Gepardy Biznesu

Elektrix niedługim czasie planuje otworzyć swój oddział w Czechach

Od 13 lat funkcjonujemy na polskim rynku energetycznym. Początki nie były łatwe, przełamanie monopolu panującego na tym rynku było nie lada wyzwaniem, ale dzięki wytrwałości, dużego zaangażowania pracowników, a przede wszystkim dużej znajomości branży zdobyliśmy znaczącą pozycję. Dynamika wzrostu naszych przychodów jest imponująca – w roku 2013 były one dwukrotnie wyższe w porównaniu z rokiem poprzednim. Kolejnym wyzwaniem, które obecnie realizujemy jest rozszerzenie działalności o handel hurtowy na rynkach zagraniczny. W niedługim czasie planujemy otworzyć swój oddział w Czechach, mówi Prezes Zarządu Elektrix Sp. z o.o. pan Andrzej Wilamowski.

ELEKTRIX Sp. z o.o.  z siedzibą w Warszawie funkcjonuje jako przedsiębiorstwo energetyczne od 2001 roku. Głównym przedmiotem  działalności firmy jest handel energią elektryczną i gazem ziemnym. Na początku istnienia nasza oferta skierowana była w szczególności do odbiorców przemysłowych, których charakteryzuje wysoki udział kosztów energii w procesie produkcyjnym, a którzy potrzebują optymalizacji kosztowej, w celu zapewnienia przewagi konkurencyjnej własnych produktów. Obecnie oferujemy sprzedaż energii elektrycznej i paliw gazowych do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Jesteśmy aktywni na międzynarodowych rynkach energii elektrycznej, od 2012 roku posiadamy  status Członka Towarowej Giełdy Energii S.A. Własny trading desk umożliwia zakup gazu i energii w cenie opartej o indeksy giełdowe, oferujemy też handel opcjami towarowymi i szereg niestandardowych rozwiązań korzystnych dla naszych klientów.
ELEKTRIX Sp. z o.o.  z siedzibą w Warszawie została wyróżniona  w VIII edycji ogólnopolskiego Konkursu Gepardy Biznes 2013.