Mocne Firmy Godne Zaufania 2025Mocne Firmy Godne Zaufania 2025: BranżoweRankingi 2025

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Budownictwa Drogowego i Kolejowego

Spośród 200 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe w październiku 2026 r. zbadał Instytut Europejskiego Biznesu, tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 uzyskało 297 firm budownictwa drogowego i kolejowego, bo w latach 2023–2024 rozwijały się dynamicznie przy dużej efektywności działania.

Instytut Europejskiego Biznesu, utworzony 12 grudnia 2005 r., od tego czasu przeanalizował wyniki finansowe 300 tysięcy przedsiębiorstw działających w Polsce.

Przedstawiamy ranking, który ułożony jest według sumy miejsc w konkursie Gepardy Biznesu i konkursie Efektywna Firma. Najwyżej są w nim firmy, które są jednocześnie najbardziej dynamiczne i najbardziej efektywne.

Firmy wymienione w poniższym zestawieniu mogą bezpłatnie i bezterminowo wykorzystywać tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2025 publicznie na wszystkich nośnikach.

Jeżeli są Państwo zainteresowani wykorzystaniem wizerunku statuetki lub logo konkursu w celach marketingowych, otrzymaniem certyfikatu, statuetki podczas kongresu lub drogą pocztową – zapraszamy do kontaktu. Oferta handlowa dostępna jest na portalu EuropejskaFirma.pl (link do oferty).

Statuetka Mocna Firma Godna Zaufania
Statuetka Efektywna Firma 2025
Statuetka Gepard Biznesu

W rankingu poniżej przedstawione są wyliczenia Instytutu Europejskiego Biznesu na podstawie wiarygodnych, publicznych, ogólnie dostępnych informacji finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób analogiczny do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z i C/WK. Metodologia szacowania wartości rynkowej, stosowana przez Instytut Europejskiego Biznesu, dokładniej opisana jest poniżej rankingu.

Mocne Firmy Godne Zaufania 2025 Budownictwa Drogowego i Kolejowego

LP.NAZWA FIRMYSIEDZIBAŚREDNI STOSUNEK ZYSKU NETTO DO PRZYCHODÓW W LATACH 2023-2024 W PROC.ŚREDNIA Z DYNAMIK ZYSKU I PRZYCHODÓW W LATACH 2023–2024 W PROC.WARTOŚĆ RYNKOWA FIRMY W GRUDNIU 2025 R. W TYS. ZŁ
1Dromato Sp. z o.o.Warszawa42138832831
2PPHU Gregbud Sp. z o.o.Nowy Olesiec6040556985
3Walo Polska Sp. z o.o.Warszawa39782110224
4Fbt Sp. z o.o.Buszkowiczki4947557654
5Przewio Sp. z o.o.Pępowo34183014617
6Geo-Bud Pbi Sp. z o.o.Miejska Górka3950967789
7Invest Roboty Drogowe Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza3570612895
8GRCS Sp. z o.o.Białystok4725930295
9Jk Krutor Sp. z o.o.Sulejówek27214836396
10Pris M&M Sp. z o.o.Pstrągówka3734617047
11Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Socar Sp. z o.o.Żarki-Letnisko285595640
12Inn Budownictwo Sp. z o.o.Nowe Miasto3725338283
13Rail Construction Sp. z o.o.Niepołomice3728714564
14Quoos Sp. z o.o.Bielawa4815090089
15Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Recykling Gądek Bednarowicz sp.k.Międzyrzecz3618294377
16De-Pol Rail Sp. z o.o.Zielona Góra501167184
17Acord Group Sp. z o.o.Ruda Śląska3515413780
18Remikop Sp. z o.o.Toruń2270867167
19T2 Sp. z o.o.Janów Lubelski5010347883
20Consulting Road Service Sp. z o.o. sp.k.Wrocław2266310662
21Obłaza Sp. z o.o. sp.k.Krzyszkowice2823523004
22Drak-Bud Sp. z o.o.Krówniki698744358
23Wibra Infrastruktura Sp. z o.o.Kraków139857543
24Wnortex Sp. z o.o.Olsztyn253338423
25Ekn Sp. z o.o.Głazica2434811307
26Ekoznak Sp. z o.o.Marcelin411068068
27Langras Sp. z o.o.Czołowo215195549
28Grupa Ch Sp. z o.o.Kiełpino488495935
29Matbud Sp. z o.o.Tajęcina17331618114
30Ażur Sp. z o.o.Gubin1813817220
31Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Świnoujście Sp. z o.o.Świnoujście189745836
32Spółdzielnia Usługowo-Wytwórcza Rol-PolPrzewrotne597211460
33Krom Sp. z o.o.Szczecin2812110587
343M Development Sp. z o.o.Warszawa2910211000
35MTMKOL Automatyka Sp. z o.o.Wrocław437243379
36Valanga Development Sp. z o.o.Kazimierz212273259
37Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Sp. z o.o.Zieleniewo30929969
38Genero Sp. z o.o.Lublin377931407
39Alsigno Sp. z o.o.Kraków35792310
40Hs Bud Sp. z o.o.Opole193587418
41Art-Bruk Sp. z o.o.Miłocin1787435995
42Tsm Żelbety Sp. z o.o.Katowice416831918
43Bridge Department P.S.A.Korczyna3774101932
44Czp Sp. z o.o.Bytom665719882
45Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych i Elektroenergetycznych Protel Sp. z o.o.Wrocław20201113589
46PB Contract Sp. z o.o.Hryniewicze1743250679
47Grupa Tor - Bud Sp. z o.o.Trzebinia1926534167
48Autostrada Wielkopolska II S.A.Poznań26921779740
49Wal-Mat Budownictwo Sp. z o.o.Sztum1670729325
50Atom Kraków Sp. z o.o.Kraków1754013534
51Worben Sp. z o.o.Trzebnica201371340
52REKMA Sp. z o.o.Brzezie3366155469
53Przedsiębiorstwo Budowy Dróg S.A.Starogard Gdański1819672733
54Chomik Sp. z o.o.Trzebinia16401157391
55Jar Sp. z o.o.Kielnarowa1550016600
56Eurotech Król sp.k.Smolnica1816446634
57Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych KBI Sp. z o.o.Katowice19131122216
58Transbud Sp. z o.o.Bielsk Podlaski201197549
59Infrakom Chwalim Sp. z o.o.Chwalim35512136
60Gamm Drogowe Systemy Bezpieczeństwa Sp. z o.o.Żary23793228
61Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów Sp. z o.o.Rzeszów17140192639
62Turbruk Sp. z o.o.Żory1713789547
63Kolst Sp. z o.o.Wrocław384145899
64GOLIAT II Sp. z o.o.Branno14141825104
65Entoro Sp. z o.o.Katowice1457632120
66La Strada Sp. z o.o.Sanok1448021585
67Lear Adam i Renata Kłucjasz sp.j.Bełchatów1529415756
68Viasigni Sp. z o.o. sp.k.Lubenia1614738723
69Przedsiębiorstwo Drogowe Sp. z o.o. Dylmex-Logistics sp.k.Staszów334238443
70Stalexport Autostrady S.A.Mysłowice2718261893962
71Nakal Sp. z o.o.Nowe Miasto nad Pilicą265420606
72Przedsiębiorstwo Drogowe Kalinowscy Sp. z o.o.Hajnówka1368437436
73Usługi Montażowo Budowlane A.J.M. Sp. z o.o.Czadrów171232952
74Domax-Bud Sp. z o.o.Boronów136668556
75Bmdrog Sp. z o.o.Pośrednik1425830366
76Innovil Przedsiębiorstwo Inżynieryjne Sp. z o.o.Kielnarowa255010208
77Terra Plus Sp. z o.o.Lipka12263221193
78Proi Sp. z o.o.Gdynia206715835
79Przedsiębiorstwo Produkcyjno- Usługowe Drim Sp. z o.o.Wrocław412813528
80Bauvip Sp. z o.o.Marklowice1611634743
81Slipform Sp. z o.o.Warszawa179720661
82Mm-Bruk Sp. z o.o.Kłaj303712943
83Mbridge Sp. z o.o.Gdańsk20658847
84Perspectobau Sp. z o.o.Boronów197023370
85Lach - Pol Sp. z o.o.Golce274137475
86Kamo Sp. z o.o.Janów Lubelski22544519
87Primost Serwis Sp. z o.o.Będzin1416514588
88Bahati Rail Sp. z o.o.Gdynia1335015214
89General Bud Sp. z o.o.Rożniatów402447863
90ZIEL - BUD Sp. z o.o. sp.k.Warszawa581332409
91Rubau Polska Sp. z o.o.Warszawa1348672950
92Zakład Drogowy Tadeusz Popek sp.j.Rozbórz Długi215267660
93KRUZ Budownictwo Sp. z o.o.Mysłów169319263
94Perfekto Sp. z o.o.Kobylnica41178633
95Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Ełku Sp. z o.o.Ełk1779106628
96Gdańsk Transport Company S.A.Sopot54113679453
97Przedsiębiorstwo Budowy i Utrzymania Dróg M-Bud Sp. z o.o.Wola Węgierska27319400
98Drogbud Golcowa Sp. z o.o.Golcowa312518558
99MP Budownictwo Drogowe Piotr Paszko Sp. z o.o.Chojniczki123799929
100Rail Terminals Sp. z o.o.Zielona Góra1414610205
101Bud-Dróg Usługi Budowy i Modernizacji Dróg Łagosz sp.j.Przyborów2631264204
102Vtor Sp. z o.o.Koszalin292732945
103Lk Sp. z o.o.Szczecin24347661
104Duszota Energetyka Teletechnika Automatyka Sp. z o.o.Radzymin141287317
105Wod - Bruk Sp. z o.o.Lisowice1510017684
106Urbit J. Michalik sp.k.Kościelniki Dolne1950172723
107Transbruk Marek Begier S.K.A.Nekla3219273683
108Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Staszów Sp. z o.o.Staszów176366378
109Auto-Maszyny Sp. z o.o.Skorogoszcz1231470539
110Tiefbau Sp. z o.o.Zielona Góra15805418
111Ductus Sp. z o.o.Ostrów Wielkopolski149733318
112Grupa Danbud Sp. z o.o.Ruda Śląska204338353
113Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Usługowo - Handlowe Into Sp. z o.o.Kielce242920439
114BBGM Sp. z o.o.Sowlany2135107777
115Bojko-Mosty Sp. z o.o.Rzeszów122035577
116Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Mostkol Sp. z o.o.Moskorzew2524117322
117Drogowe Roboty Sp. z o.o.Krzycko Wielkie281810321
118Extech Budownictwo Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza1010975236
119Tilbud Sp. z o.o.Grodków1134510397
120Scala.Ce Sp. z o.o.Legionowo252117891
121Bitpoz Sp. z o.o.Poznań203420585
122Ptb Szczepański sp.k.Przemyśl184264824
123Adac-Lewar Sp. z o.o.Przystajń11302188592
124B. G. Construction Sp. z o.o.Pawłów1572151351
125Kbżelbet Sp. z o.o.Warszawa29128774
126Db Construct Sp. z o.o.Łódź1033550324
127Dudgra Remonty Dróg Sp. z o.o. sp.k.Sulimów1310923736
128Euro Bruk Sp. z o.o.Dębe Wielkie103712531
129SP Agrobud Wrocław Sp. z o.o.Wrocław193743951
130Budbis Sp. z o.o. sp.k.Konradowa1212933390
131Wbtech Sp. z o.o.Oborniki Śląskie24171141
132N Road Sp. z o.o.Pierwoszewo1213814166
133Wegarten Sp. z o.o.Warszawa11212121907
134Amfi-Bud Beton Sp. z o.o.Poznań1116614471
135M-Znak Sp. z o.o.Masłów Pierwszy1311017898
136MDI Sp. z o.o.Stępina28101445
137ZUK Pilarski Sp. z o.o.Nakło nad Notecią241433105
138Firma Budowlano-Drogowa Prasbet Sp. z o.o. sp.k.Grudziądz1120446015
139FBSerwis S.A.Warszawa18381256698
140Pol-Bruk Planta Sp. z o.o.Kraków102434339
141Kopareczka Sp. z o.o.Żmigród1022839024
142Usługi Drogowo - Budowlane AS - DROG Sp. z o.o.Olsztyn164468392
143Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Unidrog Sp. z o.o.Grajewo2411222482
144Constrade Inżynieria Sp. z o.o.Kraków14667483
145Pavimental Polska Sp. z o.o.Trzebinia2019461783
146Wonat Sp. z o.o.Alwernia1210311704
147STALEXPORT Autostrada Małopolska S.A.Mysłowice20191534508
148Ad-Gro Sp. z o.o.Kozy13752675
149Bik - Projekt Sp. z o.o.Łomża2213349363
150Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Błaszki Sp. z o.o.Błaszki81203109544
151Przedsiębiorstwo Drogowe Bud-Dróg Sp. z o.o.Podbrzezie Dolne1288137498
152Mil Construction Sp. z o.o.Cieszyn13764330
153Jeltech Sp. z o.o.Jelenia Góra1012828386
154Zakład Usług Budowlanych Dębowski sp.j.Zaborze7376219624
155Ar-Tor Zbigniew Filipiak Sp. z o.o.Mnichowo14577667
156Visolis Stabilizacje Sp. z o.o.Katowice173122339
157Cermat-Prodbet Sp. z o.o.Prace Duże923413151
158Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Promost Sp. z o.o.Skarżysko-Kamienna101373730
159P.P.U.H. Libud Sp. z o.o.Czeladź136617988
160Eurobud Olsztyn Sp. z o.o. sp.k.Olsztyn182214738
161Baltic Group Sp. z o.o.Ciechanów91469118
162Przedsiębiorstwo Produkcyjne, Usługowo - Handlowe Geomaster Sp. z o.o.Jelenia Góra136723656
163Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Tre-Drom Sp. z o.o.Biała Podlaska1729129090
164Rejon Robót Drogowych Drog-Bud Sp. z o.o.Alwernia1445144540
165Przedsiębiorstwo Wielobranżowe Egida Sp. z o.o.Włynkówko136543547
166Infradukt Sp. z o.o.Katowice17211508
167Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o. w MielcuMielec144394272
168Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Mikst Sp. z o.o.Węgrów1630251150
169Kiernia Sp. z o.o.Ratułów816541181
170Budromel Cegłowski Sp. z o.o.Poznań134620537
171Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Regionalne Drogi Podlaskie Sp. z o.o.Siedlce1176129378
172Koga Gdańsk Sp. z o.o.Gdańsk152920431
173Zakład Usług Brukarskich Adrog sp.j. Adam Dybcio - Eugenia DybcioWarszawa815136633
174Effector Sp. z o.o.Wrocław13601504
175Zakład Usług Malarsko-Drogowych A.Sarata J.Sarata sp.j.Nowy Sącz76539990
176V2R Inves T Sp. z o.o.Myślęcinek91047865
177Abes Sp. z o.o.Leźno117111879
178Jtm Construction Sp. z o.o.Karczew823420486
179Agra Service Sp. z o.o.Braniewo15265392
180Kambud Inwestycje Sp. z o.o. sp.k.Kuźnica Czarnkowska12565815
181Przedsiębiorstwo Budowlano Produkcyjne Trakt Bobrzak, Tecław - sp.j.Woźniaków134891106
182Interservice Sp. z o.o.Bielsko-Biała733424612
183Poldim Sp. z o.o.Dębica99047866
184Skabud Infrastruktura Sp. z o.o.Warszawa1340178889
185Idua Sp. z o.o.Tarnowskie Góry171113141
186Stalvest Sp. z o.o.Bielsko-Biała11722065
187Inter Polonia Sp. z o.o.Warszawa66343259
188Roboz Sp. z o.o.Mińsk Mazowiecki116050683
189Drogbud Nawierzchnie Bitumiczne Sp. z o.o.Ruda Śląska64116699
190Optem Sp. z o.o.Gdańsk133793512
191Sterujemyruchem.Pl Sp. z o.o.Warszawa12554999
192AS Roads Sp. z o.o.Legnica151618710
193Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe Budowa i Naprawa Dróg Efekt Sp. z o.o.Warszawa1614206830
194Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Roadstar Sp. z o.o.Starachowice161236483
195Grupa - Jaworski Sp. z o.o.Warszawa814422568
196Przedsiębiorstwo Drogowo - Mostowe S.A.Suwałki1711295130
197Elektroline S.A. Oddział W PolsceCzęstochowa142667521
198RWM Techbet Sp. z o.o.Brzeziny814111870
199Prdm Wadowice Sp. z o.o.Barwałd Dolny722852856
200Przedsiębiorstwo Projektowo-Wykonawcze Tebra G.Kowalczyk sp.j.Koszalin161031127
201Budemex Sp. z o.o.Czasław81164214
202A1 Ultranet Sp. z o.o.Wrocław13352588
203Spec Bruk Sp. z o.o.Libiąż1512483785
204Bartex Sp. z o.o. Logistyka i Sprzęt sp.k.Gościeszowice5187711361
205Przedsiębiorstwo Molter Sp. z o.o.Głogów Małopolski1061116521
206Dro-Ad Sp. z o.o.Kowale124134919
207Iton Sp. z o.o.Głowińsk16114027
208Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.Zamość1512277735
209TRANS-SPILI Sp. z o.o.Licheń Stary712843404
210Kępińskie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A.Kępno124280301
211Alsa A.A. Strach sp.j.Legnica88718575
212Drogbud Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.Świebodzin88550386
213Batarus Sp. z o.o.Poznań151183089
214Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego Sp. z o.o.Łomża1141246275
215Grupa Flize Gres Sp. z o.o.Prokowo71278568
216Przedsiębiorstwo Drogowe Kontrakt Sp. z o.o.Krosno Odrzańskie5472128347
217Zakład Robót Komunikacyjnych - Dom w Poznaniu Sp. z o.o.Poznań7142932510
218Walkor Sp. z o.o.Waganowice9604787
219Kpjm Strada Sp. z o.o.Tarnowo Podgórne61574299
220Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o.Kozłowo876102070
221Trakt Sp. z o.o. sp.k.Gdańsk97010814
222Primost Południe Sp. z o.o.Będzin1140221452
223Infrax Sp. z o.o.Bieruń622544454
224Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid Czystość sp.j.Wołomin1232281188
225Dert Bud Sp. z o.o.Poznań12281379
226Przedsiębiorstwo Budowy Dróg Bitum Sp. z o.o.Zambrów131740724
227Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w JaśleJasło1412197013
228Pbd Legnica Sp. z o.o.Lubieszów7925054
229FREYSSINET POLSKA Sp. z o.o.Warszawa957109945
230GÓR - TOR Sp. z o.o.Olszewo-Bołąki963102874
231ZIB - Infrastruktura Sp. z o.o.Lwówek711021921
232Fil-Bud Sp. z o.o.Gliwice113630430
233Grupa Flize Gres Sp. z o.o. sp.k.Prokowo96124901
234Rawznak Sp. z o.o. sp.k.Dębno Polskie122512403
235AZD Polska Sp. z o.o.Warszawa612316871
236Oleckie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe Sp. z o.o.Olecko141026285
237Spółdzielnia Usług Drogowo-RolniczychGrodzisko Dolne518618345
238Nrg Poland Sp. z o.o.Wrocław13132908
239Grupa Mce Infrastruktura Sp. z o.o.Oława103512098
240Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drogpol Sp. z o.o.Poraj612332044
241Jaks Sp. z o.o.Szczecin95314763
242Saferoad Services Gdańsk Sp. z o.o.Gdańsk85640232
243Musing Bud Sp. z o.o. sp.j.Szczecin512435921
244Eko-Probud Sp. z o.o.Gogolin112244412
245Rijeka2020 Sp. z o.o.Bydgoszcz7692901
246Intercor Sp. z o.o.Zawiercie9402408707
247Ms Bud Sp. z o.o. sp.k.Warszawa68028722
248Projbud Drogownictwo Sp. z o.o.Białe Błota85342595
249Przedsiębiorstwo Robót Budowlanych Drobud Sp. z o.o.Żywiec102830593
250Ferd Sp. z o.o.Środa Wielkopolska6883213
251Wolmost Sp. z o.o.Rzeszów121143796
252Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.Lidzbark Warmiński68140271
253Palgeo Sp. z o.o.Kielce92816851
254Grud Trans Sp. z o.o.Jaktorów6816730
255Tor-Kar-Sson Sp. z o.o. sp.k.Warszawa67320183
256Kubana Drogi Sp. z o.o.Słupca8355328
257AMB Błaszczyk Sp. z o.o.Krajno Pierwsze7463468
258Elkol Sp. z o.o.Bytom66992083
259Swietelsky Rail Polska Sp. z o.o.Kraków1111189608
260Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Zalewie Sp. z o.o.Zalewo9229735
261Przedsiębiorstwo Budownictwa Ogólnego BUDOMEX S.A.Szczecin57640534
262Przedsiębiorstwo Budownictwa Inżynieryjno Drogowego M-Via Sp. z o.o.Nisko66016133
263Qualitykami Kamila Trepka sp.k.Raków92124472
264El-Wach Sp. z o.o.Świebodzice67211599
265Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.Zwoleń75366293
266Budownictwo Drogowe Eltec Sp. z o.o.Warszawa8273794
267PBI Infrastruktura S.A.Kraśnik835460404
268Zakład Robót Ogrodniczo-Drogowych Sawicka Michalina Sp. z o.o.Kobyłka92429618
269Drogopol Sp. z o.o.Katowice827158780
270Sega Serwis Sp. z o.o.Bydgoszcz6572371
271Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Fart Sp. z o.o.Kielce750132975
272Aquastan Sp. z o.o.Białystok7384092
273BETPOL S.A.Bydgoszcz73690362
274DELTA S.A.Warszawa66237812
275Gruppo Bitumi Poland - Sp. z o.o.Pęcice82734949
276Nowak-Mosty Sp. z o.o.Dąbrowa Górnicza740297864
277Redon Nakło Sp. z o.o.Nakło nad Notecią916104141
278X Beton Dancewicz Majewski sp.k.Poznań66330722
279Armabud Sp. z o.o.Pruszcz Gdański6461212
280Sawalco Sp. z o.o.Warszawa6444224
281Kolejowe Zakłady Automatyki S.A.Katowice646113570
282Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Budex Sp. z o.o.Ochotnica Górna65030275
283Prowerk Sp. z o.o.Kraków73460221
284Omegabruk Sp. z o.o.Książenice81913069
285Komax Inwestycje Kodura sp.k.Opole8201471
286Zakład Usług Inżynierskich Trafic Sp. z o.o.Słupsk8125681
287Cargosanit Sp. z o.o.Leonów633912
288Sat Sp. z o.o.Oława71494411
289Pol-Dróg Północ Sp. z o.o.Piła812172707
290Zakład Budowlano-Transportowy Drogmost Sp. z o.o.Mokre63165055
291Roadbud Gp Sp. z o.o.Sokołowo5382594
292Ekotor Sp. z o.o.Piekary Śląskie6261509
293Głowacki Oznakowanie Dróg Sp. z o.o.Lublin5348766
294Guredo Sp. z o.o.Kraków71819988
295Lexbud Budownictwo i Infrastruktura Sp. z o.o.Katowice7138565
296Wprd Gravel Sp. z o.o.Gdańsk61849853
297LEHMANN + PARTNER POLSKA Sp. z o.o.Konin61715907

źródło: Instytut Europejskiego Biznesu na podstawie danych z Krajowego Rejestru Sądowego, zebranych przez wywiadownię gospodarczą InfoCredit

Do analizy wyników finansowych przedsiębiorstw przyjęto firmy spełniające następujące warunki:

1. Dostępne w KRS dane finansowe za lata 2023-2024,

2. Wartość przychodów netto ze sprzedaży i zrównanych z nimi większa niż 200 tys. zł w latach 2023 i 2024

3. Zysk netto w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł, 

4. Kapitał własny w latach 2023 i 2024 wyższy niż 20 tys. zł.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób uproszczony analogicznie do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, wyliczane przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych w grudniu 2025 r.

C/Z: 18,5

C/WK: 1,54

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z grudnia 2025 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w grudniu 2025 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2024 r. i wskaźnika C/Z w grudniu 2025 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2024 r. i wskaźnika C/WK w grudniu 2025 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w grudniu 2025 r.

—

Informacje o portalu Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. Od 2006 r. dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 300 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Przedstawione rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Konkursy organizowane przez Instytut Europejskiego Biznesu

Każdego roku Instytut analizuje dane finansowe przedsiębiorstw w całej Polsce. W publikowanych rankingach wyróżnia firmy spełniające kryteria przyznania tytułu.

Gepard Biznesu (od 2006 r.) – tytuł przyznawany firmom, których średnia z dynamik przychodów i zysku netto wynosi w przyjętym okresie więcej niż 10 proc.

Brylant Polskiej Gospodarki (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których oszacowana wartość rynkowa wynosi więcej niż 10 mln zł.

Efektywna Firma (od 2008 r.) – tytuł przyznawany firmom, których stosunek zysku netto do przychodów wynosi w przyjętym okresie więcej niż 5 proc.

Mocna Firma Godna Zaufania (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom wyróżnionym równocześnie w konkursach Efektywna Firma oraz Gepard Biznesu

Wielki Modernizator (od 2012 r.) – tytuł przyznawany firmom, których dwuletnia amortyzacja przewyższała 2 mln zł

Worldwide Company  (od 2013 r.) – tytuł przyznawany firmom eksportującym do minimum 5 krajów