Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

HYDRO-NAVAL inwestuje w zwiększenie kwalifikacji swojej kadry

W branży offshore wymaga się od wykonawcy solidności i jakości, inwestujemy zatem w zwiększenie kwalifikacji naszej kadry, a także w doskonalenie naszych procesów produkcyjnych, co przynosi także pozytywny skutek w produkcji urządzeń dla innych niż offshore segmentów rynku, mówi Szymon Sobków, prezes HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. w Słupsku.

Szymon Sobków, prezes HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. w Słupsku:
Spółka HYDRO-NAVAL jest prężnie rozwijającą się firmą produkcyjno-usługową z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży morskiej. Przedsiębiorstwo jest certyfikowanym producentem i dostawcą urządzeń dla przemysłu wydobycia ropy naftowej, zarówno na lądzie, jak i na morzu. Produkuje ponadto wyposażenie okrętowe, w tym dźwigi i wciągarki, a także urządzenia i systemy dla Marynarki Wojennej.
Image
 Szymon Sobków, prezes HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. w Słupsku
 W branży offshore wymaga się od wykonawcy solidności i jakości, inwestujemy zatem w zwiększenie kwalifikacji naszej kadry, a także w doskonalenie naszych procesów produkcyjnych, co przynosi także pozytywny skutek w produkcji urządzeń dla innych niż offshore segmentów rynku, mówi Szymon Sobków, prezes HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. w Słupsku.
Firma dysponuje własnym biurem  technologicznym i nowoczesną halą produkcyjno-remontową o łącznej powierzchni ponad 10 tys. mkw., wyposażoną w zdalnie sterowaną sieć spawalniczą, maszyny CNC do obróbki stali, komory śrutownicze i kabinę lakierniczą.
Firma posiada dedykowany warsztat do produkcji urządzeń ze stali nierdzewnej, jak również oddzielną komorę do czyszczenia wyrobów ze stali nierdzewnej (czyściwem jest sproszkowane szkło i mikrogranulki porcelanowe).
Wyposażenie parku maszynowego oferuje możliwości kompleksowej obróbki konstrukcji o różnych gabarytach, a wykonane w zakładzie zabezpieczenia antykorozyjne spełniają standardy malarskie NORSOK M-501 i przedłużają żywotność konstrukcji w niesprzyjającym klimacie.
Gotowe urządzenia poddawane są próbom zdawczo-odbiorczym na stanowisku testowym o możliwościach obciążeniowych do 550 ton, przeprowadzonym według zatwierdzonych procedur i pod nadzorem uznanych towarzystw klasyfikacyjnych (DNV, LR, ABS).
Fabryka zatrudnia ponad 130 osób. Nasz personel ma wieloletnie doświadczenie, odpowiednie kwalifikacje i wiedzę w zakresie konstrukcji stalowych, systemów i urządzeń  hydraulicznych, także dla przemysłu offshore. Posiadamy zatwierdzone procedury spawania WPQT, wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008 oraz ISO 3834-2:2005 dotyczący spawania materiałów metalowych, certyfikat AQAP 2120:2009 dla kontraktów wojskowych, a także atesty Wojskowego Dozoru Technicznego.
Spośród produkowanych przez HYDRO-NAVAL urządzeń dla sektora offshore wyróżnić można: elementy dźwigów, kosze inspekcyjne, urządzenia do transportu i składowania rur wiertniczych, wszelkiego rodzaju windy montowane na dźwigach, platformach i statkach wydobywczych, windy obsługujące bezzałogowe  pojazdy podwodne, urządzenia do rozładunku ropy naftowej, urządzenia prowadzące wiertła na platformach wiertniczych i inne.
Realizujemy zlecenia zgodnie z dokumentacją, wymogami technicznymi, przepisami prawa i procedurami wymaganymi w branży offshore, a także z zachowaniem najwyższej jakości, ponieważ jest to wartość traktowana priorytetowo przez naszych zleceniodawców. O naszej marce świadczy to, że potrafimy sprostać tym wymaganiom i produkować trudne oraz nietypowe wyroby o najwyższej jakości. Z największą starannością podchodzimy do każdego zapytania ofertowego, przestrzegamy umówionych terminów. Dzięki świadomym działaniom będącym odpowiedzią na potrzeby klientów zdobyliśmy ich zaufanie.
Naszym celem na najbliższe 2–3 lata jest dalszy rozwój firmy, dokończenie niezbędnych inwestycji i utrzymanie zdobytych rynków i marki. W branży offshore wymaga się od wykonawcy solidności i jakości, inwestujemy zatem w zwiększenie kwalifikacji naszej kadry, a także w doskonalenie naszych procesów produkcyjnych, co przynosi także pozytywny skutek w produkcji urządzeń dla innych niż offshore segmentów rynku.

HYDRO-NAVAL Spółka z o.o. w Słupsku została wyróżniona w IX edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2014, VII edycji ogólnopolskiego Konkursu Efektywna Firma 2014 oraz  II edycji Ogólnopolskiego Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2014.