Efektywna FirmaGepardy BiznesuPolskie Brylanty

Adam Góral mówi o rekordowych przychodach Grupy Asseco

Grupa Asseco wypracowała 3,7 mld zł przychodów w pierwszym półroczu 2016 r. To rekord i 14-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu ub.r.

Porównując do tego samego okresu ubiegłego roku, o 9% wzrósł zysk operacyjny, który wyniósł 362 mln zł. Przychody ze sprzedaży oprogramowania i usług własnych wzrosły o 11%, osiągając poziom 3 mld zł. Wynik netto przypisany akcjonariuszom jednostki dominującej wyniósł na koniec czerwca 143 mln zł.

– Osiągnęliśmy bardzo dobre wyniki i jesteśmy zadowoleni z rekordowego wzrostu przychodów Grupy Asseco. W szczególności cieszy nas rosnący i znaczący wpływ naszych spółek zagranicznych. To efekt konsekwentnej strategii rozwoju Grupy na rynkach międzynarodowych oraz budowy polskiej globalnej firmy IT. Zdobywając zagraniczne doświadczenie, wciąż aktywnie staramy się przekonać więcej polskich firm do korzystania z naszych usług i produktów. Zwłaszcza, że mamy im do zaoferowania unikalną wiedzę, nie tylko z lokalnego rynku – powiedział Adam Góral, prezes zarządu Asseco Poland S.A.

Asseco Poland mająca siedzibę w Rzeszowie to największa polska firma branży IT. Nie tylko zdobywa międzynarodowe rynki, ale nie chce zdobytej wiedzy biznesowej zachować tylko dla siebie

– Chętnie dzielimy się również naszymi doświadczeniami w zakresie rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. Stale pracujemy także nad poprawą naszej efektywności i optymalizacji struktury organizacyjnej, a także nad rozwojem nowych produktów, żeby móc sprostać nowym wyzwaniom na szybko zmieniającym się rynku nowych technologii – zapewnił Adam Góral.

Warto zauważyć, że przychody Grupy Asseco mają zrównoważoną dywersyfikację sektorową, która rozkłada się odpowiednio na: 41% przedsiębiorstwa, 39% bankowość i finanse oraz 21% administrację publiczną.

Co ciekawe, w pierwszym półroczu rynki zagraniczne stanowiły 78% wartości przychodów całej Grupy. Władze spółki zapewniają, że Asseco konsekwentnie realizuje strategię rozwoju opartą na sprzedaży własnych rozwiązań informatycznych, które w analizowanym okresie przyniosły 3 mld zł z globalnego rynku, co stanowi 80% przychodów ogółem.

źródło: http://www.nowiny24.pl/

 

Asseco Poland S.A. jest jedyną firmą w branży informatycznej, wyróżnioną przez Instytut Europejskiego Biznesu w VIII edycji Konkursu Potęgi Biznesu 2015.  Została też wyróżniona przez IEB w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015 i w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.