Efektywna FirmaGepardy BiznesuMocna Firma

Firma MB-Pneumatyka jest liderem na rynku w branży automotive

Zajmuje się produkcją złącz do pneumatycznych układów hamulcowych i zawieszeń w pojazdach użytkowych. Firma korzeniami sięga 1984 roku (wówczas założona przez Andrzeja Bieniaszewskiego). Od 2002 roku za działalność odpowiada jego córka, Małgorzata. Od tego roku firma działa pod nazwą „MB-Pneumatyka”.

Misją przedsiębiorstwa jest zapewnianie bezpieczeństwa pojazdom użytkowym przez tworzenie innowacyjnych produktów i dostosowywanie najnowszych rozwiązań technicznych do potrzeb Klientów. Siedziba firmy mieści się w Sulechowie w województwie lubuskim na ul. Rozwojowej, co doskonale pasuje do charakteru przedsiębiorstwa, które stale się rozwija. Co roku notuje wzrost wartości rynkowej. Wiarygodność firmy potwierdza jej długoletnia historia i liczne nagrody branżowe i biznesowe, którymi została uhonorowana przez lata działalności, m.in.: Gepardy Biznesu, Gazele Biznesu i Diamenty Forbesa.

Pracujemy w oparciu o specyfikację techniczną  ISO/TS, co oznacza, że spełniamy najwyższe wymagania jakościowe w branży automotive. Na dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa wpływ ma wiele czynników. Prawdopodobnie najważniejsza jest innowacyjność (myśli, rozwiązań i technologii),  W MB-Pneumatyce korzystamy z jedynego takiego laboratorium w woj. lubuskim a nowoczesny park maszynowy pozwala nam wdrażać produkty szyte na miarę potrzeb Klientów, dzięki temu współpracujemy z potentatami w branży i nasze złączki jeżdżą w prawie każdej „ciężarówce” na drodze. Nie czekamy na to, aż konkurencja nas uprzedzi – udoskonalamy własne pomysły i rozwiązania, bo wierzymy w motto cytowane za P. Druckerem  „Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie”. Dążenie do doskonałości jest receptą na sukces firmy, dlatego wyznaczamy śmiałe i ambitne cele, a następnie konsekwentnie je realizujemy,  mówi Małgorzata Bieniaszewska.

Image

Małgorzata Bieniaszewska, właścicielka MB PNEUMATYKA Sp. z o.o. w Sulechowie

Zdaniem właścicielki firmy niemały wpływ na sukces przedsiębiorstwa mają ludzie, Pracownicy. Ich pomysły i zaangażowanie budują wartość firmy. Szansę na rozwój zawodowy dajemy młodym ludziom, często zaraz po skończeniu edukacji, ale cenimy też wiedzę i doświadczenie zawodowe, czyniąc z takich osób kierowników, którzy są  mentorami dla młodszej części załogi, opowiada Małgorzata Bieniaszewska.

W związku z nowymi projektami MB-Pneumatyka rusza z rozbudową budynku i na pewno zwiększy zatrudnienie, bo przyszłością firmy jest jej stały rozwój, utrzymanie pozycji lidera i rozszerzenie katalogu Klientów przez wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań technicznych.

MB PNEUMATYKA Sp. z o.o. w Sulechowie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w X edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2015, w VIII edycji  Konkursu Efektywna Firma 2015 i w III edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania – Strong Company 2015  na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.