DREW-BUD Grzegorz Cupek to Brylant Polskiej Gospodarki, Efektywna Firma, Gepard Biznesu, Światowa Firma Worldwide Company 2020 i Mocna Firma Godna Zaufania 2020

Firma DREW-BUD Grzegorz Cupek w Węgierskiej Górce została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020, XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020, XIII edycji Konkursu Efektywna Firma 2020, w VIII edycji Konkursu Światowa Firma Worldwide Company 2020  i VIII edycji Programu Promocyjnego Mocna Firma Godna Zaufania 2020 na podstawie danych finansowych.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 17,1 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Działa też efektywnie – średni stosunek zysku netto do przychodów w  latach 2018 i 2019 r. osiągnął poziom 8,8 proc. To dało jej tytuł Efektywna Firma 2020. A razem zapewniło jej tytuł Mocna Firma Godna Zaufania 2020.

Jej wartość rynkowa w lipcu 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 13,9 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

Eksportowała w 2019 r. do 10 krajów, dzięki czemu uzyskała tytuł Światowa Firma Worldwide Company 2020.

Firma DREW-BUD powstała w 2006 roku z pasji do drewna i budownictwa. Od tamtego czasu niezmiennie doskonali swoje praktyki w budownictwie drewnianym.  Oferuje materiały budowlane, drewno konstrukcyjne i drewno profilowane.

W roku 2014 zaczęła swoją przygodę z handlem drewnem skandynawskim – znanym z nieprzeciętnej solidności, natomiast dwa lata później poszerzyła działalność o materiały budowlane. Równocześnie powstało jej nowoczesne centrum budowlane.

Jakość to dla firm priorytet, stąd jako multibrandowy importer drewna profilowanego i konstrukcyjnego sprowadza je wyłącznie ze sprawdzonych i największych fabryk zlokalizowanych między innymi w Szwecji, Niemczech i Estonii

Warto dodać, iż do wyżej wymienionych fabryk trafia drewno z najpewniejszego źródła: lasów skandynawskich i syberyjskich.

Nowoczesne profile drewniane odpowiadają na różne wymagania, bowiem nadają się zarówno do zastosowania zewnętrznego, jak i wewnętrznego. Ich kolejną zaletą jest łączenie wszystkiego co najlepsze: bowiem choć ich bazą jest tradycyjny produkt, jakim jest naturalne drewno, to produktem końcowym jest profil utrzymany w nowoczesnym wzornictwie. Dzięki temu, bez względu na to czy szuka się rozwiązania dla współczesnej czy klasycznej architektury –profile drewniane wzorowo spełnią te oczekiwania.

Ponadto proponuje deski tarasowe, elewacyjne, podrynnowe oraz  płyty kartonowo gipsowe, izolacje termiczne, systemy ociepleń, ogrodzenia, galanteria betonowa, drewno konstrukcyjne C24, tarcica sucha strugana,  łaty, kontr łaty, tarcica impregnowana, impregnaty, oleje, lakierobejce do drewna, folie dachowe, folie budowlane, płyty budowlane typu OSB i MFP.

Skupia się na obsłudze zarówno hurtowej, jak i detalicznej w kraju i za granicą

Jej najważniejsi partnerzy handlowi to HOLZ-HENKEL, STORA ENSO, REIT WOOD, FRANSSO, SANDASA, KRONOPOL, KRONOSPAN, KNAUF, ISOVER, ROCKWOOL, NEOWOOL, ATLAS, FRANSPOL, DOLIN NIDY, NORGIPS, RIGIPS, ALTAX, ŚNIEŻKA, NOBILES, FOLIAREX, WKRĘT-MET, DOMAX, MARCOPOL, STALCO, BRUK, PREFABET, LODE, DREW-BET.

Więcej o firmie pod adresem: http://www.drewnopartner.pl/

Informacja o Magazynie Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytucie Europejskiego Biznesu

Magazyn Przedsiębiorców „Europejska Firma” i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 14 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe 80 tysięcy polskich firm. Analizy opierają się głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza.  Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r.  Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Program Promocyjny Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator Polski. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 5 mln zł .

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Firm Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 3 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.