Światowa Firma

Misja Gospodarcza do Mongolii

Krajowa Izba Gospodarcza zaprasza do wzięcia udziału w Misji Gospodarczej do Ułan Bator (Mongolia) w dniach 22 – 25 marca 2015 r.

W dniach 22-25.03.2015 r. oficjalną wizytę w Mongolii złoży delegacja Ministerstwa Gospodarki RP. Delegacji towarzyszyć będzie grupa przedsiębiorców organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Gospodarki, Wydział Promocji, Handlu i Inwestycji w Pekinie, firma MPromotion oraz Krajowa Izba Gospodarcza.

Mongolia, uznawana przez Ministerstwo Gospodarki jako jeden z rynków priorytetowych dla polskiej gospodarki, została objęta w latach 2014-2015 Programem Promocji o charakterze Ogólnym, ”Made in Poland – aktywizacja eksportu na wybranych rynkach”, w ramach którego odbędzie się wiele działań promujących naszą gospodarkę i polskich przedsiębiorców zarówno w Mongolii jak i w Polsce.

Polsko-mongolska współpraca handlowa w ostatnich latach charakteryzuje się dynamicznym wzrostem, szczególnie w zakresie polskiego eksportu. w którym dominują wyroby i urządzenia elektromaszynowego, artykuły rolno-spożywcze, meble, wyroby przemysłu chemicznego.

Realizowany obecnie w Mongolii plan modernizacji kraju oraz bogacenie się jego społeczeństwa stwarzają korzystne perspektywy dla polskich firm na współpracę z partnerami mongolskimi w następujących obszarach :

Artykuły rolno spożywcze oraz przetwórstwo,
Środki transportu / samochody, autobusy, wagony i inne,
Sektor maszynowy i elektromaszynowy.

Inne
W ramach programu misji KIG w Mongolii przewidziane są m.in.: przelot na miejsce wydarzenia, spotkania B2B z firmami mongolskimi, wizyta w mongolskich instytucjach, udział w polsko-mongolskiej konferencji biznesowej oraz wizyta na targach EXPO Mongolia 2015.

źródło: Facebook