AktualnościGepardy BiznesuInstytutPolskie BrylantyWielcy Modernizatorzy

GOLD DROP Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki, Gepard Biznesu i Wielki Modernizator 2020

GOLD DROP Sp. z o.o. w Limanowej została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 i IX edycji Konkursu Wielki Modernizator 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 13,4 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Jej wartość rynkowa w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 92,6 mln zł, co dało jej tytuł Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

W latach 2018-2019 dokonała odpisów amortyzacyjnych na kwotę 3,5 mln zł, dzięki czemu zyskała tytuł Wielki Modernizator 2020.

Firma Gold Drop, z siedzibą w Limanowej (woj. małopolskie),  powstała w 1991 r. Spółka specjalizuje się w produkcji artykułów chemii gospodarczej w linii konsumenckiej i jest jednym z głównych polskich producentów w branży. Historię Gold Drop charakteryzuje systematyczny rozwój, o czym świadczy przekształcenie, w ciągu niespełna trzydziestu lat, małej kilkuosobowej firmy w przedsiębiorstwo zatrudniające blisko 250 pracowników, posiadającej ugruntowaną pozycję na rynku. Okres przyspieszonego rozwoju rozpoczął się w  1999 r.,  kiedy  dokonano  inwestycji   w infrastrukturę zakładu. Powstały wówczas nowa hala produkcyjna, magazyny oraz zaplecze socjalne i biurowe, zainwestowano także w nowe technologie. Oferta Gold Drop jest odpowiednio szeroka, aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby konsumentów.

Do flagowych i najbardziej rozpoznawalnych produktów przedsiębiorstwa należą: płyny do mycia naczyń marki  Gold Cytrus, płyny do  mycia  szyb  marki  Window, płyny do prania i płukania marki Booster, płyny do mycia podłóg marki Floor oraz krochmal marki Ługa. Firma stale wprowadza nowości podążając za trendami rynkowymi i wymaganiami klientów, dlatego też swoje portfolio  wzbogaciła o serię produktów ekologicznych pod marka Eco Line, a także serię produktów hipoalergicznych pod marką ORIGEN. Pod marką Gold Drop produkuje ponadto produkty dezynfekujące do różnych powierzchni, a także żele i płyny do dezynfekcji i higienizacji rąk oraz mydła antybakteryjne Attis.

Dzięki zastosowaniu zaawansowanych technologicznie urządzeń, proces produkcyjny jest nowoczesny i efektywny,  zautomatyzowany i skomputeryzowany. Wdrożony Zintegrowany System Zarządzania Jakością i Środowiskiem (ISO 9001 i ISO 14001), system A.I.S.E., G.M.P oraz IFS HPC  w połączeniu z zastosowaniem wysokojakościowych surowców oraz pracą kompetentnego i doświadczonego zespołu, zapewnia efektywność procesu i wysoką jakość produktu finalnego. Mimo licznych walorów produktów, firma zamierza nieustannie je doskonalić, w szczególności przez zastosowanie nowoczesnych technologii. Stosowane są również liczne rozwiązania umożliwiające dbałość o ochronę środowiska, m.in. używanie surowców biodegradalnych czy oszczędne gospodarowanie zasobami.

Więcej o firmie pod adresem: https://www.golddrop.eu

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu #wyróżnieniadlafirm #brylantpolskiejgospodarki #brilliant #businessbrilliant #najcenniejszefirmy #gepardbiznesu #businessgepard   #wielkimodernizator  #bigmodernizer #polishbrilliant #brylantywPolsce #brilliantinPoland

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat przeanalizowali wyniki finansowe 200 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

We wrześniu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 170 684 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.