AktualnościGepardy BiznesuInstytutKlubPolskie Brylanty

BNI Poland Sp. z o.o. to Brylant Polskiej Gospodarki i Gepard Biznesu 2020

BNI Poland Sp. z o.o. w Warszawie została wyróżniona przez Instytut Europejskiego Biznesu w XV edycji Konkursu Gepardy Biznesu 2020 i XIII edycji Konkursu Brylanty Polskiej Gospodarki 2020 na podstawie wiarygodnych danych finansowych z Krajowego Rejestru Sądowego.

Firma rozwija się bowiem dynamicznie – średnia z dynamik przychodów i zysku netto w latach 2018-2019 wyniosła w jej przypadku 81,8 proc. To przyniosło jej tytuł Gepard Biznesu 2020.

Wartość rynkowa spółki w październiku 2020 r. została w sposób uproszczony oszacowana przez Instytut Europejskiego Biznesu na 12,9 mln zł, co dało jej tytuł  Brylant Polskiej Gospodarki 2020.

BNI to międzynarodowa organizacja biznesowa, która powstała w Stanach Zjednoczonych w 1985 roku. Jest największą na świecie siecią rekomendacji biznesowych. Ma ponad 275 tysięcy członków małych i dużych firm w ponad 10 tysiącach grupach w 70 krajach. Jest globalną firmą z lokalnymi śladami.

Jej członkowie pomagają sobie w biznesie m.in. za pomocą rekomendacji w oparciu o filozofię Givers Gain. Działają w grupach liczących 20-30 osób. Spotkają się wcześnie rano (godzina 6.30) wybranego dnia każdego tygodnia, obecnie głównie online.

Początki BNI w Polsce sięgają 2006 roku, kiedy to organizację do naszego kraju sprowadził Grzegorz Turniak. Od 2014 roku na czele BNI stoją Dyrektorzy Narodowi: Ryszard Chmura i Mateusz Bacański. BNI Poland Sp. z o.o. jest ich spółką, która działa w naszym kraju na zasadzie franczyzy.

Organizacja zrzesza firmy głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Roczna składka w Polsce wynosi dla nich prawie 10 tys. zł.

Tworzy też grupy dla większych przedsiębiorstw. BNI Plus dla firm o przychodach ponad 5 mln zł. Dla nich składka kosztuje powyżej 50 tys. zł rocznie. Do grup Corporation Connections przyjmowane są firmy o przychodach powyżej 100 mln zł. Składka członkowska kosztuje 270 tys. zł rocznie. Obecnie są dwie takie grupy: w Warszawie i Krakowie.

Z raportu na 15-lecie w Polsce wynika, że organizacja jest obecna w 27 miastach i połączyła ponad 3000 przedsiębiorców, zrzeszonych w 85 grupach, „na koniec 2020 roku Członkowie BNI mają na koncie 108 967 przekazanych rekomendacji, które zaowocowały zrealizowaniem biznesów na kwotę 570 mln złotych netto, a uśredniona wartość dodatkowych zleceń z rekomendacji BNI pozyskanych przez jednego przedsiębiorcę wynosi 254 777  zł netto. Oznacza to, że każdy z Członków BNI w Polsce, w 2020 roku, zwiększył swoją sprzedaż w firmie właśnie o tę kwotę”.

BNI pomaga też nawiązać kontakty z firmami za granicą.

Tak tę organizację przedstawiła Sylwia Warszawska, Dyrektor Regionalny Region Warszawa, 23 lipca 2021 r.

BNI zrzesza przedsiębiorców w niemalże 80 krajach na całym świecie. W Polsce funkcjonują 87 grupy a w samej Warszawie jest ich 10.

Polecam nasz kanał na YB https://www.youtube.com/playlist?list=PLQyNAFDeJgw54RB89zl8EF3YDg0sxzRmx (szczególnie wywiady z członkami z całej Polski).

Rzeczy, które mogą się okazać wartością w BNI i te, które z doświadczenia przedsiębiorców są swego rodzaje obowiązkiem.

KORZYŚCI:

  1. Nowi klienci i zlecenia – wszyscy przedsiębiorcy traktują siebie nawzajem jako zespół marketingowo-sprzedażowy
  2. Wyłączność i brak konkurencji w grupie
  3. Rozbudowa sieci kontaktów i dostęp do nowych rynków – na dzisiaj 2 800 przedsiębiorców w Polsce i ponad 270 000 na świecie. Członkowie w sposób nieograniczony mogą odwiedzać grupy BNI w Polsce i na Świecie.
  4. Edukacja i rozwój – BNIU platforma e-learningowa https://www.bniu.pl, warsztaty (aktualnie na zoom) a co jeszcze ważniejsze uczymy się biznesu od siebie.
  5. Tworzenie więzi, budowanie relacji przekładające się na rozwój własnego biznesu

Kluczowym obowiązkiem członka społeczności BNI to:

  1. Obecność – W BNI się jest a nie bywa. Wtedy realnie budujemy relację i dajmy sobie wartość (jak nie możemy być na spotkaniu, staramy się zaprosić zastępce, który zaprezentuje nasza firmę)
  2. Szkolenie MSP – przyjemny obowiązek bo uczymy czym jest BNI i jak najszybciej zacząć z tego narzędzie korzystać. Szkolenia to też świetna okazja do networkingu (teraz szkolenie jest online).
  3. Aktywność – zgodnie z filozofią Givers Gain
  4. Zaangażowanie
  5. Pozytywne nastawienie :-).

Więcej informacji o firmie pod adresem: https://www.bnipolska.pl

#europejskafirma #instytuteuropejskiegobiznesu  #brylantpolskiejgospodarki #businessbrilliant #najcenniejszefirmy  #gepardbiznesu #businessgepard  #prestiżowytytuł #wyróżnieniadlafirm #wyróżnijsię #zdobyćszacunek #zwiększwiarygodnoś #ModernBusinessClub #JerzyKrajewski

Informacja o Portalu Przedsiębiorców Europejska Firma.pl i Instytucie Europejskiego Biznesu

Portal EuropejskaFirma.pl i Instytut Europejskiego Biznesu zajmują się analizą wyników finansowych przedsiębiorstw. W ciągu 15 lat dokładnie przeanalizowali wyniki finansowe ponad 100 tysięcy polskich firm. Analizy opierają głównie na oficjalnych i wiarygodnych danych finansowych, przekazywanych przez firmy do Krajowego Rejestru Sądowego. Dane te są publiczne i ogólnie dostępne, by bezpieczniejsza była działalność gospodarcza. Analizy i rankingi pomagają w sprawdzeniu wiarygodności partnerów gospodarczych.

Od 2006 r. Instytut Europejskiego Biznesu organizuje Konkurs Gepardy Biznesu. Jeżeli w przyjętym okresie średnia z dynamik przychodów i zysku netto badanej firmy wynosi więcej niż 10 proc., przyznaje jej bezpłatnie tytuł Gepard Biznesu.

Od marca 2016 r. projekt ten jest chroniony za pomocą znaku towarowego Business Gepard w 28 krajach Unii Europejskiej.

Na podstawie danych z KRS instytut organizuje też od 2008 r. Konkurs Efektywna Firma, a od 2013 r. Konkurs Mocna Firma Godna Zaufania.

Za Efektywną Firmę uznaje tę, w której stosunek zysku netto do przychodów wynosi więcej niż 5 proc. Tytuł Mocna Firma Godna Zaufania przysługuje tej, która w danym roku jest jednocześnie wyróżniona w Konkursie Gepardy Biznesu i Konkursie Efektywna Firma.

Od 2008 r. IEB na podstawie danych z KRS organizuje też Konkurs Brylanty Polskiej Gospodarki. Tytuł ten przyznaje firmom, których wartość rynkowa wynosi według jego szacunków więcej niż 10 mln zł.

Na podstawie danych finansowych instytut liczy wartość rynkową firm w bardzo uproszczony sposób, wykorzystując dwa wskaźniki z Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie: C/Z, czyli Cena do Zysku netto oraz C/Wk – Cena do Wartości Księgowej.

Wartość rynkowa firm wykorzystywana jest również w Konkursie Miasto Przyjazne Firmom, który instytut organizuje od 2007 r.

Od 2012 r. instytut prowadzi Konkurs Wielki Modernizator. Tytuł przyznaje podmiotom, w których dwuletnia amortyzacja była wyższa niż 2 mln zł.

Od 2013 r. IEB organizuje Konkurs Światowa Worldwide Company. Tytuł przyznaje przedsiębiorstwom eksportującym do minimum 5 krajów.

Każdego roku do instytut zgłaszają się firmy z prośbą, by przeanalizował ich wyniki finansowe i ocenił, czy zasługują na wyróżnienie w jego konkursach.

W lipcu 2021 r. Instytutu Europejskiego Biznesu zbadał wyniki finansowe 96 364 przedsiębiorstw w Polsce. Analiza została przeprowadzona na podstawie najświeższych, wiarygodnych danych za lata 2018-2019 z Krajowego Rejestru Sądowego.

Metodologia liczenia wartości rynkowej

Wartość rynkowa firm szacowana jest w sposób bardzo uproszczony przez  porównaniu do wycen spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Do obliczeń wykorzystywane są wskaźniki C/Z (cena do zysku netto) i C/WK (cena do wartości księgowej, czyli cena do sumy kapitału własnego i zysku netto) średnie dla spółek krajowych notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych, liczone przez analityków GPW.

Wskaźniki do liczenia wartości rynkowej spółek krajowych  w październiku  2020 r.

C/Z: 42,2,

C/WK: 0,77

źródło: Biuletyn Statystyczny GPW

Według wskaźników giełdowych z października 2020 r. zostały policzone dwie wartości rynkowe firmy w październiku 2020 r. Jedna to iloczyn zysku netto w 2019 r. i wskaźnika C/Z w październiku 2020 r., a druga to iloczyn wartości księgowej w końcu 2019 r. i wskaźnika C/Wk w październiku 2020 r. Średnia arytmetyczna z tych wartości rynkowych to szacowana wartość rynkowa firmy w październiku 2020 r.