka198423594
69Serwus Babki Sp. z o.o.Gdańsk18872401
70Premium Tea Sp. z o.o.Warszawa24504647
71La Nonna Sp. z o.o.Warszawa442741069
72Czapielskie Pudełka Sp. z o.o.Przewóz151941471
73Grupa Piccolo Sp. z o.o.Warszawa1613611253
74Restauracja Polska Katarzyna Lendzioszek sp.j.Konstancin-Jeziorna293673616
75Ls Pro Sp. z o.o.Chrzanów198213857
76Scarabeus Food Sp. z o.o.Łódź263922747
77M.Gaczorek Send Noodles S.K.A.Kraków1452419302
78Chez Nicholas Sp. z o.o.Kraków20671297
79Pod Schodami Sp. z o.o.Zielona Góra136513178
80The Cool Cat Sp. z o.o.Warszawa178213410
81Nowe Smaki Indii Sp. z o.o.Toruń151798917
82Grek Rtc Sp. z o.o.Zgierz215283526
83Food Cargo Kulesza S.K.A.Łódź2531183202
84Comfort Food Sp. z o.o.Warszawa243824530
85Sgm Sp. z o.o.Wieluń17806262
86Rynek 12 Sp. z o.o.Kielce161163288
87Szekla Piotr Mielnik sp.k.Grzybowo312419671
88Aleksburg Sp. z o.o.Gdańsk22421177
89PI Projekt Sp. z o.o.Warszawa205316675
90Cha Investment Sp. z o.o.Warszawa214913316
91Jakubczyk Obsługa Gastronomii Sp. z o.o.Bilcza135174723
92Gaga-Group Sp. z o.o.Warszawa205632201
93Kajot Sp Z Ograniczoną Odpowiedzialnością Sp. z o.o.Nowa Ruda35201184
94MALEO Marek Malinowski sp.k.Tychy1320813315
95Lenkiewicz Sp. z o.o.Warszawa168040026
96Proszę Zdrowie Sp. z o.o.Kraków168411768
97Francuska Sp. z o.o.Warszawa159714119
98Sushi Atelier Company Sp. z o.o.Warszawa20475616
99Polskie Restauracje Royal Sp. z o.o.Kraków242846898
100Browar Benedyktynów Tynieckich Sp. z o.o.Kraków15110705
101Woda i Ogień Chrapkowski sp.k.Swornegacie16722235
1024temat Sp. z o.o. sp.k.Słupno123605683
103Kultura Wysoka Sp. z o.o.Warszawa24289683
104Dw Holding Business Sp. z o.o.Ciechanów131741892
105Htd.Pl Sp. z o.o.Warszawa185619679
106Rest-G Gastrox Sp. z o.o. sp.k.Żywiec671462691
107Restauracja Leśna Sp. z o.o.Łajski116525695
108Drevny Kocur Kraków Sp. z o.o.Poznań1232417949
109Tirest Sp. z o.o.Grębiszew141264311
110Wezuwi Sp. z o.o.Lublin281927660
111Plażówka Sp. z o.o.Warszawa252110223
112Drevny Kocur Wrocław Sp. z o.o.Poznań1227228073
113Gdański Bowke A. Kaleński sp.k.Gdańsk176016965
114Łasuch - Kuchnia Polska Sp. z o.o.Legionowo321514880
115Lech Company Sp. z o.o.Augustów113532251
116Trifolati Sp. z o.o.Warszawa16623882
117Lubrow Brothers Sp. z o.o. sp.k.Wejherowo25211916
118Restauracja Galicyjska Sp. z o.o. sp.k.Kraków24227978
119Arboretum Sp. z o.o.Studzianki157014067
120Frangos Sp. z o.o.Ostrołęka252014399
121Finals 11 Sp. z o.o.Warszawa17505151
122Uni Mind Associates - Uma Sp. z o.o.Szczecin13115541
123Misz-Masz Cafe Bistro Sp. z o.o.Gniezno20344975
124Odnowa Catering Sp. z o.o.Katowice21293090
125Morami Sp. z o.o.Słochy Annopolskie24215348
126Spółdzielnia Socjalna NeosPłoskinia15721194
127Patelnia Patera Sp. z o.o.Warszawa131182712
128Restaurators Sp. z o.o.Toruń2322115392
129Restauracja Rogowa Nowak Sp. z o.o.Wilamowice184210427
130Alba Fashion Sp. z o.o.Raszyn311228050
131Saav Group Sp. z o.o.Kraków23226562
132Wschodni Front Sp. z o.o.Białystok1484761475
133Apl Global Sp. z o.o.Lublin105529010
134REMS Sp. z o.o.Wrocław1214121451
135Fabio Sp. z o.o.Opole29121642
136Drama Restobar Sp. z o.o.Jelenia Góra121452829
137Mex Bistro XXIII Sp. z o.o.Wrocław16581065
138Lorien Group Sp. z o.o.Poznań1488778
139Gamma Sp. z o.o.Szczecin22224731
140Kaspec-Tajwa Sp. z o.o.Nysa24173073
141Święty Spokój Sp. z o.o.Żeromin251722344
142Prestige Catering Group Sp. z o.o.Warszawa20304251
143Restauracja Pizzeria Mafia Sp. z o.o.Międzyrzecz193512664
144Cool&Chill Sp. z o.o.Kraków15693479
145Bequick Sp. z o.o.Krzanowice231814790
146Gastroman Sp. z o.o.Białystok112293021
147Sunrest Sp. z o.o.Warszawa15567161
148Vista Sp. z o.o.Gdynia231712010
149Bar Piccolo Tomasik Sp.J.Poznań291079891
150Metropolis Sp. z o.o.Toruń212220865
151Piotr Wałęsa sp.k.Warszawa271061863
152Zdolni Sp. z o.o.Poznań155815854
153C M S ALFA Sp. z o.o.Piekary Śląskie202512093
154Artmar Sp. z o.o.Warszawa27103855
155Ms 24 Sp. z o.o.Limanowa129314356
156Jadłodajnia Centralna Sp. z o.o.Warszawa192747180
157Baraka Sp. z o.o.Wrocław18283265
158Mmk Company Sp. z o.o.Zabrze21176532
159Marisa Sp. z o.o.Warszawa15594560
160Exada Sp. z o.o.Pruszcz Gdański13706808
161Luc Fin Design Sp. z o.o.Warszawa18293204
162Powiększenie Sp. z o.o.Warszawa13798902
163Guo&Wang Sp. z o.o.Gdańsk17318820
164Laaithai Sp. z o.o.Szczecin16433347
165Restauracja Różana Sp. z o.o.Konstancin-Jeziorna251121508
166Kaminski, Krotofil sp.k.Gdańsk128763503
167Grupa Handlowa Multibrand Sp. z o.o. sp.j.Warszawa11152108794
168Restauracja Sioux P.S. Karłowscy Sp. z o.o.Kraków211735367
169Mcdonald'S Polska Sp. z o.o.Warszawa21177473231
170Centrum Tyniecka Sp. z o.o.Kraków111256539
171Anker Sp. z o.o.Gdynia137512608
172Niewinni Czarodzieje 2.0 Sp. z o.o.Wrocław154515267
173Scarabeus Group Sp. z o.o.Łódź182627423
174Alpen Sp. z o.o.Szwajcaria192211091
175Spółdzielnia Socjalna MiedwieReptowo12811466
176Natu Sp. z o.o.Warszawa14598271
177Bone Fide Sp. z o.o.Warszawa21169247
178Dynamico Sp. z o.o.Międzyzdroje136821138
1794Eat Sp. z o.o.Radom94548043
180Defil Sp. z o.o.Biskupiec20166276
181Gastrosfera Catering Sp. z o.o. sp.k.Jaworzno22116303
182Smashny Sp. z o.o.Warszawa163412923
183MP Partners Sp. z o.o.Poznań12831326
184Tabakowy Chodnik Sp. z o.o.Zawoja145510762
185Bbspirits Sp. z o.o.Piła191812677
186Restauracja Pyszna Sp. z o.o.Poznań94467528
187Dsa K&R Bulas Sp. z o.o.Zakopane15428880
188Pałac Taczanów Sp. z o.o.Kalisz14515140
189Instytut Gastronomii Sp. z o.o.Puck815359701
190Gruppo Sempre Stolarski sp.k.Gdańsk154452374
191Erbil Kebab Sp. z o.o.Lublin92312642
192Widok Ze Smakiem Sp. z o.o.Poznań12694522
193Sing Sp. z o.o.Poznań135611652
194Ślimak-Bis Sp. z o.o. sp.k.Długa Kościelna1539464370
195Wiejska Chatka Sp. z o.o.Katowice19177020
196Grupa Citydoping Sp. z o.o.Warszawa87728647
197Pierożak Sp. z o.o.Poznań92932066
198Warsaw Delicious Food Sp. z o.o.Wrocław172215200
199Catering Zielona Kuchnia Sp. z o.o.Skowarcz91889795
200Antonio Restaurant Sp. z o.o.Kalisz11731433
201Ogo Sp. z o.o.Kraków201315484
202Stały Ląd Sp. z o.o.Darłowo14439929
203BMT Events Sp. z o.o.Wodzisław Śląski16256253
204Browar Karpacz Grzegorz i Tomasz Szuba sp.k.Karpacz162621232
205Casadituzza Sp. z o.o.Warszawa13538211
206Kapitan Cook Sp. z o.o.Gdynia14455386
207Trattoria Oro DI Napoli Sp. z o.o.Łomianki101131890
208Ślażyński Sp. z o.o.Milejowice10901436
209Żółte Drzwi Sp. z o.o.Katowice16223482
210Leśna Polana Sp. z o.o.Nędza17207104
211Zajazd Jonatan Sp. z o.o.Czernin16253920
212Adamski Sp. z o.o.Dzierżoniów16234122
213Culinarium Catering Sp. z o.o.Kozierów10981593
214Sady Albigowa Sp. z o.o.Albigowa12573877
215Santorini Sp. z o.o.Rybnik11782998
216GRAAL Sp. z o.o.Szczawno-Zdrój15266214
217Pyszoty Sp. z o.o.Komorniki191311569
218Ludzie Z Buszu Sp. z o.o.Kraków91592633
219Businessbar.Pl P.S.A.Chorzów714934359
220Molo Resort Sp. z o.o.Osiek143063765
221Lord Sp. z o.o.Staszów18145841
222Handpicked Sp. z o.o.Warszawa152812375
223Italian Style Sp. z o.o.Wrocław19116545
224Olini Sp. z o.o.Świebodzice834761791
225Zohaib Enterprises Sp. z o.o.Jaworzno82062203
226Nowa Łania Sp. z o.o.Chorzów181312826
227Agencja Vip-Art sp. z o.o.Poznań11632415
228Pro Omnis Non Profit Sp. z o.o.Toruń1340916
229Sjg Sp. z o.o.Warszawa142910637
230Karmello Chocolatier Sp. z o.o.Bielsko-Biała171746428
231Piotrkowska 200 Sp. z o.o.Łódź17176288
232Ks Inwestment Group Sp. z o.o.Warszawa12533522
233Vien War Sp. z o.o.Warszawa14289707
234Rosso Fuoco Sp. z o.o.Szczecin9897166
235Echa Leśne Sp. z o.o.Występa181117276
236American Trading Company Sp. z o.o.Wrocław1524124955
237Duo - Bet Sp. z o.o.Krynica-Zdrój17144884
238Ajsa Sp. z o.o.Opole13346096
239Gastronomicon Sp. z o.o.Rzeszów142520888
240Agencja Promocyjno-Reklamowa Jmj Sp. z o.o.Warszawa11556492
241Brzeg Sp. z o.o.Warszawa993721
242Cafe Mozaika Sp. z o.o.Warszawa133812233
243Gomi Żywienie Sp. z o.o.Poniatowa106617795
244Mała Róża Rolniczy Handel Detaliczny Sp. z o.o.Jawor11591496
245Tpm Premium Sp. z o.o.Gniezno73873989
246Shovon Food Sp. z o.o.Stargard10671043
247Bw Sp. z o.o.Warszawa11554941
248Okfamily Sp. z o.o.Kraków161410579
249Arktur Sp. z o.o.Wrocław8120749
250Głodne Kawałki Sp. z o.o.Warszawa91051899
251Educater Sp. z o.o.Kraków16153348
252Kamza Design Sp. z o.o.Łódź72225390
253Kelian Sp. z o.o.Warszawa10685586
254Am Sp. z o.o.Warszawa17105300
255Ciosek Samanta Sp. z o.o.Kielce1611712
256Ipsr Sp. z o.o.Szczecin81393296
257Food King Sp. z o.o.Duchnice97810773
258PPA Siam Sp. z o.o.Wrocław10614020
259Barca Sp. z o.o.Łódź14217887
260Polish Hospitality Group Sułowski sp.k.Kraków114950461
261Tabaczarnia Sp. z o.o.Giby72381985
262Browar Miedzianka Sp. z o.o.Miedzianka15152617
263MPL Services Sp. z o.o.Balice1418183609
264Multexim Opole Sp. z o.o.Opole15135815
265New China Town Polska Sp. z o.o.Bydgoszcz11374900
266Valdi Plus Sp. z o.o. sp.k.Mikołów104923814
267Happy Food Awk Sp. z o.o.Warszawa66526426
268MGM 3 Sp. z o.o.Wrocław10592295
269M.A.P. Sp. z o.o.Warszawa10563967
270Buno Sp. z o.o.Warszawa7168817
271RLG Sp. z o.o.Wrocław62528918
272Spółdzielnia Socjalna SmakKolbuszowa15121868
273Tteco Sp. z o.o. sp.k.Gdańsk71065455
274Prl i Przyjaciele Sp. z o.o.Wrocław13228300
275Impel Catering Sp. z o.o.Wrocław898172418
276Teramy Sp. z o.o.Bielsko-Biała10452990
277Polskie Smaki Sp. z o.o.Ząbki132416156
278UPG Trade Sp. z o.o.Zielona Góra9578162
279Circus Family Sp. z o.o.Kraków71408920
280Panda Wok Sp. z o.o.Gdynia71332088
281Resto-Kate Sp. z o.o.Katowice54533938
282Yaro Sp. z o.o.Bydgoszcz12253134
283Jao Sp. z o.o.Kraków9694114
284Brend Group Sp. z o.o.Rzeszów104611638
285Wielobranżowa Spółdzielnia Socjalna ZinaStanowice8749297
286AMREST Sp. z o.o.Wrocław11346102023
287Fire King Kebab Sp. z o.o.Łękno10411431
288Mama Idnii Sp. z o.o.Warszawa14146495
289Fira Sp. z o.o.Ostrołęka61552051
290Restco Sp. z o.o.Garwolin78637347
291Ideolo Sp. z o.o.Gdynia55785542
292Mex P Sp. z o.o.Poznań13196601
293Samrest Sp. z o.o.Wałbrzych61641784
294Restauracja - Pizzeria Kraft Sp. z o.o.Konary958359
295Pg Group Sp. z o.o.Kraków9491792
296Spółdzielnia Socjalna ArkaSusiec7971772
297Fratelli Pizzeria Sp. z o.o.Ciechanów11271224
298Arkan Group Sp. z o.o.Warszawa527426327
299Catering24.Pl Sp. z o.o. sp.k.Katowice61928024
300Gruzińskie Chaczapuri Sp. z o.o.Kraków8647472
301Kafej Sp. z o.o.Katowice14129043
302Corleone Sp. z o.o.Bytom Odrzański13143482
303Restauracja Nad Jeziorem Michał Grożyński sp.k.Łasin1413867
304Taberscy Sp. z o.o.Janowiec87017850
305Lokalna Palarnia Mała Czarna Sp. z o.o.Wrocław52573886
306Qaq Investment Sp. z o.o.Wrocław10354976
307Janeczka Janina Białas sp.k.Wisła10427350
308Charlie Bistro Wrocław Sp. z o.o.Katowice11235384
309Apetyt Na Zdrowie Sp. z o.o.Tarnów8621947
310Cimone Sp. z o.o.Wrocław10289435
311Himalayan Yeti Sp. z o.o.Warszawa10293939
312Styx Sp. z o.o.Warszawa131532243
313Le Cedre Sp. z o.o.Warszawa10303020
314Mbm Foods Sp. z o.o.Poznań10297982
315Karkam Sp. z o.o.Żywiec1123498
316Kapias Sp. z o.o.Goczałkowice-Zdrój11238905
317Wiarus Sp. z o.o.Elbląg85710547
318Sliwar Sp. z o.o.Wąbrzeźno9412741
319Baj Katering Sp. z o.o.Osielsko11211065
320Kyokai Sushi Bar Sp. z o.o. sp.k.Poznań12168597
321Sportlive24 S.A.Warszawa8581902
322Sc8 Sp. z o.o.Warszawa8471819
323Bistro Smak Catering Sp. z o.o.Warszawa10253936
324Fratelli Sp. z o.o.Mielec8465913
325Spółdzielnia Socjalna Fajna i TwojaWęgorzewo8512215
326IHG Polska Sp. z o.o.Kraków11152047
327Ldwt Sp. z o.o.Tychy11139242
328Billy`S American Restaurants Sp. z o.o.Gdańsk76641166
329Dzika Kuchnia Sp. z o.o.Warzymice935976
330Good Day Rolls Sp. z o.o. S.K.A.Ostrów Wielkopolski9275071
331Oryginalny Bar - Dariusz Owczarek sp.k.Wrocław5113869
332WM Sp. z o.o. Horeca sp.k.Iłów76112303
333Semolina Sp. z o.o.Gdynia7546241
334Krzewi Róg Sp. z o.o.Garcz7521483
335Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Martina Catering Sp. z o.o.Poznań93130191
336Brh Hospitality Sp. z o.o.Gdańsk111716936
337Gruby Benek Sp. z o.o.Łódź6754947
338Górecznik Taurus Sp. z o.o. sp.k.Antonin92424272
339Klapec Sp. z o.o.Gliwice11136136
3402MCJ Sp. z o.o.Wrocław5924298
341Olanpol Sp. z o.o.Gdańsk6721085
342Fit-Morning Sp. z o.o.Grodków7556015
343Morning Sp. z o.o.Łódź7472879
344Gastro-Serwis II Sp. z o.o.Katowice8371187
345Res-Gastro M.Gaweł sp.k.Kolbuszowa1018145786
346Gąsienica Sp. z o.o.Żołędowo111214407
347Cottonfood Sp. z o.o.Łódź5807235
348Lovely Food Sp. z o.o.Warszawa8297286
349Warszawska Spółdzielnia Gastronomiczna CentrumWarszawa101429812
350Molus Sp. z o.o.Toruń6661181
351Freeride Sp. z o.o.Wrocław73618552
352Mateusz Karpiński Gastronomia MM sp.j.Opole66315712
353DO & CO Poland Sp. z o.o.Warszawa922157674
354Nic Nowego Sp. z o.o.Kraków5641993
355Asc Catering Sp. z o.o.Warszawa7308304
356Bike Café Sp. z o.o.Wysogotowo7328046
357Swojski Smak Sp. z o.o.Gdańsk5685424
358B.Friend Sp. z o.o.Warszawa5645478
359Global Trade Services Sp. z o.o.Warszawa5627762
360Gastro Projekt Sp. z o.o.Gdynia8246309
361Warsaw Coffee Company Sp. z o.o.Warszawa6453716
362House Of Food D. Słominski-Fabiś S.K.A.Leszno9149639
363Loft7 Sp. z o.o.Sierpc6472705
364Rettman Sp. z o.o. Sp.K.Wrocław8249761
365Rnb Sp. z o.o.Bielsko-Biała9158366
366Niro Sp. z o.o.Lubin72993294
367Gastronom - Mikuła sp.j.Kruklanki91439320
368Eloway Sp. z o.o.Leszno6423056
369Kmbr Grupa Sp. z o.o.Łódź6485029
370Caffe Trading Sp. z o.o.Warszawa9161803
371Restauracja Concordia Sp. z o.o.Poznań81810686
372Beketo Catering Sp. z o.o.Warszawa9106629
373S Events Sp. z o.o. sp.k.Kraków7214566
374Chiara Sp. z o.o.Pruszków912870
375Winnerbar A.Hopa M.Hopa sp.k.Łaziska Górne8121238
376Pizzeria Italia Sp. z o.o.Gorlice632798
377Kim Sp. z o.o.Katowice721471
378DMD Events Group Sp. z o.o.Częstochowa5353304
379Mafia Krosno Odrzańskie Sp. z o.o.Zielona Góra6312527
380Wr Sp. z o.o.Gdańsk719856
381PUS Sp. z o.o.Ornontowice72111422
382Torunianka Sp. z o.o.Toruń720904
383Choice Sp. z o.o.Legnica6223246
384Bistro Galimatias Sp. z o.o.Wrocław623699
385G&P Sp. z o.o.Rzeszów527521
386Kkmz Sp. z o.o.Poznań7111287
387Hades , Sp. z o.o.Zduńska Wola6183675
388Xi Jia De Sp. z o.o.Warszawa710986
389Patio-Park 1 Sp. z o.o.Katowice5199615
390Marow Sp. z o.o. sp.k.Inowrocław5183474

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów