Aktualności

Gala z okazji 25-lecia GPW

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie świętuje dwudzieste piąte urodziny. 6 października w Teatrze Narodowym odbyła się gala z okazji 25-lecia Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Wśród zaproszonych gości był Prezydent RP Andrzej Duda, prezesi spółek giełdowych oraz pracownicy warszawskiej giełdy.

– Po tych dwudziestu pięciu latach jesteśmy jedną z najbardziej nowoczesnych giełd na świecie – powiedziała Małgorzata Zaleska, Prezes Zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.- Warszawska giełda jest sercem polskiej gospodarki, sercem, które pulsuje, które wspiera Polskę, wspiera jej rozwój, wspiera innowacyjność – dodała Małgorzata Zaleska.

– Wierzę w to, że rozwijająca się polska gospodarka pociągnie za sobą także giełdę, że giełda już w tej chwili bez wątpienia jest godna zaufania wszelkich inwestorów z całego świata. Dlaczego? Dlatego, że spółki wchodzące na giełdę są zobowiązane do transparentności, dlatego że na naszej giełdzie funkcjonuje kodeks dobrych praktyk, dlatego że ta giełda jest widomym znakiem szansy jaką dała bardzo wielu polskim przedsiębiorcom i ich firmom – powiedział Prezydent podczas gali.

Pełna relacja z wydarzenia w materiale wideo.

Depesza pochodzi z biznes.pap.pl z 07.10.2016 07:33